Somogyi Hírlap, 1994. április (5. évfolyam, 77-101. szám)

1994-04-18 / 90. szám

1994. április 18., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 13 Barcsi henger Fonyódon Harc a labdáért a kaposvári mérkőzésen Fotó: Lang Róbert Rákóczi-Kaposcukor- Letenye 0-0 Kaposvár, Arany úti pálya, 1000 néző. V.:Lerch. Rákóczi-Kaposcukor: Mi­linte - Kiss, Deme, Novák, Nagy Szintai, Mező, Horváth (Solymosi), Pfeifer (Bali B.), Csernijenkó (Kilin), Neubauer. Edző: Horváth Lajos. Letenye: Lepár - Tóth K., Grabant, Adorján G., Adorján F. (Tóth T), Bozzai, Kozári, Kramarics, Farsang, Fazekas (Andróczi), Bal. Edző: Kobra Sándor. Az első félidőben még vala­hogy csak támadgatott a Rá­kóczi, két lehetőségét azon­ban nem tudta kihasználni. Szünet után viszont a feljavult vendégek háromszor is meg­szerezhették volna a győzel­met, a teljesen szétesően és minden elgondolás nélkül ját­szó hazaiak ellen. A szurkolók bosszúsága jogos volt, ilyen nívótlan mérkőzésre aligha lesznek sokáig „vevők”. Jók: Milinte, Deme, ihletve Gra­bant, Kramarics, Kozári, Bal. Rákóczi ifi-Letenye ifi 1-2 Jutási Róbert Komló-Marcali 3-1 (2-0) Komló, 400 néző. V.: Fazekas Komló: Ádám - Farkas, Korcsmár, Schuszter, Dö- mény, Ambrus, Tigyi, Schwe­itzer, Priol, Béres, Nagy (So- modi). Edző: Kovács Lajos. Marcali: Ángyán — Bozsó, Mészáros, Urbán (Lakos), Borbély, Horváth (Tóth P.), Szántó, Rózsa, Rituper, Tóth Cs., Fenusz. Edző: Mészáros József. Góllövők: Schweitzer (41. p. 13 m-es lövés), Béres (45. p. 3 m-es fejesből), Priol (55. p. 10 m-es lövés), Urbán (56. p. 11-esből). Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, de 15 perc eltelte után kiegyenlített lett a játék. Szünet előtt néhány perccel aztán a komlóiak váratlanul két gólos vezetéshez jutottak. A második félidőben a vendé­gek kitámadtak, de egy kont­rából a komlóiak végleg eldön­tötték a két pont sorsát. Jók: Béres, Schweitzer, Tigyi, il­letve Mészáros, Tóth Cs., Borbély. Marcali ifi-Komló ifi 4-2 Ivusza István Balatonföldvári SE— Kaposvári Honvéd 2-0 (1-0) Balatonföldvár, 150 néző. V.: Berki. Balatonföldvár: Kovács - Farkas, Sashegyi, Ludézer, Németh, Soós, Dorogi (Hor­váth), Kalmár (Elő), Béres Sz., Szentkirályi (Szabó), Balaton. Edző: Karasz János. K. Honvéd: Kuczkó - Ke­néz, Rózsavölgyi, Tóth, Sza- botin, László Á. (Vincze), Borsi, László T., Biodrovics, Pest (Nógrádi), Rózsahegyi. Edző: Köves László. Góllövők: Balaton (4. p. 10 m-es lövésből), Kalmár (70. p. 10 m-es lövésből). A földváriak a korán rúgott gólt követően magabiztosan játszottak. Szünet után erősí­tett a Honvéd csapat, de az újabb hazai góllal eldőlt a két pont sorsa. Jók: Farkas, Né­meth, Szentkirályi, illetve Kuczkó, Tóth. Szabó József Barcs-Fonyód 4-1 (2-0) Fonyód, 100 néző. V.: László. Barcs: Füredi - Rózsavöl­gyi, Pap, Zeller T, Zeller R„ Monguld, Karsai (Kapronc- zay), Pap Á., Kovács, Mes­ter, Csalos. Edző: Stájer Ist­ván. Fonyód: Posza - Fucsik, Komáromi, Bettenburgh, Zámbori, Gál, Gereben, Bogdán, Borbély, Kerecsé- nyi, Deákvári. Edző: Deák­vári Antal. Góllövők: Karsai (14. p. kö­zelről), Mester (35. p. 20 m-es lövés), Rózsavölgyi (45. p. kö­zeli fejes), Bogdán (61. p. 25 m-es szabadrúgás), Csalos (88. p. közeli fejes). Sáros, mélytalajú pályán gyengén minden elképzelés nélkül játszó hazai csapat el­len megérdemelten győzött a vendég csapat. Jók: Zeller, Rózsavölgyi, Monguld, illetve Posza, Zámbori, Bogdán. Barcs ifi-Fonyód ifi 2-1 Tolnai Attila Bonyhád-Nagyatád 2-0 (0-0) Bonyhád, 400 néző. V.: Ge- orgiou. Bonyhád: Bogaras - Szabó, Sztoics, Kiss, Palkó, Stumpf, Illés (Szlama), Baumann, Gu- zorán, Bíró, Darabos. Edző: Losonczi István. Nagyatád: Patak - Minor, Pókos, Utasi, Czink, Kulcsár (Paulin), Szigeti, Király, Be­csei, Kovács, Vékony. Edző: Németh Lajos. Góllövők: Stumpf (46. p-ben 8 m-es lövésből, 75. p-ben 8 m-es lövésből). Az első félidőben jobbára a vendégek támadtak, a máso­dikban Szlama beállításával nagyot változott a játék képe. Ekkor már többet is veszélyez­tetve támadtak a hazaiak, s végül is megérdemelten nyer­ték a találkozót. Jók: Sztoics a mezőny legjobbja, Bogaras, Stumpf, Szabó, illetve Utasi, Szigeti, Pókos. Kesjár Mihály További eredmények: Gerjen-Bóly 1-1 Kisdorog-Döbrököz 2-1 Pécsi DD Gáz-PVSK 0-0 A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 21 15 5 1 46-11 35 2. Pécsi DD Gáz 21 13 5 3 34-11 31 3. Gerjen 21 11 4 6 34-23 26 4. Komló 21 9 5 6 42-28 25 5. Rákóczi-K. 21 8 7 6 37-27 23 6. Bonyhádi SE 21 8 7 6 30-27 23 7. Kisdorog 21 6 10 5 20-14 22 8. Balatonföldvár 21 9 2 10 24-20 20 9. K. Honvéd 21 6 7 8 22-25 19 10. Letenye SE 21 8 3 10 20-35 19 11. Döbrököz 21 6 6 9 27-36 18 12. Nagyatádi VSE 21 8 2 11 29-39 18 13. Bólyi SE 21 5 7 9 21-32 17 14. Marcali VSE 21 5 6 10 27-35 16 15. Barcs SC 21 5 4 12 21-37 14 16.Fonyód 21 4 2 15 13-47 10 Változások Fehérváron Őrzi pontelőnyét a Balatonlelle A Kaposvári Gazdász játékosát szereli a tabiak védője Fotó: Kovács Tibor Lemondott az elnök és az edző A Székesfehérvári Parma­lat FC vezetése a következők közlésére kérte fel az MTI Sportszerkesztőségét: „Dr. Brávácz Ottó, a fut- ballklub elnöke április 17-én kibővített vezetői és szakosz­tályvezetői értekezleten beje­lentette, hogy lemond a klub elnöki posztjáról. A klub veze­tőjében a lemondás gondo­lata már régóta érlelődött. Döntésének bejelentése vá­ratlanul ért bennünket. Elha­tározását minden jószándékú lebeszélés ellenére sem volt hajlandó megváltoztatni. Dr. Brávácz Ottó távozásával a klubot nagy veszteség érte. Mi, közvetlen munkatársai ta­núsíthatjuk, hogy elnökünk 1988 óta a klub életben ma­radásáért emberfeletti erőfe­szítéseket tett. Ebben a küz­delemben nagyon sokszor egyedül maradt, mivel külső segítséget nem, viszont ér­demtelen bírálatot annál töb­bet kapott. A kialakult hely­zetre való tekintettel a veze­tőség közgyűlés összehívá­sát határozta el. Az új elnök megválasztásáig intézőbi­zottság látja el a szükséges teendőket, amelynek tagjai: Bognár Ferenc, Galántai Imre, Szalmási Tamás és dr. Bérces László. A kibővített elnökségi ülés ezután meghallgatta Hartyáni Gábor vezetőedzőt, aki beje­lentette, hogy lemond veze­tőedzői tisztségéről. A kibőví­tett elnökségi ülés a vezetőe­dzői poszt végleges megol­dásáig Jánky Miklós pályae­dzőt bízta meg a csapat fel­készítésével a következő bajnoki mérkőzésre.” Megyei I. osztály Lengyeltóti-Balaton- szárszó 2-0 (1-0) Lengyeltóti, 350 néző. V.: Cservölgyi T. • Lengyeltóti: Kovács — Ga­rai, Héder, Horváth, Hosszú, Antal, Bolykovszky (Misefa), Luka, Somogyi, Vetro (Tán­csics), Perusza (Vanya). Edző: Nagy Lajos. Balatonszárszó: Rab — Bónai, Piáv, Kocsis, Czakler, Bakos, Domonkos (Andrási), Petkes, Brunner, Kalmár (Sa- rang), Kovács. Edző: Piáv Já­nos. A helyzetek sokaságát ki­dolgozó, de ezek közül csak kettőt kihasználó hazai csapat megérdemelt győzelmet ara­tott a lelkesen védekező ven­dégek ellen. Gólszerző: Antal (2). Jók: Luka (a mezőny leg­jobbja), Garai, Héder, Hosszú, Antal, illetve Rab, Bónai, Piáv. L. tóti ifi-B.szárszó ifi 4-0 Bodó László Csurgó-Szulok 2-1 (1-1) Szülök, 150 néző. V.: Tabi. Az első félidőben a jobban játszó Csurgó vezető gólja után kapkodni kezdett a hazai csapat, de a félidő befejezése előtt sikerült az egyenlítés. A második játékrész kiegyenlí­tett játékot hozott, az öngól vi­szont a vendégek sikerét eredményezte. Gólszerzők: Angyal, Tallósi (öngól), illetve Tóth F. Jók: Bogdán, Antal, il­letve Kovács, A., Bencze, Tóth B. Szülök ifi-Csurgó ifi 0-7 Szakács József Törzsök SE-Somogysárd 1-0 (0-0) Toponár, 400 néző. V.: Zsobrák. Jóiramú mérkőzésen, irreá­lis talajú pályán a hazai csapat egy góllal feltétlenül jobb volt ellenfelénél. Gólszerző: Su­gár. Jók: Treszler, Spannen- berger, Sugár, Vida Cs., Gál, illetve Maries, Vancsura, Petz. Törzsök SE ifi-Somogysárd ifi 2-1 Németh Tibor Csokonyavisonta-Nagy- bajom 3-0 (0-0) Csokonyavisonta, 350 néző. V.: Kovács J. Gólszerzők: Kemény (2), Kertész. Jók: Kemény, Ne­mes, Edesár, Csordás, Por- rogi, illetve György, Törő. Csokonyavisonta ifi- Nagybajom ifi 2-0 Papp László K. Gazdász-Tab 0-0 Kaposvár, Gazdász-pálya, 200 néző. V.: Tamás. Az első félidőben a hazai csapat ragadta magához a kezdeményezést, enyhe me­zőnyfölényben játszott, de helyzeteit sorra kihagyta. For­dulás után a vendégek kapu­jához szegezték a Gazdászt, ám igazi helyzetet nem alakí­tottak ki. Végig küzdelmes, sportszerű mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. Jók: Malecz, Ónodi, illetve Ladisz- lai, Matyék, Kovács. Schmidt Csaba Balatonlelle-Taszár 1-0 (1-0) Balatonlelle, 200 néző. V.: Simon. Az első félidőben magához ragadta a kezdeményezést a hazai csapat, sok helyzetet alakított ki, és egy szép táma­dás végén megszerezte a ve­zetést. A második félidőben kiegyenlítetté vált a játék, de több góll már nem született. Ir­reális talajú pályán a többet támadó hazaiak megérdemel­ten nyertek. Gólszerző: Csir­pák. Jók: Csirpák, Hollósi, Czubelacz, illetve Tánczos, Károlyi, Kari, Nagy N. B.lelle ifi-Taszár ifi 3-0 Szilvás József Lakócsa-Juta 2-1 (2-0) Lakócsa, 200 néző. V.: Ré­vész. Az első félidőben jól játszó hazai csapat nehezen nyert a lelkes vendégek ellen. Gól­szerzők: Hajmási, Tóth, illetve Pável. Jók: Bodó, Hajmási, Haraga, illetve Ring, Soós. Lakócsa ifi-Juta ifi 1-1 Kövesi István Balatonszentgyörgy- Balatonkeresztúr 2-2 (1-1) Balatonszentgyörgy, 350 néző. V.: Varga L A két szomszédvár csatáját szépszámú közönség szur­kolta sportszerűen végig. A mérkőzés végig változatos volt, játékban és eredmény­ben is, s végül igazságos dön­tetlen született. Gólszerzők: Furulyás, Takács, illetve Varga T., Horváth László. Jók: Landcz, Borbély, Farkas, Fu­rulyás, Viszti, Takács, illetve Horváth Cs., Bakos Z., Hor­váth L., Varga T. B.szentgyörgy ifi- B.keresztúr ifi 1-4 Csalódi Zoltán A bajnokság állása: 1. Balatonlelle 21 11 9 1 31-15 31 2. Cs.visonta 21 13 4 4 38-22 30 3. Törzsök SE 21 12 5 4 30-16 29 4. B.keresztúr 21 12 4 5 60-27 28 5. Lengyeltóti 21 12 2 7 36-27 26 6. Tab 21 10 5 6 32-30 25 7. K. Gazdász 21 10 3 B 43-33 23 8. Csurgó 21 9 5 7 28-22 23 9. Taszár 21 8 3 10 32-26 19 10. Somogysárd 21 6 5 10 37-39 17 11. B.szentgyörgy 21 5 6 10 27-41 16 12. Balatonszárszó 21 5 5 11 16-27 15 13. Juta 21 6 2 13 26-37 14 14. Szülök 21 6 2 13 33-53 14 15. Lakócsa 21 6 2 13 24-51 14 16. Nagybajom 21 4 4 13 16-43 12 Egy arany és két ezüst a mérleg Tegnap este Athénben be­fejeződött a 41. kötöttfogású birkózó Európa-bajnokság. A magyar válogatott három éremmel zárta a kontinensvi­adalt: szombaton a 68 kg-os Repka Attila arany, 48 kg-os Hamzók József pedig ezüs­térmet szerzett. Vasárnapra is maradt egy döntősünk, ahol is a 130 kg-os Kékes György vé- gül a második lett. Újabb Közút diadal K. Közút-Strabag SE- Dunaújvárosi Építők SC 6:2 (4099:3923) Pintér 685 — Simonyi 655 Illyés 730 — Budai 655 Lapat 647 — Wittmann 648 Láng 680 — Badi 618 Varga J. 705 — Kuti 677 Mettner 652 — Vass 670 A bajnokság utolsó előtti fordulójában az élcsoporthoz tartozó Dunaújvárosi Építők SC csapata látogatott el Ka­posvárra. A jó játékerőt képvi­selő vendégek ezúttal nem remekeltek, s így nem is tud­ták veszélyeztetni a Közút-Strabag SE (újabb) győzelmét. Illyés remek egyéni csúcsa (730 fa) és Varga J. — immár hetek óta tartó — jó formája volt a magabiztos győzelem záloga. Ezzel biz­tossá vált, hogy a kaposvári együttes a dobogón végez, csak az kérdéses, hogy milyen érmeket akasztanak majd vé­gül a játékosok nyakába. Schleining Endre Idegenben nyert az Építők SC Kaposvári Építők SC- Debreceni MTE 6:2 (4096:4009) Mándli 721 — Maleska 664 Miklós 649 — ifj. Hacker 665 Szemes 657 — Nagy Z. 643 Horváth 698 — Zsupos 673 Tarsoly 685 — Szabó L. 667 Horváth L. 686 — Széles 697 Biztos győzelmet aratott a Kaposvári Építők SC csapata a már kiesett Debreceni MTE otthonában. A vendég kapos­váriaknál elsősorban Mándli és ifjabb Horváth László jeles­kedett. Hász Mihály Kettős siker az ifjúságiaknál K. Közút-Strabag SE- Dunaújvárosi Építők SC 4:0 (1359:1221) Nagyszerűen dobtak a ha­zaiak; Páll 688, Németh pedig 671 fát ért el. Kaposvári Építők SC- Debreceni MTE 4:0 (1337:1177) A vendég Építők SC-nél Il­lés 673, míg Bodor664 fát gu­rított. Ausztria lottó A 15. játékhéten kihúzott nyerőszámok: 13, 19, 23, 24, 25, 32 A pótszám: 10 Jókerszám: 958421 TOTÓ 1. ETO FC Győr-Békéscsaba 2-5 2 2. Csepel-Vác FC-Samsung 1-1 X 3. Haladás-Sopron 3-1 1 4. Nürnberg-Duisburg 0-0 X 5. Schalke 04-VfB Stuttgart 0-1 2 6. Frankfurt-Wattenscheid 5-1 1 7. Atalanta—Napoli 1-1 X 8. Cremonese-Torino 1-1 X 9. Foggia-Genoa 3-0 1 10. Juventus-Lazio 6-1 1 11. Lecce-Reggiana 2-4 2 12. Parma-Cagliari 3-1 1 13. Sampdoria-lnternazionale 3-1 1 Pluszmérkőzés: 14. Ferencváros-Siófok 1-3 2 l-