Somogyi Hírlap, 1994. november (5. évfolyam, 257-282. szám)

1994-11-21 / 274. szám

1994. november 21., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 Labdarúgó NB III — Dráva-csoport Tizenkét pont őszi zárszóként Barcs SC-Nagyatádi VSE 1-0 (1-0) Barcs, 400 néző. V.: dr. Ru- gási. Barcs SC: Füredi — Zeller R., Papp T., Biodrovics, So­mogyi, Kovács, Papp Á., Haj­mást, Karsai (Szilágyi), Cser­völgyi R. (Mangult), Horváth. Edző: Guzsvány János. Nagyatádi VSE: Czigóth — Minor, Szalai, Utasi, Grabant, Tóth (Vojkovics), Szigeti, Ki­rály, Dómján, Becsei (Bre- zovszky), Vékony. Edző: Né­meth Lajos. Gólszerző: Hajmási (a 6. percben 18 méteres lövésből). Felfokozott várakozás előzte meg a két somogyi szomszédvár rangadóját. Hajmási bombalövése meg­nyugtatta a hazaiakat, s kel­lően felidegesítette a vendé­geket. A félidő végére az egész nagyatádi védelem „besárgult”. A második játék­részben még jobban rákap­csolt a Barcs, a vendégvéde­lem pedig tovább folytatta durva játékát, aminek egye­nes következménye lett a két kiállítás. Parázs hangulatban fejeződött be a somogyi ran­gadó, amelyet a hazaiak telje­sen megérdemelten nyertek meg. Kiállítva: Szalai (a 70. perc­ben) a második sárga lap után, Grabant (a 79. percben) a második sárga lap után, Dómján (a 85. percben) le­köpte az ellenfelét. Jók: Füredi, Kovács, Hor­váth, illetve Czigóth, Utasi, Szigeti. Barcs SC ifi-Nagyatádi VE ifi 1-5 Kelemen Géza Sellyéi SK-Rákóczi-Kapos- cukor FC 1-5(0-2) Sellye, 600 néző. V.: Bacs. Sellyéi SK: Pfaff — Csorba, Knézics, Király, Varga (Győ­réi), Jócsi, Koffér, Vásáros, Labricz, Pfeiffer, Major. Edző: Pfeiffer Ferenc. Rákóczi-Kaposcukor FC: Milinte — Itvás, Deme, Novák, Szabó M., Nagy, Takács (Pammer), Szabó A., László, Szintai (Szabó F.), Szabó L. (Kiss). Edző: Hon/áth Lajos. Gólszerzők: Pfeiffer (a 46. percben 11-esből), illetve Nagy 4 (a 14. percben 8 méte­res kapáslövésből, az 51. percben 18 méteres ívelés a jobb felső sarokba, a 79. percben 10 méteres éles lö­vésből és a 80. percben 3 mé­teres gurításból), Szintai (a 26. percben egyéni játék után). Nagyszerű idegenbeli győ­zelemmel zárta az őszi sze­zont a Rákóczi-Kaposcukor FC csapata. Már az első fél­időben két szép egyéni telje­sítmény után biztosan vezetett a kaposvári vendégcsapat. A második játékrész első perce­iben 11 -esből szépített a hazai gárda, de a kiállítás miatt 10 főre olvadt Rákóczi a gólve­szélyes Nagy révén pazarul kontrázott, és így végül meg­fogyatkozva is kiütéses győ­zelmet aratott. Kiállítva: Novák (az 54. percben) a második sárga lap után. Jók: Pfeiffer, illetve Nagy (a mezőny legjobbja), Szabó A., Szabó M., Deme, Szintai. Sellyéi SK ifi-Rákóczi-Kapos- cukor FC ifi 0-3 Duschák István Balatonföldvári SE- Bátaszéki SE 6-2 (2-0) Balatonföldvár, 250 néző. V.: Ábrahám. Balatonföldvári SE: Kovács J. — Ludézer, Sashegyi, Be- leznai, Kovács A. (Béres F.), Báli, Kalmár, Németh, Béres J., Jäger (Gruber), Balaton. Edző: Karasz János. Bátaszéki SE: Kocsis — Izsák, Pozsár, Kőkuti, Bojás, Péter (Deák), Szentmártoni, Szabados, Bozsolik (Pap), Keller, Pankovics. Edző: Szi- játh Tamás. Gólszerzők: Balaton 3 (a 27. percben 11-esből, a 48. perc­ben 5 méteres fejesből és a 83. percben egyéni játék után), Béres J. 2 (a 12. perc­ben 3 méteres lövésből és a 87. percben 10 méteres lö­vésből), Kalmár (a 66. perc­ben 22 méteres lövésből), il­letve Szabados (az 53. perc­ben 10 méteres lövésből), Pankovics (a 81. percben 11-esből). A Balatonföldvár csak foko­zatosan tudta megtörni a helyzeteket hibázó vendégek ellenállását. Igaz, ehhez a lé­tező legjobb megoldást vá­lasztották: a góllövést... Jók: Sashegyi, Báli, Béres J., Balaton, illetve a vendég Bátaszék csapatában nem akadt kiemelkedő teljesítmény. Siófoki Bányász ifi-Bátaszéki SE ifi 4-1 Szabó József Marcali VSE-Gerjeni Medosz 2-1 (0-0) Marcali, 300 néző. V.: Ha­rangozó. Marcali VSE: Ángyán — Bozsó, Mészáros, Borbély, Horváth, Tóth P. (Dér), Szántó (Virág), Rózsa, Arany, Tóth Cs., Fenusz. Edző: Mészáros József. Gerjeni Medosz: Blazsó — Fodor, Kalmár, Andi, Szabó L, Somogyi, Farsang, Szabó T, Kulcsár (Gyenis), Magyari, Taba. Edző: Kalmár Ferenc. Gólszerzők: Fenusz (a 65. percben 10 méteres lövésből), Tóth Cs. (a 90. percben 2 mé­teres fejesből), illetve Kalmár (a 77. percben 5 méteres lö­vésből). Szünet után a vendég ger- jeniek mezőnyfölényt harcol­tak ki, de egy kontrából mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést. A vendégek a gól után sem adták fel, s egy sza­badrúgás után egyenlítettek. Már-már mindkét fél beletörő­dött a döntetlenbe, amikor az utolsó percben egy jobb oldali beadás után a marcaliak megszerezték a győzelmet je­lentő gólt. Jók: Ángyán, Mészáros, Horváth, Fenusz, illetve Kal­már, Somogyi, Magyari. Marcali VSE ifi-Gerjeni Medosz ifi 5-1 Ivusza István Szekszárdi Polgári SE­Balatonlelle SE 3-2 (3-0) Szekszárd, 200 néző. V.: Czakó. Szekszárdi Polgári SE: Czi- ráki — Novák (Pálfi), Kvan- duk, Karah, Kovács, Horváth, Márkus, Cseke (Sztehlo), Kárpáti, Juhász, Pusztai G. (Nagy). Szakosztály-igazgató: Laki Zoltán. Balatonlelle SE: Balogh — Hollósi, Rózsavölgyi, Kenéz (Vörös), Czubelacz, Kóródi (Hinics), György, Csirpák, Androsics (Szabotin), Pusztai T, Túri. Edző: Köves László. Gólszerzők: Juhász 2 (a 19. percben Pusztai G. beadását helyezte a bal sarokba és a 43. percben formás hazai ak­ció végén növelte talált a ka­puba), Horváth (a 40. percben 14 méterről lőtt bombagólt), il­letve Pusztai T. 2 (a 60. perc­ben közelről szépített és a 70. percben 18 méteres szabad­rúgásból). A szekszárdi együttes első félideji jó teljesítménye és elő­nye könnyű győzelmet ígért. A fordulás után aztán változott a helyzet, s végül a hazaiaknak nagyon meg kellett izzadniuk a három bajnoki pontért. Jók: Juhász, Karah, Kvan- duk, Horváth, illetve Pusztai T., Hollósi, Rózsavölgyi. Fekete László További eredmények: Pécsi Gáz-Letenye SE 4-0 Komlói-Bonyhádi SE 4-0 Kisdorog-Bólyi SE 4-1 Az őszi végeredmény: 1. Rákóczi-KFC 15 13 2­42- 6 41 2. Pécsi DD Gáz 15 11 2 2 30- 5 35 3. Komló 15 10 4 1 30- 8 34 4. Marcali VSE 15 8 3 4 26-23 27 5. Kisdorog 15 6 5 4 19-19 23 6. Sellyéi SK 15 6 4 5 23-27 22 7. Bonyhádi SE 15 6 4 5 19-25 22 8. Balatonföldvár 15 5 6 4 28-23 21 9. Gerjen 15 5 4 6 27-27 19 10. Bátaszéki SE 15 5­10 22-27 15 11. Nagyatádi VSE 15 3 6 6 10-19 15 12. Letenye SE 15 3 4 8 16-28 13 13. Szekszárd 15 3 3 9 22-33 12 14. Bólyi SE 15 2 4 9 12-26 10 15. Barcs SC 15 2 4 9 9-23 10 16. Balatonlelle 15 2 5 8 15-31 8 A Balatonlelle SE csapatának összteljesít­ményéből az NB III Dráva-csoport fegyelmi bizottsága három büntetőpontot levont. Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság A Törzsök SE az őszi bajnok Harc a labdáért a Gazdász-Juta mérkőzésen Taszár-Pataiom 0-5 (0-2) Taszár, 150 néző. V.: Ka­langya. Taszár: Tánczos — Vejki, Serfőző, Mészáros, Kari, Tóth, Vitéz, Fehér (Juhász), Bács­kái, Tégény, Szép. Edző: Ba­logh László. Patalom: Varga — Berkes, Bor, Orsós, Lendvai, Hortobá­gyi, Richter, Brunczvig, Ágos­ton, Hanusz, Kálmán. Edző: Baksa Jenő. A hazai csapat 30 percig já­tékban és helyzetekben fel­vette a versenyt a jó erőkből álló vendégekkel. A 31. perc­ben Hanusz jól eltalált lövésé­vel, valamint a 44. percben el­ért újabb góllal 2-0-ra alakult a félidő eredménye. A máso­dik játékrészt patalomi fölény jellemezte, ami gólokban is megmutatkozott. Gólszerzők: Hanusz (2), Ágoston, Bruncz­vig, Kálmán. Jók: Tánczos, Mészáros, illetve Lendvai, Hanusz (a mezőny legjobbja), Brunczvig, Ágoston, Orsós. Taszár ifi-Patalom ifi 5-0 Balogh László Csurgó-Csokonyavisonta 4-1 (1-1) Csurgó, 100 néző. V.: Nagy. Egy félidőn át jól tartotta magát a Csokonyavisonta, a második játékrészben aztán egyértelművé vált a hazaiak fölénye. Ekkor már a helyze­tek kihasználásában is jeles­kedtek a csurgói csatárok. Ki­állítva: Kozma (Csurgó) és Kertész (Cs.visonta) 50. p.: verekedésért. Gólszerzők: Kozma, Csonka, Beke (2), il­letve Felső. Jók: Szűcs, Pol­gár, Beke, illetve Hornai, Felső. Csurgó ifi-Cs.visonta ifi 5-2 Kiss Béla Somogysárd-Kapos- szerdahely 1-2 (0-0) Somogysárd, 250 néző. V.: Tamás. A küzdelmes, gyenge szín­vonalú mérkőzésen az első félidőben mindkét csapat ki­hagyta kevés helyzetét. A szünet után a sárdi együttes szerzett vezetést, ám a lelkes vendégcsapat nemcsak kie­gyenlített, hanem a maga ja­vára fordította az erdményt. Gólszerzők: Szaka, illetve Gál, Lapat. Jók: Kovács, Fen- tős, Sudár, illetve Gál. Lapat, Bagladi. Somogysárd ifi-K.szerdahely ifi 2-0 Vancsura Vilmos Balatonszárszó-Lengyeltóti 1-1 (1-1) Balatonszárszó, 150 néző. V.: Cservölgyi T. Egyenlő erők küzdelméből igazságos döntetlen született. Gólszerzők: Sarang, illetve Luka. Jók: Fiath, Brunner, Mester, Sarang, illetve Vanya, Antal, Miseta, Luka. B.szárszó ifi-Lengyeltóti ifi 0-1 Sarang Sándor Törzsök SE-Szulok 2-0 (0-0) Toponár, 200 néző. V.: Ka­rácsony. A jól játszó vendégcsapat a 60. percig egyenrangú ellen­fele volt a hazai gárdának. A sportszerű mérkőzésen mind­két oldalon nagy helyzetek maradtak ki, de összességé­ben a Törzsök SE győzelme megérdemeltnek mondható. Gólszerzők: Oláh, Treszler. Jók: Fekete, Werner, Tóth, il­letve Sass, Németh. Törzsök SE ifi-Szulok ifi 6-0 Törzsök Lajos Balatonszentgyörgy-Tab 2-1 (0-0) Balatonszentgyörgy, 150 néző. V.: Molnár. Az első félidőben mindkét csapat kihagyta helyzeteit. A fordulás után nagyobb sebes­ségre kapcsoltak a hazaiak, ennek eredménye kétgólos vezetés lett. Nagyszerű ellen­felet győztek le a szentgyör- gyiek utolsó hazai mérkőzé­sükön, ezzel köszönték meg a lelkes közönség buzdítását. Kiállítva: Matyék (Tab) 75. p.: Fotó: Láng visszahúzásért. Gólszerzők: Gyapjas, Hegedűs, illetve Ba­lázs. Jók: Gyapjas, Urbán, Szekeres, Horváth L., Horváth B., Kiss, illetve Majkó, Szabó, Takács, Dorogi. B.szentgyörgy ifi-Tab ifi 1-4 Csalódi Zoltán Fonyód-Balatonkeresztúr 0-0 Fonyód, 300 néző. V.: Hosszú L. A két szomszédvár ranga­dóján a vendégcsapat me­zőnyfölénye ellenére igaz­ságos pontosztozkodás szüle­tett. A keresztúriak a lelkes hazaiak jó játéka miatt nem tudtak igazi gólhelyzeteket kia­lakítani. Jók: Borbély, Kila D., Deákvári, Gyenes, Zámbori, il­letve Horváth Cs., orváth L., Horváth J. Fonyód ifi-B. keresztúr ifi 0-7 Tolnai Attila K. Gazdász-Juta 2-0 (1-0) Kaposvár, Gazdász-pálya, 150 néző. V.: Harangozó. A mérkőzés folyamán sok helyzetet kihagyó Gazdász az első félidőben hamar vezetést szerzett. A második játék­részben feljavult Juta ellen si­került még egy gólt szerezni, így végül biztosan győzött a házigazda. Gólszerzők: Lóki, Palkó. Jók: Kajtár, Gáspár, Buni, illetve Tóth, Lassú, Cza- bula. Pócza Kálmán A bajnokság állása: 1. Törzsök SE 2. Balatonkeresztúr 3. Patalom 4. K. Gazdász 5. Lengyeltóti 6. Juta 7. Fonyód 8. Tab 9. Csurgó 10. Kaposszerdahely 11. Balatonszárszó 12. Somogysárd 13. B.szentgyörgy 14. Taszári Honvéd 15. Szülök 16. Csokonyavisonta 15 11 2 2 31-11 35 15 10 4 1 37-17 34 15 10 2 3 40-14 32 14 9 1 4 24-10 28 15 7 3 5 23-22 24 15 7 2 6 22-18 23 15 7.2 6 13-14 23 15 5 6 4 24-22 21 15 5 2 8 21-25 17 14 4 5 5 19-24 17 15 4 5 6 16-21 17 15 5 1 9 21-22 16 15 5 1 9 13-23 16 15 4 2 9 11-24 14 15 4 - 11 15-40 12 15 2 2 11 16-39 8 A szeptember 4-i negyedik fordulóból elhalasztott Ka- posszerdaheiy-Kaposvári Gazdász mérkőzést novem­ber 27-én, vasárnap 13 óra­kor játsszák. Labdarúgó NB I Kispest-Honvéd FC­Debreceni VSC 0-1 (0-0) Budapest, Bozsik-stadion, 4000 néző. V.: Bay. Nagy meglepetés született a két csapat 40. élvonalbeli ta­lálkozóján: a vendég debre­cenieknek mindössze két nagy gólhelyzetük volt, de ab­ból az egyiket értékesítették, s így övék lett mindhárom baj­noki pont. A győzelemben oroszlánrészt vállalt a hajdú­sági együttes kapusa, Horváth Béla, aki egyszerűen „lehúzta a rolót” a kispesti játékosok előtt. Gólszerző: Sándor T. (a 74. percben). Békéscsabai EFC­Csepel-Kordax 1-1 (0-1) Békéscsaba, 5000 néző. V.: Bognár. A közepes iramú és színvo­nalú mérkőzésen az első 45 percben kiábrándító teljesít­ményt nyújtottak a hazaiak, s a vendég Csepel-Kordax egy kontratámadás végén meg­szerezte a vezetést. A folyta­tásban aztán nagyot javult a Békéscsaba: az utolsó per­cekben szinte felbillent a pálya — a hazaiak egy kapura ját­szottak —, de egyenlíteniük csak a 90. percben sikerült Szarvas közeli lövésével. Gólszerzők: Szarvas (a 90. percben), illetve Répási (a 19. percben). EMDSZ-Soproni LC-Stadler FC 2-2 (0-1) Sopron, 7000 néző. V.: Kiss B. A jól védekező Stadler FC már 2-0-ra vezetett: a hazaiak csak az utolsó félórában — amikor is négy perc alatt két gólt szereztek — tudtak egyenlíteni. A döntetlen igaz­ságosnak mondható. Gólszerzők: Fischer (a 65. percben), Cservenkai (a 68. percben), illetve Csehi I. (a 12. percben), Hleba (az 54. perc­ben). Zalaegerszegi TE-Vasas SC 2-1 (1-0) Zalaegerszeg, 6000 néző. V.: Vavika. A közepes iramú és köze­pes színvonalú mérkőzésen a „Zete” ugyan gyengébben ját­szott, mint a Vasas, de a ka­puk előtt jobban feltalálták magukat a zalai játékosok, és Tóth kapus vezényletével ér­tékes három pontot szereztek. Gólszerzők: Kovács (a 36. percben), Preisinger (az 59. percben), illetve Borgulya (a 79. percben). ETO FC Győr-Nagykanizsai Olajbányász 1-2 (0-2) Győr, 3500 néző. V.: Arany. Teljesen megérdemelt győ­zelmet aratott Győrben az újonc Nagykanizsa, amely bá­tor — és eredményes — tá­madójátékkal lepte meg nagynevű ellenfelét, s már az első negyedóra végén kétgó- lós vezetésre tett szert. A ha­zaiak végig sok hibával, telje­sen formán kívül játszottak, így nem is lehetett más a mér­kőzés vége, mint győri vere­ség. Gólszerzők: Tóth (a 65. percben), illetve Kiss (a 10. percben), Filipovics (a 15. percben — 11-esből). Parmalat FC-Ferencváros 0-2 (0-1) Székesfehérvár, 12 000 néző. V.: Puhl. A végig magabiztosabb Fe­rencváros megérdemelten nyert a kevés elképzeléssel játszó székesfehérváriak ott­honában. Gólszerzők: Lipcsei (a 16. percben), Kopunovics (a 73. percben). BVSC-Dreher-PMSC- Fordan 3-0 (0-0) Budapest, Szőnyi út, 2000 néző. V: Molnár J. Gólszerzők: Szalma (az 54. percben), Komódi (az 56. percben), Kovács Z. (a 68. percben). I A