Somogyi Hírlap, 1994. október (5. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-06 / 235. szám

1994. október 6., csütörtök SOMOGYI HÍRLAP 9 SPORTMAGAZIN Kosárlabda NB I Magabiztos győzelem Filipovics és Vojvoda volt a kosárkirály Fotó: Csobod Péter Teniszbajnokait ünnepelte Kaposvár Hatodszor „Zselic 50” Szombaton immár hatodik alkalommal rendezik meg So­mogybán a „Zselic 50” ötven ki­lométeres természetjáró telje­sítménytúrát. A vállalkozó ked­vűek a kaposvári vasútállomás­ról indulnak reggel 5 és 7 óra között — egyénileg és csoport­oson is neki lehet vágni a táv­nak —, s a Zselici Tájvédelmi Körzetet járják be. Legkésőbb 19 óráig kell beérkezni Zselic- kisfaludra a Kaposvári Termé­szetbarátok Turista Egyesüle­tének Vándor-kulcsosházába. A szintidő 12 óra. Minden sike­res résztvevő oklevelei és jel­vényt kap, de a rendezők külön díjazzák a legfiatalabb és a leg­idősebb női és férfi túrázót, va­lamint a legnagyobb létszámú csoportot. A 14 éven aluli gyermekek csak felnőttek kísé­retében vehetnek részt az 50 kilométeres teljesítménytúrán. Lövészérmek az OB-ról Sikeresen szerepeltek a Somogyi Erdész-Lövész Egyesület versenyzői a Bala- tonfűzfőn rendezett felnőtt magyar koronglövő országos bajnokságon. A skeet ver­senyszámban — öt koronggal lemaradva a győztestől — Lipcsik István 130 korongjával bronzérmet szerzett, mögötte pedig Hampuk Tamás (126 koronggal) hatodik lett. E ver­senyszámban csapatban a klub „A” együttese — Lipcsik, Hampuk, H. Lukics összeállí­tásban — ezüstérmet nyert, míg a Horváth G., Horváth L., Kapronczai alkotta „B”-csapat a negyedik helyet szerezte meg. Ugyancsak a negyedik helyen zárta az országos baj­nokságot az Őss, Zsuffa, Berkó alkotta trappcsapat is. Siófoki sikerek Az ifjú siófoki duatlonisták új egyesületük színeiben — Fer- tilia-Böröcfi TDSK Siófok néven — először vettek részt versenyen a napokban, még­hozzá külföldön, Ausztriában. Először a hagyományos grazi duatlon-versenyen indultak, ahol összesen négy érmet gyűjtöttek össze, közte egy aranyat is Bálint Andrea révén. Ezután Mödlingben meghívá­sos nemzetközi futóversenyen álltak rajthoz, ahol ezer méte­ren Bálint Andrea (53 induló közül) első, Juhász Dániel (123 induló) és Bodor Olivér (72 induló) második lett, míg kétezer méteren Ratter Csaba (37 induló) az első, Bálint And­rea (17 induló) pedig a harma­dik helyet szerezte meg. Kosárlabdatorna Marcaliban A Marcali Mikszáth Úti Álta­lános Iskolában — az ÁB Ae­gon Biztosító hathatós támo­gatásának köszönhetően — tanévnyitó kosárlabdatornát rendeztek III. korcsoportos fiú csapatok részére. A három együttes közül a házigazda Mikszáth úti iskola lett a tor­nagyőztes; második a nagy- kanizsai Templon téri iskola, harmadik pedig a marcali 8. osztályos gimnázium csapata. Eredmények: Marcali, Mik­száth iskola-Marcali, 8. osz­tályos gimnázium 37-21, Nagykanizsa, Templom téri iskola-Marcali, 8. osztályos gimnázium 47-21, Marcali, Mikszáth iskola-Nagykanizsa, Templom téri iskola 42-40. Kaposvári KC-Fehérvár KK 102-76 (58-34) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 300 néző. V.: Parády, Várhalmi. Kaposvári KC: Antalics (5), Lopicsics (11), Kovács L. (3/3), Bognár (15), Hoffmann (16/3). Csere: Filipovics (21), Ágfalvi (-), Monok (8/6), Voj­voda (20/3), Karsai (3/3). Edző: Stickel Péter, Dér Ta­más. Fehén/ár KK: Zboray ( 11/3), Gombos (10), Gosztonyi (28/18), Kablar (12), Veres (5). Csere: Andó (-), Kertész (3), Szupper (7), Rajkó (-), Csík (-). Edző: Kákonyi Lehel. A vendég fehérváriak sze­rezték az első kosarat egy tripla formájában, de nem so­káig örülhettek annak, hogy ők vezetnek. Rövidesen már a kaposváriaknál volt az előny, s ahogy fogyott a visszalévő idő, úgy lett egyre nagyobb a különbség a két csapat között. A félidő közepén már több mint 10 ponttal, 27-14-re ve­zettek Vojvodáék. A vendégek a hárompontos dobásokat erőltették — kevés sikerrel. Sokszor az is megoldhatatlan feladatot jelentett a számukra, hogy egyáltalán a gyűrűt elta­lálják... Egyedül csak az egy­kori kaposvári Gosztonyi gyűj­tögette szorgosan a pontokat, aki az első játékrészben négyszer is betalált a három­pontos vonal mögül. Az utolsó percekben csak egyetlen csa­pat volt a pályán. Ekkor már a Kaposvári KC szinte tetszés 8. csoport: Rákóczi-Kaposcukor FC- Stadler FC 0-3 (0-1) Kaposvár, Cseri-pálya, 500 néző. V.: Balajti. Rákóczi-Kaposcukor FC: Milinte — Itvás — Mező, Deme — Kiss, Novák, Szabó A., Horváth, Harsányi (László) — Szintai (Neubauer), Szabó L. Edző: Horváth Lajos. Stadler FC: Simon — Opri- san — Kecskés (Makrickij), Nagy (Kertész) — Kapics, Csehi /., Molnár, Hleba, Liny- nyikov — Rumán, Csehi Z. Edző: Sándor István. 16 perc: Molnár 20 méterről váratlanul lövésre szánta el magát, és a labda a későn eszmélő Milinte mellett a kapu jobb oldalába vágódott (0-1). 54. perc: Linnyikov lépett ki a leshatárról, egyedül tört ka­pura, és a balösszekötő helyé­ről 12 méterről a hosszú sa­rokba lőtt (0-2). 89. perc: Linnyikov jobb ol­dali beadását Hleba fejelte kapura, s a labda Milinte kezét és a kapufát érintve perdült a hálóba (0-3). A mérkőzésen enyhe fö­lényben, bár sok hibával ját­szott az NB l-es Stadler FC, és csak potya ízű gólokkal nyert. A hazaiak még csak el­játszadoztak, de az ellenfél kapujának közelében rendre elfogyott a tudományuk. Jók: Itvás, Deme, Szabó A, illetve Oprisan, Molnár, Hleba, Csehi Z. Jutási Róbert szerint érte el a kosarait, amire nem tudtak válaszolni a vendégek. Egészpályás letá­madással próbálkozott a Fe­hérvár KK, de ez őket zavarta össze, nem az ellenfelüket. Előbb Filipiovics, majd Voj­voda látványos zsákolása nyomán zúgott a vastaps a le­látón, miközben Kovács L. mellett a válogatott Hoffmann, Monok és a félidő utolsó má­sodperceiben Vojvoda is fel­iratkozott a triplaszerzők közé. így fölényes, 24 pontos előny­nyel térhettek rövid pihenőre a kaposvári játékosok. A folytatásra nem érdemes túl sok szót vesztegetni. Zsi­nórban nyolc pontot szerzett a Fehérvár KK csapata, amikor végre a hazaiak is a gyűrűbe találtak. Továbbra sem találta a fonalat a KKC, s így a 24. percben már 62-51 állt az eredményjelző táblán. Ezután Lánycsók-Siófoki Bányász 1-2 (1-2) Lánycsók, 100 néző. V.: dr. Bozóky. Lánycsók: Kovácspi (Puch) — Csonka, Liber, Auch, Szabó (Cziegler) — Bódis, Szeizert, Kovács, Brecska — Patócs, Kerekes. Edző: Ba­logh József. Siófoki Bányász: Bíró — Tóth, Bimbó, Olajos, Perger — Miovecz, Petrók, Barna, Szabó (Földes) — Kiss P., Kirchmayer. Edző: Gellei Imre. Gólszerzők: Patócs, illetve Kiss P. 2. Az első játékrész első fél­órájában jól tartotta magát a megyei II. osztályban szereplő hazai együttes, s ennek volt az eredménye, hogy a 18. percben Patócs a hazaiaknak szerezte meg a vezetést. A fél­idő közepe után egyre inkább az NB ll-es vendégek kerültek fölénybe, és nemcsak egyenlí­tettek — szerencsés körülmé­nyek között —, de fordítani is tudtak még a félidő előtt. Szü­net után a hazaiak teljesen el­készültek erejükkel, a vendé­gek pedig nem erőltették a gólarány növelését, így már nem változott az eredmény. Jók: Kovácspi, Patócs, il­letve Olajos, Kiss P., Kirch­mayer. Kapuvári László 14. csoport: Barcs SC-PMSC-Fordan 0-7 (0-4) sokáig felváltva szerezte pont­jait a két csapat, majd ismét csak kaposvári pillanatok kö­vetkeztek. Vojvoda és Filipo­vics szorgalmasan gyártotta a kosarakat, a 100. pontot pedig a csereként beállt fiatal Karsai érte el egy remekbe szabott triplával. A végeredményt Fili­povics állította be, miután a legutolsó másodpercben még betalált a gyűrűbe. Könnyen felejthető, izga­lomtól mentes mérkőzésen magabiztos győzelmet aratott a Kaposvári KC csapata, s ez­zel sorozatban ötödik győzel­mét is elkönyvelhette a gárda. Legközelebb most szombaton lép pályára ismét a csapat, amikor is a Csepel SC vendé­gei lesznek. Jók: Vojvoda, Filipovics, Bognár, Hoffmann, illetve Gosztonyi, Zboray. Fenyő' Gábor Barcs, 100 néző. V.: Dra- vecz. Barcs SC: Füredi — Zeller R., Somogyi, Korán (Biodro- vics), Manguld (Winkler), Zel­ler T., Papp Á., Karsai, Ko­vács, Hajmási, Horváth. Edző: Karsai Tibor. PMSC-Fordan: Géléi — To- locskó, Braun, Dienes, Ben- kovics, Márton, Niederbacher, Dárdai, Warzycha, Fehér (Jekl), Lengyel (Ulrich). Edző: Eich László. Gólszerzők: Niederbacher 4 (a 23. percben 10 méteres lö­vésből, a 66. percben 13 mé­teres lövésből, a 67. percben 10 méteres emelésből és a 83. percben 8 méteres gurí- tásból), Benkovics (a 24. percben 6 méteres lövésből), Dienes (a 30. percben 8 méte­res lövésből), Warzycha (a 31. percben 11 méteres lövésből). Csak az első 45 perc feléig volt egyenrangú ellenfele az Vidéki teniszcsapat utoljára huszonhat éve szerzett or­szágos csapatbajnoki elsősé­get, Kaposváron pedig csak a háború előtt állhatták a do­bogó legfelső fokára a teni­szezők. Az idén ausztusban azonban megtört a jég, a Ka­posvári Tenisz Club fiúegyüt­tese megnyerte az országos serdülő csapatbajnokságot. Az aranyérmet szerzett fiata­lok, valamint az OB l-es alsó­ágon bronzérmes felnőttgárda tiszteletére tegnap fogadást tartottak Kaposváron, a Vá­rosházán. Szabados Péter polgármes­ter köszöntötte a városnak di­csőséget hozó három ifjú teni­szezőt, Klenovics Balázst, Szabados Zoltánt, Tóth Krisz­Pécsi DD Gáz SC-K.Építők SC (női) 6:2 (2381:2240) Eredmények: Körmöczi I. 426, Kaszai S. 402, Szabó Zs. 395, Hegedűs S. 393, Szabó I. 385, Szörényi S. 380, illetve Steinbacher V. 396, Horváth V. 392, MajzikA. 370, Dézsiné 368, Szabó Sz. 363, Stégemé 351. Pécsen szenvedett nagy arányú vereséget a Kaposvári Építők SC női csapata. Kaposvári Fáklya- Kaposvári Közút-Strabag SE II. 5:3 (2455:2441) Eredmények: Gyú'rűsi V. 428, Bekker Cs. 421, ifjabb Németh T. 421, Bognár J. 400, Horváth T. 393, Illés S. 392, il­letve Fajtai I. 424, Tihanyi P. NB l-es csapatnak a hazai gárda. Ezután megtalálta a góllövőcipőjét a PMSC-For­dan osztrák „idegenlégiósa”, Niederbacher, és vezényleté­vel ilyen arányban is megér­demelten győzött a vendég pécsi együttes. Jók: Papp Á., Horváth, il­letve Márton, Niederbacher. Kelemen Géza 16. csoport: Marcali VSE­Zalaegerszegi TE 0-3 (0-1) Marcali, 150 néző. V.: Ma­kai. Marcali VSE: Ángyán — Bozsó, Mészáros, Borbély, Vi­rág, Horváth, Tóth P. (Kiss), Arany, Rituper (Szántó), Tóth Cs., Fenusz. Edző: Mészáros József. Zalaegerszegi TE: Tóth (Vincze) — Szabó /., Balogh, Kovács, Halápi, Németh (Mol­tiánt, valamint edzőjüket Ba­ranyai Sándort. Kiemelte, hogy a szép sikert saját neve­lésű, kaposvári sportolók érték el, s reményét fejezte ki, hogy még sokáig a várost képviselik a versenyeken. A fogadáson jelen volt még Szita Károly al­polgármester, dr. Somoskövi Gábor sportbizottsági elnök, a városi sportiroda munkatársai, valamint a Kaposvári Tenisz Club vezetősége és a bajno­kok szülei. A baráti hangulatú összejövetelen szóba került egy fedett teniszcsarnok megépítése is. Még az idén hozzálátnak a tervek elkészí­téséhez, hogy az a város se­gítségével mielőbb elkészül­hessen. 416, Illyés A. 411, Tamás J. 411, Csendes R. 404, Németh Zs. 375. Megérdemelt Fáklya siker született a kaposvári háziran­gadón. A nagy küzdelmet bizo­nyítja, hogy a két csapatból ki­lencen (!) is túllépték a 400 fát. Szekszárdi Vízitársulat SE- K. Építők SC II. 5:3 (2230:2193) Eredmények: Petronics Z. 408, Támer J. 378, Csicsa P. 370, Németh S. 363, Keszthe­lyi I. 360, Keresztes I. 351, il­letve Szemes I. 402, Tóth J. 385, Ládonyi Cs. 377, Mucsi S. 357, Nezdei L. 344, Tóth B. (GyőrfiJ.) 328. Szoros mérkőzésen szen­vedett vereséget az Építők SC II. csapata Szekszárdon. nár), Lendvai (Zugor), Szabó II., Kutasi, Szőke, Preisinger. Edző: Madár Gábor. Gólszerzők: Szőke (a 20. percben 8 méteres lövésből), Preisinger 2 (a 47. percben 6 méteres fejesből és a 83. percben 11-esből). Kezdés után a hazaiak azonnal sündisznóállásba vo­nultak, állandóan az ő térfelü­kön pattogott a labda. A soro­zatos vendégtámadások az­tán a 20. percben értek góllá. Ezután a marcaliak kitámad­tak, s egy perc múlva óriási gólhelyzetet puskáztak el. A félidő hátralévő részében kie­gyenlített játékot láthatott a közönség. Szünet után köz­vetlenül a vendég NB l-es ZTE növelte az előnyét, majd ez­után már könnyedén játszva is biztos győzelmet aratott. Jók: Bozsó, illetve Preisin­ger, Szabó II., Szőke. Ivusza István Labdarúgó Magyar Kupa Két gólt rúgtak - tizennégyet kaptak Egy ritka pillanat: munkában a Stadler FC „portása” Török Anett felvétele- Kele ­Teke NB III Jobbra számítottunk