Somogyi Hírlap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-20 / 66. szám

1995. március 20., hétfő SOMOGYI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 11 Labdarúgó NB II — Nyugati-csoport A győztes gól a 91. percben esett Siofoki Bányász-Keszthelyi Honvéd-Haladás SE 1-0 (0-0) Siófok, Bányász-stadion, 1500 néző. V.: Pillér (Kiri, Vajda). Siófoki Bányász: Bíró — Bimbó, Tóth M., Perger — Miovecz, Petrák, Olajos, Szántó (Kiss P. a 69. percben), Frank (Kirchmayer a szünet­ben) — Szabó Z, Kovács J. Edző: Gellei Imre. Keszthelyi Honvéd-Haladás SE: Kuczkó — Körösi (Fehér a 7. percben), Panghy, Szabadi — Presó, Kelemen, Szoboszlai, Virág, Harnócz — Sipőcz (Csömyei az 58. percben), Ruskó. Edző: Pusztai László. Sárga lap: Szabadi a 23., Panghy a 39., Presó az 54., Petrók a 79. percben. Kiállítva: Tóth M. a 60., Presó a 61., Virág a 80. perc­ben. A két edző régi ismerősként köszöntötte egymást a talál­kozó előtt. A két csapat aztán egyáltalán nem barátságos, sőt, meglehetősen bokakocog- tatós 90 percet vívott egymás­sal. A hatodik percben már a második kihagyott Kovács ziccert jegyezhettük fel, aztán Petrók hagyott ki hasonló helyzetet. A 30. percben lőtt kapura először a vendég Keszthely: Szoboszlai 28 mé­teres szabadrúgása a bal kapu­fán csattant. A 35. percben újabb kihagyott Kovács lehe­tőség: a télen visszatért Bá­nyász-csatár hétméteres lövé­sét Kuczkó bravúrral védte. Az 57. percben Szántó lépett ki a középcsatár helyén, ám kilenc méterről ő sem tudott Kuczkó „kuckójába” találni. Három perc múlva Szoboszlai lépett volna ki a siófoki védők közül, a keresztező Tóth M. azonban utolsó emberként elütötte. Pil­lér természetesen kiállította a siófoki hátvédet. Még egy perc sem telt el, amikor újra villant a piros lap: Presó lerántotta Kirchmayert a bal összekötő helyén, s mivel már volt egy sárgája, így ő is indulhatott zuhanyozni. A 80. percben Vi­rág és Perger csapott össze a siófoki 16-os vonalán: előbbi rátartott a Bányász-védő lá­bára, s Pillér már harmadszor nyúlt a zsebébe a piros kártyá­ért. A 91. percben Bimbó 12 méteres lövése az egyik ven- dégvédó'ról Szabó Z. elé pat­tant, aki jobbal minden teketó- riázás nélkül a bal alsó sa­rokba ló'tt (1-0). A Siófoki Bányász benyúj­totté az áhított három pontot. A vasárnap délután látottak alapján csak ennek örülhet Gellei Imre edző legénysége. Ha Kovács az első félidőben belövi a ziccereit, akkor nem kellett volna a 91. percig iz­gulniuk a hazai szurkolóknak. Jók: Bimbó, Olajos, Szabó Z., illetve Kuczkó, Szoboszlai. Fónai Imre A BKV Előre nyomában a Siófoki Bányász A Siófoki Bányász hazai győ­zelmével — miután a listave­zető BKV Előre döntetlent ért el Veszprémben — két pont­nyira felzárkózott. A 17. for­dulóban egyébként mindössze egyetlen döntetlen született; négy pályán a hazai együtte­sek, három mérkőzés végén pedig a vendégcsapatok játé­kosai örülhettek a talál­kozóik) végét jelző hármas sípszó után. Eredmények: Veszprém FC-BKV Előre 1-1 (1-1) T atabánya-ESMTK- Hungaplast 2-1 (0-1) PVSK-Százhalombattai FC 3-0 (2-0) Matáv SC-Sopron- Dunaferr SE 0-2 (0-0) Bajai FC-Budafoki LC 0- 3 (0-1) Paks-Beremendi Építők 1- 0 (1-0) Mohácsi FC-Szombathelyi Haladás VSE 0-1 (0-1) A bajnokság állása: 1. BKV Előre 17 10 4 3 31-19 34 2. Siófok 17 9 5 3 28-13 32 3. Haladás VSE 17 10 ­7 31-21 30 4. Mohácsi FC 17 8 3 6 23-15 29 5. Budafoki LC 17 8 5 4 25-20 29 6. Százhalombatta 17 8 4 5 27-27 28 7. Paks 17 8 3 6 22-21 27 8. Keszthely 17 7 5 5 28-20 26 9. Veszprém FC 17 6 8 3 18-11 26 10. DunaferrSE 17 6 7 4 15- 8 25 11. Bajai FC 17 6 4 7 24-35 22 12. Tatabányai SC 17 5 2 • I0 16-25 17 13. ESMTK-H. 17 5 2 10 13-29 17 14. Beremend 17 4 2 11 21-30 14 15. Matáv-Sopron 17 4 2 11 20-31 14 16. Pécsi VSK 17 2 4 11 11-26 10 Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság A Balatonkeresztúr az élen Afonyódiak vezető gólja a Kaposvári Gazdász kapujában FOTÓ: TÖRÖK ANETT Juta-Patalom 2-2 (1-1) Juta, 200 néző. V.: Salamon. Juta: Keserű — Béres, Pammer A., Stanics, Soós, Czabula (Kővári), Horváth A. (Vörös), Lassú, Pintér, Tóth, Pammer I. Edző: Pável Zsolt. Patalom: Házi — Gál, Ágos­ton (Orsós), Károlyi, Lendvai, Juhász, Richter, Brunczvig, Ki­rály, Hanusz (Kadarkuti), Kál­mán. Edző: Baksa Jenő. Az első félidőben az orkán­szerű szél a lelkes hazaiakat se­gítette. A Juta szerezte meg a vezetést, a vendégek csak a fél­idő végén tudtak kiegyenlíteni tizenegyesből. A jól kontrázó jutaiak ismét előnyhöz jutottak, majd kiállítás miatt tíz főre fo­gyatkoztak. Az utolsó fél órá­ban nagy nyomás nehezedett a hazai kapura, de a vendégeknek a hajrában csak egyenlíteni si­került. Kiállítva: Pintér (Juta) 60. p.: a második sárga lap után. Gólszerzők: Czabula, Kálmán (öngól), illetve Ha­nusz, Kálmán. Jók: Lassú, Pammer I., Stanics, Czabula, Soós, illetve Házi, Károlyi. Juta ifi-Patalom ifi 2-3 Szabó Tibor Csurgó-Szulok 3-1 (2-0) Csurgó, 200 néző. V.: Bóna. Gyors hazai góllal indult a mérkőzés, ám a várt gólszüret elmaradt, mert sorra kimarad­tak a helyzetek (például egy 11-es is). A lelkesen játszó vendégek váratlanul szépítet­tek, így izgalmassá tették a ta­lálkozót. Gólszerzők: Beke, Tóth G., Tóth F., illetve Berda. Jók: Pintér, Lein, Tóth G., Né­meth, illetve Komái, Kovács. Csurgó ifi-Szulok ifi 2-0 Kiss Béla Somogysárd- Csokonyavisonta 5-1 (1-1) Somogysárd, 150 néző. V.: Szűcs. A mérkőzésen egész végig a hazai csapat támadott többet, a második félidőben különösen nagy fölényt harcoltak ki a sár- diak. Gólszerző: Vancsura (2), Ka­tona (2), Németh, illetve Tóth F. Jók: Sudár, Németh, Van­csura, Katona, illetve Edesár G. , Edesár I., Nemes. Somogysárd ifi- Csokonyavisonta ifi 0-0 Vancsura Vilmos Balatonszárszó- Balatonkeresztúr 1^1 (0-3) Balatonöszöd, 100 néző. V.: Sipos. A minden csapatrészében jobb vendégcsapat megérde­melten vitte el a három bajnoki pontot. Gólszerzők: Kalmár, il­letve Molnár T. (3), Horváth Cs. Jók: a hazai csapatból senki, illetve Horváth G., Hor­váth Cs., Molnár T. Balatonszárszó ifi- Balatonkeresztár ifi 1-2 Sarang Sándor Kaposvári Gazdász-Fonyód 1-3 (1-0) Kaposvár, Gazdász-pálya, 200 néző. V.: Böröczi. A tavaszi idény első mérkő­zésén a hazaiak gyorsan meg­szerezték a vezetést, majd so­káig csak kihagyott helyzeteket láthatott a közönség. A szünet után alaposan feljavult a Fo­nyód, és a támadóknak három­szor is sikerült betalálniuk a kapuba. A két idény eleji for­mában játszó gárda küzdelmé­ből jobb helyzetkihasználásuk miatt kerültek ki győztesen a Balaton partiak. Gólszerzők: Szabó Z„ illetve Koszics, Ko­máromi, Nagy B. Jók: a hazai csapatból senki, illetve Gyenes, Komáromi, Deákvári, Borbély, Nagy B. Orosz Ferenc B.szentgyörgy-Lengyeltóti 1-0 (0-0) Balatonszentgyörgy, 250 néző. V.: Karácsony. Egyenlő erők küzdelmében egy óriási kapushiba után szer­zett góllal nyert a hazai csapat. Gólszerző: Gyapjas. Jók: Gyap­jas, Viszti, Kiss, Horváth B., il­letve Garai, Sipos, Toprdai, Somogyi. Balatonszentgyörgy ifi­Lengyeltóti ifi 2-0 Csalódi Zoltán Rádió 1602-Tab 0-0 Toponár, 300 néző. V.: Pe­csét. A jóiramú mérkőzésen a ha­zaiak enyhe mezőnyfölényben játszottak, a vendégek kontrái pedig veszélyesek voltak. Az erős szélben nem alakult ki iga­zán szép játék, de az akarat mindkét oldalon dicséretet ér­demel. Jók: Fekete, Vida Cs., Horváth, illetve Bene, Fehér, Kurucz. Rádió 1602 ifi-Tab ifi 2-1 Törzsök Lajos Kaposfüred-Taszár­K.szerdahely 0-3 (A mérkőzésről nem kaptunk tudósítást.) A bajnokság állása: 1. B.keresztár 2. Rádió 1602 3. Patalom 4. K. Gazdász 5. Fonyód 6. Juta 7. Lengyeltóti 8. K.szerdahely 9. Tab 10. Csurgó 11. Somogysárd 12. B.szentgyörgy 13. Balatonszárszó 14. K.füred-Taszár 15. Szülök 16. Cs.visonta 16 11 4 1 41-18 37 16 11 3 2 31-11 36 16 10 3 3 42-16 33 16 9 1 6 26-15 28 16 8 2 6 16-15 26 16 7 3 6 24-20 24 16 7 3 6 23-23 24 16 6 5 5 23-26 23 16 5 7 4 24-22 22 16 6 2 8 24-26 20 16 6 1 9 26-23 19 16 6 1 9 14-23 19 16 4 5 7 17-25 17 16 4 2 10 11-27 14 16 4 - 12 16-43 12 16 2 2 12 17-44 8 Trónfosztás női 30 km-en Az orosz Jelena Vjalbe nyerte a 44. északi sí világbajnokság újabb aranyérmét. A 26 esz­tendős sífutónő a 30 km-es távon az olasz címvédőt, Ma­nuela di Centát fosztotta meg trónjától. Az itáliai versenyző 13 mp. hátránnyal Vjalbe mö­gött az ezüstéremig futott. Verebes távozik a Vasastól Verebes József a Vasas Ca­sino Vigadó labdarúgó csapa­tának vezetőedzője szombaton hazai pályán elszenvedett ve­reség után úgy nyilatkozott, hogy nem folytatja tovább edzői tevékenységét a piros­kékeknél. A „Mágus” azt is ki­jelentette, hogy véleménye szerint a Vasas jelenlegi játé­kosai a mérkőzéseken való­sággal remegnek, s így „ver­senyzésre alkalmatlanok”. Ve­rebes a téli szünetben vette át a Vasas Casino Vigadó csapatát, s irányításával az együttes há­rom mérkőzésen három vere­séget szenvedett, ebből kettőt hazai pályán. A Stanley Kupa új tulajdonosa Az észak-amerikai profi jég­korong liga (NHL) 1994-es végjátékában a New York Rangers június 14—én hazai jégen a Madison Square Gar- denben hódította el a Stanley Kupát a Vancouver Canucks ellenében. A dicsőséges pilla­natra 54 esztendőt kellett vár­niuk a New York-iaknak, de a diadalért járó legnagyobb el­ismerés, az elnöki kézfogás is késett néhány hónapot. Bili Clinton, amerikai elnök ugyanis többször is módosí­totta a randevú időpontját, egyéb teendői miatt. Pénteken azonban végre-valahára létre­jött az ünnepélyes találkozó a Fehér Házban. Felemás magyar mérleg Egy győzelem, s egy vereség a mérlege a magyar csapatok­nak a női asztalitenisz ETTU Kupa negyeddöntőiben. A BSE 4-1-es vereséget szen­vedett a Bayer Uerdingentől, az Orosházi MTK viszont 4- 2-re győzni tudott a szintén német Böblingen otthonában. Ujjééé! Új Jééé! Nyílik az új Március 22-én Kaposváron, a 48-as ifjúság útja 31. alatt nyílik a Jééé Diszkont áruházlánc legújabb tagja! Kedvező árak, széles áruválaszték! Qeée) Mennyi! ^ És csak ennyi! Jééé Diszkont. Kaposvár, 48-as ifjúság útja 3 I.