Somogyi Hírlap, 1994. január (5. évfolyam, 1-25. szám)

1994-01-18 / 14. szám

N. 1994. január 18., kedd SOMOGYI HÍRLAP — SPORT Nemzeti Sport-Szaknévsor Liga kispályás teremlabdarúgó-bajnokság, Győr Harmadik a Siófoki Bányász Öregfiúk labdarúgó-teremtornája Negyedik hely Miskolcon Szombaton és vasárnap Győrben a Magvassy Sport- csarnokban rendezték meg a 9. pénzdíjas PannonGlobus Kupát, egyben a Nemzeti Sport-Szaknévsor Liga kispályás teremlabdarúgó-bajnokság egyik selejtezőjét. A rendező Betka MÁV DAC mellett öt NB l-es csapat — a Győri Rába ETO, a Csepel-Kordax, az EMDSZ Soproni LC, a Szombat- helyi Haladás VSE és a Siófoki Bányász — lépett pályára. Nem véletlen, hogy a leg­nagyobb érdeklődés a győri csoport mérkőzéseit kísérte. Itt jött össze a legnagyobb mezőny (öt csapat képviselte az NB l-et), ennek a tornának vannak a legnagyobb hagyo­mányai (ezúttal már kilencedik alkalommal rendezték meg), s ráadásul az első négy helye­zett pénzjutalmat kapott (az első 150, a második 100, a harmadik 30, a negyedik he­lyezett csapat pedig 20 ezer forinttal távozhatott). így aztán nem csoda, hogy mindkét na­pon telt ház, mintegy két és félezer néző látogatott ki a Magvassy Sportcsarnokba. A Siófoki Bányász két győ­zelemmel (a Haladás VSE-t és a Betka MÁV DAC-ot ver­ték meg), egy döntetlennel (a Csepel-Kordax ellen) és két vereséggel (az EMDSZ Sop­roni LC-től és a Győri Rába ETO-tól kaptak ki) a harmadik helyen végzett. A tornagyő­zelmet a Rába ETO szerezte meg. A Siófoki Bányász eredmé­nyei: EMDSZ Soproni LC- Siófoki Bányász 5-3 (1-2) Siófoki Bányász: Bíró — Meksz, Bimbó, Olajos, Szabó Z., Varsányi. Csere: Keszeg, Jenei, Tóth L, Molnár, Deme, Köves, Virág, Szabadi, Vágó. Edző: Pusztai László. Gólszerzők: Deák, Majoros, Ördög, Szántó, Chiratcu, il­letve Olajos, Meksz, Varsányi. Az első játékrészben egygó- los előnyt szerzett a Bányász, a jól játszó soproniak azonban a második félidőben megfordí­tották a mérkőzést. Siófoki Bányász- Szombathelyi Haladás VSE 8-5 (3-4) Siófoki Bányász: Bíró — Olajos, Bimbó, Meksz, Szabó Z., Varsányi. Csere: Keszeg, Molnár, Jenei, Deme, Tóth L, Virág, Vágó, Szabadi, Köves. Edző: Pusztai László. Gólszerzők: Varsányi 4 (egyet hétméteresből), Szabó Z. 2, Virág, Olajos, illetve Op- rea, Sülé, Németh, Schneider, Tóth N. Kétszer is három góllal ve­zetett a Haladás VSE, de szü­net után úgy összeomlott, mint egy kártyavár. A nagy formá­ban játszó Varsányi vezérle­tével — a Bányász nyolc gólja közül négyet ő szerzett (!) — könnyedén fordított a Bala- ton-parti együttes, és sikerült visszavágnia a zalaegerszegi teremtornán elszenvedett ve­reségért. Siófoki Bányász­Csepel-Kordax 3-3 (2-0) Siófoki Bányász: Bíró — Olajos, Bimbó, Meksz, Szabó Z., Varsányi. Cseré: Keszeg, Szabadi, Virág, Molnár, Kö­ves, Kriston. Edző: Pusztai László. Gólszerzők: Molnár 2, Bimbó, illetve Balogh I. (hét­méteresből), Szabó A., Ács. Az első félidőben a Siófok meglepte ellenfelét. A folyta­tásban aztán feljött a Cse­pel-Kordax, át is vette a veze­tést, s a Bányász végül Bimbó góljával mentette meg az egyik pontot. Győri Rába ETO- Siófoki Bányász 9-2 (3-2) Siófoki Bányász: Bíró — Olajos, Bimbó, Meksz, Szabó Z., Varsányi. Csere: Keszeg, Molnár, Szabadi, Virág, Kö­ves, Deme. Edző: Pusztai László. Gólszerzők: Popescu 3, Hajszán 2, Földes, Mikóczi, Korsós, Klausz, illetve Köves, Varsányi. A Rába ETO-nak csak az első félidőben volt méltó ellen­fele a Siófoki Bányász. A má­sodik játékrészben már csak egy csapat volt a pályán; a Rába ontotta a gólokat, s im­már sorrendben a negyedik alkalommal hódította el a ku­pát. Siófoki Bányász- Betka MÁ V DAC 10-2 (3-2) A Betka MÁV DAC csak az első játékrészben tudta tartani a lépést a Siófokkal. A folyta­tásban kiütközött a csapatok közt meglévő két osztálynyi különbség. További eredmények: Győri Rába ETO-Szom- bathelyi Haladás VSE 4-2 (2-1), Csepel-Kordax-Betka MÁV DAC 8-2 (3-1), Cse- pel-Kordax-EMDSZ Soproni LC 4-2 (2-0), Győri Rába ETO-Betka MÁV DAC 16-2 (8-1), Szombathelyi Haladás VSE-EMDSZ Soproni LC 3- 0 (0-0), Győri Rába ETO- Csepel-Kordax 5-2 (3-2), Győri Rába ETO-EMDSZ Soproni LC 5-3 (2-1), Cse- pel-Kordax-Szombathelyi Haladás VSE 4-2 (1-1), Szombathelyi Haladás VSE- Betka MÁV DAC 2-2 (1-1), EMDSZ Soproni LC-Betka MÁV DAC 10-6 (4-2). A torna zárásaként több különdíj talált gazdára. A leg­jobb kapusnak (immár har­madszor egymás után) Végh Zoltánt, a Győri Rába ETO „portását”, a legjobb mezőny- játékosnak pedig Medgyes Pétert, a Csepel-Kordax játé­kosát választották meg. A torna gólkirálya Hajszán Gyula és Lucian Popescu lett (mindketten Rába ETO) 8-8 góllal. A végeredmény: 1. Győri Rába ETO 2. Csepel-Kordax 3. Siófoki Bányász 4. EMDSZ Soproni LC 5. Haladás VSE 6. Betka MÁV DAC 5 5 - - 39-11 10 5 3 11 21-14 7 5 2 1 2 26-24 5 5 2 - 3 20-21 4 5 113 14-18 3 5-14 14-46 1 Az MLSZ által kiírt hivatalos labdarúgó-teremtornával egy­idejűleg az idősebb korosztá­lyok részére is nagyszabású teremfocitornát rendeztek a miskolci sportcsarnokban. A 35 év felettiek mezőnyébe hi­vatalos volt a Jassa Siófok csapata is, amely elsősorban a Bányász egykori élvonalbeli já­tékosaira épült. De nemcsak a siófokiak, hanem valamennyi résztvevő felvonultatta volt nagyágyúit. A tizenkét részt­vevő hármas csoportokban küzdött a továbbjutásért. A sió­fokiak 6-0-ra verték a szlovák Tátrán Presovot, majd 8-2-re a BVSC-t. Ezután a Ferencvá­rossal hozta őket össze a sors(olás). Ebedliék ellen is jól játszott a Jassa, 4-3-ra még vezetett is, ám a sérülések ti­zedelte csapatuknak ekkorra már nem maradt cseréje, így a véghajrát a Fradisták bírták jobban. Ezzel a torna legszín­vonalasabb, egyben legszik­rázóbb mérkőzését a fradisták nyerték meg 6-4-re. A siófokiak az egykori olim­piai válogatott gerincével fel­vonuló DVTK ellen vívták mér­kőzésüket a harmadik helyért. A somogyiak azonban 3-1-re vereséget szenvedtek és így a negyedik helyen végeztek. A tornagyőzelmet a Ferencváros szerezte meg. A Siófoki Jas- sában az alábbiak léptek pá­lyára: Málics, Virág, Kere- peczky, Károlyi, Horváth L, Karasz, Petrók és Ambrus. Egy különdíjat azonban elhoz­tak a siófokiak. A végig reme­kül védő Málics Gyulát válasz­tották a torna legjobb kapusá­nak. Hét elsőség a Start AC-nek Sikerrel kezdték az idei téli fedettpályás versenyidényt a homokszentgyörgyi Start AC atlétái. Dunaújvárosban a serdülő B bajnokságon ver­senyzőik hét első helyet sze­reztek. Közülük is kiemelkedik Cziráki László eredménye, aki a 14 éves fiúk mezőnyében 12 mp-es idővel nyerte a száz métert. Ugyanebben a ver­senyszámban Regán 12.7-el harmadik lett. A további ered­mények. Fiúk, 14 évesek. Tá­vol: 1. Cziráki 532...3. Pénzes 480, 15 évesek. 100 m: 1. Farkas I. 12.9, 800 m:...2. Farkas I. 2.25,8. 13 évesek, súlylökés: 1. Nagy E. 12,18, 12 évesek. 800 m. 1: Tóth M. 12.3. Lányok, 15 évesek. 60 m gát: 1. Benke 10.2, magasug­rás: 1. Benke 150. Pécsen fedettpályás ifjúsági versenyen is ott voltak a ho­mokszentgyörgyi atléták. Ma­gasugrásban Kiss K. 155-ös ugrásával szerezte meg a győzelmet, 60 m gáton pedig Nemes 9.6-al győzött. Rajt az ausztrál teniszbajnokságon Graf 23 percet játszott Napsütéses időben, az Ausztráliában ilyenkor meg­szokott melegben kezdődött meg az év első tenisz Grand Slam tornája, az ausztrál nemzetközi bajnokság. A női verseny kimagasló esélyese, a német Steffi Graf mindössze 23 percet töltött a pályán a nyi­tányon, hiszen ellenfele, az amerikai Kimberly Po hasi­zom-húzódás miatt idő előtt feladta az amúgy is kilátásta­lan küzdelmet. A férfiaknál a tavalyi US Open döntőse, a francia Ced­ric Pioline volt az első kiemelt, aki kiesett, míg a német Marc- Kevin Goellner a rajt reggelén lépett vissza lábsérülés miatt. Biztos földvári győzelem Asztalitenisz NB Balatonföldvári SE- Bp. Gamma SK II. 13:5 Győz: Ruzsenszky 3, Lő- rincz 3, Farkas 3, László 2, va­lamint a Ruzsenszky-László és a Lőrincz-Farkas páros. Tovább folytatja jó szerep­lését a balatonföldvári csa­pat: ezúttal Budapesten győ­zött a harmadik helyen álló Gamma SK második csapata ellen. NB lll-as férfi mérkőzések: Siófoki Spartacus- Lengyeltóti 10:8 Győz: Kerti 3, Krausz 3, Ba­laton 2, Balogh 1, valamint a Balaton-Krausz páros, illetve Márton 4, Muskó 2, Jónás 1, valamint a Márton-Jónás pá­ros. A siófoki együttesnek nagy küzdelemben sikerült vissza­vágnia a Lengyeltótinak az ősszel elszenvedett veresé­gért. APEH-Spárta Alapítvány Kaposvár-Nagymányok 12:6 Győz: Háhn 4, Herczig 4, Nagy F. 2, valamint a Háhn- Nagy és a Herczig-Szalai pá­ros. A tavaszi idény első forduló­jában biztosan győzött a ka­posvári együttes a Nagymá- nyok ellen. Különösen Háhn és Herczig játéka emelkedett ki. SPORTMŰSOR KEDD Röplabda Magyar Kupa, a legjobb 16 közé jutásért (első mérkőzés): Kaposvári RC II.-Zalaeger­szegi TE. Kaposvár, városi sportcsarnok, 18 óra. SZERDA Kosárlabda NB I, „Alcsoport: Kaposvári KC-Soproni ÁSZOK KC. Ka­posvár, városi sportcsarnok, 17 óra. Ifjúsági mérkőzés: 15 óra. Somogy Kupa '94, a Ma­gyar Kupa megyei selejtezője (2. forduló). Első mérkőzés: Építőipari DSK-Munkácsy BK. Kapos­vár, Építőipari Szakközépis­kola tornaterme, 19.30 óra. Kispályás teremlabdarúgás Téli kispályás teremlabda­rúgó-bajnokság. Tab, sportcsarnok. Mérkő­zések: 17 órától. Sakk OB II Jól ment a somogyiaknak — Csíki István (balról) megnyerte mérkőzését a Kaposvár-Veszprém találkozón Fotó: Csobod Kaposvári Móricz Műv. Ház­Veszprémi HEMO 7,5-4,5 Az eddig jól szereplő újonc veszprémi együttest fogadta a Kaposvár. A vendégek jól tar­tották magukat, a kaposváriak csak a játékidő végén — na­gyobb rutinjuknak köszönhe­tően — tudtak felülkerekedni. A csapatból győzött Veress Róbert (2. tábla), Kele János (4.), dr. Illés Attila (5.), Csiki István (6.), Kiss Zoltán (8.), Heinrich Ferenc (9.) és Dóczi Balázs (11.), döntetlent ért el Szulimán Gyula (3.). Sárvár-Nagyatádi Műv. Ház 7-5 Négy pont reményében utazott Sárvárra a tartalékos nagyatádi csapat, de jó játék­kal túlteljesítették a tervet. Győzött Béres Kornél (4.), Kiss Attila (7.), Fekete Lajos (9.), remizett Percze J. (1.), Mimica Szlovko (3.), Cserti L. (8.) és Füri J. (11.). 9 Véget ért a „flúgos” futam Vasárnap délután befejező­dött a Párizs-Dakar-Párizs au­tós-motoros rali. Az utolsó sza­kasz már nem hozott sem iz­galmat, sem alapvető válto­zást. A kétkerekűek versenyét 1988 és 1990 után immár har­madszor Edi Orioli nyerte. Az autók között a francia Pierre Lartigue végzett az élen, csa­pattársa, Hubert Auriol előtt. A kamionok mezőnyében egy cseh egység, Lopraias csapata szerezte meg a győzelmet. Wächter remek siklása Cortinában remek napot fo­gott ki az osztrák síelő király­lány, Anita Wächter. Mindkét futamban nagy fölénnyel ért a célba, csak a hazaiak ked­vence, Compagnoni tudott a közelébe kerülni. Kitzbühel nagy meglepetése, hogy a szlalomviadalon két osztrák — Stangassinger és Sykora — is meg tudta előzni Tombât, aki­nek egy aprócska hibája is elég volt, hogy a dobogó har­madik fokára szoruljon. Castillejosé az EB-arany A franciaországi Dijonban rendezték meg az kisközépsú- lyú profi ökölvívó Európa-baj- nokság döntőjét. A győzelmet a spanyol Javier Castillejos szerezte meg, miután a hatodik menetben feladásra kényszerí­tette a címvédő francia Ber­nard Razzanot. Svédek és a papírforma Bayreuthban, az asztalite­niszezők Európai Nemzetek Kupája döntőjében a papír­forma érvényesült. A svédek ismét bebizonyították, hogy a világ legjobbjai. Az A csoport­ból simán jutottak az elődön­tőbe, ahol Belgiumot verték 3:1-re, majd a döntőben Fran­ciaországgal szemben szerez­ték meg az elsőséget 3:2 arányban. A franciák kétszer is vezettek, de Waldneréknak sikerült fordítaniuk. Világbajnok­jelöltek asztalnál A hollandiai Wijk aan Zee- ben megkezdődött a világbaj­nok-jelölt sakkozók nagy tor­nája, melyen a zónadöntők legjobb tizenkét versenyzője küzd egymással. A győztes joga lesz kihívni a „hivatalos” világbajnokot, azaz Karpovot, miután az ismert körülmények folytán a nemzetközi szövet­ség Kaszparovot megfosztotta a világelsőségtől. Más kérdés, hogy Kaszparov továbbra is vi­lágbajnoknak tekinti magát és megalakította a Hivatásos Sakkozók Szövetségét. Totónyeremény tájékoztató A Szerencsejáték Rt tájékoz­tatása szerint a totó 2. fogadási hetének nyereményei a követ­kezők: 13 plusz egy találatos szelvény 1 darab volt nyere­ménye 7 682 643 forint, 13 ta­lálatot ketten értek el nyere­ményük 1 720 860 forint. A 12 találatos szelvényekre 18 ezer 307 forintot, a 11 találatos szelvényekre 1 133 forintot, a 10 találatos szelvényekre 202 forintot fizetnek. Austria lottó 5, 8, 11, 12, 39, 45 Pótszám: 43 Joker: 004613