Somogyi Hírlap, 1994. február (5. évfolyam, 26-49. szám)

1994-02-07 / 31. szám

1994. február 7., hétfő SOMOGYI HÍRLAP 9 SPORTMAGAZIN Röplabda Szuper Liga Törlesztettünk! Kaposvári RC-Vileda Maribor 3-0 (11,11,2) A kaposvári együttes egyik legjobbjának, Margineannak a leütésénél tehetetlen a vendég mariboriak egyszemélyes sánca Csobod Péter felvétele Kettős szegedi siker az SZL-ben A Kaposvári RC-hez hason­lóan a Szegedi Papíron SC is kettős győzelemmel vette a magyar-szlovén férfi röplabda Szuper Liga-párharcot. Elő­ször szombaton a Salonit An- hovot verték másfél óra alatt 3-1-re (7, -21, 11,7), majd tegnap a Vileda Maribort győz­ték le ugyancsak négy játsz­mában (10, -6,10,10). Új világcsúcs hármasugrásban A franciaországi Grenoble- ban megrendezett atlétikai vi­adalon az orosz Leonyid Vo- losin új fedettpályás világre­kordot állított fel a férfi hár­masugrásban. Volosin 17,77 métert ugrott, s ezzel egy cen­timétert javított az amerikai Mike Conley 1987-ben, New Yorkban elért világcsúcsán. Otthon „bukott” az Internazionale Az olasz labdarúgó-bajnok­ság „Alosztályának eredmé­nyei: Cagliari-Foggia 1-1, Cremonese-Atalanta 2-0, In- ternazionale-Lazio 1-2, Lecce-Piacenza 1-1, Napoli- Genoa 1-1, Reggiana-Juven- tus 0-0, Sampdoria-Udinese 6-2, Torino-Parma 1-2. Az élcsoport állása: 1. Milan 32 pont (21 mérkőzésből), 2. Sampdoria 30 pont (22 mér­kőzésből), 3. Parma 29 pont (22 mérkőzésből). Schmeichel újabb öt évre hosszabbított Peter Schmeichel, a Man­chester United dán válogatott kapusa újabb ötéves szerző­dést kötött klubjával. A kiváló „portás” megállapodása az angol csapattal kétmillió fontot jelent a játékos számára. Thomas Doll a Frankfurté Az Eintracht Frankfurt a szezon végéig leigazolta Thomas Dollt. A 27 éves játé­kos az olasz Lazio együttesé­nél mint negyedik külföldi csak elvétve lépett pályára. Az Eint­racht 700 ezer márkáért „köl­csönözte ki” Dollt. Leo Gamez a világbajnok A venezuelai Leo Gamez megvédte a WBA-szervezet profi ökölvívó kislégsúlyú vi­lágbajnoki címét, miután ellen­felét, a panamai Juan Torrest a hetedik menetben leléptet­ték. Punsalan ott lesz Lillehammerben A téli olimpiára készülő amerikai küldöttség egyik jég­táncos hölgytagja, Elizabeth Punsalan megerősítette, hogy az őt ért családi tragédia elle­nére indul a versenyen. Pun­salan sebész édesapját szombaton ölték meg ottho­nában, Sheffield Lake-ben, s mint vasárnapra kiderült, a tett elkövetésével Elizabeth báty­ját, Ricky-t gyanúsítja a rend­őrség. Az apagyilkossággal vádolt fiút őrizetbe vették. Kaposvár, városi sportcsar­nok, 700 néző. V.: Hurák, Hó­bor. Kaposvári RC: Kántor, To- manóczy, Karmos, Margi- nean, Schelikov, Mészáros P. Csere: Pásztor. Edző: Deme­ter György, Károly Róbert. Vileda Maribor: Madie, Milu­tinovic, Bracko, Terzer, Krav- cov, Mozic. Csere: Skorc. Edző: Pajnik Teodor. Nem a legjobb előjelekkel várta a találkozót a Kaposvári RC csapata, hiszen Kántor és Rácz is sérüléssel bajlódott, Pásztor pedig hosszú kihagyás után lépett ismét pályára hazai közönség előtt. Ráadásul az utóbbi időben valahogy nem megy a mariboriak ellen, hiszen eddig csak vereséget szenved­tek tőlük: a BEK-ben is mind­kétszer ők nyertek, s a Szuper Ligában Mariborban is hazai si­ker született. Alig telt el pár perc a mérkő­zésből, s máris tombolt a lelátó. Nagyon jól kezdett ugyanis a kaposvári együttes, és rövide­sen 3-0-ra vezetett. Schelikov egymás után háromszor is jól blokkolta a vendégek támadá­sát, majd a másik „idegenlé­giós”, Marginean sánca jelen­tett pontot. Mészáros jó meg­mozdulásával, Marginean fel­ugrásos ász-szervájával és Schelikov védhetetlen, vízfa­kasztó bombaleütéseivel egé­szen 7—7-ig a KRC-nél volt az előny. Ekkor azonban — ha csak néhány percre is — fordult a kocka: megakadt a kaposvári gépezet, a vendégek pedig ki­használva a hazaiak megingá­sait átvették a vezetést. Köz­ben Tomanóczyt Pásztor vál­totta fel a pályán, s nemsokára ismét a Kaposvári RC vezetett. Innentől kezdve már nem lehe­tett kérdéses, hogy melyik csa­pat fordulhat előnnyel. A második szettben is na­gyon jól kezdett a kaposvári együttes; előbb 6-2-re, aztán 8-3-ra, majd 12-5-re vezetett már. Marginean, Schelikov és Kántor felváltva bombázta kí­Kaposvár, városi sportcsar­nok 400 néző. V.: Ferenczy, Szekér. Kaposvári RC: Mészáros P., Kántor,Pásztor, Karmos, Marginean, Schelikov. Csere: Rácz, Tomanóczy, Mészáros D., Zarka. Edző: Demeter György, Károly Róbert. Salonit Anhovó: Andrej Berdon, Aleks Berdon, Munih, Vukovics, Jeroncsics, Sirk. Csere: Klokocsovnik, Baselo- vics, Miklavc. Edző: Dragutin Suker. Bár a vendégeknek a mér­kőzés kezdetén ejtett két rossz nyitása meg kellett volna, hogy nyugtassa a hazaiakat, éppen az ellenkezője történt. A ka­posvári együttes szinte csak statisztált a vendégek váratla­nul gyors pontgyűjtéséhez. A magyar bajnok teljesen megfe­ledkezett a védekezésről, ráa­dásul a nyitásokkal és a foga­dásokkal is gondjaik voltak. 0- 6-nál Demeter edző ugyan időt kért, majd Pásztor és Margi­nean helyett Ráczot és Toma­nóczyt küldte a pályára, s bár 0-9 után végre ponthoz jutott a pályaválasztó is, de a tetemes hátrányt már képtelen volt le­dolgozni. A második szettben Schelikov és Rácz révén előnyt szerzett a KRC, de a méletlenül a mariboriak térfelét, Karmos tanári módon szedte össze hátul a labdákat, a feladó Mészáros pedig jól osztogatott. A játszma vége felé érthetetle­nül megtorpant az együttes, s a vendégeknek sikerült két pont­nyira felzárkózniuk (13-11). A befejezés szerencsére a haza­iaké volt, s a sérülten játszó Kántor tett pontot a szett vé­gére. A harmadik, utolsó játék­részben villámrajtot vett a ka­posvári csapat. Pillanatok alatt 4-0-ra elhúztak, s innentől kezdve már nem volt megállás. Sem az időkérések, sem a csere nem segített a Maribo­ron. Kántor — aki jól láthatóan nemhogy ugrani, de menni is vendégek gyorsan fordítottak. A fiatal Mészáros D.-t is pá­lyára küldte edzője, s bár a hazaiak el is húztak három ponttal, de pillanatok múlva ismét fordított a szlovén gárda. Ettől kezdve újra csak a kezdő hatos folytatta a játékot, nőtt a feszültség, sok volt a rontás mindkét oldalon. 12-13-ra még az Anhovó vezetett, de lelkes játékkal egyenlíteni tu­dott a magyar bajnok. Tovább fokozódott a küzdelem, majd újabb öt perc telt el egy teljes forgással egyetlen pont nélkül. Ekkor Kántor két fontos pontot szerzett, de az elveszett labdát nem ismerő vendégek megint csak kicsikarták az előnyt. (5- 9). Ismét fordult a kocka, me­gint kaposvári percek következ­tek és máris 11-9-ra módosult az állás. 11—10-nél újabb ha­zai pontok után Marginean ütése véget vetett a játszmá­nak. Az utolsó „felvonásban” még egyszer nekidurálta ma­gát az Anhovó, de ahogy teltek a percek, mind inkább látszott, hogy már képtelen átvenni a mérkőzés irányítását. 8-3-nál már második idejét kérte ki a szlovén edző, de csapatába már nem tudott lelket verni. Tévedtek mindazok, akik a Maribor imponáló legyőzése alig tudott — egymás után sze­rezte a pontokat; hol a leütése talált utat a vendégek sánca mellett, máskor pedig „megelé­gedett” egy egyszerű ejtéssel. Ebben a szettben már csak egyetlen csapat volt a pályán, s a találkozó a szurkolók zúgó vastapsa közepette ért véget. Sikerült alaposan visszavág­nia a kaposváriaknak a Vileda Maribor csapatának: mindösz- sze 66 perc alatt dőlt el a talál­kozó. Ezen a mérkőzésen a Kaposvári RC két külföldi „ide­genlégiósa”, Marginean és Schelikov volt az igazi húzó­ember, akiknek méltó társa volt Karmos, Mészáros és a sérül­ten játszó Kántor. Fenyő Gábor után sima mérkőzésre számí­tottak a vasárnapi Szuper Li­gában. Az Anhovó olyan játék­kal lepte meg a magyar bajno­kot, hogy bizony a vártnál is hosszabb idő kellett ahhhoz, hogy a somogyi csapat ren­dezze sorait. Gyors, kombina7 tív játékával gyakorta állította megoldhatatlan feladat elé el­lenfelét a szlovén gárda, és bármiként is alakult az állás, harcossága révén többször le­dolgozta hátrányát. A hazaiak — sérüléseiket feledve — fel­vették a „kesztyűt”, így aztán változatos, izgalmas, érdekfe­szítő küzdelmet hozott az első három játszma. Szerencsére a vendégek a maguk által diktált iramtól fokozatosan kifullad­tak, így a kaposváriak erőnléte a negyedik játszmában mind­inkább kidomborodott. Nyolc­vankét perc alatt a szombati­nál nagyobb ellenállást tanú­sító, időnként magas színvo­nalú játékot produkáló ellenfe­let vert meg tegnap a KRC, és csapata ezen az összecsapá­son elsősorban küzdenitudá- sáért és akaraterejéért dicsér­hető. Jók: Karmos, Kántor, Margi­nean, illetve Aleks Berdon, Munih. Jutási Róbert Kaposvári RC-Salonit Anhovó 3-1 (-6 13 11 6) Kosárlabda NB I Az utolsó fordulóra maradt a döntés Kaposvári KC-Nagykőrösi KK 83-82 (44-47) Nagykőrös, 400 néző. V.: Sasvári, Geréb. Kaposvári KC: Miljus (6), Ko­vács L. (5/3), Filipovics (14), Bognár (18), Hoffmann (33/3). Csere: Nagy L. (7/6). Edző: Stickel Péter, Dér Tamás. Nagykőrösi KK: Materas (14), Jasiunskas (18/6), Király (13/3), Pásztor (16), Horváth (10). Csere: Csorvási (-), Módra (9/3), Lakosa (2). Edző: Újhelyi Gábor. Az influenzás Monok távollé­tében mindössze hat felnőtt já­tékosra számíthatott a találko­zón a kaposváriak edződuója. Kapkodva kezdtek a csapatok, sok volt a pontatlan dobás mindkét oldalon. A 10. percben Nagy L. triplájával még a KKC vezetett 21—18-ra, de három perc múlva már a házigazdáknál volt az előny (21-26). Kovács L. remek indításaiból szerzett ko­sarakkal ismét fordított a Ka­posvári KC 39-35, ám a félidő hajrájában több pontatlan dobás után ismét hátrányba került. Szünet után továbbra is ide­gesen játszott mindkét gárda. A nagykőrösiek találtak előbb ma­gukra, s a 35. percben 76-66-ra elhúztak. Hoffmann triplával szépített, majd Kovács L. pará­dés irányítása mellett 79-79-nél egyenlített a vendég KKC. Iz­galmasan alakultak az utolsó percek. Hoffmann kosarával 81-79-re vezetett a vendégcsa­pat, a házigazdáknak viszont nem sikerült a gyűrűbe találni. Nyolc másodperccel a mérkő­zés vége előtt Miljus egy plusz egy büntetőt dobhatott, de elhi­bázta. A lepattanó labdát Bog­nár szerezte meg, majd ismét Miljus ellen szabálytalankodtak a nagykőrösiek. Az újabb bünte­tőket már biztos kézzel értékesí­Hoffmann 33 ponttal járult hozzá csapata idegenbeli si­keréhez Fotó: Csobod Péter tette a szerb „idegenlégiós”, így hiába dobott Király az utolsó másodpercben egy triplát, csak csökkenteni tudta a különbsé­get. Kitűnőre vizsgázott küzdeni tudásból Nagykőrösön a kapos­vári együttes. Hat emberrel is sikerült megnyerni a rendkívül fontos találkozót, így az utolsó fordulóra is maradt esély a leg­jobb négy közé kerüléshez. Jók: Hoffmann, Kovács L, Fi­lipovics, illetve Jasiunskas, Pásztor, Maleras. Nagy Imre Második a Balatel KE Salgótarjáni KK-Balatel KE Siófok 102-69 (37-33) Salgótarján, sportcsarnok, 800 néző. V.: dr. Valovics, Ver- bényi. Balatel KE Siófok: Hajnics (11), Csarnai (10/6), Laczházi (11), Horváth I. (19/9), Go- dena (16). Csere: Horváth K. (2), Mráv (-), Szűcs (-), Fe­kete (-), Horváth B. (-). Edző: Kersák István. Az alapbajnokság zárómér­kőzése előtt Kersák István, a Balatel KE Siófok edzője majd­nem olyan hosszan sorolta a hi­ányzók névsorát, mint a pályára lépőkét. Ki eltiltás, ki sérülés vagy betegség miatt hiányzott, így aztán négy ifijátékos is csat­lakozott Csarnaiékhoz. Az első félidőben — csere nélkül — még jól tartották ma­gukat a vendég siófokiak; nem tudott elhúzni a hazai csapat, ezért változatos és izgalmas volt a meccs. Nem így szünet után. A második félidő elején Godena egy felesleges szabálytalanság után kipontozódott, s ettől kezdve már csak egy centerük maradt a siófokiaknak. A foko­zatosan elfáradó Balatellel szemben a hazaiak egyre job­ban növelték előnyüket, s a vé­gén pályára lépő fiataloktól sem lehetett „csodát” várni. A máso­dik félidőben nem kevesebb, mint 65 pontot dobott a Salgótar­ján, s ezzel végül is 33 pontos siófoki vereséggel zárult az ösz- szecsapás. A Balatel KE Siófok csapata az újabb súlyos vere­ség ellenére is „megcsípte” az NB I „B”-csoport második helyét, s így mostantól a rájátszásra készülhet. (Fónai) Az Uj VDN Kupáért Kaposvári Honvéd-Mohácsi FC 1-0 (0-0) Kaposfüred, 100 néző. V.: Polecsák. Kaposvári Honvéd: Gyenes (Szigeti) — Bognár (László A.), Rózsavölgyi, Kenéz — Borsi, Pest, Virág (Molnár), Nógrádi (Jóni), Vincze (Béres) — Rózsahegyi, Hochecker. Edző: Köves László. Mohácsi FC: Szabó (Lu­kács) — Becker, Katona, Tóth (Rigó), Burai — Nagy E., Bíró, Schwarckopt — Szabó (Ve­zér), Hrotkó (Szugfil), Várda. Edző: Bőzsöny János. Gólszerző: Rózsehegyi (a 89. percben). Februárban szokatlanul kel­lemes, napfényes időben került sor a két csapat találkozójára. Mindkét együttes sok gólhelyze­tet dolgozott ki, a kapuk felváltva forogtak veszélyben, A Kapos­vári Honvéd erőszakos harcmo­dorával, sok futásos játékával méltó ellenfele volt az NB ll-es Mohácsnak. A találkozó a 89. percben dőlt el, amikor Rózsa­hegyi öt méterről talált a vendé­gek kapujába. Köves László