Somogyi Hírlap, 1994. május (5. évfolyam, 102-126. szám)

1994-05-24 / 120. szám

1994. május 24., kedd SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 A kiesés szélén a Barcs SC A K. Honvéd játékosa lő kapura a Marcali elleni mérkőzésen Fotó: Csobod Péter Női röplabda NB I Egyenlített a Tungsram Miskolci VSC- Kaposvári Tungsram 3-0 (13,13, 6) Miskolc, 50 néző. V.: Poli- csányi, Fodor. K. Tungsram: Csepregi, Varga K., Zalavári, Herczeg, Magyarné, Tuba. Csere: Grúsz, Lentai. Edző: Simonné Kutas Zita. A hetedik helyért folyó pár­harc szombati első összecsa­pásán az első két pont a ka­posváriaké volt. Fokozatosan feljött a miskolci csapat, s 13- 13-ig szoros volt az ered­mény. A hajrá a házigazdák­nak sikerült jobban, akárcsak a második szettben, ahol szin­tén 13-13-ról nyertek. A har­madik játszmára a kaposvá­riak teljesen kiengedtek, s a hazai csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést. Jók: Ma­gyarné Varga K. Molnár István Kaposvári Tungsram- Miskolci VSC 3-1 (15,12, -12, 9) Kaposvár, városi sportcsar­nok, 100 néző. V.: Semler, Szalai. K. Tungsram.Csepregi, Herczeg, Zalavári, Tuba, Ma­gyarné, Varga. Csere: Grúsz, Lentai. Edző: Simonné Kutas Zita. A tegnapi visszavágón az első játszmában 11-1-es ven­dég vezetésről fordított a na­gyon feljavult Tungsram, majd a folytatásban ugyancsak négy pontos hátrányt faragott le a hajrában. A harmadik szettben nagy harc folyt a győzelemért, jó labdamenetek után sikerült is a vendégeknek szépíteniük. A negyedik szett azonban egyértelműen a hazaiaké volt, végig irányítottak és biztosan nyertek. A Tungsramot dicséri, hogy két ízben is tetemes hát­rányból talpra állt és lelkes, he­lyenként jó játékkal rászolgált a harmadik mérkőzés lehetősé­gére. Jók: Herczeg, Varga, Csepregi. - J ­Rákóczi-Kaposcukor-Bóly 2-0 (1-0) Boly, 200 néző. V.: Makai. Rákóczi: Milinte — Kiss, Deme, Mező, Barna, Nagy (Itvás), Kilin (Pammer), Hor­váth, Neubauer, Szintai, Csernyijenkó. Edző: Horváth Lajos. Boly: Volcsányi — Pintér, Mirkó L, Fitt, Virág, Köller, Ne­idhart, Mirkó G., Krajcs, (Víghi), dr. Papp, Szíjas, (Ka- ibl). Edző: Kresz László. Gólszerzők: Szintai (18. p., 2 m-es gurítás), Csernyijenkó (89. p., 5 m-es fejes). Mindvégig küzdelmes, vál­tozatos mérkőzést vívott a két csapat, a kaposváriak csak nehezen nyerték meg a talál­kozót. Jók: Deme, Barna, Csernyijenkó, illetve Neidhart, dr. Papp, Fitt. Rákóczi-Kaposcukor ifi-Bóly ifi 3-2 Duschák István K. Honvéd-Marcali 0-0 Kaposvár, Cseri-pálya, 200 néző. V.: Lappert. K. Honvéd: Kuczkó - Kö­ves, Rózsavölgyi, Kenéz, Tö- kölyi, Borsi (Virág), Pest, Vincze (Biodrovics), Szabotin, Csíkvár. Edző: Köves László. Marcali: Ángyán - Bozsó, Mészáros, Tóth P., Borbély, Horváth, Arany, Rózsa, Tóth Cs., Rituper (Szántó), Fenusz (Palacskó). Edző: Mészáros József. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Rózsavölgyi, Kenéz, Rózsahegyi, illetve Borbély, Tóth Cs., Mészáros. Köves László Balatonföldvár-Kisdorog 3-2 (2-1) Kisdorog, 300 néző. V.: Bata. Balatonföldvár: Kovács J. — Kovács A., Sashegyi, Far­kas, (Ludézer), Virág, — Bé­res Sz., (Gruber), Soós, Kal­már, Jáger (Béres J.) — Bala­ton, Horváth. Edző: Karasz János. Kisdorog: Antunics — Viszmeg, Debreceni, Varga — Mácsik, Horváth P., Endeli, Stölkler R., Boros, — Szent- mártoni (Stölkler K.), András, (Sörös). Edző: Horváth Péter. Góllövők: Béres Sz. (3. p. a védőkről levágódott labdából a jobb sarokba), Balaton (22. p. Kalmár előreíveléséből a jobb sarokba), Boros (44. p. 20 m-es lövés), Gruber (75. p. lesgyanús helyzetből), Visz­meg (82. p. 11-esből). Az első félidőben gyorsan bekapott gól után a mezőnyfö­lényben játszó Kisdorog csak csökkenteni tudta hátrányát. Szünet után is tovább támad­tak a hazaiak, ám a lesgól megpecsételte sorsukat. Jók: Kovács J., Balaton, Virág, ill. Boros, Mácsik, Endeli. B. földvár ifi-Kisdorog ifi 6-0 Ifj. Fekete László Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Kilenc Nagybajom-Szulok 5-1 (1-1) Nagybajom, 400 néző. V.: Pecsét. Nagybajom: Noé — Dani T., Balogh II., Posta, György, We- ininger, (Lábodi), Balogh /., Törő, Kolumbán B., Pintér, Véber. Edző: Andricz Zoltán. Szülök: Kornai — Szőke, Stájer, Angyal, Bencze, Sütő, Tóth, Tarlósi (Németh Zs.), Takács, Haraszti, Altman (Ka­lács). Edző: Gulyás István. A Nagybajom az első fél­időben szinte kapuhoz sze­gezte ellenfelét, azonban gólt csak egyet sikerült elérnie. Fordulás után a helyenként tetszetős játékot nyújtó haza­iak akár nagyobb különbség­gel is győzhettek volna. Kiál­lítva: Németh Zs. (70. p.: a já­tékvezető megsértésérért.) Gólszerzők: Véber (2), Posta, Balogh I., Pintér, ill. Altman. Jók: Véber (a mezőny leg­jobbja), Dani, Posta, Pintér, ill. Stájer. Nagybajom ifi-Szulok ifi 3-0 Andricz Zoltán Lengyeltóti-Lakócsa 9-2 (4-0) Lengyeltóti, 250 néző. V.: Miskei. Az idei bajnokság legjobb játékát nyújtó hazai csapat magabiztos győzelmet aratott a mezőnyben gyengén játszó gól a lakócsai hálóban vendégek ellen. Gólszerzők: Nagy B. (4), Vetró (2), Antal (1), Perusza, Somogyi, illetve Hajmási (2). Jók: Nagy B., Héder, Somogyi, Vetró, Antal, ill. Sass, Hajmási, Pandúr. Lengyeltóti ifi-Lakócsa ifi 7-1 Bodó László Balatonkeresztúr-Juta 3-2 (1-2) Juta, 150 néző. V.: Juhász. Közepes színvonalú és iramú mérkőzésen az első fél­időben a vendégek szereztek vezetést, de a hazaiak lelkes játékkal fordítani tudtak. A második játékrészben a kép­zettebb keresztúriak, ha ne­hezen is, de kicsikarták a győ­zelmet. Gólszerzők: Horváth Cs. (2), Bíró, illetve Pammer I., Buzsáki. Jók: Balogh I., Bíró, Horváth Cs., Újhelyi, Horváth G., illetve Soós J., Pammer A., Soós Cs. Balatonkeresztúr ifi- Juta ifi 4-2 Szabó Tibor Somogysárd-Csurgó 3-0 (1-0) Somogysárd, 300 néző. V.: Majdanics. Végig jóiramú mérkőzésen a sárdiak irányították a játékot, sok gólhelyzetet dolgoztak ki, győzelmük ilyen arányban is megérdemelt. Gólszerző: Vancsura (3). Jók: Szulimán, Sudár, Prukner L., Tóth, Van­Felugorva hárít a Gazdász kapusa Fotó: Török Anett csura, illetve Polgár, Pintér. Somogysárd ifi-Csurgó ifi 2-2 Vancsura Vilmos K. Gazdász-Taszár 4-0 (1-0) Taszár, 100 néző. V.: Si­mon. Az eddigi leggyengébb teljesítményét nyújtó ha­zai csapat ellen megérdemel­Labdarúgó NB III Nagyatád-Barcs 3-2 (1-1) Barcs, 600 néző. V.: Georgiu. Nagyatád: Patak — Vojko- vics, Pókos, (Paulin), Kutasi, Szabadi, Brezovszky, (Kul­csár), Szigeti, Király, Minor, Becsei, Vékony. Edző: Né­meth Lajos. Barcs: Füredi — Kovács Cs., Rózsavölgyi, Papp T, (Horváth), Zeller R., Kapronc- zai, Papp Á., Karsai, (Laklia), Mester, Kovács T., Csalos. Edző: Stájer István. Góllövők: Kovács T., (8.p. 8 m-es lövés), Pókos (16. p. 3 m-es lövés), Király (53. p. 5 m-es lövés), Kapronczai (66. p. 6 m-es fejes), Szigeti (88. p. 11 -esből). Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta, a kapuk fel­válts kerültek veszélybe. A második félidőben az atádiak kitámadtak és megszerezték a vezetést. A Barcs ezután min­dent egy lapra téve még kie­gyenlített, de mint már annyi­szor, az utolsó percekben ez­úttal is elvesztette e mérkő­zést. Jók: Pókos, Szigeti, Mi­nor, Vékony, ill. Kapronczai, Mester, Kovács T. Nagyatád ifi-Barcs ifi 3-1 Kelemen Géza További eredmények: PVSK-Bonyhád2-0 Letenye-Gerjen 2-0 Döbrököz-Komló 2-0 Hétközben játszották: Pécsi DD Gáz- Fonyód 4-0 Alkoholmentes sör Los Angeles-ben A labdarúgó világbajnokság mérkőzései alatt a megszorí­tások dacára számos helyen kaphatók lesznek szeszesita­lok. Nem így a Los Angeles-i Rose Bowl stadionban, ahol majdnem teljes lesz az alko­holtilalom. A vb-döntőnek ott­hont adó létesítmény igazga­tója, Philip Hawkey úgy hatá­rozott, hogy csak alkoholmen­tes sört lehet majd árusítani a stadion területén a mérkőzé­sek alatt. A Rose Bowlban azért nem lesz teljeskörű a ti­lalom, mert a szervezők egye­sekkel • kivételt tesznek. A Nemzetközi Labdarúgó Szö­vetség, a VIP vendégek és a szponzorok számára kijelölt külön szektorokban a meghí­vottak ingyen juthatnak a fo­lyékony kenyérhez. Barros is távozott Újabb kulcsemberétől kény­telen megválni a másodosz­tályba visszautasítdtt Olympi­que Marseille. Az 1993-as BEK-győztes francia futball­csapat középpályása, Rui Barros (28) egykori csapatá­hoz, az FC Portóhoz igazolt. Szerződéséről csak annyi de­rült ki, hogy négy évre szól. Rui Barros a Porto után a Ju- ventushoz igazolt, majd az AS Monaco után került a marse- ille-i gárdához. Téli olimpia Québecben? A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 26 17 2. Pécsi DD Gáz 26 17 3. Rákóczi-«. 26 12 4. Komló 26 12 5. Balatonföldvár 26 14 6. Gerjen 7. Kisdorog 8. Nagyatád 9. Bonyhádi SE 10. Marcali 11. Letenye SE 12. K. Honvéd 13. Bólyi SE 14. Döbrököz 15. Barcs SC 16. Fonyód 26 12 26 8 26 11 26 8 26' 8 26 10 8 10 4 12 8 11 8 12 6 13 5 16 2 20 49-11 42 46-13 39 51-30 32 48-35 30 39-23 30 39-29 29 26- 19 28 38-43 26 34-36 25 36-37 24 2N5 24 25-33 22 27- 43 20 30-50 20 24-46 15 14-61 10 A kanadai külügyminiszter, André Ouellet minden tőle tel­hetőt megtesz annak érdeké­ben, hogy Québec nyerje el a 2002-es téli olimpia rendezési jogát. A külügyminiszter Art­hur C. Perront, Kanada bang­koki nagykövetét bízta meg az ötkarikás játékokra való pá­lyázat előkészítésével. A mi­niszter egyszersmind bejelen­tette, hogy Québec városa mintegy 2,5 millió kanadai dol­láros állami támogatásban ré­szesül a pályázat sikere érde­kében. ten nyert a helyzeteit jól ki­használó vendégcsapat. Gól­szerzők: Szabó J. (2), Pálin­kás, Szabó Z. Jók: Szabó Z., Pálinkás, Kajtán, Gáspár, il­letve senki. Horváth István Csokonyavisonta-Törzsök SE 1-0 (1-0) Csokonyavisonta, 400 néző. V.: Zsobrák. Végig nagy iramú, magas színvonalú mérkőzésen egy jó csapatot sikerült legyőzniük a hazaiaknak némi szerencsé­vel. Gólszerző: Tóth E. Jók: Tóth E., Csordás, Fábián R., Edesár, Kemény, illetve Ku- rucz, Treszler, Verner, Fekete. Csokonyavisonta ifi- Törzsök SE ifi 2-2 Papp László Balatonszárszó-Balaton- szentgyörgy 2-2 A mérkőzésről nem kaptunk tudósítást. A Tab-Balatonlelle találko­zót szerdán játsszák. A bajnokság állása: 25 14 9 2 39-22 37 26 15 6 5 43-18 36 26 15 5 6 43-31 35 26 14 5 7 68-35 33 26 13 5 8 48-34 31 26 12 6 8 40-27 30 26 12 5 9 50-37 29 25 12 5 8 40-35 29 26 10 4 12 39-35 24 26 9 5 12 45-45 23 26 6 8 12 37-53 20 26 7 4 15 38-46 18 26 6 6 14 23-44 18 26 8 2 16 40-71 18 26 5 7 14 25-50 17 26 7 2 17 35-70 16 1. Balatonlelle 2. Törzsök SE 3. Cs.visonta 4. B.keresztur 5. Lengyeltóti 6. Csurgó 7. K. Gazdász 8. Tab 9. Taszár 10. Somogysárd 11. B.szentgyörgy 12. Juta 13. Balatonszárszó 14. Szülök 15. Nagybajom 16. Lakócsa Tizennyolcán Tatán Az elmúlt héten Dunaújvá­rosban gyakoroltak, ezekben a napokban Tatán, majd a pünkösdi ünnepet követően keddtől Marcaliban edzőtábo­roznak az Európa-bajnok- ságra készülő magyar férfi ké­zilabda válogatott tagjai. Napi három foglalkozást tartanak az edzők a kerettagoknak. A kapitány elmondta: a keretta­gok végig együtt maradnak, a portugáliai Eb-re utazó 15 já­tékos névsorát csak május 30-ára beiktatott, Egyesült Ál­lamok elleni találkozó után hirdeti ki. Az már most biztos, hogy három kapus és 12 me­zőnyjátékos kelhet útra. Kosárcsillagok a Vörös téren Túlzás nélkül állítható, hogy a kosárlabdavilág még soha nem látott olyan eseményt, amilyenre a tervek szerint június 17-én az orosz fővá­rosban kerül sor. A Vörös téren méri össze tudását az amerikai profi kosárlabda baj­nokság válogatottja és a szöuli olimpián aranyérmet nyert exszovjet gárda. Az eseményt történelminek ne­vezi az orosz hírügynökség, s mint írják, az összecsapás lét­rejötte kifejezi a politikai élet­ben végbement változásokat. A találkozó — amelyet úgy is neveznek, hogy „kosár­labda-csillagok a Kreml csilla­gai alatt” — példázza, hogy a korábbi bojkottok ellenére is fennáll a két orosz közötti ba­ráti viszony. >