Somogyi Hírlap, 1995. szeptember (6. évfolyam, 206-230. szám)

1995-09-18 / 219. szám

1995. szeptember 18., hétfő SOMOGYI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 11 Vizsgaeredmények a labdarúgó NB Ill-ban Ötöt kapott a Földvár Labdarúgó NB II Somogyi őrségváltás Siófoki Bányász-Matáv SC Sopron 2-1 (2-0) Siófok, 1200 néző. V: Vavika (Balajti, Kovács N.) Siófoki Bányász: Braksza- tórisz - Kolovics, Bimbó, Per- ger - Kriston, Tóth, Juhász, Kirchmayer (Fiszasz a 80. p.), Király - Szabó (Szabadi 71 p.), Földes (Bulatovics 91. p). Edző: Készéi Ferenc Matáv SC: Borsi - Varga l, Németh G., Tiba - Buzsáki (Heana 80. p), Nagy, Lénárt (Burzi 59 p.), Varga II., Stad­ler (Borsos 46 p) - Fiilöp, Körmendi. Edző: Burcsa Győző. Sárga lap: Varga I. a 12., Kriston a 29., Buzsáki 34., Tiba a 77. percben. Kiállítva: Bimbó a 36. percben. 34. perc: Kriston jobboldali beadása után Juhász fejese még elakadt a védőkben, ám a szemfüles Kolovics lecsapott a labdára és 6 méterről lapo­san a bal alsó sarokba rúgta. (1-0) 36. perc: Megfogyatkozott a Siófok. Az életveszélyesen cselező Körmendi már gól­helyzetbe került volna, amikor Bimbó a kaputól 17 méterre hátulról lebirkózta. Vavika já­tékvezető a piros lapot mutatta fel a középhátvédnek. 45. perc: Kirchmayer a job­bösszekötő helyéről mind bel­jebb cselezte magát, átugrott vagy három soporoni lábat, az­tán 17 méterről középről a bal alsó sarokba suhintotta a lab­dát. (2-0) 66. perc: Nagy labdáját Borsos tisztán vehette át, a soproni cserejátékos tett né­hány lépést, aztán a kifutó ka­pus mellett 12 méterről a bal alsó sarokba lőtt. (2-1) Az első és a második fél­időben is majdnem felbillent a pálya. A vendégek minden já­tékosának volt védőfeladata, több mint fél órán át szoros emberfogással „kellemetlen­kedtek” a siófokiaknak. Nagy volt a hazai együttes mezőny­fölénye, s előbb létszámegyen­lőségnél majd Bimbó kiállí­tása után is sikerült Borsi háló­jába találni. A megnyugtató előnnyel fordult Bányásznak nem volt más választása: szü­net után Kolovicsék vonultak saját kapujuk elé, s most a Ma­táv támadott, de a Siófok állta a sarat. Kontraakciókra ugyan alig-alig futotta, hiszen szinte minden erő a védekezésre összpontosult. Készéi edző a cserékkel sem tudta nagyobb bátorságra ösztönözni játéko­sait, de szerencsére a vendé­gek erejéből csak szépítésre futotta. A Bányász nem játszott ugyan jól, de az akarást most sem hiányolhatta a hazai pub- likom. Végig hajtós, küzdel­mes meccsen sikerült Siófo­kon tartani a fontos és értékes három pontot. Jók: Brakszató- risz, Kirchmayer, Király il­letve Nagy és Varga II. Fónai Imre Paksi Atom SE-Rákóczi- Kaposcukor 1-1 (0-0) Paks, 500 néző. V. Bába (Sze­keres, Tóth S.) Paks: Mausz - Dzsinovics, Jenei (Horváth A. 20.p), Eger- Kádár (Naudl 68 p.), Fejes, Kovács P., Orosz, Barna (Kiss M. 81. p.), - Babati, Búzás. Edző: Pusztai László Rákóczi: Milinte - Mező (Priol 48. p), Kiss F.JPammer 61 p.), Novák, Itvás, Szabó M.,- Prukner, Meksz, Horváth - Nagy G. (Szintai 79 p), Cser- nijenko. Edző: Bó'zsöny János. Sárga lap: Meksz 25. perc, Kádár 35. p„ Kiállítva: Meksz a 38. perc­ben, a második sárga lap után. 68. perc: a szórványos Rá­kóczi támadások egyikét szög­letre szerelte a hazai védelem. Horváth jobbról pontosan ívelte be a labdát, Csemijenko pedig 8 méterről kapuba lőtte „kötelező” gólját. 0-1. 91. perc: már mindenki a mérkőzés végét várta, amikor a hazai Búzás vezette a labdát keresztbe a 16-oson belül és a balösszekötő helyéről 13 mé­terről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-1. Változatos mérkőzést látha­tott az atomváros esőáztatta közönsége. A hazaiak nagy lendülettel kezdtek, a vendé­gek pedig szervezetten véde­keztek. Az enyhe mezőnyfö­lény a Paks jobb teljesítmé­nyét minősítette. Meksz kiállí­tása megsokszorozta a Rákó­czi erejét, és ezt követően a megszokott lelkesedéssel har­coltak tovább. A vezető gól a már jól be­gyakorolt koreográfiából szü­letett, Horváth és Csemijenko a japán vasutak pontosságával indított és érkeztetett. Ezt kö­vetően fokozódott a hazai nyomás de vagy pontatlanul lőttek, vagy Milinte védett mindent. Az utolsó percben mégis szerencse kísérte pró­bálkozásaik egyikét és így igazságos ponosztozkodás született. A Rákóczit minden dicséret megilleti küzdeni tudásáért és értékes ponttal gazdagodva várhatja a következő fordulót. Jók: Éger, Babati, Búzás il­letve Milinte (a mezőny leg­jobbja), Novák, Itvás, Szabó M., Horváth, Csemijenko. Rákóczi Kaposcukor ifi B - Paksi Atomerőmű ifi B 10-0 Rákóczi Kaposcukor ifi A - Paksi Atomerőmű ifi A 1-5 Győri László További eredmények: Sopron LC-Veszprém 2-2 (1-0) Nagykanizsa-BKV Előre 1-0 (0-0) Keszthely-Budafok 1_0 (0-0) Dunaferr-Tatabánya 4-0 (1-0) Százhalombatta-Érd 1-0 (1-0) Mohács-Balatonfüred 0-2 (0-1) A bajnokság állása: 1. Siófoki Bányász 6 5-111-615 2. Rákóczi-KFC 6 4 1112-313 3. Nagykanizsa 6 4 1111-813 4. DunaferrSE 6 3 3 - 11- 3 12 5. Matáv SC-Sopron 6 4 - 2 9- 8 12 6. EMDSZ-Sopron 6 3 1 2 12- 6 10 7. Keszthely 6 3 1 2 6- 5 10 8. BKV Előre 6 2 2 2 8- 8 8 9. Százhalombatta 6 2 1 3 8- 9 7 10. Paksi ASE 6 2 1 3 6- 9 7 11. Budafoki LC 6 2 - 4 8-12 6 12. Balatonfüred SC 6 1 2 3 6- 9 5 Érdi VSE 6 1 2 3 6- 9 5 14. Mohácsi FC 6 114 5-104 15. Veszprém FC 6 - 3 3 5-10 3 16. Tatabánya 6 - 3 3 4-13 3 Kupamérkőzésekre készülődve Bátaszék-Marcali 4-1 (1-0) Bátaszék, 450 néző. V. dr. Rugási. Bátaszék: Kocsis - Bojás, Kovacsics, Hamwasszer, Izsák, Szentmártoni, Pozsár, Szaba­dos, Onódi (Brecska), Panko- vics, Zazai. Edző: Topor István. Marcali: Ángyán (Dánielf- Bozó, Mészáros J., Mészáros L, Borbély, Virág, Becsei, Szántó, Rózsa, Andricz (Va­dász), Tóth Cs.JKolunbán). Edző: Mészáros József. Góllövő: Bojás (40. p. 12 m. lövés), Pozsár (57. p. 8 m. fe­jesből), Brecska (61. p. 16 m. lövés), Szentmártoni (66. p. 8 m. lövés), Szántó (68. p. 5 m. fejes). Magabiztosan kezdtek a vendégek, de negyedóra eltelte után a hazaiak vették át az irá­nyítást, majd később fokozato­san egyenrangú erők küzdelme folyt a pályán. Szünet előtt né­hány perccel a bátaszékiek megszerezték a vezetést. A 47. percben Virág a mérkőzés leg­nagyobb helyzetét hagyta ki, ezután nagy zápor zúdult a küzdőtérre, amely úgy látszik a hazaiakai „frissítette” fel, s szép gólokkal szórakoztatták lelkes közönségüket, s biztos győzelmet arattak. Jók: Zazai, Szentmártoni, illetve senki. Ivusza István B.földvári SE-PVSK 0-5 (0-1) Balatonföldvár, 150 néző. V: Fazekas. B.földvár: Kovács J. - Ko­vács A., Sashegyi (Szabó), Be- leznai, Németh, Béres, Héjjas, Hosszú (Jégaer), Gruber, Végh (Virth), Stan. Edző: Karasz Já­nos. PVSK: Tihanyvári - So- mogyvári, Török, Tóth, Pap S., Kobelák (Porics), Sipos, Géczi (Róth), Lieber, Fiilöp, Mészá­ros. Edző: Rónai István. Góllövők: Fülöp (18 p. 20 méteres ívelés), Mészáros (50. p. 16 méteres kapáslövés), Róth (52. p. 5 méteres fejes, 81. p. 10 m-es lövés), Török (68. p. 5 méteres fejes). A tartalékos földváriak az első félidőben egyenrangú el­lenfelei voltak a jó erőkből álló pécsieknek. A második félidő elején kapott két gyors gól után viszont érvényesült a venedé- gek akarata, és nagyobb játék­tudása. Ez gólokban is megmu­tatkozott, melyekhez a hazaiak csak a díszkiséretet adták. Jók: Németh, Gruber illetve So- mogyvári, Mészáros, Róth, Fü­löp. Szabó József B.keresztúr-Bonyhád 1-1 (1-1) Balatonkeresztúr, 300 néző. V. Poszt. B. keresztár: Matucza ­Kozma P., Ölti A., Fülöp, Kozma L, Balogh, Skoda, Hor­váth T, Gál (Ölti Sz.), Horváth G., Horváth Cs. Edző: Horváth Csaba. Bonyhád: Bogaras - Szabó, Csordás, Stumpf, Guzorán, Palkó, Darabos (Kis H.), Szlama, Bauman, Kiss J., Zsilka (Feifer). Edző: Kiss Já­nos. Góllövők: Kiss J. (4 p. 10 m. lövés), Horváth (5 p. szöglet utáni fejes). A vendégek hamar vezetést szereztek egy védelmi hibát követően. Középkezdés után a Keresztúr azonnal kiegyenlí­tett. A tartalékosán felálló hazai csapat többet támadott és irá­nyította a játékot a Bonyhád kontrákkal próbálkozott. A lá­tottak alapján igazságos döntet­len született a sportszerű mér­kőzésen. Jók: Balogh, Fülöp, Kozma L., illetve Palkó, Bau­man. Fülöp Antal Balatonlelle - Sellye 2-0(l-0) Balatonlelle, 350 néző. V: Bányai. B.lelle: Ferencz - Cube Iák, Kenéz, Hockhecker, Bene, Hi- mics, Csirpák (Bognár), Vida, Androsics (Ágh), Tettamanti (Szilágyi), Pusztai. Edző: Ke­néz István. Sellye: Regős - Major, Bo­dor, Belvári (Csorba), Varga, Becker, Kapusi, Vásáros, Hirt, Pfeifer, Tóth (Forral). Edző: Lőrincz Sándor. Góllövők: Tettamanti ( 3. p. 8 m. lövés), Hochecker (75 p. 22 m-es bombagól. A mérkőzés első percétől a hazai csapat irányította a játé­kot, a hazai csatárok több száz- százalékos helyzetet is elhibáz­tak, a második félidőben szinte kapujához szorította a vendé­geket a hazai csapat. Az ered­mény az ő szempontjukból nézve hízelgő. Kiállítva: Becker, ( 75. p.) Major (85. p), mindkettő ellen­fele lelrántásáért. Jók: Vida, Kenéz, Hochecker, Bene illetve Regős, Bodor, Belvári. Kenéz István További eredmények: Dunaszentgyörgy-Pécsi DD Gáz SC 1-2 Beremend SC- Paks 4-0 Komló-Gerjeni Medosz 2-2 A Pécsi Postás-Szekszárd mérkőzés a pálya használhatat­lansága miatt elmaradt. A bajnokság állása: 1. Pécsi DD GázSC 6 5­1 19- 3 15 2. Pécsi VSK 6 5­1 13- 2 15 3. Komlói Bányász 6 3 3­10- 6 12 4. Paksi SE 6 3 1 2 12-11 10 5. Balatonlelle SE 6 3­3 11- 7 9 6. Sellye! SK 6 3­3 8-11 9 7. Balatonföldvár 6 3­3 4-11 9 8. UFC Szekszárd 5 2 2 1 11- 9 8 9. Beremendi Építők 6 2 1 3 9- 7 7 10. Dunaszentgyörgy 11. Bonyhádi SÉ 6 6 2 1 1 4 3 1 10- 9 6- 7 7 7 12. Bátaszéki SE 6 2 1 3 8-11 7 13. Marcali VSE 6 2 1 3 11-15 7 14. Pécsi Postás 5 1 1 3 5- 8 4 15. Balatonkeresztúr 6 1 1 4 9-19 4 16. Gerjeni Medosz 6­2 4 3-13 2 A francia labdarúgó-bajnok­ságban az Újpesti TE UEFA Kupa-riválisa, az RC Strasbo­urg otthon 1-1-et ért el a Nice csapatával szemben. A hazai gólt Baticle rúgta a 63. perc­ben; a Strasbourg együttese ezzel egyenlített a hazai talál­kozón. * * * A svájci labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában a Ferencváros által szerdán este Bajnokok Li­gája-mérkőzésen legyőzött Grasshoppers otthonában, a zü­richi Hardturm-stadionban 2-1- re verte a Neuchatel Xamax leg­énységét. így a Grasshoppers vezeti a tabellát nyolc mérkő­zésből szerzett 19 pontjával. Kerékpár vb előtt A németországi Kirchzartenben rendezik meg a mountain bike- osok világbajnokságát. Az esemény egyben „selejtező” is a jövő évi atlantai nyári olimpi­ára. A német szervezők 2500 sportembert és 60 ezer nézőt várnak a kerekes-fesztiválra. A magyarok is szerencsét próbál­nak. Az úgynevezett „down­hill,, számban (4000 méter hosszú, 625 méter szintkülönb­ségű hegyoldalon, terepen kell „leereszkedni,,) a magyar baj­nok Krizsai Soma, az ezüstér­mes Holczer Tamás és a honi bajnoknő, Boér Júlia pattan nyeregbe a vb-n. Az úgymond cross country-számban a felnőt­tek között érdekelt Kirchzar­tenben Csömör Erika, Strau- binger Györgyi, Dezső Sándor és Eisenkrammer Károly, to­vábbá a junior korú Takács Ár­pád is verseng német földön jövő hét során. Futóverseny az olimpia jegyében Szombaton Miskolcon a Bükki Hegyi Maraton keretében ren­dezték meg a Pharmavit Olim­piai Ötpróba újabb futóverse­nyét. A 14 kilométeres távot teljesítők egy, a 28 kilométert és a hegyi maratom vállalók két ponttal kerültek közelebb At­lantához: a legtöbb pontot gyűj­tők közül sorsolják ki ugyanis azt a 11 próbázót, akik szemé­lyesen szurkolhatnak a követ­kező nyári ötkarikás játékokon. Az eseményre összesen 800 neveztek. A legnagyobb kül­döttséggel, 112 fővel egy sze­rencsi általános iskola érkezett. Az ötpróbások következő ran­devúját szeptember 30-án Csil­lebércen tartják, amikor is is­mét a futás szerepel a műsoron. Van der Ploeg az Európa-bajnok Hét futam alapján eredményt hirdettek a Balatonfüreden megrendezett finn-dingi vitor­lás Európa-bajnokságon. A kontinensbajnoki címet az olimpiai aranyérmes spanyol Jose Maria van der Ploeg sze­rezte meg. A magyarok közül Litkey Farkas szerepelt a leg­jobban, aki a 18. helyen vég­zett. Ez történt a Calcióban Az olasz labdarúgó-bajnokság, a Calcio harmadik fordulójában a következő eredmények szü­lettek: Atalanta-SSC Napoli 1-3, Bari-Lazio 3-3, Fioren- tina-Cagliari 3-1, Intemazio- nale-Piacenza 0-0, Juven- tus-Vicenza 1-0, Padova-To- rino 1-1, Sampdoria-FC Parma 3-0 és Udinese-Cremonese 3-2. Meglepetések a labdarúgó NB I hetedik fordulójában Tovább tart a zöld-fehér menetelés Haladás VSE­BVSC-Dreher 1-3 (1-5) Szombathely, 4000 néző. V.: Juhos. Gólszerzők: Somfalvi (a 44. percben), illetve Vincze 2 (a 6. és a 39. percben), Bükszegi (a 20. percben), Orosz 2 (a 65. és a 70. percben). Kiállítva: Király (Haladás VSE) a lefújás után. Békéscsabai Előre FC- MTK 3-1 (2-0) Békéscsaba, 5000 néző. V.: Vad. Gólszerzők: Kasik (a 18. percben), Csató S. (a 38. perc­ben), Szarvas (az 53. percben), illetve Illés (az 51. percben — 11-esből). Kispest-Honvéd FC- Pécsi MFC 2-2 (2-0) Budapest, Bozsik-stadion, 3000 néző. V.: Márton. Gólszerzők: Eszenyi (a 2. percben), Hahn (a 10. perc­ben), illetve Fehér (a 64. perc­ben), Bujdak (a 80. percben). Győri ETO FC-Stadler FC 2-2 (2-2) Győr, 5000 néző. V.: Mol­nár L. Gólszerzők: Azoitei (a 3. percben), Hámori (a 32. perc­ben — 11-esből), illetve Jere- mejev 2 (a 9. és a 45. percben). Újpesti TE-DVSC-Epona 4-0 (2-0) Budapest, Megyeri út, 4000 néző. V.: Tóth V. Gólszerzők: Wukovics (a 26. percben), Szanyó (a 29. percben), Egressy (az 54. percben), Bérczy (a 89. perc­ben). Székesfehérvári Parmalat FC-Csepel SC 1-3 (0-1) Székesfehérvár, 5000 néző. V: Kiss B. Gólszerzőik: Rósa (az 54. percben), illetve Jakab 2 (a 35. és a 68. percben), Szekeres (a 87. percben). Vasas Casino Vigadó- Zalaegerszegi TE 2-0 (0-0) Budapest, Fáy utca, 1500 néző. V.: Bognár. Gólszerzők: Jován (a 69. percben), Váczi (a 90. perc­ben). Vác FC-Samsung- Ferencváros 1-2 (0-0) Vác, 15 000 néző. V.: Puhl. Gólszerzők: Hanyecz (a 75. percben), illetve Schwarcz (a 62. percben — öngól), Kuz- nyecov (a 82. percben). A bajnokság állása: 1. Csepel SC 7 5 2 - 16- 8 17 2. BVSC-Dreher 7 5 1 1 12- 4 16 3. MTK 6 4 1113-6 13 4. Vác FC-Samsung 7 4 12 16-11 13 5. Ferencváros 6. Vasas C. Vigadó 7. DVSC-Epona 8. Újpesti TE 9. Győri ETO FC Stadler FC 11. Parmalat FC 12. Kispest-HFC 13. Pécsi MFC* 14. Zalaegerszegi TE 15. Békéscsabai EFC 16. Haladás VSE 6 4-2 7 3 2 2 7 3 2 2 6 3 12 7 2 3 2 6 2 3 1 7 2-5 5 12 2 7 2 14 7 115 7 115 7-16 11- 6 12 11- 9 11 8-10 11 9- 6 10 11- 9 11- 9 9-16 6- 6 8-11 7- 14 8- 16 5-20 X. Rotary Kupa nemzetközi kajak-kenu verseny Négy aranyérem került Kanizsáról Kaposvárra Népes mezőny jött össze a szombaton Nagykanizsán rendezett X. Rotary Kupa nemzetközi hosszútávú ka­jak-kenu versenyen. A rangos viadalon ott voltak a Kaposvári Vízügyi SC sportolói is, akik több fi­gyelemre méltó eredményt értek el. A még junior korú Faludy András és Szigeti Krisztián a felnőttek mezőnyében reme­kelt. Összesen hét érem — négy arany, két ezüst és egy bronz elosztásban — került a somogyi megyeszékhelyre, s a Kaposvári Vízügyi SC nyerte a csapatversenyt. A Kaposvári Vízügyi SC sportolóinak dobogós ered­ményei. Serdülők, leányok. K-l: ... 2. Dobos Renáta, 3. Tur- bucz Andrea. Ifjúságiak, leányok. K-l: 1. Ludányi Katalin. Ifjúságiak, fiúk. K-l: 1. Sárközi András. Felnőttek, férfiak. K-l: 1. Faludy András, 2. Szigeti Krisztián. K-2: 1. Faludy András, Szigeti Krisztián. A csapatversenyben: 1. Kaposvári Vízügyi SC.