Somogyi Hírlap, 1997. március (8. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-24 / 69. szám

8 SOMOGYI HÍRLAP SPORT 1997. március 24., hétfő Labdarúgó NB I — 21. forduló Újabb döntetlen hazai pályán Siófoki Bányász-DVSC-Epona 0-0 A Pécsi MFC után a DVSC-Epona csapata is ponttal távozha­tott Siófokról a Bányász otthonából. Siófok, Bányász-stadion, 2000 néző. V.: Tóth V. (Hamar, dr. Bozóky). Siófoki Bányász: Posza — Virág, Bimbó, Sallai — Ördög, Bozsér, Kovács B., Perger — Carajev, Filipovics, Kirch- mayer. Edzó': Készéi Ferenc. DVSC-Epona: Kövesfalvi — Goján — Pető, Sándor Cs., Szatmári — Dombi, Madar Cs., Sándor T., Madar T. — Böó'r, Ilea. Edző: Dunai Antal. Csere: Ördög helyett Csák a 70., Kirchmayer helyett Szabó Z. a 70., Carajev helyett Kolo- vics a 82., Böőr helyett Va- dicska a 86. percben. Sárga lap: Virág a 26., Per­ger a 39., Carajev az 56., Gojan a 61., Pető a 75., Filipovics a 87. percben. Szögletarány: 2-7 (0-2). Készéi Ferenc betartotta az ígéretét. A Bányász mestere azt nem tudta garantálni, hogy együttese győzelemmel okoz „országra szóló” szenzációt, azt azonban megtette, ami tőle tel­lett meglepetés ügyben. Csa­patba állította a héten az NB El­ás Györkönytől igazolt Kovács Bélát; sőt, rögtön rá is bízta a debreceni karmester, Sándor Tamás őrzését. Bemutatkozha­tott végre Sallai Tibor is (igaz, hogy számára szokatlan pozíci­óban, bal oldali emberfogóban), hiszen megérkezett a játékenge­délye Izraelből. Váratlan húzás volt az is, hogy három támadó „fenyegette” a vendégek kapu­ját. Három csatár ide vagy oda, roppant óvatosan kezdtek a ha­zaiak — fél órán keresztül vár­tak a debreceni rohamokra, ame­lyek viszont elmaradtak. Egy idő után Készéi edző többször is arra biztatta játékosait, hogy bát­rabban támadjanak. Jött is két veszélyes siófoki akció: előbb Carajev, majd Filipovics hibá­zott kecsegtető pozícióban. Szü­net előtt közvetlenül pedig a má­sik oldalon Sándor Cs. bombá­zott kevéssel a bal felső sarok mellé. A második félidő elején fel­pörgött az iram, jóval kezdemé­nyezőbb lett a Siófok, s néha a Debrecen is megvillant. Posza, a hazaiak kapusa háromszor bizo­nyíthatta jó formáját: kétszer Sándor T., egyszer pedig Dombi lövését tette ártalmatlanná. A másik oldalon előbb Ördög fe­jében, majd lábában volt a sió­foki gól — de sajnos benne is maradt... Kevés néző, kevés szépség, sok-sok szürke egyéni teljesít­mény — így lehetne jellemezni röviden a látottakat. A Siófoki Bányász számára a jelenlegi helyzetben az egy pont is érté­kes; igaz, volt egy olyan rövid időszak a második félidő elején, amikor ha határozottabbak a tá­madók, megzörgethették volna a vendégek hálóját. Ugyanakkor az is igaz, hogy a két debreceni sztár, Dombi és Sándor T. ezút­tal meglehetősen halovány volt. S ha már az egyéni teljesítmé­nyeknél tartunk: a Siófokban Posza kapus most is magabiztos volt, Kovács B. nagyon jól debü­tált, a hátvédekre nem lehetett panasz, a többiek pedig ott vol­tak a pályán... Nem sok pihenő jut a héten az NB I-es mezőnynek, hiszen szerdán és a hétvégén is lesz bajnoki forduló. A Siófoki Bá­nyász hétközben Győrben ven­dégszerepei, szombaton pedig a El. Kerületi TVE gárdáját fo­gadja. így látták Készéi Ferenc, a Siófoki Bá­nyász edzője: — Egyenrangú ellenfelei voltunk a nagy ne­vekből álló Debrecennek, sőt, nekünk voltak nagyobb ziccere­ink. Nem vagyok bánatos, mert van már két pontunk, s az ősz­szel ilyenkor még nullpontosok voltunk. Dunai Antal, a DVSC-Epona edzője: — Játékban jobbak vol­tunk; ezt a meccset is hoznunk kellett volna, ám gólínségünk ma sem hagyott el bennünket. Egy nagyon lelkes Siófoki Bá­nyász volt az ellenfelünk. Illés János, a Siófoki Bá­nyász ügyvezető elnöke: — Debreceni mezőnyfölény köze­pette nekünk voltak nagyobb lehetőségeink. Karasz János, a Balaton- földvár edzője: --- Nagyon vár­tam a hazai győzelmet, de a döntetlennel sem vagyok elé­gedetlen, látva a debreceni kö­zéppályások játékát. Sándor Tamás, a DVSC- Epona válogatott játékosa: — Ha van egy kis szerencsénk, simán nyerhettünk volna. Fónai Imre Már hét pont az MTK FC előnye MTK FC-Pécsi MFC 6-0 (5-0) Budapest, Hungária körút, 2000 néző. V.: Molnár L. A tavaszi idényben eddig még két veretlen csapat talál­kozott egymással a fővárosban a Hungária körúton. Az MTK bajnokesélyeshez méltóan könnyed, látványos és gólok­ban gazdag játékkal győzte le a Pécsi MFC-t, s újabb sikerével már hét pontra nőtt az előnye. A nézők a hat hazai gól mellett még egy kihagyott 11-est és kapufát is láthattak. Gólszerzők: Orosz 3 (a 19., a 29. és a 64. percben), Szabados (a 22. percben — öngól), Lő- rincz (a 34. percben), Kuttor (a 41. percben). Vác FC-Ferencváros 1-1 (0-1) Vác, 10 000 néző. V.: Pillér. Igazságos döntetlen született Vácon. A Ferencváros hiába szerzett korán vezetést; a táma­dásaik ezután rendre elakadtak a hazai védelmen, a magukra találó váciak pedig egyenlíteni tudtak. Gólszerzők: Andrássy (a 63. percben), illetve Jagodics (a 19. percben). Kispest-Honvéd FC- Újpesti TE 0-2 (0-1) Budapest, Csepel-stadion, 5000 néző. V.: Varga S. Az Újpesti TE csapata szinte végig hatalmas fölényben ját­szott, a Honvéd sokszor csak vergődött a pályán. A Kispest- Honvéd FC lesújtó tavaszi mér­lege: négy mérkőzésen csak egyetlen árva pont... Gólszerzők: Véber (a 14. percben), Herczeg M. (a 77. percben). Csepel SC-Vasas Danubius Hotels 2-3 (1-1) Budapest, Csepel-stadion, 2500 néző. V.: Juhos. Az egységesebb, jobban ösz- szecsiszolt és meggyőzőbb tel­jesítményt nyújtó Vasas rászol­gált a győzelemre. Gólszerzők: Petrók (a 44. percben), Szekeres J. (a 66. percben), illetve Simon A. (a 43. percben), Hamar (a 60. percben), Máriási (a 75. perc­ben). Békéscsabai Előre FC­HL Kér. TVE 2-1 (2-0) Békéscsaba, 4000 néző. V.: Puhl. A közepes iramú és színvo­nalú találkozón a Békéscsaba első félidőben nyújtott gólratö- rőbb játékával rászolgált a győ­zelemre. Gólszerzők: Major (a 26. percben), Stoica (a 33. perc­ben), illetve Bencze (a 78. percben). Zalaegerszegi TE FC­Győri ETO FC 2-1 (0-0) Zalaegerszeg, 8000 néző. V.: Csema. A küzdelmes, de sok hibával tarkított mérkőzésen a végig többet támadó Zete az utolsó negyedórában fordította — megérdemelten — a maga ja­vára a mérkőzést. Gólszerzők: Kámán (a 74. percben), Németh (a 85. perc­ben), illetve Fehér (a 48. perc­ben). Ecker-Stadler FC-Videoton FC Fehérvár 0-1 (0-0) Akasztó, 2000 néző. V.: Vágner. A nagyon gyenge napot ki­fogó hazaiakon még az sem se­gített, hogy ellenfelük a hajrára kilenc emberre fogyatkozott. A vendég Videoton FC Fehérvár megérdemelten gyűjtötte be mindhárom bajnoki pontot Akasztón. Gólszerző: Vancsa (az 59. percben). Kiállítva: Tóth A. (Videoton FC Fehérvár) a 72. és Makrickij (Videoton FC Fehérvár) a 74. percben. BVSC-Szombathelyi Haladás VFC 3-2 (1-1) Budapest, Szőnyi út, 1500 néző. V.: Haj dó. Gólszerzők: Stanici 2 (a 31. és a 64. percben), Kiss I. (a 91. percben), illetve Király E. (a 2. percben), Tóth M. (a 82. perc­ben). Az utolsó pillanatban csi­karta ki a győzelmet a BVSC a vasutas-rangadón. A bajnokság állása: 1. MTK FC 21 18 2 1 59-14 56 2. Újpesti TE 21 15 4 2 48-20 49 3. Ferencváros 21 15 4 2 46-24 49 4. Vasas DH 21 14 3 4 33-16 45 5. DVSC-Epona 21 9 7 5 34-21 34 6. BVSC 21 10 4 7 29-21 34 7. Kispest-HFC 21 9 4 8 27-29 31 8. Győri ETO FC 21 7 5 9 26-33 26 9. Vác FC 21 6 7 8 25-29 25 10. Zalaegerszeg 21 8 1 12 20-35 25 11. Haladás VFC 21 6 6 9 25-25 24 12. Videoton FC 21 6 6 9 23-26 24 13. Ili. Kér. TVE 21 4 9 8 27-36 21 14. Békéscsaba 21 6 3 12 24-39 21 15. Siófok 21 4 5 12 17-39 17 16. Csepel SC 21 3 7 11 30-38 16 17. Stadler FC 21 4 3 14 13-31 15 18. Pécsi MFC 21 2 6 13 16-46 12 Labdarúgó NB II - Nyugati csoport Hidegzuhany Pakson Paksi Atomerőmű SE-Rákóczi-Kaposcukor FC 4-0 (3-0) Súlyos vereséget szenvedett tegnap Pakson a Rákóczi- Kaposcukor FC NB Il-es labdarúgócsapata. Paks, 600 néző. V.: Tóth S. (Szökrény, Gyarmati). Paksi Atomerőmű SE: Ko- vacsevics — Eger — Bábik, Orosz, Barna — Soós (Kiss M. a 84. percben), Tóth L, Ignácz, Búzás — Fejes (Ju­hász a 87. percben), Vayer (Szabadi a 84. percben). Edző: Reszeli-Soós István. Rákóczi-Kaposcukor FC: Milinte (Házi a 26. percben) — Meksz — Novák (Tóth A. az 55. percben), Mező — Kiss F., Takács, Horváth Z, Szabó M. — Miovecz (Virág az 55. percben) — Kádár, Waltner. Edző: Bőzsöny János. Sárga lap: Tóth L. a 19., Novák a 20., Mező az 50., Barna a 62. percben. Napfényben, de csípős hi­degben kezdődött a találkozó. Sajnos, nagyon korán jött a hidegzuhany is. A harmadik percben bal oldali szöglet után nem tudtak felszabadí­tani a Rákóczi-védők, s egy magasra felpattanó labdát Fe­jes 14 méterről középről átfe­jelt Milintén (1-0). A beka­pott gól sem paprikázta fel a Rákóczit; hiányzott a csapat­ból az a tűz, amellyel két hete vesztes állásból tudott fordí­tani a fővárosban. Alig-alig jutottak el Kovacsevics kapu­jáig Waltnerék annak elle­nére, hogy az első húsz perc kiegyenlített játékot hozott. Aztán váratlanul újabb gólt szerzett a hazai együttes. A 21. percben egy szabadrúgás megpattant a védőkön, ponto­san Búzás elé került a labda, aki közelről rárúgta. A lapos lövésbe Milinte csak beleérni tudott, s a labda átpattant fe­lette a hálóba (2-0). Bőzsöny János edző lehozta Milintét, a helyére Házi állt a kapuba. Egyre többet támadott a ven­dég kaposvári gárda, gólt azonban újra csak a Paks szerzett. A 39. percben egy bal oldali beadás után Fejes mesterien vette át, s emelte Házi fölött öt méterről közép­ről a hálóba csapata harma­dik, önmaga második gólját (3-0). Szünet után sem változott sokat a játék képe. A Rákó- czi-KFC körülményesen szö­vögette támadásait, a paksi kontrák viszont szinte mind gólszagúak voltak. Az 52. percben egy formás támadás végén Búzás balról cimba­lomszögből nagy gólt lőtt a léc alá (4-0). A sok vendég­szurkoló ezután már csak ab­ban reménykedett, hogy lesz somogyi becsületgól. Nem lett... Ment ugyan előre a Rá- kóczi-KFC, még helyzetei is akadtak (előbb Kiss F., majd Tóth A. előtt), de a befejezé­sek ezen a mérkőzésen a ha­zaiaknak sikerültek jobban. Jók: Tóth L., Vayer, Búzás, Fejes, illetve Meksz, Mező. így látták Reszeli-Soós István, a Paksi Atomerőmű SE edzője: — Azért győztünk, mert nagyon jól felkészültünk a Rákóczi­ból. Ma végig mi diktáltuk a tempót, aminek ez a nagy­szerű győzelem lett a vége. Bőzsöny János, a Rákóczi- Kaposcukor FC edzője: — Egyenlő erők küzdelmét lát­hatták a nézők, aminek nagy gólarányú vereség lett a vége. Klement Tibor, a Paksi Atomerőmű SE szakosztály- vezetője: — Tudtam, hogy egységes csapatunk van, de a végeredmény számomra is meglepő. Mező Endre, a Rákóczi- Kaposcukor FC technikai ve­zetője: — Nagyon szomorú vagyok, mert ennél sokkal jobban is tudunk játszani. Csorba András Csúcson a Gázszer FC További eredmények: Pécs '96 FC-Gázszer FC Agárd 1-2 (1-1) Matáv SC-Sopron- Százhalombatta 3-0 (3-0) Érdi VSE-Soproni FAC 0-0 Nagykanizsa-Veszprém 0-0 Balatonfüredi SC-Lombard FC Tatabánya 1-0 (0-0) Dunaferr SE-Soroksári TE 4-1 (2-1) BKV Előre-Budafoki LC 3-0 (2-0) A bajnokság állása: 1. Gázszer FC 19 12 5 2 33-14 41 2. Dunaferr SE 19 10 6 3 33-16 36 3. Soproni FAC 19 9 6 4 24-15 33 4. Rákóczi-KFC 19 8 8 3 26-18 32 5. Pécs'96 FC 19 9 4 6 21-17 31 6. Paksi ASE 19 8 6 5 31-18 30 7. BKV Előre 19 8 6 5 25-19 30 8. Matáv-Sopron 19 8 5 6 22-16 29 9. Érdi VSE 19 7 8 4 24-21 29 10. Nagykanizsa 19 8 3 8 28-27 27 11. Budafoki LC 19 4 10 5 19-18 22 12. Sz.batta 19 4 9 6 18-21 21 13. Soroksári TE* 19 5 6 8 28-35 18 14. Veszprém 19 1 6 12 15-36 9 15. Tatabánya FC 19 1 6 12 13-37 9 16. Balatonfüred 19 2 2 15 7-39 8 Labdarúgó NB III - Dráva csoport Hármat vágott a Marcali és a Lelle Kaposfüredi Vállalkozók SC- Marcali VSE 0-3 (0-1) Kaposvár, Textiles-sporttelep, 300 néző. V.: Beke. Kaposfüredi Vállalkozók SC: Tánczos — Fazekas, Gál, Lóki, Szuh, Szent gró ti, Máté (Szőcs), Brunczvig, Szilágyi, Jéger, Ko­vács. Edző: Petrók Viktor. Marcali VSE: Dániel — Bo- zsó, Mészáros, Horváth N., Ró­zsa, Hanusz, Prucsi, Merkl, Szántó (Papp), Hetyei (Becsei), Horváth G. Edző: Fuisz János. Gólszerzők: Horváth G. 2 (a 30. percben 11-esből és a 89. percben 10 méteres lövésből), Papp (a 79. percben 10 méteres lövésből). A megfiatalított kaposfüredi együttes ugyan végigtámadta a mérkőzést, azonban a jól kont­rázó és helyzeteit kíméletlenül kihasználó Marcali VSE megér­demelten nyerte a mérkőzést. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfüredi Vállalkozók SC- Marcali VSE 1-1 Kurucz János Balatonlelle SE- Gerjeni Medosz 3-0 (0-0) Fonyód, 150 néző. V.: Kovács. Balatonlelle SE: Kovács — Czubelák, Kenéz, Kiss, Keré- nyi, Búza, Geraldo (Szentkirá­lyi), Pusztai, Somogyi (Szondi), Magyar (Bene), Takács. Edző: Kenéz István, Menczel Iván. Gerjeni Medosz: Szabó — Farkas, Mészáros, Kiss (Ta­kács /.), Hoch, Keres (Juhász), Kasza (Takács J.), Gyenis, Pécsi VSK-Pécsi Postás 1-1 Kravicz, Tálas, Szilágyi. Edző: Felsőszentmárton-Paksi SE Teszler Vendel. 2—0 Gólszerzők: Szondi (az 52. percben 18 méteres lövésből), Pusztai (a 75. percben öt méteres fejesből), Magyar (a 80. percben nyolc méteres lövésből). Gyenge első 45 perc után a második játékrészben nyújtott játéka alapján megérdemelten nyert a Balatonlelle. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonlelle SE- Gerjeni Medosz 0-1 Kenéz István További eredmények: Dunaszentgyörgy-Bátaszéki SE 1-2 Szekszárd-Komló 0-0 Dunaszekcső-Beremendi Építők SK 2-0 Bonyhádi FC-Györköny SE 0-3 A bajnokság allasa: 1. Györköny SE 2. D.szentgyörgy 3. Komló 4. Pécsi VSK 5. Balatonlelle SE 6. Szekszárdi UFC 7. Beremend 8. Paksi SE 9. F.szentmárton 10. Pécsi Postás 11. Marcali VSE 12. Dunaszekcsó' 13. Bonyhádi FC 14. Bátaszéki SE 15. Gerjen 16. Kaposfüred 17 9 7 1 41-17 34 17 8 8 1 32-14 32 17 9 5 3 27-15 32 17 8 6 3 32-16 30 17 10 - 7 29-15 30 17 8 4 5 40-22 28 17 8 4 5 30-19 28 17 7 4 6 34-24 25 17 6 5 6 16-25 23 17 5 7 5 25-25 22 17 5 3 9 23-37 18 17 5 3 9 20-34 18 17 5 2 10 14-38 17 17 4 3 10 17-32 15 17 3 4 10 14-38 13 17 2 3 12 15-38 9 Heves küzdelem Kaposváron fotó: lang Róbert 1