Somogyi Hírlap, 1996. május (7. évfolyam, 102-126. szám)

1996-05-06 / 105. szám

1996. május 6., hétfő SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Oktatott a Lengyeltóti Nagyberki-Kaposfüred 0-2 (0-1) Nagyberki, 500 néző. V.: Harangozó. Nagyberki: Kovács — Samu, Oláh (Minczér), Szabó F., Ba­rát, Lakos (Nyirő), Szántó, Vida, Kadarkúti, Balázs, Ha- nusz■ Edző: Németh Tibor. Kaposfiired: Tánczos — Püspök (Szabó Z.), Gál, Ador­ján (Horváth), Károlyi, Vejki, Lóki, Brunczvig, Király, Nóg­rádi (Fazekas), Harsányt Edző: Pozsegovics Gábor. A népes szurkolótáborral ér­kező vendégeket nagy küzde­lemre késztette a nagyberki csa­pat. A második félidőben a haza­iak két százszázalékos helyzetet kihagytak, ami végzetesnek bi­zonyult. Gólszerzők: Brunczvig, Gál. Jók: Samu, Kadarkűti, Szabó F*., Vida, Balázs, illetve Brunczvig, Gál, Károlyi. Nagyberki ifi-Kaposfüred ifi 1-7 Nagy Kálmán Balatonszárszó-Somogyszob- Kaszó 2-1 (1-0) Szólád, 100 néző. V.: Mol­nár. Küzdelmes mérkőzésen nyert a szárszói együttes, mert sok helyzetéből kettőt értékesí­teni tudott. A hazaiak a 65. percben tizenegyest is hibáztak. Gólszerzők: Sarang Zs., Tatár (11-esből), illetve dr. Jancsik. Jók: Tatár, Bakos, Brunner, il­letve Csajági, Seres, Friedrich. Balatonszárszó ifi­Somogyszob-Kaszó ifi 4-0 Sarang Sándor Fonyód-Juta 5-1 (2-1) Fonyód, 200 néző. V.: Mis­kei. A lelkes jutaiak ellen a kö­zönségszórakoztató játékot pro­dukáló hazaiak tucatnyi gól­helyzetükből ötöt értékesítettek. Gólszerzők: Bogdán 2, Magyar, Koszics, Szentkirályi, illetve Pammer I. Jók: Olajos, Bogdán, Palkovics,, Borbély, Koszics, il­letve Koltai, Keserű, Wemer. A 14 óra 30 percre kiírt ifjú­sági mérkőzésre a vendégek 45 perces késéssel érkeztek meg, így a három pontot 3-0-ás gól- különbséggel a hazaiaknak ítélte a játékvezető. Tolnai Attila Kaposvári Gazdász-Csurgó 0-1 (0-1) Kaposvár, Gazdász-pálya, 50 néző. V.: Pecsét. A mérkőzés elején vezetést szereztek a vendégek. A folyta­tásban a Gazdász hiába próbál­kozott, gyenge helyzetkihasz­nálása miatt ismét veszített. Gólszerző: Beke. Jók: Szabó Z„ Prukner, illetve Szalai, Beke, Tóth G. Toponár ifi-Csurgó ifi 3-0 Pócza Kálmán Nagyatád-Somogytarnóca 6-1 (2-0) Nagyatád, 400 néző. V.: Bá- csics. A minden tekintetben jobb hazaiak biztos győzelme meg­érdemelt. Gólszerzők: Szigeti 2, Horváth 2, Rituper, Minor, illetve Obiián. Jók: Bre- zovszky, Szigeti, Rituper, Hor­váth, Vékony, illetve Frelső, Hajmási, Kapronczai. Nagyatád ifi-Somogytamóca ifi 5-0 Kereszthegyi istván Lengyeltóti-Patalom 8-1 (7-1) Lengyeltóti, 250 néző. V.: Kalangya. A Lengyeltóti az első félidő­ben nyújtott teljesítménye alap­ján ilyen arányban is megérde­melt győzelmet ért el a lelkesen és sportszerűen küzdő vendé­gek ellen. Gólszerzők: Tóth 3, Kardos 2, Sipos, Nagy, Schmida B., illetve Foró. Jók: Horváth, Kardos, Tóth, illetve senki. Lengyeltóti ifi-Patalom ifi 2-1 Sipos Ferenc T ab-Kaposszerdahely 0-2 (0-0) Tab, 300 néző. V.: Pálfy. Jóiramú, közepes színvonalú mérkőzésen a tabiak végig nagy fölényben játszottak, de helyzeteiket sorra kihagyták. A vendégek két jó kontratáma­dásból lőtt góllal eldöntötték a találkozó sorsát. Gólszerzők: Rógán, Schell. Jók: Majkó, Győrfi, Ludézer, Szabó, illetve Burucz (a me­zőny legjobbja), Rógán, Lapat, Schell, Tóth. Tab ifi-Kaposszerdahely ifi 2-0 Pretz János Balatonboglári FSE- Rákóczi-Kaposcukor FC II. 4-2 (2-1) Balatonboglár, 200 néző. V.: Král. A több helyzetet kidolgozó bogiáriak megérdemelten nyer­tek a mezőnyben taktikusan ját­szó, s tizenegyest is hibázó vendégek ellen. Gólszerzők: Boda M. 3, Zsadányi, illetve Waltner, Illés. Jók: Benedek, Boda Gy„ Nagy P„ Boda M., Klotz, illetve Illés, Szoták. Koroknai Viktor Barcs-Babodplast 2-1 (0-0) Barcs, 200 néző. V.: Mohai. A barcsi együttes megérde­melt győzelmet aratott a me­zőnyben jól adogató babodiak ellen. Gólszerzők: Korán, Pó- kos, illetve Kovács G. Jók: Pó- kos, Korán, Somogyi, illetve Glatz. Barcs ifi-Babodplast ifi 16-0 Mezei József Labdarúgó NB II — Nyugati-csoport Siófoki gólözön Veszprémben Légibalett a Rákóczi-Kaposcukor FC-Keszthelyi Haladás FC mérkőzésen fotó: lang Róbert Veszprém FC-Siófoki Bányász 0-5 (0-0) Veszprém, 800 néző. V.: Csema (Koch, Radvánszky). Veszprém FC: Varga — Gersics, Pálfi, Guti, Kasler — Bognár, Csornai, Koltai — Szegletes (Bényi a 69. perc­ben), Czvetkó (Koszorús a 69. percben), Zsoldos. Edző: Kiss József. Siófoki Bányász: Brakszató- risz — Kriston, Bimbó, Kolo- vics, Perger — Fisseas (Tóth a 46. percben), Csák (Bulatovics a 65. percben), Kirchmayer — Szabó, Földes, Ruskó (Szabadi a 62. percben). Edző: Készéi Ferenc. Sárga lap: Kirchmayer a 29., Gersics a 35., Zsoldos a 39., Pálfi az 53., Kolovics a- 74. percben. Piros lap: Pálfi (a második sárga lap után) a 75. percben. Az 53. percben Ruskó egy csellel be akart tömi a 16-osra, Pálfi azonban buktatta. A jo­gosan megítélt büntetőt Kirchmayer a kapu közepébe lőtte (1-0). Az 59. percben a veszprémi kaputól mintegy 35 méterre szabadrúgáshoz jutott a Bá­nyász: Kirchmayer úgy futott neki a labdának, mintha rá akarná rúgná, ehelyett azonban Földeshez ívelt, ő pedig futtá­ban a kapu jobb alsó sarkába fejelt (2—0). A 68. percben Szabadi szép cselekkel ment le az alapvona­lig; a beadását röviden vágták ki a védők, Szabó startolt a labdára, s nyolc méterről ki­lőtte a jobb alsó sarkot (3-0). A 70. percben Kirchmayer tért ölelő labdájával Szabó tört kapura, majd az őt támadó védő mellett középre adott, az érkező Tóth pedig 12 méterről a kapu jobb alsó sarkába bom­bázott (4-0). A 79. percben Kirchmayert szabálytalanul szerelték a 16- os előtt. A labda azonban Föl­des elé pattant, aki egy csellel lerázta védőjét, és a kifutó ka­pus mellett a jobb alsó sarokba gurított (5-0). Megszakadt végre a bajnok­jelölt három hete tartó rossz szériája. Az első félideji játé­kuk még felejthető volt ugyan, de a második 45 percben már az történt a pályán, amit a ven­dég siófokiak akartak. A nagy­részt ifjúsági korú veszprémi gárda a 11-est követően össze­roppant, s innentől kezdve a Balaton-parti együttes szinte tetszés szerint érte el góljait. Jók: Gersics, Guti, illetve Kolovics, Kirchmayer, Földes, Bulatovics. Kiss József: — Az első fél­időben kitűnően játszottunk, de a gólhelyzeteink sajnos ki­maradtak. A második játék­részben a 11-es után nem tu­dott talpra állni fiatal csapa­tom. Készéi Ferenc: — Újra a kezünkben a fonal vége... Istvándi Sándor / Rákóczi-Kaposcukor FC­Keszthelyi Haladás FC 2-1 (0-0) Kaposvár, 2000 néző. V.: Ma­kai (Sóthy, Kiss T.). Rákóczi-Kaposcukor FC: Milinte — Mező — Itvás (No- vák a 84. percben), Szabó M. (Csemyijenko a 64. percben) — Tóth G., Meksz, Deme, Priol, László — Szintai, Szar­vas (Kiss F. a 46. percben). Edző: Bőzsöny János. Keszthelyi Haladás FC: Szabó I. A. — Lázár — Tresó, Gracza — Ócsai (Mátó az 56. percben), Gogh, Csömyei, Klemp, Fonnyadt (Balassa a 68. percben) — Molnár, Gom­bos. Edző: Reszeli Soós István. Sárga lap: Csömyei a 38., Fonnyadt a 47., Ócsai a 48., Gogh a 85. percben. A 65. percben Meksz 16 mé­teres lövését Szabó I. vetődve kitenyerelte, és a befutó Szin­tai a fekvő kapus mellett kö­zelről a kapuba lőtt (1-0). A 68. percben keszthelyi partdobás után Csömyei 16 méterről a jobbösszekötő he­lyéről váratlan kapáslövésre szánta el magát, és labdája a bal felső sarokban kötött ki (1-1). A 93. percben a csereként beállt Kiss F. jobb oldali szög­letrúgása magas ívben ért a kapu elé, s a jó ütemben ér­kező Novák ötméterről éles fe­jessel megszerezte csapata győztes gólját (2-1). A keszthelyiek nem titkol­tan pontért utaztak Kapos­várra, és ennek megfelelően kezdettől nagyon bátran és ve­hemensen harcoltak. Mezőny­fölényt is kiharcoltak, ám „gólhelyzetük” csak akkor adódott, amikor egy hazai mentőakciót Milintének kellett kitomásznia a felső léc alól. A hazaiak viszont már az első félórában három helyzetet is elvétettek az ötösön belül. Eléggé lagymatag iramú, kie­gyensúlyozott mezőnyjátékkal telt el az első félidő. A szünet utáni első percek­ben „ismételt” a Rákóczi: tá­madói — ugyancsak az ötösön belül — újabb két helyzetet ügyetlenkedtek el. Ám Cser- nyijenko becserélését köve­tően mintha megijedtek volna a vendégek; még jobban a vé­dekezésre összpontosítottak, de a gólt most már nem kerül­hették el. Igaz, ennek csak há­rom percig örülhettek a haza­iak, mert Csömyei váratlan próbálkozása is góllá érett. A kaposváriak ugyan elkesere­dett rohamokba kezdtek, de a Balaton-partiak saját térfelü­kön nagyon önfeláldozóan vé­dekeztek. „Taktikusan” húzták az időt — sérüléseket színlel­tek —, és a végén erre fizettek rá. E „taktikájuk” következ­ményeként hosszabbított Ma­kai játékvezető, s a hivatalos játékidő után három perccel — a csereként nemrég beállt No­vák révén — megpecsételődött a sorsuk. A vendégek ugyan igazolták (tavaszi) jó hírüket és a játékban jobbára egyen­rangúak voltak, de a helyzetek alapján a végeredmény mégis csak rájuk nézve hízelgő. Jók: Mező, Itvás, Deme, Meksz, illetve Szabó I. A., Lá­zár, Csömyei. Bőzsöny János: — A szer­vezetten játszó Keszthelyt ha nehezen is, de megérdemelten győztünk le. Reszeli Soós István: — Ad­dig járt az óra körbe, míg a mi partdobásunk helyett hazai szöglet, abból pedig gól — megjegyzem, nem érdemtele­nül — következett. Jutási Róbert További eredmények: Érdi VSE-EMDSZ- Soproni LC 3-0 (1-0) Matáv SC-Sopron- Budafoki LC 4-1 ((3-0) Tatabányai FC-Mohács FC 0-0 BKV Előre-Százhalombatta 0-1 (0-0) Dunaferr SE-Nagykanizsai Olajbányász 1-1 (0-1) Balatonfiired SC-Paksi Atomerőmű SE 1-0 (0-0) A bajnokság állása: 1. Siófok 2. Matáv-Sopron 3. Rákóczi-KFC 4. Nagykanizsa 5. Dunaferr SE 6. Soproni LC 7. BKV Előre 8. Paks 9. Sz.batta 10. Balatonfüred 11. Érdi VSE 12. Veszprém FC 13. Budafoki LC 14. Mohácsi FC 15. Tatabánya 16. Keszthely* 23 15 6 2 49-16 51 23 13 7 3 35-21 46 23 13 5 5 32-16 44 23 12 7 4 42-29 43 23 10 10 3 36-19 40 23 10 7 6 37-26 37 23 9 8 6 43-27 35 23 10 5 8 27-25 35 23 9 5 9 30-32 32 23 6 6 11 24-36 24 23 6 5 12 24-29 23 23 6 5 12 21-38 23 23 6 4 13 31-43 22 23 4 5 14 23-48 17 23 3 7 13 20-46 16 23 4 4 15 16-39 13 A *-gal jelölt Keszthelyi Haladás FC csapa­tának év végi összteljesítményéből három bajnoki pont levonva. ..............-dráva csoport Földvári bravúrpont Szekszárdról M arcali-Balatonkeresztúr 3-1 (2-0) Marcali, 500 néző. V: Czakó. Marcali: Dániel-Mészáros L, Mészáros J., Borbély, Bo- zsó, Virágh K., (Arany), Becsei, Rózsa, Andricz (Vadász), Vi­rágh B., Szántó (Kolunbán). Edző: Mészáros József Balatonkeresztúr: Zugo­nics-Varsányi (Perneczi), Kozma L, Horváth N., Molnár (Nagy), Horváth T, Bakos (Kozma), Jankovics, Fülöp, Horváth G., Gyapjas. Edző: Fuisz János. Góllövő: Bozsó (20. p. 5 mé­teres lövés), Andricz (43. p. kö­zelről a hálóba), Gyapjas (62. p. 8 méteres lövés), Szántó 75. p. hétméteres fejes). A várakozással ellentétben a vendégek nem álltak be véde­kezni, nyílt sisakkal kezdtek. Negyedóra eltelte után a haza­iak átvették a játék irányítását, s egy szöglet után megszerezték a vezetést, melyet a szünet előtt néhány perccel növeltek. A má­sodik félidő is kemény küzdel­mes csatát hozott, mindkét részről egy-egy góllal. A mér­kőzést végül is a marcaliak biz­tosan és megérdemelten nyer­ték, de a Balaton-partiakat is dicséret illeti. Ezúttal játékuk­kal és küzdeni akarásukkal rá­cáfoltak a tabellán elfoglalt he­lyükre. Jók: Bozsó, Mészáros L„ Borbély illetve Horváth G„ Kozma L., Zugonics Marcai ifi-B.keresztúr ifi 4-0 Ivusza István Szekszárdi UFC-Balaton- fóldvári SE 1-1 (0-1) Szekszárd, 500 néző. V: Geo- rgiou. Szekszárdi UFC: Czi­ráki-Horváth, Mosonyi, Ha- nák, Kovács, Novák, Volár, Ta­kács (Vesztergombi), Nagy, Bo- zsér, Galambos (Veres). Edző: Kniesz Mátyás. Balatonföldvár: Bicskei—Vö­rös, Burai, Farkas, Kőműves, Búza, Béres, Héjjas (Virth), Gruber (Árvái), Horváth, Sas­hegyi (Szabó). Edző: Horváth Károly. Góllövők: Veres (75 p. 8 mé­teres gyenge lövés), illetve Horváth (15. p. 10 méteres fe­jes). Az NB III-as átlagnál maga­sabb színvonalú mérkőzésen az első félidőben a földváriak erő­teljes offenzívát indítottak a szekszárdi kapu ellen, melynek hatékonyságát a gólon kívül kapufák és kihagyott óriási helyzetek jelezték. A második félidőben kiegyenlített mezőny­játékkal folytatódott a mérkő­zés, melynek során a hazaiak egy furcsán eltalált lövésből egyenlíteni tudtak. Jók: Ko­vács, Veres illetve Farkas, Kő­műves, Búza, Béres. Szekszárd ifi - B.földvár ifi 5-1 Szabó József Pécsi DD Gáz-Balatonlelle 2-1 (2-0) Pécsbányatelep, 300 néző. V.: Kiss. DD Gáz SC: Tábit-Miklós, Vukmann, Pancsó, Schneider (Lehota), Pál (Kara), Takács L., Kulcsár, Palaczky, Kaszás, Szabó K. (Kiszely). Edző: Réfi Gábor. Balatonlelle: Ferencz-Be­leznai, Kenéz, Hochecker, Czu- belácz, Kiss, Himics, Androsics (Takács G.), Somogyi, Pusztai, Tettamanti. Edző: Kenéz István Góllövők: Takács (12. p. éles lövés középről), Kaszás (23 p. kilépett a védők közül), Himics (72. p. lepattanó labdából). A listavezető a maga szá­mára tette nehézzé a mérkőzést azzal, hogy 2-0-nál Palaczki kapufára rúgott egy 11-est. A második félidőben több holtbiz­tos helyzetet is kihagyott a ha­zai csapat. A végén még egy kicsit izgulniuk is kellett a pé­csieknek, nehogy kiegyenlítsen a padlóról felkelt ellenfél. Jók: Vukmann, Takács, Miklós, Kulcsár, illetve Beleznai, Hi­mics Móczán Zoltán További eredmények: Pécsi VSK-Sellye 1-0 Gerjeni Medosz- Beremend 0-1 Bonyhád-Pécsi Postás 1-3 Paks-Dunaszentgyörgy 2-2 Komlói Bányász- Bátaszék 2-0 A bajnokság állása: 1. Pécsi DD Gáz 23 17 4 2 56-11 55 2. Pécsi VSK 23 15 4 4 40-10 49 3. Szekszárd 23 12 7 4 45-24 43 4. Beremend 23 12 6 5 31-18 42 5. Marcali VSE 23 10 6 7 40-30 36 6. Komló 23 8 11 4 34-21 35 7. D.szentgyörgy 23 9 6 8 29-29 33 8. Paksi SE 23 8 9 6 34-36 33 9. Balatonlelle 23 9 4 10 33-32 31 10. Bátaszéki SE 23 7 7 9 32-32 28 11. Pécsi PTSE 23 7 5 11 21-32 26 12. Sellyéi SK 23 6 5 12 17-43 23 13. Gerjen 23 4 7 12 24-35 19 14. Bonyhádi SE 23 4 7 12 19-41 19 15. Balatonföldvár 23 4 6 13 11-31 18 16. B.keresztúr 23 3 4 16 21-62 13