Somogyi Hírlap, 1996. november (7. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-11 / 263. szám

8 SOMOGYI HÍRLAP SPORT 1996. november 11., hétfő Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság A Élre ugrott a Barcs Nagyatád-Balatonföldvár 2-0 (1-0) Nagyatád, 450 néző. V.: Král. Nagyatád: Patak — Miklós, Papp, Vojkovics, Brezovszky, Fekete, Szigeti, Rituper, Tóth (Vékony), Minor (Horváth), Kolonyi (Bencsik). Edző: Szi­geti Csaba. Balatonföldvár: Gyenes — Kovács, Tatár (Jäger), Olajos, Bogdán, Héjjas, Elő, Kőműves, Szilágyi, Takács, Horváth. Edző: Takács József. A szépszámú közönség előtt a két élcsapat óriási iramú ran­gadóján a nagyatádiak játszot­tak taktikusabban és érettebben. A hazaiak jó egyéni teljesítmé­nyei döntötték el a három pont sorsát a Nagyatád javára. Kiál­lítva: Papp (87. p.: a második sárga lap után). Gólszerző: Brezovszky 2. Jók: Miklós, Vojkovics, Brezovszky (a me­zőny legjobbja), Tóth, Kolonyi, illetve Bogdán, Élő, Szilágyi, Takács. Kereszthegyi István B.szárszó-Lábod 6-1 (2-0) Balatonszárszó, 150 néző. V.: Bóna. Az idény legjobb teljesítmé­nyét nyújtó szárszói csapat ilyen arányú győzelme is telje­sen megérdemelt a lelkesen és sportszerűen játszó Lábod el­len. Gólszerzők: Túri 3, Végh, Brunner, Kalmár, illetve Berta. Jók: Dorogi, Kalmár, Végh, Komáromi, Szabó, Túri (a me­zőny legjobbja), illetve Fábián, Faragó. Sarang Sándor Szulok-Juta 3-3 (1-3) Szülök, 100 néző. V.: Ju­hász. Változatos, gólokban gazdag mérkőzésen a vendégek jó já­tékkal háromgólos előnyt sze­reztek. A szünet után a házi­gazdák nagyobb sebességre kapcsoltak, és megérdemelten tartottak otthon egy bajnoki pontot. Gólszerzők: Sütő Z. 2, Stájer, illetve Tóth, Pammer I., Juhász T. Jók: Sütő Z., Kánya, Berda, illetve senki. Hengerics József Fonyód-Babodplast 4-0 (1-0) Fonyód, 200 néző. V.: Hosz- szú. Közepes színvonalú mérkő­zésen megérdemelten győzött a Fonyód. Gólszerzők: Koszics 2, Teplán, Nagy. Jók: Csonka, Borbély, Palkovics, Tóth, il­letve Lipcsik, Kapronczai, Horváth, Koródi. Tolnai Attila Kőröshegy-Balatonboglár 0-5 (0-3) Kőröshegy, 200 néző. V.: Kovács Zs. Fennállása leggyengébb já­tékát nyújtotta a hazai csapat. A hétközi pontelvonás megviselte az újonccsapat játékosait. Kiál­lítva: Krezinger (Kőröshegy) 70. p.: utolsó emberként sza­bálytalankodott. Gólszerzők: Nagy P. 4, Szűcs. Jók: Zalatnai, Tóth S., illetve Nagy P., Szűcs, Klotz, Boda. Petrus László Kaposvári Gazdász-Csurgó 2-0 (0-0) Kaposvár, Gazdász-pálya, 50 néző. V.: Simon J. Kiegyenlített első félidő után a második játékrész elején ve­zetést szerzett a Gazdász, amit tovább növelt, és így biztosan győzött. Gólszerzők: Lukics, Hámori. Jók: Borbély, Vida, Hámori, Decsi, illetve senki. Pócza Kálmán Somogytarnóca-Nagy berki 1_0 (1-0) Somogytarnóca, 100 néző. V.: Nemes. A hazai csapat a nagyon gyenge teljesítmény alapján örülhet az eredménynek. A döntetlen igazságosabb ered­mény lett volna. Gólszerző: Kovacsics. Jók: Kovács, illetve Légrádi, Kadarkúti, Samu. Kovács József Rákóczi-Kaposcukor FC II.­Kaposmérő-Lengyeltóti 5-1 (1-1) Kaposmérő, 250 néző. V.: Tamás. Az első félidőben kiegyenlí­tett játékot láthatott a szép­számú mérői közönség. A tér­félcserét követően rákapcsolt a hazai csapat; jó és szép játék­kal, tetszés szerint rúgták gólja­ikat a házigazdák. Gólszerzők: Tóth A. 4, Prukner G., illetve Sipos. Jók: az egész hazai csa­pat (Tóth A., a mezőny leg­jobbja), illetve Perusza, Antal. Szabó Gábor B.keresztúr-Barcs 0-1 (0-0) Balatonkeresztúr, 150 néző. V.: Böröczi. Nagy taktikai küzdelmet és jó mérkőzést láthatott a közön­ség. A bajnoki pontok sorsát egy nagy leshelyzetet követően lőtt gól döntötte el. A hazai csapat nem érdemelt vereséget. Gólszerző: Zeller. Jók: Horváth B., Dér, Bársony, illetve Fü­redi, Rózsavölgyi, Arany. Fiilöp Antal Az első fordulóból elhalasz­tott Kőröshegy-Babodplast mérkőzés pályán elért eredmé­nyét (2-1) jogosulatlan játék miatt a megyei szövetség fe­gyelmi bizottsága törölte, s a három bajnoki pontot 3-0-ás gólkülönbséggel a Babodplast kapta. A kőröshegyiek felleb­beztek a döntés ellen. Nem bakiztunk Bakiban Azerbajdzsán-Magyarország 0-3 (0-1) Baki, 35 000 néző. V.: Poliak (horvát). Azerbajdzsán: Zsidkov — Gajszumov, Aszadov, Abusov, Agajev — Ahmedov, Rzajev, Izsidov, Licskin — Szulejma- nov, Guszejnov. Magyarország: Sáfár — Bánfi — Mracskó, Kuttor — Nyilas, Urbán, Illés, Halmai, Nagy N. — Klausz, Torma. Csere: Licskin helyett Ha- szanbekov (a szünetben), Aga­jev helyett Getman (a 85. perc­ben), Zsidkov helyett Kudijev (a 89. percben), illetve Torma helyett Dombi (a 63. percben), Illés helyett Sándor T. (a 75. percben), Urbán helyett Szlezák (a 89. percben). A magyar válogatott egysé­gesebb, jobb csapat benyomását keltette; mindössze a második félidő első harmadában kény­szerült csak jelentősebb véde­kezésre. A törékeny azerbaj- dzsáni védelmet viszont sikerült háromszor is feltörnie, s ez több mint biztató a jövőt illetően. Az idei három világbajnoki selejtezőn hat pontot gyűjtött a magyar legénység, így biza­kodhatunk, hogy a válogatott ott lesz az 1998-as franciaor­szági VB-fináléban. Minden­esetre a jövő évi folytatás mind­járt óriási kihívással kezdődik; április 30-án Svájcban játssza le negyedik kvalifikációs össze­csapását a magyar együttes. Gólszerzők: Nyilas 2 (a 43. és a 70. percben, utóbbit 11-es- ből), Urbán (a 82. percben). A csoport másik mérkőzésén: Svájc-Norvégia 0-1 (0-1) Labdarúgó NB II - Nyugati csoport Megérdemelt vereség Pécsi DD Gáz SC-Rákóczi- Kaposcukor FC 3-1 (1-1) Pécs, 1500 néző. V.: Kéri (Varga L., Szabó A.). Pécsi DD Gáz SC: Tábit — Hasenauer (Vukmann a szü­netben), Török, Jaki, Lajos — Kása, Nagy E., Pál, Kulcsár — Schneider, Kaszás. Edző: Rónai István. Rákóczi-Kaposcukor FC: Házi — Mező — Köves (Wah­ner a 61. percben), Itvás — Hóbei (Virág a 61. percben), Miovecz (Novák a 78. perc­ben), Tóth G., Meksz, Szabó M. — Csernyijenko, Földes. Edző: Bó'zsöny János. Dicséretes titoktartást fogad­tak a kaposvári sportújságírók. A Rákóczi-KFC kezdőcsapa­tában ugyanis szerepelt Földes István, akit hét közben az utolsó két mérkőzésre a har­matgyenge támadójáték erősí­tésére igazoltak Siófokról. A szakvezetés kérése az volt: ne írjuk meg, az NB I-es játékos szerepeltetése legyen meglepe­tés a pécsieknek. Rajtunk nem múlott... Az első negyedóra a házi­gazdáké volt, akik főleg a gyenge napot kifogó bal oldali vendégvédelem mellett vezet­ték támadásaikat. Két szöglet, két veszélyes szabadrúgás, no meg két Házi-bravúr jelezte: a pécsiek már az elején döntésre akarták vinni a dolgot. Aztán ahogy az lenni szokott, a roha­mozó csapat ellenfele szerzett gólt. Földes nagyszerű kiugra­tást kapott a 30. percben a bal összekötő helyén; mellel át­vette a labdát, majd látványos mozdulattal átemelte a kifutó Tábit fölött és kissé kisodródva kapura tüzelt. A labda egy, a gólvonalon álló pécsi védőről középre pattant, pont az érkező Meksz elé, aki 14 méterről félmagasan a kapu közepébe lőtt. (0-1). Kissé megzavarod­tak a hazaiak, ám a körülmé- nyeskedő kaposváriak nem él­tek a kínálkozó lehetőséggel. Ehelyett egyenlítettek a haza­iak. A 35. percben jobb oldali szabadrúgást ívelt Schneider a kaposvári kapu elé. A lelátóról úgy látszott, hogy Házi kijöhe­tett volna a labdára, de mert nem tette, Pál közelről a kapu közepébe fejelt (1-1). Jó első félidőt játszott a két együttes, és akkor még úgy tűnt, bármi lehet a vége... For­dulás után a Rákóczi kezdett veszélyesebben, de hamar át­vette ismét az irányítást a Pécsi DD Gáz SC. Az egyre többet bizonytalankodó kaposvári vé­dőket a széleken vezetett táma­dásokkal többször sakk-matt helyzetbe állították a fürge ha­zai játékosok. Az 56. percben Kulcsár ment el a bal oldalon, jól adott középre az üresen ha­gyott Kaszás elé, aki nyugod­tan levette a labdát, majd kilenc méterről jobbal látványosan nagy gólt lőtt a tehetetlen Házi mellett a kapu bal oldalába (2-1). A 73. percben Kulcsár őrzője lemaradt, s a nagy kedv­vel játszó középpályás egy bal oldali kiugratás után betört a 16-oson belülre, majd 10 mé­terről a jobb alsó sarokba gurí­tott (3—1). Három perc múlva az egyébként nagyvonalúan bí­ráskodó Kéri játékvezető nem adott meg a házigazdáknak egy látszólag szabályos gólt. A mindhárom cserelehető­ségét kihasználó Rákóczi-Ka­poscukor FC végül is kellemes szórakozást nyújtott a pécsi né­zőknek, akiknek kedvencei ré­gen rúgtak három gólt egy meccsen. Tegyük hozzá — a Békéscsaba elleni osztályozót kivéve — a somogyi együttes is majd egy éve kapott utoljára egy hármast. A szombati talál­kozón azonban az ismét vér­szegény csatárok és a nehézkes középpályások mellé „felzár­kóztak” a védők is. Ennek elle­nére a két legjobb kaposvári teljesítmény hátsó ember nevé­hez fűződik. Jók: Nagy, Jäkl, Kulcsár, Kaszás, illetve Mező, Itvás. Rónai István: — Szeren­csére nem tört össze minket a váratlan kaposvári vezetés. Örülünk, hogy az őszi szezon legjobb teljesítményével kö­szönthettük hűséges szurkoló­inkat. Bó'zsöny János: — Azért veszítettünk, mert sok hibával játszottunk. Csorba András További eredmények: Gázszer FC Agárd- Budafoki LC 0-0 Dunaferr SE-Tatabányai FC 4-1 (1-1) Soroksári TE-Soproni FAC 1-1 (1-0) BKV Előre-Paksi Atomerőmű SE 1-0 (0-0) Érdi VSE-Balatonfüredi SC 1-0 (0-0) Matáv SC-Sopron- Nagykanizsai Olajbányász 0-1 (0-0) Jutas-Veszprém- Százhalombattai FC 2-4 (2-0) A bajnokság állása: 1. Dunaferr SE 2. Gázszer FC 3. Soproni FAC 4. Pécsi DD Gáz 5. Érdi VSE 6. Nagykanizsa 7. Rákóczi-KFC 8. Matáv-Sopron 9. BKV Előre 10. Soroksári TE 11. Budafoki LC 12. Paksi ASE 13. Százhalombatta 14 14. Jutas-Veszprém14 15. Tatabányai FC 14 16. Balatonfüred 14 7 5 7 5 7 5 7 3 6 5 7 1 5 7 6 3 5 5 5 4 3 9 4 5 3 7 1 4 1 4 1 2 11 25-12 26 23-12 26 17- 11 26 13- 9 24 19-16 23 21- 17 22 15- 12 22 16- 12 21 15-12 20 22- 21 19 15-10 18 18- 16 17 15-16 16 14- 28 7 8-29 7 5-28 5 Holyfield legyőzte Mike Tysont Óriási meglepetésre a Las Ve- gas-i MGM Grand Gardenben az amerikai Evander Holyfield legyőzte honfitársát, Mike Tysont. A Boksz Világszövet­ség (WBA) profi nehézsúlyú világbajnoki címéért kiírt mér­kőzés 11. menetének 37. má­sodpercében a bíró véget vetett az összecsapásnak, mert nyil­vánvaló volt, hogy Tyson telje­sen elkészült az erejével. A 16 ezer néző előtt megrendezett összecsapáson a 34 éves Evan­der Holyfield profi pályafutá­sának 33. győzelmét érte el, szemben három vereségével; immár harmadik alkalommal hódította el a profi nehézsúlyú világbajnoki címet. Mike Tyson másodszor kapott ki 47. profi mérkőzésén. Nyolc mérkőzésen harminc gól A Somogy megyei I. osztályú ifjúsági labdarúgó-bajnokság hétvégi fordulójában a nyolc találkozón összesen 30 gól esett. Eredmények: Nagy- atád-Balatonföldvár 4-0, Ba- latonszárszó-Lábod 3-1, Szu­lok-Juta 0-4, Fonyód-Ba­bodplast 2-0, Kőröshegy-Ba­latonboglár 4-0, Somogytar- nóca-Nagyberki 1-1, Bala- tonkeresztúr-Barcs 3-2, Rá­kóczi-Kaposcukor FC II.-Ka- posmérő-Lengyeltóti 2-3. Két pont a Földvár hátránya A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság állása: 1. Barcs 14 12 ­2 39- 6 36 2. B.földvár 14 11 1 2 40-10 34 3. Nagyatád 14 10 2 2 43-11 32 4. Juta 14 8 3 3 20-12 27 5. S.tarnóca 14 7 2 5 24-22 23 6. Fonyód 14 7 1 6 25-20 22 7. RKFC-K.mérő 14 6 3 5 23-17 21 8. B.szárszó 14 6 2 6 19-27 20 9. B.keresztúr 14 6 1 7 28-24 19 10. Lengyeltóti 14 5 1 8 22-31 16 11. K. Gazdász 14 5 1 8 18-29 16 12. Szülök 14 3 6 5 26-31 15 13. Csurgó 14 4 3 7 12-23 15 14. Babodplast 14 4 2 8 23-34 14 15. Lábod 14 4 2 8 24-48 14 16. B.boglár 14 3 4 7 16-22 13 17. Kőröshegy 14 3 3 8 22-34 12 18. Nagyberki 14 3 1 10 17-40 10 TOTÓ 1. Svájc-Norvégia 0-1 2 2. Németország-Észak-Í. 1-1 X 3. * Lengyelország-Moldova 4. Torino-Cremonese 0-1 2 5. Bari-Cesena 0-0 x 6. C. di Sangro-Brescia 0-3 2 7. Chievo-Salemitana 2-1 1 8. Cosenza-Empoli 2-2 x 9. Genoa-Pescara 1-1 X 10. Lucchese-Venezia 1-1 X 11. Padova-Reggina 1-1 X 12. Palermo-Lecce 2-3 2 13. Ravenna-Foggia 2-2 x A pluszmérkőzés: 14. Azerb.-Magyarország 0-3 2 * Lapzárta után ért véget a mérkőzés. LABDARÚGÓ NB III - DRÁVA CSOPORT Kaposfüredi Vállalkozók SC­Komlói Bányász 1-4 (0-3) Kaposvár, Textiles-sporttelep, 200 néző. V.: Molnár. Kaposfüredi Vállalkozók SC: Tánczos — Püspök, Gál, Ador­ján, Károlyi, Lóki, Nógrádi, Brunczvig, Csíkvár, Borbély (Szunyogh), Harsányi. Edző: Petrák Viktor. Komlói Bányász: Adám — Virovácz, Pörs, Béres, Priol (KolesánszJcy), Schuszter, Dö- mény, Korcsmár, Nagy, Pest, Halász. Edző: Dárdai Pál. Gólszerzők: Brunczvig (az ötvennegyedik percben 17 mé­teres lövésből), illetve Nagy 2 (a tizennegyedik percben 2 mé­teres gurításból és a harminc- kettedik percben 11-esből), Pest 2 (a 21. percben 10 méte­res lövésből és a 88. percben egyéni akció végén). A helyzeteit jobban kihasz­náló vendég Komlói Bányász csapata megérdemelt győzel­met aratott a kissé enerváltan játszó Kaposfüred ellen. A má­sodik félidőben csak a szépí­tésre futotta a hazaiak erejéből a minden csapatrészében jobb baranyai együttes ellen. Jók: a Kaposfüredi Vállalko­zók SC csapatában nem akadt kiemelkedő teljesítmény, il­letve Pörs, Priol, Dömény, Nagy, Pest. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposfüredi Vállalkozók SC- Komlói Bányász 0-4 Kurucz János Balatonlelle Sport EgyesUlet Nem jutott pont a somogyiaknak-Pécsi Postás 0-1 (0-0) Balatonlelle, 150 néző. V.: Bó- nyai. Balatonlelle SE: Ferenci — Czubelák, Kenéz, Beleznai, Ke- rényi, Kiss (Takács), Kalmár, Rózsa (Szentkirályi), Somogyi, Tóth, Pusztai. Edző: Kenéz Ist­ván. Pécsi Postás: Horváth — Koronics, dr. Gelencsér, Soós, Gyurkity, Berta, Jordanov (Hadnagy), Papes, Stem (Papp), Kovács, Rózsahegyi (Éles). Edző: Csordás István. Gólszerző: Kovács (a 75. percben 8 méteres lövésből). A hazaiak végig nyomasztó fölényben játszottak, de a gól­helyzetek sokaságát — és a 25. percben 11-est — hibáztak el. A vendég pécsiek mindössze kétszer jutottak el a hazaiak ka­pujáig, de elvitték mindhárom bajnoki pontot... Kiállítva: Czubelák, illetve Papes. Jók: Beleznai, illetve Hor­váth, Soós, Kovács. Az ifjúsági mérkőzésen: Balatonlelle SE-Pécsi Postás 1-2 Kenéz István Bonyhádi FC-Marcali VSE 2-0 (1-0) Bonyhád, 200 néző. V.: Czakó. Bonyhádi FC: Bogaras — László, Katona, Darabos, Strumf, Illés, Vendég, Palkó (Kecskeméti), Pilinszki (Papp), Román (Getdár), Kiss J. Edző: Kiss János. Marcali VSE: Ángyán — Mészáros (Ivusza), Hetyei, Prucsi, Horváth N., Papp Á., Hanusz, Kiss, Becsei, Horváth G., Papp G. (Lázár). Edző: Fu- isz János. Gólszerző: Kiss J. 2 (a 26. percben 11-esből és a 71. perc­ben 25 méteres szabadrúgás­ból). Az egyenlő erők küzdelmé­ből megérdemelten kerültek ki győztesen a hazaiak. Jók: Kiss J., Illés, Vendég, il­letve Papp A. Az ifjúsági mérkőzésen: Bonyhádi FC-Marcali VSE 9-1 Beke Sándor További eredmények: Szekszárdi UFC- Györköny SE 2-3 Paksi SE-Gerjeni Medosz 3-2 Pécsi VSK-Dunaszentgyörgyi Limex SE 1-1 Dunaszekcső SE- Bátaszéki SE 3-1 F elsőszen tmárton- Beremendi Építők SK 1-0 A bajnokság állása: 1. Dunaszentgyörgy 15 8 7 - 30-11 31 2. Györköny SE 15 8 6 1 37-16 30 3. Komlói Bányász 14 8 4 2 24-14 28 4. Szekszárdi UFC 15 8 2 5 40-22 26 5. Balatonlelle SE 14 8 - 6 24-12 24 6. Pécsi VSK 14 6 5 3 28-15 23 7. Paksi SE 15 6 4 5 30-21 22 8. Beremend 14 6 4 4 25-16 22 9. Felsőszentmárton 14 5 3 6 13-24 18 10. Bonyhádi FC 15 5 2 8 13-31 17 11. Pécsi Postás 14 3 6 5 17-23 15 12. Dunaszekcső 14 4 3 7 18-27 15 13. Marcali VSE 14 4 2 8 1 9-35 14 14. Gerjeni Medosz 15 3 3 9 13-34 12 15. Bátaszéki SE 14 3 2 9 15-29 11 16. Kaposfüredi VSC 14 2 3 9 13-29 9