Somogyi Hírlap, 1994. augusztus (5. évfolyam, 178-204. szám)

1994-08-22 / 196. szám

1994. augusztus 22., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 Otthon nyert a Rákóczi és a Barcs Nagy Gábort (Rákóczi-KFC) becsúszva szereli a gerjeni védő Fotó: Csobod Péter Rákóczi-Kaposcukor FC-Gerjen 3-1 (1-1) Kaposvár, 600 néző. V.: Czakó. Rákóczi-KFC: Milinte - Kiss F., Itvás, Mező (Novák), Szabó M. (Takács), Nagy G., Deme, Horváth Z, Szabó L., Szintai, Neubauer (László). Edző: Horváth Lajos. Gerjen: Blazsó - Kiss (Andi), Kalmár, Szabó L, Fo­dor, Farsang, Szabó T., Kul­csár (Voiér), Taba (Varga), Magyari, Nagy Zs. Szakosz­tály-igazgató: Pálfi Gábor. Gólszerzők: Neubauer (4. p. Szintai beadása után 3 m-es lövés, 53. p. kipattanó labdá­ból 2 m-es lövés), Magyari (33. p. 8 m-es lövés), Szintai (75. p. egyéni akció után 10 m-es lövés). A házigazdák gyors gólja miatt megilletődött vendégek csak a félidő közepére találtak magukra, majd egy egyéni hi­bából egyenlítettek. Szünet után az átszervezett védelmű Rákóczi újabb gyors góllal ve­zetést szerzett, majd a tíz főre fogyatkozott ellenféllel szem­ben tovább növelte előnyét. A csapatukat még kereső ka­posváriak értékes győzelmet arattak a jó benyomást keltő Gerjen ellen. Kiállítva: Kálmán (62. p. második sárga lap). Jók: Neubauer, Horváth, Deme, Kiss F., illetve Magyari, Nagy Zs., Szabó T. Rákóczi-Kaposcukor ifi- Gerjen ifi 7-2 Kele János Barcs-Balatonlelle 2-0 (1-0) Barcs, 400 néző. V.: Bacs. Barcs: Füredi - Zeller R., Papp T., Cservölgyi R. (Ko­rán), Mangult, Somogyi, PapÁ., Karsai, Kovács, Haj- mási (Biodrovics), Hor­váth. Edző: Karsai Tibor. Labdarúgó NB III Balatonlelle: Majzlinger - Horváth (Csíkvár, Lipcsik), Szabotin, Túri, Glatz, Hochec- ker, Czubelacz, Kóródi, Pusz­tai, Hollósi, Csirpák (György). Edző: Köves László[. Góllövők: Pap Á. (34. p. 11-esből, 87. p. 11-esből). Felfokozott hangulatban kezdődött a játék, váltakozva alakultak a helyzetek. Félóra elteltével megszerezte a veze­tést a Barcs. A második fél­időben rákapcsolt a hazai csapat, több óriási ziccert hagytak ki csatáraik. Glatz ki­állítása után a vendégek kitá­madtak, és több Iheteőségük is adódott az egyenlítésre. A második 11-es azonban el­döntötte a mérkőzést. Kiál­lítva: Glatz (68. p. kitörő játé­kos fellökése miatt). Jók: Pap Á., Karsai, Horváth, illetve Szabotin, Hollósi. Barcs ifi-Balatonlelle ifi 6-2 Kelemen Géza Marcali-Nagyatád 1-1 (0-1) Marcali, 800 néző. V.: Osz- termajer. Marcali: Ángyán - Bozsó, Mészáros (Virág), Borbély, Horváth, Szántó (Kiss), Arany, Rózsa (Andricz), Rituper, Tóth Cs., Fenusz. Edző: Mészáros József. Nagyatád: Patak - Grabant, Szabadi, Utasi, Király, Tóth, Szigeti, Minor, Vékony (Bre- zovszky), Dómján (Becsei). Edző: Németh Lajos. Góllövők: Pókos (26. p. 3 m-es lövés), Fenusz (62. p. 25 m-es szabadrúgásból). Húsz elteltével a hazaiak két gólt is szerezhettek volna, de mindkét lehetőséget elhi­bázták. Nem úgy a vendégek, akik egy szép támadás után megszerezték a vezetést. Szünet után a marcaliak tá­madtak többet, s egy bomba­góllal sikerült egyenlíteniük. A hajrában a marcaliak újabb két nagy helyzetet hagytak ki. Jó iramú mérkőzésen nagy taktikai harc után igazságos döntetlen született a két szomszédvár rangadóján. Ki­állítva: Bozsó (83. p. utolsó emberként lerántásért) .Jók: Ángyán, Borbély, Virágh, Fe­nusz, illetve Patak, Tóth, Gra­bant, Király. Marcali ifi- Nagyatád ifi 6-0 Ivusza István Szekszárdi Polgári SE-Balatonföldvár 2-2 (2-0) Szekszárd, 300 néző. V.: Berki. Szekszárd: Cziráki - Novák, Kvanduk, Kovács (Szteszlo), Kárpáti, Bajusz (Cseke), Gyén, Pilisi, Pusztai, Kálmán, Hon/áth. Edző: Laki Zoltán. Balatonföldvár: Kovács L. - Soós, Sashegyi, Ludézer, Ko­vács A. Bali (Jäger), Héja, Kalmár (Bognár), Németh (Béres), Szentkirályi, Balaton. Edző: Karasz János. Góllövők: Horváth (24. p. 10 m-es lövés), Kálmán (36. p. egy lepattanó labdát bom­bázott a kapuba), Balaton (60. p. 14 m-es lövés), Szentkirályi (63. p. 10 m-es lövés). A két ellentétes félidejű já­ték összképe alapján a pon­tosztozkodás igazságos. Jók: Novák, Kárpáti, Kvanduk, il­letve Sashegyi, Szentkirályi, Balaton. Szekszárd ifi- Balatonföldvár ifi 4-0 ifj. Fekete László További eredmények: Pécsi DD Gáz-Bonyhád 4-0 Komló-Bóly 2-0 Kisdorog-Bátaszék 1-0 Sellye-Letenye 3-2 A bajnokság állása: 1. Kisdorog 2 2­­4-0 6 2. Sellye 2 2­­5-2 6 3. Pécsi DD Gáz 2 1 1­5-1 4 4. Marcali 2 1 1­4-2 4 Rákóczi-KFC 2 1 1­4-2 4 6. Barcs SC 2 1 1­3-1 4 Komló 2 1 1­3-1 4 8. Bátaszék 2 1­1 3-3 3 9. Nagyatád 2­2­2-2 2 10. Letenye SE 2­1 1 3-4 1 11. Szekszárd 2­1 1 3-5 1 12. Balatonföldvár 2­1 1 2-4 1 Gerjen 2­1 1 2-4 1 14. Bólyi SE 2­1 1 1-3 1 15. Balatonlelle 2­­2 0-5­16. Bonyhádi SE 2­­2 1-7­Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Somogysárdi hatos a szulokiaknak Támad a hazai csapat a Törzsök SE-Lengyeltóti mérkőzésen Fotó: Csobod Péter Lengyeltóti- Törzsök SE 2-1 (1-0) Toponár, 300 néző. V.: Pe­csét. Lengyeltóti: Igricz — Vanya, Héder, Gergik, Antal, Nagy, Horváth, Somogyi, Kovács (Huigl), Perusza, Mátrai (Petri). Edző: Nagy Lajos. Törzsök SE: Ferencz — Werner, Kopácsi, Harsányi, Vígh, Gál, Kurucz (Vati), Oláh (Tóth F.), Vida Cs., Vida A., Sugár. Edző: Nagy Előd. A mérkőzés 70. percéig jól játszott a lengyeltóti együttes, de a találkozó végére nagyon elfáradtak a vendégcsapat já­tékosai. Ezt azonban nem tudta kihasználni a hazai gárda, így a jóiramú találko­zón végül igazságos vég­eredmény született. Gólszer­zők: Somogyi, Mátrai, illetve Gál. Jók: Somogyi, Igricz, Hor­váth, illetve Vida Cs. Törzsök SE ifi- Lengyeltóti ifi 1-1 Törzsök Lajos Csurgó-Tab 1-1 (0-0) Csurgó, 200 néző. V.: Bö- röczi. A közepes iramú mérkőzé­sen az idény eleji formát mu­tató csapatok találkozóját a teljesen átszervezett Csurgó­nak a helyzetek alapján gó­lokkal kellett volna megnyer­nie. Gólszerzők: Beke, illetve Sztán. Jók: Kollár, Pintér, Bó- dis, Beke, illetve Kreizinger, Kurucz, Sztán. Csurgó ifi- Tab ifi 3-0 Kiss Béla Juta­Kaposszerdahely 2-2 (1-1) Juta, 200 néző. V.: Cservöl­gyi T. Alacsony színvonalú, kie­gyenlített első félidőben a ha­zaiak szereztek vezetést, de a vendégek egyenlítettek. A második félidő ötödik percé­ben kialakult a végeredmény, majd nagy küzdelem után fe­szült hangulatban ért véget a mérkőzés. Gólszerzők; Pintér, Pammer I., illetve Soós Cs. (2). Jók: Lassú, Pintér, illetve Soós Cs., Balogh Zs. Juta ifi­Kaposszerdahely ifi 1-1 Szabó Tibor Taszár­Csokonyavisonta 3_0 (2-0) Taszár, 150 néző. V.: Sipos. A hazai csapat az első já­tékrészben helyzetek sorát dolgozta ki, így megérdemel­ten szerzett kétgólos előnyt. A második félidő kiegyenlítet­tebb lett, majd Kispeti 22. percben lőtt góljával beállította a 3-0-ás végeredményt. Gól­szerzők: Kispeti (2), Németh. Jók: Kispeti, Németh, Ser­főző, Vejki, illetve Hódosi, Ker­tész. Taszár ifi­Csokonyavisonta ifi 2-0 Balogh László Somogysárd-Szulok 6-1 (3-0) Somogysárd, 150 néző. V.: Tamás. A gólratörően és lendülete­sen játszó hazai csapat nagy­arányú győzelme teljesen megérdemelt a lelkes vendé­gek ellen. Gólszerzők: Tóth, Prukner, Fentős, Vancsura, Katona, Sütő (öngól), illetve Sütő. Jók: Szulimán, Sugár, Prukner, Vancsura, Tóth, il­letve Angyal, Kalmár. Somogysárd ifi-Szulok ifi 1-0 Vancsura Vilmos A K. Gazdász-Patalom, a Balatonszentgyörgy-Bala- tonkeresztúr és a Balaton- szárszó-Fonyód mérkőzése­ket később játsszák. A bajnokság állása: 1. Lengyeltóti 2. Taszár 3. Somogysárd 4. Törzsök SE 5. Cs.visonta 6. Kaposszerdahely 7. Juta 8. Csurgó 9. Patalom 10. Tab 11. Fonyód B.keresztúr K. Gazdász B.szárszó 15. B.szentgyörgy 16. Szülök 2 2 - - 3-1 6 2 11-5-24 2 1-16-23 2 1-13-33 2 1-11-33 2-2-4-42 2-2-2-22 1-1-1-11 1-1-0-01 2-112-31 1 — 10-1- 1 — 1 1-6 ­Meghalt Luigi Chinetti 93 éves korában elhunyt Luigi Chinetti, egykori neves autóversenyző, a Ferrari kez­deti sikereinek kovácsa. Chi- nettit közeli barátság fűzte Enzo Ferrarihoz, akivel még az Alfa Rómeónál ismerke­dett össze, s az 1940-es évek végén ő javasolta Ferrarinak, hogy a gépalkatrészek gyár­tásáról térjén át a versenyau­tókra. Chinetti Milánóban szü­letett, majd a második világ­háborút megelőzően vándo­rolt ki Amerikába. Tagja volt annak az Alfa Rómeo-csa- patnak, amelyik 1932-ben a Le Mans-i 24 órás versenyen diadalmaskodott. Később a Ferrari színeiben is hasonló sikereket ért el. Utolsó kie­melkedő eredményét az 1951-es pánamerikai ország­úti verseny megnyerésével aratta. írván állapota válságos Kritikus állapotban fekszik a kórházban Ernie Írván, aki a michigani nemzetközi gyors­asági NASCAR-autóverseny előtti egyik edzésen súlyos balesetet szenvedett. Az amerikai pilóta az egyik ka­nyarban 283 kilométeres (!) sebességgel vágódott a be­tonkorlátnak, majd csak nagy nehézségek árán tudták ki­szabadítani az autóból. Irvant helikopterrel azonnal kór­házba szállították. A diagnó­zis szerint az ütközés követ­keztében eltörött a koponya­csontja, emellett többszörös agy- és tüdősérüléseket szenvedett, s az agyműkö­dése is leállt. Jelenleg léle­geztető készülékkel tartják életben. A balesetet a szem­tanúk szerint a jobb első ke­rék leválása okozta. Ináncsi Rita második lett Az Európa-bajnoki kilence­dik helyezett francia Natalie Teppe sikerével zárult a né­metországi Ingelheimben megrendezett 45 perces nem­zetközi női hétpróba villám­verseny. A magyar színeket képviselő Ináncsi Rita — a legutóbbi kontinensbajnokság ezüstérmese — a második he­lyen végzett. A verseny vég­eredménye: 1. Natalie Teppe (Franciaország) 5966 pont, 2. Ináncsi Rita (Magyarország) 5882 pont, 3. Manuela Marxéi (Lichtenstein) 5773 pont, 4. Sabine Braun (Németország) 5611 pont. Biatlonverseny Salgótarjánban Nemzetközi száraz biatlon­versenyt rendeztek szomba­ton Salgótarjánban 41 spor­toló részvételével. Ezen a vi­adalon, a női felnőtt váltó­számban búcsúzott el a kö­zönségtől Bereczky Brigitta sokszoros válogatott biatlo­nista, többszörös magyar bajnok, aki sikereit a salgótar­jáni Petőfi DSE színeiben érte el. TOTO 1. Dresden-Bremen 1-1 X 2. Bayern München-Bochum 3-1 1 3. Dortmund-1860 München 4-0 1 4. Frankfurt-1. FC Köln 0-0 x 5. Karlsruhe-Freiburg 2-0 1 6. Uerdingen-Duisburg 1-1 X 7. Mainz-FC Homburg 4-1 1 8. St. Pauli-Wolfsburg 0-0 x 9. Fortuna Köln-Chemnitz 3-0 1 10. Hannover-Meppen 1-0 1 11. Zwickau-FSV Frankfurt 2-2 X 12. Grasshoppers-Sion 2-0 1 13. Xamax-Basel 1-0 1 Pluszmérkőzés: 14. St. Gallen—Zürich 1-1 X