Somogyi Hírlap, 1996. október (7. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-14 / 240. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 1996. október 14., hétfő Labdarúgó NB I F erencváros-V asas Casino Vigadó 1-0 (0-0) Budapest, Üllői út, 10 000 néző. V.: Pillér. Gólszerző: Nicsenko (a 87. percben). DVSC-Epona-BVSC 1^1 (0-3) Debrecen, 7000 néző. V.: Hanyecz. Gólszerzők: Sándor T. (a 71. percben), illetve Egressy (a 38. percben), Erős (a 39. percben), Bondarenko (a 42. percben), Bükszegi (a 76. percben). Győri ETO FC-Innstadt Stadler FC 2-0 (0-0) Győr, 4000 néző. V.: Lett- rich. Gólszerzők: Csató S. (a 82. percben), Zahorán (a 85. perc­ben). PMFC-Titán-Videoton FC Fehérvár 1-1 (1-0) Pécs, 2000 néző. V: Kiss B. Gólszerzők: Pest R. (a 38. percben), illetve Pető (a 67. percben). Zalaegerszegi TE FC- Vác FC-Samsung 1-0 (0-0) Zalaegerszeg, 5000 néző. V.: Puhl. Gólszerző: Sebők (a 46. percben). Kiállítva: Nyikos (Vác FC- Samsung) az 51. percben. Kispest-Honvéd TIG FC- Békéscsabai EFC 0-1 (0-1) Budapest, Bozsik-stadion, 1500 néző. V.: Kurmai. Gólszerző: Kulcsár S. (a 47. percben). III. kér. TVE-Csepel SC 5-3 (0-2) Budapest, Hévízi út, 4000 néző. V.: Bukovics. Gólszerzők: Szeitl (az 50. percben), Krecska (a 61. perc­ben), Lendvai 2 (a 67. és a 87. percben — utóbbit 11-esből), Gyura (a 90. percben), illetve Keresztúri (a 6. percben), Bá­rány i (a 13. percben), Varga A. (a 78. percben). ; Kiállítva: Bereczki (Csepel SC) a 87. percben. Az Újpesti TE-Szombathelyi Haladás VFC tv-mérkőzést ma este 19 órakor játszák. A bajnokság állása: 1. MTK FC 10 10­­31- 6 30 2. Ferencváros 10 8 1 1 20-10 25 3. Újpesti TE 9 7 1 1 23- 7 22 4. Vasas CV 10 6 2 2 14- 7 20 5. DVSC-Epona 10 6 1 3 23-14 19 6. Győri ETO FC 10 5 2 3 10-12 17 7. Haladás VFC 9 4 2 3 14- 8 14 8. BVSC 10 4 2 4 15-12 14 9. Kispest-HFC 10 4 2 4 16-15 14 10. Videoton FC 10 3 4 3 12-10 13 11. Zalaegerszeg 10 4 1 5 12-17 13 12. Békéscsaba 10 3 3 4 13-13 12 13. lll.ker.TVE 10 3 2 5 16-23 11 14. Vác FC 10 2 1 7 12-19 7 15. Csepel SC 10­5 5 10-20 5 16. Stadler FC 10 1 2 7 4-17 5 17. Pécsi MFC-Titán 10 1 2 7 7-24 5 18. Siófoki Bányász 10 1 1 8 3-21 4 Az utolsó helyre csúszott vissza a Siófoki Bányász Siófoki Bányász-MTK FC 0-3 (0-1) Nem Mitringen múlott fotó: török László Siófok, Bányász-stadion, 3500 néző. V.: Arany (Hamar, dr. Bozóky). Siófoki Bányász: Mitring — Bimbó — Kolovics, Szabadi, Kriston — Takács, Juhász, Koltai, László — Szabó Z, Laurentzy. Edző: Készéi Fe­renc. MTK FC: Babos — Lőrincz, Kuttor, Molnár — Farkas- házy, Katzenbach, Illés, Hal­mai, Zsivótzky — Csertői, Pre­islagen Edző: Garami József. Csere: Takács helyett Cara- jev a szünetben, Szabadi he­lyett Bulatovics az 54., Mol­nár helyett Talapa a 65., Prei- singer helyett Füle a 65., Kat­zenbach helyett Horváth Cs. a 78., Laurentzy helyett Csák a 78. percben. Sárga lap: Molnár a 10., László a 23., Kolovics a 38., Katzenbach az 54., Bimbó a 66. percben. Szögletarány: 11—4 (3-1). A mérkőzés előtt a legopti­mistább siófoki szurkoló sem bízott abban, hogy éppen a Bányász fogja megállítani a remekül menetelő, kilenc for­duló után pontveszteség nél­kül álló MTK-t. Legfeljebb a döntetlent emlegették, ez volt most a hazai remények neto­vábbja. Kétségtelen, hogy egy X is bravúrszámba ment volna ezen a vasárnap estén. A fővá­rosi kék-fehérek azonban nem tették meg azt a szívességet, hogy itt, Siófokon mondhas­sák el: ők voltak az „óriásö­lők”. Szó nincs arról, hogy Garami József együttese szi­porkázott volna. Egy olyan ökölvívóhoz hasonlított az MTK, amelyik fölénye tuda­tában magabiztosan — de nem nagyképűen — leengedi mindkét kezét, s aztán várja, hogy az ellenfele megkísérelje megütni. Az MTK is várt, az­tán háromszor „ütött”, ugyan­akkor a lelkes ellenfél — tör­ténetesen itt a Siófoki Bányász — ugyanezt egyszer sem tudta megtenni annak ellenére, hogy végig ment, hajtott. A 24. percben mintaszerű siófoki / akció végén Szabó jobbról belőtt labdája a felfutó László elé került, akinek 17 méteres igen erős lövését Ba­bos elvetődve hárította. Há­rom perc múlva az első vala­mire való vendéghelyzetből Garami József edző legény­sége megszerezte a vezetést. Farkasházy ívelt jobbról kö­zépre, az ötösön belül földre huppanó Csertőin a labda megpattant, érkezett Illés, és hat méterről a kapu közepébe lőtt (0-1). Tíz perc múlva Zsi­vótzky elemi erővel találta el a felső lécet, talán csak azért, hogy a siófoki hívek ne mondhassák: a vendég fővá­rosi csapat érdemtelenül vezet. A második félidő első ne­gyedórájában siófoki támadá­sok sorozatát láthattuk, ám a befejezések — ahogy a ko­rábbi meccseken — ezúttal sem sikerültek. Sőt, valamire való helyzetbe is csak egyszer került a Bányász: Laurentzy a bal összekötő helyén csinált két nagyszerű cselt, aztán mintegy 10 méterről laposan kapura lőtt, Babos kapus azonban lábbal bravúrral hárí­tott. Azonnal válaszolt erre az MTK, de nemcsak helyzettel, hanem góllal: Kuttor erősza­kosan tört be a 16-oson be­lülre, majd pontosan passzolt középre Zsivótzky elé, aki hat méterről estében a felső léc alá lőtt (0-2). Ettől kezdve már csak vendég helyzetet jegyez­hettünk fel. Ezek között üdítő- leg hatott, amikor Csák 35 mé­terről bal oldalról teljesen vá­ratlanul szánta el lövésre ma­gát, s labdáját az MTK kapusa a bal felső sarokból piszkálta ki. Két perccel a lefújás előtt adta meg a kegyelemdöfést a vendégcsapat: Horváth beadá­sát Illés könnyed mozdulattal passzolta Mitring kapujába (0-3). Ha az ökölvívó hasonlatnál maradunk, úgy is lehet fogal­mazni, hogy az MTK három ütéssel is padlóra tudta kül­deni azt a Siófokot, amely jó­részt csak „hadonászott”. Hogy támadásban most is rendkívül keveset nyújtottak a siófokiak, már nem számít új­donságnak. Mentségül legfel­jebb ezúttal annyi szolgálhat, hogy most egy nagyszerű el­lenfél jutott a Bányásznak. A következő három fordulóban azonban olyan mérkőzések következnek, amikor Készéi Ferenc legénysége kiesés ellen küzdő vetélytársakkal csap össze. Úgy is lehet mondani, hogy sorsdöntő három hét kö­vetkezik... Csak az MTK csapatában találtunk olyan pályára lépett labdarúgót, akit vasárnap este nyújtott teljesítményéért ki le­het emelni. Ezek a két gólt szerzett Illés, valamint a vé­delmet jól dirigáló Lőrincz. A Bányász gárdájából legfeljebb csak Laurentzyt lehet dicsérni egy-egy villanásáért. Készéi Ferenc: — Az MTK FC csapata megérdemelt győ­zelmet aratott, mert jobb játé­kot nyújtott. Szorosabb ered­ményt csak akkor érhettünk volna, el, ha azokat a lehetősé­geinket, amelyek nekünk előbb adódtak, kihasználtuk volna. Garami József: — Mi ját­szottunk nyugodtabban, több helyzetet alakítottunk ki; úgy érzem, ilyen arányban is meg­érdemelten nyertünk. Fónai Imre Labdarúgó NB II — Nyugati csoport Ki fog gólt lőni? Soproni FAC-Rákóczi- Kaposcukor FC 0-0 Sopron, FAC-pálya, 1000 néző. V.: Molnár J. (Szarka, Tuczai). Soproni FAC: Bíró — Né­meth — Kovács T., Hornyák — Csiszár, Kovács L. (Stark a 75. percben), Majoros, Menyhárt (Gombás a 62. percben) — Borsos, Hajszán, Virágh A. Edző: loan Patrascu. Rákóczi-Kaposcukor FC: Milinte — Meksz — Mező, It- vás, Szabó M. — Tóth G., Hor­váth Z„ Miovecz, Bány (Tóth A. a 78. percben) — Waltner (Vi­rágh K. a 65. percben), Cser- nyijenko. Edző: Bőzsöny János. Sárga lap: Virágh A. a 30. percben, Virágh K. a 70. perc­ben. A vendég kaposvári együttes egyből nekiugrott a Sopronnak, és az első negyedórában három gólhelyzetet is teremtett Bíró kapuja előtt. Csemyijenkoé volt a legnagyobb: Horváth Z. szög­letét öt méterről bombaként fe­jelte a felső lécre. Nagy kedvvel és jól játszottak a középpályá­sok, a védelem pedig alig en­gedte levegőhöz jutni a hazai támadókat. Élvezetes párharcot vívott a megbízható Itvás a vete­rán Haj szánnal, valamint az egyre jobb Mező a fürge Virágh A.-val. Bár jobbára a somogyiak irányítottak, az első játékrész vége felé kiegyenlítettebbé vált a találkozó. A fordulás után kis híján (ön)gólt szerzett Bány; nagy szó­lója végén Borsos volt ügyetlen Milinte kapuja előtt. Ezután Csi­szár lőtt 23 méterről egy zúgó felső kapufát, majd újra Borsos próbált kiharcolni egy 11-est. Ezek a történések is jelezték, hogy a kaposvári csatárok gyá­moltalanságán felbátorodott sop­roniak sokszor hosszú percekre átvették az irányítást. A cserék egyik oldalon sem hoztak meg­váltást, így igazságosnak mond­ható döntetlen született a jó iramú és sportszerű mérkőzésen. A Rákóczi-Kaposcukor FC (ismét) eldönthette volna már az első félidőben a három pont sor­sát, ehelyett a végén még kicsit izgulni is kellett az egy pontért. Az elmúlt három fordulóban el­vesztegetett hat pont még na­gyon hiányozhat a végelszámo­lásnál. Csak az érdekesség ked­véért: a somogyi együttes eddigi három soproni meccsén még nem talált a kapuba. Jók: Németh, Virágh A., Borsos, illetve Milinte, Mező, Itvás, Szabó M„ Horváth Z. loan Patrascu: — Úgy ér­zem, hazai pályán veszítettünk két pontot. Bár a játék képe alapján azt kell, hogy mond­jam: a döntetlen igazságos. Bőzsöny János: — Gólképte­len csatárokkal még küzdelmes mérkőzésen sem születhet más eredmény, mint pontosztozko­dás. Csorba András További eredmények: Érdi VSE-Nagykanizsai Olajbányász 1-0 (1-0) Pécsi DD Gáz SC- Matáv SC-Sopron 0-1 (0-1) Dunaferr SE-BKV Előre 2-1 (2-0) Soroksári TE-Tatabányai FC 3-0 (0-0) Budafoki LC- Százhalombattai FC 0-0 Gázszer FC Agárd- Balatonfüred SC 1-0 (1-0) J utas-V eszprém-Paksi Atomerőmű SE 1-3 (0-2) A bajnokság állása: 1. Gázszer FC A 2. Matáv SC-So| 3. Érdi VSE 4. Rákóczi-KFC 5. Dunaferr SE 6. Soproni FAC 7. Budafoki LC 8. Soroksári TE 9. BKV Előre 10. Nagykanizsa 11. Paksi ASE 12. Százhalombatta 13. Pécsi DD Gáz FC 14. Tatabányai FC 15. Jutas-Veszprém 16. Balatonfüred SC 10 6 3 1 17- 9 21 10 5 3 2 15- 7 18 10 4 5 1 14- 9 17 10 4 5 1 10- 6 17 10 4 4 2 14-10 16 10 4 4 2 11-10 16 10 2 8 - 11- 4 14 10 4 2 4 15-14 14 10 3 5 2 10- 9 14 10 4 1 5 14-11 13 10 3 4 3 12-11 13 10 2 6 2 8- 9 12 10 3 3 4 7- 8 12 10 1 3 6 5-17 6 10 1 1 8 9-21 4 10 1 1 8 4-21 4 Megyei I. osztályú bajnokság A bajnokság állása: 1. Balatonföldvár 10 9 1 i ­33- 7 28 2. Barcs 10 8 ­- 2 26- 4 24 3. Nagyatád 10 7 1 I 2 29-10 22 4. Juta 10 7 1 I 2 14- 6 22 5.Fonyód 10 5 1 I 4 18-14 16 6. RKFC ll.-K.mérő 10 4; ) 3 16-11 15 7. Balatonszárszó 10 4: ! 4 9-21 14 8. Somogytarnóca 9 4 1 I 4 16-12 13 9. Lábod 10 4 1 I 5 18-30 13 10. Lengyeltóti 10 4 ­- 6 12-17 12 11. Szülök 10 2 í > 3 16-19 11 12. Balatonkeresztúr 10 3 1 I 6 19-20 10 13. Nagyberki 14. K. Gazdász 10 3 1 I 6 15-22 10 10 3 1 I 6 11-20 10 15. Csurgó 10 2 ; i 5 8-18 9 16. Kőröshegy 9 2 ; 1 5 17-21 8 17. Babodplast 9 2 ' 1 6 7-22 7 18. Balatonboglár 9 1; 1 5 7-17 6 Országos diákolimpiái duatlondöntő Tatán Somogyi Tegnap rendezték meg Tatán az országos diákolimpiái duatlon- döntőt, ahol fantasztikusan sze­repeltek a somogyiak. A 35 versenyzőből álló somogyi küldöttség nem kevesebb, mint 12 éremmel térhetett haza. A éremeső legtöbb — pontosan hét — aranyból jutott, amelyet három ezüsttel és két bronzzal tettek teljessé. S hogy teljes legyen a siker: a megyék közti pontver­senyben Somogy az első helyet szerezte meg. Lipcsik István a lőállásbán Lipcsik István ezüstérmes, bajnok a junior csapat Hatvan olimpiai pontot „lőttek” Balatonfűzfőn, az ország egyik legkorszerűbb pályáján ran­devúztak a koronglövők, hogy az olimpiai skeet és trap szá­mokban összemérjék tudásu­kat az országos bajnoki cí­mért. Megyénk képviseletében ott voltak természetesen a So­mogyi Erdész Lövész Egyesü­let (SELE) versenyzői is, akik remek formát mutattak. Elsősorban Lipcsik István és H. Lukics Tibor vitték a prímet, akik, a skeetlövők nagyon erős mezőnyében a dobogóra „lőt­ték” magukat. Lipcsik ennek ellenére nem mondhatja magát szerencsésnek. Az előző évben egy, idén pedig két koronggal szorult a második helyre, mert a technika ördöge közbeszólt. A puskája mondott — a szom­bati nap ellenére „csütörtököt”. Eredménye így is kiváló, hi­szen a döntőben mindössze egyetlen hibát vétett, de az alapversenyben négykorongos előnyt szerző Talabost nem tudta megelőzni. Csapatban a somogyi lövészek ugyancsak ezüstérmet nyertek. Minden elismerést megérde­melnek a kaposvári skeetlövő juniorok is, hiszen legjobb telje­sítményüket nyújtva az „A” együttes megnyerte az országos bajnokságot, míg a „B” garni­túra ezüstérmes lett. Egyéniben a skeetes juniorok nem csak hogy bérbe vették az egész baj­noki dobogót, hanem a további helyezéseket is maguk között osztották el. Méghozzá nagyon küzdelmes versenyen. A végső sorrendet közöttük csak a szét­lövés, az úgynevezett ,Jiirtelen halál” döntötte el. Eredmények. Egyéni. Skeet junior 125 korongra. Országos bajnok: Pásti Zoltán 111/2, 2. Tankó Adorján 111/1, 3. Szalai Máté 90. 4. Wéber Dénes, 5. Laki Árpád, 6. Kretskó Vilmos (valamennyi SELE). Felnőtt férfiak 125 korongra. Országos bajnok: Talabos Ist­ván (Bolyai) 139, 2. Lipcsik Ist­ván 137,3. H. Lukics Tibor 133, ..7 Hampuk Tibor, 9. Horváth Gábor, 10. Matáncsi Zsolt (va­lamennyi SELE). Csapat, junior skeet. Orszá­gos bajnok: SELE „A” csapata (Pásti, Tankó, Szalai) 257 2. SELE „B” csapata (Wéber, Laki, Kretskó) 175. Felnőttek. Országos bajnoki ezüst: SELE „A” (Lipcsik, Hampuk, Horváth) 314,...4. SELE „B” (Matáncsy, Pong- rácz, Molnár) 265. A felnőtt férfi trapp csapat Őss, Hegyi, Sándor összeállí­tásban 268 koronggal a negye­dik, a „C” csapat 250 koronggal az ötödik helyen végzett. Ezzel a klub - a tavalyi 48-cal szemben - az idei OB-n 60 ponttal növelte gyűjteményét.