Somogyi Hírlap, 1995. augusztus (6. évfolyam, 178-205. szám)

1995-08-28 / 202. szám

1995. augusztus 28., hétfő SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 Továbbra is százszázalékos a Siófok a labdarúgó NB II-ben Tele volt a gólzsák Kaposváron A Rákóczi negyedik gólját Csernijenkó kapásból lőtte a kanizsai kapuba fotó: kovács tibor Siófoki Bányász - Paksi ASE 2-1 (0-1) Siófok, 1500 néző, V: Molnár L. (Szabó A., Szabó J.) Siófok: Brakszatórisz - Ko- lovics, Bimbó, Perger - Kris- ton, Tóth, Bulatovics (Fisszasz, 58. p), Kirchmayer - Szabó, Földes (Csák, 72.p.), Király (Szabadi, 80. p). Edző: Készéi Ferenc. Paks: Mausz - Nagyfalusi (Vayer, 81. p), Dzsinovics, Je­néi, Barna - Kádár, Kovács, Búzás (Fejes, 71.p.), Orosz - Babati, Horváth A. (Kiss M. 71.p.) Edző: Pusztai László. Sárga lap: Szabó a 16., Per­ger a 28., Király a 64., Kolo- vics a 70., Barna a 80., Kiss M. a 66., Kádár a 91 percben. 36. perc: Bulatovics a saját 16-osán belül hátulról egy kissé „megnyomta” Kovácsot. A paksi középpályás nagyot esett, Molnár 11-est ítélt, amit a sértett lőtt laposan a jobb sa­rokba (0-1). 66 perc: Kolovics nagyszerű átadással ugratta ki a közép­csatár helyén kilépő Szabót, aki 15 méterről a kifutó Mausz hasa alatt lőtt a hálóba ( 1-1). 75. perc: Kirchmayer bődü- letes erejű bombája még kipat­tant a bal kapufáról, jókor eszmélt azonban Szabó, aki 14 méterről újra kapura tüzelt, s a labda a felső léc alsó lapjáról vágódott a gólvonal mögé (2- 1). A Siófoknak több „aka­dályt” is le kellett küzdenie. Először is az ellenfelet, azt a Paksot, amely egy félidőn át rendkívül fegyelmezetten és szervezetten játszott. Úgy tűnt, az egykori siófoki tréner, ’Pusztai László megtalálta a gyenge pontokat a Bányász csapatjátékában. A középpá­lyát jobbára a paksiak fel­ügyelték, igaz Brakszatórisz kapuját nem igen veszélyeztet­ték - persze a Siófok is csak alig-alig jutott helyzethez. Az első félidő hajrájában vitatható büntetőből gólt lőtt a vendég­csapat, s ezután megváltozott a meccs eddigi menete. Teljesen visszahúzódott ka­puja elé a tolnai gárda, a Bá­nyász egészen a találkozó lefú­jásáig egykapuzott. A hazai labdarúgók mentek előre ren­dületlenül, támadásaikat azon­ban rendre középen erőltették, a szélekről megfeledkeztek. Az elszántság még így is meg­hozta gyümölcsét, harmadszor is sikerült bezsebelni a három bajnoki pontot. Jók: Kolovics, Kirchmayer, Szabó, illetve Dzsinovics, Ko­vács. Fónai Imre Rákóczi-Kaposcukor- Nagykanizsai Olajbányász 4-9 (3-0) Kaposvár, 4000 néző. Vezette: Makai (Dravecz, Solti) Rákóczi-Kaposcukor: Mi­linte-Kiss F., Mező, Novák, It- vás-Miovecz (Szabó M. 67. p.), Meksz, Horváth (Nagy G. 81. p.), Priol-Szintai, Szarvas (Csernijenkó 13. p.). Edző: Bő- zsöny János. Nagykanizsa: Vlaszák-Ke­szeg, Svélecz, Kiss /., Szalai (Iványi 81. p.)- Farkas (Szőcze 62. p), Vidóczi, Hegedűs, Ba- logh-Filipovics, Pécsi (Visno- vics 51. p.). Edző: Szabó Imre. Sárga lap: Vidóczi (20. p.), Kiss F. (22. p.), Svélecz (32. p.), Szalai (45. p). 15. perc: Horváth a jobbol­dali 16-os sarkáról lőtte kö­zépre a szabadrúgást, a „szel- lős” sorfalon átsuhant a labda és az elöl tartózkodó Novák azt közelről tovább perdítette a jobb sarokba 1-0. 25. perc: Priol baloldali szög­letrúgásból magasan ívelt kö­zépre, Csernijenkó jó ütemben érkezett és nyolc méterről a földre lefejelve juttatta a labdát a bal felső sarokba. 2-0. 45. perc: egy szélről érkező szabadrúgás után Szintai cé­lozta meg a kaput, az ötösön Kiss 1. menteni igyekezett, de szerencsétlenségére lábáról a labda saját kapujának a jobb sarkába pattant. Öngól 3-0. 75. perc: kaposvári kontra akciónál Szintai a baloldalról remekül tálalt a középen őt ki­sérő Csernijenkó elé, aki futtá­ból küldte a labdát a bal sa­rokba. 4-0. 84. perc: jobboldali szabad­rúgás után középen Szőcze ke­zét érte a labda. 11-es! Szintai büntetőjét Vlaszák vetődve kiü­tötte, a befutó Meksz javíthatott volna, de ő tíz méterről nagy gólt akart lőni és fölé bombá­zott. A zalaiak csupán az első na- gyed órában adták tanújelét an­nak, hogy honnan érkeztek. A bekapott első gól után fokoza­tosan elbizonytalanodtak, s az elveszett labdát nem ismerő ha­zaiak nemcsak uralták a me­zőnyt, hanem gólokban is kife­jezésre juttatták fölényüket. Szünet után a Rákóczit is el­kapta a magyaros betegség: tar­tani az előnyt és semmi több. A csapat sündisznó állásba vo­nult, elsősorban középpályása­inak passzivitása kényszerítette ekkor önfeláldozó védekezésre a hátvédsor tagjait. Szerencsére a zalaiak éltek ezzel a „gesztus­sal”, képtelenek voltak feltörni a zárt védelmet, sőt, egy remek kontra akció végleg szertefosz­lana a pontszerzésbe vetett hi­tüket. Ha a hazai középpályás sor szünet után is tudásához mérten játszik, katasztrófáli- sabb vereség érhette volna az olajos gárdát. Jók: Milinte, Mező, Novák, Csernijenkó, il­letve Vlaszák (szünet után), Ba­logh. Jutási Róbert Ifjúsági mérkőzések: Nagykanizsa „A”- Rákó- czi-K.cukor „A” 5-0 (2-0) Nagykainzsa „B”-Rákóczi­K.cukor „B” 1-11(0-6) További eredmények: Veszprém-Mohács 1-1 Érd-Dunaferr 1-1 (1-0) Matáv-Sopron-BKV Előre 2-1 Budafok-Százhalombatta 3-2 (1-1) Balatonfüred-T atabánya 1-1 (0-0) Keszthely-Soproni LC 2-1 (1-1) A bajnokság állása A bajnokság állása: 1. Siófoki Bányász 3 3­­7-3 9 2. EMDSZ-Soproni LC 3 2­1 8-2 6 3. Rákóczi-KFC 3 2­1 7-2 6 4. BKV Előre 3 2­1 7-6 6 5. Nagykanizsa 3 2­1 6-7 6 6. Matáv SC-Sopron 3 2­1 3-5 6 7. Dunaferr SE 3 1 2­4-3 5 8. Mohácsi FC 3 1 1 1 5-4 4 9. Keszthely 3 1 1 1 4-4 4 10. Budafoki LC 3 1­2 6-9 3 11. Paksi Atomerőmű SE 3 1­2 3-6 3 12. Érdi VSE 3­2 1 4-5 2 13. Tatabányai SC 3­2 1 2-4 2 Veszprém FC 3­2 1 2-4 2 15. Százhalombattai FC 3­1 2 4-6 1 16. Balatonfüred SC 3­1 2 3-5 1 Schumacher nyerte a Belga Nagydíjat A belgiumi Spa-Francorchamps-ban ren­dezték meg az idei Belga Nagydíjat. A két esős időmérő edzés után ugyancsak vizes időben lebonyolított versenyt a német Mi­chael Schumacher nyerte. Az 29. körben a versenybírók biztonsági autót küldtek a pá­lyára a sorozatos balesetek miatt, amelye­ket a hol eleredő, hol meg elálló eső oko­zott. A Belga Nagydíj végeredménye: 1. Michael Schumacher (német, Benet­ton-Renault) 1:36:47.875 ó - 190.204 km/ ó-s átlagsebesség 2. Damon Hill (brit, Wil­liams-Renault) 19.493 mp hátrány 3. Mar­tin Brundle (brit, Ligier-Mugen-Honda) 24.998 mp h. Labdarúgó NB III Az otthon játszóknak termett babér Pécsi VSK - Marcali 3-0 (0-0) Pécs, 300 néző. V: Bányai Pécs: Tihanyvári - Tóth, Török, Kobelák, Liber, So- mogyvári, Bruder, Sipos, Géczi (Gallai), Fülöp, Mészá­ros. Edző: Rónai István. Marcali: Ángyán - Bozsó, Mészáros J., Mészáros L, Borbély, Tóth P., (Becsei), Virág, Rózsa, Arany, Tóth Cs., Szántó (Andricz)■ Edző: Mészáros József. Gólszerzők: Mészáros (74. perc, 4 méteres leppattanó lab­dával), Liber (84. perc, 8 méte­res lövés), Mészáros (85. perc, 1 l-esből). Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta. A hazaiak egy, a vendégek két gólszerzési lehetőséget puskáztak el. Szü­net után is folytatódott a jó iramú játék, ahol ismét a marca­liak előtt nyílt több gólhelyzet, de ezzel nem tudtak élni. Ke­mény árat fizettek ezért, mert a pécsiek az utolsó negyedórában kihasználták e lélektani előnyt. Jók: Mészáros, Tihanyvári, Géczi illetve Borbély, Virág. Pécsi ifi - Marcali ifi 1-2 Ivusza István Sellye - Balatonkeresztúr 3-2 (2-1) Sellye, 200 néző. V: Bo- nyai Sellye: Regős - Major, Knézics, Forrai (Belvári), Varga, Bekker, Kapusi, Vásá­ros, Hirt, Feifer, Varga G. (Csorba). Edző: Lőrincz Sán­dor. B.keresztár: Matucza - Ba­logh, Berta, Fülöp, Pernec (Horváth T), Molnár, Bíró, Horváth L, Bakos, Horváth G., Horváth Cs. Edző: Hor­váth Csaba. Gólszerzők: Forrai (6. p. 14 m-ről a kapus fölött, 17. p. vé­delmi hibából), Major (60. p. váratlan ellentámadás végén), illetve Molnár (42. p. jobboldali beadásból), Bíró (70. p. közép­ről tíz méterről). A frissen kezdő hazai csapat több helyzetet dolgozott ki és gyorsan megszerezte a vezetést, majd növelte előnyét. A kezdeti hazai fölény idővel kiegyelítő- dött és a vendég együttes má­sodik lehetőségét ki is használta a szépítésre. Az első félidőben a Sellye több helyzetet dolgozott ki, megérdemelten szerzett ve­zetést. A második félidőben azonban a jobb erőnléttel ren­delkező kerésztúri csapat rá­szolgált volna az egyik bajnoki pontra. Jók: Kapusi, Hirt illetve Balogh, Horváth G. Sellye ifi - Keresztár ifi 3-2 Fülöp Antal Balatonföldvári SE - Dunaszentgyörgy 1-0 (1-0) Balatonföldvár, 250 néző. V.: Poszt. Balatonföldvár: Kovács J. - Farkas, Sashegyi, Beleznai, Kovács A., Béres, Kalmár (Gruber), Hosszá, Németh, Végh (Héjjas), Stan (Vörös). Edző: Karasz János. Dunaszentgyörgy: Gróf - Sörös (Hajpál), Varga, Aradi, Káldi, Mácsik, Gyöngyösi (Lakatos), Dienes, Bíró, Bo­ros, Vecsei. Edző: Horváth Péter. Gólszerző: Kalmár (37. perc 25 méteres lövés). Az első félidőben a vendé­gek lendületes játékát a földvá­riak egy ritkán látható kapushi­bából szerzett góllal törték meg. Szünet után annyiban változott a helyzet, hogy a szentgyör- gyiek fokozták az iramot, de a hazaiaknak is volt lehetőségük a gólszerzésre. A döntetlen reá­lisabb eredmény lett volna. Jók: Sashegyi, Beleznai, Németh il­letve Varga, Vecsei. Balafonföldvár ifi - Duna­szentgyörgy ifi 4-0 Szabó József Balatonlelle - Pécsi Postás 3-0 (2-0) B.lelle, 400 néző. V: Faze­kas Balatonlelle: Ferencz - Cu- belák, Kenéz, Hochecker, Bene (Pusztai), Himics, Csirpák, Somogyi (Koródi), Vida, Tet- tamanti (Szilágyi), Ágh. Edző: Kenéz István Pécsi Postás: Horváth - Ko- ronics, Kaufman, Jordanov, dr. Gelencsér, Schweiger, Amigya (Berta) Hüber, Balázs (Stein), Kovács, Hadnagy (Molnár) Edző: Csordás István. Gólszerzők: Csirpák ( 3. p. 30 m. lövés), Vida (15. p. 5 mé­teres fejes), Tettamanti (61 p. 8- méteres gurítás). Az első negyedórában a ha­zaiak eldöntötték a mérkőzés sorsát, közepes színvonalú mérkőzésen biztos hazai győze­lem született. A látottak alapján az eredmény vendégekre nézve hízelgő. Jók: Himics, Ágh, Cu- belák, Kenéz illetve Jordanov, Koronics. B. le lie ifi - Pécsi Postás ifi 1-5 Kenéz István További eredmények: Paks-Gerjen 4-1 Bonyhád-Komló 1-1 Pécsi DD Gáz-Bátaszék 2-0 Szekszárd-Beremend 1-1 ——^^————— Labdarúgó NB I-ben a Csepel vigadott Csepel-Vasas Casinó Vigadó 4-1 (0-1) Csepel, 1500 néző. V.: Juhos. G.: Zombori, Puskás, Vancsa, Bubcsó, illetve Váczi Z. A gyengén védekező Vasas nyert állásból veszített. MTK-Parmalat FC 5-2 (2-2) Hungária út, 3000 néző. V.: Puhl. Góllövők: Bekő (öngól), Farkasházy (2), Illés (2), il­letve, Monyé, Szekeres (öngól). Színvonalas mérkőzésen gólpa­rádé közepette ilyen aránűyban is megérdemelten nyert az MTK. Stadler FC-Haladás VSE 2-1 (2-1) Akasztó, 1500 néző. V.: Ha- nyecz. Góllövők: Nicsenkó, Sánta (öngól), illetve Varga. A véghajrában a Haladás kétszer is egyenlíthetett volna. Pécsi MFC- DVSC-Epona 1-0 (0-0) Pécs, 4000 néző. V.: Vad. Gól­lövő: Tököli. Gyenge első fél­idő után az előnyt szerző haza­iak kivédekezték a hátra levő időszakot. BVSC-Dreher - ÚTÉ 1-0 (0-0) Szőnyi út, 5000 néző, V: Bog­nár Ggóllövő: Bondarenko. A közepes iramú alacsony szín­vonalú mérkőzésen egy jól elta­lált fejes döntött két azonos ké­pességű csapat között a három pont sorsáról. Győri ETO FC - Vác FC- Samsung 2-4 (2-1) Győr, 5000 néző, V: Bede Gól­lövők: Miriuta (6.), Jagodics (22.), illetve Nagy (11.), Vig (53.), Schwarcz (55.), Lantai (62., öngól) A Győr szünet után egy szétesett csapat benyomá­sát keltette. Pénteken játszották ZTE-Békéscsaba 3-0 (2-0) A bajnokság állása: 1. MTK 4 4 _ _ 12­2 12 2. Csepel SC 4 3 1­10­5 10 3. Vác FC-Samsung 4 3­1 13­8 9 4. Stadler FC 3 2 1­6­4 7 5. DVSC-Epona 4 2 1 1 6­5 7 6. BVSC-Dreher 4 2 1 1 4­3 7 7. Ferencváros 3 2­1 6­3 6 8. Parmalat FC 4 2­2 7­9 6 9. Győri ETO FC 4 1 2 1 5­4 5 10. Vasas C. Vigadó 4 1 1 2 5­7 4 11. UTE-Novabau 4 1 1 2 4­6 4 12. Zalaegerszegi TE 4 1­3 7­9 3 13. Pécsi MFC 4 1­3 3­7 3 14. Kispest-HFC 2­1 1 1­2 1 15. Békéscsabai EFC 4­1 3 4-11 1 16. Haladás VSE 4­­4 4-12 0 Szeretnénk, ha nemcsak olvasó­ja, hanem ajánlója is lenne a So­mogyi Hírlapnak. Ezért kérjük, hogy szervezzen ismerösei, bará­tai körében új előfizetőt lapunk­nak. Azok között a jelenlegi előfize­tők között, akik új megrendelőt szerveznek a Somogyi Hírlapnak, a Balaton Füszért Kereskedelmi Részvénytársaság vásárlási utal­ványait sorsoljuk ki, amelyet a cég bármelyik áruházában be lehet váltani. A nyertes előfizetők név­sorát lapunk szombati számában közöljük. A sorsolás előtt kézbe­sítőnk az új megrendelőt személye­sen felkeresi, és ajándékkal is ked­veskedik. Kérjük előfizetőinket, hogy ha szerveznek új előfizetőt, akkor az itt látható megrendelőlapot kitölt­ve küldjék vissza. A borítékra nem kell bélyeget ragasztani, a postai díjat kiadónk a levél érkezése után kifizeti.----------------------------------------------------------------------------1 i Megrendelőlevél i I a SOMOGYI HÍRLAP előfizetésére 1995 ..........................-tői i I Előfizetési időszak: i—i egy hónap dl két hónap dl negyedév dl félév | Előfizetés díja: 525 Ft 1050 Ft 1540 Ft 3050 Ft . ' Kedvezmény: | 72 Ft 145 Ft 252 Ft 534 Ft | Beszervező előfizető: Név.......................................................................... L akcím:....................................................................' I Beszervezett előfizető: Név..............................................................................' Lakcím: .....................................................................I A jelenlegi előfizetőink között, akik új előfizetőket szerveznek, e megrendelőlevél beküldésével, a BAIATOA hifZÍRT KERCfKCDCMIII RÉfZYCflYTARf AÍÖG által felajánlott vásárlási utalványokat sorsolunk