Somogyi Hírlap, 1997. április (8. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-14 / 86. szám

1997. április 14., hétfő SOMOGYI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 11 LABDARÚGÓ NB I — 25. FORDULÓ Újabb pontot szerzett a Bányász Békéscsabai Előre FC-Siófoki Bányász 1-1 (0-1) Tovább tart a Siófoki Bá­nyász nagy sorozata: Készéi Ferenc edző együttese ezút­tal Békéscsabáról hozott el egy pontot. Békéscsaba, 4000 néző. V.: Márton (Csema, Vida). Békéscsabai Előre FC: Baji — Medgyesi, Csehi, Czipó, Kovács T. — Belvon, Major, Sztojka, Kasik — Todorovic, Kulcsár. Edző: Bozai Gyula. Siófoki Bányász: Posza — Bimbó, Kriston, Virág, Perger — Kovács B., Juhász, Bozsér, Sallai — Szabó Z, Kirch- mayer. Edző: Készéi Ferenc. Csere: Csehi helyett Balog Z. a 4L, Bel von helyett Janie a 46., Kirchmayer helyett Cara- jev a 46., Stoica helyett Balog Zs. a 74., Szabó Z. helyett Ko- lovics a 83. percben. Sárga lap: Juhász a 25., To­dorovic a 37., Czipó a 61. percben. Szögletarány: 5-0 (2-0). Kellemetlen, szeles időben kezdődött a viharsarki talál­kozó. A hazaiak kezdtek bát­rabban, míg a vendégek első­sorban a biztonságra töreked­tek. Mégis az első kontratáma­dásából vezetést szerzett a Sió­foki Bányász: a hatodik perc­ben Bozsér átadása után Szabó Z. 13 méterről gurított a kapuba (0-1). A gyors gól után a Bé­késcsaba nagy erőfeszítéseket tett az egyenlítésért — ered­ménytelenül. A hazaiak támad­tak, ugyanakkor viszont fella­zult a védelmük, s ezzel lehető­séget kínáltak a siófokiaknak a kontrákra. A 14. percben Todo­rovic 25 méteres erős szabad­rúgása után Posza biztosan vé­dett. Hosszú percekre beszorult a Bányász, de játékosai reme­kül védekeztek, így a csabaiak még helyzetet sem tudtak ki­dolgozni; ezért távoli lövések­kel próbálkoztak, de azok messze elkerülték a kaput. Az első félóra után némi meglepe­tésre átvette az irányítást a Sió­fok. A 37. percben Bozsér elfu­tott a jobb oldalon, majd Kirchmayer elé gurított, aki óriási helyzetből öt lépésről mellé lőtt. A félidő utolsó per­ceiben nem történt említésre méltó esemény. A csabai szemszögből köny- nyen felejthető első 45 perc után a hazaiak nagy lendülettel kezdtek, támadtak, de kapkod­tak, pontatlan volt a játékuk, s a vendégvédők könnyedén meg­akasztották akcióikat. Az 56. percben Todorovic elfutott a bal oldalon, beadott, és Janic öt lépésről a kapuba lőtt (1-1). Újra nyílt lett a találkozó, a bé­késcsabaiak szemmel láthatóan döntésre akarták vinni a dolgot, nagy erővel támadtak. A 62. percben a Majortól elpattanó labdát Bozsér 16 méterről fölé lőtte. Mindkét csapat játékosai kapkodtak: sok volt a pontatlan átadás, az eladott labda. A 68. percben Szabó Z. 14 méterről leadott lövését védte Baji. Egy perc múlva Stoica 16 méterről a felső lécet találta telibe. Az el­lentámadás után Bozsér a bal sarok mellé lőtt. A hajrára alábbhagyott az iram, elfárad­tak mindkét csapat játékosai, így az eredmény már nem vál­tozott. A közepes színvonalú talál­kozón inkább a küzdő jelleg domborodott ki. Az első félidő­ben a vendég siófokiak támad­tak többet, a másodikban pedig a csabaiak irányították a játé­kot. A helyzetkihasználással vi­szont mindkét csapat játékosai hadilábon álltak, így végül is reális eredmény született. Jók: Balog Z., Kasik, Janic, Todorovic, illetve Kriston, Bozsér, Szabó Z., Kirchmayer. így látták Bozai Gyula, a Békéscsabai Előre FC edzője: — A tét rá­nyomta bélyegét mindkét csa­patjátékára. Sajnos, a döntő pil­lanatokban hibáztunk, így meg kell elégednünk az egy ponttal. Készéi Ferenc, a Siófoki Bányász edzője: — Az első 45 percben mi irányítottuk a játé­kot, szünet után viszont felja­vult a Békéscsaba; ezért igaz­ságosnak tartom a pontosztoz­kodást. Florin Raducu, a Békéscsa­bai Előre FC (eltiltott) játékosa: — Nyernünk kellett volna... Illés János, a Siófoki Bá­nyász elnöke: — A kihagyott gólhelyzeteinkkel felhoztuk el­lenfelünket. Szigeti János, a Siófoki Bá­nyász szakosztályelnöke: — A látottak alapján elégedett va­gyok a döntetlennel. Tovább nőtt az MTK FC előnye Videoton FC Fehérvár-Vasas Danubius Hotels 2-2 (0-1) Székesfehérvár, 7000 néző. V.: Vad. Az időjárás nagyon rossz, a mérkőzés viszont küzdelmes és jó iramú volt. A vendég Va­sas kétszer is vezetett, a Video­ton azonban a legutolsó pilla­natban, a 90. percben Takács révén — aki már másodszor vette be a fővárosi együttes kapuját — megmentette az egyik pontot. Gólszerzők: Takács 2 (az 56. és á 90. percben), illetve Fischer (a 43. percben), Mó- nos (a 75. percben). Ecker-Stadler FC-Újpesti TE 1-3 (0-2) Akasztó, 2000 néző. V.: Tóth V. Négy gól, egy kiállítás (az újpesti Véber mehetett idő előtt zuhanyozni, mert nemes egy­szerűséggel leköpte ellenfelét) és egy súlyos sérülés (az akasz­tói Juskevics szenvedett síp­csonttörést); ez a találkozó rö­vid krónikája. A két csapatjáté­kosainak nemcsak egymással, hanem a viharos erejű széllel és a heves záporral is meg kellett birkózniuk. A jóval rutinosabb és lényegesen jobb játékosállo­mánnyal rendelkező, Véber ál­tal „dirigált” Újpesti TE kegyet­lenül kihasználta a hazaiak szarvashibáit, s biztosan gyűj­tötte be a három pontot a köze­pes iramú és színvonalú találko­zón. Az Ecker-Stadler FC csa­pata egyre kilátástalanabb hely­zetbe kerül a kiesés elkerülése ellen folytatott versenyfutásban. Gólszerzők: Farkas T. (a 75. percben), illetve Véber (az 5. percben 11-esből), Herczeg 2 (a 40. és a 70. percben). Kiállítva: Véber (a 79. perc­ben). Szombathelyi Haladás VFC- Ferencváros 1-0 (0-0) Szombathely, 8000 néző. V.: Juhos. A végig nagyiramú, küzdel­mes és változatos mérkőzésen a győzelmet jobban akaró Hala­dás VFC — a tavaly még Ka- posfüreden játszott Király Ernő remek góljával — megérdemel­ten győzte le a Ferencvárost. Gólszerző: Király E. (az 54. percben). Csepel SC-DVSC-Epona 0-0 Budapest, Csepel-stadion, 1000 néző. V.: Kincses. Egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. A vendég debrecenieknek egyébként nem lehet okuk panaszra, hiszen két alkalommal is csak a kapufa mentette meg őket a góltól. Kispest-Honvéd FC- Zalaegerszegi TE FC 0-1 (0-0) Budapest, Bozsik-stadion, 2000 néző. V.: Hanacsek. Tovább tart a Kispest-Hon­véd FC vesszőfutása; a gyenge színvonalú, hibákkal tarkított mérkőzésen az amúgy sem vil­logó zalai gárda megérdemel­ten szerezte meg a 3 bajnoki pontot, mert kevés helyzetéből legalább egyet értékesített. Gólszerző: Dobos (a 71. percben). MTK FC-III. Kér. TVE 2-1 (2-0) Budapest, Hungária körút, 2000 néző. V.: Kurmai. Bajnokesélyeshez méltóan kezdett az MTK, a mérkőzés végén azonban örülhetett, hogy nem veszített pontot a félvállról vett III. Kér. TVE ellen. Gólszerzők: Zsivóczky (a 9. percben), Farkasházy (a 33. percben), illetve Gyura (a 70. percben). Vác FC-Győri ETO FC 3-0 (3-1) Vác, 1500 néző. V.: Puhl. A hazaiak mar a mérkőzés hetedik percében két remek fe­jesgóllal 2-0-ra vezettek. A vendég győri együttes ugyan egyenrangú ellenfele volt a mezőnyben a Vácnak, a gólo­kat azonban a hazaiak szerez­ték. Gólszerzők: Horváth (az 5. percben), Füle (a 7. percben), Lévai (a 41. percben), illetve Csató S. (az 53. percben). BVSC-Pécsi MFC 1-0 (0-0) Budapest, Szőnyi út, 500 néző. V.: Lettrich. Szerencsés győzelmet ara­tott a BVSC. Gólszerző: Stanici (a 81. percben). A bajnokság állása: 1. MTK FC 2. Újpesti TE 3. Ferencváros 4. Vasas DH 5. BVSC 6. DVSC-Epona 7. Kispest-HFC 8. Videoton FC 9. Haladás VFC 10. Vác FC 11. Győri ETO FC 12. Zalaegerszeg 13. Békéscsaba 14. Siófok 15. III. Kér. TVE 16. Pécsi MFC 17. Csepel SC 18. Stadler FC 25 22 2 1 67-15 68 25 18 4 3 58-24 58 25 17 5 3 52-28 56 25 17 4 4 39-19 55 25 11 4 10 31-26 37 25 9 9 7 35-24 36 25 10 6 9 30-32 36 25 8 8 9 28-28 32 25 8 7 10 28-26 31 25 8 7 10 30-34 31 25 7 7 11 29-41 28 25 9 1 15 24-42 28 25 7 4 14 28-44 25 25 6 7 12 23-43 25 25 5 9 11 32-43 24 25 5 6 14 21-47 21 25 3 8 14 33-49 17 25 4 4 17 15-38 16 LABDARÚGÓ NB II — 22. FORDULÓ Kimaradt helyzetek Rákóczi-Kaposcukor-Nagy kanizsai Olajbányász 0-0 Tisztáznak a nagykanizsai védők fotó: török anett Nem bírt egymással szombaton a labdarúgó NB H-ben a Rákó- czi-Kaposcukor FC és a Nagy- kanizsai Olajbányász csapata. Kaposvár, 2500 néző. Vezette: Szarka (Vámos, Szabó J.) Rákóczi KFC: Milinte- Meksz, Virág, Mező- Kiss F. (Potpara 62. p.), Miovecz, Horváth Z, Szabó—Waltner (Kádár 62. p.) Csemijenkó, Vajda (Tóth A. 62. p.). Edző: Bőzsöny János. Olajbányász: Czigóth-Kiss I.-Gyulai, Agics, Balog-Far­kas, Vidóczi, Koller, Visnovics (Csömyei 65. p.-Kovács T. 85. p.)-Pécsi, Gordián (Horváth Gy. 65. p.) Edző. Madár Gábor. Sárga lap: Gyulai 80. p. Az erős széllel szemben kezdő hazaiak pompás, ám eredmény­telen támadásokkal nyitottak. Waltner gyorsan eldönthette volna a mérkőzés sorsát. Az 5-ik és a 11-ik percben vélhetően csak azért tudta a Horváth, il­letve Csemijenkó teremtette két ordító helyzeténél az ötösről kapu fölé vágni a labdát, mert nyitva „felejtette” a szemét. A 23. percben pedig Csemijenkó mutatta meg a publikumnak, hogy hasonlóra ő is képes — neki a fejese szállt mellé az ötös­ről. A hazaiak eme három „ba­kija” láthatóan megnyugtatta a vendégeket, akik a sokat mozgó Visnovics és Gordián vezérleté­vel egyre inkább nekibátorodtak és a hátszelet kihasználva mind több támadást kezdeményeztek. Bizony az első félórában nekik is volt két nagyobb gólszerzési le­hetőségük. Feltűnő volt, hogy e gyors kanizsai akcióknál az ola­josok hátsó alakzata többnyire nem zárkózott föl, csapatuk ilyenkor ketté szakadt, ám bün­tetlenül tehette, mert a hazaiak ezt nem használták ki. Ahelyett, hogy az így keletkezett szabad terület gyors átjátszására töre­kedtek volna, lassú oldal adoga­tással késleltették akcióikat,'így aztán a zalai középpályások rendre vissza tudtak érni. Ez is oka volt, hogy az újabb hazai helyzetek már el-elmaradtak. Csalódniuk kellett azoknak akik azt várták, hogy szünet után majd kihasználja a szél támoga­tását a Rákóczi. Bár sikerült me­zőnyfölényhez jutnia, de a táma­dósorban és a középpályán több játékosának gyenge formája, kö­rülményessé és lassúvá tette ak­cióikat, így a lelkes és sokat futó olajos védők azokat rendre hatás­talanították. Bőzsöny edző egy­idejű hármas cserével próbálta hatékonyabbá tenni együttesét, de eredménytelenül. Továbbra is elgondolás nélkül, időnként szer­telenül futballozott a hazai leg­énység, mindvégig megköny- nyítve a vendégek dolgát. A labdarúgás régi alaptörvé­nye érvényesült, a gólhelyzetek sokaságát ezúttal sem lehetett büntetlenül kihagyni. Fél óra alatt sikerült a kaposváriaknak kapu előtti magabiztosságukat elveszteni és az ellenfél gyen­gécskének tűnő önbizalmát, helyre billenteni. A kanizsaiak a hazaiak gyakori hibáitól mind inkább „vérszemet” kaptak és a végén már nagyon tudatos vé­dőmunkával rukkoltak elő. A Rákócziban Milinte kevés dolgát jól látta el, Meksz végig biztos pont volt, Mező szünet után ja­vult föl, a többieknek csak fel­lángolásaik voltak. A vendégek legjobbjai: Kiss I., Agics, Vi­dóczi és Gordián. így láttáit Bőzsöny János: Miután nagy helyzeteinket kihagytuk a küz­delmes mérkőzés eredményét igazságosnak tartom. Madár Gábor: Az I. félidő­ben meleg perceket szerzett a Rákóczi, de szünet utáni mezőny- fölénye már veszélytelen volt. Győri László, a városi sport- bizottság tagja: Néhány labdarú­gónak tudomásul kellene venni, hogy a futball ezen a szinten már nem csak egyéni szórakozás. Jutási Róbert ______________LABDARÚGÓ NB III — DRÁVA CSOPORT______________ H árom fejesgól Marcaliban A labdarúgó NB III Dráva csoportban a Marcali VSE három remek fejesgóllal győzte le a Szekszárdi UFC csapatát. A Kaposfüredi Vál­lalkozók SC az első félidőben 2-1-re vezetett Bonyhádon, a találkozó lefújása után mégis a hazai játékosok borulhat­tak össze boldogan. Eredmények: Marcali VSE-Szekszárdi UFC 3-0 (1-0) Marcali, 200 néző. V.: Czakó. Marcali VSE: Dániel — Bo- zsó, Mészáros /., Horváth N. (Prucsi), Rózsa — Hetyei, Merkl, Hanusz, Becsei (Papp G.) — Horváth G., Szántó. Edző: Fuisz János. Szekszárdi UFC: Cziráki — Novák, Kara, Hanák, Sztehló (Nagy) — Galambos, Volár, Mészáros //., Kovács — Hor­váth J. (Vesztergomi), Horváth G. Edző: Török Bálint. Gólszerzők: Bozsó 2 (a 3. percben 4 méteres fejesből és a 87. percben 5 méteres fejes­ből), Hanusz (a 60. percben 5 méteres fejesből). Egyperces gyászszünet előzte meg a találkozót: a játé­kosok és a nézők a közelmúlt­ban elhunyt Tóth Jenőre, a Marcali VSE volt elnökére em­lékeztek. A végig kitűnő iramú és színvonalú mérkőzésen a nagyszerű formában és harco­sabban játszó hazaiak három szépségdíjas fejesgóllal maga­biztos és megérdemelt győ­zelmet arattak. Jók: Bozsó, Mészáros I., Horváth N., Hanusz, illetve Horváth G., Mészáros II. Az ifjúsági mérkőzésen: Marcali-Szekszárdi UFC 0-1 Ivusza István Bonyhádi FC-Kaposfüredi Vállalkozók SC 3-2 (1-2) Bonyhád, 300 néző. V.: Berki. Bonyhádi FC: Bogaras — Guzorán, Stumpf, Palkó, Darabos (Kecskeméti) — Baumann, Katona, Máté /., Illés (Biliczki) — Román (Kiss J.), Gergely. Edző: Kiss János. Kaposfüredi Vállalkozók SC: Tánczos — Püspök, Gál, Lóki, Károlyi — Fazekas, Szu- nyogh, Kovács, Szilágyi — Jä­ger (Szőts), Máté II. Edző: Pet­rák Viktor. Gólszerzők: Jäger (a 7. perc­ben tizenhét méteres lövésből), Máté II. (a harminchatodik percben 16 méteres emelés­ből), Darabos (a 44. percben 11-esből), Gergely (a 73. perc­ben 14 méteres lövésből), Kiss J. (a nyolcvanharmadik perc­ben közeli gurításból). A mélyen tudása alatt játszó hazai csapat becsületét a sérül­ten csereként pályára lépő já­tékosedző, Kiss János mentette ■meg. Jók: Gergely, Guzorán, Kiss J., illetve Tánczos, Lóki, Jäger. Az ifjúsági mérkőzésen: Bonyhádi FC-Kaposfüredi ' Vállalkozók SC 11-0 Kiszler Ferenc További eredmények: Gerjeni Medosz- Pécsi VSK 2-1 Pécsi Postás-Bátaszéki SE 2-0 Komlói Bányász- Györköny SE 2-0 Beremendi Építők SK- Dunaszentgyörgy SE 2-0 Paksi SE-Dunaszekcső 5-0 Hétközben játszott mérkőzésen: F elsőszentmárton- Balatonlelle SE 0-2 (0-1) A bajnokság állása: 1. Komló 20 12 5 3 32-16 41 2. Balatonlelle SE 20 12 1 7 32-15 37 3. Györköny SE 20 9 9 2 42-20 36 4. Beremend 20 10 5 5 35-21 35 5. D.szentgyörgy 20 8 9 3 33-18 33 6. Pécsi VSK 20 9 6 5 36-21 33 7. Paksi SE 20 9 4 7 40-25 31 8. Szekszárd 20 8 5 7 40-28 29 9. Pécsi Postás 20 7 8 5 31-26 29 10. Marcali VSE 20 7 3 10 30-40 24 11. F.szentmárton 20 6 6 8 16-30 24 12. Bonyhádi FC 20 7 3 10 20-40 24 13. Dunaszekcső 20 6 3 11 27-44 21 14. BátaszékiSE 20 4 4 12 19-37 16 15. Gerjen 20 4 4 12 18-46 16 16. Kaposfüred 20 3 3 14 1 9-43 12 LABDARÚGÓ NB II A bajnokság állása: 1. Gázszer FC 22 13 7 2 36-16 46 2. Dunaferr SE 22 12 7 3 38-18 43 3. Rákóczi-KFC 22 10 9 3 32-19 39 4. Érdi VSE 22 9 9 4 27-22 36 5. Paksi ASE 22 9 8 5 34-19 35 6. Matáv-Sopron 22 10 5 7 29-20 35 7. Pécs '96 FC 22 10 5 7 26-20 35 8. Soproni FAC 22 9 8 5 25-19 35 9. BKV Előre 22 9 7 6 30-23 34 10. Nagykanizsa 22 9 5 8 34-31 32 11. Budafoki LC 22 5 12 5 22-20 27 12. Sz.batta 22 6 9 7 21-24 27 13. Soroksári TE* 22 5 6 11 32-43 18 14. Veszprém 22 1 6 15 18-45 9 15. Tatabánya FC 22 1 6 15 16-44 9 16. Balatonfüred 22 2 3 17 10-47 9 A *-gal jelölt Soroksári TE csapatától há­rom büntetőpont levonva. További eredmények: Soproni FAC-Paksi ASE 1-1 (0-1) Soroksári TE-Matáv SC-Sopron 2-3 (2-1) Gázszer FC Agárd-BKV Előre 2-1 (1-0) Jutas-Veszprém-Érdi VSE 0-1 (0—0) Pécs '96 FC-Dunaferr SE 0-1 (0-1) Százhalombattai FC- Lombard FC Tatabánya 1-0 (1-0) Budafoki LC-Balatonfüredi SC 1-1 (0-1)