Somogyi Hírlap, 1994. november (5. évfolyam, 257-282. szám)

1994-11-14 / 268. szám

1994. november 14., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 Labdarúgó NB III Őszi első a Rákóczi Szintai beadását Vukmann igyekszik hárítani a Rákóczi-Ka- poscukor FC-Pécsi DD Gáz SC rangadón Fotó: Török Anett Rákóczi-Kaposcukor-Pécsi DD Gáz 2-0 (2-0) Kaposvár, 1200 néző. V.: Lubastyik. Rákóczi-K. cukonMilinte- Kiss (Nagy G. 58. p., Takács 74. p.), Deme, Itvás, Szabó M.-Pammer (Novák 30. p.), Szabó A., Horváth, László- Szintai, Szabó L. Edző: Hor­váth Lajos. Pécsi DD Gáz: Tábit-Lajos, Vukmann, Miklós, Darkó-Le- hota, Schweitzer, Hüber, Kul­csár (Hasenauer 64. p. )- Szabó K., Nagy A. Edző: Dár­dai Pál. 3. p. Lehota jobboldali bea­dása 3 pécsi védő lába előtt suhant el a kapu előteré­ben. 10. p. Horváth a pécsi térfél közepéről mesteri labdát adott Szabó A.-nak, aki mellel át­vette és két védő között 11 m-ről laposan a jobbsarokba lőtt. 1-0 15. p. Pammer lövése a vé­dőkről Szabó A. elé pattant, aki 15 méterről pazarul emelte a labdát a jobb felső sarokba. 2-0. 21. p. László lapos beadása után csak nehezen tudtak tisz­tázni a pécsi védők. 70. p. Szabó K. 6 m-ről óri­ási helyzetben a kapu mellé lőtt. 85. p. Szintai 8 m-es fejese alig ment kapu fölé. A Dráva csoport nagyran­gadóján, rendkívül mély tala­jon mindkét csapat óriási becsvággyal vetette magát küzdelembe. A pécsiek terve­zett taktikájukat gyorsan felbo­rította a kaposváriak két gólja. Hazai vezetés után fordult a kocka, most már a Rákóczi nem siettette a támadásokat. Szünet után nagyon nekidu- rálta magát a gázos együttes, sikerült is a középpályán fö­lényt kicsikarnia, igaz, a Rá­kóczi — részben tudatosan — át is' engedte ezt a területet. Félóra elteltével fokozatosan esett az iram, kiegyensúlyo­zottabb lett a játék, mindkét oldalon akadtak lehetőségek. A rangadó méltó volt elneve­zéséhez. A Rákóczi érettebb, tudatosabb játéka gólokban is megmutatkozott, így győ­zelme megfelel a látottaknak. Jók: Milinte, Deme, Novák, It- vás, Szabó A. Horváth, illetve Vukmann, Miklós, Schweitzer, Szabó K. Rákóczi-Kaposcukor ifi-Pécsi DD Gáz ifi 1-0 Balatonlelle-Balatonföldvár 2-2 (1-0) Balatonlelle, 200 néző. V.: Bányai. Balatonlelle: Posza — Hol- lósi, Rózsavölgyi, Kenéz, Czubelácz, Kórodi, Imics (Vö­rös), Csirpák, Szabotin, (And- rosics), Csíkvár, (Toldy), Túri. Edző: Köves László. Balatonföldvár: Kovács J. — Farkas, (Gruber), Sashe­gyi, Ludézer, Kovács A., Soós, Jäger, (Béres Sz.) Né­meth, Beleznai, Béres J., Ba­laton. Edző: Karasz János. Góllövők: Csirpák (35. p. 11-m-ből ), Toldy (20 m-es lö­vés 78. p.), ill. Kenéz (öngól 47. p.-ben 5 m-ről) Soós (50. p. 20 m-es gurítás). Az első félidőt végigtámadta a hazai csapat és egygólos vezetést szerzett. A második játékrészben két védelmi hi­bából 5 perc alatt fordított a vendégcsapat. Ezután nagy erővel támadott a Lelle, de csak egyenlítenie sikerült. Sá­ros pályán küzdelmes mérkő­zést vívott a két Balaton-parti együttes. Jók: Hollósi, Kórodi, ill. Ko­vács J. Sashegyi, Németh G. Balatonlelle ifi-Balatonföldvár ifi 0-10 Köves László Bonyhádi SE-Barcsi SC 1-1 (0-0) Bonyhád, 200 néző. V.: Ta­tai. Bonyhád: Bogaras — Szabó, Sztoics, Stumpf, Gu- zsorán, Illés, Baumann, (Götz), Szlama, Babai, Kiss, Pfeifer, (Bölcsföldi). Edző: Kiss János. Barcs: Füredi — Zeller R., Papp T, Piodroviçs, Manguld, Kovács, Papp Á., Somogyi, Aigner, Hajmási, Horváth, (Korán), Cservölgyi. Edző: Guzsvány János. Góllövők: Illés (57. p. 18 m-es lövés), Ágner (74. p. 10 m-es gurítás). Két gyenge csapat elképze­lésnélküli játékát látták az első félidőben a szurkolók. A má-, sodik félidőt a vendégek gólra- törő játékkal kezdték, és egy jól eltalált lövéssel szerzett ve­zetést a Bonyhád. A Barcs to­vább támadott és egyenlítése után közelebb is állt a győze­lemhez. Jók: Stumpf, Illés, ill. Zeller R., Manguld, Aigner. Bonyhád ifi-Barcs ifi 4-1 Kelemen Géza Nagyatád-Kisdorog 1-1 (1-0) Nagyatád, 400 néző. V.: Németh. Nagyatád: Czigoth — Mi­nor, Szalai, Utasi, Grabant, Tóth, Szigeti, Király, Dómján, (Becsei), Pókos, (Vojkovics), Vékony. Edző: Németh Lajosi Kisdorog: Kiss — Viszmeg, (Stölkler), Varga, Ercsi, Pető, Mácsik, Vecsei, Horváth, Bíró, Boros, Endeli. Edző: Horváth Péter. Góllövők: Grabant (32. p. 20 m-es lövés), Vecsei (65. p. 19 m-es lövés). A végig nagyiramú, de csak közepes színvonalú mérkőzé­sen a hazai csapat végig tá­madott, de ritkán kialakult gól­helyzeteit nem tudta kihasz­nálni. A mérkőzés forduló­pontja a második félidőben volt, amikor a hazaiak 11-es hibáztak és rá két percre egyenlített a vendégcsapat, így a Nagyatád az ősszel ha­zai pályán nyeretlen, de hét hét óta nyeretlen. Jók: Utasi, Szalai, Szigeti, ill. Varga, Ve­csei, Bíró. Nagyatád ifi-Kisdorog ifi 2-4 Kereszthegyi István Letenye-Marcali 1-2 (1-0) Letenye, 400 néző. V.: Poszt. Letenye: Lepár A. — Tóth Z., Révész, Kramarics, Ador­ján G., Adorján F., Németh (Rostás), Kozári, Szalai, Ha­lász, Karsa. Edző: Szabó Fe­renc. Marcali: Ángyán — Bozsó, Mészáros, Borbély, Rózsa, Horváth, Rituper (Kiss), Szántó, Tóth Cs., Fenusz, Tóth P. Edző. Mészáros József. Góllövők: Németh (33. p. 18 m-ről kapásból), Fenusz (46. p. 11-esből és 86. p. sima lö­vés a jobb sarokba). Jóiramú mérkőzésen a já­tékvezető téves Ítéleteivel (ajándék 11-es a vendégek­nek, meg nem adott 11-es a hazaiaknak és lesgól) ered­ményezte a vendégek győ­zelmét. A mérkőzés után a he­lyi rendezőgárda a helyzet magaslatán állva megelőzte a további botrányt. Letenye ifi-Marcali ifi 2-4 Dömök József További eredmények: Gerjen-Komló 1-5 Bátaszék-Sellye 4-1 Bóly-Szekszárd 2-2 A bajnokság állása: 1. Rákóczi-KFC 14 12 2­37- 5 38 2. Pécsi DD Gáz 14 10 2 2 26- 5 32 3. Komló 14 9 4 1 26- 8 31 4. Marcali VSE 14 7 3 4 24-22 24 5. Sellyéi SK 14 6 4 4 22-22 22 6. Bonyhádi SE 14 6 4 4 19-21 22 7. Kisdorog 14 5 5 4 15-18 20 8. Gerjen 14 5 4 5 27-25 19 9. Balatonföldvár 14 4 6 4 22-21 18 10. Bátaszéki SE 14 5­9 20-22 15 11. Nagyatádi VSE 14 3 6 5 10-18 15 12. Letenye SE 14 3 4 7 16-24 13 13. Balatonlelle 14 2 5 7 13-28 11 14. Bólyi SE 14 2 4 8 11-22 10 15. Szekszárd 14 2 3 9 19-31 9 16. Barcs SC 14 1 4 9 8-23 7 Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Patalomban még nem ért véget a mérkőzés Balatonkeresztúr-K. Gazdász 1-0 (0-0) Balatonkeresztúr, 350 néző. V.: Joó. Balatonkeresztúr: Matucza — Molnár, Hon/áth N., Fülöp, Kozma, Balogh (Újhelyi), Bíró, Horváth L., Farkas, Horváth G., Horváth Cs. Edző: Horváth Csaba. Kaposvári Gazdász: Malecz — Puha (Borbély), Kajtár, Patkó, Kovács, Gáspár, Buni, Szabó G., Szabó Z., Lóki, De­cs/. Edző: Szabó Ferenc. Ebben az osztályban ritkán látható színvonalas küzdelmet vívott a két csapat. A végig lelkesen és elszántan harcoló hazaiak megérdemelten nyer­ték a sportszerű, kemény mérkőzést. A házigazdák utolsó hazai találkozójukon biztos győzelemmel búcsúz­tak közönségüktől. Gólszerző: Horváth Cs. Jók: Fülöp, Hor­váth N., Balogh, Horváth L., il­letve Szabó G., Decsi, Puha. Meretei János Tab-Balatonszárszó 2-2 (1-0) Tab, 100 néző. V.: dr. Csapó. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a hazaiak elgondolás nélkül, csapkodóan játszottak. A lelkes vendégek fegyelme­zetten játszva megérdemelten vitték el az egyik pontot. Gól­szerzők: Dorogi, Sztán, illetve Brunner, Pintér. Jók: Dorogi, Kovács, Kiss, illetve Pintér, Sarang, Varga, Brunner. Tab ifi-B.szárszó ifi 0-2 Pretz János Szulok-Balatonszentgyörgy 3-0 (3-0) Szülök, 50 néző. V.: Ré­vész. Az idényzáró hazai mérkő­zésen a gyenge őszi szerep­lés ellenére a szulokiak ma­gabiztos, megérdemelt győze­lemmel búcsúztak szurkolóik­tól. Az első félidőben jelentős előnyt szerzett a hazai csapat, a szünet után a változatos, jó játék ellenére több gól nem esett. Az eredmény igazság­osnak mondható. Gólszerzők: Kánya, Altman (2). Jók: Alt­man, Angyal, Kánya, Kovács A., illetve Szekeres. Szülök ifi-B.szentgyörgy ifi 0-1 Hengerics József Lengyeltóti-Fonyód 0-0 Lengyeltóti, 300 néző. V.: Sipos. A defenzíven futballozó vendégegyüttes ellen nyolc­van percen át hiába támadott a hazai csapat, gólt nem sike­rült elérnie. A hazai támadók helyzetkihagyásainak, illetve jól védő kapusuknak köszön­hetik a vendégek az egy baj­noki pontot. Jók: Garai, Antal, Petri, Somogyi, Luka, iletve Gyenes, Deákvári, Borbély, Zámbori, Berentz. Lengyeltóti ifi-Fonyód ifi 4-2 Nagy Lajos Csokonyavisonta-Törzsök SE 0-3 (0-1) Csokonyavisonta, 100 néző. V.: Szűcs. Sérülések és eltiltások miatt zömében ifjúsági játékosokkal felálló hazaiak ellen a Törzsök SE magabiztos játékkal biztos győzelmet aratott. Gólszer­Harc a labdáért a Juta-Taszár mérkőzésen Fotó: Török Anett zők: Vigh, Vida Cs., Kalina. Jók: Hornai, Holdósi, illetve Vida Cs., Treszler, Werner, Fekete. Csokonyavisonta ifi-Törzsök ifi 0-2 Papp László Kaposszerdahely-Csurgó 4-0 (1-0) Kaposszerdahely, 150 néző. V.: Ignáczy Iván. A tetszetősen és jól játszó, minden részében jobb hazai csapat megérdemelten nyert ilyen arányban is úgy, hogy a második félidőben büntetőt is hibázott. Gólszerzők: Tóth (2), Pető, Kiss. Jók: Tóth, Szarka, Kiss, Sós, illetve Kollár, Le­in. Kaposszerdahely ifi-Csurgó ifi 3-5 Balogh József Patalom-Somogysárd 2-3 (1-1), a 72. percben félbeszakadt. Patalom, 100 néző. V.: Si­mon. Igen paprikás hangulatban kezdődött a mérkőzés. A já­tékvezető az 5. percben szö­veg miatt sárga lapot adott a somogysárdi Prukner L.-nak. Ezután még több adok-kapok ment a pályán, és ebben a vendégek jártak az élen. A második félidő 23. percében az ápolás után a pályára visz- szatérő Prukner a szemtanúk szerint összeverekedett egy nézővel. A bíró ugyan nem látta az esetet, de „bemondás” alapján lefújta a mérkőzést 3- 2-es vendégvezetésnél. Kiál­lítva: Adorján (Patalom) 52. p.: a játékvezető megsértéséért. Gólszerzők: Adorján, Orsós, il­letve Fentős (2), Katona. Patalom ifi-Somogysárd ifi 2-0 Baksa Sándor Juta-Taszár 3-0 (2-0) Juta, 100 néző. V.: Sala­mon. Változatos, sportszerű mér­kőzésen a hazaiak mezőnyfö­lénye gólokban is megmutat­kozott. A nagyobb arányú jutai győzelmet a vendégek jól védő kapusa akadályozta meg. Gólszerzők: Pammer A., Tóth N., Pintér. Jók: Soós J., Béres, Pintér, Lassú, illetve Táncos, Szép. Juta ifi-Taszár ifi 0-4 Szabó Tibor A bajnokság állása: 1. Balatonkeresztúr 2. Törzsök SE 3. Patalom 4. K. Gazdász 5. Juta 6. Lengyeltóti 7. Fonyód 8. Tab 9. Balatonszárszó 10. Kaposszerdahely 11. Csurgó 12. Taszári Honvéd 13. Somogysárd 14. B.szentgyörgy 15. Szülök 16. Csokonyavisonta 14 10 3 1 37-17 33 14 10 2 2 29-11 32 13 9 2 2 35-11 29 13 8 1 4 22-10 25 14 7 2 5 22-16 23 14 7 2 5 22-21 23 14 7 1 6 13-14 22 14 5 6 3 23-20 21 14 4 4 6 15-20 16 13 3 5 5 17-23 14 14 4 2 8 17-24 14 14 4 2 8 11-19 14 13 4 1 8 17-20 13 14 4 1 9 11-22 13 14 4 - 10 15-38 12 14 2 2 10 14-34 8 A félbeszakadt Patalom-So­mogysárd mérkőzés eredmé­nyét nem vettük figyelembe. Ez történt a Bundesligában A német labdarúgó-bajnok­ságban, a Bundesligában a 13. forduló mérkőzéseire ke­rült sor. Négy mérkőzésen ha­zai győzelem született, míg három találkozó végén a ven­dégcsapat játékosai örülhet­tek. Mönchengladbach-Kai- serslautern 4-0, VfL Bochum- Borussia Dortmund 0-2, Dynamo Dresden-Bayer Uer­dingen 1-2, Bayern Mün­chen-Schalke 04 2-0, MSV Duisburg-1. FC Köln 1-3, SC Freiburg-Eintracht Frankfurt 2-0, Werder Bremen-VfB Stuttgart 4-0, Bayer Leverku­sen-Karlsruher SC 0-0. Az élcsoport állása: 1. Borussia Dortmund 22 pont, 2. Werder Bremen 19 pont, 3. Borussia Mönchengladbach 18 pont. Karpov Lautie eilen A spanyolországi Ubeda vá­rosában 6 partiból álló páros­mérkőzést vív az orosz Anato- lij Karpov és a francia Joel Lau­tier. A szombati harmadik parti­juk az 59. lépésben döntetlen­nel ért véget. Az összecsapá­son a FIDE-világbajnok Kar­pov 2-1 arányban vezet. BEK-győztes a TSV Abensberg Először lett cselgáncs BEK-győztes a német TSV Abensberg csapata, miután a fináléban legyőzte a címvédő franciákat. Az első helyért: TSV Abensberg (német)-Ra- cing Club de Paris (francia) 5:2. A harmadik helyért: SC Berlin (német)-Kenamju Haar­lem (holland) 5:2. Készül a válogatott A szerdai Svédország elleni Európa-bajnoki selejtezőmér­kőzésre készülő felnőtt labda­rúgóválogatott szombaton délelőtt a Fáy utcában edző­mérkőzésen gyakorolt a Va­sas tartalékcsapata ellen. Az Olimpia Szállóban tábort vert 22-es keretből mindössze 20-an érkeztek meg. A lét­számcsökkenés oka, hogy Sándor Tamás könnyebb térdsérüléssel bajlódik. A má­sik hiányzó pedig Halmai Gá­bor, az Ekeren csapatának „idegenlégiósa” volt, aki gyo­morrontásra panaszkodott. Ez utóbbi eset fejtörést is okozott a szövetségi kapitánynak, hi­szen a szerdán pályára lépő csapat összeállítása már meg­fogalmazódott benne, de úgy tűnik, hogy Halmai egészségi állapota egyelőre felborítja a tervét. — Amennyiben Halmai gyomorpanaszai nem múlnak, úgy Dúró József kerül a kezdő tizenegybe. A többi poszton már minden egyértelmű — nyi­latkozta Mészöly Kálmán. Halmai hiányában a magyar válogatott a következő össze­állításban lépett pályára a Va­sas tartalékcsapata elleni edzőmérkőzésen: Petry — Bán fi — Mészöly, Lőrincz — Kozma, Lipcsei, Urbán, Dúró — Kiprich, Détári — Klausz. ✓ TOTO 1. Bremen-VfB Stuttgart 4-0 1 2. B. München-Schalke 2-0 1 3. Dresden-Uerdingen 1-2 2 4. Duisburg-1. FC Köln 1-3 2 5. Freiburg-Frankfurt 2-0 1 6. Leverkusen-Karlsruhe 0-0 x 7. Andria-Verona 1-0 1 8. Lucchese-Como 5-1 1 9. Palermo-Venezia 2-0 1 10. Perugia-Lecce 3-1 1 11. Piacenza-Cesena 1-1 X 12. Salernitana-Cosenza 5-2 1 13. Vicenza-Ancona 0-0 X A pluszmérkőzés: 14. Chievo-Pescara 3-1 1 a i