Somogyi Hírlap, 1995. október (6. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-16 / 243. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1995. okt. 16., hétfő SPORTMAGAZIN Kosárlabda NB I, férfi „B”-csoport Teljes somogyi siker Balatel SC Siófok-LRI Malév SC 124-101 (63-52) Siófok, Foki-hegyi iskola tor­nacsarnoka, 300 néző. V.: Bagi, Aranyosi. Balatel SC Siófok: Kertész (15), Laczházi (25), Török (10/6), Godena (26/12), Föl- desi (25). Csere Huber (20), Kohán (3/3), Milei (-), Hajdú (-), Blaumann (-). Edzó': Tatár István. Jól kezdett a Siófok, s a har­madik percben már 13-5-re ve­zetett. Az első félidőben első­sorban támadásban jeleskedtek a hazaiak: védekezésben vi­szont nem tudták tartani a ro­mán Sinevicit, aki ebben a fél­időben öt hárompontos kosarat szórt, s így csak tíz pont körüli különbséget „engedélyezett” a hazaiaknak. A második játék­rész nyolcadik percében vi­szont már 30 pont volt a kü­lönbség a két csapat között. A Balaton-parti együttes ebben az időszakban nyújtotta védeke­zésben a legjobbat. A folytatás­ban már a cserék játszottak egy-egy kezdőember vezérleté­vel. Az előny azonban így sem fogyott, hiszen támadásban ők is nagyon jó teljesítményt nyúj­tottak, a védekezésben pedig ugyanolyan rosszat. Sinevicit továbbra sem lehetett tartani; egymaga 37 pontot dobott. En­nek ellenére a kiváló támadójá­tékot nyújtó Balatel SC Siófok magabiztosan győzött. A véde­kezésen viszont ugyancsak van csiszolni való a következő ne­héz vidéki mérkőzések előtt... A Balatel SC Siófok csapa­tának legjobbjai az LRI Malév SC elleni találkozón Földesi, Laczházi, Godena és Török vol­tak. Csutak Sándor Nyíregyházi TK- Isobau-Konstruktőr KSE (Kaposvár) 83-101 (47-53) Nyíregyháza, sportcsarnok, 500 néző. V.: dr. Vígh, Balogh L. Konstruktó'r KSE (Kapos­vár): Agfalvi (2), Gosztonyi (7), Monok (27/9), Filipovics (14), Vojvoda (20/6). Csere: Hoff­mann (29/6), Vörös (-), Kul­csár (-), Antalics (-), Karsai (2). Edzó': Stickel Péter. A mérkőzés első perceiben felváltva estek a kosarak. A vendég kaposváriak magabiz­tosan gyűjtötték be meg mind­két palánk alatt a labdákat, s a támadásokkal sem volt gond: tetszetősen és eredményesen szövögette akcióit a Konstruk­tőr KSE. A védekezésben vi­szont sokat könnyelműsködtek a kaposvári kosarasok, ezért nem tudtak 5-6 pontnál na­gyobb előnyre szert tenni. A második félidőben aztán a vendégek gyorsan döntésre akarták vinni a dolgot. Nagyon feljavult a kaposvári együttes védekezése, s a 36. percben már 16 pont volt az előnyük. Ekkor már „előjött” a két csa­pat között meglévő valós tu­dáskülönbség, s végül fölénye­sen, 18 ponttal nyerte a találko­zót a vendég kaposvári gárda. A vendég Konstruktőr KSE legjobbjai Hoffmann, Monok, Vojvoda és Filipovics volt. A Nyíregyháza legjobb dobói Shirian (25) és Kmézics (22) voltak. Az ifjúsági mérkőzésen: Nyíregyházi TK- Isobau-Konstruktőr KSE (Kaposvár) 91-100 (45-55) A Konstruktőr KSE legjobb dobói: Bogdán (39), Fehér (19), Kiss B. (18). Nagy Imre Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Az első nagyatádi „zakó” Két kaposfüredi védő gyűrűjében a nagyberkiek játékosa küzd a labdáért fotó: török anett Csurgó-Kaposvári Gazdász 0-1 (0-0) Csurgó, 200 néző. V.: Nagy B. A mélyen tudása alatt telje­sítő Csurgónak helyzetei alap­ján gólokkal kellett volna nyernie a találkozót, a vendé­gek győzelme szerencsés. Gólszerző: Szabó G. Jók: a hazai csapatból senki, illetve Szabó G„ Kajtár, Decsi. Csurgó ifi-Toponár ifi 1-3 Kiss Béla Babodplast-Barcs 0-3 (0-1) Somogybabod, 200 néző. V.: Pálfy. Megérdemelten nyert a kul­turáltan és sportszerűen játszó vendégcsapat. Gólszerzők: Horváth, Teszárik, Zeller. Jók: Glatz, Lipcsik, Tapaszd, Ju­hász, illetve Cservölgyi Sz„ Vidák, Kovács, Somogyi. Babodplast ifi-Barcs ifi 1-6 Kauer Szilvia Patalom-Lengyeltóti 1-2 (0-2) Patalom, 100 néző. V.: Si­pos. Egyenlő erők küzdelméből a helyzeteit jobban kihasználó vendégcsapat került ki győzte­sen. Gólszerzők: Borbély, il­letve Hosszú, Schmida. Jók: Borbély, Kopátsi, illetve Hosszú, Horváth. Patalom ifi-Lengyeltóti ifi 0-2 Keszler Ferenc Somogyszob-Kaszó- Balatonszárszó 0-3 (0-2) Somogyszob, 150 néző. V.: Hosszú L. A vendégek gyors mozgá­son alapuló kombinatív já­tékával szemben a sokat hibázó és körülményes hazai csapatnak nem volt ellenszere. Gólszerzők: Sarang 2, Bakos. Jók: Luksics, Horváth, Szép, illetve Bakos, Sarang, Szabó, Mester. Somogyszob-Kaszó ifi­Balatonszárszó ifi 0-2 Birkás József Kaposfüred-Nagy berki 4-2 (1-1) Kaposfüred, 350 néző. V.: Cservölgyi T. Küzdelmes, jóiramú mér­kőzésen nehezen tudott nyerni a hazai csapat a szervezetten és lelkesen játszó Nagyberki ellen. Kiállítva: Richter (Nagyberki) 80. p.: a második sárga lap után. Gólszerzők: Brunczvig 2, Gál, Báli, illetve Richter, Szántó. Jók: Adorján, Brunczvig, Károlyi, illetve Hanusz, Vida, Mészáros. Kaposfüred ifi-Nagyberki ifi 4-2 Halász Ferenc Kaposszerdahely-Tab 0-0 Kaposszerdahely, 100 néző. V.: Böröczi. A találkozó folyamán a ha­zai csapat végig mezőnyfö­lényben játszott, de helyzeteit rendre kihagyta. Kiállítva: Virth (Tab) 84. p.: a második sárga lap után. Jók: Gál Zs., Juhász T„ Lapat, illetve Kre- zingrer, Kiss, Vitéz. Kaposszerdahely ifi-Tab ifi 2-4 ' Balogh József Juta-Fonyód 2-3 (1-1) Juta, 200 néző. V.: Barna. Nagyiramú, színvonalas mérkőzésen a hazaiak me­zőnyfölényben, a vendégek viszont kapura veszélyeseb­ben játszottak. A szerencsé­sebb csapat győzött, a döntet­len igazságosabb eredmény lett volna. Kiállítva: Szentkirá­lyi (Fonyód) 75. p.: tisztelet­ien viselkedésért. Gólszerzők: Csíkvár, Lendvai, illetve Bog­dán 2, Komáromi. Jók: Szarka, Lremdvai, Koltai, Csíkvár, illetve Deákvári, Zrínyi, Koszics, Komáromi. juta ifi-Fonyód ifi 3-1 Szabó Tibor Somogytarnóca-Nagyatád 1-0 (0-0) Somogytamóca, 400 néző. V.: Harangozó. A lelkesen küzdő hazaiak megérdemelt győzelmet arat­tak a jó erőkből álló vendégek ellen. Gólszerző: Felső. Jók: Igricz, Csordás, Edesár, Mes­ter, Felső, illetve utasi. Somogytamóca ifi-Nagyatád ifi 0-7 Fábián István Rákóczi-Kaposcukor FC II.-Balatonboglár 5-1 A mérkőzésről nem kap­tunk tudósítást. A bajnokság állása: 1. Kaposfüred* 10 10 - - 41- 4 27 2. Fonyód 10 8 2 - 25- 9 26 3. Nagyatád 10 7 2 1 27- 5 23 4. Barcs 9 6 1 2 31-10 19 5. Rákóczi-KFC II. 9 5 2 2 19-16 17 6. S.tarnóca 10 5 14 17-14 16 7. Balatonszárszó 10 5 - 5 23-21 15 8. Babodplast 10 5 - 5 13-14 15 9. Nagyberki 10 4 3 3 20-22 15 10. Csurgó 10 4 15 18-16 13 11. Balatonboglár 10 4 1 5 16-17 13 12. Juta 10 4 1 5 15-24 13 13. Lengyeltóti 10 3 1 6 12-17 10 14. K. Gazdász 9 3 1 5 8-13 10 15. Somogyszob 10 3 - 7 11-23 9 16. K.szerdahely 10 1 2 7 7-28 5 17. Tab 10 1 1 8 6-33 4 18. Patalom 9 - 1 8 5-28 1 A *-gal jelölt Kaposfüred csapatának összteljesítményéből három bajnoki pont levonva. Hecz Katalin serdülő bajnok Balassagyarmat térségében Dejtáron került sorra az idei magyar tájfutó országos baj­nokság. A tíz korcsoportban rendezett verseny szép somogyi sikereket hozott. A serdülő lá­nyok (N 16 E) korcsoportjában az esélyesként induló Hecz Ka­talin, a fonyódi Mátyás Király gimnáziumi DSK tájfutója a várakozásnak megfelelően, ki­tűnő futással szerezte meg az országos bajnoki címet. A fel­nőtt férfiak mezőnyében a PVSK színeiben induló — volt kaposvári Pavlovics Gábor az OB bronzérmét nyerte. Ugyan­ott a seniorok rövidtávú orszá­gos bajnokságán ezüstérem ju­tott Szabados Magdolnának az N 45 A korcsoportban. Az F 50 A-ban Marton Péter a hatodik helyet szerezte meg. Mindket­ten a Taszári Honvéd tájfutói. * * * Abaliget térségében került sorra a pécsiek Meteor Kupa tájfutó versenye száztíz részt­vevővel. A taszári versenyzők közül hárman nyertek aranyér­met. N 35 B-ben Szabados Magdolna, F 21 B-ben ifi. dr. Pavlovics György, F 40 B-ben Marton Péter lett első. Kaiser's-futás Budapesten Szép napsütéses időben ren­dezték meg immár második alkalommal a Kaiser's-8 utcai futóversenyt tegnap Budapes­ten. A startpisztoly jelére 2006 futó vágott neki a 7,625 kilométeres távnak. Rajtuk kívül még három kerekesszé­kes sportoló is rajthoz állt. A férfiak mezőnyében Ber- kovics Imre szakította át első­ként a célszalagot, megdöntve Káldy Zoltán tavalyi csúcsát. A hölgyeknél Simona Staicu ért elsőként célba, megvédve tavalyi elsőségét s egyben megjavítva tavalyi győztes idejét. A Kaiser' futóverseny vég­eredménye. Nők: 1. Simona Staicu (Honvéd-Schwechater) 24:21 perc, 2. Javos Anikó (ÚTE- Akuh) 25:13 perc, 3. Ágoston Zita (BVSC) 26:08 perc. Férfiak: 1. Berkovics Imre (BVSC) 21:26 perc, 2. Káldy Zoltán (ÚTÉ- Akuh) 21:47 perc, 3. Kliszek Tamás (ÚTE- Akuh) 22:02 perc. Brit bokszoló kómában Az orvosok szombaton már lemondtak annak a brit ököl­vívónak az életéről, aki egy pénteki mérkőzésén kiütéses vereséget szenvedett, majd kómába esett, s agyműtétet kellett végrehajtani rajta. A 25 éves James Murray, aki a harmatsúlyú bajnoki címért mérkőzött Drew Dochertyvel, egy ütés után összeesett. A kórházban kétórás műtéttel jókora vérrögöt távolítottak el az agyából, de a sportoló álla­pota folyamatosan romlik. Az orvosok szombaton közölték, hogy „a legrosszabbra kell felkészülniük”. Maradona az olimpián Elképzelhető, hogy az 1996- os nyári olimpián sportoló­ként szerephez jut Diego Ma­radona, az argentin labda­rúgó-bajnokságban szereplő Boca Juniors játékosa. Egyes hírek szerint Maradona tagja lehet Argentína ötkarikás csapatának. A szabályok ér­telmében Pasarella igénybe vehetné Maradona „szolgála­tait” Atlantában. Igaz, hogy az ötkarikás válogatottakat 21 évesnél nem idősebb futbal­listákból kell összeállítani, viszont lehetőség van három „túlkoros” játékos benevezé­sére. Papin és az 0. Marseille A német labdarúgó-bajnok­ságban vezető Bayern Mün­chen francia csatárának, Jean- Pierre Papinnek honvágya van. A 31 esztendős váloga­tott futballista nem először adott hangot óhajának: egy­kori csapatában, az Olympi- que Marseille-ben szeretné folytatni a pályafutását. Át­igazolása ügyében a francia bajnokság másodosztályában szerpelő OM vezetése felvette a kapcsolatot a Bayern Mün­chennel. A cél: megegyezze­nek, hogy Papin elhagyhassa a bajor klubot. Czakó Krisztina győzött Bécsben Jól szerepeltek a magyar ver­senyzők a Bécsben 24. alka­lommal megrendezett Kari Scharíer műkorcsolya emlék- versenyen. A nőknél Czakó Krisztina nyert. Remekül sze­repelt Sebestyén Júlia is, aki a dobogó harmadik fokára áll­hatott fel. A 25 ország ver­senyzőjét felvonultató me­zőnyben a férfiaknál Vidrai Szabolcs a hetedik helyen végzett. Női röplabda NB I Extraliga Nagy csata, újabb vereség MBKE KRC-Jászberényi RK 2-3(12 -13,6,-9,-12) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 100 néző. V.: Toma- nóczy, Kisházi. MBKE KRC: Gosztonyi, Geiger, Zalavári, Varga, Ma- gyarné, Filipovicsné. Csere: Vukov, Gelle, Ékes Erika. Edző: Sántosiné Oláh Edit. Jászberényi: Pesti, Hallgat, László, Nazarenkó, Benke, Tóth. Csere: Lukács, Illésné, Agócs. Edző: Litkei Gábor. A ■ játszmák alakulása. 1. játszma: 7-1, 10-10. 2. játszma: 1-4, 10-11. 3. játszma: 2-2, 10-2. 4. játszma: 3-3, 8-13. 5. játszma: 6-8, 10-10. Az első szettben jól kezdett a hazai csapat, sikerült 5-1-re elhúznia. A jászberényiek azonban elsősorban jó nyitá­saik révén 7-7-re felzárkóz­tak. Geiger szerváival 13-10- re alakult az állás, majd fel­váltva szereztek pontokat a csapatok. Ä szett végén a hazaiak jobban összpontosítottak és megnyerték a játszmát. A má­sodik szettben a vendégek röp- labdáztak jobban és nagy csa­tában kiegyenlítettek. Ä har­madik szettben ismét magára talált a hazai csapat, és a beállt cserejátékosaival — Gellével és Vukovval — kiegészülve fölényesen nyerték a szettet. A folytatásban bosszantó techni­kai hibákat láthattak a nézők, így a jászberényiek könnyen juthattak játszmalabdához, amit azonban csak hatodszorra tudtak értékesíteni. Követke­zett a döntő szett: az idegek csatájában az egyre elfáradó kaposváriak ellenállását foko­zottan őrölte fel a vendégcsa­pat és nemcsak a játékrészt, hanem a mérkőzést is meg­nyerte. Nagy csatát, változatos mérkőzést láthattak a szurko­lók. A szépséghiba csupán annyi, hogy a hazaiak hagy­hatták el vesztesen a játékte­ret. Jók: Hallgat, Pesti, illetve Geiger, Zalavári. Kun Zoltán t A prágai birkózó VB-n az 57 kg-os súlycsoportban az amerikai Dennis Hall lett a világbajnok fotó: feb