Somogyi Hírlap, 1993. november (4. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-01 / 254. szám

1993. november 1., hétfő SOMOGYI HÍRLAP 9 SPORTMAGAZIN A sportszövetség közgyűlése A Magyar Sportszövetség éves rendes közgyűlésén megerősítették az elmúlt talál­kozó óta belépett új szövetsé­gek tagságát, s így 53 sportág képviselői nevében egészí­tette ki az elnökség írásos be­számolóját dr. Gellai Imre el­nök. A vita során elhangzott, hogy a célkitűzései többségét elérte a szervezet, az érdek- képviselet tekintetében azon­ban feltétlenül javulni kell. A jó hangulatú vita végén az alap­szabály jelentős változtatása vált szükségessé, amit konst­ruktív módon fogadott el a tagság. A különböző okok mi­att tisztségüktől megvált sze­mélyek helyett új elnökségi tagok megválasztásával ért véget a közgyűlés. Az elnök dr. Gellai Imre, a főtitkár Hárs­hegyi János maradt. Alelnöki dr. Takács Ildikó és Sinka László lett. Kirjakov hosszabbított A Karlsruhe orosz vendég­játékosa, Szergej Kirjakov to­vábbi két évvel meghosszab­bította szerződését a klubbal. Eredetileg 1995-ig szólt a megállapodás, de így még 1997 nyaráig a németeknél kergetheti a labdát. Kiütötték az Atalantát I. osztály. A 10. forduló eredményei: Cagliari-Torino 2-1, Foggia-Cremonese 1-1, Juventus-Genoa 4-0, Lazio- Udinese 2-1, Lecce-Atalanta 5-1, Piacenza-Napoli 1-1, Reggiana-Ftoma 0-0, Samp- doria-Milan 3-2. A II. osztály eredményei: Ascoli-Palermo 1-0, Brescia- Ancona 3-1, Cesena-Mo- dena 2—1, Andria-Vicenza 1- 0, Fiorentina-Pescara 0-0, Monza-Acireale 0-0, Pa- dova-Cosenza 2-1, Pisa- Lucchese 0-0, Venezia-Ra­venna 1-0, Verona-Bari 0-4. NB I-es ifjúsági bajnokság „A”-korosztály: Siófoki Bányász-EMDSZ Soproni LC 3-2 (3-0) Gólszerzők: Harsányi, Czone 2. „B”-korosztály: Siófoki Bányász-EMDSZ Soproni LC 1-1 (0-1) Gólszerző: Szoták. Fantasztikus lehetőség November 1-10-ig Kerékpárok 18900 Ft-ért kaphatók a TRIÓ Kft. bicikli boltjában, OTP hitelre is, előleg befizetése nélkül. Cím: Kaposvár, Teleki u. 18. Tel.: 82/375-393. Nyitva: h-p.: 9-17 óráig, szó.: 9-12-ig (23762) RSG-világbajnokság, Alicante Szalay és Holjevicz az indulók között A kaposvári VB-résztvevők: Szalay Andrea és Holjevicz Eszter Csobod Péter felvétele November 4-e és 7-e kö­zött rendezik meg Spanyol- országban, Alicante-ben a ritmikus sportgimnasztika VB-t. A magyar színeket hárman képviselik a világ- bajnokságon: két kaposvári sportoló, Szalay Andrea és Holjevicz Eszter, valamint az OSC versenyzője, Fráter Viktória (a tartalék az OSC-s Gyulay Éva). Az elutazás előtt néhány órával sikerült „elkapnunk” egy rövid be­szélgetés erejéig a Kapos RSG SC két kiválóságát. Szalay Andreát és Holjevicz Esztert aligha kell bemutatni a somogyi sportbarátoknak. A 17 éves Szalay Andrea hosz- szú évek óta az egyik legjobb magyar RSG-versenyzőnek számít: tavaly Barcelonában a nyári olimpiai játékokon 26., Stuttgartban az Európa-baj- nokságon pedig 21. lett. Hol­jevicz Eszter ugyan már több­ször is részt vett külföldi ver­senyeken, azonban ez lesz az első igazán jelentős megmé­rettetése. Mindketten most vesznek részt először világ- bajnokságon. Az alicantei VB-n a hírek szerint 25 ország mintegy 100 versenyzője lép a pontozóbí- rák elé — köztük Boldizsár Natália két kiváló tanítványa. A világbajnokság első két nap­ján a csapatversenyre kerül sor. Ennek lényege, hogy a csapatok tagjainak öt szerrel összesen 10 gyakorlatot kell bemutatniuk. Szalay Andrea kötéllel, labdával, buzogány­nyal és szalaggal, Fráter Vik­tória karikával, labdával, bu­zogánnyal, illetve szalaggal, Holjevicz Eszter pedig kötéllel és karikával mutatkozik be. A következő két versenynapon bonyolítják le az egyéni össze­tett versenyt és a szerenkénti döntőket. Összeadják a ver­senyzőknek a csapatverseny­ben elért három legjobb eredményét (Szalaynál és Fráternél tehát kiesik majd a legrosszabb eredmény, Holje­vicz viszont — mivel csak két szerrel érdekelt — eleve nem lehet ott az egyéni összetett versenyben), s a legjobb 26, mégpedig országonként két-két versenyző léphet ismét a pontozóbírák elé. A VB-re való felkészülés mindkét kaposvári versenyző számára jól sikerült. Egy hó­napja Budapesten a Magyar Kupán mindkét versenyzőnk tarolt: Szalay az összetettben — épphogy lemaradva Fráter mögött — második lett, a sze­renkénti döntőkben viszont négy aranyat is begyűjtött. Az összetett versenyben harma­dik Holjevicz ugyancsak négy érmet — két-két ezüstöt és bronzot — szerzett a szeren­kénti finálékban. Egy hete pe­dig Hollandiában az Alfred Vogel emlékversenyen voltak érdekeltek mindketten, ahol is Szalay a tizennyolc ország színeiben felsorakozó ötven­két versenyző közül a tizen­egyedik helyen végzett — e mellett két szeren is finalista volt: labdával hatodik, szalag­gal hetedik lett —, Holjevicz pedig a középmezőnyben végzett. Hogy mit várhatunk Boldi­zsár Natália edző tanítványai­tól a világbajnokságon? Nos, erről „valljanak” maguk az ér­dekeltek. Szalay Andrea: — Nagyon nehéz lesz, de szeretnék be­jutni az egyéni összetett ver­seny 26 indulója közé. A sze­renkénti döntő(k)? Olyan erős a mezőny, hogy ez szinte tel­jesen lehetetlen... Holjevicz Eszter: — Nem le­hetnek nagy terveim: „egysze­rűen” csak szeretnék minél jobban, eredményesen szere­pelni. Fenyő Gábor Asztalitenisz NB I Újabb Kap osplast A Kaposplast orosz „idegen- légiósa”, Isaeva két mérkő­zést nyert Fotó: Csobod Péter Tolnai SE-Kapospiast 13:5 Győz: Szabó 4, Balogh 3, Herczig J. 3, Herczig G. 2, va­lamint a Szabó-Herczig J. pá­ros, ill. Limbek 2, Isaeva 2, és a Limbek-lsaeva páros. Szombaton a Kaposplast csapata a Tolnai SE otthonába utazott — nem sok reménnyel. A két páros mérkőzés után még ugyan 1:1 -re állt a mérkőzés, az egyéni találkozók során azon­ban egyre inkább kiütközött a tolnai csapat egysége, és végig vezetve biztosan szerezte meg a győzelmet. A kaposvári játé­kosok közül az orosz „idegenlé­giós” Isaeva és Limbek két-két mérkőzést nyert, azonban Alko- nyi és az Orosházától leigazolt, hosszú kihagyás után újra edzésbe állt Iváskó nem tudott egyetlen meccset sem „hozni”, így a Kaposplast továbbra is pont nélkül kieső helyen tanyá­zik. A hét végén a fővárosban a Gamma SK ellen — amely ed­dig még szintén nem tudott pon­tot szerezni — játszik kiesési rangadót a Kaposplast. Remél­hetőleg ezen a mérkőzésen a kaposvári együttes megkezdi a pontgyűjtést. Háttá István Balatonföldvári SE- Bátonyterenye 14:4 Győz: Téglás 4, Molnár 4, Guba 2, Zsuppán 2, valamint a Molnár-Laczkó és a Téglás­Guba páros, illetve Salamon 2, Sálek 2. Könnyű győzelem született Bátonyterenyén, pedig a föl­dvári együttes tartalékosán állt fel (a csapat első embere, Laczkó csak párosban állt asztalhoz). Jelenleg a Békés­csaba, a Balatonföldvári SE és a Kapos-Zselic AC áll az élen az NB I „B”-Gsoportban: minden valószínűség szerint e három együttes közül kerül ki majd az a kettő, amelyik feljut az „Alcsoportba. Fehér Sándor NB II, női mérkőzés: Balatonföldvári SE-Pécsi Spartacus 10:8 Győz: Farkas 3, Lőrincz 3, Ruzsenszky 2, László 1, vala­mint a Ruzsenszky-László pá­ros. Nagy bravúrnak számít a Pécsen aratott győzelem, ugyanis az utóbbi időben — Földváron és Pécsen is — mindig a baranyai együttes nyert. Már 8-7-re vezettek a hazaiak, innen sikerült fordí­tania a földvári csapatnak Farkas, Lőrincz és László győzelmével. Labdarúgó NB I Kiütéses * vereseg Sopronban EMDSZ Soproni LC-Siófoki Bányász 6-1 (5-0) Sopron, 4500 néző. V.: Stamler (Kovács L., Tóth V.). EMDSZ Soproni LC: Milch- ram — Nagy J. — Katona, Varga K. — Varsányi, Chiratcu, Kovács L, Szántó, Majoros — Ördög, Korsós. Edző: Győrfi László. Siófoki Bányász: Bíró — Bimbó — Olajos, Barna — Ke­szeg, Virág, Meksz, Varsányi, Király — Fischer, Hausner. Edző: Pusztai László. Csere: Meksz helyett Sza­badi a 38., Király helyett Pervu- sin a 62., Korsós helyett Hor­váth B. a 78., Milchram helyett Babos a 81. percben. Sárga lap: Meksz (Varga fel­rúgásáért) a 3., Fischer (Majo­ros buktatásáért) a 24., Szántó (Fischer buktatásáért) a 40. percben. Szögletarány: 8-2 (4-0) a Siófoki Bányász javára. Pusztai László a Bányász kezdőcsapatába állította az élete első NB l-es mérkőzését játszó mindössze 17 éves Virág Bélát. Az első percekben nem Vi­rág, hanem a hazai együttes tűnt idegesnek, ugyanis renge­teg labdát eladtak. Az első ne­gyedórában csak Varsányi és Király távoli jól irányzott lövése volt feljegyzésre méltó. Itt kel­lett volna lefújni a meccset, ugyanis ezután jött a „fekete le­ves”. A 18. percben Ördög a jobb összekötő helyén be­csapta a rátámadó Bimbót, kö­zépre ívelt, s a felugró Majoros az ötösről a kapu bal oldalába fejelt (1-0). A máskor oly biztos Bimbó újabb hibája csaknem újabb hazai gólt eredménye­zett, ám a 26. percben Ördög még hibázott. Két perc múlva azonban Kovács már nem, amikor is a jobb oldalon a vé­dők mögé kerülő Chiratcu kö­zépre gurításából egy laza bo­kamozdulattal a bal sarokba perdített (2-0). Lassú és körül­ményes volt a siófoki hátvéd­sor, a középsők pedig nem tud­ták megtartani a labdát, így az­tán valósággal „rázúdultak” a gyors soproniak az akciókat közelről szemlélő vendégekre. A 35. percben is ugyanez volt a helyzet. Ekkor Chiratcu ugratta ki Kovácsot a középcsatár he­lyén, s a soproni középpályás néhány lépés után az eléve- tődő Bíró fölött a kapu köze­pébe lőtt (3-0). Aki azt gon­dolta, hogy ennyivel már meg­elégszik a hazai gárda, az ala­posan tévedett. A 43. percben a villámléptű Ördög erőszako­san helyzetig verekedte magát, s 11 méterről az újra csak ki­szolgáltatott Bíró mellett a kapu közepébe bombázott (4-0). És még mindig nem volt vége! Az első félidő utolsó percében Ma­joros nagyszerű labdát tálalt Ördög elé; a csatár megint fa­képnél hagyta a Bányász egész védelmét, s a bal össze­kötő helyéről Bíró alatt gurított a hálóba (5-0). A második 45 percben a Sopron egy kissé visszavett a tempóból, így a Bányász többet birtokolhatta a labdát. Fischer és Pervusin közeli fejese egy­aránt szépítési alkalom volt, ám mindkettőjük labdája a hazai kapus ölében halt el. Vendég­szépítés helyett a 81. percben Ördög robogott el a jobb olda­lon, középre ívelt, s a felfutó Katona hét méterről előreha­jolva fejelte be a hatodikat (6- 0). A 88. pecben aztán Haus­ner jobb oldali beadását Fis­cher szép csukafejessel küldte a cserekapus Babos hálójába (6-1). Ez a gól még fájdalomdíjnak is nagyon kevés volt a Bányász számára. Az újonc soproniak alaposan meglepték az „ólom­lábakon” mozgó siófokiakat. A gyors, ötletes akciók ellen Ola­josék nem találtak ellenszert. Néhányan mélyen tudásuk alatt, mások teljesen zavaro­dottan, helyüket nem találva játszottak a Bányászban. Pusz­tai László edző kétszer szer­vezte át a minősíthetetlen pro­dukciót nyújtó védelmet. Elő­ször Szabadit hozta be Ördög őrzésére (Barna ugyanis erre alkalmatlannak bizonyult), majd Keszeget vitte a hátsó sorba, s Olajost állította rá a két gólt szerzett Kovácsra. Ám próbál­hatott bármit a szakvezető, já­tékosai nem tudták „felmondani a leckét”, csupán Fischer igye­kezetét, lelkesedését lehet ki­emelni (nemegyszer teli torok­ból üvöltött „bénultan” mozgó társaira — mindhiába...), a töb­biek képzeletbeli ellenőrző­könyvébe a szombati teljesít­ményért csak egy jókora sze- kundát lehetne bevésni. A hazai csapatból — ma­radva az iskolai kalkulusoknál — Ördög ötösre focizott, de megközelítette a szélső jó tel­jesítményét Katona, Chiratcu, Kovács és Majoros is. Fónai Imre További eredmények: Vác FC-Samsung-Haladás VSE 3-1 (3-0) Szombathely, 6000 néző. V.: Kiss G. Gólszerzők: Füle (8. p.), Nagy T. (23. p.), Nyilas (33. p.), illetve Szekér (67. p.). Békéscsabai Előre FC-MTK 3-0 (0-0) Budapest, Hungária-körút, 1000 néző. V.: Bognár. Gólszerzők: Árgyelán 2 (62. p., 91. p.), Csató (85. p.). Ferencváros-Csepel- Kordax 3-0 (2-0) Budapest, Üllői út, 11 000 néző. V.: Molnár L. Gólszerző: Wukovics 3 (33. p., 42 p„ 75 p.). Debreceni VSC-Rába ETO 1-0 (0-0) Debrecen, 7000 néző. V.: Nagy L. Gólszerző: Gracsov (59. p.). Videoton- Waltham-Ujpesti TE 1-0 (0-0) Székesfehérvár, 5000 néző. V.: Bay. Gólszerző: Tieber (82. p.). BVSC-Dreher-PMSC- Fordan 1-1 (O-O) Budapest, Szőnyi út, 1000 néző. V.: Kurmai. Gólszerzők: Bába (66. p.), il­letve Azoitei (78. p. — 11 -es- ből). A Vasas SC-Kipest-Hon- véd mérkőzést hétfőn 19.30 órakor játsszák. A bajnokság állása: 1. Ferencváros 12 8 3 1 25- 9 19 2. Vác FC-Samsung 12 7 4 1 22-13 18 3. Debreceni VSC 12 8 1 3 19-12 17 4. Békéscsabai EFC 12 7 2 3 29-12 16 5. Kispest-Honvéd 11 5 3 3 26-13 13 6. Csepel-Kordax 12 5 3 4 16-25 13 7. Rába ETO 12 4 4 4 16-13 12 8. Videoton-Waltham 12 3 5 4 14-16 11 9. EMDSZ Sopron 10. Újpesti TE 11. Siófoki Bányász 12. Vasas SC 13. PMSC-Fordan 14. BVSC-Dreher 15. Haladás VSE 16. MTK 12 3 4 5 19-20 10 12 4 2 6 12-14 10 12 3 4 5 14-21 10 11 4 1 6 16-18 9 12 2 5 5 11-21 9 12 2 5 5 11-23 8 12 2 3 7 13-21 7 12 1 5 6 13-25 7