Somogyi Hírlap, 1994. október (5. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-24 / 250. szám

1994. október 24., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 Labdarúgó NB II Jó Vezér (csel), mégis vereség Labdarúgó NB III A Rákóczi ugrott az élre Veszprém FC-Siófoki Bányász 1-0 (1-0) Veszprém, 2000 néző. V.: Molnár J. (Győr, Tamássy). Veszprém FC: Varga — Pálfi — Lakos, Lantai, László — Csornai, Pető, Kelemen — Rugovics (Donát a 83. perc­ben), Gersics, Horváth II. (Kozma a 71. percben). Edző: Glázer Róbert. Siófoki Bányász: Vezér — Bimbó — Keszeg, Barna, Perger — Tóth, Földes, Pet- rók, Dukon (Chezan a 61. percben) — Szabó Z. (Kiss P. a 46. percben), Kirchmayer. Edző: Gellei Imre. Sárga lap: Csornai a 40., Szabó Z. a 43., Pető a 49., Petrák az 58., Barna a 66., Bimbó a 75., Kiss P. a 80. percben. Kiállítva: Csornai (két sárga lap miatt) a 89. percben. Metsző, hideg szélben kezd­ték a csapatok a „balatoni ran­gadót”. Az ötödik percben csak a szerencse mentette meg a góltól a hazaiakat: Kirchmayer — Lantaitól szorongatva — jó labdával szöktette Földest, aki az elé kifutó kapus és az üres kapu mellé gurított. A kihagyott helyzetet kővetően a Vesz­prém vette át a játék irányítá­sát, és egyre-másra szőtte tá­madásait. Gólt azonban nem sikerült rúgniuk, mert a kapu előtt mindent túlkomplikáltak. Ezt „elégelhette meg” Keszeg a 34. percben, mert ritka nagy hibát vétett: szabályosan szök­tette Gersicset, aki először meglepődött, majd 15 méterről kapura lőtt, és a labda — Bim­bón irányt változtatva — a jobb alsó sarokban kötött ki (1-0). A második félidőre teljesen megváltozott a játék képe. Nagyobb sebességre kapcsolt a Bányász, küzdött az egyenlí­tésért. Döntő fölényt harcolt ki, de ez sajnos csak a szögletek számában jelentkezett. Sőt, a Törzsök SE-Juta 2-0 (0-0) Toponár, 400 néző. V.: Bóna. Törzsök SE: Ferencz — Werner, Kopácsi (Fekete), Harsányi, Treszler, Bognár, Vida A., Vigh, Oláh, Vida Cs., Kalina. Edző: Nagy Előd. Juta: Keserű — Lapat (Vajda), Pammer A., Pammer /., Soós, Horváth, Shell (Jo- vánczai), Lassú, Pintér, Tóth, Czabula. Edző: Pável Zsolt. Kemény belemenésekkel tarkított mérkőzésen megér­demelten nyert a hazai csa­pat. A Törzsök SE együttese nyolc fővel fejezte be a talál­kozót, de ennek ellenére nem tudott gólt lőni a gyenge napot kifogó Juta. Kiállítva: Kopácsi 38. p.: buktatásért, Vida A. 82. p.: a játékvezető megsértésé­ért, Jovánczai 84. p.: a játék­vezető megsértéséért, Bognár M. 86. p.: durvaságért. Gól­szerző: Vida A., Vida Cs. Jók: Werner, Treszler, Oláh, illetve Lassú, Pammer A., Pammer I. Törzsök SE ifi-Juta ifi 4-1 Törzsök Lajos Lengyeltóti-Tab 0-1 (0-1) Lengyeltóti, 200 néző. V.: Révész. Inkorrekt játékvezetés mel­lett lejátszott mérkőzésen ér­demtelenül szerezte meg a három bajnoki pontot a Tab. 78. percben — amikor véletle­nül átjutott a Veszprém a fél­vonalon — egy megítélt sza­badrúgást Pető úgy bombá­zott kapura 18 méterről, hogy Vezérnek minden tudására szükség volt, hogy menteni tudjon. A kiöklözött labdáját Rugovics négy méterről mellé vágta! Még az utolsó percek­ben is egyenlíthetett volna a Siófok, de Kirchmayer bal alsó sarkos bombáját Varga szög­letre tenyerelte, a beívelt lab­dát pedig Szabó Z. mellé­vágta. A múlt szombati, Baja elleni mérkőzésen kiállított Bíró Imre eltiltása miatt villámigazolás­sal a siófoki vezetők megsze­rezték a fiatal, tehetséges Ve­zér Ádámot. Vezér meg is fel­elt az elvárásoknak; nem rajta múlt, hogy kikapott a Bányász! Még Keszeg nagy hibája sem indok a vereségre, mert ezt a Veszprémet gólokkal kellett volna legyőzni. Sajnos, ezúttal hiányzott az akarás, a tűz a já­tékosokból, és a tudásuk felét sem hozták. Mindent egybe­vetve a 90 perc gyenge köze­pesre sikeredett, és a Vesz­prém csak nagy szerencsével jutott a három ponthoz. Jók: Varga, Pálfi, Rugovics, illetve Vezér, Bimbó, Kirch­mayer. Istvándi Sándor További eredmények: Pécsi VSK-Matáv SC- Sopron 0-1 (0-0) Bajai FC-Keszthelyi Honvéd-Haladás 1-1 (1-0) BKV Előre-Szombathelyi Haladás VSE 1-0 (0-0) Paks-Mohácsi fC 1-0 (0-0) Beremendi Építők SK- Dunaferr SE 1-0 (0-0) Százhalombattai FC- ESMTK-Hungaplast 1-0 (0-0) Tatabányai SC-Budafoki LC 1-2 (0-2) Gólszerző: Sztán. Jók: Ko­vács J., Petri, Bolykovszki, il­letve Takács, Kovács Gy., Ma­tyók. Lengyeltóti ifi-Tab ifi 2-6 Nagy Lajos Csurgó-Taszár 0-1 (0-0) Csurgó, 100 néző. V.: Ju­hász. A sok hibával játszó csapa­tok mérkőzését enyhe hazai fölény jellemezte, de csak né­hány helyzet adódott a csurgói játékosok előtt. A 75. percben az első komoly vendégtáma­dás gólt eredményezett, s ez­zel el is dőlt a találkozó sorsa. A látottak alapján a döntetlen igazságosabb eredmény lett volna. Gólszerző: Juhász. Jók: Papp, Polgár, illetve Fe­hér, Tánczos, Károlyi. Csurgó ifi-Taszár ifi 5-0 Kiss Béla Balatonszárszó-Kapos- szerdahely 0-0 Balatonszárszó, 100 néző. V.: dr. Csapó. Mindkét csapat gyenge tel­jesítményt nyújtott a találko­zón, így egyikük sem érdemelt győzelmet. Jók: Rab (a me­zőny legjobbja), Kocsis, illetve Szarka, Soós, Gál. B.szárszó ifi-K.szerdahely ifi 5-1 Sarang Sándor Balatonföldvári SE- Bonyhádi SE 4-0 (1-0) Balatonföldvár, 100 néző. V.: Béni. Balatonföldvár: Kovács J. - Farkas, Sashegyi, Beleznai, Kovács A., Rudézer (Béres J.), Virág, Kalmar, Németh (Grúber), Soós (Élő), Balaton. Edző: Karasz János. Bonyhád: Bogaras - Szabó, Sztoics, Stumf, Guzorán, Illés (Bölcshődi), Darabos, Bau­mann, Babai, Kiss, Pfeiffer (Zsilka). Edző: Kiss János. Góllövők: Balaton (27. p., szöglet után 3 m-es lövés; 47. p., beadás után 3 m-es lövés), Kalmár (61. p., 10 m-es lövés), Virág (75. p., 12 m-es fejes.) Sportszerű csapatok mér­kőzésén a hazaiak sok kiha­gyott helyzet mellett négy szép góllal megérdemelt győ­zelmet arattak. Jók: Virág, Kalmár, Balaton, illetve Szto­ics, Kiss. Siófoki Bányász ifi- Bonyhád ifi 1-0 Szabó József Balatonlelle-Bóly 0-0 Balatonlelle, 200 néző. V.: dr. Berta. Balatonlelle: Posza - Hol- lósi, Rózsavölgyi, Kenéz, Cu- belák, Kóródi, Csirpák, Pusz­tai (Andrasics), Szabotin (Toldi), Himics, Túri. Edző: Köves László. Boly: Volcsányi - Neuhardt, Rotkó, Karacsics, Kraics, Vi­rág, Sleik (Klob), Vészi, Szíj- jas (Váradi), Vigh, Sáb. Edző: Kresz László. Alacsony színvonalú mér­kőzésen kapujához szegezte a hazai csapat a vendégeket. Három kapufán kívül kevés helyzetet sikerült a bólyi kapu előtt teremteni. A vendégek hősiesen küzdöttek az egy pontért, melyet sikerült elvin­niük. Kiállítva: Czubelák (65. p., durvaságért). Jók: Volcsányi, Virág, Vészi, Vigh, ill. Rózsavölgyi, Hollósi. Balatonlelle ifi-Bóly ifi 4-2 Köves László Fonyód-Csokonyavisonta 4-0 (0-0) Fonyód, 200 néző. V.: Szács. A lelkesen és jól játszó ven­dégek ellen a második félidő­ben nyújtott teljesítmény alap­ján megérdemelten győzött a Fonyód. Gólszerzők: Deák­vári, Kerecsényi, Bogdán, Ko­csis. Jók: Deákvári, Borbély, Komáromi, illetve senki. Fonyód ifi-Cs.visonta ifi2-2 Tolnai Attila Balatonkeresztúr-Szulok 2-0 (1-0) Balatonkeresztúr, 250 néző. V.: Tamás. A mérkőzés végéig védeke­zésre kényszerített vendég­védelem rendre meghiúsította a hazaiak próbálkozásait. Ezen a napon elsősorban a hazaiak nagyobb akarása és küzdenitudása volt dicsérhető. Gólszerzők: Horváth G. (11-esből), Bíró. Jók: Fülöp, Kozma L., Horváth N., illetve Komái, Sütő, Haraszti, Ko­vács A. B. keresztúr ifi-Szulok ifi 9-0 Meretei János K. Gazdász-Somogysárd 3-1 (2-0) Kaposvár, Gazdász-pálya, 100 néző. V.: Tabi. A sok helyzetet kihagyó Sellye-Marcali 2-2 (1-1) Sellye, 400 néző. V.: Osz- termayer. Sellye: Sevinger - Csorba (Pfeiffer), Knézics, Király, Varga, Gyócsi, Óvári, Vásáros (Kapusi), Labrincz, Major, Belvári. Edző: Pfeiffer Ferenc. Marcali: Ángyán - Bozsó, Mészáros, Borbély, Horváth, Virág (Arany), Tóth P., Szántó, Rózsa, Rituper (Kiss), Fenusz. Edző: Mészáros József. Góllövők: Óvári (15. p., 7 m-es lövés; 71. p., 8 m-es lö­vés), Tóth P. (37. p., 3 m-es lövés), Kiss (87. p., 3 m-es lö­vés). A hazaiak hamarosan veze­tést szereztek, ezután a mar­caliak kitámadtak, és szünet előtt egyenlítettek. A 71. perc­ben ritkán látható góllal sze­reztek vezetést a sellyeiek. Ezután a vendégek óriási iramban támadtak, s percek­kel a befejezés előtt sikerült is egyenlíteniük, és értékes ponttal térhettek haza. Kiál­lítva: Knézics (82. p., lerántá­sért). Jók: Óvári, Varga, Gyó­csi, ill. Borbély, Horváth, Bo­zsó, Tóth P. Sellye ifi-Marcali ifi 1-1 Ivusza István Barcs-Rákóczi-Kaposcukor 0-1 (0-1) Barcs, 200 néző. V.: Lehel. Barcs: Füredi - Zeller R., Papp T., Biodrovics (Korán), Zeller T., Kirchnen, Papp A., Karsai (Somogyi), Kovács (Mangult), Hajmási, Horváth. Edző: Guzsvány János. K. Rákóczi: Milinte - Pam­mer (Szabó L.), Mező, Itvás (Novák), Nagy G., Deme, Szabó M., Takács (Harsányi), László, Horváth Z., Neubauer. Edző: Horváth Lajos. Góllövő: Nagy G. (5. p., 14 m-es emelés). A bajnokesélyes vendég csapat egy szerencsés góllal korán vezetést szerzett. Min­denki gólszüretet várt tőlük, ám ennek az ellenkezője tör­tént. A hazaiak támadtak és Gazdász az első félidőben kétgólos előnyt szerzett. A második játékrészben a kiha­gyott helyzetek megbosszul­ták magukat, és sikerült szépí­teniük a vendégeknek, de a ta­lálkozó hajrájában elért újabb hazai gól eldöntötte a mérkő­zést. Gólszerzők: Szabó G., Szabó Z., Borsos, illetve Szaka Zs. Jók: Puha, Kajtár, Szabó G., illetve Kovács F. Pócza Kálmán Balatonszentgyörgy- Patalom 1-5 (0-4) Balatonszentgyörgy, 150 néző. V.: Majdanics. A jobb játékerőt képviselő vendégek első félidei játékuk­kal biztosították be a győzel­met a sok helyzetet kihagyó Szentgyörgy ellen. Gólszer­zők: Gyapjas, illetve Ágoston néha csak a szerencse men­tette meg a Rákóczit a góltól. A második félidőben többször 11 emberrel védekezett a vendég gárda. Jók: Papp T., Papp Á., Kovács Cs., illetve Mező, Deme, László. K. Rákóczi ifi-Barcs ifi 0-5 Kelemen Géza Bátaszék-Nagyatád 0-2 (0-1) Bátaszék, 300 néző. V.: dr. Rugási. Bátaszék: Kocsis - Bojás, Péter, Izsák, Rácz, Keller, Po- zsár, Szabados (Bozsolik), Szentmártoni (Puskás), Pan- kovics, Pap. Edző: Fiath Ta­más. Nagyatád: Figoth - Vojko- vics, Szalai, Utasi, Grabant, Tóth, Szigeti, Király, Dómján, Becsei, Vékony (Minor). Edző: Németh Lajos. Góllövők: Dómján (39. p., Becsei beadását helyezte a hálóba), Király (68. p., egyéni akció végén). Az idény leggyengébb hazai játékát nyújtó Bátaszékkel szemben a vendégek szerve­zettebben játszottak, és rá­szolgáltak a három bajnoki pontra. Jók: Bojás, illetve Voj- kovics, Utasi, Vékony. Bátaszék ifi -Nagyatád ifi 7-1 Ifj. Fekete László További eredmények: Komló-Pécsi DD Gáz 0-0 Kisdorog-Letenye 1-1 Szekszárd-Gerjen 2-3 A bajnokság állása: 1. Rákóczi-KFC 11 9 2­32- 5 29 2. Pécsi DD Gáz 11 9 2­24- 2 29 3. Komló 11 7 4­20- 6 25 4. Marcali VSE 11 6 3 2 22-17 21 5. Sellyéi SK 11 5 4 2 19-16 19 6. Kisdorog 11 5 2 4 12-15 17 7. Bonyhádi SE 11 5 2 4 15-19 17 8. Letenye SE 11 4 3 4 16-15 15 9. Balatonföldvár 11 3 4 4 17-17 13 10. Gerjen 11 3 3 5 18-20 12 11. Nagyatádi VSE 11 2 4 5 7-16 10 12. Bátaszéki SE 11 3­8 13-20 9 13. Szekszárd 11 2 2 7 17-26 8 14. Balatonlelle 11 1 4 6 9-22 7 15. Bólyi SE 11 1 3 7 7-18 6 16. Barcs SC 11 1 2 8 7-21 5 (2), Hanusz, Adorján, Richter. Jók: Gyapjas, Horváth B., Ur- bán, illetve Richter, Ágoston, Adorján, Brunczvig, Kálmán. B.szentgyörgy ifi-Patalom ifi 6-0 Csalódi Zoltán A bajnokság állása: 1. Patalom 11 9 1 1 33- 8 28 2. Balatonkeresztúr 11 8 2 1 29-14 26 3. Törzsök SE 11 8 1 2 22- 9 25 4. Lengyeltóti 11 7 1 3 21-13 22 5. K. Gazdász 10 6 1 3 16- 9 19 6. Tab 11 5 4 2 18-14 19 7. Fonyód 11 6­5 10-10 18 8. Juta 11 4 2 5 17-16 14 9. Taszári Honvéd 11 4 2 5 10-10 14 10. Csurgó 11 3 2 6 14-17 11 11. Somogysárd 11 3 1 7 14-18 10 12. B.szentgyörgy 11 3 1 7 9-17 10 13. Balatonszárszó 11 2 3 6 9-18 9 14. Kaposszerdahely 10 1 5 4 10-19 8 15. Csokonyavisonta 11 2 2 7 14-29 8 16. Szülök 11 2­9 9-34 6 Labdarúgó NB I Csepel-Kordax-Stadler FC 0-1 (0-0) Budapest, Csepel-stadion, 1000 néző. V.: Kurmai. A küzdelmes, ám nem túl színvonalas összecsapáson a gyenge formában játszó Cse- pel-Kordax rengeteg helyzetet dolgozott ki, de a gólt a ven­dégek lőtték. Gólszerző: Hleba (a 71. percben). Kiállítva: Hleba (Stadler FC) a 72. percben. Kispest-Honvéd FC- Békéscsaba 2-1 (1-1) Budapest, Bozsik-stadion, 4500 néző. V.: Molnár L. Nagy csatában gyűjtötte be mindhárom bajnoki pontot a kispesti gárda, s ezzel alapo­san megközelítette a listave­zető újpestieket. Gólszerzők: Milinkovic (a 30. percben), Hamar (a 74. percben), illetve Kulcsár S. (a 17. percben). ETO FC Győr-UTE-Novabau 2-0 (2-0) Győr, 6000 néző. V.: Nagy. A 11. fordulóban látogatott először vidékre az addig még veretlen Újpesti TE csapata, ahol véget ért nagy menete­lése. A jól játszó győriek már az első félidőben eldöntötték a találkozó sorsát. Gólszerzők: Árgyelán (az 5. percben), Miriuta (a 24. perc­ben 11-esből). Nagykanizsai Olajbányász- BVSC-Dreher 2-1 (0-1) Nagykanizsa, 3000 néző. V.: Tóth V. Az elmúlt öt fordulóban nem nyert a Nagykanizsa, így rendkívül fontos volt számukra a győzelem. Bár a vendégek szerezték meg a vezetést, a második félidőben a hazaiak egyenlítettek, majd az utolsó pillanatban a győzelmet is ki­csikarták. Gólszerzők: Filipovics (a 61. percben), Fehér (a 89. perc­ben), illetve Komódi (a 12. percben). Vác FC-Samsung-ZTE 5-2 (1-0) Vác, 1000 néző. V.: Stam- ler. A Vác FC-Samsung hété­ves élvonalbeli szereplésének 100. győzelmét ünnepelte, el­sősorban Füle fantasztikus csatárjátékának köszönhe­tően. Gólszerzők: Füle 4 (a 33., az 59., a 79. és a 85. perc­ben), Nyikos (az 51. percben), illetve Preisinger 2 (a 60. és a 64. percben). PMSC-Fordan-Parmalat FC 2-0 (2-0) Pécs, 4000 néző. V.: Lett- rich. A Pécs — ha a második já­tékrészben játékosai jobban összpontosítanak — akár na­gyobb arányban is nyerhetett volna a nagyon halványan fut­ballozó vendégek ellen. Gólszerző: Niederbacher 2 (a 30. és a 37. percben). Debreceni VSC- EMDSZ-Sopron 1-0 (0-0) Debrecen, 5000 néző. V.: Puhl. Az alacsony színvonalú, sok hibával és csapkodó já­tékkal tarkított mérkőzésen megérdemelten nyert a Deb­recen. Gólszerző: Sándor T. (a 80. percben 11-esből). A bajnokság állása: 1. UTE-Novabau 11 9 1 1 37-13 28 2. Kispest-Honvéd 11 8 2 1 27-11 26 3. Ferencváros 10 7 1 2 25-14 22 4. Békéscsabai EFC 11 5 4 2 22-17 19 5. BVSC-Dreher 11 5 1 5 22-18 16 6. Vác FC-Samsung 11 4 3 4 19-18 15 7. PMSC-Fordan 11 4 3 4 13-18 15 8. Csepel-Kordax 11 4 2 5 8- 7 14 9. ETO FC Győr 11 4 2 5 13-13 14 10. Debreceni VSC 11 4 2 5 12-19 14 11. Zalaegerszegi TE 11 4 2 5 16-26 14 12. Nagykanizsa 11 4 1 6 12-27 13 13. Vasas SC 10 3 16 16-19 10 14. Stadler FC 10 3 1 6 9-12 10 15. EMDSZ-Sopron 11 2 2 7 1 9-26 8 16. Parmalat FC 10 - 4 6 9-21 4 Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Négyszer villant a piros lap Toponáron Küzdelem a labdáért a Kaposvári Gazdász-Somogysárd mérkó'zésen Fotó: Csobod Péter