Somogyi Hírlap, 1995. május (6. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-02 / 101. szám

SOMOGYI HÍRLAP 1995. május 2., kedd SPORTMAGAZIN Ötjátszmás győzelem Röplabda NB I, férfi rájátszás a 13-18. helyekért Lendületben a fehér mezes kaposváriak fotó: kovács tibor Kaposvári Balatel RCII.- Szolnoki RK 3-2 (9,8,-8,-7, 8) Kaposvár, városi sport­csarnok. V.: Karádi, Prukner. Kaposvári Balatel RC II.: Kiss Z. /., Kiss Z. II., Erdei, Tóth T., Jezeri, Karlovics. Csere: Németh Cs., Varga P., Farkas L. Edzó': Károly Ró­bert. Szolnoki RK: Gulyás, Ned- balek, Papp, Illés, Tóth, Lo­vász. Csere: Surányi. Edző: Illyés Gábor. Az első pontokat a vendégek gyűjtötték be, s 4-2-re elhúz­tak. A kaposváriak azonban ek­kor ritmust váltottak, és a jó sáncmunkájuknak köszönhe­tően sorra szerezték a pontjai­kat. A vendég Szolnok edzője 13-8-nál már a második időké­rési lehetőségét is kihasználta, de a hazaiak játszmagyőzelmét nem tudta megakadályozni. A második szettben megsérült a Balatel RC II. feladója, Kiss Z. II.; ennek ellenére mégis sike­rült hozni nagy küzdelemben ezt a játszmát is. A harmadik játszma — akárcsak a negyedik — a Tisza-partiak fölényét hozta, s így sikerült egyenlíte­niük. A mindent eldöntő utolsó, rövidített játékrészben aztán ismét egy lelkes, jól játszó Bá­láiéit láthattunk a pályán, s vé­gül magabiztosan nyertek az el­fáradó szolnokiak ellen. A 110 percig tartó ötjátszmás mérkőzés egyenlő erők küz­delmét hozta. A kaposváriakat dicséri, hogy a találkozó végén volt erejük újítani, s a maguk javára fordítani a mérkőzést. Ezzel — a korábbi négy vesztes találkozó után — végre meg­szerezte első győzelmét a Bala­tel RC II. csapata a kiesés ellen folyó rájátszásban. A kaposvári együttesben Je­zeri, Erdei és Karlovics játszott jól, míg a szolnokiaknál Tóth és Papp teljesítménye emelkedett ki. (Kun) Damon Hill győzelme Férfi kosárlabda NB I, rájátszás a 9-16. helyekért Búcsú a legjobbaktól A brit Damon Hill nyerte a Forma-1-es autós gyorsasági világbajnokság San Marino Nagydíjat Imolában. Hill 18,5 másodpercet vert a francia Jean Alesire, míg 43,1 mp hátrány­nyal az osztrák Gerhard Berger száguldott be a célba harma­dikként. A világbajnoki cím védője, a német Michael Schu­macher a 10. körben kiesett, míg a brit Nigel Mansell csak a 10. helyet tudta „megcsípni”. A pilóták a verseny előtt egyper­ces gyászszünettel adóztak a háromszoros világbajnok brazil Ayrton Senna emlékének, aki tavaly itt vesztette életét. Dombóvári VMSE- Kaposvári KC 78-62 (39-25) Dombóvár, városi sportcsar­nok, 700 néző. V.: Váradi, El­mauer. Dombóvári VMSE: Wright (11), Nagy L. (8), Eropkin (22/9), Kerényi (3), Kiss A. (-). Csere: Bosznai (8/6), Kiss S. (18), Halmai (8), Krasznai (-). Edzó': Molnár István. Kaposvári KC: Lopicsics (11/3), Kovács L. (8/3), Filipo- vics (6), Bognár (-), Hoffmann (10). Csere: Monok (21/9), Ág­falvi (2), Vojvoda (4). Edző: Stickel Péter, Dér Tamás. Kipontozódott: Kiss A. a 31. percben, Hoffmann a 36. perc­ben. A hazaiak szempontjából kezdődött jobban a találkozó. A dombóváriak jól, szervezetten védekeztek, és a támadásaikat rendbe kosárral fejezték be. A vendég kaposváriaknál nem akadt, aki a gyűrűbe talált volna. A negyedik perc végén már kénytelen volt időt kérni Stickel Péter edző: ekkor 14-5 állt az eredményjelző táblán. A kaposváriak szinte csak bünte­tőkből tudtak pontot szerezni az első félidő derekáig. A vas­utas-csapat Wright zsákolásá­val és Bosznai triplájával még tovább növelte az előnyét, s megnyugtató, több mint 10 Bekövetkezett tehát az, amitől féltünk: a Kaposvári KC NB I-es férfi kosárlabdacsapata az utóbbi évek egyik legharmat­gyengébb produkcióját nyújtva a 13. helyen zárta a bajnoksá­got, azaz kipottyant a „B”-cso- portba. A rájátszásban hiába nyerte meg mind a négy hazai találkozóját — amikor már minden veszve látszott, még akkor is lehetett hallani olyan hangokat: valószínűleg elég lesz a bentmaradáshoz az, ha a hazai meccseket hozzuk —, Dombóváron utolérte saját vég­zete a kaposvári együttest. Hosszú és minden bizonnyal érdekességekkel teli boncolga­tást igényelne az, hogy egyálta­lán hogyan jutott el idáig a nem is olyan régen még Szuper Li­gában és Koracs Kupában érde­kelt Kaposvári KC. Nyilván az egyik legfőbb oka a mélyrepü­pontos előnnyel várhatta a foly­tatást. Szünet után sem válto­zott a játék képe: mintha nem is a Kaposvári KC számára lett volna létfontosságú a mérkő­zés... A hazaiak rendkívül lel­kesen, fegyelmezetten védekez­tek, és pontosan dobtak. A ka­posváriak ugyanakkor egymást alul múlva, enerváltan, szét- esően játszottak. A 31. percben 63-44-es állásnál kipontozó­dott Kiss A. Ezután a csereként beállt rendkívül gyors Halmai lopott el egymás után két labdát a kaposváriaktól, ami újabb négy pontot jelentett a dombó­váriak számára. Négy perccel a mérkőzés vége előtt (70-55) Hoffmann is megkapta az ötö­dik személyi hibáját, így szá­mára is idő előtt véget ért a ta­lálkozó. Végül teljesen megér­demelten, 16 ponttal nyerte a két szomszédvár összecsapását a Dombóvári VMSE, s így ala­posan visszavágott kaposvári vereségéért. Nem így képzelték el ezt a mérkőzést a Dombó­várra ellátogató kaposvári szurkolók. Az első perctől kezdve a hazaiak irányították a játékot; minden megmozdulá­sukon látszott, hogy sokkal jobban akarják a győzelmet, mint ellenfelük. A kaposvári já­tékosoknál a lelkesedésnek és az akaratnak még a nyomát sem lésnek — hiszen mindig is elő­szeretettel hangoztatták — a példátlan sérüléshullám. Az vi­szont már egy más lapra tarto­zik, hogy a KKC ellenfelei ha­gyományt csináltak abból, hogy a félidő utolsó másodperceiben dobtak — jóval a vonal mögül — hárompontos kosarat. Mert ezt ellenü(n)k meg lehetett csi­nálni. Más mérkőzéseken aligha... Aztán itt van egy má­sik dolog is: ha a csapat el­hagyta a Kaposvár határát jelző táblát, már automatikusan húz­hattunk egy újabb rovátkát a ve­reség címszóhoz. Hihetetlenül hangzik, de sajnos tény: utol­jára tavaly decemberben, azaz több mint négy hónapja (!) sike­rült utoljára idegenben győznie a kaposvári együttesnek. Az egyesületnél kialakult és vallott nézet szerint hibásak a szurkolók is: állandó bekiabálá­lehetett felfedezni, így aztán nem is lehetett más a végered­mény, mint a súlyos és annál inkább fájó vereség. Mivel a Nagykőrösi KK otthon két ponttal legyőzte a Debrecent, így a nagykőrösiek maradtak bent az „Alcsoportban, a Ka­posvári KC pedig jövőre a „B”-csoportban szerepelhet... A Dombóvári VMSE csapa­tának legjobbjai a két külföldi „idegenlégiós”, Eropkin és Wright, valamint Kiss S. vol­tak. A Kaposvári KC csapatá­ban nem akadt kiemelkedő tel­jesítmény. Kun Zoltán További eredmények: Nagykőrösi KK-Debreceni SI-Tegáz 77-75 (42-47) MAFC-Vegyépszer-Csepel- Kordax 87-123 (37-57) Bajai Bácska KSE-Soproni Aszok KC 86-91 (38-52) A végeredmény: 9. Soproni KC 14 10 4 1253-1172 24 10. Csepel-K. 14 9 5 1297-1159 23 11. Debreceni Sl 14 8 6 1259-1165 22 12. Nagykőrös 14 7 7 1103-1115 21 13. Kaposvár 14 7 7 1176-1187 21 14. MAFC-V. 14 6 8 1194-1277 20 15. Dombóvár 14 6 8 1115-1168 20 16. Bajai BKSE 14 3 11 1115-1269 17 A 9-12. helyezett csapatok a következő bajnoki szezont az „Alcsoportban kezd­hetik, míg a 13-16. helyen végzett együt­tesek a „B”-csoportban rajtolhatnak majd. saikkal rendre zavarták a csapa­tot. A játékvezetőkről már nem is szólva, akik minden mérkő­zésen kivétel nélkül a kaposvá­riak ellen fújtak. És persze, hi­básak vagyunk mi, toliforgatók is, amiért a vereségekből — hi­szen abból volt bőven — „nem csináltunk” győzelmeket, nem tapsoltuk meg a játékosok min­den áron való győzni akarását, eget verő lelkesedését. Akiket viszont nem érhet semmiféle vád, azok maguk a játékosok, az edzők és a vezetők. Ők min­dent megtettek, nem rajtuk múlt... Persze, azért a ^’’-csoport­nak is megvannak a maga elő­nyei. Például láthatunk majd (már persze, akik egyáltalán még kimennek) somogyi ran­gadót. Ja, és majd elfelejtettem: talán néha idegenben is sikerül nyerni... Fenyő Gábor TOTÓ 1. Soproni LC-Vác FC 1-1 X 2. ZTE-ÚTE-Novabau • 1-1 X 3. Vasas-Csepel-Kordax 3-0 1 4. Dortmund-Dresden 2-0 1 5.1860M.-M.gladbach 2-0 1 6. Stuttgart-B. München 0-2 2 7. Brescia-Parma 1-2 2 8. Fiorentina-Juventus 1^1 2 9. Genoa-Sampdoria 2-1 1 10. Lazio-Cagliari 0-0 x 11. Padova-Roma 0-0 x 12. Reggiana-Milan Ú4 2 13. Torino-Napoli 1-1 X A pluszmérkőzés: 14. Frankfurt-Bremen 0-0 x A hosszabbítás döntött csak Autóscentrum-Gazdász (Kaposvár )-Hévíz-Heraklith 106-108 (55-45,86-86,98-98) Autóscentrum-Gazdász: Varga L. (18/9), Szabó Zs. (47/24), Nagy G. (15), Mezőszentgyör- gyi (7/3), Borovszky (10). Csere: Soós (6), Tóth Z. (3/3), Műdig (-). Edző: Mezó'szent- györgyi Dávid. Utolsó hazai mérkőzését ját­szotta az NB I-ért folyó ráját­szásban az Autóscentrum-Gaz­dász csapata. Ellenfele az a Hé- víz-Heraklith volt, amely a rá­játszásban még nem kapott ki. A találkozónak nagy volt a tétje, hiszen a kaposvári gárdá­nak győzelme esetén maradt volna reménye a feljutásra, míg ellenkező esetben a Hévíz be­biztosítja az első helyét. Az első félidőben sokáig fej-fej mellett haladt a két csa­pat. A játékrész közepén aztán a Gazdász egymás után négy triplát dobott, s az ekkor meg­szerzett 10 pontos előnyét egé­szen a félidő végéig tartani tudta. A második játékrészben előbb Nagy G„ majd Mező- szentgyörgyi pontozódott ki. A vendég hévíziek ezt kihasz­nálva felzárkóztak, és az utolsó percben egyenlítettek. Az első hosszabbítás nem hozott döntést: a vendégeknél volt az előny, de Varga L. az utolsó másodpercben dobott hárompontos kosarával sikerült egyenlíteni, s így következhe­tett az újabb ráadás. A találkozó végül a második hosszabbítás lejárta előtt négy másodperccel dőlt el, amikor is a Hévíz-He- raklith irányítója, Sebestyén el­len szabálytalankodtak. Ő mindkét büntetőt értékesítette, az Autóscentrum-Gazdász pe­dig erre már nem tudott vála­szolni. Tanulságos csoportcsere Gergely Zoltán ezüstérmes Ezúttal már 21. alkalommal rendezték meg a Komárom- Komámo nemzetközi utcai fu­tóversenyt. A férfiaknál — akikre mintegy 10 kilométer megtétele várt — a győztes szlovák Miroslav Vanko mögött (27:36) a Kaposvári Építők SC kiválósága, Gergely Znltán sze­rezte meg a második helyet 28:00-ás remek időeredmény­nyel. A hölgyeknél — nekik 4 kilométert kellett lefutniuk — a debreceni Pásztor Kornélia bi­zonyult a leggyorsabbnak 14:10-el. Kiütéses győzelmek A megyei asztalitenisz-csapat­bajnokság (Balatoni-csoport) negyedik fordulójában a követ­kező eredmények születtek. Női mérkőzések: Zamárdi Petőfi SE Il.-Siófoki VSE 0:5, Zamárdi Petőfi SE I.-Tabi SE 5:0, Bala- tonboglári SC-Balatonszárszói SE 2:3. Férfi mérkőzések: Sió­foki VSE IV.-Siófoki VSE II. 0:10, Lengyeltóti SE II.-Tabi SE 10:0, Balatonboglári SC- Balatonszárszói SE 7:3. (A Sió­foki VSE III. csapata szabad­napos volt). Kikapott az éllovas Segesden A barcsi körzeti labdarúgó-baj­nokság 21. fordulójának ered­ményei: Segesd-Lábod 2-0, Bakháza-Drávatamási 2-2, Iharos-Szabás 2-2, Inke-Kutas .3-2, Ötvöskónyi-Beleg 4-0, Bolhás-Kálmáncsa 1-1, Da- rány-Porrog 1-0. Az élcsoport állása: 1. Lábod 55 pont, 2. Inke 51 pont, 3. Segesd 42 pont, 4. Gyékényes 41 pont, 5. Kutas 40 pont. Edzőváltás a Kispest-Honvédnál A Kispest-Honvéd FC csapatá­tól származó tegnapi hír szerint az NB I-es bajnokságban sze­replő piros-fekete együttes ve­zetőedzőjét, Kozma Mihályt sa­ját kérésére felmentették tiszt­ségéből. A kispesti gárda új ve­zetőedzője az a Török Péter, aki korábban már dolgozott a fővárosi csapatnál. Klinsmann a legjobb Angliában A labdarúgásra szakosodott új­ságírók szerint Jürgen Klins­mann, a Tottenham német vá­logatott csatára lett „az év leg­jobb játékosa” Angliában. A mostanában remekül játszó szőke támadó a szavazatok 76 százalékát gyűjtötte be, így nagy fölényei végzett az élen. „Klinski” egyébként már har­madszor részesült ebben az el­ismerésben, hiszen hazájában már kétszer is — 1988-ban és 1994-ben — megválasztották az esztendő legjobbjának. Klinsmann győzelme nagy si­kernek számít, hiszen Angliá­ban eddig mindössze három al­kalommal választottak meg idegenlégióst az „év labdarúgó­jának”. Másfélmilliót fizet a telitalálat A Szerencsejáték Rt tájékozta­tása szerint a totó 17. fogadási hetének nyereményei (a jövede­lemadó levonása után) a követ­kezők. 13 plusz egy találatos szelvényt 5 darabot találtak, a nyereményük egyenként 1 645 092 forint. A 13-asok (11 da­rab) 357 218, a 12-esek (400 darab) 9526, a 11-esek (4290 darab) 888, a 10-esek (28 562 darab) pedig 215 forintot érnek. 22. lett a Balatel Balatel KE Siófok- Veszprémi Egyetem- Csopak Rt 96-65(55-28) Siófok, Foki-hegyi iskola tor­nacsarnoka, 200 néző. V.: Nagy J., Csizmadia. Balatel KE Siófok: Bonda­renko (14), Laczházi (19), Tö­rök (8/6), Godena (25), Tóth Á. (4). Csere: Csornai (4/3), Bödör (-), Horváth (7/3), Blaumann (4), Dodeusz (11/9). Edző: Cseresznyés Fe­renc. A hetedik percben már má­sodik idejét volt kénytelen ki­kérni a vendég veszprémiek edzője. Ekkor már ugyanis 23^t~re (!) vezetett a felsza­badultan játszó siófoki együt­tes. Godena és Laczházi szemet gyönyörködtető kosaraival egyre inkább elhúzott ellenfe­létől a Balatel, míg a Veszp­rém egy igencsak leeresztett csapat benyomását keltette. Csak az volt a kérdés, hogy mekkora különbséggel nyer­nek a hazaiak, illetve azért szurkolt a publikum, hogy meglegyen a száz pont. Utóbbi nem jött össze, mert a végére egy kissé „lazítottak” Godenáék, ám még így is több mint 30 ponttal győztek. A bajnoki idényzáró mér­kőzésen látványos, könnyed játékkal örvendeztette meg híveit a Balaton-parti gárda. Tehette, mert az ellenfele hagyta... A Balatel KE Siófok csa­pata így a 22. helyén fejezte be idei bajnoki szereplé­sét. (Fónai)