Somogyi Hírlap, 1994. március (5. évfolyam, 50-76. szám)

1994-03-28 / 73. szám

1994. március 28., hétfő SOMOGYI HÍRLAP 9 SPORTMAGAZIN LABDARÚDÓ NB I Macska-egér harc ETO FC Győr-Siófoki Bányász 3-1 (1-0) Varsányi elől tisztáz az egyik győri játékos Fotó: Török László 22. mezeifutó világbajnokság, Budapest Színvonalas versenyek, kenyai sikerek A kaposvári Torma Angelika a mezőnyben Czakó Krisztina tizenkettedik lett a VB-n A japán Yuka Sato győzel­mével zárult a Chibában meg­rendezett műkorcsolya és jég­tánc világbajnokság női ver­senye. A második helyen a francia Surya Bonaly, a har­madikon pedig a német Tanja Szewczenko végzett. A ma­gyar színeket képviselő Czakó Krisztina a 12. helyet szerezte meg. Kálnoki ezüstérmes A Párizsban megrendezett férfi öttusa Világ Kupa-viada­lon mind a nyolc magyar résztvevő rajthoz állhatott a legjobb 32 versenyzőt felvo­nultató fináléban. Közülük Kálnoki Kis Attila szerepelt a legjobban, aki csak néhány pontnyi különbséggel szorult a második helyre az aranyér­mes orosz Szvatkovszkij mögé. A párizsi Világ Kupa-verseny végeredménye: 1. Szvatkovszkij (Oroszor­szág) 5587 pont, 2. Kálnoki Kis Attila 5573 pont, 3. Stefa- nek (Lengyelország) 5552 pont, 4. Mizsér Attila 5546 pont, ... 8. Fábián László 5458 pont,... 16. Ványi Tamás 5368 pont, ... 20. Hanzély Ákos 5328 pont, ... 29. Csernok László 5024 pont. Gulyás nagy volt Rómában Az első helyen végzett a Rómában rendezett nemzet­közi cselgáncsversenyen Gu­lyás István. A magyar judós a 78 kg-osok döntőjében az osztrák Patrick Reiternél bizo­nyult jobbnak, s így aranyér­met szerzett. Négygólos újpesti előny a BEK-ben Két ex-jugoszláwal, a ve­zetőedző Drágán Andriccsal és a nagy bombázó Igor Go- csaninnal megerősített, a vi­lág legjobbjai közé tartozó spanyol együttest, a CN Cata- lunyát fogadta szombaton délben a Bajnokcsapatok Eu­rópa Kupája döntőjének első mérkőzésén az Újpesti TE férfi vízilabdacsapata. A zsú­folásig megtelt Komjádi uszodában mintegy 3000 szurkoló tombolása köze­pette nyert és szerzett négy­gólos előnyt a magyar bajnok az április 12-én, kedden 21 órakor kezdődő barcelonai visszavágóra. A mérkőzés végeredménye: UTE-Prima- vera-CN Catalunya 10-6 (2­2, 2-0, 3-3, 3-1). Savaria Kupa csúcsokkal Szombathely hagyomá­nyos súlyemelő viadalán, a Savaria Kupán a legjobb egyéni eredményekkel két férfi versenyző, Czanka Attila és Kertész Attila rukkolt elő. A 64 kg Európa-bajnoka, Czanka ezúttal nem fogyott le saját súlycsoportjába, hanem egy kategóriával feljebb in­dult. A 70 kg-ban teljesített 320 kilós (145 kg, 175 kg) produktuma új országos csúcsot jelent. Kertész Attila ugyancsak magyar rekorder­nek vallhatja magát; ő a 91 ki­lósok között érte el a 355 (160 kg, 195 kg) kilogrammos csúcseredményt. Siófok, Bányász-stadion, 3000 néző. V.: Vágner (Lett- rich, Ring). ETO FC Győr: Végh — Ra­dies, Pintér, Virág — Csertői, Ivanics, Ignácz, Hajszán, Herczeg — Popescu, Ktausz. Edző: Verebes József. Siófoki Bányász: Bíró — Keszeg, Szabadi, Olajos, Meksz — Marozsán, Jenei, Varsányi, Király — Szabó, Kirchmayer. Edző: Pusztai László. Csere: Marozsán helyett Barna a 27., Ignácz helyett Faragó az 56., Csertői helyett Mikóczi a 64., Kirchmayer he­lyett Dukon a 79. percben. Sárga lap: Marozsán (Ig­nácz lerántásáért) az 1., Ra­dies (Kirchmayer felvágásá­ért) az 5., Barna (Herczeg fel­tartásáért) a 68. percben. Szögletarány: 6-4 (1-2). Borongós, esős idő várta a csapatokat, s ez jól illett a Bá­nyász körüli hangulathoz. Az ázó-fázó hazai hívek megle­petéssel vették tudomásul, hogy a kezdeti ETO-lendület teljesen felkészületlenül érte a siófokiakat. Riadtan próbáltak a rendkívül gyors győri közép­pályások és szélsők nyomába eredni, ám ez nem igen sike­rült. A hatodik percben Cser­tői, nem sokkal később pedig Herczeg lábában volt a vezető gól, aztán jöttek tovább egy­más után a forró vendéghely­zetek. Előbb Klausz fejesét, majd a válogatott támadó lö­vését védte bravúrral Bíró. Az akciói többségét ekkor a bal oldalon vezette az ETO, s ezt látva Pusztai edző gyorsan át is szervezte csapatát. Ennek ellenére semmit sem változott a játék képe. A 32. percben ismét csak Bírónak hálálkod­hattak a védők, mert meleg helyzetben hárított. A 34. percben Popescu fejesénél már nem volt ellenszer; ekkor egy mintaszerű akció végén Ignácz bal oldali beadását a román csatár három méterről fejelte a léc alá (1-0). Négy perc múlva Varsányi egyenlít­hetett volna, ám ajtó-ablak helyzetben nyolc méterről mellé lőtt. (Ez volt az első és egyben az utolsó Bá­nyász-helyzet...). Az 54. percben aztán vég­leg eldőlt a mérkőzés sorsa: Csertői átszáguldott á pálya jobb oldalán, majd Herczeg elé tálalt, aki két lépéssel megverte a lassú Keszeget, s 12 méterről a kifutó Bíró mel­lett a bal sarokba lőtt (2-0). Az újabb gól után visszavett a tempóból a vendég győri együttes. Amikor aztán néha meglódultak, akkor úgy men­tek át a siófoki védelmen, mint kés a vajon. A 71. percben például halomra dőltek Sza­badiék a kapu előtt, így egy­más után kétszer is próbál­kozhattak lövéssel a győri tá­madók — Bíró azonban mind­kétszer hárított. Nem így a 77. percben, amikor Herczeg 15 A hét végén a Bundesligá- ban újabb fordulót bonyolítot­tak le. A legnagyobb megle­petést a Werder Bremen szolgáltatta azzal, hogy saját otthonában kapott ki 1-0-ra a Schalke 04 csapatától. Ered­mények: Kaiserslautern­méterről szánta el lövésre ma­gát, s a labda a kapu bal oldalá­ban kötött ki (3-0). Két perc múlva Szabó gondoskodott ar­ról, hogy ne legyen olyan sötét a kép: Jenei szögletét fejelte a bal felső sarokba (3-1). Elkeserítő volt nézni azt a macska-egér harcot, amit a két együttes produkált. Ilyen alárendelt szerepet talán em­beremlékezet óta nem játszott a Bányász saját pályáján. A Verebes-legénység remekül alkalmazta a letámadást, sok­szor egyszerre négyen-öten lódultak meg, a siófokiak pe­dig csak a hátukat nézték. Hogy mégis csak kétgólos győzelemmel távozott az ETO, az nem a hazai futbalis- tákon múlott, Klauszék ugyanis igencsak könnyel­műek voltak. így aztán hely­tálló az a megállapítás, hogy az eredmény a somogyiakra nézve hízelgő... Jók: Virág, Csertői, Hajszán, Herczeg, illetve Bíró. Fónai Imre További eredmények Kispest-Honvéd FC- Újpesti TE 1-1 (1-0) Budapest, Bozsik-stadion, 8000 néző. V.: Bay. A két neves fővárosi együttes teljesítménye alig idézett valamit abból, amit úgy hívnak, hogy futball. Gólszerzők: Illés (30. p.), ill- letve Túri (86. p.). Ferencváros-Vasas SC 1-0 (0-0) Budapest Fáy utca, 12 000 néző. V.: Hartmann. Csak a küzdelem heves­sége elégíthette ki a nézőket, a játék annál kevésbé. Gólszerző: Albert (71. p.). Vác FC-Samsung-PMSC- Fordan 1-0 (1-0) Vác, 3000 néző. V.: Piller. A hazaiak hamar döntésre vitték a dolgot, a vendég pé­csiek pedig mintha beletörőd­tek volna a vereségbe. Gólszerző: Kasza (16. p.). Dynamo Dresen 0-0, Karls- ruhe-Freiburg 2-1, Werder Bremen-Schalke 04 0-1, Eintracht Frankfurt-VfB Stuttgart 0-0, Nürnberg- Bayer Leverkusen 2-3, Bo­russia Dortmund-Wattens­cheid 2-0, 1. FC Köln-Duis­Szombathelyi Haladás VSE- Debreceni VSC 0-0 Szombathely, 6000 néző. V.: Vavika. A biztonsági játékra beren­dezkedő debreceniek elérték a céljukat — mármint a pont­szerzést —, ám ez a Haladás­nak édeskevés... Békéscsabai Előre FC- BVSC-Dreher 3-0 (2-0) Békéscsaba, 7000 néző. V.: Varga S. Lendületes mérkőzésen eredményes és tetszetős já­tékkal nyert ismét a listave­zető Békéscsaba. Gólszerzők: Szarvas 2 (35. p. — 11 -esből, 48. p.), Kulcsár S. (2. p.). EMDSZ-Soproni LC- Székesfehérvári Parmalat FC 1-0 (0-0) Sopron, 6000 néző. V.: Vad. A mindvégig támadóbb szel­lemben játszó hazaiak rászol­gáltak a győzelemre. Kiállítva: Lőrincz (Székesfe­hérvári Parmalat FC) a 89. percben. Gólszerző: Chiratcu (62. p.). Csepel Kordax-MTK 1-0 (1-0) Budapest, Hungária-körút, 2500 néző. V.: Bognár. Az alacsony színvonalú mérkőzésen azzal nyert a vendég Csepel-Kordax, hogy az egyik gólhelyzetét kihasz­nálta. Gólszerző: Jakab (40. p.). A bajnokság állása: 1. Békéscsaba 19 13 3 3 45-14 29 2. Ferencváros 19 12 4 3 34-16 28 3. Vác FC 19 11 5 3 39-20 27 4. Csepel-Kordax 19 11 4 4 27-27 26 5. ETO FC Győr 19 10 4 5 37-22 24 6. Kispest-HFC 19 9 5 5 40-27 23 7. Debreceni VSC 19 8 5 6 25-22 21 8. Újpesti TE 19 7 6 6 26-22 20 9. Parmalat FC 19 5 6 8 21-30 16 10. Soproni LC 19 5 5 9 23-32 15 11. PMSC-Fordan 19 4 6 9 17-28 14 12. Siófok 19 4 6 9 20-32 14 13. MTK 19 4 5 10 22-38 13 14. Vasas SC 19 4 4 11 22-30 12 15. BVSC-Dreher 19 3 6 10 20-41 12 16. Haladás VSE 19 2 6 11 16-33 10 burg 1-0, Borussia Mön- chengladbach-VfB Leipzig 6- 1. Az élcsoport állása: 1. Bayern München 33 pont (26 mérkőzésből), 2. Eintracht Frankfurt 33 pont (27 mérkő­zésből), 3. Hamburg 31 pont (26 mérkőzésből). Fennállásának legnagyobb eseményéhez érkezett szom­baton a Kincsem Park. A ma­gyar lóversenyzés egyik leghí­resebb létesítménye adott ott­hont ugyanis a 22. mezeifutó világbajnokságnak, amelyen 62 ország 763 atlétája állt rajt­hoz. Mezeifutó viadalról lévén szó, fokozott jelentősége volt a pályának. A rajt után 200 méteres füves talajú egyene­sen kezdhettek a versenyzők, majd egy 45 fokos balkanyar következett, homokos sza­kasszal. Az igazi nehézséget azonban a 7,5 méter magas domb, a szalmabálák és egy jókora farönk jelentették. Bár a meteorológusok esős, hideg időt jósoltak szombat délelőttre, az első verseny­szám résztvevői, az ifjúsági leányok még viszonylag jó időben vághattak neki a 4300 méteres távnak. Öszesen 143-an rajtoltak el, köztük hat magyar. Ott volt a mezőnyben Torma Angelika, a Kaposvári Építők SC kiválósága is. Ifjúságiak. Leányok (143 induló): 1. Sally Barsosio (Kenya) 14:04 Kaposvári Tungsram- Közgazdasági Egyetem SC 3-0 (10, 13, 12) Budapest. V.: Szabó F., Já- ger. Kaposvári Tungsram: Csep- regi, Herczeg, Lentai, Tuba, Magyarné, Varga K. Csere: Zalavári, Vukov, Gelle, Grúsz. Edző: Simonná Kutas Zita. Az első játszmában a ven­dég kaposváriak már 7-0-ra vezettek, amikor a Közgazda- sági Egyetem csapata meg tudta szerezni első pontját. A perc, ... 98. Torma Angelika 16:18 perc. Csapatban: 1. Kenya, 2. Etiópia, 3. Japán, ... 11. Magyarország (Cso- szánszky Szilvia, Szentgyör- gyi Katalin, Kálovics Anikó, Torma Angelika). Fiúk: 1. Philip Mosima (Ke­nya) 24:15 perc. Csapatban: 1. Kenya, 2. Etiópia, 3. Ma­rokkó, ... 19. Magyarország. Felnőttek. Nők (150 induló): 1. Helen Chepgneno (Kenya) 20:45 pefe. Csapatban: 1. Portugá­lia, 2. Etiópia, 3. Kenya, ... 19. Magyarország. Férfiak (281 induló): 1. Wil­liam Sigei (Kenya) 34:29 perc. Csapatban: 1. Kenya, 2. Ma­rokkó, 3. Etiópia, ... 20. Ma­gyarország. Ottó Klappert, az IAAF el­lenőre gratulált Schulek Ágos­tonnak a sikeres szervezés­hez. Primo Nebiolo, az IAAF elnöke pedig a következőket nyilatkozta a mezeifutó-VB után: — A világ legjobb atlétái jöt­tek el Budapestre, így csak azt mondhatom, hogy nagyszerű világbajnokságnak voltunk a szemtanúi. második szettben a hazaiak kezdtek jobban: végig nagy lelkesedéssel játszottak, s már 13-7-re vezettek, de az időközben feljavult Tungs- ramnak innen is sikerült fordí­tania. A harmadik, utolsó já­tékrészben nagyon magabiz­tosak voltak a vendégek, vé­gig ők irányították a játékot. A fővárosi találkozón a ven­dég Kaposvári Tungsram leg­jobbjai Herczeg, Varga K., Magyarné és Csepregi voltak. Molnár István PÁLYÁZATI FELHÍVÁS Balatonfenyves Község Önkormányzatának Képviselő Testületé pályázatot hirdet a balatonfenyvesi általános iskola igazgatói munkakörének betöltésére Pályázati feltételek: 1. Jogszabályban előírt felsőfokú iskolai pedagógus szakképesítés. 2. Legalább 5 év szakmai gyakorlat. 3. Az oktatási intézményben határozatlan időre szóló közalkalmazotti jogviszony, vagy a vezetői megbízatással együtt ilyen jogviszony létesítése. Pályázni a részletes szakmai tevékenységet bemutató önéletrajzzal és az intézményvezetéssel kapcsolatos hosszütávű koncepciót tartalmazó pályázattal lehet. Csatolni kell az oklevél másolatát és az erkölcsi bizonyítványt. Bérezés a közalkalmazotti tv. előírásai szerint történik. Lakáskérdés megoldható. A pályázat benyújtásának határideje: 1994. április 20. A pályázatot Balatonfenyves község polgármesteréhez kell benyújtani. Cím: 8646 Balatonfenyves, Kölcsey u. 27. Telefon: 85/361-478, ahol menetközbeni információt is biztosítunk. ______________________________(38162) O tthonában bukott a Werder Bremen RÖPLABDA NB I Győzelem a fővárosban