Somogyi Hírlap, 1997. április (8. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-01 / 75. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1997. ápr. 1., kedd SPORTMAGAZIN Kosárlabda NB I, férfi rájátszás a 9-16. helyekért Vereség a fővárosban MAFC-Vegyépszer-Klíma-Vill Kaposvári SE 79-73 (43-40) Elszenvedte első vereségét az „A” csoportos tagságért folyó rájátszásban a Klíma-Vili Ka­posvári SE férfi kosárcsapata. Budapest, 200 néző. V.: Simon, dr. Smied. MAFC-Vegyépszer: Usz­penszkij (30/9), Bakonyi (27/15), Máthé-Barabássy (6), Mokos (12/12), Bács (4). Csere: Földi (-). Edző: Merim Mehmedovics, Kangyal Tibor. Klíma-Vili Kaposvári SE: Voj- voda (22), Ágfalvi (20/12), Gosz- tonyi (5), Turcsán (11), Filipo- vics (9). Csere: Karsai (3/3), Kulcsár (3/3). Edző: Gellér Sán­dor. Kipontozódott: Vojvoda (a 38. percben). Hiányzott a vendég kaposvári együttesből a sérült Farkas László. A kiegyenlített első per­cek után Ágfalvi nagy pillanatai következtek (11-19). Ezután fel­javult a hazaiak védekezése, s el­sősorban Uszpenszkij kosaraival és Bakonyi tripláival előbb egyenlített, majd át is vette a ve­zetést a MAFC-Vegyépszer. A szünet után nem sokkal Vojvoda és Bakonyi is begyűj­tötte negyedik személyi hibáját. A játékrész közepén ugyan két pontnyira felzárkózott a Klíma­Vili Kaposvári SE csapata (56-54), de nem sokkal később már ismét tekintélyes volt a haza­iak előnye (69-61). Két perccel a találkozó vége előtt Vojvoda ki­pontozódott, s a kihagyott bün­tető, valamint az eladott labdák végleg megpecsételték a kapos­váriak sorsát. Jók: Uszpenszkij, Bakonyi, illetve Ágfalvi. Merim Mehmedovics: — Mi bírtuk jobban idegileg a játékot. Gellér Sándor: — Amíg a MAFC ellen Budapesten néhá- nyan úgy gondolják, hogy Ág­falvi egyedül megnyeri a mérkő­zést, addig csak veszíthetünk. Farkas László csapatkapi­tány: — A mérkőzés első részét leszámítva rosszabb védekezé­sünknek és lassúbb játékunk­nak köszönhetjük a vereséget. Kun Zoltán A bajnokság állása: 1. Dombóvári VMSE 2. Klíma-Vili KSE 3. Matáv SE Pécs 4. MAFC-Vegyépszer 5. Battai KE 6. Soproni Ászok KC 7. Bajai Honvéd KK 8. Nagykőrösi KE 9 5 4 734-678 14 9 5 4 720-885 14 9 5 4 769-739 14 9 5 4 763-757 14 9 5 4 758-780 14 9 5 4 694-728 14 9 3 6 731-759 12 9 3 6 747-790 12 További eredmények: Dombóvári VMSE-Soproni Aszok KC 100-74(47-29) Matáv SE Pécs-Nagykőrösi KE 108-83(52-44) Erőművészek Kaposváron Kaposváron a városi sportcsar­nokban mintegy félezer néző előtt rendezték meg az In-Kal Security Kupáért kiírt Magyaror­szág legerősebb embere '97 ver­senysorozat második regionális elődöntőjét. A mindenre elszánt nyolc erőművész öt verseny­számban — söröshordó-rakás- ban, farönk-emelésben, tejes- kanna-cipelésben, súly-előretar- tásban és mázsánál is nehezebb kőemelésben — mérettetett meg. A végeredmény: 1. Weintra- ger Ferenc 32,5 pont, 2. Bajcsi Lajos 28 pont, 3. Szenes Péter 24 pont, 4. Rudnyánszki Zsolt 24 pont, 5. Májer László 21,5 pont, 6. Krebsz György 21 pont, 7. Kulcsár András 17 pont, 8. Teveli Róbert 15 pont. A június 21-én Kisstadion­ban rendezendő országos dön­tőbe az első helyezett Weintra- ger Ferenc és a régiót képviselő balatonlellei Teveli Róbert ju­tott be. (Fenyő) Egy somogyi erőművész: a balatonlellei Teveli Róbert FOTÓ: KOVÁCS TIBOR Röplabda NB I, férfi rájátszás az 1-6. (rajt)helyekért Hibátlan az első kör Balatel SE Kaposvár-Nyíregyházi VSC 3-0 (11, 9, 12) A rájátszás ötödik mérkőzését is sikerrel vette a Balatel SE férfi röplabdacsapata; Ka­posváron telt ház előtt a vára­kozásnak megfelelően bizto­san verte három játszmában a Nyíregyházi VSC-t, s ezzel ve­retlenül zárta az első kört. Kaposvár, városi sportcsar­nok, 800 néző. V.: Horváth Gy., Herpai. Balatel SE Kaposvár: Mé­száros P., Mészáros D., Scha- raliev, Hulmann, Jurukov, Tomanóczy. Csere: Koch, Zarka, Karmos. Edző: Deme­ter György, Viktor Boldarev. Nyíregyházi VSC: Geb­hardt, Kuznyecov, Zádor, Draghici, Drotár, Bugyi. Csere: Pál, Horváth G., Ve­res, Pampuch, Horváth 1. Edző: Balázs István. A játszmák alakulása. 1. játszma: 0-5 (!), 4—5 (!), 4-6, 6-6, 6-7, 8-7, 8-10, 10-10, 10-11, 15-11 (!) — 35 perc. 2. játszma: 1-0, 1-4 (!), 7-4 (!!), 7-6,9-6,10-7,10-8,14-8, 15-9 — 24 perc. 3. játszma: 2-0, 2-1, 3-1, 3-1, 5-4, 5-5, 7-5, 7-10 (!), 10-10, 10-11, 12-11, 12-12, 15-12 — 30 perc. — Nem lesz könnyű meccs, hiszen ebben a mezőnyben ta­lán a Nyíregyháza a legjobb nyitásfogadó csapat; mindettől függetlenül csak a játszmavesz­teség nélküli győzelmet tartom elfogadható eredménynek — mondta a találkozó előtt Deme­ter György, a hazaiak mestere. Közel 10 percnek s vagy két teljes forgásnak kellett ahhoz eltelnie, hogy a Balatel feléb­redjen és megszerezze első pontját. Igaz, ezt, .kapásból” há­rom újabb követte, azonban meglepetésre így is sokáig a vendég nyírségiek vezettek. A hajrá — és az utolsó öt pont — Összhangban a Mészáros P.-Hulmann kettős fotó: kovács azonban az ekkor már jól pörgő kaposváriaké volt. A vendégek mestere, Balázs István hiába kért időt és cserélte le fél csapa­tát, nem tudták feltartóztatni a Balatelt. Az első szetthez hasonlóan kezdte a másodikat is a kapos­vári gárda. Sok volt a nyitásron­tás, a túl hosszúra sikerült ütés (ebben elsősorban a nyíregy­házi játékosok jeleskedtek), ugyanakkor nagyon jó volt a kaposváriak sáncmunkája, így nem volt gond. Hatalmas ütésváltásokat és nagy küzdelmet hozott a har­madik, utolsó játékrész. Ekkor a Balatel bolgár légiósa, Schara- liev volt a főszereplő, akinek elemi erejű leütései úgy csapód­tak le a nyíregyházi térfélen, mint a villám. Egy perc híján másfél óra alatt hozta a kötelező három­játszmás győzelmet a Demeter György, Viktor Boldarev edző­duó irányította csapat. Kívülről úgy tűnt, hogy a fiúk közel sem játszottak teljes erőbedobással; csak annyit adtak ki magukból, amennyi okvetlenül szükséges volt a győzelemhez. Az tény, hogy ez a csapat sokkal, de sokkal többet tud annál, mint amit a Nyíregyházi VSC ellen produkált. Mint ahogy abban is biztos vagyok: a folytatásban a nagy rangadókon — a Dunaferr SE, a Medikémia-Szeged és a Vasás SC ellen — sokkal job­ban is fog játszani az együttes. A lényeg, hogy az első kört hi­bátlanul hozta a csapat, s így nyugodtan az első helyről vár­hatja a — remélhetőleg hason­lóan sikeres — folytatást. Demeter György: — Egy nagyon jól szervezett, taktikus Nyíregyházát sikerült legyőz­nünk ezen a mérkőzésen. Balázs István: — Örülök, hogy meg tudtuk szorongatni a Balatelt, játszmanyerésre azonban már nem futotta az erőnkből. Fenyő Gábor A bajnokság állása: 1. Balatel SE Kaposvár 2. Bp. Vasas SC 3. Medikémia-Szeged 4. Nyíregyházi VSC 5. Dunaferr SE 6. Kecskeméti RC 5 5 - 15- 4 10 5 4 1 13- 4 9 5 3 2 10-11 8 5 2 3 7-10 7 5 14 6-13 6 5-5 6-15 5 További eredmények: Kecskeméti RC-Medikémia-Szeged 2-3 (10,-5, -13,12,-12) Dunaferr SE-Vasas SC 0-3 (-11, -13, -6) Ötödször is Villeneuve A kanadai Jacques Villeneuve sikerét hozta a Forma-1-es vi­lágbajnokság 2. futama, a Brazil Nagy díj. A kiváló kanadai pilóta — akinek ez a második idénye a Forma-1-ben — immár 5. győ­zelmét könyvelhette el. A végeredmény: 1. Jacques Villeneuve Williams, 2. Gerhard Berger Benetton 4,190 mp hát­rány, 3. Olivier Panis Prost-Mu- gen 15,870 mp, 4. Mika Häkki­nen McLaren 33,033 mp, 5. Mi­chael Schumacher Ferrari. A vb-pontverseny állása: 1. Coulthard és Villeneuve 10-10 pont, 3. Berger 9, 4. M. Schu­macher 8, 5. Häkkinen 7, 6. Panis 6, 7. Larini és Alesi 1-1. Konstruktőrök: 1. McLaren- Mercedes 17 pont 2. Williams- Renault és Benetton-Renault 10- 10 4. FeiTari 8 5. Prost-Mugen Honda 6 6. Sauber-Petronas 1. Röplabda NB 1 Miskolci VSC-Kaposvári Női RC 3-0 (8,3,15) Miskolc, sportcsarnok, 200 néző. V.: Bodrogi, Csizmarik. Miskolci VSC: Sike, Bazan, Boldizsár, Tóth Cs., Puskás, Pallós. Csere: Dobos. Edző: Kőhalmi Richárd, Búza Attila. Kaposvár: Magyamé, Tormási, Tuba, Boldareva, Karmosné, Geiger. Csere: Ékes, Gelle. Edző: Simonné Kutas Zita. A megszeppent csapat benyo­mását keltő Kaposvári Női RC sima háromjátszmás vereséget szenvedett Miskolcon. Kosárlabda NB I Nem nehéz megjósolni: ma este ismét zsúfolásig megtelik Ka­posváron a városi sportcsarnok. A fővárosi vereségével a máso­dik helyre visszacsúszott ^líma-Vill Kaposvári SE férfi kosárlabdacsapata a listavezető Dombóvári VMSE együttesét fogadja este 18 órakor. A két ősi rivális szomszédvár össze­csapása előtt 16 órakor rende­zik meg a Magyar Kupa me­gyei döntőjét, amelyben a Cifa SE és a Hurrikán KK lép pá­lyára egymás ellen. Totónyeremények A Szerencsejáték Rt tájékozta­tása szerint a totó 13. fogadási hetének nyereményei (a jövede­lemadó levonása után) a követ­kezők: a 13 plusz l-esek (40 da­rab) 403 ezer 680, a 13-asok (33 darab) 123 ezer 26, a 12-esek (1444 darab) 2415, a 1 l-esek (12 ezer 363 darab) 282, míg a 10-esek (60 ezer 653 darab) egyenként 96 forintot érnek. Góltotó Az e heti góltotón négy darab négytalálatos szelvény volt, a nyereményük egyenként 67 ezer 176 forint. A 43 darab háromta- lálatos szelvény 3246 forintot ér. Totóeredmények 1. BVSC-Vasas DH 0-1 2 2. Haladás VFC-Videoton 0-0 x 3. B. München-Bremen 1-0 1 4. Bielefeld-Karlsruhe 1-2 2 5. Leverkusen-Schalke 04 2-0 1 6. M.gladbach-Düsseldorf 2-0 1 7. Rostock-Freiburg 3-11 8. Brescia-Chievo 0-0 x 9. Empoli-Bari 2-1 1 10. Foggia-Lucchese 2-0 1 11. Lecce-Cremonese 2-1 1 12. Padova-C. di Sangro 1-1 x 13. Pescara-Torino 0-0 x A pluszmérkőzés: 14. Salemitana-Genoa 1-1 x MEGYZ1 I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Kaposvári C^zdász- Kőröshegy 2-9 (0-0) Kaposvár, Gazdász-pálya, <00 néző. V.: Harangozó. Kuposvári Gazdász: Ferencz — Nógrádi, Lóki, Hámori, Gu­lyás S., Göbölös, Treszler, Szabó G., Gulyás P., Vida A., Decsi. Edző: Gulyás Sándor. Kőröshegy: Zalatnai —• Varga (Schmidt), Szabó /., Tóth F., Mink, Fonyódi, Kersák, Samu, Tóth A., Spántler, Kerepeczky. Edző': Kerepeczky György. A második félidőben a hely­zeteit jobban kihasználó hazai csapat fontos győzelmet aratott. Gólszerzők: Göbölös, Szabó G. Jók: Treszler, Göbölös, illetve Tóth F., Mink. Pócza Kálmán Fonyód-Szulok 3-2 (3-0) Fonyód, 150 néző. V.: Maj- danics. Közepes színvonalú mérkő­zésen az első félidőben a fo- nyódiak, a folytatásban pedig a vendégek voltak jobbak. A lá­tottak alapján megérdemelten győzött a hazai csapat. Gólszer­zők: Horváth, Tóth, Teplán, il­letve Altman, Bencze. Jók: Kó­nya, Borbély Zs., Tóth, illetve Szőke, Altman, Stájer. Tolnai Attila Csurgó-Lengyeltóti 2-2 (1-0) Csurgó, 200 néző. V.: Bóna. A viharos erejű szél támoga­tását élvező Csurgó gyorsan vezetést szerzett. A vendégek azonban a második félidőben tíz emberrel is fordítani tudtak. A lelkes hazaiak a hajrában egyenlítettek. Kiállítva: Kovács (Lengyeltóti) a 49. percben utolsó emberként elütötte a ki­lépő csatárt. Gólszerzők: Né­Kilenc gólt rúgott a Balatonföldvár meth, Szűcs (11-esből), illetve Szentes 2. Jók: Lein, Balogh, Antal, illetve Hosszú, Szentes, Schmida I. Kiss Béla Lábod-B.földvár 1-9 (0-4) Lábod, 150 néző. V.: Nagy B. Az első öt percben négy ka­pura lövésből négy gólt szerzett a Balatonföldvár, s ezzel el is dön­tötte a mérkőzés sorsát. Gólszer­zők: Kiss P., illetve Bogdán 4, Élő 2, Szilágyi, Béres, Andra- sics. Jók: a hazai csapatból senki, illetve Horváth, Béres, Mester, Bogdán. Lassú István Babodplast-Satelit FC Somogy tarnóca 2-1 (1-1) Somogybabod, 150 néző. V.: Cservölgyi T. Küzdelmes mérkőzésen a mezőnyben kulturáltan játszó és tizenegyest hibázó somogy- tamócaiak ellen megérdemel­ten nyert a babodi együttes. Ki­állítva: Horváth Á. (Babodp- last) a 65. percben reklamálá­sért. Gólszerzők: Rofrics, Czo- nev, illetve Németh (öngól). Jók: Czonev, Rofrics, Majzlin- ger, Hollósi, illetve Papp, Bedő. Kauer Szilvia Barcs-Juta 1-0 (0-0) Barcs, 200 néző. V.: Hosszú L. A végig fölényben játszó bar­csi együttes megérdemelten nyert a mezőnyben jól adogató vendé­gek ellen. Gólszerző: Somogyi. Jók: Somogyi, Hang, Rózsa­völgyi, illetve Parragh A., Kol- tai, Pintér. Mezei József Balatonszárszó-Rákóczi-Ka- poscukor FC II. 2-2 (0-1) Balatonszárszó, 150 néző. V.: Simon. Két ellentétes félidőt látha­tott a közönség. Az első játék­részben a vendégcsapat, míg szünet után a Balatonszárszó támadott többet, így a döntetlen igazságos. Gólszerzők: Ludézer 2, illetve Tóth, Linl. Jók: Ludé­zer, Szabó, Simity, illetve Tóth A., Tóth B„ Hóbei. Sarang Sándor Balatonkeresztúr-Nagyatád 0-1 (0-1) Balatonkeresztúr, 200 néző. V.: Molnár. Bár a Balatonkeresztúr vé­gigtámadta a második félidőt, a Nagyatád egy 11-essel győzni tudott. Gólszerző: Minor (11- esből). Jók: Pemecz, Keresz­túri, Bakos, illetve Patak, Ka- pronczai. Szabó Zoltán Balatonboglári FSE- Nagyberki 0-2 (0-0) Szőlősgyörök, 150 néző. V.: Nemes. A gólhelyzeteit jobban ki­használó Nagyberki megérde­melt győzelmet aratott. Gól­szerző: Illés 2. Jók: Boda Gy., Zsadányi, illetve Szabó F., Il­lés, Szoták, Kadarkúti. Koroknai Viktor A bajnokság állása: 1. Barcs 2. B.földvár 3. Nagyatád 4. Fonyód 5. Juta 6. S.tarnóca 7. Babodplast 8. B.keresztúr 9. B.szárszó 10. RKFC-K.mérő 11. Lengyeltóti 12. K. Gazdász 13. Csurgó 14. Nagyberki 15. B.boglár 16. Lábod 17. Szülök 18. Kőröshegy 22 19 1 2 60- 9 58 22 17 3 2 62-13 54 22 16 3 3 66-15 51 22 14 1 7 44-30 43 22 11 5 6 33-24 38 22 9 3 10 33-34 30 22 9 3 10 41-46 30 22 9 2 11 39-37 29 22 8 5 9 27-43 29 22 8 4 10 34-33 28 22 7 3 12 30-43 24 22 7 2 13 29-44 23 22 6 5 11 22-37 23 22 7 2 13 28-50 23 22 5 7 10 27-41 22 22 6 4 12 36-74 22 22 4 7 11 35-48 19 22 4 4 14 33-58 16