Somogyi Hírlap, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-09 / 107. szám

1995. május 9., kedd SOMOGYI HÍRLAP SPORT 9 Labdarúgó NB III — Dráva-csoport Hat pont a somogyi csapatoknak Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Szuloki bravúr(pont) a Gazdász ellen Balatonföldvári SE- Rákóczi-Kaposcukor FC 9-0 Balatonföldvár, 300 néző. V.: Poszt. Balatonföldvár: Kovács J. — Vörös, Sashegyi, Beleznai, Ko­vács A., Soós, Kalmár (Héjjas), Chezan, Németh, Béres (Szabó), Túri. Edzó': Karasz János. Rákóczi-Kaposcukor FC: Milinte — Kiss, Deme, Itvás (Köves), Szabó, Nagy (Lu- govszkij), Prukner, László, Horváth Z, Csernyijenko, Szin­tűi. Edzó': Horváth Lajos. Szépszámú közönség előtt végig jó iramú, izgalmas, időn­ként színvonalas mérkőzést ját­szott egymással a két csapat a somogyi rangadón. Gólt ugyan nem láthattak a szurkolók, a vendég kaposváriak veretlen­ségi sorozatának megszakítá­sára azonban több lehetőség is adódott a hazaiak előtt; ez vi­szont a csatárok ügyetlenke­dése miatt elmaradt. A tárgyi­lagos nézők egybehangzó vé­leménye volt, hogy a listave­zető Rákóczi-Kaposcukor FC pontot rabolt Balatonföldváron. Kiállítva: Németh (a 79. percben) durva szabálytalanság miatt, ill. László (a 81. percben) a második sárga lap után. Jók: Vörös, Sashegyi, Belez­nai, Chezan, illetve Milinte, Deme, Horváth Z. Siófoki Bányász ifi- Rákóczi-Kaposcukor FC ifi 3-0 Szabó József Kisdorogi Medosz-Marcali 1-2 (1-1) Kisdorog, 100 néző. V.: Áb­rahám. Kisdorogi Medosz: Kiss — Pető, Varga, Viszmeg, Vecsei, Horváth P., Mácsik, Stölkler A. (Lantos), Boros, Óber, Bíró. Edző: Horváth Péter. Marcali VSE: Ángyán (Ko­vács) — Héder, Mészáros, Borbély, Virág, Arany, Tóth P. (Szántó), Kiss (Rózsa), Ritaper, Tóth Cs., Fenusz. Edző. Mészá­ros József. Gólszerzők: Boros (a 40. percben közeli lövésből), il­letve Fenusz (az 5. percben kö­zeli fejesből), Rituper (a 70. percben kapu előtti kavarodás után közeli lövésből). Végig fö­lényben játszottak a hazaiak, sok helyzetet dolgoztak ki. de azokat egy kivételével mind el­puskázták. A vendégek két sze­rencsés góllal nyertek. Jók: Mácsik, Boros, ill. Bor­bély, Mészáros, Tóth Cs. Kisdorogi Medosz ifi-Marcali VSE ifi 1-6 Fekete László Sellyéi SK-Nagyatádi VSE 2-2 (1-0) Sellye, 600 néző. V.: Dárdai. Sellyéi SK: Regős — Csorba, Knézics, Toronicza, Varga, Becker, Kapusi (Vásáros), Gyócsi, Major, Nyers (Óvári), Pfeiffer. Edző: Lőrincz Sándor. Nagyatádi VSE: Czigóth — Lancsár (Brezovszky), Vöjko- vics, Utasi, Kulcsár, Dómján (Minor), Szigeti, Németh, Ko­vács, Fazekas (Vékony), Pókos. Edző: Németh Lajos. Gólszerzők: Pfeiffer 2, illetve Minor, Szigeti. A nagy mellénnyel kiálló Sellye csak egy pontra volt jó. Bozsik László Balatonlelle SE-Gerjeni Medosz 1-2 (0-1) Balatonlelle, 250 néző. V.: László. Balatonlelle SE: Halász — Hollósi, Kenéz, Czubelák, Bene, Himics, Csirpák, Ho- checker, Andrasics, Csíkvár, Pusztai (Koródi). Edző: Kenéz István. Gerjeni Medosz: Blazsó — Fodor (Tóth), Varga, Kiss, Szabó L, Somogyi, Farsang, Taba, Nagy S., Szabó T, Nagy Zs. (László). Edző: Teszler Vendel. Gólszerzők: Pusztai (az 50. percben 1 méteres gurításból), illetve Farsang (a 35. percben 35 méteres szabadrúgásból), Taba (a 87. percben 5 méteres fejesből). A Balatonlelle végig támadta az egész mérkőzést — mindhi­ába. A vendég gerjeniek kétszer jutottak el a hazaiak kapujáig, amelyből két gólt lőttek. A lei- leiek viszont gólhelyzetek so­kaságát hagyták ki. A látottak alapján a Bala- ton-parti együttesnek gólokkal kellett volna nyernie a mérkő­zést. Tovább tart tehát a Bala­tonlelle hazai rossz, eredmény­telen sorozata. Jók: Kenéz, Czubelák, Hi­mics, Hollósi, illetve Farsang, Taba, Fodor. Kenéz István Barcs SC-Komlói Bányász 0-1 (0-1) Barcs, 300 néző. V.: Lubas- tyik. Barcs SC: Füredi — Somo­gyi, Papp T., Kovács, Zeller R., Zeller T. (Mangult), Papp Á., Nem sikerült a visszavágás Hévíz-Heraklith-Autós- centrum-Gazdász (Kaposvár) 109-103 (46-47, 90-90) Autóscentrum-Gazdász: Varga L. (15), Nagy G. (21), Mező- szentgyörgyi (24/3), Tóth Z. (16/3), Borovszky (14/3). Csere: Soós (13). Edző: Mező- szentgyörgyi Dávid. A férfi kosárlabda NB II rá­játszásban — amelynek tétje az NB I-be jutás — a már bajnok Hévíz-Heraklith otthonába lá­togatott el a kaposvári együttes. Mint ismeretes, egy hete Ka­posváron hatalmas küzdelem­ben, csak kétszeri hosszabbítás után tudott nyerni a Hévíz. Saj­nos, nem sikerült a visszavágás. A Szabó Zsoltot és Mudigot nélkülöző Gazdász-Autóscent- rum és a hévízi együttes ezúttal is remek mérkőzést játszott egymással. Egyik csapat sem Vidák, Karsai (Kemény), Haj- mási (Cservölgyi Sz.), Horváth. Edző: Guzsvány János. Komlói Bányász: Adám — Korcsmár, Bódis, Béres, Priol, Schuszter, Dömény, Nagy B. (Somodi), Farkas, Tigyi (Kole- sánszky), Halász. Edző: Kovács Lajos. Gólszerző: Korcsmár (a 42. percben 4 méteres fejesből). Hazai rohamokkal és kima­radt gólhelyzetekkel telt el az első 20 perc. Ezután negyedóra viharszünet következett. A folytatásban továbbra is a Barcs támadott, de az első vendégtá­madás góllal végződött. A má­sodik félidőt is végig támadta a hazai csapat, de a barcsi játéko­sok még az üres kapuba sem tudtak betalálni. A látottak alapján fölényes hazai győze­lemnek kellett volna születnie Barcson. Ehhez azonban gólo­kat kellet volna rúgni... Jók: Papp T„ Vidák, illetve Korcsmár, Schuszter. Barcs ifi-Komlói Bányász ifi 0-4 Kelemen Géza A bajnokság állása: 1. Rákóczi-KFC 23 19 4 - 56- 8 61 2. Pécsi DD Gáz 23 17 3 3 44- 9 54 3. Komló 23 15 5 3 43-13 50 4. Marcali VSE 23 12 7 4 38-29 43 5. Balatonföldvár 23 8 8 7 35-29 32 6. Bonyhádi SE 23 8 7 8 28-32 31 7. Kisdorog 23 8 7 8 26-31 31 8. Sellyéi SK 23 8 7 8 30-38 31 9. Bátaszéki SE 23 9 2 12 36-37 29 10. Gerjen 23 7 5 11 36-42 26 11. Szekszárd 23 6 5 12 28-39 23 12. Nagyatádi VSE 23 4 8 11 18-34 20 13. Letenye SE 23 4 7 12 25-43 19 14. Barcs SC 23 4 6 13 12-29 18 15. Balatonlelle* 23 4 8 11 27-47 17 16. Bólyi SE 23 4 5 14 15-37 17 Megjegyzés: a *-gal jelölt Balatonlelle csapatától három büntetőpont levonva. tudott megnyugtató előnyre szert tenni, s — akárcsak egy hete Kaposváron — most sem hozott döntést a rendes játék­idő. A hosszabbításban aztán a hazaiak játszottak pontosabban, és végül hat ponttal nyerték a végig sportszerű, küzdelmes mérkőzést. Nyolcadik a magyar válogatott Remekül kezdődött, de annál rosszabbul fejeződött be szá­munkra a Portugáliában 17 or­szág részvételével rendezett Spring Kupa férfi röplabda­torna. Mint ismeretes, a magya­rok bravúros kezdés után — a csoportmérkőzések során előbb Spanyolországot, majd Svédor­szágot győzték le 3-1 arányban — megtorpantak, s a törököktől már sima 3-0 arányú vereséget szenvedtek. Ezt a helyosztók során még újabb három „zakó” Kaposvári Gazdász-Szulok 2-2 (0-1) Kaposvár, Gazdász-pálya, 50 néző. V.: Molnár. A gyenge napot kifogó Ka­posvári Gazdász ellen megér­demelten szerezte meg az egyik bajnoki pontot a végig lelkesen játszó és nagy akarással küzdő Szülök. Kiállítva: Gömöri (a második sárga lap után). Gólszerzők: Szabó Z., Báli, illetve Sass, Altmann (1 Les­ből). Jók: Böröcz, Szabó G., il­letve Komái, Korán, Szőke, Altmann. Fonyódi Petőfi SE- Juta 2-0 (1-0) Fonyód, 200 néző. V.: Ré­vész. A lelkes hazai csapat máso­dik félidei jobb játékával meg­érdemelten győzte le a sport­szerű vendégeket. Gólszerzők: Nagy B., Gál. Jók: Bognár, Nagy B., Koszics, Horváth, Gál, illetve Czabula. Fonyód ifi-Juta ifi 6-4 Tolnai Attila Balatonszárszó-T ászár­Kaposfiired SC 0-1 (0-0) követte. A Kántor Sándorral, Karmos Zoltánnal és Mészáros Péterrel felálló magyar csapat előbb a franciáktól kapott ki 3- 1-re (-13, 4,4, 9), majd ugyan­csak négy játszmában a koráb­ban egyszer már legyőzött své­dektől (10, -13, -15, -11) — érdekesség, hogy ez az ütközet 139 percig (!) tartott —, végül pedig az olasz junior válogatot­tól 3-2-re (3, -10, -2, 2, -14). így a magyar férfi röplabdavá­logatott — két győzelemmel és hat vereséggel — a nyolcadik helyen zárta a Spring Kupát. Bogyó Patrik ötödik lett A hét végén Szeged adott ott­hont az ifjúsági szabadfogású országos birkózó-bajnokság­nak, amelyen a Kaposvári Sportiskola kiváló versenyzője, az 58 kg-os súlycsoportban sze­replő Bogyó Patrik is részt vett. Balatonőszöd, 100 néző. V.: Bóna. Mindkét csapat sok gólhely­zetet dolgozott ki, amiből a vendég együttes egyet kihasz­nált, s ezzel — mint utóbb kide­rült — el is döntötte a mérkőzés sorsát. A látottak alapján a dön­tetlen igazságosabb eredmény lett volna. Gólszerző: Fazekas. Jók: Elő, Mester, Bakos, illetve Fazekas, Nógrádi, Tánczos. Balatonszárszó ifi-Taszár- Kaposfüred SC ifi 2-7 Sarang Sándor A bajnokság állása: 1. B.keresztár 23 17 5 1 55-20 56 2. Patalom 23 16 3 4 52-19 51 3. Rádió 1602 23 13 5 5 39-21 44 4. K. Gazdász 23 11 3 9 39-22 36 5. Fonyód 23 10 5 8 25-25 35 6. Balatonszárszó 24 9 6 9 28-29 33 7. Csurgó 23 9 5 9 37-31 32 8. K.szerdahely 23 8 8 7 35-36 32 9. Lengyeltóti 23 8 6 9 33-40 30 10. Tab 24 7 8 9 32-33 29 11. B.szentgyörgy 23 9 2 12 24-37 29 12. Juta 23 8 4 11 28-33 28 13. Somogysárd 23 8 3 12 34-33 27 14. K.füred-Taszár 23 6 6 11 20-34 24 15. Szülök 23 5 4 14 28-54 19 16. Cs.vlsonta 23 3 3 17 21-63 12 Bár a kaposváriak elsősorban kötöttfogásban jeleskednek, azért szabadfogásban is akad több figyelemre méltó eredmé­nyük. Bogyó a kötöttfogású OB-n szerzett bronzérme után ezúttal egy ötödik helyezést könyvelhetett el. Az előző nemzetközi versenyen és a két országos bajnokságon elért he­lyezései alapján már most meg­szerezte az 1995-ös évre ^szóló aranyjelvényes minősítést. Több mint kétezret fizet a tizes A Szerencsejáték Rt tájékozta­tása szerint a totó 18. fogadási hetének nyereményei (a jövede­lemadó levonása után) a követ­kezők. 13 plusz egy és 13 talá- latos szelvényt nem találtak. A 12-esek (12 darab) 716 776, a 1 l-esek (223 darab) 15 428, a 10-esek (2315 darab) pedig 2394 forintot fizetnek. / Labdarúgó NB II — Nyugati-csoport Élre ugrott a Siófoki Bányász Bajai FC-Siófoki Bányász 2-3 (0-3) Baja, 700 néző. V.: Bede (László, Szabó A.). Bajai FC: Tomik — Kapics, Kiss J. Szűcs — Palla, Csinta­lan, Faddi (Orbán az 58. perc­ben), Kiss M., Goretich — Ko­vács /., Teszlik. Edző: Hímer István. Siófoki Bányász: Bíró — Bimbó (Kovács J. a szünetben), Tóth M., Perger — Kriston, Tóth L, Petrák, Szántó, Barna — Szabó, Kirchmayer (Frank a 65. percben). Edző: Gellei Imre. Sárga lap: Bimbó a 25. perc­ben. A 10. percben Kapics hátul­ról próbálta meg szerelni a ki­lépő Kirchmayert, aki a 16-oson belül nagyot esett. A játékvezető megadta a bünte­tőt; a tizenegyes pontra letett labdának maga a sértett futott neki, s a jobb alsó sarokba lőtt. (0-1). A 28. percben Kirch­mayer ívelt szabadrúgásból balról középre. Az egyedül ha­gyott Szabó lehajolva fejelt hat méterről Tomik mellett a jobb alsó sarokba. (0-2). A 33. percben Tóth L. húzott el a jobb szélen, majd pontosan adott be. Középen ismét Szabó érkezett, és a siófoki csatár második gólját fejelhette ké­nyelmesen a bajai kapuba. (0- 3). A 68. percben Kovács I. ugratta ki Csintalant; Perger rosszul ért a labdába, a bajai gólkirályjelölt pedig Bíró mel­lett a kapuba helyezett. (1-3). A 86. percben Kapics jobbról középre emelt, és az egyedül árválkodó Kovács I. a siófoki kapust megelőzve a hálóba emelt. (2-3). Jól kezdődött az NB I-be pá­lyázó Siófoki Bányász és a ki­esés ellen küzdő Baja mérkő­zése, mivel mindkét csapat a nyíltsisakos játékot válasz­totta. A 10. perc után — ami­kor is tizenegyesből vezetést szerzett a vendég Siófok — azonban már csak egy csapat volt a pályán. Gyorsabban, öt­letesebben játszott a Bala- ton-parti együttes, és különö­sebb megerőltetés nélkül érte el újabb góljait. A második fél­időben aztán alaposan vissza­vett a tempóból Gellei Imre edző legénysége. Bár több gólhelyzetet is kidolgoztak, nem sikerült tovább növelni az előnyüket. A bajaiak viszont Csintalan révén szépítettek, sőt, néhány perccel a lefújás előtt Kovács I. még szorosabbá tette a végeredményt. A három pont sorsa azonban egy percig sem volt kérdéses... Jók: Kiss J., illetve Szabó, Kirchmayer, Tóth M. A bajnokság állása: 1. Siófok 24 14 7 3 41-18 49 2. BKV Előre 24 14 6 4 44-27 48 3. Haladás VSE 24 15 2 7 44-22 47 4. Budafoki LC 24 11 8 5 38-33 41 5. Veszprém FC 24 10 10 4 27-16 40 6. Mohácsi FC 24 11 4 9 30-24 37 7. Sz.batta 24 10 7 7 38-38 37 8. Paks 24 11 3 10 29-27 36 9. Dunaferr SE 24 8 10 6 20-13 34 10. Keszthely 24 8 9 7 36-30 33 11. Tatabánya 24 8 4 12 28-32 28 12. Bajai FC 24 7 5 12 28-50 26 13. Matáv-Sopron 24 7 3 14 29-40 24 14. Beremend 24 6 3 15 31-40 21 15. ESMTK-H. 24 5 4 15 18-44 19 16. Pécsi VSK 24 2 5 17 17-44 11 Lovas elnökségi ülés Kaposváron Önállósul a lovasakadémia Kihelyezett elnökségi ülést tartott a kaposvári Pannon Agrártudományi Egyetem lovasakadémiáján a Ma­gyar Lovas Szövetség. A ta­nácskozás somogyi vonat­kozású témáiról kérdeztük Hecker Valtert, a kaposvári lovasakadémia igazgatóját. Az ülésen szó esett a lovas­akadémia jövőjéről. Elvi egyetértés született arról, hogy továbbra is a Földműve­lésügyi Minisztérium fennha­tósága alatt marad az intéz­mény. A kaposvári lovasbázis a jövőben önálló jogi személy lesz, de továbbra is együtt­működik majd a Pannon Ag­rártudományi Egyetemmel. Mint ismeretes, jövőre lovas­torna-világbajnokság lesz Kaposváron; a somogyi szer­vezők az elnökség támogatá­sát kérték a rendezvény sike­res lebonyolítása érdekében. A Magyar Lovas Szövetség és a Budapesti Testnevelési Egyetem megállapodott arról, hogy 1996 őszétől a „TF-en” bevezetik a leendő testnevelő tanárok lovasképzését. Ez ha­talmas lehetőség a magyar lo­vassport és érdekes kihívás a Testnevelési Egyetem szá­mára — mondta Riegler Endre oktatási rektorhelyet­tes. A féléves képzés elindí­tása több mint egy egyszerű szövetségi kezdeményezés, hiszen a jövőben így egyre több lovasközpont alakulhat ki hazánkban. (Orosz) Finnország nyerte a jégkorong VB-t. miután a döntőben 4-1-re legyőzte Svédország csapatát. A képen a finn Hannu Virta szorítja meg a svéd Charles Berg­lund-Ot. FEB-REUTERS