Somogyi Hírlap, 1996. június (7. évfolyam, 127-151. szám)

1996-06-28 / 150. szám

1996. június 28., péntek SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 VII. Alpok-Adria Nyári Ifjúsági Játékok Jól vizsgázott Somogy Osztályozó a labdarúgó NB I-ért (első mérkőzés) Nem született döntés Rákóczi-Kaposcukor FC-Békéscsabai Előre FC 0-0 Rákóczi-stadion, 5500 néző. V.: Kiss G. (Hanacsek, Hor­váth O.). Rákóczi-Kaposcukor FC: Milinte — Meksz — Itvás, No­vak, Szabó M. — Kiss F., Tóth G., Priol, László — Wahner-, Miovecz. Edzó': Bőzsöny Já­nos. Békéscsabai Előre FC: Ba- bócsy — Csató S. — Szenti, Mracskó, Kovács T., Zahorán — Fodor, Balog Z , Puskás — Kulcsár, Vlaicu. Edző: Pász­tor József. Csere: László helyett Szar­vas Zs. (az 56. percben), Priol helyett Szintai (az 56. perc­ben), Zahorán helyett Major (az 58. percben), Kulcsár he­lyett Szarvas J. (a 67. perc­ben), Kiss F. helyett Deme (a 69. percben), Vlaicu helyett Kasik (a 84. percben). Sárga lap: Kovács T. (a 71. percben) Waltner elkaszálásá- ért, Deme (a 88. percben) Fo­dor felvágásáért. Kiállítva: Mracskó (a 83. percben) Tóth G. elleni sza­bálytalanságért, majd utána labda elrúgásért. Szögletarány: 3-5 (1-2). — Nagyon nagy dolog lenne, ha csak egyetlen góllal is le tudnánk győzni a Békés­csabát — mondta a találkozó előtt Horváth Zoltán, aki sérü­lése miatt csak a lelátóról fi­gyelhette társait. Az első percek a kölcsönös ismerkedés jegyében teltek el: láthatóan megilletődötten kezdett a Rákóczi. Eleinte a vendég viharsarki együttes harcolt ki mezőnyfölényt, majd a hazaiak fokozatosan átvették a kezdeményezést, s az első ígéretes helyzet előttük adódott. A 13. perc­ben Miovecz kapott jó labdát, de nem sikerült átvennie. Alig egy perccel később Kul­csár, a másik odalon pedig a fiatal Waltner mozgatta meg a hálóőrt. A 26. percben Tóth G. remek labdát tálalt Walt­ner elé, akinek a lövését Ba- bócsy biztosan fogta. A bé­késcsabaiak előtt is több lehe­tőség adódott, de Milinte va­lamennyi alkalommal a he­lyén volt. Alig telt el három perc a második játékrészből, amikor Vlaicu pörgetését Balog Z. suhintotta rá, de az elkerülte a kaposvári kaput. Megélénkült a játék és a szél is. Többet és veszélyesebben támadott a Békéscsaba, de a hazai véde­lem Novákkal az élen maga­biztosan rombolt. Ha pedig már rajtuk is túljutottak a csabai támadók, akkor vagy Milinte avatkozott jól közbe, vagy pedig a lövés elkerülte a kaput. A 64. percben egy em­berként volt talpon a szurko­lósereg, de Szabó M. beadá­sáról Waltner centiméterek­kel lemaradt. Tíz perccel ké­sőbb a csereként beállt Szar­vas J. talált a kapuba, előtte azonban Kiss G. játékvezető már lest jelzett. A 80. percben láthattuk a legnagyobb bé­késcsabai helyzetet: többször is megcélozhatták volna a kaposvári kaput, végül azon­ban sikerült elügyetlenked­niük. A hajrá perceiben aztán felgyorsultak az események. A válogatott Mracskó feles­legesen szabálytalankodott Tóth G.-vel szemben, majd utána kirúgta a labdát a stadi­onból. Kiss G. játékvezető kezében azonnal villant a pi­ros lap. A szabadrúgásból be­ívelt labdára Novák emelke­dett, ám remek fejese épp hogy csak kapu fölé szállt. Az utolsó percekben a Rákóczi mindent egy lapra feltéve tá­madott, de nem változott az eredmény. Gól nélküli döntetlen szü­letett Kaposváron az NB I-es osztályozó első felvonásán, s így kétségkívül a Békéscsaba várhatja kedvezőbb helyzet­ben a visszavágót. Mindettől függetlenül kalapot kell, hogy emeljünk a (tartalékos) ka­posvári együttes teljesítmé­nye előtt. S ezt aligha csak én gondolom így: legalábbis ezt bizonyította a találkozó lefú­jása után percekig zúgó vas­taps. Jók: Milinte, Meksz, No­vák, Itvás, illetve Mracskó, Balog Z., Szenti. Bőzsöny János: — A Bé­késcsaba birtokolta ugyan többet a labdát, de nem volt igazi gólhelyzete. A mérkőzés nagy ziccerét mi hagytuk ki, amikor a 83. percben Novák fejese épp hogy elkerülte a kaput. Úgy érzem, tisztesség­gel helyt álltunk, mindenki megtette a magáét. Pásztor József: — Sötét ló volt számunkra a Rákóczi, hi­szen nem ismertük őket. Any- nyit tudtam róluk, hogy fe­gyelmezetten játszanak és na­gyon jól védekeznek. Most is kemények voltak, de hozzá kell tennem, hogy egyáltalán nem durvák. Sajnos, több já­tékosom is csak a lehető le­gegyszerűbb megoldásokra vállalkozott, ezért nem szerez­tünk gólt. Fenyő Gábor Hétvége a sportpályákon (Folytatás az 1. oldalról) Újabb tortát süthetett a Hotel Ezüstpart szakácsa Siófokon az Alpok-Adria Nyári Ifjúsági Já­tékok második estéjén. A so­mogyi delegáció újabb győzte­sét ünnepelhette szerdán: Grábner Tímea nagyszerűen dobott gerellyel, és ezzel hoz­zásegítette csapatunkat a min­den eddiginél sikeresebb sze­repléshez. Az „édes” jutalmat szerdán este azon a diszkóhajón vehette át, amely a sportolókat vitte kirándulásra a Balatonon. További atlétikai eredmé­nyekről is beszámolhatunk. Jó­nak mondható He ez. Katalin 1500 méteren elért negyedik helyezése 4,42:11-es idővel. Két hatodik helyet is szereztek a somogyiak Veszprémben. Diszkosszal Nagy Ervin 43,40 méteres eredménnyel érte el ezt a helyezést (ő egyébként súly­lökésben 11. lett). Gerelyhají­tásban Kismarton Richard 50,86-os eredménye volt elég a hatodik helyhez. Távolugrás­ban 5,15 métert ugrott Csapó Bernadett, s ezzel a nyolcadik helyen végzett, miként az 1500 méteres futásban Csorba Nor­bert is. 100 és 200 méteren in­dult Erdős Anita', a rövidebb távon kilencedik, a hosszabbi­kon pedig 12. lett. 6,16 méteres távolugrásával Skultéti László is a 12. helyen végzett. 400 méte­ren Cziráki László pedig 13.- ként érkezett a célba. A nyolca­dik helyen fejezte be a versenyt a 4x100-as leány váltó. Egy úszóeredménnyel va­gyunk még adósak: 200 m gyorson Dombói Gábor a nyol­cadik helyen végzett a döntő­ben. Elkészült az atlétikai és úszóeredmények összesített lis­tája is, amelyből kiderül, hogy e két versenyszámban Lombar­dia képviselői állhatnak fel a képzeletbeli dobogó tetejére. Ők tíz aranyérem mellett nyolc ezüstöt és öt bronzot kasszíroz­tak. Nyolc aranyéremmel büsz­kélkedhetnek Veneto tarto­mány versenyzői, míg hetet g yűjtöttek össze a szlovének. k egyébként összesen 21 éremmel térhettek haza, hason­lóan az ugyanennyit szerző horvátokkal. Lényegesen szolidabbak a magyarok eredményei. Vas megye vitte el közülük a pál­mát; két arany mellett egy ezüst Osztályozó mérkőzés a labdarúgó NB I-ért: Győri ETO FC-Matáv SC- Sopron 2-0 (1-0) A Győr góljait Hungler (a 38. percben 11-esből) és Mi­és két bronzérmet tudtak sze­reztek. Zala megye két arany­nyal, valamint egy-egy ezüsttel és bronzzal iratkozott fel erre a listára. Baranyának hat ezüst­érem jutott. Nem panaszkodha­tunk mi sem a Benke Judit és Grábner Tímea által szerzett két arany és egy ezüst miatt. A labdajátékokban tegnap már csak a két döntő volt hátra. A siófoki Beszédes iskola tor­nacsarnokának nézőterét meg­töltötték az érdeklődők, mintha megérezték volna, hogy nagy­szerű csemegében lesz részük. A szlovén-lombard kosárlab­dadöntő mindenben megfelelt a várakozásnak annak ellenére, hogy nem született meglepetés. Érvényesült a papírforma; a horvátok kiverésével tekintélyt szerző szlovének végig vezetve 18 ponttal (95-77) győztek. A fiatal somogyi együttes az erős mezőnyben a negyedik helyet szerezte meg. A kosárlabda­torna végeredménye: 1. Szlo­vénia, 2. Lombardia, 3. Hor­vátország, 4. Somogy, 5. Bayern, 6. Friuli-Venezia, 7. Ticino, 8. Baranya, 9. Felső- Ausztria, 10. Trentino, 11. Burgenland, 12. Karintia, 13. Steiermark, 14. Zala. Zamárdiban került sor a röp­labdadöntőre két olasz együt­tes, Lombardia és Veneto kö­zött, s a „testvérharc” 3-1 ará­nyú lombard sikerrel zárult. A röplabdatorna végeredménye: 1. Lombardia, 2. Veneto, 3-4. Horvátország és Friuli-Vene­zia, 5-6. Bayem és Szlovénia, 7-8. Somogy és Steiermark, 9-10. Trentino és Felső-Auszt- ria, 11-12. Salzburg és Ticino, 13-14. Karintia és Győr-Mo- son-Sopron, 15. Burgenland. — Jó hangulatú, magas szín­vonalú versenyeknek lehettünk a részesei — mondta dr. Gye- nesei István, az Alpok-Adria Nyári Ifjúság Játékok szerve­zőbizottságának elnöke. — Mintegy száz ember lelkiisme­retes, áldozatkész, hosszú hó­napok óta tartó munkájára volt szükség ahhoz, hogy ez a né­hány nap ilyen jól sikerüljön. Több fiatal tehetség mutatko­zott be, igazolván, hogy nagy értékeink vannak. Külön öröm számomra, hogy a sors megadta nekünk: Somogy is házigazdája lehetett egy ilyen nagy utánpót­lás-seregszemlének. Jutási Róbert kóczi (a 62. percben) szerezte. A Fehérvár Parmalat '96 FC-Diósgyőri FC (félidőben 0-1) és a Tiszakécskei FC-Pé- csi MFC osztályozó mérkőzés lapzárta után ért véget. PÉNTEK Kézilabda A magyar női kézilabdavá­logatott egymás elleni (bemu­tató) mérkőzése. Marcali, városi sportcsar- ! nők, 17 óra. SZOMBAT Kick-box Meghívásos (pénzdíjas) kick-box centenáriumi ver­seny. Balatonfenyves, sportcsar­nok. Mérkőzések (három-há­rom gyermek, női és férfi pár): 14 órától. Díjugratás Délmagyarországi területi díjugrató-bajnokság. Kaposvár, Pannon Lovas­akadémia. Verseny: 9 órától. VASÁRNAP Díjugratás Délmagyarországi területi díjugrató-bajnokság. Kaposvár, Pannon Lovas­akadémia. Verseny: 9 órától. Labdarúgás NB 1-es osztályozó — visz- szavágó: Békéscsabai Előre FC-Rákóczi-Kaposcukor FC. Békéscsaba, 16.30 óra. Megyei I. osztályú osztályo­zok — első mérkőzések: Rákóczi-Kaposcukor FC II.-Andocs. Kaposvár, Rákó­czi-stadion, 17 óra. (V.: Cser­völgyi J.) Kaposszerdahely-Lábod. Kaposszerdahely, 17 óra. (V.: Mohai.) Megyei II. osztályú osztá­lyozok — első mérkőzések (az elöl álló csapatok a pályavá­lasztók, a kezdési idő 17 óra): Kéthely-Tapsony (Kovács J.), Memye-Zamárdi (Kovács Zs.), Homokszentgyörgy-Se- gesd (Simon), Gyéké- nyes-Magyaregres (Nagy B.). Kétgólos győri előny Körzeti bajnokság Első a Karád A tabi körzeti labdarúgó-baj­nokság 30., utolsó fordulójában a következő eredmények szü­lettek: Somogymeggyes-Ká­nya 2-1, Gamás-Balatonsze- mes 3-1, Zamárdi-Balatoni Vasas 4-0, Bábonyme- gyer-Kötcse 3-3, Nagybe- rény-Karád 2-2, Kisbára- páti-Kapoly 0-3, Szólád-Lát- rány 0-5, Ságvár junior-Bala- tonendréd 6-0. A felnőtt bajnokság végeredménye: 1. Karéd 2. Zamérdi 3. Balatoni Vasas 4. Látrány 5. Ságvár junior 6. S.meggyes 7. Gamas 8. Balatonszemes 9. Nagyberény 10. Balatonendréd 11. Szólád 12. Kisbárapáti 13. Kánya 14. Bábonymegyer 15. Kötcse 16. Kapoly 30 23 5 2 86- 28 74 30 21 4 5 103- 22 67 30 19 6 5 80- 34 63 30 19 2 9 102- 40 59 30 18 4 8 111- 41 58 30 17 6 7 66- 40 57 30 16 7 7 84- 36 55 30 15 5 10 86- 64 50 30 14 7 9 79- 51 49 30 10 9 11 52- 60 39 30 8 8 14 44- 62 32 30 5 3 22 42- 93 18 30 5 3 22 44-103 18 30 5 3 22 38-146 18 30 3 6 21 35-109 15 30 3 - 27 31-154 9 Az ifjúsági bajnokság végeredménye: 1. látrány 2. Ságvár junior 3. Balatoni Vasas 4. Szólád 5. Nagyberény 6. Karad 7. Gamás 8. Balatonszemes 9. Zamárdi 10. Kisbárapáti 11. S.meggyes 12. Bábonymegyer 13. Balatonendréd 14. Kapoly 15. Kánya 16. Kötcse 30 24 2 4 132- 28 74 30 22 3 5 101- 52 69 30 20 5 5 136- 35 65 30 20 3 7 101- 41 63 30 17 6 7 109- 42 57 30 17 5 8 97- 36 56 30 17 3 10 73- 57 54 30 15 2 13 93- 64 47 30 14 3 13 76- 88 45 30 13 4 13 73- 55 43 30 9 2 19 54- 66 29 30 8 2 20 63- 98 26 30 7 3 20 50-102 24 30 7 2 21 49-111 23 30 7 1 22 38-109 22 30 - - 30 1-262 0 Bajnok a Kutas A barcsi körzeti labdarúgó-baj­nokság végeredménye: 1. Ku­tas, 2. Segesd, 3. Bélavár, 4. Görgeteg, 5. Porrog, 6. Bolhás, 7. Darány, 8. Somogyudvar- hely, 9. Iharos, 10. Kálmáncsa, 11-12. Ötvöskónyi és Szabás, 13. Bakháza, 14. Iharosberény, 15. Drávatamási, 16. Beleg, 17. Potony, 18. Gyékényes. A barcsi körzeti labdarúgó­bajnokság gólkirálya Szénáról Ferenc (Bélavár) lett 29 góllal; második Basics Krisztián (Gör­geteg) 17-tel, harmadik pedig Nyúl László (Kutas) 15 találat­tal. Villanyfényben kispályán Július 19-én, pénteken esti-éj­szakai kispályás labdarúgótor­nát rendeznek Siófokon a Küszhegyi úti városi sportcent­rumban. A City Rádió-Mc Do­nald's Kupán összesen 12 csa­pat indulhat, s a tízfős együtte­sekben csak egy NB I-es vagy NB Il-es labdarúgó szerepelhet. További bővebb információk a (84) 319-089-es vagy a 318-089-es telefonszámon a City Rádióban. Kövy Gergely első lett Pápán rendezték meg három napon keresz­tül az országos lovastusa bajnokság máso­dik fordulóját, amelyen részt vettek a Ka­posvári Lovasakadémia SC sportolói is. Az ifjúsági kategóriában Kövy Gergely Temp­lomos nevű lovával biztosan győzött; díj­lovaglásban ugyan a vártnál gyengébb eredményt ért el, tereplovaglásban és díjug­ratásban azonban már a legjobbnak bizo­nyult. Ugyanebben a kategóriában Korb Zsófia Alma nyergében az ötödik helyen zárta a versenyt. A haladó kategóriában Haál Gábor Paszternákkal indult, s hiába nyújtott jó teljesítményt a tereplovaglásban és a díjugratásban, a díjlovaglásban elért gyengébb eredménye miatt végül meg kel­lett elégednie a negyedik helyezéssel. Bogdán Endre nyert Egerben Eger adott otthont a hagyományos Berva GP nemzetközi sebességi autómodellező versenynek. A somogyi színeket egyetlen versenyző, a Kaposvári Textiles MK sok­szoros bajnoka, Bogdán Endre képviselte — felemás sikerrel. A 2,5 ccm-es kategóri­ában idén már a harmadik motorja „hervadt el”. így fordulhatott elő az, ami még soha pályafutása során: két magyar versenyző is elé került. A „királykategóriában”, azaz a 10 ccm-es géposztályban aztán javított Bogdán Endre: 294 km/óra feletti sebessé­get ért el modelljével, s így az első helyen végzett nagy riválisa, a gyöngyösi Zsar- nóczky előtt. Folytatás két hét múlva Pécsen az OB-n, augusztusban pedig következik az Európa-baj nokság. Galamboki sikerek Igáiban Az Igáiban rendezett roncsderbiverseny tel­jes galamboki sikerrel zárult: mind a hat ka­tegóriában ők szerezték meg az első helyet. A győztesek. Épített kis kategória: Kőhegyi Gábor. Épített nagy kategória: Torsa Já­nos. Széria Lada: Sutyor Szabolcs. Széria közép: Véber Péter. Széria nagy: Tóth Fe­renc. Szuperfutam: Tóth Ferenc. A somo­gyi színeket képviselő igali versenyzőknek két második és egy harmadik helyezés ju­tott: Máj János az épített nagy kategóriá­ban, Bödő Ferenc pedig a széria középben lett második, míg utóbbi versenyző a szu­perfutamban a harmadik helyen végzett. Kick-box verseny Fenyvesen Szombaton a balatonfenyvesi sportcsar­nokban meghívásos pénzdíjas kick-box versenyt rendeznek. A nézők olyan ismert sztárokat köszönthetnek, mint a világ- és Európa-bajnok Kocsis Tünde és Szilágyi Diána, az EB-győztes Bugyik József a vi­lágbajnoki bronzérmes Hegyi Mariann, va­lamint az utánpótlás Európa-bajnoki cím­mel büszkélkedő Pruszinszky Ivett és Mi­hály József. A közönség összesen kilenc összecsapást — három-három gyermek, női, valamint férfi pár méri össze egymás­sal az erejét — láthat majd holnap a bala­tonfenyvesi sportcsarnokban a 14 órakor kezdődő nagyszabású sporteseményen. Marcaliban a női válogatott A Marcaliban edzőtáborozó, atlantai olim­piára készülő magyar női kézilabdaváloga­tott ma 17 órakor hírverő mérkőzést játszik (egymással) a városi sportcsarnokban. Labdarúgó Európa-bajnokság, Anglia Németország-Csehország a vasárnap esti döntőben A döntőbe jutásért: Németország-Anglia 1-1 (tizenegyesekkel 6-5) London, Wembley stadion, 77 000 néző. V: Puhl Sándor (magyar). Gólszerzők: Kuntz (a 16. percben), illetve Shearer (a 3. percben). Az angolok gyorsan meg­szerezték a vezetést, 13 perc­cel később azonban egyenlí­tettek a németek. Utána vi­szont sem a rendes játékidő­ben, sem pedig a kétszer 15 perces hosszabbításban nem változott az eredmény, így a tizenegyesekre maradt a dön­tés. A német válogatott vala­mennyi játékosa — Hassler, Strunz, Reuter, Ziege, Kuntz és Möller — kegyetlenül be­vágta a büntetőt, míg az ango­loknál Shearer, Platt, Pierce, Gascoigne és Sheringham volt eredményes; a hatodik párban Southgate jobb alsó sarokra tartó lövését Köpke kapus bravúrosan hárította, s ez az angol együttes búcsúját jelen­tette. A X. labdarúgó Európa- bajnokság vasárnapi (Lon­don, Wembley stadion, 20 óra; játékvezető az olasz Pai- rettő) döntőjében tehát Né­metország és Csehország ta­lálkozik. )