Somogyi Hírlap, 1995. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1995-05-11 / 109. szám

1995. április 10., hétfő SOMOGYI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 11 Labdarúgó NB III, Dráva csoport Két vendégsiker a megyei rangadókon Balatonföldvári SE- Barcsi SE 2-0 (1-0) Balatonföldvár, 100 néző. V.: Bányai. Balatonföldvár: Kovács J. — Farkas, Sashegyi, Beleznai, Kovács A., Soós, Kalmár, Gru­ber, Szabó (Héjjas), Túri, Bala­ton. Edzó': Karasz János. Barcs: Füredi — Zeller R., Pap T., Kovács, Mongult, Vi- dák, Papp A., Zeller T., Aigner, Hajmási (Karsai), Horváth (Cservölgyi). Edzó': Guzsvány János. Gólszerzők: Balaton (34. p. 18 m-es szabadrúgásból), Kal­már (61. p. 8 m-es fejesből). A mezőnyben ügyesen kom­bináló vendégeket a hazaiak azzal tudták legyőzni, hogy a földvári csapatban képzettebb játékosok vannak, akik vissza­fogott játék mellett is képesek eldönteni egy mérkőzést. Jók: Beleznai, Kovács A., Kalmár, Balaton, illetve Papp T., Zeller T. S. Bányász ifi — Barcsi ifi 7-0 Szabó József Balatonlelle-Marcali 1-3 (0-0) Balatonlelle, 200 néző. V.: Os- termajer. Balatonlelle: Halász — Ke­néz, Szabotin (Androsics), Bene, Csirpák, Czubelácz, Ho- checker, Koródi, Hollósi (Hi- nics), Pusztai, Ágh. Edzó': Ke­néz István. Marcali: Ángyán — Bozsó (Csonka), Mészáros, Borbély, Rózsa, Kiss (Dér), Rituper (Szántó), Arany, Tóth, Fenusz, Héder. Edzó': Mészáros József. Gólszerzők: Fenusz (50. p. 30 m-es szabadrúgás), Kiss (80. p. 10 m-es gurítás), Rituper (85.p. szögletből), Kiss (80. p. 10 m-es gun'tás), Czubelácz (70. p. 25 m-es szabadrúgás). Szerencsés gólokkal nyert a Marcali. A viharos erejű szél­ben nem alakulhatott ki jó já­ték. A szervezettebben játszó vendégek megérdemelten nyer­tek. Jók: Kiss, Rózsa, Rituper, illetve Czubelácz. B. le lie ifi — Marcali ifi 0-2 Kenéz István Nagyatád-Rákóczi- Kaposcukor 0-1 (0-0) Nagyatád, 500 néző. V.: Béni. Nagyatád: Czigóth — Lan- csár, Pókos, Utasi, Minor, Kul­csár, Szigeti, Németh, Fazekas (Kovács), Becsei, Vékony. Edzó': Németh Lajos. Rákóczi-Kaposcukor: Mi­linte — Kiss, Szabó M. Itvás, Prukner (Lubovszkoj), Deme, Süveges (Nagy G.), Szintai, Csemyijenko (László), Hor­váth, Nagy T. Edző': Horváth Lajos. Gólszerzők: Nagy T. (50. p. 14 m-es lövés). Jó talajú pálya, de orkán­szerű szél fogadta a bajnokaspi­ráns Kaposvári Rákóczit, és a kiesés ellen küzdő hazaiakat. Az első félidő kiegyenlített já­tékot, és egy-egy kihagyott gólhelyzetet hozott. A második félidőben a hazaiakat segítette a szél, ennek ellenére a vendégek egy ártalmatlannak látszó akci­óból gólt szereztek, mad óriási gólhelyzeteket hibáztak el. A sokkhatás elmúltával feltámadt a hazai csapat, óriási gólhelyze­teket alakított ki, ezeket elhi­bázta, így ebben a szezonban a negyedik egygólos vereséget szenvedte el. Jók: Czigóth, Szi­geti, Becsei, illetve Milinte, It- vás, Deme, Nagy T. Rákóczi ifi — Nagyatád ifi 5-2 Kereszthegyi István További eredmények: Sellye — Gerjen 1-3 Bonyhád-Letenye 1-0 Bóly-Pécsi DD GÁZ 0-1 Bátaszék-Komló 1-0 Szekszárd-Kisdorog 0-0 A bajnokság állása: 1. Rákóczi-KFC 2. Pécsi DD Gáz 3. Komló 4. Marcali VSE 5. Balatonföldvár 6. Kisdorog 7. Bonyhádi SE 8. Sellyéi SK 9. Gerjen 10. Bátaszéki SE 11. Szekszárd 12. Letenye SE 13. Nagyatád 14. Barcs SC 15. Balatonlelle* 16. Bólyl SE 19 1 6 3 - 47- 7 51 19 15 2 2 37- 5 47 19 12 5 2 36-10 41 19 11 4 4 34-26 37 19 8 6 5 34-24 30 19 7 7 5 23-23 28 19 7 6 6 22-29 27 19 6 5 8 25-35 23 19 6 4 9 31-35 22 19 7 1 11 25-30 22 19 5 4 10 25-35 19 19 4 5 10 19-31 17 19 3 6 10 11-24 15 19 3 5 11 11-27 14 19 3 7 9 21-38 13 19 2 4 13 12-34 10 Megjegyzés: a *-gal jelölt Balatonlelle csa­patától három büntetőpont levonva. A Balatel őrzi helyét Az 1-6. rajthelyekért: Zalaegerszegi TE-Balatel RC 1-3 (13, -10, -14, -7) A kaposvári együttes nagy küzdelemben, négy játszmában győzött tegnap este Zalaeger­szegen, s így továbbra is őrzi harmadik helyét. Pénteken a Medikémia-Szeged vendégei lesznek Pásztorék, míg vasár­nap 17 órakor a Csepel-Kordax csapatát fogadják Kaposváron a városi sportcsarnokban. A 13-18. helyekért: Debreceni TE-DSI-Balatel RC II. 3-1 (10, -7,1, 7) Debrecen, 100 néző. V.: Szabó K., Kovács G. Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban hét csapat gólképtelen volt T ab-Kaposfüred- Taszár 0-2 (0-1) Tab, 300 néző. V.: Molnár. Tab: Krezinger — Matyék, Zare, Ladiszlai, Szabó, Vitéz (Balázs), Fehér, Kovács, Ér­sek (Szukován), Kis, Sztán (Kurucz). Edzó': Horváth Já­nos. Kaposfüred-Tászár: Tánc- zos — Püspök, Borbély, Vejki, Bognár, Szabó, Kari, Fazekas, Nógrádi, Mészáros (Pintér), Babulják (Szó'cs). Edző: Po- zsegovics Gábor. Alacsony színvonalú mér­kőzésen az enerváltan, sok hi­bával játszó hazaiak megér­demelt vereséget szenvedtek a lelkesen játszó vendégek el­len. Gólszerzők: Szabó, Bog­nár. Jók: a hazai csapatból senki, illetve Borbély, Bognár, Nógrádi. Tab ifi-Kaposfüred- Taszár ifi 5-0 Pretz János Rádió 1602-Fonyód 1-1 (0-1) Toponár, 150 néző. V. Si­pos. Az első félidőben mindkét csapat védelme átjáróház volt, a kapusok a bravúrokkal egy­mást múlták felül. A második játékészben a hazaiak többet támadtak, de az igazi játék el­maradt. Élvezetes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Gólszerzők: Kalina, illetve Nagy. Jók: Ferencz, Vida Cs., Vemer, illetve Gyenes, Deák­vári, Zrínyi Rádió 1602 ifi-Fonyód ifi 2-1 Törzsök Lajos Baiatonszárszó­Balatonszentgyörgy 2-0 (2-0) Balatonöszöd, 50 néző. V.: dr. Csapó. Az első félidő hazai roha­mokkal kezdődött, ami hama­rosan góllá érett. A szünet előtt még növelni tudta elő­nyét a szárszói együttes, a má­sodik félidőben pedig már ki­egyensúlyozottabb játék folyt a pályán. Megérdemelt hazai siker született a sportszerű ta­lálkozón. A hazai csapat a 89. percben tizenegyest hibázott. Gólszerzők: Kalmár, Furulyás (öngól). Jók: Kalmár, Ludé- zer, Sarang Zs., illetve Szeke­res, Kiss S., Gyapjas. Balatonszárszó ifi­Balatonszentgyörgy ifi 8-0 Sarang Sándor Lengyeltóti-Somogysárd 2-2 (1-2) Lengyeltóti, 150 néző. V.: Cservölgyi T. Az első félidőben a vendé­Harc a labdáért a K. Gazdász (sötét mezj-Kaposszerda- hely találkozón fotó: török anett gek a szél, illetve a hazai csa­pat kapusa segítségével kétgó­los előnyhöz jutottak, de a há­zigazdák még a szünet előtt büntetőből szépítettek. A má­sodik játékrészben teljesen be­szorította ellenfelét a lengyel­tóti együttes, de ez csak az egyenlítésre volt elég a játékot végig „széttördelő” vendégek ellen. Gólszerzők: Somogyi (11-esből), Szentes, illetve Németh (2). Jók: Vanya, An­tal, Schmida, Somogyi, illetve Tóth, Szulimán, Németh. Lengyeltóti ifi- Somogysárd ifi 0-4 Nagy Lajos Csokonyavisonta, 150 néző. V.: Böröczi. A vendégcsapat az orkán­szerű szél támogatásával két­gólos előnyt szerzett. A szü­net után a hazaiak mindent megpróbáltak, de a tudato­sabban játszó vendégek min­den kísérletüket meghiúsítot­ták. A vendégek győzelme megérdemelt. Gólszerzők: Richter, Ki­rály. Jók: Edesár I., Edesár II., illetve Richter, Király, Adorján, Gál, Hanusz. Csokonyavisonta ifi- Patalom ifi 0-10 Papp László Balatonkeresztúr- Csurgó 0-0 Balatonkeresztúr, 200 néző. V.: Varga L. Közepes színvonalú mérkő­zésen igazságos döntetlen szü­letett. Jók: a hazai csapatból senki, illetve Papp I., Beke. Balatonkeresztúr ifi- Csurgó ifi 1-3 Zentai József Kaposvári Gazdász- Kaposszerdahely 3-0 (2-0) Kaposvár, Gazdász-pálya, 100 néző. V.: Juhász. A kellemetlen szélben ha­mar vezetést szerzett a Gaz­dász. A félidő közepén sike­rült tovább növelni a hazai előnyt, a játékrész végén a vendégek tizenegyest hibáz­tak. A szünet után egy jól elta­lált lövéssel biztosította be a győzelmet a hazai gárda. Gól­szerzők: Szabó G., Buni, De- csi. Jók: Borsos, Szabó G., Buni, illetve Hoch. Pócza Kálmán Csokonyavisonta- Patalom 0-2 (0-2) Szulok-Juta 4-0 (2-0) Szülök, 100 néző. V.: Cser­völgyi J. Az erős széltől támogatott hazai csapat az első félidőben kétgólos vezetést szerzett. A szünet után a vendégek birto­kolták többet a labdát, a haza­iak viszont veszélyes ellentá­madások végén szerzett gó­lokkal tovább növelték elő­nyüket. A szulokiak győzelme megérdemelt. Gólszerzők: Altman (2), Berda, Kánya. Jók: Altman, Komái, Gömöri, Czink, illetve senki. Szülök ifi-Juta ifi 1-3 Hengerics József A bajnokság állása: 1. B.keresztúr 2. Patalom 3. Rádió 1602 4. K. Gazdász 5. Juta 6. Fonyód 7. B. szárszó 8. Csurgó 9. Lengyeltóti 10. Somogysárd 11. K.szerdahely 12. Tab 13. B.szentgyörgy 14. K.füred-Taszár 15. Szülök 16. Cs.visonta 19 13 5 1 47-18 44 19 13 3 3 47-17 42 19 12 4 3 34-15 40 19 10 1 8 30-18 31 19 8 4 7 26-25 28 19 8 4 7 20-20 28 19 7 5 7 22-26 26 19 7 4 8 31-28 25 19 7 4 8 27-33 25 19 7 3 9 30-26 24 19 6 6 7 26-31 24 19 5 8 6 26-27 23 19 6 2 11 17-32 20 19 5 4 10 16-30 19 19 5 2 12 22-45 17 19 2 3 14 18-48 9 Labdarúgó NB II Nyugati csoport Csonka csapattal is diadal ESMTK-Hungaplast-Siófoki Bányász 0-3 (0-2) Budapest, Ady E. út 600 néző. V.: Lettrich. ESMTK: Szűcs — Gabnai, Farkas, Telek, Kalotzkai (Papp), Vaskó, Simon, Felföldi, Németh, Magyar, Argiropulosz. Edző: Ebedli Ferenc. Siófoki Bányász: Bíró — Bimbó, Tóth M., Olajos, Per- ger, Kriston, Petrok, Szántó, Barna, Szabó (Kiss), Kirch- mayer (Frank). Edző: Gellei Imre. Sárga lap: Farkas (8. p.), Vaskó (26. p.), Petrók (31. p.), Bimbó (67. p.), Telek (72. p.). Kiállítva: Petrók (73. p. a második sárga lap után). Rögtön kezdés után góllal indított az esélyesebb Siófok: Szántó a 2. percben kiugrott a védők közül és a jobb alsó sa­rokba lőtt. 0-1. Az erős szél támogatásával továbbra is tá­madásban maradt a Bányász. A 29. percben Szabó 15 méterről növelte az előnyt. 0-2. A tarta­lékos erzsébeti legénység dere­kasan harcolt, de ez csak az eredmény viszonylagos szo­rossá tételéhez volt elég. Az első félidőben a gólokon kívül Kriston és Kirchmayer révén még két kapufát is lőttek a ven­dégek. A második félidőt is gól­lal indították a siófokiak: az 50. percben Petrók 14 méterről lőtt a hálóba. 0-3. A hamadik gól szerzőjének kiállítása után visszafogták az iramot a siófo­kiak és csak a biztos győzelem megtartására törekedtek. Jók: Szűcs, illetve Kriston, Szántó, Szabó, Kirchmayer. Janák László További eredmények: Dunaferr-Keszthely 1-0 (0-0) Veszprém-Paks 1-0 (0-0) Haladás VSE-Budafok 4-0 (3-0) Százhalombatta-Mohács 3-1 (1-0) Beremend-Soproni TSE 1-0 (1-0) BKV Előre-Tatabánya 2-1 (1-0) Baja-PVSK 1-0 (1-0) A bajnokság állása: 1. BKV Előre 20 2. Siófok 20 3. Haladás VSE 20 4. Sz.batta 20 5. Veszprém FC 20 6. Mohácsi FC 20 7. Budafoki LC 20 8. Paks 20 9. Dunaferr SE 20 10. Keszthely 20 11. Bajai FC 20 12. Beremend 20 13. Tatabányai SC 20 14. Matáv-Sopron 20 15. ESMTK-H. 20 16. Pécsi VSK 20 12 5 3 36-22 41 11 6 3 32-13 39 12 1 7 37-21 37 956 32-31 32 7 10 3 22-14 31 947 26-20 31 875 30-29 31 938 26-23 30 7 8 5 16- 9 29 767 30-25 27 758 25-39 26 6 3 11 30-32 21 5 4 11 19-29 19 5 3 12 24-35 18 5 3 12 15-36 18 2 5 13 14-36 11 A Barcelonáé a LEN Kupa Nem sikerült a bravúr a férfi vízilabda LEN Kupa döntőjé­ben az FTC-Vitasport csapatá­nak. A finálé vasárnapi, spa­nyolországi visszavágóján is a CN Barcelona nyert a buda­pesti találkozóhoz hasonlóan megint két góllal, így kettős győzelemmel jutottak hozzá a katalánok a harmadik számú kontinentális serleghez. A ta­lálkozó végeredménye: CN Barcelona-FTC-Vitasport 9-7 (2-1, 3-0, 2-3, 2-3). Kropkó második lett Ausztráliában Tegnap Foster-Iuncurry-ben, a hagyományos Ironman-soro- zat idei második, ausztráliai ál­lomásán Kropkó Péter, a leg­kiválóbb magyar triatlonista a második lett. A táv 3,8 km úszásból, 180 km kerékpáro­zásból és 42 km futásból állt. A 16 fokos tengerben rende­zett úszás után Kropkó a ti­zenharmadikként jött ki a víz­ből, majd a kerékpározásban az ötödik legjobb időt teljesí­tette. A magyar versenyző a futásban nyújtotta a legnagy­szerűbb teljesítményt: több mint 11 perccel volt gyorsabb a többieknél, s egyedül csak a német Lorenzet nem tudta be­fogni az összesítésben. Érde­kesség, hogy Kropkó Péter a verseny alatt — a 30 fokos hő­ség ellenére mindössze — egy kilót fogyott s úgy érzi, hogy rendesen fel tud készülni a hó­nap végén megrendezésre ke­rülő veszprémi duatlon Eu- rópa-bajnokságra. A végered­mény: 1. Holger Lorenz (Né­metország) 8,27:34 óra, 2. Kropkó Péter (Magyarország) 8,29:55 óra, 3. Pauli Kiuru (Finnország) 8,34:16 óra. Káldy és Földingné sikere a Vivicittán A nagy szél és a meteorológu­sok által jósolt hideg idő soka­kat elriasztott ugyan, de ennek ellenére is 1689 induló állt rajthoz az idén tizedszer meg­rendezett Vivicitta városvédő utcai futóversenyen. Az ama­tőröket megelőzve a profi atlé­ták érkeztek először a Margit­szigeti Palatínus strandra, ahol a rajt és a cél is volt. A férfiak­nál Káldy Zoltán, míg a nőknél Földingné Nagy Judit bizo­nyult a leggyorsabbnak. Az újpesti Káldy Zoltán mögött (34:43 perc) Berkovits Imre érkezett be másodikként, a harmadik pedig Serfőző János lett. A gyengébbik nemnél Földingné diadalmaskodott, bizonyítva ezzel, hogy a pári­zsi maratonin aratott nagy­szerű győzelme után is tartja jó formáját. A második és har­madik helyen Jakab Agnes, il­letve Ágoston Zita osztozko­dott. A győztesek mindketten 25 ezer forint értékű Nike-ajándékcsomagot is kap­tak. A résztvevők közül az első ezer célba érkezőnek pólót ajándékoztak. Noszály Sándor a főtáblán Remekül szerepel a 780 ezer összdíjazású barcelonai tenisz­tornán Noszály Sándor, aki há­rom mérkőzést is megnyerve feljutott a főtáblára. Noszály előbb a belga Zangarsset verte, majd a spanyol Lopez ellen di­adalmaskodott, tegnap pedig a szintén spanyol Érederico Sanchezt győzte le. Kézilabda NB I, női „B”-csoport Újabb csurgói zakó Csurgó-Konzol-MALÉV SC 20-24 (12-13) Csurgó-Konzol: Horváth — Simon B. (2), Szabó (5), Balogh P. (2), Markos (1), Ghetu (7), Basics (3). Csere: Nyilasi B., Bogdán, Boncz, Faszák. Edző: Balogh Veronika. MALÉV SC: Pék — Lévai (2), Ligeti (2), Őze (5), Bárány (1), Tóthné (6), Zsótér (3). Csere: Südy, Perei, Földházi (1), Szegediné (2), Bérezi (2). Edző: Pennki László. Az első 10 percben ötgólos előnyt szerzett a hazai együt­tes, ezután viszont következett a hidegzuhany: egyszerűen mintha lebénultak volna a csurgói játékosok... Bátortalan támadójáték és számtalan hiba jellemezte a félidő hátralévő perceit, s így nem csoda, hogy átvette a ve­zetést a vendég fővárosi együt­tes. A második játékrészben sem találtak magukra a csurgóiak, így ellenfelük — amely sem­mivel nem volt jobb náluk — még tovább növelte az előnyét, s végül négygólos győzelmet aratott. Ezt a mérkőzést nem a MA­LÉV SC csapata nyerte meg, hanem a Csurgó-Konzol lányai veszítették el. A csurgóiak csak saját magukat okolhatják ezért a kudarcért... így nagyon nehéz folytatás elé néz a so­mogyi gárda. Horváth Lajos * i \ Az első kaposfüredi győzelem