Somogyi Hírlap, 1994. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-05 / 79. szám

1994. április 5., kedd SOMOGYI HÍRLAP 9 SPORTMAGAZIN Kaposvári siker Veszprémben NB l-es röplabdamérkőzésen (Férfi ,,B”-csoport): Kaposvári RC ll.-Veszprém 3-1 (-9, 10, 15, 12), Veszprém. V.: Nagyváradi, Semler. Kaposvári RC II.: Kiss Z. /., Kiss Z. II., Tóth T., Erdei, Je- zeri, Porkoláb. Csere: Varga P., Schmidt. Edző: Erdei György. Az első elvesztett játszma után egyre jobban belelendült a játékba a Kaposvári RC II. fiatal csapata, s ezután már végig a vendégek diktálták a tempót. Érdekesség, hogy a harmadik szettben a Vesz­prém már 14-9-re is vezetett, mégis a vendégek kerültek ki győztesen a csatából. Jók: Jezeri, Erdei, Porkoláb, illetve Nagy. A Nyíregyháza is fejet hajtott Kaposvári RC II- Nyíregyházi TK 3-1 (-12, 6, 12, 12) Nyíregyháza. V.: Pelikán, Huszti. Kaposvári RC II.: Kiss Z. /., Kiss Z. II., Tóth T, Erdei, Je­zeri, Porkoláb. Csere: Varga P. Edző: Erdei György. Akárcsak egy nappal ko­rábban a veszprémi találko­zón, az első játszmát most is a hazaiak hozták. Innen fordított jó játékkal a vendég kaposvári együttes. Hiába volt fizikai fö­lényben a nyírségi gárda, a jó kaposvári csapatmunkának meglett az eredménye. Jók: Jezeri, Porkoláb, Kiss Z. I., illetve Izsai. Hazai győzelem a férfiaknál NB lll-es tekemérkőzésen: K. Építők SC II.-K. Fáklya 8:0 (2533:2359) Eredmények: Hász M. 431 fa, Nezdei L. 429 fa, Szemes I. 427 fa, Győrfi J. 424 fa, Kalo­csa J. 418 fa, Tóth J. 404 fa, il­letve Gyűrűsi V. 401 fa, Bek- ker Cs. 400 fa, Horváth T. 396 fa, Hideg L. 395 fa, Tóth J. 386 fa, Illés S. 381 fa. A kaposvári NB lll-as házi­rangadón a házigazda Építők SC második csapata könyörte­lenül kihasználta a hazai pálya előnyét, ’és nagy fölénnyel, új pályacsúcssal nyert. Vereség a nőknél Szekszárdi Vizitársulat SE- K. Építők SC (női) 6:2 Eredmények: Majzik A. 422 fa, Horváth V. 406 fa, Steinba- cher V. 363 fa, Ládonyi A. 363 fa, Stier T. 355 fa, Szalay K. 311 fa. A férfiak után a hölgyek kö­vetkeztek: az Építők SC női csapata a Szekszárdi Vizitár­sulat SE-t fogadta. Az első pár után 27 fás előnyre tettek szert a hazaiak, azonban a vendég szekszárdiak gyorsan fordítottak, s végül biztosan nyerték a mérkőzést. Egy telitalálat A Szerencsejáték Rt tájé­koztatása szerint a totó 13. fo­gadási hetének nyereményei a következők. 13 plusz egy ta- lálatos szelvény 1 darab volt, a nyereménye 5 649 493 fo­rint. Az ugyancsak egy darab 13-as szelvény 2 595 713, m íg a 12-esek (107 darab) 32 345, a 11-esek (2174 darab) 1592, a 10-esek (19 096 darab) pe­dig 272 forintot érnek. Röplabda NBI — a bajnoki döntőbe jutásért Itthon a KRC az úr Kaposvári RC-Tungsram-Újpest SC 3-0 (4,13,12) ______________I____________i__!■__________________js S cheikov leütése talál utat a vendég fővárosiak kettős sánca között Kovács Tibor felvétele Kaposvár, városi sportcsar­nok, 800 néző. V.: Herpai, Ortner. Kaposvári RC: Karmos, Marginean, Schelikov, Mészá­ros P„ Kántor, Pásztor. Csere: Tomanóczy, Rácz, Zarka. Edző: Demeter György, Ká­roly Róbert. Tungsram-Újpest SC: Lom­bos, Glózik, Sárik, Mojsze- jenko, Lapsin, Jagodics. Csere: Valics, Dalacu, Sár­mán. Edző: Bőrösök Csaba. A játszmák alakulása. 1. játszma: 2-0, 2-1, 8-1, 8- 2, 11-2, 12-4, 15-4 — 17 perc. 2. játszma: 0-2, 2-2, 2-5, 3-7, 5-8, 10-8, 11-9, 11-11, 13-11, 13-13, 15-13 — 32 perc. 3. játszma: 6-0, 6-3, 9-3, 9- 9, 11-9, 11-12, 15-12 — 18 perc. Két remek kaposvári sánc adta meg a találkozó alap­hangját: előbb Karmos, majd Schelikov blokkolta sikerrel a vendégek próbálkozását, s máris 2-0-ra vezetett a KRC. Majd következett Kántor a tőle megszokott felugrásos nyitásaival, aminek egyenes következménye volt, hogy a Tungsram-Újpest mestere, Börcsök Csaba időt kérjen. A játék képe azonban ettől mit sem változott: továbbra is nyomasztó fölényben játszott a hazai együttes, statiszta szerepre kárhoztatva a ven­dégeket, akik pedig mindent bedobtak. Az újabb fővárosi időkérés után egymás után léptek pályára a cserejátéko­sok — Valics, Dalacu és Sármán is beállt —, de mind­hiába. Ebben a játszmában egyedül csak az volt kérdé­ses, hogy hány pontot enge­délyez ellenfelének a jól ját­szó kaposvári együttes. Vendégpontokkal kezdő­dött a második szett, s most a kaposváriak mesterének, Demeter Györgynek kellett időt kérnie, hogy rendezze a sorokat. Pásztor helyett To­manóczy állt be, Margineant pedig Rácz váltotta fel, aki mindjárt egy ásznyitással tette le a névjegyét. A lehető legjobbkor jöttek Kántor pon­tot érő megmozdulásai, majd Schelikov bizonyította be többször is, hogy ő sem akárki ebben a szakmában. Lapsin két jó ásznyitásával egyenlített a Tungsram-Új­pest SC, ezután vizoht ismét Kántor-percek következtek. Előbb vízfakásztó leütéseivel okozott általános pánikot az ellenfél soraiban, majd jó sáncával pontot tett a játszma végére. Villámrajttal nyitott a har­madik, utolsó szettben a KRC: rövid idő elteltével már 6-0 állt az eredményjelző táb­lán. Használt a vendégek időkérése; kihasználva a ha­zaiak megtorpanását sikerült felzárkózniuk, majd 9-9-nél befogták a Kaposvári RC-t. Óriási volt a küzdelem: előbb a KRC, majd a vendég Tung- ram-Újpest vezetett. 12-11 arányú vendégvezetésnél az­tán ismét beindult a kaposvári gépezet: innentől kezdve már csak a hazaiak tudtak pontot szerezni, s végül nagy küzde­lemben „hozták” a szettet. Az első játszmában a ven­dég Tungsram-Újpest játéko­sai nem tudták felvenni a rit­must a jól játszó Kaposvári RC ellen. Mondhatni, a haza­iak ekkor szinte tetszés sze­rint érték el pontjaikat. A foly­tatásban aztán megváltozott a játék képe; feljött a fővárosi együttes, és sikerült nagy küzdelemre késztetniük a ha­zaiakat. A második és a har­madik játékrészben is sokáig tartották a vendégek a lépést az ellenfelükkel, de a hazai együttes szerencsére mindig időben kapcsolt, s végül 67 percnyi játék után pontot tett a mérkőzés végére. Jók: Kántor, Mészáros P., Rácz, Tomanóczy, illetve Moj- szejenko, Lombos. Fenyő Gábor Egyenlített az Újpest Tungsram-Újpest-Kaposvári RC 3-2 (-11,10, 7,-13,11) Budapest, 200 néző. V.: ifj. Kiss, Szabó. UTE: Jagodics, Mojsze- jenko, Lapsin, Dalacu, Glózik, Lombos. Csere: Sármán, Va­lics. Edző: Börcsök Csaba. KRC: Mészáros P., Rácz, Karmos, Pásztor, Kántor, Schelikov. Csere: Marginean, Zarka. Edző: Demeter György, Károly Róbert. A játszmák alakulása: I.: 3-0, 5-2, 10-8, 15-11. II.: 1-0, 1-3, 6-4, 10-7, 12-9, 15-10. III.: 6-1, 9-3, 13-3, 15-7. IV.: 1-0, 3-2, 5-3, 7-6, 7-8, 8-11, 11-11, 13-13, 15- 13. V.: 0-1, 2-1, 4-4, 8-6, 12-9, 15-11. Az első játszmában a jól kezdő Kaposvár gyorsan el­húzott 5-2-re, majd nyitásfo­gadási hibák miatt kiegyenlí­tett a Tungsram. Ezután a ha­zaiak szereztek előnyt, de a játszmát végül jó sáncmunká­jának köszönhetően a KRC nyerte. A második játékrész szintén kaposvári fölénnyel kezdődött és ismét sáncban remekeltek Schelikovék. 4- 4-nél kiegyenlített a Tungs­ram, majd ezután játéka felja­vult, 10-7-es állásnál Kántor kihúzott labdája, majd az ezt követő sáncok csupán szép­ségtapasztok voltak a játszma vesztésre. A harmadik játék­rész teljesen a Tungsram irá­nyítása alatt zajlott, a kapos­váriak visszaestek, nyitásaik könnyen fogadhatókká váltak, és az ebből indított Tungsram támadásokat nem lehetett vé­deni. A negyedik játszmában úgy tűnt, hogy győznek a ha­zaiak, már 11-8-ra vezettek, amikor feltámadt a Kaposvár. Egyenlítettek, majd megnyer­ték a szoros játszmát Kánto­rék. A rövidített játék 6—6-ig kie­gyenlített küzdelmet hozott, 7-6-nál egy nyitásfogadási hi­bát követően átvette a Tungs- ram a vezetést, az ekkor szer­zett két pontos előnyüket to­vább növelve végül biztosan nyerték az ötödik játszmát és az 1 óra 52 percig tartó mér­kőzést. A kaposvári csapatnak akkor lett volna lehetősége megnyerni a találkozót, ha támadó jellegű nyitásokkal és jó nyitásfogadásokkal próbál­ják felvenni a küzdelmet a rendkívül jó napot kifogó hazai csapat ellen. Gelle József Labdarúgó NB I Tovább tart a Bányász vesszőfutása Újpesti TE-Siófoki Bányász 2-1 (1-0) Budapest, Megyeri út, 3000 néző. V.: Nyilas (Hartmann, dr. Bozóky). Újpesti TE: Praj — Füzesi, Aczél, Molnár, Szlezák — Kozma, Túri, Véber, Kecskés — Horváth, Egressy. Edző: Garami József. Siófoki Bányász: Bíró — Keszeg, Bimbó, Olajos, Meksz — Tóth L., Jenei, Var­sányi, Király — Szabó, Föl­des. Edző: Pusztai László. Csere: Király helyett Sza­badi a 60., Földes helyett Kirchmayer a 64., Túri helyett Szanyó a 72., Egressy helyett Tóth Gy. a 86. percben. Sárga lap: Bimbó (ellökte Vébert) a 25., Molnár (meg­rúgta Szabót) a 30., Király (le­terítette Füzesit) a 43., Tóth L. (megrúgta Szlezákot) a 67. percben. Szögletarány: 8-3 (6-1). A hatodik percben Meksz élesen ellőtte a labdát a kapu előtt, a berobbanó Földes csak centiméterekkel maradt le róla. Tíz perc elteltével egy újpesti ellentámadásnál Hor­váth futott el a bal szélen, a ki­futó Bírón is átemelte a labdát, a kaput azonban nem találta el. Többet birtokolták a haza­iak a labdát; a 22. percben például az alapvonalig lefutó Szlezák elől Bíró csak egy bravúros becsúszó szerelés­sel tudott menteni. A 42. percben megszerezte a vezetést az Újpesti TE: Eg­ressy mintaszerűen ívelt kö­zépre, a szabadon hagyott Horváth pedig 10 méterről jól irányzott fejessel a kapu jobb alsó sarkába küldte a labdát (1-0). (Bíró kissé későn vető­dött). Három perc múlva viszont hatalmas bravúrt hajtott végre a Bányász „portása”: Bimbó mellett Véber Horváth labdá­jával elhúzott, kapura tört, Bíró azonban önfeláldozó előreve- tődéssel megkaparintotta a labdát. A második félidő már job­ban kezdődött a Bányász számára. Az 52. percben Föl- des-Tóth L.-Földes kénysze­rítőzés végén ez utóbbi játé­kost Szlezák felvágta, a jogo­san megítélt 11-est pedig Je­nei „bevágta ” (1-1). Kiegyenlített mezőnyjáték után a 72. percben szálltak el a vendég Siófok pontszerzési reményei: a pár perce pályán lévő Szanyó (Olajos elgáncso- lása után) jól ívelt át a 16-os jobb oldalán egyedül álló Vé- berhez, aki lekezelte a labdát, és mintegy 6 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (2-1). A gól kedvét szegte a siófo­kiaknak, az UTE pedig rákap­csolt. Volt még két-három helyzete is, de az eredmény már nem változott. Tovább tart tehát a Siófoki Bányász vesszőfutása. A csapat mentségére szolgál­jon, hogy most nem annyira a játékkal, mint inkbáb a sze­rencsével állt hadilábon. Jók: Aczél, Véber, Kecskés, illetve Bíró, Bimbó, Jenei. Istvándi Sándor További eredmények Székesfehérvári Parmalat FC-Vasas SC 1-1 (1-1) Székesfehérvár, 2000 néző. V.: Puhl. Gólszerzők: Jován (11. p.), illetve Mitring (öngól — 15. p.). Kispest-Honvéd FC- Csepei-Kordax 2-0 (1-0) Budapest, Csepel-stadion, 6000 néző. V.: Stamler. Gólszerzők: Orosz (35. p.), Illés (11-esből — 70. p.). Debreceni VSC-EMDSZ Soproni LC 0-0 Debrecen, 5000 néző. V.: Lettrich. Békéscsabai Előre FC- PMSC-Fordan 2-0 (2-0) Pécs, 5000 néző. V.: Vad. Kiállítva: Usmajev (Békés­csabai Előre FC) a 79. percben. Gólszerzők: Mracskó (33. p.), Szarvas (44. p.). Vác FC-Samsung-ETO FC Győr 1-0 (1-0) Győr, 5000 néző. V.: Varga S. Gólszerző: Füle (9. p.). B VSC-Dreher-Szombathelyi Haladás VSE 1-0 (0-0) Budapest, Szőnyi út, 1000 néző. V.: Kiss G. Kiállítva: Szekér (Szombat- helyi Haladás VSE) az 52., Kvanduk (BVSC-Dreher) a 71. percben. Gólszerző: Farkas J. (81. P)­A Ferencváros-MTK örök­rangadó lapzárta után ért vé­get. KÖSZÖNJÜK BIZALMUKAT 1 Ajánlószelvényeik alapján a Fidesz HAT-ból 6 körzetben Jf indul a választásokon o|ilUXji(juLu_^ Szita Károly Dr. Mátrai Márta 1. vk. Kaposvár 2. vk. Kaposvár Dr. Balázs Árpád Nemes Sándor 3. vk. Siófok 4. vk. Balatonboglár . Dr. Szabó József Andor Dr. Ludas László 5 vk. Marcali 6. vk. Nagyatád (39270)