Somogyi Hírlap, 1993. november (4. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-08 / 260. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1993. november 8., hétfő Röplabda Bajnokcsapatok Európa Kupája Röplabda NB I Kiestek a kaposváriak Vileda Maribor-Kaposvári RC 3-0 (14, 5, 15) Selikov üt el a mariboriak kettes sánca mellett Fotó: Kele János Maribor, 1500 néző. V.: Schneider (svájci), Stegnar (szlovén). Vileda Maribor: Najdic, Milu­tinovic, Hafner, terzer, Krav- cov, Pusnik. Csere: Skorc, Mozic, Bracko, Primec. Edző: Kosi Marjan. Kaposvári RC: Selikov, Mé­száros P., Kántor, Pásztor, Karmos, Rácz. Csere: Zarka, Stefik, Mészáros D. Edzők: Demeter György, Károly Ró­bert. Az eredmény alakulása: 1. játszma: 1-2, 2-2, 2-4, 4-4, 5-5, 5-7, 6-7, 6-10, 9- 10, 9-12, 10-13, 13-13, 13­14, 16-14(50 perc). 2. játszma: 5-0, 5-2, 7-3, 13-3,13-5, 15-5 (19 perc). 3. játszma: 2-0, 2-7, 9-7, 9-8, 11-8, 11-11, 14-11, 14­15, 17-15(34 perc). A hazai 3-1-es vereség után nehéz helyzetben volt a Kaposvári RC. Mindenképpen győzni kellett volna — ráadá­sul nem is akármilyen arány­ban — a továbbjutáshoz. Már az első percekben érződött, hogy a szlovén együttes is tart a mérkőzéstől. Játékosai ide­gesen kezdtek, ez leginkább a sok elrontott nyitásukon lát­szott meg. A kaposváriak va­lamivel nygodtabbak voltak, s ők irányították a játékot. Rendre náluk volt az előny, a házigazdáknak csak felzár­kózniuk sikerült, a vezetést át­venni nem. Mindkét együttes jól támadott, így minden pon­tért nagyon meg kellett küz­deni. A KRC valamelyest ha­tásosabban sáncolt, s jobban mezőnyözött, s negyven perc játék után játszmalabdához ju­tott. Hét alkalommal is befe­jezhették volna a szettet, de a Maribor támadásait nem tud­ták hárítani. A szlovén gárda egyszer került bajba, de honfi­társuk Stegnar másodbíró se­gített rajtuk. Jónak ítélt egy nyilvánvalóan a pályán kívül földet ért labdát, ami Kántorék szettgyőzelmét jelenthette volna. A hárított játszmalab­dák után a közönség fergete­ges biztatásától kísérve meg­fordították az eredményt a ha­zaiak, s ezzel nagy lépést tet­tek a továbbjutás felé. A folytatásban sok hiba csúszott a játékukba, amit a lendületbe jött Maribor könyör­telenül kihasznált. Gyorsan befejezték a szettet, végleg eldöntve ezzel a továbbjutás kérdését. A harmadik szett — már tét nélkül — ismét kie­gyenlített játékot hozott. A kissé kiengedő szlovének el­len háromszor is szettlabdá­hoz jutott a KRC, de ezúttal sem tudta azokat értékesíteni. A csapatát végig remekül bí­zató közönség tapsvihara mel­lett ismét fordított a Maribor, s megnyerte a találkozót. A két mérkőzés alapján megérde­melten jutott tovább a szlovén bajnok. A játék valamennyi elemében jobbnak bizonyultak ellenfelüknél. A, kaposváriak az első szettben mindent megpróbáltak, jól is ment ne­kik a játék, de a kritikus pilla­natokban nem tudták megol­dani a helyzeteket. Azt már nem tudjuk meg, mi lett volna, ha az első szettben nem téved kárukra a játékvezető. A to­vábbjutás azonban nem ott, hanem az első mérkőzésen dőlt el. Ha ott győz a KRC, a visszavágón — a látottak alap­ján — lett volna esélye. így azonban marad a szomorú tény: már a selejtezőn elbukott a BEK-küzdelmekben a ma­gyar bajnok. Kele János Biztos győzelem idegenben Kaposvári Tungsram- Kecskeméti Goodmayer SC 3-0 (16, 4, 8) Kecskemét, 50 néző. V.: Za- lánfi, Varga. Kaposvári Tungsram: Csep- regi, Herczeg, Grúsz, Tuba, Magyarné, Zalavári. Csere: Lentai, Varga K, Vukov. Edző: Simonná Kutas Zita. A hazaiak szerezték meg a legelső pontot, a vendég ka­posvári együttes csak nehe­zen lendült játékba. Már 6­0-ra vezetett a Goodmayer SC, amikor időt kért és cserélt Simonné Kutas Zita edző. Ez használt, s végül nagy küzde­lemben sikerült megnyerni az első játszmát. A második és a harmadik szettben már meg­mutatkozott a két csapat közti tudáskülönbség, s a Tungs­ram jó játékkal magabiztosan nyerte a mérkőzést. A kapos­vári együttes legjobbjai Herc­zeg, Magyarné és Zalavári voltak. Molnár István Marylla-Mustang Kupa birkózóverseny „Hálátlan házigazdák A napokban Marcaliban rendezték meg második alka­lommal a Marylla-Mustang Kupa elnevezésű birkózóver­senyt. A hat egyesület 182 versenyzője diák „A” kategóri­ájú egyéni, illetve diák „B” és serdülő korosztályú csapat- verseny keretében lépett sző­nyegre. . A nézők érdekes, színvona­las mérkőzéseket láthattak. Különösen a csapatverseny bővelkedett izgalmakban, ahol is a csoportmérkőzések során döntetlenre végződött a Mar­cali VSE-KASI összecsapás. A döntőbe jutásért újra birkó­zott a két csapat, s a megis­mételt talákozót nagy csatá­ban a házigazdák nyerték. A döntőben aztán a szigetváriak ellen is sikerült nyernie a Mar­calinak, így ők nyerték el a kupát. A harmadik helyen a KASI végzett, a negyedik hely pedig a fonyódiaké lett. Az egyéni verseny somo­gyi eredményei. 24 kg: ... 3. Pintér András (Marcali VSE). 26 kg: ... 2. Il­lés Előd (KASI). 28 kg: 1. Kó­mán Krisztián (Marcali VSE), ... 3. Kutas Viktor (KASI). 30 kg: ... 2. Sipos Tamás (KASI). 35 kg: 1. Bosztonics Botond (KASI) és Búzási Árpád (KASI). 38 kg: 1. Döbör Ri- chárd (Marcali VSE), 2. Sző­vén Gábor (Marcali VSE), 3. Hetzer Kálmán (KASI). 41 kg: 1. Pintér Lajos (Marcali VSE), ... 3. Vizes Levente (Marcali VSE). 45 kg: 1. Tálas Krisztián (Marcali VSE). 50 kg: 1. Vajda János (KASI). 51 kg: 1. Lázár Balázs (Marcali VSE). Plussz 60 kg: ... 2. Váradi Zsolt (KASI). Labdarúgó NB I Borúra derű — Fischer vezérletével Siófoki Bányász-Vasas 2-1 (0-1) Siófok, 3000 néző. V.: Mol­nár (Lettrich, Ring). Siófoki B.: Bíró - Bimbó - Olajos, Meksz - Keszeg, Mol­nár Varsányi, Szabadi, Király, Fischer, Husner. Edző: Pusz­tai László. • Vasas: Babócsy - Juhár - Maczó, Geress - Mónos, Si- rinbekov, Galaschek, Czla- ude, Pecha - Zvara, Földes. Edző: Mészöly Kálmán. Csere: Hausner helyett Per- vusin a 40., Zvara helyett Lendvai a 72., Szabadi helyett Kovács a 81., Földes helyett Szenes a 87. percben. Sárga lap: Zvara (13. p., Meksz buktatásáért), Olajos (37. p., reklamálásért), Sirim- bekov (53. p., Szabadi meg- rúgásáért), Juhász (66. p., Varsányi lerántásáért). Szögletarány: 11:5 (6:1). Nem úgy indult a mérkőzés, hogy a Bányász feledtetni tudja a soproni 1-6-ot, már a 8. percben vezetett a Vasas. Zvara becsapta a balössze­kötő helyén Mekszet, majd középre gurított, Földes 8 mé­terről úgy lőtt a kapuba, hogy Bíró beleért a lövésbe, de há­rítani nem tudott. (0-1). A gól után mindkét csapat távoli lövésekkel kísérletezett, felismerve, hogy az eső áz­tatta füvön minden megtör­ténhet... A félidő helyzetét a 35. percben Varsányi hagyta ki: Fischer kitűnő átadásával ellépett Juhár mellett, aztán 13 méterről a kifutó Babócsyt találta el. A második félidő első ese­ménye a nagy kedvvel játszó Fischer húszméteres bombája volt. A 61. percben megint Fischer állt egy szabadrúgás­hoz letett labda mögé. 21 mé­terről középről suhintott ka­pura, Babócsy most csak ki­ütni tudta az erős lövést, s a szemfüles Varsányi 7 méterről a kapuba kotorta a kipattanó labdát. (1-1). A Siófok játszott fölényben, látszott, hogy nem elégszenek meg Királyék az egy ponttal. A hajrában a csereként beállt Lendvainak volt esélye arra, hogy „megdicsőülten” távoz­zon Siófokról, ám Bíró kapus kétszer is túljárt az eszén. Az utolsó előtti percben Meksz bal­ról szabadrúgásból ívelt a kapu elé, s a néhány perce becserélt Kovács estében a középcsatár helyéről fejjel megcsúsztatta a labdát, amely a kapu bal oldalába kötött ki. (2-1). A Vasas gyors gólja után a hazai szurkolótábor lehango­lódott, hogy aztán a végén megünnepelje kedvenceit. Egy félidő kellett a Bányász­nak a talpraálláshoz. A szüne­tet követően a hazaiak nagy fölényben futballoztak, ekkor a piros-kékek inkább csak elő­nyükre vigyáztak. Az egyenlí­tés után pedig eléggé „össze­zavarodtak”. A siófoki lelkese­dés, elszántság végülis ered­ményre vezetett. A Siófok — és az egész mezőny — legjobbja Fischer Pál volt, aki ezúttal inkább a szervezőmunkából vette ki a részét. Bíró kapus is igazolta hetek óta tartó remek formá­ját, második félidei játékáért pedig Meksz, Varsányi és Ki­rály is a dicsérendők közé so­rolható. A Vasasban Babócsy, Juhár, Sirinbekov és Földes nyújtott jó teljesítményt. Fónai Imre További eredmények: Rába ETO-BVSC-Dreher 5- 1(2-0) Győr, 3000 néző. V.: Vad. Kiállítva: Kosa (BVSC, 54. p.). Góllövők: Mikóczi (16. p.), Ivanics (27. p., és 51. p.), Kut­Babócsy hálójában a győztes gól. Keszeg öröme leír­hatatlan Gerendássy Tamás felvétele tor (63. p.), Csertői (86. p.), il­letve Bognár (74. p.). Békéscsaba-Ferencváros 1-0 (1-0) Békéscsaba, 15 ezer néző. V.: Hartmann. Góllövő: Szarvas (40. p.). Csepel-Kordax- Video- ton-Waltham 2-1 (0-0) Csepel, 1500 népző. V.: Ju­hos. Góllövők: Somogyi (50. és a 88. p.), illetve Balog (85. p. 11 -esből). Újpest-Debreceni VSC 3-3 (2-1) Bp., Megyeri út, 3000 néző. V.: Kiss G. Kiállítva: Egressy (Újpest, 71. p.). Góllövők: Véber (30. p., 11-esből), Tomka (42. p.), Eg­ressy (61. p.), illetve Sándor T. (32. és 52. p.), Gracsov (74. p.). PMSC-Fordan-Haladás VSE 2-0 (1-0) Pécs, 3000 néző. V.: Bede. Góllövők: Rózsa (33. p.), Ulveczki (87. p.). Vác-Samsung-EMDSZ- Sopron 7-0 (3-0) Vác, 4000 néző. V.: Nyilas. Góllövők: Puglits (15. p.), Répási (20 és 63. p.), Füle (23. p.), Nyilas (69. p.), Kasza (81. p.), Molnár (85. p.). A bajnokság állása: 1. Vác FC-Samsung 13 2. Ferencváros 13 3. Békéscsabai EFC 13 4. Debreceni VSC 13 5. Kispest-Honvéd 12 6. Csepel-Kordax 13 7. Rába ET0 13 8. Siófoki Bányász 13 9. Újpesti TE 13 10. Videoton-Waltham 13 11. PMSC-Fordan 13 12. EMDSZ Sopron LC13 13. Vasas SC 14. BVSC-Dreher 15. Haladás VSE 16. MTK 8 4 1 8 3 2 8 2 3 8 2 3 6 3 3 6 3 4 5 4 4 4 4 5 4 3 6 3 5 5 3 5 5 3 4 6 4 1 8 2 5 6 2 3 8 1 5 6 29- 13 20 25-10 19 30- 12 18 22-15 18 28-14 15 18- 26 15 21-14 14 16-22 12 15-17 11 15-18 11 13-21 11 19- 27 10 18-22 9 12- 28 9 13- 23 7 13-25 7 Mozgás a Forma-1 világában Csak a versenypályákon fe­jeződtek be az idei küzdelmek a Forma 1-ben; a versengés tovább tart a pályákon kívül. A német Sauber versenyistálló megválik a finn Lehtótól, he­lyébe a német Heinz-Harald lép. Másik pilótájuk továbbra is az osztrák Wendlinger lesz. A versenyzők három évvel ezelőtt a Mercedes Junior Te­amnél már csapattársak vol­tak. Meghalt Turcsin Nagy veszteség érte a kézi­labdavilágot. Szívroham kö­vetkeztében 68 éves korában elhunyt Igor Turcsin, aki húsz éven keresztül volt a szovjet női kézilabdaválogatott edzője. Labdarúgó NB II Nyugati-csoport A 13. forduló eredményei: Keszthely-Pénzügyőr 2-2 (1-2), Százhalombatta-Be- remend 3-2 (1-2), Mohács- Dunaferr SE 1-0 (1-0), Buda- fok-Veszprém LC 3-4 (2-1), BKV Előre-ESMTK-Hungap- last 3-1 (1-0), Baja-Dorog 0-0, Paks-Nagykanizsa 0-2 (0-0), Zalaegerszegi TE- Szekszárd 3-0 (1-0). Az él­csoport állása: 1. Nagykani­zsai Olajbányász 20 pont, 2. ESMTK-Hungaplast 16 pont, 3. Zalaegerszegi TE 15 pont. NB I-es ifjúsági bajnokság „A”-korosztály. Vasas SC-Siófoki Bányász 0-0 „B"-korosztály: Vasas SC-Siófoki Bányász 2-2 (2-0) Gólszerzők: Tóth G., Lóki. Megyei kézilabda­bajnokság Női mérkőzések: Siófoki VSE-Csurgó II. 16-14 (10-3) Legjobb dobók: Tolinger (6), illetve Pentz (7). Mesztegnyői KSE-BBSC 12-25 (5-12) Legjobb dobók: Péntek (6), illetve Kozma (6), Koroknál (5) , Száraz (5). Balatonföldvár-Siófoki VSE 10-19 (6-10) Legjobb dobó: Vargáné (6). Csurgó-Konzol ll.-Kutas 31-18 (13-10) Legjobb dobók: Szabó G. (10), Balogh P. (10), Basics (6) , illetve Bíróné (10). Marcali VSE­Közgazdasági-Mernyehús 25-19 (13-10) Legjobb dobók: Peringer (7) , Kovács J. (6), illetve Joó (5). Kaposfő SE-Fonyód II. 15- 13 (8-8) Legjobb dobók: Patkóné (4), Németh E. (4), Hegedűs (4), il­letve Fonyó (5). Kutas-Nagyatádi VSE 16- 13 (10-6) Legjobb dobók: Bíróné (10), illetve Vékonyné (6). TOTÓ 1. Baja-Dorog 0-0 x 2. Paks-Nagykanizsa 0-2 2 3. Szarvas-Kaba 2-1 1 4. Kazincbarcika—Diósgyőr 1-1 X 5.Jena-Essen 2-0 1 6.1860 München-Mannheim 3-1 1 7. TB Berlin-Meppen 1-1 X 8. Napoli-Lazio 1-2 2 9. Internazionale—Milan 1-2 2 10. Roma-Foggia 0-0 x 11. Sampdoria-Cagliari 1-2 2 12. Torino-Reggiana 2-0 1 13. Udinese-Genoa 0-4 2 Pluszmérkőzés: 14. Vác FC-Samsung-Sopron 7-0 1