Somogyi Hírlap, 1997. március (8. évfolyam, 51-74. szám)

1997-03-24 / 69. szám

1997. március 24., hétfő SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 Mesterek Tornája a Klíma-Vili Kupáért Somogyi díjlovagló sikerek Kaposváron A teljes magyar élmezőny részvételével rendezték meg a hétvégén a kaposvári Pannon Lovasakadémia fedett lovardájában a VII. Mesterek Tornája nemzet­közi pénzdíjas díjlovagló, díjugrató és négyes fogat­hajtó viadalt. A szépszámú közönség színvonalas, iz­galmas küzdelmet láthatott a két nap során. A legjobb hazai díjlovasok négy számban mérték össze a tudásukat. Az első nap a hortobágyi Lovász József si­kereit hozta, aki előbb Mer­lot nevű lovával megnyerte a Szent György Díjat, majd Fergeteggel a Nagydíjban is a legjobbnak bizonyult. Va­sárnap aztán már remekeltek a somogyi sportolók: a Nagydíj Kűrben a kaposvári Kövy András nehéz gyakorla­tát kitűnően mutatta be, így nem maradt el az első hely. A 19-szeres magyar bajnok, Dallos Gyula ezúttal Je t'aime nyergében lovagolt a négyszögbe, s harmadik lett. Az Intermediate I. Kűrben a balatonfenyvesi Komjáthy György és Jegyes nevű lová­nak produkcióját értékelte a legtöbbre a zsűri. A kapos­vári Kemény Zsuzsanna Han­gulattal harmadik helyet ért el. Először állt rajthoz Ka­posváron a jelenlegi legis­mertebb magyar díjugrató, Túri József. A hortobágyiak kiválósága megnyerte az au­tós-lovas kombinált ver­senyszámot, a Nagydíjban pedig második lett fiatal lo­vával. A Nagydíj első helyét a vámospércsi Sándor Fe­renc érdemelte ki Color nyergében. A pókerugratás magyarországi ősbemutatója nem mindennapi izgalmakat hozott. Hét lovas kezdte meg a kieséses küzdelmet, s vé­gül a kiskunhalasi Varró Jó­zsef diadalmaskodott Ki­rálymező nevű lovával. A stafétaugratás győztese a szintén kiskunhalasi Füzér Gábor, Sebőik János duó lett, bár a legjobb időeredmény a kaposvári Halas Áron, Técsi Attila páros nevéhez fűződik. A négyesfogathajtók be­mutatóján a tavalyi világ- bajnokság bronzérmese, Bo- zsik József lovai betegsége miatt nem vett részt; itt az első helyet a budapesti Kecs­keméti László könyvelhette el. A Élversenyzők mondták Túri József válogatott díjug­rató, több Nagydíj győztese: — Elégedett vagyok kapos­vári szereplésemmel, fiatal lovaim erre voltak képesek. Jelenleg spanyol és francia tornákra készülök, és a Világ Kupában is helyt szeretnék állni. Dallos Gyula Európa-baj- noki bronzérmes díjlovas: — Legeredményesebb lovam­mal, Aktionnal csak a jövő héten az Osztrák Nagydíjon állok majd rajthoz. Je t'aime viszont jól megállta a helyét. Idei fő versenyem az augusz­tusban esedékes Európa-baj- nokság lesz. Lovász József hortobágyi válogatott díjlovas: — Az első napi győzelmeimre számítani lehetett, a kűr azonban nem tartozik az erősségeim közé. Kövy András kaposvári vá­logatott díjlovas, egyben a válogatott szövetségi kapi­tánya: — Nagyon nehéz gyakorlatot állítottam össze, amelyet nem könnyű jól elő­adni. Most sikerült. Orosz Ferenc Holnap este újabb Balatel-Szeged rangadó Hétközi sportajánlatunk KEDD Röplabda NB l, férfi rájátszás — az 1-6. (rajthelyekért: Balatel SE Kaposvár-Medikémia- Szeged. Kaposvár, városi sportcsarnok, 18 óra. SZERDA Labdarúgás NB I: Győri ETO FC-Sió­foki Bányász. Győr, 15 óra. (V.: Vágner). CSÜTÖRTÖK Röplabda NB I, férfi rájátszás — az 1-6. (rajthelyekért: Vasas SC-Balatel SE Kaposvár. Budapest, Fáy utcai sport­csarnok, 16 óra. Kosárlabda NB I, férfi rájátszás a 9-16. helyekért / Élre került a Klíma-Vili Klíma-Vili Kaposvári SE-Battai KE 87-74 (44-39) Magabiztos győzelmet aratott szombaton este a Klíma-Vili Kaposvári SE férfi kosárlabda­csapata a Battai KE ellen. Kaposvár, városi sportcsarnok, 900 néző. V.: dr. Páli, Parádi II. Klíma-Vili Kaposvári SE: Agfalvi (17/6), Gosztonyi (14/6), Farkas (9/6), Tárcsán (20/9), Filipovics (15). Csere: Vojvoda (12), Kulcsár (-), Kar­sai (-). Edző: Gellér Sándor. Battai KE: Stevanov (10), Puskás (15/6), Katona (24/18), Kocsis (1), Heinrich (13/3). Csere: Szabó (7/3), Molnár (4), Balogh (-). Edző: Farkas At­tila. Az eredmény alakulása. 5. perc: 18-13. 10. perc: 29-23. 15. perc: 39-32. 30 perc: 70-51. 35. perc: 79-64. Kipontozódott: Heinrich (a 34. percben), Ágfalvi (a 35. percben). Már a második perc végén zúgott a vastaps a lelátón. Ele­inte ugyan még a vendég százha- lombattaiak vezettek, de a nagy triplaesőben a Turcsán vezé­nyelte hazaiak gyorsan fordítot­tak. Filipovics korlátlan úr volt mindkét palánk alatt, ráadásul a pontgyártásból is alaposan ki­vette a részét. A közönség fel­váltva örült egy-egy szép kapos­vári kosárnak és bosszankodott dr. Páli játékvezető ítéletein, miközben kerek 10 pontra nőtt a különbség a két csapat között. A battaiaknál Katona ontotta a tri­plákat, így az első játékrész vé­gére öt pontnyira apadt a haza­iak előnye. A szünetben aztán nem min­dennapi pillanatokat élhetett át a publikum. Míg az egyik olda­lon a büntetődobóverseny résztvevői gyötörték egymást, Sokszor így vigyáztak a vendégekre fotó: lang Róbert addig a másik térfélen egész formás gyermektalálkozó bon­takozott ki. A második félidőben gyorsan ismét 10 pontra nőtt a különb­ség. Ágfalvi kis híján széttépte a gyűrűt, amikor bezsákolta a lab­dát, s a csereként pályára lépett Vojvoda is rendre eredményes volt. Ekkorra már el is dőlt min­den, miután a hazaiak előnye 20 pontra nőtt. Az utolsó 10 perc történéseit nagyon tömören és egyszerűen össze lehet foglalni: a kiengedő s egyre többet hi­bázó, büntetődobásokkal is hadi­lábon álló kaposváriak időnként dobtak egy-egy kosarat, míg a vendégek — több-kevesebb si­kerrel — megpróbáltak faragni tetemes hátrányukon. A sérülések által sújtott ka­posvári együttes — Farkas látha­tóan lépni alig tudott, s Vojvoda sem volt egészséges — megér­demelt győzelmet aratott a Bat­tai KE ellen, s ezzel a sikerével az élre került a csoportban. (jeliér Sándor: — Ha a má­sodik félidő közepén a battai le­támadások ellen jobban tudtunk volna játszani, most egy kicsit boldogabb lennék. Köszönöm sérült játékosaimnak, hogy vál­lalták a játékot ezen a fontos ta­lálkozón. A csapat vezetői, játé­kosai és a magam nevében ez­úton szeretnék gratulálni a Bala­tel SE röplabdázóinak remek kupagyőzelmükhez, és további hasonló sikereket kívánok nekik a bajnoki folytatásban. Farkas Attila: — A papír­forma érvényesült: az esélye­sebb hazaiak megérdemelten nyerték a mérkőzést. Fenyő Gábor A bajnokság állása: 1. Klíma-Vili KSE 2. Soproni Ászok KC 3. Dombóvári VMSE 4. Matáv SE Pécs 5. MAFC-Vegyépszer 6. Battai KE 7. Bajai Honvéd KK 8. Nagykőrösi KE 8 5 3 647-606 13 8 5 3 620-628 13 8 4 4 634-604 12 8 4 4 661-656 12 8 4 4 684-684 12 8 4 4 666-699 12 8 3 5 650-667 11 8 3 5 664-682 11 További eredmények: Soproni Ászok-MAFC 75-62 (41-38) Nagykörös-Dombóvár 73-72 (42-31) Bajai Honvéd-Matáv Pécs 90-97 (48-50) Kosárlabda NB I, férfi rájátszás a 17-20, helyekért Siófokon is vereség Balatel-VIS Siófok SC-Szedeák-Akuterm 85-100 (36-47) Akárcsak az első találkozón Szegeden, a siófoki visszavágón is súlyos vereséget szenvedett a tartalékosán felálló Balatel- VIS SC férfi kosárcsapata. Siófok, Foki-hegyi Általános Iskola tornacsarnoka, 200 néző. V.: Verbényi, Lugossy. Balatel-VIS Siófok SC: Varga G. (13), Kohán (13), Horváth I. (22/6), Godena (32), Csala (-). Csere: Szűcs (3), Kovács (2), Pákozdi (-). Edző: Cseresznyés Ferenc, Viktor Kuzmin. Az első összecsapáson a Szeged hazai pályán 25 ponttal legyőzte a Balatelt, így a visz­szavágónak már nem maradt különösebb tétje. Ráadásul a siófoki legénység még a sze­gedi mérkőzésnél is tartaléko­sabban állt fel, hiszen ezúttal sérülése miatt Földesi Zoltán sem játszhatott. Nem csoda, hogy a komplett csapattal fel­álló vendégek a második fél­időben már Siófokon is több mint 20 ponttal vezettek. Ösz- szességében a két mérkőzés alapján 40 pont lett a különbség a Siófok és a Szeged között — utóbbi együttes javára. A sió­foki visszavágó egyik érdekes­sége volt, hogy a „triplacsatát” hatalmas fölénnyel nyerték a vendégek: ők ugyanis 13 alka­lommal találtak a gyűrűbe a há­rompontos vonal mögül, míg ugyanez a Balatel játékosainak csak kétszer sikerült. A bajnokság utolsó felvoná­saként a Balatel-VIS Siófok SC a Salgótarjánnal vív majd páros mérkőzést a 19-20. helyek el­döntéséért. (Fónai) Röplabda NB I Balatel-bravúr Kecskeméten Kecskeméti RC- Balatel SE Kaposvár 2-3 (8,-7,8, -11,-11) Kecskemét, 200 néző. V.: if­jabb Juhász, Kovács. Kecskeméti RC: Torma, Slakticsenko, Somodi, Kása, Sándor, Szekeres. Csere: Tóth, Szabó, Szegedi. Edző: Karagics Mátyás. Balatel SE Kaposvár: Mé­száros D., Tomanóczy, Scha- raliev, Jurukov, Mészáros P., Hulmann. Csere: Karmos, Zarka, Koch, Gelencsér. Edző: Demeter György. A mérkőzés elején remek támadásokkal és jó nyitások­kal 6-0-ra elhúzott a Kecs­keméti RC, és nagy lendülete egészen 10- 1-ig tartott. Né­hány kaposvári pontot köve­tően magabiztosan 15-8-ra nyert a hazai együttes. A má­sodik játszmában javított a Balatel SE; 13-2-es előny után 15-7-re nyertek Mészá­rosék. A harmadik játékrész változatos küzdelmet hozott: 6-6-ig volt egyenlő az állás, majd a pontatlan kaposvári nyitásfogadások miatt 15-8- ra nyert az alföldi gárda. A negyedik szett elején már 5-0-ra is vezettek a vendég kaposváriak, mégis csak na­gyon nehezen sikerült 15-11-re nyerni, s ezzel egyenlíteni. Az ötödik, min­dent eldöntő utolsó rövidített játékban az idegek harcát szerencsére a Balatel bírta jobban, és 15—11-re győzött. Ezzel hatalmas küzdelemben ötjátszmás mérkőzésen má­sodik győzelmét is megsze­rezte a rájátszásban Kecske­méten a Balatel SE Kaposvár csapata. Jók: Somodi, Kása, il­letve Mészáros D., Schara- liev. Kun Zoltán További eredmények: Medikémia-Szeged-V asas 1—3 (12, -14, -15, -7) Nyíregyházi VSC- Dunaferr 3-0 (8,11,15) TOTÓ 1. Freiburg-Leverkusen 1-2 2 2. Dortmund-M.gladbach 1-3 2 3. FC Köln-St. Pauli 0-1 2 4. Atalanta-AC Milan 0-2 2 5. Fiorentina-AC Parma 1-0 1 6. Intemazionale-Verona 2-1 1 7. Napoli-Juventus 0-0 x 8. Perugia-Cagliari 3-2 1 9. Piacenza-Sampdoria 2-2 x 10. Reggiana-Udinese 0-0 x 11. Vicenza-Lazio 0-2 2 12. Palermo-Venezia 2-2 x 13. Torino-Brescia 0-2 2 A pluszmérkőzés: 14. C. di Sangro-Empoli 0-2 2 MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Rákóczi-Kaposcukor FC II.- Kaposmérő-Balaton- keresztúr 1-2 (1-1) Kaposmérő, 150 néző. V.: Kovács F. Rákóczi-Kaposcukor FC II.- Kaposmérő: Balajcza — Fo­dor, Prukner G., Szunyi, Pruk- ner L, Simon, Juhász (Balá- zsics), Huszár (Kiss), Schweier, Hóbei, Link. Edző: Prukner László. Balatonkeresztúr: Horváth — Kozma, Horváth T., Skoda, Újhelyi (Sinka), Horváth B., Bíró, Nagy, Bakos (Szalai), Ágoston, Keresztúri. Edző: Csikós József. Az első játékrészben a haza­iak, a folytatásban a keresztú­riak játszottak jobban. A végig sportszerűen és lelkesen játszó vendégek megérdemelten nyer­tek a tavaszi szezonban még pont nélküli Kaposmérő ottho­nában. Gólszerzők: Schweier, illetve Nagy, Bakos. Jók: Szu­nyi, Simon, illetve Nagy B„ Bakos, Keresztúri. Szabó Gábor Nagyberki-Kaposvári Gazdász 1-0 (0-0) Nagyberki, 200 néző. V.: Dávid. Küzdelmes mérkőzésen a jól felkészített hazai csapat helyze­tei alapján megérdemelten nyert. Kiállítva: Gáspár (K. Gazdász). Gólszerző: Báli. Jók: Báli, Kadarkuti, Andrejka, il­letve Ferencz, Lóki, Szabó G. Fónai József Balatonföldvár-Csurgó 3-0 (1-0) Szilágyi-tripla Balatonföldváron Balatonföldvár, 200 néző. V.: Král. Közepes színvonalú első fél­idő után a ritmust váltó és nagy kedvvel futballozó földvári csapat akár nagyobb különb­séggel is nyerhetett volna a me­zőnyben ügyesen adogató csur­góiak ellen. Gólszerző: Szilágyi 3. Jók: Szilágyi (a mezőny leg­jobbja), Olajos, Vörös L„ Élő, illetve Bállá, Beke. Ferenczi László Szulok-Babodpiast 1-3 (1-0) Szülök, 100 néző. V.: Ko­vács J. Feszült légkörű mérkőzésen az emberelőnybe került vendé­gek szerezték meg a győzelmet. Kiállítva: Gömöri (Szülök) 66. p.: utolsó emberként szabályta­lankodott. Gólszerzők: Né­meth, illetve Czonev, Horváth, Rofrics. Jók: a hazai csapatból senki, illetve Bognár, Czonev, Horváth. Hengerics József Nagyatád-Fonyód 1-0 (0-0) Nagyatád, 300 néző. V.: Ko­vács Zs. Az élmezőnybe tartozó csa­patok csatájából a harcosabb és a győzelmet jobban akaró at- ádiak kerültek ki győztesen. Gólszerző: Kapronczai. Jók: Mangult, Kapronczai, Szigeti, illetve Zrínyi, Kónya. Kereszthegyi István Lengyeltóti-Balatonboglár 1-1 (0-0) Lengyeltóti, 350 néző. V.: Takács. A két szomszédvár találko­zóján döntetlen eredmény szü­letett. Gólszerzők: Dergecz, il­letve Szűcs (11-esből). Jók: Jók: Dergecz, Petri, Schmida B„ illetve Knézics, Klotz B., Boda Gy. Sipos Ferenc Somogytarnócai Satelit FC-Barcs 1-3 (0-2) Somogytamóca, 400 néző. V.: Molnár. A jól játszó bajnokesélyes megérdemelten nyert a gyen­gébb napot kifogó Satelit FC ellen. Kiállítva: Igritz (So- mogytarnóca) 70. p.: a máso­dik sárga lap után. Gólszerzők: Antal, illetve Tóth 2, Pókos. Jók: Bencsik, Kovács, Papp, il­letve Horváth, Hang, Tóth, Pókos. Kovács József Juta-Lábod 3-0 (1—0) Juta, 150 néző. V.: Szilvás. A jutaiak végig mezőnyfö­lényben játszottak, több kiha­gyott helyset mellett még ti­zenegyest is hibáztak. Az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Gólszerzők: Éhl, Tóth T., Szarka. Jók: Vemer, Pintér, Szunyogh, Szarka, illetve Fili- szár, Papp, Fábián. Szabó Tibor Kőröshegy-Balatonszárszó 1-2 (0-1) Kőröshegy, 300 néző. V.: Révész. Gólszerzők: Bodó P., illetve Kalmár. Zare. Jók: Mink, Varga, Zalatnai, Spántler, il­letve Zare, Domonkos, Brun­ner, Jäger. Petrus László