Somogyi Hírlap, 1994. június (5. évfolyam, 127-152. szám)

1994-06-13 / 137. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1994. június 13., hétfő 15. Németország Nincsenek csodák Kispest-Honvéd FC-Siófoki Bányász 4-2 (1-0) OK HUSZONNÉGYEN 14. Mexiko Labdarúgó NB I Budapest, Bozsik-stadion, 4000 néző. V.: Stamler (Va- vika, Kovács N.). Kispest-Honvéd FC: Brock- hauser — Plókai, Bánfi, Má- tyus — Csábi, Forrai, Illés, Pi- sont, Duré — Sáliéi, Hamar. Edző: Dimitrije Davidovics. Siófoki Bányász: Bíró — Keszeg, Bimbó, Olajos — Tóth L, Marozsán, Varsányi, Sallai, Meksz — Földes, Fis­cher. Edző: Pusztai László. Csere: Tóth L. helyett Kirchmayer a szünetben, Marozsán helyett Szabó Z. a 65. percben, Pisont helyett Farkasházy a 81. percben. Sárga lap: Olajos (a 28. percben Sallói megrúgásá- ért), Mátyus (az 58. percben Sallai felvágásáért), Maro­zsán (a 62. percben Duró fel vágásáért), Bíró (a 78. percben időhúzásért), Plókai (a 86. percben Varsányi el­len szabálytalankodott). Szögletarány: 11-5 (6-1). Az utolsó forduló ellenére igencsak „éles” volt a mér­kőzés a vendég Siófoki Bá­nyász számára, hiszen osz- tályozós helyről vágott neki a 90 percnek. A Kis­pest-Honvéd FC már min­denképpen elérte célját, a nemzetközi kupaszereplést, de mivel csak rosszabb gól- különbséggel szorult a har­madik helyre, így volt esélye rá, hogy — már persze amennyiben nyer — akár a dobogó második fokára is felkapaszkodjon. A Bányász kezdte a játé­kot, de már a második perc­ben csak Illésen múlt, hogy nem vezetett a Kispest-Hon­véd: Duró labdájával Hamar futott el a bal szélen, kö­zépre ívelt pont Illés elé, aki öt méterről lőtt, labdája azonban egy védőről szög­letre vágódott. Két perc múlva Plókaitól kapott jó labdát, ezúttal pedig csú­nyán fölé lőtt. Folyamatosan támadott a hazai együttes, és a 14. percben meg is szerezte a vezetést. Meksz rosszul ta­lálta el a labdát; Illéshez rúgta, aki egy csel után lőtt, ezt még Bíró ugyan kiütötte, de az ér­kező Sallói már a hálóba po­fozta a labdát. (1-0). A 24. percben Sallai az alapvonaltól jól adott középre, az érkező Földes a hálóba is fejelt, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a gólt. A 32. percben Mátyus nagy További eredmények Vác FC-MTK 3-2 (2-1) Budapest, Hungária körút, 1500 néző. V.: Vágner. Gólszerzők: Füle 2 (45. p. és 81. p.), Romanek (42. p.), illetve Kovács Z. (12. p.), Nagy S. (71. p.). Parmalat FC-Békéscsaba 1-0 (1-0) Székesfehérvár, 3000 néző. V.: Vad. Kiállítva: Árgyelán (Békés- csai EFC) a 84. percben. Gólszerző: Horváth F. (11-esből — 41. p.). Debreceni VSC­Ferencváros 2-0 (1-0) Debrecen, 8000 néző. V.: Piller. Gólszerzők: Hrutka (öngól — 16. p.), Ilea (50. p.). ETO FC Győr-EMDSZ Soproni LC 1-0 (1-0) Sopron, 11 000 néző. V.: Hartmann. Gólszerző: Ignácz (37. p.). B VSC-Dreher-Csepel- Kordax 1-1 (0-0) Budapest, Szőnyi út, 1000 néző. V.: Varga S. bombája fejen találta Bimbót, akit két percig ápolni kellett. Az 52. percben egyenlített a Siófoki Bányász. Fishcer Var­sányi labdájával elment a jobb oldalon, kapu elé ívelt, s Kirchmayer mintegy tíz méter­ről álomszép mozdulattal vágta a labdát a kapu jobb ol­dalába. (1-1). Nem sokáig örülhettek a döntetlennek... Két perc múlva Illés ívelt be jobbról szögletet, és a védők által „magára hagyott” Bánfi könnyedén fejelt a kapu jobb oldalába. (2-1). A 65. percben Sallói húzott el a jobb oldalon, az ötös magasságából visz- szagurított az érkező Hamar elé, aki a kifutó Bíró mellett tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtt. (3-1). Három perc múlva Kirchmayer a Varsányitól ka­pott labdát az alapvonal köze­léből Fischer fejére „vará­zsolta”, aki okosan a jobb alsó sarokba bólintott. (3-2). A 80. és a 83. percben Kirchmayer bombaszabadrú­gásai rémisztgették a hazaia­kat, ám Brockhauser mindkét­szer bravúrral hárított. Az utolsó előtti percben végleg elszállt a remény. Sallói hosz- szan előreívelt labdájára Ha­mar érkezett, középre ívelt, a befutó Sallói pedig a tehetet­len Bíró mellett a hálóba lőtt. (4-2). Úgy indult a találkozó, hogy a Kispest-Honvéd elgá­zolja a Siófoki Bányászt. Szinte felbillent a pálya, egyre-másra szőtték a táma­dásokat a hazaiak. Ám elkö­vették azt a hibát, hogy szinte mindent Illésre játszot­tak (cél a gólkirályság!), neki viszont ezen a napon semmi sem sikerült. A vezető gól megszerzése után visszafogottabbá vált a hazaiak játéka, de még így is számtalan gólhelyzetet alakí­tottak ki. Csak Kirchmayer beállítása után változott meg a játék képe; innentől kezdve már tényleg két csapat ját­szott a pályán. Fischernek is megjött a kedve (lett part­nere), és két, szépen kidol­gozott góllal igazolták, hogy többre is képesek. 3-2-nél még megcsillant a remény, ám Sallói gólja végleg meg­pecsételte a Bányász sorsát. A fővárosi piros-fehér együttes újabb sikere egyben az ezüstérmet is jelenti a számukra, míg a Siófoki Bá­nyász osztályozóra kénysze­rül. Jók: Bánfi, Pisont, Sallói, Hamar, illetve Kirchmayer. Istvándi Sándor Gólszerzők: Farkas (85. p.), illetve Puskás (50. p.). Vasas-llzer-PMSC-Fordan 2-1 (1-1) Budapest, Fáy utca, 3000 néző. V.: Puhl. Gólszerzők: Vincze (32. p.), Galaschek (67. p.), illetve Braun (22. p.). Szombathelyi Haladás VSE- Újpesti TE 3-2 (1-1) Szombathely, 4000 néző. V.: Kiss G. Gólszerzők: Szekér (43. p.), Sánta (47. p.), Elekes (84. p.), illetve Szanyó (15. p.), Kecs­kés (80. p.). A bajnokság végeredménye: 1. VácFC-S. 30 19 8 3 58-29 46 2. Kispest-HFC 30 18 7 5 66-33 43 3. Békéscsaba 30 19 3 8 68-29 41 4. Ferencváros 30 16 5 9 50-32 37 5. ETO FC Győr 30 15 7 8 51-37 37 6. Újpesti TE 30 13 8 9 44-35 34 7. Debrecen 30 12 9 9 40-33 33 8. Csepel-Kordax 30 12 8 10 36-44 32 9. Parmalat FC 30 8 9 13 33-46 25 10. Vasas-llzer 30 8 8 14 36-43 24 11. PMSC-Fordan 30 7 10 13 23-39 24 12. BVSC-Dreher 30 7 10 13 32-52 24 13. Siófok 30 6 10 14 33-49 22 14. Soproni LC 30 8 6 16 31-52 22 15. Haladás VSE 30 5 9 16 28-48 19 16. MTK 30 4 9 17 30-58 17 Az úgynevezett CONCA- CAF-zóna legsikeresebb labdarúgónemzete, amely eddig kilenc világbajnokság résztvevője volt. Igaz, jobb eredményt csak két alka­lommal sikerült elérnie; mindkétszer a negyeddön­tőig jutott, s végül a hatodik helyen zárt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy éppen ez a két világbajnokság (1970 és 1986) volt az, amelynek Mexikó volt a há­zigazdája. Mostani útjuk a döntőbe egyébként meglehetősen sima volt: a 12 mérkőzésü­kön csak nyolc gól kaptak, ezzel szemben viszont 39-et (!) rúgtak. A csapat kapitá­nya, Miguel Mejia Baron — aki egyébként civilben fogor­vos — az 1986-os világbaj­nokságon Bora Milutinovics segítőjeként már dolgozott a válogatottal. Csakúgy, mint az együttes legnagyobb sztárja, a spa­nyol bajnokság többszörös gólkirálya, a Real Madrid ko­rábbi csillaga, a 36 eszten­dős Hugo Sanchez. (Minő vé­letlen, ő is fogorvos.) Nála is különösebb figura azonban a csapat kapusa, Jorge Campos. A kitűnő hálóőr 1989-ben még csak a má­sodik számú kapus volt a klubjában, s edzője ezért mezőnyjátékosként szere­peltette. Campos csatárként is brillírozott; 14 találatával házi gólkirály lett. És még egy fontos dolog: a sok mexikói bevándorló miatt a Baron-legénység szinte hazai pályán játszhat majd Amerikában a világ- bajnokságon. A címvédő a labdarúgó-vi­lágbajnokságok történetének legeredményesebb csapata. Németország háromszor vég­zett az első helyen (1954, 1974, 1990), háromszor lett második (1966, 1982, 1986), kétszer harmadik (1934, 1970), s csak akkor nem volt döntős (1930, 1950), amikor nem is nevezett. A mostani tornára világbaj­nokként nem kellett selejtezőt játszania, így Berti Vogts kapi­tánynak — maga is világbaj­nok 1974-ben — volt ideje a kísérletezésre. A közvéle­mény és a szakma sem túl elégedett azonban a munká­jával; különösen az írektől nemrégiben hazai pályán el­szenvedett vereség után tá­madták sokan. Ő azonban azt mondja: csak a VB számít. És ebben teljesen igaza van. A német válogatott csak úgy hemzseg a sztároktól. A ka­puban a világbajnok Bodo lllgner a No. 1, a védelemben pedig a négy éve még közép­pályás, több mint százszoros válogatott Lothar Matthaus a nagy csillag. Persze, a több helyen használható Andy Brehme sem akárki: 1990-ben ő lőtte a Világ Kupát jelentő gólt. A középpályán elsősor­ban Andreas Möller és Matt­hias Sammer irányít, elől pe­dig a sokszor egyszemélyes csatársorként is veszélyes Jürgen Klinsmann az adu. Ám ami a legfontosabb: a németek legerősebb ütőkártyája a törhetetlen küzdőszellem. Soha, semmilyen körülmények között nem adják fel a harcot. Ferenczy Europress Budapest: 1111 Lágymányosi út 15. Tel.: 209-2355 Rádiótelefon: (06 60) 3-27087, (Oá Ó0) 3-27088 Balatonvílágos: M7-es enyingi elágazás Tel.: (88) 380-644 Rádiótelefon: (06 60) 3-27100 Békéscsaba: 5600 Gyóni G. u. 21. Tel.: (óó) 447-111 Rádiótelefon: (06 60) 3-84000 Debrecen: 4026 Kálvin tér 2/A Tel.: (52) 318-038 Rádiótelefon: (06 60}3-27800 Győr 9022Páfffy Dénesu. 1.Tel.:(9ó| 318-896 Rádiótelefon: (Oá60)3-27400 Miskok:3530Széchenyi u. 70.Tel.:(46)411-550Rádiótelefon: (06 60) 3-51000 Nagykanizsa: 8800 Deák tér 12. Tel.: (93) 310-460 Rádiótelefon (Oá 60| 3-27408 Pécs: 7621 Rákóczi utca 19. Tel.: (72) 445-111 Rádiótelefon: (06 60) 3-27900 Szeged: 6720 Tisza lajos lat. 2-4 Tel : (62) 421 -575 Rádiótelefon: (06 60) 3-27600 Székesfehérvár 8000 Várkörút 44 Tel.: (22) 328-717 Rádiótelefon: (06 60) 3-27200 Szolnok: 5000 Baross u 1. Tel.: (56) 422-232 Rádiótelefon: (06 60) 3-86001 Szombathely: 9700 Weither Károly u. 14. Tel.: (94) 324-420 Rádiótelefon: (06 60) 3-77000 MOZGÁSBAN AZ ÜZLET