Somogyi Hírlap, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-28 / 73. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1994. március 28., hétfő LABDARÚGÓ NB III A Rákóczi harmadik veresége Sárdagasztás a K. Honvéd-Boly mérkőzésen Fotó: Lang Róbert Schumacher nyerte az idénynyitót A Forma-1-es gyorsasági autós világbajnokság idei első viadalát Interlagosban a Brazil Nagydíjért a német Michael Schumacher (Benetton-Ford) nyerte a brit Damon Hill (Willi­ams-Renault) előtt. Temesvári Andrea kiesett párosban Houstonban Búcsúzni kényszerült Hous­tonban a 400 ezer összdíja­zású tenisztorna páros elő­döntőjében Temesvári And­rea. A magyar teniszezőnő a francia Pierce-vel az oldalán a Bollegraf, Navratilova hol­land-amerikai „vegyespáros­tól” szenvedett vereséget há­rom játszmában. A találkozó végeredménye: Manon Bol­legraf, Martina Navratilova- Mary Pierce, Temesvári And­rea 7:6, 4:6, 6:3. Schilacci Japánban folytatja Pályafutását A pénz vonzásának en­gedve a 29 éves Salvatore Schilacci, az AC Milan olasz labdarúgócsapat többszörös válogatott játékosa is a japán profi ligában folytatja a pálya­futását. Az 1990-es világbaj­nokság gólkirálya — 1,5 millió dollár ellenében — a Jubilo Iwata együttesét erősíti majd. Tyson megbukott az érettségin A nemi erőszak miatt bör­tönbüntetését töltő amerikai profi ökölvívó, az egykori ne­hézsúlyú világbajnok Mike Tyson érettségi vizsgáján — amelyet a minél előbbi szaba­dulás érdekében próbált le­tenni — megbukott. Amennyi­ben három hónapon belül si­kerül átmennie a pótvizsgán, akkor jövő év februárjában el­hagyhatja a börtönt. Bekeményít(ett) az UEFA Az Európai Labdarúgó Szö­vetség (UEFA) szigorú dön­tést hozott az 1996-os Eu- rópa-bajnoki selejtezőkkel összefüggésben. A határozat értelmében egyetlen klub sem lesz köteles elengedni játéko­sait a válogatottba, ha a selej­tezőt nem az UEFA által kije­lölt időpontban rendezik meg. Ráadásul most már a nemzeti futballszövetségek sem for­dulhatnak jogorvoslatért az UEFA-hoz, ha a válogatottjuk selejtező mérkőzését el kíván­ják halasztani. Ausztria lottó A nyerőszámok: 19, 24, 32, 33, 36, 40 A pótszám: 2 TOTÓ 1. Haladás VSE-Debrecen 0-0 X 2.1. FC Köln-Duisburg 1-0 1 3. Frankfurt-VfB Stuttgart 0-0 X 4. M.gladbach-Leipzig 6-1 1 5. Cagliari-Juventus 0-1 2 6. Cremonese-Reggiana 1-1 X 7. Internazionale-Genoa 1-3 2 8. Napoli-AC Milan 1-0 1 9. Parma-Atalanta törölve 1 10. Roma-Lecce 3-0 1 11. Sampdoria-Foggia 5-0 1 12. Torino-Lazio 1-1 X 13. Udinese-Piacenza 2-2 X A pluszmérkőzés: 14. MTK-Csepel-Kordax 0-1 2 Pécsi DD Gáz-Marcali 2-0 (0-0) Marcali, 300 néző. V.: Varga. Pécs: Tábit — Lajos, Vuk- mann, Pancsó, Miklós, Ki- szely, Vigh (dr. Gelencsér), Darkó, Tiszai, Nagy, (Fékét), Réti (Schmidt). Edző: Sziget­vári József. Marcali: Háromi — Bozsó, Mészáros, Urbán (Lakos), Borbély, Horváth (Rituper), Tóth P., Szántó, Arany (Ró­zsa), Tóth Cs., Fenusz. Edző: Mészáros József. Góllövő: Réfi (55. p., 10 m-es lövés), Nagy (75. p., 12 m-es lövés). Élénk iramban kezdődött a játék, ennek ellenére szünetig a kapusoknak nem volt védeni valójuk. A második félidőben a vendégek kaptak jobban lábra és megszerezték a vezetést. A hazaiak ezután többet tá­madtak, de támadásaikban nem volt átütő erő, így igazi gólhelyzetet sem tudtak kiala­kítani. A pécsiek aztán egy kontrából tovább növelték előnyüket. Jók: Lajos, Vigh, Réfi, illetve Mészáros. Marcali ifi-Pécsi ifi 2-1 Ivusza István Komló-Rákóczi- Kaposcukor4-0 (0-0) Komló, 400 néző. V.: Lehel. Komló: Ádám — Nagy, Schweitzer, Béres, Priol, Schuszter, Farkas, Bock, Vi- rovácz, Ambrus (Tigyi), Bódis. Edző: Kovács Lajos. Rákóczi-Kaposcukor: Fe- rencz — Lizák, Kiss, Mező, Deme, Nagy, Solymosi, Hor­váth, Pfaiffer (Csernyijenko), Szintai, Neubauer. Edző: Hor­váth Lajos. Góllövők: Nagy (53. p., 8 m-es lövés), Bock (66. p., kö­zeli fejes), Béres (76. p., ka­pussal történt összecsapás után az üres kapuba), Scweit- zer (81. p., az egész védelmet kicselezve az üres kapuba). A második félidőben a telje­sen enerváltan és szétesve játszó Rákóczi ellen ilyen arányban is megérdemelten nyert a lelkesebben és gól­helyzeteit jobban kihasználó Komló. Kiállítva: Virovátz, il­letve Kiss (75. p.) kakaskodá­sért. Jók: Schuszter, Béres, Priol, illetve Mező. Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Juta-Taszár 2-0 (1-0) Juta, 150 néző. V.: Kovács J. Juta: Keserű — Pável, Pammer A., Stanics, Soós J., Soós Cs., Ring, Vörös, Kele­men, Tóth N. (Buzsáki), Pammer I. Edző: Landek László. Taszár: Tánczos — Erdős, Mészáros, Hortobágyi, Káro­lyi, Lapat, Borbély, Kari, Nagy, Kiss J., Kiss P. Edző: Konrád László. Izgalmas, jó iramú mérkő­zésen a hazaiak az első félidő végén előnyt szereztek. A vendégek kitámadtak ezután, de helyzeteiket vagy kihagy­ták, vagy a hazai kapus hárí­tott remekül. A sikert jobban akaró jutaiak végül lelkes, csupaszív csapatjátékukkal megérdemelt győzelmet arat­tak az egyénileg jobban kép­zett vendégek felett. Gólszer­zők: Tóth N. (2). Jók: Keserű, Soós Cs., Soós J., Ring, Tóth N., illetve Mészáros, Kiss J. Juta ifi-Taszár ifi 0-1 Szabó Tibor Csurgó-Lakócsa 4-0 (1-0) Csurgó, 200 néző. V.: Hosszú L. Komló ifi-Rákóczi ifi 6-0 Duschák István Nagyatádi VSE-Gerjen 3-0 (2-0) Nagyatád, 400 néző. V.: Ta­tai. Nagyatád: Szabó — Vojko- vics, Pókos (Paiavics), Utasi, Czink, Kulcsár, Minor (Papp), Király, Kovács, Becsei, Vé­kony. Edző: Németh Lajos. Gerjen: Hornyák — Fodor, Kalmár, Kulcsár (Kiss), Szabó, Fehér, Pusztai, Dienes (Köves), Lizák, Ignácz (Nagy Zs.), Nagy S. Edző: Dienes Pál. Góllövők: Király (8. p., 8 m-es lövés), Kulcsár (20. p., 12 m-es lövés), Becsei (55. p., 11-esből). Jól kezdett a Nagyatád és a harmadik lehetőségét góllal fejezte be. Maradt a hazai fö­lény majd egy kapu előtti tűzi­játék végén tovább növelte előnyét a hazai csapat. A második félidőben támadott a Gerjen, de a hazaiak kontrái életveszélyesek voltak. A hajrában újra mindent meg­próbált a vendég együttes, de sikertelenül. Kiállítva: Kul­csár (75. p.) 2. sárga lap után. Jók: Pókos, Király, Ko­vács, Becsei, illetve Hornyák, Kulcsár, Kalmár. Nagyatád ifi-Gerjen ifi 4-1 Kereszthegyi István Bonyhádi SE- Balatonföldvári SE 1-0 (1-0) Küzdelmes, sok hibával tarkított mérkőzésen a csur­gói győzelem egy pillanatig sem forgott veszélyben. A hazai csapat a gólokon kívül három kapufát is lőtt, így az eredmény a lelkes vendé­gekre nézve hízelgő. Gól­szerzők: Tóth G. (2), Pintér (11-esből), Beke. Jók: Tóth G., Tóth F., Szalai, Hanusz, illetve Sass, Balogh. Csurgó ifi-Lakócsa ifi 5-0 Kiss Béla Bal a tonkeresztúr- Törzsök SE 2-1 (0-1) Balatonkeresztúr, 250 néző. V.: dr. Csapó. Az első félidőben szerzett szerencsés góllal a mérkőzés 75. percéig vezetett a ven­dégcsapat. A lelkes hazaiak sorozatos támadásait azon­ban már nem bírta tovább a vendégek védelme, így telje­sen megérdemelt keresztúri győzelem született. Gólszer­zők: Horváth G., Horváth Cs., illetve Vida Cs. Jók: Horváth G., Bíró G., Varga T., Fülöp A. , Horváth L, illetve senki. B. keresztár ifi-Törzsök SE ifi 1-1 Meretei János Bonyhád, 200 néző. V.: Czakó. Bonyhád: Bogaras — Klem, Sztoil, Stumpf, Guzsorán (Il­lés), Szlama, Darabos, Palkó, Bíró, Kiss, Szabó. Edző: Lo- sonczi István. Balatonföldvár: Kovács J. — Soós, ßashegyi, Ludézer, Farkas, Élő, Kalmár (Jäger), Balaton, Németh, Szabó, Szentkirályi (Samu). Edző: Karasz János. Góllövő: Bíró (46. p. 10 m-es lövésből). Azonos képességű csapa­tok mérkőzésén a földváriak időnként mezőnyfölényben játszottak, azonban a hazaiak kapusát gyakorlatilag „mun­kanélkülivé” tették. A bonyhá­diak azzal nyertek megérde­melten, hogy a gólon kívül még néhányszor veszélyeztet­ték a vendégek kapuját. Jók: Kiss, Bíró, illetve Sashegyi, Farkas, Németh. Siófoki Bányász ifi-Bonyhádi SE ifi 2-1 Szabó József Döbrököz-Barcs 2-1 (1-0) Döbrököz, 650 néző. V.: Bata. Döbrököz: Bien — Varga (Steiger), Horváth /., Tárnái, Szigeti, Katona (Szili), Kiss (Horváth II.), Szűcs, Óvári, Jakab, Babai. Edző: Szieben József. Barcs: Füredi — Horváth (Kapronczai), Papp T., Man- gult, Zeller P., Zeller R., Papp Balatonlelle-Szulok 2-0 (1-0) Szülök, 100 néző. V.: Pe­csét. A jobb erőkből álló leilei csapat megérdemelten vitte el a két pontot a jól játszó haza­iak otthonából. Kiállítva: Bene (Balatonlelle) a második sárga lap után. Gólszerzők: Szilágyi, Toldi. Jók: Szilágyi, Glatz, Má- jer, Pusztai, illetve Sütő, Bencze, Szakács. B.lelle ifi-Szulok ifi 2-0 Szakács József Csokonyavisonta- Somogysárd 2-1 (0-1) Somogysárd, 200 néző. V.: Cservölgyi J. Az első félidőben a hazai csapat játszott fölényben, de több gólhelyzetéből csak egyet tudott értékesíteni. A szünet után két súlyos vé­delmi hiba eldöntötte a mér­kőzés sorsát a vendégek ja­vára. Gólszerzők: Tóth E., Hornai (11-esből), illetve Ka­tona. Jók: Hornai, Csordás, Edesár, illetve Sudár, Ma­ries. Somogysárd ifi-Cs.visonta ifi 3-0 Vancsura Vilmos Á., Mester, Kovács, Csalos, Karsai. Edző: Stájer István. Góllövők: Óvári (41. p., 11 m-es fejes), Csalos (58. p., a kifutó Bien mellett a hosszú sarokba), Óvári (88. p., az ötös sarkáról a jobb alsó sa­rokba). A vártnál nehezebb, de megszolgált hazai győzelem született. Kiállítva: Zeller P. (75. p.) Jók: Tárnái, Bien, Ste­iger, Óvári, illetve Zeller R., Füredi, Csalos. Döbrököz ifi-Barcs ifi 2-1 Teszler Vendel PVSK-Fonyód 5-0 (3-0) Pécs, 300 néző. V.: Makai. PVSK: Tihanyvári — So- mogyvári, Nagy Gy., Bárány, Bruder, Fülöp (Takács G.), Takács L., Reith, Andreides (Amigya), Nagy Cs. (Kaszás), Benkovics. Edző: Rónai Ist­ván. Fonyód: Posza — Fucsik, Zámbori, Gereben, Deákvári, Gál, Komáromi, Vettembuch, Berta, Bogdán, Perián. Edző: Deákvári Antal. Góllövők: Nagy Cs., Reith (2), Takács G., Andreides 11-esből. Nem volt egy súlycsoport­ban a két csapat, a Fonyód csak a második félidő köze­pén ért föl először a hazaiak tizenhatosa környékére. Elő­ször Tihanyvári kapujára a 88. percben lőtt. A Balaton-partiak fél órával a kezdés előtt még csak heten voltak, úgy nézett ki, hogy ki sem tudnak állni. A kezdésre azonban valahogy összejött a csapatuk. Jók: Re­ith, Takács G., illetve Posza. PVSK ifi-Fonyód ifi 13-1 Szilvássy Csaba További eredmény Letenye-Kisdorog 1-0 A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 18 14 3 1 44-11 31 2. Pécsi DD Gáz 18 12 3 3 31-11 27 3. Gerjen 18 10 3 5 30-20 23 4. Komlói Bányász 18 8 4 6 36-26 20 5. Bonyhádi SE 18 7 6 5 27-24 20 6. Rákóczi-Kcukor 18 6 6 6 32-26 18 7. K. Honvéd 18 6 6 6 21-21 18 8. Letenye SE 18 8 2 8 20-29 18 9. Kisdorog 18 4 9 5 17-13 17 10. Nagyatádi VSE 18 8 1 9 28-32 17 11. Balatonföldvár 18 7 2 9 19-18 16 12. Döbrököz 18 5 6 7 24-32 16 13. Marcali VSE 18 4 6 8 22-30 14 14. Bólyi SE 18 4 6 8 17-28 14 15. Barcs SC 18 3 4 11 14-32 10 16.Fonyód 18 4 1 13 11^10 9 Nagybajom-Balatonszárszó 1-0 (0-0) Balatonszárszó, 150 néző. V.: Böröczki. Az enerváltan és kapura veszélytelenül játszó hazai csapatot egy szöglet utáni fe­jesgóllal győzte le a lendületes és lelkes Nagybajom. Kiál­lítva: Kocsis (Balatonszárszó) 78. p.: második sárga lap után. Gólszerző: Posta. Jók: Weininger, Posta, György, Véber, illetve Fiath, Petkes. B.szárszó ifi-Nagybajom ifi 1-1 Tab-Lengyeltóti 2-0 (2-0) Tab, 350 néző. V.: Pápay. Jó iramú mérkőzésen a vendégek végig mezőnyfö­lényben játszottak, gólhely­zetük azonban csak a reme­kül kontrázó hazaiaknak volt. A sok kimaradt gólhelyzetet figyelembe véve a tabiak akár nagyobb arányban is nyerhettek volna. Gólszer­zők: Sztán, Takács. Jók: Ko­vács (a mezőny legjobbja), Krezinger, Szabó, Érsek, Sztán, illetve Somogyi, Boly- kovszki. Tab ifi-Lengyeltóti ifi 4-1 Pretz János Kosárlabda NB I Papírforma verség a rájátszásban Fehérvár KK- Balatel KE Siófok 83-64 (37, 35) Székesfehérvár, 300 néző. V.: Szlávik, Lugossy. Fehérvár KK: Vesely (13), Milivojsa (12/6), Gosztonyi (5/3), Rajkó (10/3), Kárpáti (23). Csere: Varga (16/12), Kertész (4). Edző: Peresztegi Nagy Ákos. Balatel KE: Dreifinger (2), Dodeusz (20/12), Csarnai (9/9), Szafranov (15/3), Hor­váth I. (4). Csere: Laczházi (14), Blaumann (—). Edző: Kersák István. Kipontozódott: Dodeusz (40. p.). Laczházi becserélésével vált jobbá a Balatel KE védekezése, támadásban pedig Dodeusz néha „csodákat” művelt. (20 pontot dobott az első játékrész­ben!). Kellett is mert Szafranov teljesen indiszponált volt, semmi sem sikerült neki. A félidő hajrá­jában néhány percre felgyorsí­totta játékát a fehérvári gárda, elhúzott 6 ponttal, ám a végig fegyelmezetten lelkesen küzdő siófokiak ki tudtak egyenlíteni. Szünet után úgy tűnt a Balatel kapja el a „fonalat”, ám a 22. percben utoljára vezetett együttese. A Fehérvár KK rit­must váltott, sokkal keményeb­ben védekezett, támadásban pedig szinte mindent Kárpátira játszottak — érdekes módon be­jött ez a húzásuk, mert Szafra- novék képtelenek voltak tartani a centert. A félidő közepén még összeszedte magát a Siófok, öt pontra feljött, ám ezzel minden erőtartaléka ki is merült. A ke­mény, nagy iramú csata tempó­ját nem bírták ezután, csak Laczházi tartotta első félidei formáját. Szafranov ugyan megemberelte magát, elkezdte gyártani a duplákat, most vi­szont Dodeusz volt az, akiknek semmi sem jött össze. A hajrá­ban a rengeteget hibázó siófo­kiakkal szemben a hazaiak már látványos megoldásokat is megengedhettek maguknak. Jók: Varga, Vesely, Kárpáti, il­letve Laczházi, Dodeusz. Fónai Imre Balatonszentgyörgy- K. Gazdász 2-2 (1-2) Balatonszentgyörgy, 100 néző. V.: Cservölgyi T. Jól kezdett a hazai csapat, de egyéni hibákból mégis a vendégek szereztek kétgó­los vezetést. A folytatásban a szentgyörgyiek agresszív támadójátéka meghozta az egyenlítést, igazságos dön­tetlen született. Gólszerzők: Szabó Z., Pálinkás, illetve Ágoston, Farkas. Jók: Hor­váth B., Borbély, Farkas, Mohr, Viszti, illetve Kajtár, Pálinkás. Csalódi Zoltán A bajnokság állása: 1. Cs.visonta 18 11 4 3 34-21 26 2. Balatonlelle 18 9 8 1 27-14 26 3. B.keresztúr 18 10 3 5 47-24 23 4. Törzsök SE 17 9 5 3 23-13 23 5. K. Gazdász 18 10 2 6 41-28 22 6. Tab 18 9 3 6 27-27 21 7. Lengyeltóti 18 9 2 7 29-26 20 8. Csurgó 18 7 5 6 24-18 19 9. Taszár 18 7 2 9 29-24 16 10. Somogysárd 18 5 5 8 32-36 15 11. Juta 18 6 2 10 25-31 14 12. B.szentgyörgy 17 5 4 8 23-33 14 13. Balatonszárszó 18 4 5 9 15-23 13 14. Lakócsa 17 5 1 11 20-41 11 15. Nagybajom 18 4 3 11 15-37 11 16. Szülök 17 4 2 11 27-42 10 A16. fordulóban félbeszakadt Szulok-La- kócsa és a 17. fordulóban elmaradt Tör­zsök SE-Balatonszentgyörgy mérkőzést nem vettük figyelembe. Győztek az éllovasok