Somogyi Hírlap, 1997. május (8. évfolyam, 101-125. szám)

1997-05-20 / 115. szám

1997. május 20., kedd SOMOGYI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 11 LABDARÚGÓ NB I — 32. FORDULÓ Gólzápor a Balaton partján Siófoki Bányász-Szombathelyi Haladás VFC 4-1 (1-1) Egy jó becsúszó szerelés fotó: kasza József Remek második félidei játé­kával gólzáporos győzelmet aratott a Siófoki Bányász csa­pata a Haladás VFC ellen. Siófok, Bányász-stadion, 2500 néző. V.: Vágner (dr. Bozóky, Tompos). Siófoki Bányász: Posza — Vi­rág, Bimbó, Juhász — Kriston, Sallai, Kovács B., Perger — Kirchmayer — Szabó Z., Filipo- vics. Edző: Készéi Ferenc. Haladás VFC: Király G. — Varga, Tóth M., Zugor — Bonc- his, Balassa, Kovács S., Szekér, Usvat — Király E., Fehér. Edző: Mihalecz István. Csere: Fehér helyett Baum­gartner a 36., Posza helyett Brakszatórisz a szünetben, Us- vat helyett Tóth P. az 59., Ba­lassa helyett Varsányi a 75., Kirchmayer helyett Kolovics a 81., Filipovics helyett Ördög a 86. percben. Sárga lap: Varga a 11., Bonchis az 51., Filipovics a 65. percben. Szögletarány: 5-3 (0-1). Két csoportra szakadtak a Bányász szurkolói: az egyik tá­bor hatalmas elszántságot várt a csapattól, míg a másik azon a vé­leményen volt, hogy „gödörbe” került a társaság, s onnan már nincs kiút az osztályozóig. A szombat délutáni találkozó első percei mintha az utóbbi csopor­tot igazolták volna, hiszen a Ha­ladás vezetett két ügyes akciót is, ám „tündöklésük” itt véget is ért. A 20. percben mintaszerű akció végén szerezte meg a ve­zetést a Siófok: Perger átadását Szabó Z. lőtte a jobb alsó sa­rokba (1-0). Mint derült égből a villámcsapás, úgy jött a vendég szombathelyiek egyenlítő gólja hét perc múlva. Egy magasan kapu elé szálló labdát Posza ala­posan elnézett, s a teljesen lelas­suló labdát általános megrökö­nyödésre a bal alsó sarokba pas- kolta(l-l). A szünetben Készéi Ferenc edző lecserélte a nagyot hibázó Poszát, és — ebben a bajnok­ságban először — lehetőséget adott Brakszatórisznak. Góllal nyitott a második félidőben a Bányász: Sallai jobb oldali bea­dása után Király G. is megmu­tatta, hogy majdnem akkorát tud hibázni, mint siófoki kollégája. A Haladás „portása” kiejtette a beadást, Virág pedig a labdát két lépésről a kapuba kotorta (2-1). Ezután Szabó Z. mehetett volna a „mennybe”; számtalanszor megforgatta őrzőjét, csak éppen a végét rontotta el. Nem így a 74. percben, amikor Kriston be­adását tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtte (3-1). Egy perccel a lefújás előtt Virág lőtt bomba­gólt (4-1). Slusszpoénként a 91. percben megint Szabó Z. került helyzetbe, de közeli lövését Ki­rály G. bravúrral védte. A lefú­jás után három-négy perccel még zúgott a vastaps a lelátón. Készéi Ferenc vezetőedző nem győzte hangsúlyozni a meccs előtt; a hétközi Szőnyi úton elszenvedett 4—1 arányú vereséget minél előbb el kell fe­lejteni, s mindent beleadva le kell győzni a Haladást. Az első félidőben még nem igazán sike­rült felpörögni. Szünet után azonban a bajnokság eddigi leg­jobb 45 percét produkálta a sió­foki legénység. Ha a támadók higgadtabbak, akkor katasztrofá­lis vereséget is szenvedhetett volna az a vasi legénység, amely mintha egy kissé könnyelműen vette volna az összecsapást. Ez persze nem von le semmit a Ke- szei-legénység érdemeiből. Jobbnál jobb egyéni teljesítmé­nyeket láthattunk: Virág és Szabó Z. két gólja önmagáért beszél, rajtuk kívül rendkívül hasznosan játszott a középpálya és a csatársor közötti összekötő Kirchmayer is, a középső sorban pedig Kriston és Kovács B. tett nagyon sokat a győzelemért. A Haladásból a Filipovicsot őrző Varga, valamint az irányító Ko­vács emelhető ki. így látták Készéi Ferenc, a Siófoki Bá­nyász edzője: — Újra abban a megalkuvást nem tűrő felfogás­ban játszottunk, mint a tavasz első felében. Most támadójáté­kunk is kifogástalan volt. Mihalecz István, a Szombat- helyi Haladás VFC edzője: — Úgy látszik, néhány játékosom már kivette a nyári szabadsá­gát... Hauer Attila, a Siófoki Bá­nyász szurkolója: — A mostani volt a csapat igazi arca: Virág Béla, a Siófoki Bá­nyász védője: — Első NB I-es góljaimat szereztem; csak azt sajnálom, hogy riválisunk, a III. Kér. TVE is nyert. Szabó Zoltán, a Siófoki Bá­nyász csatára: — A csapat át- érezte a meccs, fontosságát. Öröm volt játszani a Bányász­ban. Fónai Imre Bajnok lett az MTK FC csapata MTK FC-Ecker-Stadler FC 5-3 (3-0) Budapest, Hungária körút, 3Q00 néző. V.: Hanacsek. A gólzáporos mérkőzésen már az első 45 percben bebizto­sította győzelmét az MTK FC, s ezzel az utolsó két forduló eredményeitől függetlenül megszerezte a bajnoki címet. Gólszerzők: Illés 3 (a 15., a 17. és a 78. percben), Csertői (a 35. percben), Farkasházy (a 72. percben), illetve Hleba (a 46. percben), Jeremejev 2 (a 77. és a 83. percben). Kiállítva: Vacsilja (Ecker- Stadler FC) a 89. percben. Kispest-Honvéd FC- BVSC 1-1 (0-1) Budapest, Bozsik-stadion, 2000 néző. V.: Puhl. Hiába játszott fölényben és veszélyesebben is a hazai együttes, meg kellett elégednie az egy ponttal. Gólszerzők: Faragó (a 48. percben), illetve Csiszár (a 4. percben). Zalaegerszegi TE FC­Videoton FC-Fehérvár 0-0 Zalaegerszeg, 8000 néző. V.: Tóth V. A döntetlennek a Zalaeger­szeg örülhet jobban... III. Kér. TVE-Vasas Danubius Hotels 2-0 (1-0) Budapest, Hévízi út, 1500 néző. V.: Csema. A III. Kér. TVE csapata helyzetei alapján akár nagyobb különbséggel is nyerhetett volna a Vasas Danubius Hotels ellen. A dobogóra pályázó ven­dég piros-kék együttes teljesít­ménye alaposan elmaradt a vá­rakozástól. Gólszerzők: Szabó A. (a 6. percben), Novák (a 65. perc­ben). Vác FC-Csepel SC 3-3 (1-1) Vác, 1500 néző. V.: Molnár L. Kiegyenlített játékot, gólok­ban gazdag mérkőzést láthattak a nézők Vácon, így igazságos a döntetlen. Gólszerzők: Horváth P. (a 8. percben), Füle (a 60. percben), Vojtekovszky (a 62. percben), illetve Bubcsó (a 35. percben), Rósa (az 55. percben 11-esből), Jakab (az 58. percben). DVSC-Epona-Pécsi MFC 3-1 (2-0) Debrecen, 6000 néző. V.: Mohácsi. Megérdemelt hazai siker szü­letett Debrecenben. Gólszerzők: Dombi (a 6. percben), Sándor T. (a 36. percben 11-esből), Sira (a 85. percben), illetve Győri (a 65. percben). Kiállítva: Hofecker (Pécsi MFC) a 75. percben. Újpesti TE-Békéscsabai Előre FC 4-1 (2-0) Budapest, Megyeri út, 3000 néző. V.: Varga S. Az újpestiek szinte tetszés szerint szerezték a góljaikat. Gólszerzők: Zombori (a 22. percben), Sebők (a 41. percben), Tamási (az 58. percben), Véber (a 78. percben 11-esből), illetve Todorovic (a 77. percben). A Győri ETO FC-Ferencvá- ros mérkőzés (félidőben 0-0) lapzártakor ért véget. LABDARÚGÓ NB II — 28. FORDULÓ Betaláltunk a kapuba Jutas-Veszprém-Rákóczi-Kaposcukor FC 1-1 (1-0) Ezúttal is csak egy pontra futotta a Rákóczi-Kaposcu- kor FC erejéből Veszprém­ben elsősorban csatárainak a tehetetlensége miatt. Veszprém, 500 néző. V.: He- ibl (Horváth S„ Szőke). Jutas-Veszprém: Varga — Foki — Zsebe, Ágh, Csík, Vé­kony — Kozma (Rózsa az 50. percben). Grósz — Laurentzi (Bognár a 75. percben), Kié, Bényi (Marosvölgyi a 63. percben). Edző: Glázer Ró­bert. Rákóczi-Kaposcukor FC: Házi — Meksz — Itvás, Mező, Szabó M. — Hóbei (Potpara a 62. percben), Miovecz, Hor­váth Z., Vajda — Kádár (Ta­kács a 62. percben), Csemyi- jenko (Virág a 72. percben). Edző: Bó'zsöny János. Sárga lap: Kozma a 3. percben. Hóbei a 35. percben. Ki fog itt gólt lőni? A Rá­kóczit Veszprémbe elkísérő mintegy félszáz kaposvári szurkoló ezt latolgatta a talál­kozó előtt a több mint 180 perce tartó gólínség és a csa­tárok tehetetlenségének isme­retében. A rekkenő hőségben ját­szott mérkőzé sen aztán az első 20 percben úgy tűnt, hogy előbb vagy utóbb betalál valamelyik somogyi játékos, hiszen Kádár előtt két helyze- tecske is adódott; sőt, Vajda is célba vehette a veszprémi ka­put. Ezután ahogy az már lenni szokott, a kimaradt lehe­tőségeket követően az ellenfél szerzett gólt. A 26. percben Szabó M. a bal oldalon az el­lenfél 16-osánál elvesztette a labdát, s a veszprémiek kont­rája a Rákóczi kapuja előtt ért véget, méghozzá úgy, hogy az egymásra váró Házi, Meksz, Hóbei alkotta trió között a szemfüles Grósz hét méterről a kapu bal oldalába gurított (1—0). Hét perccel később Vajda egyenlíthetett volna, ám 14 méterről fölé durran- tott. Az első játékrész utolsó tíz percében Házi egymás után két nagy védéssel tette jóvá a gól előtti bizonytalan­ságát. A második félidő elejétől szinte folyamatosan rohamo­zott a Rákóczi-KFC, s az „út­ban lévő” csatárok lecserélése után már csak idő kérdése volt az egyenlítés. A gólra a 74. percig kellett várni, ami­kor is Takács 18 méterről lö­vésre szánta el magát, s a labda megpattanva egy veszp­rémi védőn a másik irányba mozduló Varga mellett a bal alsó sarokba bukdácsolt (1-1). Bár a találat „nem jöhetett volna létre, ha nincs a veszp­rémi fiú”, ismét csak beigazo­lódott a mieink által úgy lát­szik alig ismert igazság: lö­vésből lesz a gól! Ezután szinte mindenki (még az el­lenfél is) azt várta, hogy az erejével elkészült Veszprémet legyűri a szakadatlanul tá­madó és helyzetek sokaságát kidolgozó — s azokat ki is hagyó — Rákóczi. Talán ha néhány perccel tovább tart a mérkőzés, ez be is követke­zik... Röviddel a lefújás előtt a színesbőrű Kié még végig- viharzott a kaposvári térfélen, ám Meksz díszkísérete mel­lett ellőtte a labdát a kapu előtt. Hiába játszott sokkal job­ban Bőzsöny János edző gár­dája, mint a legutóbbi két meccsen, gólra éhes, a kaput minden idegszálukkal érző csatárok nélkül kevés az esély a győzelemre. így még az is megtörténhet — s szinte min­dig be is következik —, hogy a mezőny vége felé tanyázó szerényebb képességű csapa­tok (Százhalombattai FC, So­roksári TE, Jutas-Veszprém) egyenrangú ellenfélnek gon­dolván magukat borsot tör­hetnek a bronzvárományos kaposváriak orra alá. Jók: Varga, Csík, Kié, il­letve Meksz, Mező, Takács. így látták Glázer Róbert, a Jutas-Veszp­rém edzője: — Az első félidő­ben nagyszerű meccset láthat­tunk. A folytatásban a sok ki­pattanó labda láttán azt hittem, ma nem kaphatunk gólt. Bőzsöny János, a Rákóczi- Kaposcukor FC edzője: — A kihagyott helyzetek megbosz- szulták magukat ezen a mécs­esén is. A csatárok szórakozá­sát már nem tudom tovább nézni, a Pécs ellen minden­képpen lesznek változások. Matók Róbert, a Jutas- Veszprém törzsszurkolója: — Nyernünk kellett volna a Rá- kóczi-helyzetek ellenére is. Csorba András Szerdai ajánlatunk NB Il-es serdülő labdarúgó­bajnokság: Rákóczi-Kapos­cukor FC-Paksi Atomerőmű SE. Kaposvár — „A ” mérkő­zés 17 órakor (Textiles-sport­telep, játékvezető Papp); „B” mérkőzés 17 órakor (Cseri-pá­lya, játékvezető Borbély). 47. Balaton Kupa tekeverseny Kettős szegedi siker Kaposváron a Közűt-Strabag SE tekecsarnokában rendezték meg a legnagyobb múlttal rendelkező teketornát, a Balaton Kupát. A sorrendben 47. alkalommal rendezett kétnapos mér­kőzés-sorozaton összesen 15 csapat — közte három szuperli­gás, valamint négy NB I-es gárda — vett részt, s mind az egyéni, mind pedig a csapatverseny szegedi sikert hozott. A csapatversenyben a Szegedi Snowfox 27 fával előzte meg a második helyezett Kaposvári Közút-Strabag SE csapatát, 93- al pedig a harmadik helyen végzett Soproni Sör gárdáját. Az egyéni versenyben a sze­gedi Bódi Tibor diadalmasko­dott 942 fával; a dobogó máso­dik fokára a 924 fás teljesít­ményt elérő szintén szegedi Karsai Ferenc, a harmadikra pedig a 915 fát ütő soproni We- inacht János állhatott fel. Az első 10-be három somogyi tekéző került be: Keppel Sán­dor 900 fával az ötödik, Mándli János 894-el a hetedik, Pintér György pedig ugyancsak 894-el a nyolcadik lett. Különdíjat vehetett át a leg­jobb teliző, Magdics Péter (Soproni Sör), a legjobb taroló, Horváth László (Kaposvári Közút-Strabag SE) és a legtöbb kilenc fát ütő, Mándli János (Kaposvári Építők SC). A leg­jobb ifjúsági korú versenyző­nek felajánlott különdíjat a 873 fát elérő Kovács Gábor (Sop­roni Sör) kapta, aki mindössze egyetlen fával ütött többet, mint a kaposvári Tihanyi Péter. A 47. Balaton Kupa vég­eredménye. Egyéni verseny: 1. Bódi Ti­bor (Szegedi Snowfox) 942 fa, 2. Karsai Ferenc (Szegedi Snowfox) 924 fa, 3. Weinacht János (Soproni Sör) 915 fa, ... 5. Keppel Sándor 900 fa, ... 7. Mándli János (Kaposvári Épí­tők SC) 894 fa, 8. Pintér György (Kaposvári Közút- Strabag SE) 894 fa. Csapatverseny: 1. Szegedi Snowfox 3587 fa, 2. Kaposvári Közút-Strabag SE 3560 fa, 3. Soproni Sör 3494 fa. A Kaposvári Építők SC játékosa, Mándli János ütötte a leg­több kilencest FOTÓ: KOVÁCS TIBOR LABDARÚGÓ NB II A bajnokság állása: 1. Gázszer FC 28 18 8 2 54-17 62 2. Dunaferr SE 28 15 10 3 48-21 55 3. Rákóczi-KFC 28 12 12 4 39-26 48 4. Matáv-Sopron 28 12 9 7 39-26 45 5. Érdi VSE 28 12 9 7 38-31 45 6. Nagykanizsa 28 12 8 8 44-35 44 7. Paksi ASE 28 11 10 7 40-26 43 8. Soproni FAC 28 11 9 8 35-27 42 9. BKV Előre 28 11 8 9 38-36 41 10. Pécs '96 FC 28 11 7 10 29-27 40 11.Sz.batta 28 9 11 8 34-34 38 12. Budafoki LC 28 6 13 9 27-29 31 13. Soroksári TE* 28 5 8 15 37-58 20 14. Veszprém 28 3 8 17 26-52 17 15. Tatabánya FC 28 3 6 19 24-59 15 16. Balatonfüred 26 3 4 21 16-64 13 A *-gal jelölt Soroksári TE csapatától há­rom büntetőpont levonva. További eredmények: Gázszer FC Agárd-Százhalombattai FC 3-1 (0-0) Érdi VSE-Paksi Atomerőmű SE 3-0 (2-0) BKV Előre-Matáv'SC-Sopron 2-2 (0-0) Soroksári TE-Budafoki LC 1-1 (1-0) Pécs '96 FC-Lombard FC Tatabánya 2-0 (1-0) Dunaferr SE-Balatonfüredi SC 3-0 (2-0) Soproni FAC-Nagykanizsai Olajbányász 2-2 (2-1)