Somogyi Hírlap, 1995. március (6. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-20 / 66. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP SPORTMAGAZIN 1995. március 20., hétfő Súlyos vereség(ek) Bp. Tungsram SC-MBKE­Tungsram 3-0 (1,1,5) Budapest, Megyeri út, 200 néző. V.: Simái, dr. Takács. Bp. Tungsram SC: Szabó, Papijanszkaja, Bóta, Fésűs, Sijan, Sztankó. Csere: Nagy, Mátrai. Edző: Alekszej Szo- lovjov. MBKE-Tungsram: Gelle, Varga K., Geiger, Tuba, Len- tai. Szíj. Csere: Ékes. Edző: Simonná Kutas Zita. Meglehetősen foghíjas csapattal kelt útra a fővárosba a kaposvári együttes: a szülés előtt álló Herczeg és Csepregi mellett a csapat másik két meghatározó embere, Zala- vári és Magyamé is hiányzott, így aztán nincs mit csodál­kozni azon, hogy az első két játszmában mindössze csak egy-egy pontra futotta a ven­dég MBKE-Tungsram erejé­ből. A harmadik játékrészben aztán lazítottak a hazaiak, s ekkor öt pontot gyűjtött a ka­posvári gárda. A látottak alap­ján ilyen arányban is megér­demelten győzött a bajnoki címre pályázó Tungsram SC. Férfi mérkőzésen: Vasas-Remia-Kaposvári Balatel RC 3-0 (6,14, 5) A jó kaposvári rajt után — amikor is pénteken 3-1-re verte a Balatel RC a Bp. Tungsram SC csapatát — szebb folytatást reméltünk... Az első és a harmadik játsz­mában végig nyomasztó fö­lényben játszottak a hazaiak; a vendég kaposváriak csak a második szettben tudták meg­szorítani ellenfelüket. MBKE Tungsram-Debrecem TE-DSI 0-3 (-10, -8,-13) Kaposvár, Városi Sportcsar­nok, 50 néző. V.: Dravecz, Békési. MBKE Tungsram: Gelle, Lentai, Zalavári, Tuba, Ma- gyarné, Varga K. Csere: Szíj, Geiger. Edző: Simonná Kutas Zita. Debreceni TE-DSI: Czin- poczáné, Knézics, Szabó, Ko- loszova, Perecsi, Erdősné. Csere: Tornyos, Rácz■ Edző: Balázs István. Jól tartotta magát a hazai csapat, a külföldi játékosokkal felálló debreceniekkel szem­ben. Az első kaposvári időké­résre 5-9-es állásnál került sor, és ez átmenetileg használt is. 10-9-re vette át a vezetést a Tungsram, de a játszmát mégis a vendegek nyertek. A máso­dik szett is rosszul kezdődött, 2-8-ra húzott el a Debrecen. Simonná Kutas Zita ismét idő­kéréssel próbálta felrázni csa­patát, majd Gelle helyett Szíj állt be csereként. Sikerült a hátrányból faragni valamit, de a debreceniek játszmagyő­zelme nem forgott veszélyben. Változatosan alakult a harma­dikjátszma, hol az egyik, hol a másik gárda szerzett több pon­tot zsinórban. A mérkőzéslab­dát azonban a vendégek ma­gabiztosan értékesítették. Ha a Tungsram játékosai úgy küz­döttek volna, mint a harmadik szettben, bizonyára máskép­pen alakult volna a végered­mény. Jók: Tuba, Varga K., Magyamé, illetve Szabó, Ko- loszova. Kun Zoltán Vargát (10) igyekszik blokkolni a debreceni sánc. A háttér­ben Tuba (1) beavatkozásra készen. fotó: török ANETT TOTÓ 1. Vasas-Győri FC 0-2 2 2. FTC-Békéscsaba 1-1 X 3. FC Köln—Schalke 04 5-1 1 4. Dortmund-L.kusen 0-3 2 5. Hamburg-B. München 1-1 x 6.1860 M.-Karlsruhe 1-0 1 7. Bari-Napoli 1-1 X 8. Brescia-Torino 1-4 2 9. Cagliari—Roma 0-1 2 10. Inter-Foggia 3-0 1 11. Juventus-Cremonese 1-0 1 12. Lazio-Genoa 4-0 1 13. Reggiana-Parma 2-2 x A pluszmérkőzés: 14. Sampdoria-Milan 0-3 2 Segesdi sikerek Székesfehérvár volt a helyszíne a IV. és V. korcsoportos tollas- labdázók országos diákolimpiái döntőjének. Úgy tűnik, hogy versenyzőink megirigyelték az általános iskolások szép sike­reit: emlékezetes, hogy a Deb­recenben rendezett országos döntőn a segesdiek három bronzérmet is szereztek. A kö­zépiskolások sem igen adták alább: most két tollaslabdázónk állhatott fel a dobogó harmadik fokára. A somogyi eredmények. IV. korcsoportosok. Leány egyes: ... 5-8. Tóth Vi­rág (Kaposvár, Katolikus Gim­názium), ... 9-16. Sőregi Mel­inda (Kaposvár, Munkácsy Mi­hály Gimnázium). Fiú egyes: ... 5-8. Bánhidi Szabolcs (Kaposvár, Táncsics Mihály Gimnázium) és Bazsika Tamás (Nagyatád, 524. sz. Ipari Szakmunkásképző Intézet), ... 9-16. Baranyai Szabolcs (Ka­posvár, 503. sz. Szakmunkás- képző Intézet és Szakközépis­kola). V. korcsoportosok. Leány egyes: ... 3. Kapitány Ildikó (Kaposvár, Táncsics Mi­hály Gimnázium) és Illés Hen­rietta (Fonyód, Mátyás Király Gimnázium). — Kishíján so­mogyi döntőre került sor, hi­szen mindkét somogyi részt­vevő csak kis különbséggel ka­pott ki a döntőbe jutásért. Fiú egyes: ... 5-8. Szita Ta­más (Csurgó, Nagyváthy Szak- középiskola). Ha Ön vállalkozó vagy viszonteladó VÁLTSON VEVŐKÁRTYÁT a FESTŐK BOLTJÁBAN, amely 1 0%> engedményt biztosít. Kaposvár, Arany J. u. 25. (75870) Sikeres somogyi tavasznyitány a labdarúgó NB Ill-ban Jól rajtoltak csapataink Rákóczi-Kaposcukor- Letenye l-0 (0-0) Kaposvár, 500 néző. V. Né­meth. Rákóczi-Kaposcukor: Mi­linte - Kiss, Deme, Itvás, Szabó, Nagy G., Lugovszkoj (Prukner), Horváth, László (Csemijenko), Szintűi (Süve­ges), Nagy T. Edző: Horváth Lajos. Letenye: Lepár - Tóth Szol- lár, Adorján G., Adorján F., Kramarics, Kozári, Halász, Andróczi (Kálmán), Dobos, Postás. Edző: Szabó Ferenc. Góllövő: Szintai (61. perc. 8 méterről a jobb felső sarokba). A mérkőzés koreográfiája előre nyilvánvaló volt. A ven­dégek tömör védekezésére és szórványos ellentámadásaira kellett felkészülnie a listaveze­tőnek. Hogy mégis csak fogcsi­korgatva tudott nyerni a hazai gárda, azt önmagának köszön­heti. Karmester nélküli szárny­szegett játékával, a labda több­nyire középen futtatatásával, a megannyi céltalan előre ívelge- tésekkel a nagyban megkönyí- tette a letenyeiek dolgát. így is számos helyzetük adódott, ám tehetetlen támadóik a jobbnál jobb alkalmakat is elkapkodták. Jók: Deme, Itvás, Prukner, il­letve Lepár, Szollár. Rákóczi-Kaposcukor ifi- Letenye ifi 3-0 Jutási Róbert Barcs-Bóly l-0 (1-0) Barcs, 300 néző. V.: Dárdai. Barcs: Füredi - Zeller R., Papp T., Somogyi, Kovács, Zel­ler T., Papp A., Vidák, Aigner, Hajmási, Horváth (Kemény). Edző: Guzsvány János. Boly: Takaró - Kobelák (Becker), Gill, Kovacsics, Mirkó (Bauer), Scháb, Klaics, Takács, Lieber, Váradi, Fijas (Keibl E.). Edző: Kresz László. Góllövő: Vidák (32. p„ 23 m-es szabadrúgás). Nagyon idegesen kezdett mindkét csapat. A kapuk alig kerültek veszélybe. Az első fél­időt a hazaiak meddő mezőny­fölénye jellemezte. A második félidőben többet és veszélye­sebben támadott a Barcs, de gólt már nem tudott többet sze­rezni. A kiesési rangadót meg­érdemelten nyerte a hazai csa­pat, a mezőnyben jól adogatotó, de a kapura veszdélytelen Boly ellen. Jók: Somogyi, Vidák, Aigner, illetve Scháb, Klaics. Barcs ifi-Bóly ifi 2-2 Kelemen Géza Marcali-Bonyhád 1-1 (1-1) Marcali, 350 néző. V.: Czakó. Marcali: Kovács - Bozsó, Mészáros, Héder (Dér), Bor­bély, Virág, Arany, Szántó (Ró­zsa), Kiss (Rituper), Tóth Cs., Fenusz. Edző: Mészáros József. Elkésett a közbeavatkozással a letenyei védőfotó: török anett Bonyhád: Bogaras - Szabó, Sztoics, Stumpf, Palkó, Guzo- rán, Kiss, Szlama, Darabos, Babai (Pfiejfer), Zsinka (Bau­mann ). Edző: Kiss János. Góllövők: Kiss (2. p., 25 m-es szabadrúgás), Fenusz (10. p., 11-esből). A vendégek egy jól eltalált szabadrúgásból szereztek veze­tést, melyet azonban a hazaiak gyorsan kiegyenlítettek. Ezután a széltől támogatott bonyhádiak játszottak némi mezőnyfölény­ben. Szünet után sem változott a játék, a hazaiak szétesően, el­képzelés nélkül játszottak. Kiál­lítva: Palkó (88. p., két sárgala­pért). Jók: Arany, illetve Kiss, Sztoics. Marcali ifi-Bonyhád ifi 0-2 ívusza István Kisdorog-B.lelle 2-2 (1-1) Kisdorog, 200 néző. V.: Pott. Kisdorog: Antunics - Ercsi, Varga (Lantos), Viszmeg, Pető, Endeli, Horváth P., Vecsei, Bo­ros, Óber, Mácsik. Edző: Hor­váth Péter. B.lelle: Halász - Hollósi, Bene, Czubelák, Hinics, Kó- ródi, Andrasics, Szabotin, Ágh, Csíkvár, Pusztai (Toldi). Góllövők: Vecsei (8. p„ 8 m-es fejes), Boros (72. p., 9 m-ről), Pusztai (43. p.), Andra­sics (70. p., 6 m-ről). Az első félidőben a szél által támogatott Balatonlelle me­zőnyfölényben játszott, és egy vitatható góllal kiegyenlített. Fordulás után vezetést is szer­zett a sokáig emberhátrányban játszó hazai csapat ellen és ne­hezen tartotta otthon az egy pontot. Kiállítva: Endeli (44. p., a partjelző megsértéséért), Horváth (82. p., buktatásért). Jók: Viszmeg, Vecsei, illetve Hollósi, Pusztai, Andrasics, Czubelák. Kisdorog ifi-B.lelle ifi 4-1 Varga Ferenc Sellye-B.földvár 0-2 (0-1) Sellye, 300 néző. V.: Faze­kas. Sellye: Regős - Nyers, Kné­zics, Toronyicza, Major, Gyó- csi, Kapusi, Vásáros, Labricz (Belvári), Pfeiffer, Óvári (Varga). Edző: Lőrincz Sándor. B.földvár: Kovács J. - Far­kas, Sashegyi, Beleznai, Kovács A., Soós (Vörös), Kalmár, Che- zan, Németh, Túri (Béres), Ba­laton. Edző: Karasz János. Góllövők: Knézics (16. p., öngól), Soós (80. p., 10 m-es emelés). Az egész mérkőzésen döntő fölényben játszó vendégek egyértelmű győzelmet arattak, melynek egyetlen szépséghi­bája egy fél idényre való föl­dvári helyzet elhibázása. Jók: Beleznai, Kalmár, Soós, illetve Regős, Knézics. Siófok ifi-Sellye ifi 2-0 Szabó József Komló-Nagyatád 1-0 (0-0) Komló, 400 néző. V.: Mol­nár. Komló: Adám - Farkas, Vi- rovácz, Suschter, Dömény, Ha­lász, Pörs, KolesánszJcy, Priol, Nagy B. (Béres), Máté. Edző: Kovács Lajos. Nagyatád: Patak - Lancsár, Szigeti, Németh, Utasi, Pókos, Kulcsár, Kovács, Minor, Vé­kony, Becsei (Kurucz). Edző: Németh Lajos. Góllövő: Máté (90. p.). A hazai csapat három lesgól után a 90. percben elért szabá­lyos góllal otthon tartotta a há­rom pontot. Motzán Zoltán További eredmények: Szekszárd-Bátaszék 1-0 Pécsi DD Gáz-Gerjen 3-0 A bajnokság állása: 1. Rákóczi-KFC 2. Pécsi DD Gáz 3. Komló 4. Marcali VSE 5. Balatonföldvár 6. Kisdorog 7. Bonyhádi SE 8. Sellyéi SK 9. Gerjen 10. Bátaszéki SE 11. Szekszárd 12. Nagyatádi VSE 13. Letenye SE 14. Barcs SC 15. Bólyi SE 16. Balatonlelle 16 14 2 - 43- 6 44 16 12 2 2 33- 5 38 16 11 4 1 31- 8 37 16 8 4 4 27-24 28 16 6 6 4 30-23 24 16 6 6 4 21-21 24 16 6 5 5 20-26 23 16 6 4 6 23-29 22 16 5 4 7 28-30 19 16 5 - 11 22-29 15 16 4 3 9 23-33 15 16 3 6 7 10-20 15 16 3 4 9 16-29 13 16 3 4 9 10-23 13 16 2 4 10 12-27 10 16 2 6 8 17-33 9 A Balatonlelle SE csapatának össztelje­sítményéből az NB III Dráva-csoport fe­gyelmi bizottsága három büntetőpontot le­vont. Ezüstérmes nagybajomiak Magyarország legnagyobb utánpótlás röplabdatornáján is folytatta remek sorozatát a nagybajomi csapat. A ha­gyományos szegedi Florin Kupán 23 minicsapat méret­tetett meg, s a somogyi szí­nek képviseletében a bajo­miak léptek pályára. A két nap során összesen hét mér­kőzésen voltak érdekeltek, és egyedül csak a döntőben szenvedtek vereséget a nyí­regyházi Hunyadi iskola csa­patától. A Florin Kupa vég­eredménye: 1. Nyíregyháza, Hunyadi iskola, 2. Nagyba­jom, 3. Szolnoki Sportiskola, 4. Szeged, Felsővárosi is­kola, 5. Nyíregyháza, Bem iskola. Az edzők alapján megválasztott Gold Star csa­patban helyet kapott a nagy­bajomi Czebei Zsuzsanna is, aki jó játékáért különdíjban is részesült. Mellette még Ber- náczki Éva, Pozsonyi Ninetta, Szél Petra és Kakas Éva sze­repelt az ezüstérmes bajomi együttesben, amelynek a mestere, Nagy Zoltán (is) edzői különdíjban részesült. Jó rajt a zónaversenyen Jó rajtot vettek a magyar ver­senyzők a Székelyudvarhe­lyen zajló FIDE férfi sakkvi­lágbajnoki zónaversenyen. A 26 résztvevős mezőnyben öt magyar sakkozó közül három győzött, egy döntetlenül mérkőzött és csak Horváth József szenvedett vereséget. A magyarok eredményei: Almási Zoltán - Markowsky (lengyel) 1-0 Horváth József - Mrva (szlovák) 0-1 Ji- rovsky (cseh) - Grószpéter Attila 0-1 Horváth csaba - Manik (szlovák) 1-0 onescu (román) - Varga Zoltán dön­tetlen Harmadik hely a BEK-döntőben Bronzérmet szerzett az Ari- sona-Hungerit SC női vízi­labdacsapata a hollandiai ha­tos BEK-döntőben, miután a szentesiek vasárnap, a har­madik helyért zajló találko­zón 10-9-re legyőzték a francia Nancy együttesét. A BEK-trófea egyébként a há­zigazda Nereus vitrinjébe ke­rült, hiszen a holland bajnok a fináléban egy góllal, 8-7 arányban legyőzte az olasz Orrizonte csapatát. Pánamerikai Játékok A Pánamerikai Játékok va­sárnapi versenyeinek és mér­kőzéseinek legnagyobb meg­lepetését a brazil labdarúgó válogatott szolgáltatta. Bár a hírügynökségi jelentések nem taglalják, hogy a dél­amerikai ország melyik csa­patával állt ki, mégis megle­petés, hogy az elődöntőben büntetőkkel vereséget szen­vedett a nem igen jegyzett Hondurastól. Kaposvári bronzérmek Negyedik alkalommal rendezte meg a kaposvári Pannon Agrár- tudományi Egyetem Lovasaka­démiája a Mesterek tornája nemzeti díjlovagló és díjugrató versenyt a hét végén. A kétna­pos viadalon a díjlovagló Dal- los Gyula és a díjugrató Varró József kivételével a teljes hazai élmezőny rajthoz állt, és első alkalommal színesítette a prog­ramot a kettes fogathajtók küz­delme. A Kaposvári Tavaszi Fesztivál keretén belül lezajlott esemény immár hagyományo­san a „Ride and Drive” kombi­nált versenyszámmal fejeződött be, ahol a bátor sportemberek­nek előbb lovukkal, majd egy Seat típusú gépkocsival kellett végigmenniük a pályán. A díjlovaglók vetélkedése a Szent György-díjjal kezdődött meg. Az öt induló között volt Kövy András versenyigazgató is Rege nyergében, és a harmadik helyen végzett. A középosztá­lyú M9 feladatban, a Kaposvári Gazdász lovasa, Budai Andrea Rain Mainnel harmadik lett. Népes mezőny nevezett a díjugratók versenyébe. A nyitó­számban huszonheten próbál­tak szerencsét. Izgalmas küzdelem végén lett a Tavaszi Fesztivál Díj nyertese a fiatal Pirik. Először került be a Mesterek tornája programjába a kettes fogathajtás. Ezúttal nyolc fogat nevezett, és két verseny után hirdettek győztest. Az első na­pot követően még a ságvári Nagy Sándor vezetett, ám a má­sodik forduló után a négyes fo­gathajtó válogatott tagja, a ve- csési Dobrovitz József került az élre. A második helyet a ság­vári Euroinvest KFT sportolója, Némedi István érdemelte ki, a harmadik helyen a szintén so­mogyi Nagy végzett. Befejezésül a Seat Zsillé Kupa autós-lovas kombinált versenyszámot tekinthették meg az érdeklődők, ebben a ka­tegóriában a tizenöt nevező kö­zül a nyíregyházi Nádházy Ár­pád volt a leggyorsabb, a ka­posvári Schalter Gábor pedig a harmadik helyet szerezte meg. Orosz Ferenc Egy játszmányi küzdőkedv