Somogyi Hírlap, 1997. augusztus (8. évfolyam, 178-202. szám)

1997-08-04 / 180. szám

1997. augusztus 4., hétfő SOMOGYI HÍRLAP SPORT 11 LABDARÚGÓ NB I — 3. FORDULÓ Vergődik a Kispest-Honvéd LABDARÚGÓ NB I, „B” CSOPORT - 2. FORDULÓ Egy pont itthon maradt Rákóczi-Kaposcukor FC-Matáv SC-Sopron 1-1 (1-0) A tavaly még NB I-es III. Kér. TVE után a „B” csoport egyik legerősebbnek ítélt csapatát fogadta a hazai nyitányon a Rá- kóczi-KFC. Ismét fel lehetett tehát mérni, hogy mit nyom a latban a jelenlegi kaposvári együttes. Bár a hazaiak szerez­ték meg a vezetést, ám a végén mégis inkább ők lehettek elé­gedettek a döntetlennel. Kaposvár, Rákóczi-stadion, 1800 néző. V.: Vavika (Ba- lajti, Szőke). Rákóczi-Kaposcukor FC: Házi — Nagy A. — Itvás, Szabó M. — Hóbei, Tóth G., Miovecz, Horváth Z, Hány — Kádár, Piri. Edző: Horváth Lajos. Matáv SC-Sopron: Borsi — Lantai — Buzsáki, Sánta — Varga II., Kovács, Nagy J., Elekes, Virág — Szabó Z, Körmendi. Edző: Csongrádi Ferenc. Csere: Bány helyett Kiss F. az 58., Tóth G. helyett Köves a 64., Piri helyett Czonev a 68., Virág helyett Bognár a 72. percben. Sárga lap: Piri a 19., Virág a 24., Horváth Z. a 31., Mio­vecz a 82., Bognár a 85. perc­ben. Szögletarány: 4-16 (1-8). A kezdőrúgást a Rákóczi háború utáni legsikeresebb edzője, a 60. születésnapját ünneplő Mathesz Imre végezte el a szurkolók nagy tapsa kö­zepette. Már a mérkőzés ele­jén négy gyors szöglet jelezte a vendégek bátrabb támadó kedvét, ennek ellenére a haza­iak ellentámadásai rendre ve­szélyesebbek voltak. A 15. percben Hóbei kapu elé lőtt labdáját Borsi csak merész ve­tődéssel tudta elcsípni a ka­pufa tövénél, majd Horváth Z. fejesét tette ártalmatlanná a vendég kapus. A másik olda­lon Varga II. 15 méteres bom­báját a jobb felső sarokból te­A legnagyobb taps Mathesz Imrének járt fotó: kovács nyerelte szögletre Házi. A 40. perc meghozta a hazai veze­tést: Bány próbálkozott lövés­sel, de labdája a tömörülő vé­dőkről kipattant éppen a fel­jutó Tóth G. elé, aki 18 méter­ről hatalmas gólt ragasztott a soproni kapu jobb felső sar­kába (1-0). Nagy lendülettel kezdte a második játékrészt is a soproni gárda, egyre inkább kapujához szorította ellenfelét. Az 51. percben a rutinos Elekes éles szögből küldött lapos lövését Házi reflexszerű mozdulattal csak lábbal tudta hárítani: vá­laszként a sokat mozgó Kádár ötméteres fejese szállt Borsi kapuja mellé. Az átgondoltab­ban futballozó vendégek pró­bálkozásai a 77. percben értek góllá: a jobb oldalon szaba­don „felejtett" Kovács a kissé kint álló Házi fölött a felső ka­pufát találta telibe, a labda onnan az érkező Varga II. elé pattant, aki 10 méterről lapo­san kilőtte a bal alsó sarkot (1-1). A hátralévő időben is inkább a soproniak kezdemé­nyeztek, ám az eredmény már nem változott. Jók: Házi, Itvás, Tóth G., Miovecz, Kádár, illetve Lan­tai, Buzsáki, Kovács, Elekes, Varga II. így látták Horváth Lajos, a Rákóczi-Ka­poscukor FC edzője: — A je­len körülmények között nem tartom kudarcnak a döntetlent. Az osztály egyik meghatározó együttese ellen csapatunk mindent elkövetett a pontszer­zésért. Csongrádi Ferenc, a Matáv SC-Sopron edzője: — Egy fél- időnyi előnyt adtunk a Rákó­czinak, s ez két pontunkba ke­rült. Kiss Imre, a SOSZ,'egyben a Csepel SC elnöke: — Ka­posvár rászolgált arra, hogy NB I „B”-s csapata legyen; ez a jó iramú mérkőzés is ezt iga­zolta. A soproniak mezőnyfö­lénye ellenére — ha kihasz­nálja ellenfelénél több helyze­tét — nyerhetett volna a Rá­kóczi. Mathesz Imre, a Rákóczi egykori sikeredzője: — Bár Sopronban is edzősködtem, mégis ma a kaposváriaknak szurkoltam. Ennek ellenére tárgyilagosan be kell valla­nom, hogy rám a vendégek já­téka tett jobb benyomást. A hazaiak igazán meg lehetnek elégedve a döntetlennel. Jutási Róbert Bányász-rangadó Salgótarjánban További eredmények: Gázszer FC Agárd-Kispest- Honvéd FC 3-0 (3-0) Székesfehérvár, 4000 néző. V.: Molnár L. Az újonc Gázszer FC Agárd csapata már az első 45 percben eldöntötte a mérkőzés sorsát remek támadójátékával. Jel­lemző, hogy a három gól elle­nére Vezér kapus volt a vendé­gek egyik legjobbja... Tovább tart tehát a nagymúltú, egykor sokkal szebb napokat megélt Kispest-Honvéd FC mélyrepü­lése; ezúttal nem is tudtak vála­szolni a hazaiak három talála­tára, és a szokásos kiállítás... Gólszerzők: Tieber 2 (a 8. és a 27. percben), Medvid (a 38. percben). Kiállítva: Mátyus (Kispest- Honvéd FC) a 41. percben. BVSC-Zugló FC-Békés­csabai Előre FC 3-0 (0-0) Budapest, Szőnyi út, 1000 néző. V.: Szabó Zs. Az első játékrész kiegyenlí­tett küzdelmet hozott. A folyta­tásban aztán nagyobb sebességi fokozatba kapcsolt a fővárosi együttes, s magabiztosan tar­totta otthon a három bajnoki pontot. Gólszerzők: Csordás (a 49. percben), Usvath (a 74. perc­ben), László (a 82. percben). MTK FC-Tiszakécske FC- Eurobusz 5-2 (4-1) Budapest, Hungária körút, 1000 néző. V.: Bukovics. A lényegesen jobb játékerőt képviselő MTK FC gólzáporos győzelmet aratott az újonc Ti- szakécske ellen. A hazaiak már az első 45 percben eldöntötték a három bajnoki pont sorsát, így a második játékrészben nem erőltették túlzottan a gól­lövést. A bajnoki címvédő MTK továbbra is százszázalé­kos. Gólszerzők: Orosz 2 (a 6. és a 29. percben), Kenesei 2 (a 19. és az 52. percben), Egressy (a 33. percben), illetve Szántó 2 (a 17. és az 51. percben). Újpesti TE-Győri ETO FC 2-3 (1-0) NB I: Siófoki Bányász-Vi- deoton FC-Fehérvár. Siófok, Bányász-stadion, 19 óra. V.: Vad I. (Kiss B., dr. Bozóky L). NB I-es tartalék-bajnokság: Siófoki Bányász-Videoton FC- Fehérvár. Siófok, 15 óra. V.: Dubraviczky A. (Horváth O., Kovács P.). Budapest, Megyeri út, 3000 néző. V.: Puhl. A vendég győri együttes a hosszabbításban, a 92. percben Mracskó bombagóljával har­colta ki a győzelmet, s így há­rom forduló után is százszáza­lékos. Az esélyesebb Újpesti TE csak az első félidőben ját­szott jól, és ez három pontjába került a fővárosi lila-fehér gár­dának. Gólszerzők: Szanyó 2 (a 4. és a 80. percben), illetve Vayer (a 46. percben), Fodor (az 53. percben), Mracskó (a 92. perc­ben). Ecker-Stadler FC- Ferencváros 2-2 (2-2) Akasztó, 8000 néző. V.: Vág- ner. A nagy iramú, változatos összecsapáson igazságos pon­tosztozkodás született. A haza­iak nem tudták kihasználni, hogy a Fradi a 49. percben 10 emberre fogyatkozott. Gólszerzők: Borgulya (a 33. percben), Farkas T. (a 44. perc­ben), illetve Lipcsei (a 21. percben), Nicsenko (a 40. perc­ben). Kiállítva: Szűcs (Ferencvá­ros) a 49. percben. Diósgyőri FC-Zalahús- Zalaegerszegi TE 4-0 (2-0) Diósgyőr, 12 000 néző. V.: Márton S. Második hazai mérkőzésén is kiütéses, négy gól különb­ségű győzelmet aratott az újonc Diósgyőri FC csapata. A Zala- hús-Zalaegerszegi TE FC vi­szont három forduló után is pont nélkül áll... Gólszerzők: Kulcsár 2 (a 24. és a 46. percben), Kákóczki (a 44. percben), Csóka (öngól — a 64. percben). Vác FC-Vasas Danubius Hotels 2-6 (0-4) A Szombathelyi Haladás VFC-DVSC-Epona találkozót lapzártakor játszották, a Siófoki Bányász-Videoton FC-Fehér­vár tv-mérkőzést pedig ma este 19 órakor rendezik. SZERDA Labdarúgás Barátságos válogatott labda­rúgó-mérkőzés: Magyaror­szág-Málta. Siófok, Bányász­stadion, 20 óra. Nemzetközi előkészületi lab­darúgó-mérkőzés: Marcali VSE-Ludbreg (horvát III. osz­tályú csapat). Marcali, 17 óra. Előkészületi mérkőzés: Tab-Kőröshegy. Tab, 18 óra. Salgótarjáni BTC-Komlói Bányász 2-0 (1-0) Salgótarján, 700 néző. V.: Farkas Gy. Gólszerzők: Dömény (öngól — a 8. percben), Németh (a 75. percben). Érdi VSE-Nyíregyházi FC 1-1 (0-0) Érd, 2000 néző. V.: Hosszú. Gólszerzők: Komódi (az 58. percben), illetve Szatke (az 59. percben). Kiállítva: Burzi (Érdi VSE) a 66. percben. Soproni FAC-Kecskeméti TE 1-0 (0-0) Sopron, 1800 néző. V.: Molnár J. Gólszerző: Srdics (a 77. percben). Kiállítva: Czipper (Kecs­keméti TE) a 63. percben, Gu- bucz (Kecskeméti TE) a 82. percben. Tiszavasvári Alkaloida SE-Dunaferr SE 0-0 Tiszavasvári, 2000 néző. V.: Mohácsi. Vasárnap játszották: Csepel SC-III. Kér. TVE 0-5 (0-1) Kábái Cukor FC- Hajduszoboszló- Tiszaújvárosi SC 1-0 (0-0) Szolnoki MAV-Neusiedler- Szeged-Dorozsma 4-2 (3-1) Paksi Atomerőmű SE- Dorogi Bányász 1-0 (1-0) Nagykanizsa- Pécsi MFC 3-1 (0-1) Készéi csodára és Fortunára vár Egy-egy vereség és döntetlen után az első győzelmére ké­szül a Siófoki Bányász labda­rúgó-csapata: ma este 19 órakor tévémérkőzésen a szomszédvár Videoton FC- Fehérvár gárdáját fogadja a Balaton-parti együttes a lab­darúgó NB I 3. fordulójának zárómérkőzésén. „Diplomáciailag” erős a Sió­fok: a Ferencváros elleni sze­zonnyitót követően újra a tele­vízió képernyőjére tudtak ke­rülni. Ráadásul két nap múlva, szerdán a magyar válogatott játszik a Bányász-stadionban, s még mindig nincs vége: au­gusztus 25-én is Siófokról lesz közvetítés a Tiszakécske elleni bajnokiról. Persze a csapat is igyekszik felnőni mindehhez, erről Készéi Ferenc vezetőedző próbál meg „kezeskedni”. Az elmúlt na­pokban nem volt irigylésre méltó dolga: szépen lassan el­fogyott a csapata... Érről így beszélt a tegnapi edzés előtt: — Betegség és sé­rülés miatt hét játékosom harc- képtelen. Brakszatóriszt, Ju­hászt és Ördögöt a „Fradi-féle” vírus döntötte le a lábáról, Pest K. és Szabó Z. a bokáját fájlalja, Sallainak még nem jött teljesen rendbe a szalaghúzódása, s ott van ugye Bozsér is, akire talp­csonttörése miatt még egy da­rabig nem számíthatok. Ebben a helyzetben előtérbe kerül Roik, Csák és Hanák játéka; sőt, készenlétben áll — minden es­hetőségre számítva - a fiatal Horváth T. és Gyurákovics is. Azért persze történhet még „csoda”: lehet, hogy néhány maródi mégis vállal(hat)ja a já­tékot. Egy biztos: igen nehéz 90 perc elé nézünk. Most már na­gyon szeretnénk győzni, s ezt egy egységes Videoton ellen kellene elérnünk. Úgy számo­lok, hogy az első két forduló­ban három pont bennünk ma­radt (egy az FTC ellen, kettő pedig Békéscsabán). A kapu előtti szituációkat nem oldottuk meg jól, ebben kellene javul­nunk. Az sem ártana, ha For­tuna istenasszony ugyanúgy mellénk szegődne, mint az előző szezon két, Videoton el­leni találkozóján; akkor itthon és Székesfehérváron is győz­tünk. Gondolom, cseppet sem meglepő, ha ezúttal csak a kez­dés előtt jelölöm ki a kezdő ti­zenegyet. Pillanatnyilag hét labdarúgó helye tűnik biztos­nak: Posza, Bimbó, László, Ko­vács B., Győri, Perger és Pest Roland tagja lesz a kezdőcsa­patnak, négy hely pedig még kiadó. Akár optimista is lehet­nék most, hiszen ennyi rossz után csak valami jó következ­het... (Fónai) Hétközi sportajánlatunk HÉTFŐ Labdarúgás Rajt előtti körkép a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban Négy újonc a mezőnyben A hétvégén megkezdődik a bajnoki pontvadászat a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban. A rajt előtt az érdekelt 16 csapat vezetőit kérdeztük a felkészülés menetéről és a nyáron történt változásokról. Heti négy edzést és hat előkészületi mérkőzést tervez a bajnoki rajtig a Rákóczi-Kaposcukor FC II.-Ka- posmérő csapata. Schweier Gábor Kozármislényben folytatja, ugyanak­kor Éhl Szabolcs Jutából, Pósfai Attila pedig egy osztrák csapattól került Ka- posmérőbe. Az ifjúsági gárdából Ma­jor Zoltán és Varga László került fel a nagyokhoz. A mérőiek az első 10 hely valamelyikét célozzák meg. Nehéz idényt tudhat maga mögött a Lengyeltóti SE, de a folytatás sem ígérkezik könnyebbnek, hiszen a cél a következő szezonban is a bentmara- dás kiharcolása lesz. Meglehetősen sokan távoztak az együttestől. Héder István Böhönyére, Petri Tibor Lát- rányba, Szentes Róbert Balatonlellére, Szabó Rajmund pedig Somogyvárra igazolt. Dergecz Zoltán valószínűleg abbahagyja az aktív játékot, bár a Ka- posfüred érdeklődött utána. Az új já­tékosok: Vincze Róbert kapus Ma­gyaregresről, Sárközi István Szőlős- györökről, valamint a leszerelő Sipos Tamás és Kardos Gábor. A klub el­nöke a közelmúltban lemondott; az őszi közgyűlésig Horváth László el­nökségi tag irányítja az egyesületet. Az eddigi szakvezető, Szilágyi Csaba is távozott: az ő utóda Pettyán Géza lett. Két hete állt ismét munkába a Szu- loki SE, ahol heti egy edzéssel, vala­mint egy edzőmeccsel készülnek a bajnokságra. Nem történtek nagy vál­tozások a nyáron a játékoskeretben: senki nem távozott, míg két kölcsön­ben szerepelt játékos — Bazsó István Kálmáncsán, Friedrich Tamás pedig Homokszentgyörgyön játszott — visszatért Szulokra. Az ifjúsági csa­patból Elmájer Norbert került fel a nagyokhoz. A szuloki csapat célja a biztos bentmaradás. A megyei II. osztályú labdarúgó­bajnokság Északi csoportjának baj­noka, a Tabi VSC július 16-a óta heti három közös gyakorlással készül, s öt edzőmérkőzés is szerepel(t) a csapat programjában. Senki nem távozott Tabról, viszont három új játékos érke­zett; Lenhoffer Péter Somogygeszti- ből, Szukován Tamás a Siófoki Bá­nyásztól, Magyar Zsolt pedig Balaton- lelléről igazolt át. A Déli csoport aranyérmese, a Ta- rany SE heti négy edzéssel „melegít” a pontvadászatra július 8-a óta. Tá­vozó nem volt, az egyetlen érkező pe­dig Szigeti Csaba Nagyatádról. Oláh Béla nem vállalta tovább a szakmai munka irányítását, így Szigeti játé­kos-edzőként tevékenykedik majd a taranyi újonccsapatnál. Szintén távozások nélkül vészelte át a nyári szünetet a Somogysárdi SK gárdája. Az ifjúsági keretből hét te­hetséges labdarúgó — Hódos Csaba, Sági József, Páli A mold, Szerencsés Ákos, Kakatics Zoltán, Fentős Roland és Vancsura Miklós — került fel az első csapathoz. A felkészülés július 15-én kezdődött meg, s heti három edzés és összesen hét előkészületi ta­lálkozó szerepel(t) a programban. Az újonc somogysárdi együttes szakosz­tályvezetője Trixler Tibor lett. Szintén újonc a megyei I. osztály­ban az Andocs SE. Németh József a karádiak ajánlatára mondott igent, míg Richter Sándor Ausztriába távo­zott, Csepkó László pedig visszavo­nult. Az érkezők névsora: Czer And­rás Zamárdiból, Lakatos József So- mogygesztiből, Soós János Szentgá- loskérről, Komócsin Balázs Nágocsról és Ráncsik Péter Karádról (utóbbi két játékos visszatért Andocsra). Az edző továbbra is Puha József a cél pedig a biztos bentmaradás, majd a későbbi­ekben egy jó középcsapat kialakítása. Nagy reményekkel várja az augusz­tusi bajnoki rajtot a King-a-Ford- Kaposvári Gazdász csapata. A min­den bizonnyal megerősödő kaposvá­riak másfél hétig Olaszországban edzőtáboroznak, majd hazai környe­zetben folytatják a felkészülést a mi­nél eredményesebb szereplés érdeké­ben. Orosz Ferenc