Somogyi Hírlap, 1995. november (6. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-14 / 267. szám

1995. november 14., kedd SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 Röplabda NB I, férfi Extraliga Valami elkezdődött... RSG egyéni országos bajnokság, Budapest Fráter Viktória visszavágott Akárcsak szombaton az egyéni összetett verseny, a másnapi folytatás — amikor is a szerenkénti döntőkre került sor — a kaposvári Szalay Andrea és a fővárosi Fráter Viktória nagy csatáját hozta. Nos, ezúttal Fráter „villogott”: az OSC ver­senyzője mind a négy aranyérmet begyűjtötte, az összetett bajnok Szaiaynak pedig ezúttal be kellett érnie négy ezüst­éremmel. Jól szerepelt az Attitude RSG SC másik válogatott sporto­lója, Holjevicz Eszter is. Bol­dizsár Natália edző tehetséges tanítványa két szerrel is — kö­téllel és szalaggal — bronz­érmes lett. Csak a teljesség kedvéért: labdával Tóth Bar­bara (Spartacus), buzogánnyal pedig Guba Mária (RSG '94) szerezte meg a harmadik he­lyet. Mindenesetre nem igen le­het oka panaszra a két kapos­vári tomásznőnek, hiszen Sza­lay Andrea egy arannyal és négy ezüsttel, Holjevicz Eszter pedig három bronzéremmel zárta Budapesten a Nemzeti Sportcsarnokban rendezett kétnapos RSG egyéni orszá­gos bajnokságot. Az RSG egyéni országos bajnokság végeredménye. Szerenkénti döntők. Kötél: 1. Fráter Viktória (OSC) 9,575 pont, 2. Szalay Andrea (Attitude RSG SC) 9,550 pont, 3. Holjevicz Eszter (Attitude RSG SC) 9,325 pont. Labda: 1. Fráter Viktória (OSC) 9,700 pont, 2. Szalay Andrea (Attitude RSG SC) 9,600 pont, 3. Tóth Barbara (Spartacus) 9,225 pont. Buzogány: 1. Fráter Viktó­ria (OSC) 9,691 pont, 2. Sza­lay Andrea (Attitude RSG SC) 9,475 pont, 3. Guba Mária (RSG ’94) 9,225 pont. Szalag: 1. Fráter Viktória (OSC) 9,600 pont, 2. Szalay Andrea (Attitude RSG SC) 9,525 pont, 3. Holjevicz Eszter (Attitude RSG SC) 9,125 pont. A legjobb magyar ritmikus sportgimnasztikázók továbbra sem pihenhetnek; a hét végén kerül sor ugyanis a mesterfokú bajnokságra. Ezen a rangos vi­adalon az egyéni összetett ver­senyen legjobban szerepelt ki­lenc felnőtt, valamint hat junior versenyző indulhat, továbbá még egy olyan tomásznő, akit az elnökség jelöl majd ki. Kosárlabda NB II — Nyugati-csoport Újabb somogyi győzelmek Továbbra is jól megy a somogyi NB Il-es férfi kosárlabda­csapatoknak; sem az Autóscentrum-Gazdász, sem pedig a Marcali VSZSE nem tudott hibázni a legutóbbi fordulóban. A kaposvári együttes először Várpalotán győzött fölényesen, majd hazai pályán verte meggyőző játékkal a Bonyhádi SE csapatát. A Marcali VSZSE gárdája Győrbe „kirándult”, s e mérkőzés után is őrzi a veretlenségét. Dunaferr SE-Kaposvári Balatel RC 0-3 (-10, -14, -7) Dunaújváros, sportcsarnok, 300 néző. V.: ifjabb Kiss L., Fe- renczy. Dunaferr SE: Hvorosztya- nov, Gelencsér, Szűcs, Szabó, Forgó, Gubik. Csere: Koper- dák, Kiss. Edző: Kelemen Ist­ván. Kaposvári Balatel RC: Mé­száros P., Karmos, Pásztor, Popovics, Olajics, Mészáros D. Csere: Koch, Zarka, Porkoláb. Edző: Demeter György. A játszmák alakulása. 1. játszma: 0-5 (!), 4-6, 5-10, 6-14, 10-15 — 26 perc. 2. játszma: 1-0, 2-1, 2-6 (!), 4- 9, 10-10 (!), 12-13, 14-13, 14-16 — 28 perc. 3. játszma: 1-0, 2-1, 2-4, 5- 4, 6-6, 6-10 (!), 7-13, 7-15 — 23 perc. A nagy kérdés az volt, hogy a Kaposvári Balatel RC csapata — egy nappal a bravúros kapos­vári CEV Kupa-mérkőzés után — vajon Dunaújvárosban is tudja-e folytatni kitűnő játékát? Az eredmény ismert... Az első játszmában magabiz­tos, határozott kaposvári táma­dások és sáncok eredményeként gyűltek folyamatosan a Balatel pontjai, és végig vezetve bizto­san nyertek Pásztorék. A folyta­Jászberényi RK- MBKE Kaposvári RC 3-0(11,10,10) Jászberény, 100 néző, V.: Sem- ler, Mocsnik. Jászberényi RK: Agócs, Na­zarenko, Tóth, Benke, Pesti, Lukács. Csere: László, Gla- vacski. Edző: Litkei Gábor. MBKE Kaposvári RC: Zala- vári, Geiger, Magyarné, Fili- povicsné, Szíj, Gosztonyiné. Csere: Varga Zs., Gelle, Vukov. Edző: Sántosiné Oláh Edit. Az előzetes várakozásnak megfelelően jó mérkőzést, nagy csatát hozott az Extraliga negyedik helyére pályázó Jászberényi RK és aZ MBKE Kaposvári RC egymás elleni összecsapása. A nyitójátszmá­ban egészen 8—8-ig fej-fej mel­lett haladt a két csapat, amikor négy foghatatlan jászberényi nyitás eldöntötte a szett sorsát. A második játszmában 8-6 arányú hazai vezetésnél egy felugrásnál a jászberényi csa­pat külföldi „idegenlégiósá­nak”, Nazarenkónak megsérült a bokája. Az ő kényszerű kivá­lása rövid időre megzavarta a hazai együttest, s ekkor 10-8- ra fordított az MBKE. Ezután tásban már 10-4-re vezettek Karmosék, amikor jó hazai sán­cok eredményeként 'sikerült egyenlítenie a Dunaferrnek. Ez­után jó darabig egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt kihar­colni. A hazaiaknak volt először játszmalabdája, de a szett végére még várni kellett. Olajicsék ugyanis nem adták fel; előbb egyenlítettek, majd két ‘ nagy­szerű Pásztor-sánc megpecsé­telte a dunaújvárosi csapat sor­sát. A harmadik szettben csak 6—6-ig tudta tartani a lépést el­lenfelével a Dunaferr SE; ekkor a Balatel RC átvette a vezetést, és korszerű, látványos játékkal pontot tett a szett — és egyben a 77 percig tartó mérkőzés — vé­gére. Megismételte vasárnap esti remek játékát a Kaposvári Bala­tel RC, amely mindenben felül­múlta ellenfelét. Popovics a me­zőny legjobbjaként elnyerte a Szaknévsor különdíját és az ez­zel együtt járó pénzjutalmat. Olajics pontos nyitásfogadásai­val, Popovics vízfakasztó leüté­seivel, Mészáros P. kombinatív feladójátékával emelkedett ki a mezőnyből, de dicséret illeti a kaposvári csapat többi játékosát is. A Dunaferr SE csapatában Forgó nyújtott kiemelkedő telje­sítményt. • Gelle József azonban ismét hazai pillanatok következtek, akik a jól játszó Benke vezérletével zsinórban hét pontot szereztek. Úgy tűnt, hogy gyorsan véget ér a har­madik szett, ugyanis a hazaiak rövid idő alatt 11-5-re elhúz­tak. A kaposváriak azonban egészen máshogy gondolkod­tak, s szívósan küzdve felzár­kóztak egyetlen pontnyira (11-10). A hajrá azonban — akárcsak az előző két játék­részben — ismét a hazaiaké volt, Izgalmas és színvonalas mérkőzést láthatott a publikum Jászberényben: minden egyes forgásért és pontért meg kellett izzadni, s nem egyszer látvá­nyos labdameneteknek tapsol­hatott a közönség. A 60 percig tartó mérkőzés sorsát az dön­tötte el, hogy a döntő pillana­tokban a hazaiak mindig a ka­posváriak fölé tudtak kere­kedni. A Jászberényi RK két leg­jobbja Tóth és Benke volt, míg a vendég MBKE Kaposvári RC csapatában nem akadt olyan játékos, aki csapata hú­zóembere tudott volna lenni ezen a találkozón. Eredmények: V árpalota-Autóscentrum- Gazdász (Kaposvár) 70-109(30-50) Autóscentrum-Gazdász (Ka­posvár): Soós (37/6), Varga L. (7/3), Szabó Zs. (19/12), Nagy G. (19), Mezőszentgyörgyi (2). Csere: Borovszky (23/6), Tóth Z. (2). Edző: Mezőszentgyörgyi Dávid. A kaposvári együttes már a mérkőzés elején megnyugtató előnyt szerzett, s az első félidő végére 20 pontra nőtt a kü­lönbség a két csapat között. A második játékrész derekáig még úgy ahogy tudta magát tartani a Várpalota. Ekkor az­tán újabb sebességi fokozatba kapcsolt az Autóscentrum­Rock’n Roll „Cannibals”- Balatonfenyvesi „Küszök” 5-1 (l_l, l_0, 3-0) Ezzel a mérkőzéssel megkez­dődött a bajnokság a jégko- rongozók amatőr ligájában. A Gazdász: egymás után érték el újabb és újabb kosaraikat, s végül kiütéses, 39 pont kü­lönbségű győzelmet arattak. Autóscentrum-Gazdász (Kaposvár)-Bonyhádi SE 111-83(57-46) Autó seen trum - Gazdász (Kaposvár): Soós (21), Varga L. (18/6), Nagy G.(24/9), Me­zőszentgyörgyi (2), Borovszky (38). Csere: Kiss (2), Műdig (3/3), Tóth Z. (3). Edző: Mező­szentgyörgyi Dávid. A sérült Szabó Zs. nélkül állt fel a kaposvári együttes. Már az első percek után 10 ponttal meglépett ellenfelétől az Autóscentrum-Gazdász, de ennél nagyobb előnyre nem tudott szert tenni az első 20 megyénket képviselő balaton- fenyvesiek kevés jeges fogla­kozással a hátuk mögött ké­szülhettek erre a megmérette­tésre. Az első két harmadban jól tartották magukat, de végül percben. A második félidőben változtatott védekezésén a ka­posvári gárda, s fokozatosan növelve előnyét állította be a nagy kosárkülönbségű győ­zelmet. Győri KC-Marcali VSZSE 74-88 (31-46) Marcali VSZSE: Bodor (26/12), Húsz (11/3), Sótonyi (11), Hartmann (14), Nagy I. (18/9). Csere: Tápler (8), Joó (-), Jáger (-). Edző: Várfalvi István. Késve érkezett meg Győrbe a marcali együttes, így bemele­gítésre nem is nagyon jutott idő. Ennek ellenére gyorsan meglépett ellenfelétől 10 pont­tal a vendég Marcali VSZSE csapata: eredményesek voltak a támadások, ugyanakkor jól is védekezett a marcali gárda. A győriek csak a két játékvezető­nek köszönhetik, hogy nem lett még nagyobb a különbség. Ez­zel az idegenbeli győzelemmel továbbra is őrzi veretlenségét a Marcali VSZSE. vereséget szenvedtek a nyáron is jégre lépett ellenféltől a fe­hérvári nyitányon. A fenyve­siek gólját Dékány szerezte. A csapatból Schrancz, Németh, Gelencsér, Berentz, Szabó és Dékány játszott jól. Teke NB II Hét fán múlott Győrhő TC-Kaposvári Fáklya 5:3 (3002:2995) Eredmények: Akupátni 519 — Fajtai 543 Kun 492 — Horváth T. 468 Lempek 475 — Tóth J. 453 Sarman 519 — Bognár J. 503 Szőke 517 — Gyűrűsi 507 Kertész 480 — Németh T. 521 Balszerencsés vereséget szenvedett Győrben a Kapos­vári Fáklya NB Il-es férfi teke­csapata: mindössze csak hét fá­val maradt alul. A hazaiak kezdtek jobban, a hajrá viszont a vendég kaposváriaké volt. A győriek előnyéből azonban a ta­lálkozó végére megmaradt hét fa. Érdekesség, hogy a 12 játé­kos közül heten — három győri és négy kaposvári tekéző — is 500 fa felett gurított; annak el­lenére, hogy a mezőny legjobb­jai az 543 fát ütő Fajtai István, valamint az 521 fás ifjabb Né­meth Tibor voltak, mégis a győ­riek kerültek ki győztesen a két csapat nagy csatájából. Sportműsor < KEDD Kosárlabda Erdőgép Kupa '96 megyei felnőtt férfi kosárlabda-bajnok­ság. „A ’’-csoportos mérkőzés: Kasi kadett-Anda-Barcs SC. Kaposvár, Eötvös Loránd Mű­szaki Középiskola tornacsar­noka, 18 óra. Női kézilabda NB I B Balszerencsés vereség BHG SE-Fonyód Petőfi SE 22-21(10-10) Budapest, Építők csarnok, 50 néző. V.: Horváth, Sári. Fonyód: Nagy- Deák (4), Kiss (2), Varga (1), Óvári (8), Erdei (1), Búza (4). Csere: Herkovics, Fridii (1), Boszko- vics, Kenéz, Szabó. Edző: Ko­csis Géza. Nagyszerűen kezdett a Fo­nyód, a 23. percben 10-7-re vezetett, a házigazdák azonban vitás büntetőkkel egyenlítettek. A szünet a BHG-nek tett jót, mert újítani tudott és végig egy­két góllal vezetve megnyerte a mérkőzést. Balszerencsés vere­ség, ha a balatoni gárda húzó­emberei Deák, Varga, Kiss, a támadásban többet vállalnák magukra, akkor két ponttal gazdagodva térhetett volna ott­honába a fonyódi csapat. Jók: Óvári, Nagy. Ifjúsági mérkőzésen: BHG SE-Fonyód Petőfi SE 16-13 (5-5) Röplabda NB I, női Extraliga Hazai siker a rangadón Vereséggel kezdtek a korongozók Tabi győzelem a röplabda NB II-ben Győri Széchenyi FSC-Tabi RK 1-3 (-7, -8,13, -9) Tabi RK: Angyal, Kudich, Ste­inbacher, Fiiin, Puha, Csizma­dia. Csere: Szokodi. Edző: Csizmadia Nándor. Végig jól játszottak a tabiak a győri főis­kolások otthonában: mind tá­madásban, mind pedig védeke­zésben felülmúlták ellenfelü­ket. A győri mérkőzésen a tabi együttes, valamennyi játékosa jó teljesítményt nyújtott. Az if­júsági mérkőzésen: Győri Szé­chenyi FSC-Tabi RK 3-0. Több mint százezret fizet a tizenkettes A Szerencsejáték Rt tájékozta­tása szerint a totó 45. fogadási hetének nyereményei (a jövede­lemadó levonása után) a követ­kezők. 13 plusz egy találatos szelvény nem volt: a következő hétre átvitt nettó nyeremény- összeg 10 165 103 forint. 13 ta­lálatos szelvény szintén nem akadt: a következő hétre átvitt nettó nyereményösszeg 4 067 674 forint. A 12-esek (23 da­rab) 132 642, a 11-esek (517 darab) 5901, a 10-esek (6092 darab) pedig egyenként 835 fo­rintot érnek. Nincs telitalálat a góltotón A 45. heti góltotón nem volt 4 találatos; a következő hétre át­vitt nettó nyereményösszeg 113 625 forint. A hat darab 3 talála­tos nyereménye egyenként 18 937 forint. Győzöttt a Grasshoppers A svájci labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában a Ferencváros soron következő Bajnokok Li- gája-ellenféle, a Grasshoppers otthonában 3-0 arányú győ­zelmet aratott a Young Boys fe­lett, s 39 ponttal biztosan vezet a bajnokságban. A Fradi másik (volt) ellenfele, a spanyol Real Madrid viszont idegenben 2-0- ra kikapott a Racing Santander- től. A „királyi gárda” jelenleg csak a bajnoki táblázat hetedik helyén szerénykedik 18 pontjá­val. Elhunyt Gogh Kálmán Gogh Kálmán, a pozsonyi Slo­van egykori híres játékosa, többszörös válogatott szlovák labdarúgó az ausztriai Gatten- dorfnál autóbaleset során életét veszítette. A 47 éves ismert szakember — aki legutóbb egy osztrák csapat pályaedzője volt — valószínűleg elaludt a volán mellett. Óriásműlesiklás A svájci Michael von Grüningen nyerte az óriásműlesiklást a világku­pán a francia Alpokban. Csapattársa, Urs Kaelin harmadik lett, a második helyet pedig a norvég Lasse Kjus szerezte meg fotó: feb-reuters /