Somogyi Hírlap, 1996. április (7. évfolyam, 77-101. szám)

1996-04-16 / 89. szám

1996. április 16., kedd SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 Kézilabda NB I, női „B”-csoport A sör ízlett a Csurgónak, a keksz nem a Fonyódnak Csurgói Konzol-Kőbányai Dreher SE 26-16 (13-8) Csurgói Konzol: Nyilsai B.-Ba- logh V. (3), Szabó Á. (9), Ba­logh P. (8), Szabó G. (4), Simon (1), Szerdahelyi (1). Csere: Ráskó, Salekovics, Jancsi, Boncz. Edzők: Határ György, Vörös Károly. A bentmaradás szempontjá­ból fontos mérkó'zés első per­ceire a nagy tét rányomta bé­lyegét. A csapatok nagyon idegesen kezdtek; nyolc percig nem született gól. Ezután le­higgadt a csurgói csapat s, bár kapusa megsérült, sikerült megnyugtató előnyt szereznie. Szünet után már csak a haza­iak győzelmének aránya volt kérdéses. Jók: Szabó Á., Balogh P., Nyilasi B. Fonyódi Petőfi SE-Győri Keksz Kinizsi 15-24 (8-17) Fonyód: Nagy- Varga (5), Óvári (4), Búza (4), Fridii, Boszkovics, Deák (2). Csere: Sulyokné, Csöndé, Brunner, Erdei. Edzó': Kocsis Géza. Az első félidő 20. percéig nagyon jó mérkőzésen parti­ban volt a listavezető Győrrel szemben a nyitott védekezés­sel játszó Fonyód. Az NB I-es junior válogatott játékosokkal teletűzdelt csapat kapusa zic­cerek sokaságát kivédte, így kontratámadásokból 9 gólos előnnyel fordulhatott a ven­dégcsapat. A hazai csapat pon­tatlan támadás-befejezései és a kihagyott hétméteresek ered­ménye a nagy gólarányú vere­ség. Jó: Nagy. Kézilabda NB II — Nyugati-csoport Eredményes hétvégét zártak csapataink Nó'i mérkó'zések: Marcali VSZSE-Tamási SE 28-21 (12-9) Marcali: Hamar-Szigetvári (3), Kovács (6), Szántó (6), Ur- bánné (4), Peti (1), Tóth (4). Csere: Vékony, Milinte, Mészá­ros (1), Berta, Molnár (3). Edzó': Kiss László. Színvonalas mérkőzésen győzött népes publikuma előtt a marcali együttes. A hazaikak az első tíz perc bizonytalansága után fokozatosan átvették a já­ték irányítását, s ha a játékosok eredményesebbek a büntetők értékesítésében, győzelmük nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Szántó, Molnár, Kovács. Balatonboglári BSC- Rábagyarmat 17-15 (7-7) BBSC: Barsiné-Czár (1), Szek­rény esi (3), Nagy Cs. (1), Kozma (3), Száraz (1), Berki (8). Csere: Baloghné, Varga, Szóke. Edző: Cser Zsolt. A hosszabb kihagyás után visszatérő Nagy Csillával az élen jól és lelkesen játszó bog­iáriak győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Jók: Berki, Száraz, Nagy Cs., Szek- rényesi. Férfi mérkőzések: Letenye-Segesd 22-19 (10-11) Segesd: Pánovics-Mayer (4), Kocsis (1), Orbán (3), Horváth (2), Tóth (3), Baráth (4). Csere: Szép (2). Edző: Orbán László. A vendég somogyiak nagyon taktikusan és fegyelmezetten játszottak és csaknem meglepe­tést szereztek a bajnokesélyes otthonában. Jók: Pánovics, Ba­rátit, Mayer. Balatonboglári BSC-Pécsi ' Postás 25-23 (12-9) Balatonboglár: Schrauff-Bor- bély (2), Zeke (7), Varga (3), Hiczfelder J. (7), Kádár (3), Hiczfelder T. (2). Csere: Meny­hárt, Sipos, Vodenicsár (1), Kovács, Iványi. Edző: Bujáki Tibor. A kiesés ellen küzdő pécsi­ekkel szemben helyenként lát­ványos, magabiztos játékkal nyertek a bogiáriak. A hajrá­ban a vendég baranyiak na­gyon beleerősítettek, így fa­ragtak le nyolcgólos hátrá­nyukból. Jók: Hiczfelder J„ Zeke, Varga. Csurgó-Keszthely 33-15 (16-4) Csurgó: Buzás-Sótonyi (2), Máté (7), Bencze (2), Weis inger (1), Kovacsics (6), Telkes (2). Csere: Kunecz, Garai, Németh (10), Fényi (1), Misei (2). Edző: Madarász János Végig nagy fölényben ját­szottak a csurgóiak és győzel­mük ilyen arányban is teljesen megérdemelt. A végig jól játszó együttesből Németh, Máté, Kovacsics szereplése külön is kiemelkedett. Röplabda NB I, férfi bajnoki elődöntő (második mérkőzés) Bizakodó kaposváriak Ma délután 16 órakor Bu­dapesten a Fáy utcai sport- csarnokban folytatódik a Vasas-Tungsram SC-Ka- posvári Balatel RC férfi röplabda bajnoki elődöntő. A vasárnapi győztes mérkő­zést követően érthetően bíznak az újabb sikerben a kaposvári együttes szép­számú hívei. A tegnap délutáni edzés remek hangulatban telt el. Láthatóan most nagyon együtt van a csa­pat, de — s ez a lényeg — el­bizakodottságról szó nincs. Mindenki tette a dolgát, Kar­mosék készültek a ma délutáni újabb ütközetre. — Vasárnap jól „muzsi­kált” a pályán lévő kezdőha­tos; valószínűleg ma is ugyanez a csapat kezd, de el­képzelhető, hogy változtatok — mondta tegnap délután Demeter György edző. — Még gondolkodom azon, hogy Po- povics játszon-e Budapesten, vagy inkább pihenjen. Ez esetben a Mészáros P., Mészá­ros D., Pásztor, Karmos, Ola- jics ötösfogat mellett az orosz Endzine lesz a hatodik játékos, s ott van még készenlétben a fiatal Koch. Természetesen most is a győzelem reményében lépünk pályára, mindent megteszünk az újabb siker érdekében. Végzetes hiba lenne az első kaposvári találkozó után leírni a Vasas-Tungsram SC csapa­tát. Ha ugyanolyan fegyelme­zetten, figyelmesen és egymá­sért küzdve játszunk most is, mint vasárnap este Kaposvá­ron, akkor nem marad el az eredmény. Bizakodva várja a ma dél­utáni fővárosi összecsapást Pásztor Attila (is). — Nagyon kemény csata lesz, de szerintem mi fogunk győzni. Ha az első szettet hozzuk, nyerünk — mondta tömören a kaposvári csapat (és a válogatott) egyik kulcs- játékosa. (Fenyő) 1 Röplabda NB I, női rájátszás a 9-12. helyekért Vereség Kecskeméten Kecskeméti Női RC- MBKE Kaposvári RC 3-1 (10,12, -8,14) Kecskemét, 100 néző. V.: Csizmarik, Kerék. Kecskeméti Női RC: Czéh, Szikszói, Dunszt, Körmendi, Szabó, Vasadi. Csere: Bállá, Kormos. Edző: Szappanos Ti­bor. MBKE Kaposvári RC: Gosztonyi, Szíj, Zalavári, Vu­kov, Magyamé, Geiger. Csere: Ékes Erika, Ékes Esz­ter. Edző: Sántosiné Oláh Edit. Az első két játszma elvesz­tése után a harmadikban szépí­teni tudott a vendég kaposvári együttes. Sőt, a negyediket is hozhatták volna, hiszen már 14-12-re vezettek Zalaváriék. Ezután viszont már csak a ha­zaiak tudtak pontot szerezni, s így végül négy játszmában verték az MBKE Kaposvári RC csapatát. Jók: Czéh, Szikszai, Dunszt, illetve Zalavári, Gei­ger. Rájátszás a 9-12. helyekért: 1. Miskolci VSC 44-12-3 8 2. Kecskeméti Női RC 4 3 1 9-6 7 3. Ajka 4 13 7-9 5 4. MBKE Kaposvári RC 4-4 2-12 4 Röplabda NB II — Nyugati-csoport (férfi) Otjátszmás győzelem Tabi RK-Győri Széchenyi 3-2 (-16, 8, 9, -13,11) Tabi RK: Angyal, Kudich, Ste­inbacher, Puha, Riba, Csiz­madia. Csere: Szokodi, Paska. Edző: Csizmadia Nándor. A tabi együttes saját dolgát nehezítette meg azzal, hogy időnként kiengedtek és köny- nyelműsködtek. A lelkes ven­dég győri csapat kihasználta a hazaiak gyakori megingásait, s két játszmát sikerült is meg­nyernie. Jók: Kudich, Szokodi. Az ifjúsági mérkőzésen: Tabi RK-Győri Széchenyi FSC3-0 Teke NB II — Nyugati-csoport (férfi) Papírforma eredmény Mofém Vasas-Kaposvári Fáklya 5:3 (2916:2770) Eredmények: Németh T. 518-Bognár J. 443 ifj. Nagy 513-Tóth J. 446 Csillag 489-Horváth T. 486 Major* 467-Gyűrűsi 434 Scheider 459-Fajtai 477 Nagy L. 470—ifj. Németh 484 (*Major helyett Nagy P.) Papírforma eredmény szüle­tett Mosonmagyaróváron: a második helyen álló hazaiak nagy fakülönbségű győzelmet arattak a Kaposvári Fáklya el­len. A Mofém Vasas két fiatal játékosának kiváló, 510 fán fe­lüli eredménye már a mérkő­zés elején eldöntötte a két baj­noki pont sorsát. A vendég kaposváriak a hajrában jöttek fel, s ekkor sikerült három egyéni pontot szerezniük. NB III-as mérkőzéseken: Siófoki VSE-Nagyberki SE 6:2 (2258:2176) Magabiztosan nyert a hazai gárda az előző héten Jutában is sikerrel szerepelt berkiek el­len. Győz: Klimstein 397, Hengerics 396, Varga 383, Somogyi 379, illetve Péter 385, Ignácz 372. Siófoki VSE-Juta Minerva 3:5 (2198:2220) A hajrát jobban bírták a ven­dégek az előző napon is mér­kőzést játszó siófokiakkal szemben. Győz: Klimstein 387, Szamos 378, Varga 376, illetve Szántó I. 399, Ulrich 390, Herczeg 372. Hétközi sport- ajánlatunk KEDD Röplabda NB I, férfi bajnoki elődöntő (második mérkőzés): Vasas- Tungsram SC-Kaposvári Bala­tel RC. Budapest, Fáy utcai sportcsarnok, 16 óra. SZERDA Labdarúgás NB II: Tatabányai FC-Rákó- czi-Kaposcukor FC. Tatabánya, 17 óra. V.: Herbály L. (Ákos Cs., Mező B.). — A tavaszi első fordulóból elhalasztott mérkőzés pótlása. Magyar Kupa, a megyei se­lejtező első fordulója: Szu- lok-Csurgó. Homokszent- györgy, 16 óra. (V.: Simon.) CSÜTÖRTÖK Röplabda NB I, férfi bajnoki elődöntő (harmadik mérkőzés): Kapos­vári Balatel RC-Vasas-Tungs- ram SC. Kaposvár, városi spor- csamok, 18 óra. Kézilabda NB II, női mérkőzés: Pécsvá- rad-Marcali VSZSE. Pécsvá- rad, 18 óra. Totónyeremények A Szerencsejáték Rt tájékozta­tása szerint a totó 15. fogadási hetének nyereményei (a jövede­lemadó levonása után) a követ­kezők. 13 plusz egy találatos szelvényt 6 darabot találtak, a nyereményük egyenként 2 mil­lió 429 ezer 239 forint. A 13- asok (18 darab) 444 ezer 667, a 12-esek (342 darab) 8754, a 11- esek (3675 darab) 815, a 10- esek (22 ezer 350 darab) pedig 223 forintot érnek. A góltotón az egy darab négytalálatos szelvény 106 ezer 937, míg az 58 darab háromtalálatos egyen­ként 1844 forintot fizet. Különleges totó-kombinációk A 16. heti tippajánlatunkat az első oszlopban ismertetjük. Számítógé­pünk ennek alapján készítette húsz­oszlopos totó-kombinációját. 1.1 211x1 x121x 1212x 21xx1 2.1 21x11 xx112 12x12 112x2 3.1 1x21x 211x2 1x221 12x2x 4. 1 2x112 121x2 2211x 12x1x 5.1 2x1 xx x11x1 21x1x 121x1 6.1 112x2 1x2x1 12xx1 x2111 7.1 12x11 12x12 x11x2 2xxx2 8.X 211XX 11x22 2x21 x 2xx21 9.1 12xxx 12xx2 1121x xx2x2 10.1 x21xx 11x2x X1211 21x12 11. X x1121 12xx2 21x1x 212xx 12.2 1xx22 2xx1x 2xx2x x212x 13.1 1x2xx 112xx 2x112 1x2x1 A totó-kombinációt a SOL-INFO Kft (Budapest) készítette. Pelikán János Új egyesület alakult Marcaliban A napokban negyven taggal megalakult Marcaliban a Test­kultúra Sportegyesület. Az új egyesület a testépítést, a rend­szeres mozgást és az egészsé­ges táplálkozást kívánja pro­pagálni a jól felszerelt városi testkultúraszalon égisze alatt. A tagsági díj felnőtteknek havi ezer forint; további bevétele­ket pedig az őrző-védő szakág létrehozásától remél az újon­nan megalakult marcali egye­sület. Fölényes kaposvári győzelem Csanádi Árpád KSI- King-a-Ford (Kaposvár) 3:15 Győz: Garbóczi-Kátainé és a Baksa-Renner páros, valamint Baksa (4), Renner (4), Gar- bóczi (3), Kátainé (2). Baksa és Renner magabiztos játékával fölényes győzelmet aratott a King-a-Ford Buda­pesten az asztalitenisz NB II- ben. Ezzel a fontos győze­lemmel nagy lépést tett a ka­posvári csapat a harmadik hely megszerzése érdekében. A harmadik helyért április 28-án a Zalaegerszeget fogadja itt­hon a somogyi együttes. A baljós előjel ellenére Tamási-Nagyatádi Művelődési Ház 6:6 Baljós előjellel indult a mérkőzés, mert az atádiak egyik versenyzője nem érke­zett meg a mérkőzésre, így tar­talékosán ült asztalhoz a so­mogyi csapat. Ennek ellenére már 6:2-re vezetett, de ezt kö­vetően „sikerült” a partikat el­rontaniuk. Győz: Bocska János (6 tábla), Makai Gyula (7), Sasvári Tamás (10), Molnár Roland (12). Döntetlenül vég­zett: Ferencz Miklós (2), Mi- mica Slavkó (3), Béres Kornél (4), Percze Gábor (8). Autóbusz indul Hódmezővásárhelyre Sorsfontosságú mérkőzést ját­szik szombaton este 18 órakor Hódmezővásárhelyen a Konst­ruktőr KSE férfi kosárlabda­csapata. Amennyiben győz, az utolsó forduló eredményeitől függetlenül már biztos az „A”- csoport, vereség esetén viszont még bármi előfordulhat. A ka­posvári egyesület szurkolói ké­résére autóbuszt indít a hódme­zővásárhelyi találkozóra, s a költségek egy részét fedezik is. További bővebb információk szerdán 18 órakor a városi sportcsarnok büféjénél, ahol Nagy Imre technikai vezető várja a csapat szurkolóit. Duncanék otthon voltak Legutóbb Kenyában találkoztak egymással a világ legjobb ralipilótái, ahol immár 44. alkalommal került sor a Szafari Rallye-ra, a világbajnoki sorozat második versenyére. A Toyota Celicával versenyző Duncan, Williamson kettős láthatóan otthon érezte magát; végül a hármaik helyet szerezték meg, s így az eddig sorra került két futam után az előkelő ötödik helyet foglalják el az összetett VB-pontversenyben fotó: traco