Somogyi Hírlap, 1995. november (6. évfolyam, 256-281. szám)

1995-11-06 / 260. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP SPORT 1995. november 6., hétfő Labdarúgó NB II - Nyugati csoport Biztosan nyert a Siófok Tatabányai Bányász-Siófoki Bányász 1-3 (0-1) Tatabánya, 500 néző. V.: Hanacsek (Nagy II., Pammin- ger). Tatabánya: Szimandl - Gábrics, Ócsai, Matics - Mo- dzsár, Hídvégi, Koppány, Ga- lántai (Hegedűs, az 55. perc­ben), Germán - Ferenczi, Sztojkovics (Szepessy, a 49. -percben). Edző: Szepessy László. Siófok: Brakszatórisz - Kriston, Bimbó, Kolovics, Perger - Tóth, Bulatovics, Csák (Soós, a 61. percben), Király (Molnár, a 79. perc­ben) - Szabó (Fiseas, az 59. percben), Földes. Edző: Ké­széi Ferenc. Sárga lap: Sztojkovics, a 24., Szabó a 39. percben. 13. perc: Csák egy testcsel­lel elhúzott a baloldalon, visz- szagurítását az érkező Kolo­vics 18 méterről bombázta a jobb sarokba. 1-0. 62. perc: A Siófok kapuja elől kifejelt labdát Matics húsz méterről egyből a hálóba bombázta. 1-1. 79. perc: Bulatovics ívelt be jobb oldalról szögletet, Földes pedig magasra ugorva bomba­fejest küldött a kapu jobb felső sarkába. 1-2. 86.perc: a csereként beállt Molnár futott el a bal oldalon, egy csel után a szabadon álló Földeshez továbbított, aki a 16-os jobb sarkától nagy gólt lőtt a hálóba. 1-3. A második félidő közepén még korántsem volt biztos a győzelem. 1-0-ás vezetés után legalább 8-10 gólhelyzetet ha­gyott ki a Siófok és erre „tör­vényszerűen” jött az egyenlí­tés. Földesék azonban ezután is képesek voltak ritmust vál­tani és tíz perc alatt bebizonyí­tották, hogy méltán vezetik a tabellát. A mérkőzés folyamán nem volt egy súlycsoportban a két csapat, és hogy csak 3-1­re nyert a Bányász, azt a ren­geteg kihagyott, elpuskázott helyzetének köszönheti. Jók: Brakszatórisz, Kolovics, Per­ger, Bulatovics, Földes, illetve Szimandl, Matics, Hídvégi. Istvándi Sándor Érdi VSE-Rákóczi Kaposcukor 0-0 Érd, 500 néző. V.: Lánczos (Birincsik, Bártha) Érdi VSE: Schmiedt - Mé­száros, Strasser, Versits, Varga - Süveges (Gyurovát, 69 p.), Horváth S. (Vanczó, 80 p.), Ungi, Babos - Juhász, Habos. Edző: Gálvölgyi Ist­ván. Kaposcukor: Milinte - Kiss, Mező, Novák, Itvás - Prukner (Pammer, 71. p.), Tóth G., Horváth Z, Szabó M. (László, 83 p.)- Miovecz (Waltner, 81. p.), Szintai. Edző: Bőzsöny János. Sárga lap: Novák 18 p„ Ungi 25 p., Juhász 32 p., Mező 43 p., Strasser 51 p. A Rákóczinál hétközben az utóbbi forduló(k) sikertelen­sége és a gyengébb játék okai­nak a megfejtése, a jobbítás mikéntje volt a központi téma. Mindezek értékelése után a tanulságok figyelembe vételé­vel bizakodva kezdte az ösz- szecsapást a vendégcsapat és igyekezett az otthoniak tudo­mására hozni, hogy rryért is szerepel a csoport élmezőnyé­ben. A Rákóczi védői biztosan álltak a lábukon, nem rúgták át a középpályát, szervezetten építették fel rohamaikat egé­szen az ellenfél kapujáig. Ott azonban újból kiderült, hogy Csemyijenkó és Szarvas nél­kül nincs éle a csapatnak. Mi­ovecz, Szintai és Novák is több mint ígéretes helyzetben hibázott. Szünet után az Érd döntésre kívánta vinni a dolgot, de két nagy hibától eltekintve a Rá­kóczi jól ellenállt. Kontrákkal próbálkozott a kaposvári csa­pat, sorrendben Szintai, majd Novák és Miovecz, végül Kiss is gólt szerezhetett volna, ha báVabbak és jobban összpon­tosítanak. A kaposváriak szel- lős védekezése ellenére a ha­zaiak kénytelenek voltak be­látni, hogy képtelenek gólt rúgni a nagyon jó védő Milin- tének. A mérkőzés üde színfoltja volt a Rákóczi 18 éves saját nevelésű játékosának, Tóth Gábornak erőtől duzzadó, len­dületes és hasznos középpá­lyás játéka. Újoncot is avatott a csapat, a szintén 18 éves, ugyancsak Rákóczi nevelésű Waltner Róbert személyében. Újból „pontosan” tért haza a kaposvári csapat, amely a mérkőzés nagy részében bizo­nyította, hogy túl van a tör­vényszerű hullámvölgyön és érdemes a szurkolók szerete- tére, a támogatók jóindulatára. Jók: Schmiedt, Strasser, il­letve Milinte, Mező, Tóth G. Győri László Rákóczi-Kaposcukor ifi A -Érdi VSE ifi A 2-3 Rákóczi-Kaposcukor ifi B ■ -Érdi VSE ifi B 5-1 További eredmények Balatonfüred-Veszprém 1-0 Mohács-Paksi Atom 1-3 Nagykanizsa-Sopron 3-4 Dunaferr-Keszthely 2-0 BKV Előre-Budafok 5-1 Sopron-Százhalombatta 2-0 A bajnokság állása: 1. S. Bányász 13 10 2 1 28-10 32 2. EMDSZ-Sopron 13 8 2 3 27-13 26 3. Matáv-Sopron 13 8 2 3 20-15 26 4. DunaferrSE 13 7 4 2 23- 9 25 5. Rákóczi-KFC 13 7 4 2 20- 9 25 6. Nagykanizsa 13 6 4 3 26-21 22 7. Paksi ASE 13 6 3 4 17-16 21 8. BKV Előre 13 5 5 3 24-15 20 9. Százhalombatta 13 5 3 5 16-17 18 10. Balatonfüred 13 3 4 6 13-18 13 11. Érdi VSE 13 3 3 7 12-16 12 12. Budafoki LC 13 3 2 8 14-26 11 13. Veszprém FC 13 2 4 7 10-21 10 14. Keszthely 13 3 1 9 10-24 10 15. Tatabányai SC 13 1 5 7 15-29 8 16. Mohácsi FC 13 2 2 9 15-31 8 Kosárlabda NB I, férfi „B”-csoport Győzött a Balatel SC Labdarúgó NB III Csak a Marcali örülhet Ülést tartott az Olimpiai Akadémia Aján Tamás elnökletével a Testnevelési Egyetemen ülése­zett a Magyar Olimpiai Aka­démia Tanácsa. A tanács jóvá­hagyta a szellemi olimpiai ve­télkedő versenykiírásának mó­dosítását. A megyei döntők be­fejeződtek, a területi döntőket hat színhelyen (Eger, Kecske­mét, Békéscsaba, Szombathely, Pécs és Budapest) bonyolítják le december 15-én. A győztes csapatok jutnak be az országos döntőbe. Januártól 12 alka­lommal — a televízió nyilvá­nossága előtt — folytatódik az országos finálé. A Magyar Olimpiai Akadémia következő eseményeként december 5-én Budapesten rendezik meg az évről évre ismétlődő vándor- gyűlést. Asztalitenisz NB I, férfi „B”-csoport Két mérkőzés várt e hét végén a Kaposplast férfi asztalitenisz csapatára. Idegenben sikerrel vették az akadályt, de ottho­nukban nem érvényesült a ha­zai pálya előnye. BVSC II-Kaposplast 6-10 A fővárosi mérkőzésen a páro­sok után még döntetlen volt az eredmény, de a következő két körben nyertek a kaposváriak, s ha a somogyaiak időnként nem könnyelműsködnek, győzel­mük nagyobb arányú is lehetett volna. A csapatból elsősorban Varga és Berdár játéka emelke­dett ki, Koszó viszont elmaradt a várakozástól. Győz: Varga, Berdár 3-3, Szabados 2, Koszó 1 és a Berdár-Popovics páros. Kaposplast-Nagy káliéi DSE 7-10 Az egyéni számokban most az ellenfél jutott lépéselőnyhöz. A hazaiaknak a győzelem táplálta reménye akkor foszlott szét, amikor a záró fordulóban Ber­dár előnyös helyzet után bal- szerencsés vereséget szenve­dett. Varga és Popovics elfo­gadható teljesítménye ezúttal kevés volt a sikerhez. Győz: Varga, Popovics 2-2, Berdár, Szabados és a Popovics, Berdár páros. TOTÓ 1. Győri ETO-Debrecen 1-3 2 2. Parmalat-Zalaegerszeg 1-2 2 3. Vác FC-Újpesti TE 1-0 1 4. 1860 München-Rostock 1-1 X 5. VfB Stuttgart-Bremen 1-1 X 6. Bari-Atalanta 1-3 2 7. Cremonese-AC Parma 0-2 2 ■ 8. Fiorentina-Lazio 2-0 1 9. AS Roma-Padova 2-0 1 10. Sampdoria-Inter 0-0 x 11. Torino-Napoli 0-0 x 12. Udinese-Juventus 1-0 1 13. Vicenza-Piacenza 1-1 X A pluszmérkőzés: 14. Vasas-Békéscsabai EFC 1-1 X MAFC-Vegyépszer-Balatel SC Siófok 88-93 (39^13) Budapest, 300 néző. V.: Forrai, Sipfer. Balatel SC Siófok: Kertész (15/3), Laczházi (27/3), Go- dena (10), Földesi (18), dr. Borbáth (17/3). Csere: Kohán (4), Török (2), Huber (-). Edző: Tatár István. A vendég siófokiak kezdtek jobban, s a félidő közepén már 11 pont (23-12) volt az elő­nyük. Öt perccel később vi­szont — elsősorban Bakonyi kosarainak köszönhetően — már a MAFC vezetett 27-26-ra. A hazaiak egyébként ekkor ve­zettek először és egyben utol­jára is. A hét közben igazolt dr. Borbáth két jó büntetőjével kezdte a második játékrészt a Siófok, s a 32. percben már 18 pont volt a különbség a két csa­pat között. Ekkor kipontozódott Földesi, majd Godena, s ezt na­gyon megérezte a Balatel SC. A hátralévő időben a kitűnően ját­szó Laczházi és dr. Borbáth ve­zérletével sikerült bebiztosítani a győzelmet. A Balatel SC Siófok csapa­tának legjobbjai Laczházi, Föl­desi, dr. Borbáth és Kertész voltak a fővárosi találkozón. Csutak Sándor PVSK-Balatonkeresztúr 7_0 (1-0) Pécs, 200 néző. V.: Bonyai. PVSK: Tihanyvári - Török (Gallai), Kobe Iák, Somogyvári, Papes, Sipos (Balogh), Brúder, Mészáros, Róth, Fülöp, Lieber. Edző: Rónai István. Balatonkeresztúr: Matucza - Kozma P., Horváth T, Kozma L. (Ölti), Molnár, Skoda, Újhe­lyi (Pernecz), Bakos, Horváth L, Berta, - Horváth G. Edző: Horváth Csaba. Gólszerzők: Mészáros (47. p„ 11-esből, egyéni alakítás után 74 és 75. p„ baloldali bea­dás után 87. p.), Fülöp (a jobb felső sarokba fejelt 12. p.), Lie­ber (6 m-ről passzolt a hálóba 52. p.), Róth (egyéni alakítás után 73. p.). Az első félidőben még tar­totta magát a vendégegyüttes, szünet után viszont húsz perc alatt összeomlott a védekezé­sük, s ebben nagy szerepe volt a nagy kedvvel, és gólratörően játszó volt válogatott Mészá­rosnak. Jók: Somogyvári, Mé­száros, Róth, Fülöp, illetve Horváth T„ Horváth G. PVSK ifi-Balatonkeresztőr ifi 4-0 Kapu László Gerjen-BalatonFóldvár 2-1 (0-1) Gerjen, 200 néző. V.: Tamás. Gerjen: Prantner - Wiesner, Hosnyánszki, Kiss, Horváth, Farkas, Farkas, Pusztai, Beda, Palásti, Varga (Kollár). Edző: Teszler Vendel. Balatonföldvár: Kovács J. - Horváth, Sashegyi, Farkas, Kovács A., Béres, Beleznai, Hosszú, Németh, Végh (Szabó), Jäger (Gerván). Edző: Karasz János. Gólszerzők: Farsang (1 Les­ből, 82. p„ 10 m-es lövés, 83. p.), Béres (5 m-es fejes 30. p.). Az első félidőben a hazaiak többet birtokolták a labdát, de a vendégek Jäger szép egyéni já­téka után vezetést szereztek. Szünet után a földváriak hősies védekezésükkel tartani tudták az eredményt, azonban az utolsó tíz perc drámai esemé­nyeiben — melyben ők sem vétlenek — vélhetően a három pontnál is többet veszítettek. Kiállítva: Kovács J. (81. p„ második sárga lap után). Jók: Prantner, Farsang, Pusztai, il­letve Sáshegyi, Farkas, Né­meth. Gerjen ifi-Balatonföldvár ifi 3-2 Szabó József Komló-Balatonlelle 1-1 (0-1) Komló, 200 néző. V.: Krista. Komló: Herbert - Nagy (Ge- isz), Mirovácz, Béres, Halász, Suszter, Dömény, Boch (Tigyi), Farkas, Bódis, Máté (Váradi). Edző: Kovács Lajos. Balatoniéiig: Ferencz - Cu- belák, Kenéz, Bene, Somogyi, Hochecker, Szilágyi, Csirpák (Ágh), Andrasics, Vida (Pusz­tai), Hinics (Takács). Edző: Kenéz István. Gólszerzők: Cubelák (25. p„ 25 m-es szabadrúgás), Dömény (88. p„ szögletből). A havas talajú pályán mind- vévig a Balaton-partiak irányí­tották a játékot, több száz szá­zalékos gólhelyzetet elhibáz­tak. A hazaiak egy szerencsés góllal tartották otthon az egyik pontot. Jók: Suszter, Mirovácz, Béres, illetve Cubelák, Kenéz, Szilágyi. Komló ifi-Balatonlelle ifi 12-0 Kenéz István Marcali-Sellye 1-0 (1-0) Marcali, 200 néző. V.: Lerch. Marcali: Dániel - Mészáros L. (Becsei), Mészáros J., Bor­bély, Vadász, Virág K, Arany, Rózsa, Andricz (Tóth Cs), Vi­rág B., Szántó (Konunbán). Edző: Mészáros József. Sellye: Regős - Bodor, Kné- zics, Foral, Varga (Morvái), (Hámmer), Becker, Kapusi, Varga G., Hirt, Belvári, Tóth. Edző: Lőrincz Sándor. Gólszerző: Mészáros L. (37. p„ 4 m-es fejesből). Az orkánerejü szélben és he­lyenként hóviharban lejátszott mérkőzést a hazai csapat szinte végig támadta, de több kiha­gyott gólhelyezte után nehezen szerezte meg a három bajnoki pontot, mely sorrendben ötödik győzelmét jelentette. Kiállítva: Bodor (20. p„ második sárga lap miatt). Jók: Vadász, Rózsa, Borbély, illetve Knézics, Re­gős. Marcali ifi-Sellye ifi 5-0 Ivusza István További eredmények Bonyhád-Pécsi DD Gáz 1-2 Beremend-Dunaszentgyörgy 1-0 Bátaszék-Pécsi Postás 0-1 A Paks-Szeszárd mérkőzés 1-1-es állásnál a 30, percben az erős havazás miatt félbesza­kadt. A bajnokság állása: 1. Pécsi DD Gáz 13 11 1 1 33- 5 34 2. Pécsi VSK 13 9 2 2 29- 5 29 3. Szekszárd 12 7 2 3 30-15 23 4. Marcali VSE 13 7 2 4 26-19 23 5. Beremend 13 6 2 5 18-13 20 6. Komlói Bányász 13 4 7 2 15-13 19 7. Paksi SE 12 5 3 4 17-15 18 8. Balatonlelle SE 13 5 2 6 18-19 17 9. Bonyhádi SE 13 3 6 4 14-15 15 10. D.szentgyörgy 13 4 3 6 16-19 15 11. Pécsi Postás 13 4 3 6 13-23 15 12. Sellyéi SK 13 5 - 8 12-25 15 13. Bátaszéki SE 13 3 4 6 16-20 13 14. Gerjeni Medosz 13 3 3 7 17-24 12 15. Balatonföldvár 13 3 1 9 8-24 10 16. B.keresztúr 13 3 1 9 15-43 10 Ismét bajnok az Attitude SC Budapesten a Nemzeti Sport- csarnokban rendezték meg a ritmikus sportgimnasztiká- zók országos csapatbajnok­ságát. A csapatbajnoki címek eldöntése mellett más tétje is volt e versenynek: az itt leg­jobban szerepeltek biztosítot­ták ugyanis a helyüket a hét végén esedékes egyéni orszá­gos bajnokságon. A legnagyobb érdeklődés ter­mészetesen a felnőtt csapatok versenyét kísérte, ahol nem tör­tént meglepetés. Az öt együttes közül az Attitude RSG SC — egyedüli vidéki csapatként — esélyt sem adva (fővárosi) el­lenfeleinek fölényesen győzött, s ezzel megvédte tavalyi baj­noki címét. Az aranyérmes csa­pat tagjai: Szalay Andrea, Hol­jevicz Eszter, Balogh Orsolya, Nagy Brigitta, Ockenfusz Enikő, Nagy Krisztina. Edzők: Boldizsár Natália és Vollay Enikő. Egyben mind a hatan ér­dekeltek lesznek az egyéni OB- n is. (A 37,75 pontot gyűjtött budapesti Fráter Viktória mö­gött Szalay jutott be második­ként 37,60 ponttal, Holjevicz pedig harmadikként 36,95 pont­tal; ennek azonban nincs külö­nösebb jelentősége, hiszen az OB-n mindenki tiszta lappal indul.) Az Attitude RSG SC mögött az OSC szerezte meg a második, a TFSE pedig a har­madik helyet. Több csapatot ugyan nem indítottak a somogyiak, de az utánpótlás korosztályúaknái is ott voltak a legjobb tornászok mint egyéni indulók. (A felnőt­teknél a legjobb 24, a gyerme­keknél és a junioroknál pedig a legjobb 20-20 jutott be az OB- ra, s a nagyokhoz hasonlóan az utánpótlás korosztály képvise­lői is a hét végén lépnek majd szőnyegre.) A gyermek „B”- korcsoportban Gaál Anita (Ka­posvári Építők SC), a junior „B”-ben pedig Sajtos Eszter (Attitude RSG SC) az első he­lyen jutott tovább, ami több mint biztató. Rajtuk kívül a gyermek „A”-korcsoportban lesz érdekelt Vadas Réka és Hortobágyi Dorottya (mindket­ten Attitude RSG SC), valamint a junior „A”-korosztályban Ba­log Diána (Kaposvári Építők SC). Lesz kikért szorítani tehát a hét végén, szombaton és va­sárnap rendezendő egyéni RSG országos bajnokságon. Törölték Auriol, Kankkunen, Schwartz és a csapat idei vb-pontjait Eltiltották a Toyotát Szigorú határozatot hozott a Nemzetközi Automobil Szö­vetség, a FIA. Az autósportot irányító testület rendkívüli ülésén egy évre eltiltotta az autós rali-világbajnokságon való részvételtől a Toyota csapatot. A döntésre az adott okot, hogy a japán versenyis­tálló meg nem engedett turbó­feltöltőt használt autóin a Ca- taluna Rally alkalmával. Max Mosley, a FIA brit el­nöke elmondta: a Toyota csa­pat és versenyzői idei világ- bajnoki pontjait törölték. A Toyota jövő év novemberéig nem indíthat autókat világbaj­noki futamokon. Sőt, azt sem engedélyezik, hogy más csa­patnévvel álljon rajthoz. Ami pedig a pilótákat illeti; a vi­lágbajnoki címvédő Didier Auriol, a finn Juha Kankkunen és a német Armin Schwartz más csapatok autóiban jövőre is versenyezhet. — A megbeszélésen fel sem merült a Toyota pilótái­nak eltiltása. Szinte bizonyos, hogy a versenyzők nem tudtak semmiről — szögezte le Max Mosley. A FIA elnöke elmondta to­vábbá, hogy a műszaki ellen­őrök éppenhogy csak észrevet­ték a turbófeltöltőn eszközölt tiltott módosításokat. A több­leterőt szolgáltató szerkezetbe 25 százalékkal több levegő ju­tott a megengedettnél. A Toyotának hét napja van arra, hogy megfellebbezze a nem­zetközi szövetség döntését. — Azt hiszem, ez már a vég. A FIA mindent megtesz azért, hogy elsorvassza a rali­sportot... — reagált a Toyota egyik szóvivője. A rali-VB állása (a Toyota kizárása után). Pilóták: 1. Carlos Sainz (spanyol) és Colin McRae (brit) 70-70 pont, 3. Kenneth Eriksson (svéd) 48 pont, 4. Francois Delecour (francia) 46 pont, 5. Tommi Makinen (finn) 38 pont, 6. Andrea Ag- hini (olasz) és Bruno Thiry (belga) 26-26 pont. Konstruktőrök: 1. Mitsu­bishi 288 pont, 2. Subaru 286 pont, 3. Ford 205 pont.