Somogyi Hírlap, 1993. november (4. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-01 / 254. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1993. november 1., hétfő Labdarúgó NB II Nyugati csoport A 12. forduló eredményei: Beremend-Baja 1-0, Pénz- ügyőr-Százhalombatta 0-1, Szekszárd-Keszthely 0-1, Nagykanizsa-BKV Előre 0-0, Dunaferr-Budafok 2-1, Do- rog-Mohács 2-2, Veszprém- Paks 0-0, ESMTK-Hungap- last-ZTE 5-1. A bajnokság ál­lása: 1. Nagykanizsai Olajbá­nyász 18 pont, 2. ESMTK 16, 3. Beremend 15, 4. Dunaferr SE 14, 5. Dorogi Bányász 14, 6. ZTE 13, 7. Keszthelyi Hala­dás 13, 8. Budafok 12, 9. Bajai FC 12, 10. BKV Előre 12, 11. Szekszárd 12, 12. Százha­lombatta 11, 13. Mohács 10, 14. Pénzügyőr 8, 15. Paks 7, 16. Veszprém 5. Forma-1 Katarban? A katari főváros, Doha 30 millió dollárért egy olyan ver­senypályát szeretne építeni, amelyen már 1996-ban Forma-1-es gyorsasági autó­versenyt kívánnak rendezni. A tervet Mohamed bin Fahd al Thani, a Katari Autós Szövet­ség elnöke jelentette be. El­mondta, hogy már szóban megállapodtak Bernie Eccles- tone-nal, a FOCA elnökével, aki a katari trónörökössel foly­tat tárgyalásokat. Beckenbauer kommentátor lesz Franz Beckenbauer, az 1990-ben világbajnokságot nyert német labdarúgó-válo­gatott szövetségi kapitánya ismét a futball közelébe sze­retne „férkőzni”. Jelenleg kommentátornak készül az amerikai világbajnokság dön­tőjére, ahol naponta készít majd riportokat híres játéko­sokkal és sportemberekkel. Aamodt az év legjobb síelője A norvég Kjetil-Andre Aa- modtot választották az év leg­jobb síelőjévé. A 22 éves két­szeres világ-, valamint olim­piai bajnok versenyző 180 ponttal szerezte meg az első­séget a luxemburgi Marc Gi- rardelli (167 pont) és az oszt­rák Anita Wächter (103) előtt. TOTO 1. Ferencváros-Csepel 3-0 1 2. Videoton-Waltham-Újpest 1-0 1 3. BVSC-Pécs 1-1 X 4. Duisburg-Nürnberg 1-0 1 5. Hamburg-1. FC Köln 2-4 2 6. Leipzig-Karlsruhe 1-0 1 7. Leverkusen-Bremen 2-2 x 8. B. München-Kaiserslautern 4-0 1 9. VfB Stuttgart-Schalke 04 3-0 1 10. Wattenscheid-Frankfurt 0-0 x 11. Cagliari—Torino 2-1 1 12. Piacenza-Napoli 1-1 X 13. Sampdoria-Milan 3-2 1 Pluszmérkőzés: 14. Juventus-Genoa 4-0 1 Labdarúgó NB A Barcs otthon, a Rákóczi Fonyódon fürdött meg Kaposvári Honvéd- Bonyhád 0-0 Kaposvár, 100 néző. V.: Bata. K. Honvéd: Gyenes-Bene, Takács, Kenéz (Bozsi), Bor­sos, Virág, Sipos, Hochec­ker, Berecz (Vincze), Tóth (Kolesánszki), Bozsolik. Edző: Köves László. Bonyhád: Bogaras-Szabó, Sztoics, Kasler, Palkó, Stumpf, Baumann, Kiss, Gu- zorán, Bíró, Darabos. Edző: Losonczi István. Eredménytelem első félidő után, a második játékrészben kapujához szegezte ellenfelét a hazai gárda, de sok hibával játszott és a kevés gólszer­zési lehetőségét képtelen volt kihasználni. A gyenge iramú, alacsony színvonalú találko­zón a hazaiak nem is érde­meltek volna győzelmet. Jók: Takács, illetve Bogaras, Kiss, Bíró. Köves László Fonyód-Rákóczi 2-1 (0-1) Fonyód, 300 néző. V.: Zsobrák. Fonyód: Bontovics — Fu- csik, Varga, Zámbori, Be- rentz, Szajcz, Bogdán (De­ákvári), Paiacskó, Palkovics, Ónódi, Nagy. Edző: Deákvári Antal. Rákóczi: Ferencz — Pammer, Mező, Itvás, Nagy G., Deme, Hosszú L., Hor­váth Z. (Ozsváth), Somogyi, Hanusz, Neubauer. Edző: Márton József. Góllövők: Nagy (47. p. 3 m-es lövés), Szajcz (50. p. ti­zenegyesből), Nagy (75. p. 16 m-es lövés). Az első félidőben mindkét csapat nyílt sisakkal küzdött. A játékrész hajrájában egy ár­talmatlan gólt kapott a hazai csapat. Második félidőben nagyobb sebességre kap­csoltak a fonyódiak és meg­érdemelten győztek a jobb já­tékerőt képviselő Rákóczi el­len. Jók: Zámbori, Paiacskó, Palkovics, Nagy, illetve Deme, Hanusz, Neubauer. Rákóczi ifi-Fonyód ifi 3-0 Tolnai Attila Komló-Barcs 5-0 (0-0) Barcs, 300 néző. V.: Lerch. Komló: Ádám — Nagy, 1/7- rovácz, Béres, Priol, Schusz- ter, Dömény, Bocx, Tresch, Ambrus, Schneider. Edző: Kovács Lajos. Barcs: Kuczkó — Till, So­mogyi, Kovács, Vészi (Ben- csik), Hajmási, Papp Á., Papp T, Csalos, Minor (Ka- pronczai), Bolhói. Edző: Csordás István. Góllövők: Tresch (60. p. 15 m-es lövés, 90. p. 14 m-es lö­vés), Béres (63. p. 8 m-es fe­jes), Bocx (68. p. 3 m-es gurí- tás), Nagy (84. p. 8 m-es lö­vés). Hazai helyzettel kezdődött a találkozó. Ezután felváltva kerültek veszélybe a kapuk. Második félidőben negyed óra után 8 perc alatt védelmi hibákból háromgólos előnyt szerzett a vendég csapat. A Barcs mindent egy lapra tett fel. Helyzetei voltak, de a Komló kontrái mindig veszé­lyesnek bizonyultak. Jók: Nagy, Béres, Tesch, illetve Hajmási, Bolhói. Barcs ifi-Komló ifi 1-0 Kelemen Géza Döbrököz-Marcali 2-1 (0-1) Döbrököz, 450 néző. V.: Dr. Rugási. Döbrököz: Kovács — Bozsolik (K. Honvéd) bombázza a bonyhádi kaput Csobod Péter felvétele Varga I, Horváth I, Kiss, Tár­nái (Varga II), Királyházi, Ka­tona, Román, Szabotin (Hor- vát II) — Jakab, Óvári (Fan­dák). Edző: Sziebert József. Marcali: Házi — Bozsó, Mészáros, Giltsch (Tóth), Borbély, Arany, Szántó, Vé­kony (Lakos), Rózsa — Ritu- per (Urbán), Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Góllövők: Szántó (40. p. 5 m-es fejes), Óvári (65. p. kö­zeli lövés), Román (70. perc fejes). Az újonc döbröközi csapat a második félidei játéka alap­ján megérdemelten tartotta otthon a két bajnoki pontot. A 75. percben tovább növel­hette volna előnyét a hazai gárd, de Varga 1. 25 méteres nagylövését a kapufa men­tette. Jók: Horváth 1., Jakab, Kiss, Kovács, illetve Mészá­ros, Szántó, Rózsa. Döbrököz ifi-Marcali ifi 0-3 ifj. Fekete László Balatonföldvári SE- Gerjeni SE 3-1 (1-0) Balatonföldvár, 200 néző. V.: Berki. Balatonföldvár: Kiss — Köves, Sashegyi, Soós, Ko­vács, Beleznai, Balaton, Né­met, Samu (Élő), Kriston (Szabó), Pusztai (Jäger). Edző: Karasz János. Gerjen: Hornyák — Fodor, Kalmár, Kiss, Szabó, Fehér (Nagy Zs.), Panghy, Dienes, Pusztai, Ignácz (Kövesi), Nagy S. Edző: Dienes Pál. Góllövők: Kriston (6. p. 13 m-es lövés, 59. p. 10 m-es lö­vés), Németh (85. p. 1 m-es gurítás), illetve Kalmár (87. p. 10 m-es lövés). A födváriak gyorsan veze­tést szereztek egy ügyes tá­madás után. Ezt követően voltak olyan időszakok, ami­kor érződött a hazaiak játé­kán, karmesterük hiánya. Ezt azonban a csapat tagjai óriási lelkesedéssel pótolni tudták. Ennek eredménye egy újabb okos, majd egy „szimpla” gól. A vendégek csak a vége előtt tudtak szépíteni. Jók: Sashe­gyi, Beleznai, Kriston, illetve Hornyák, Dienes. Siófoki Bányász ifi-Szekszárd ifi 1-1 Szabó József Bóly-Nagyatád 2-1 (1-1) Boly, 200 néző. V.: Makai. Boly: Volcsányi — Neu- berger, Mirkó L, Virág, Reid- hardt, Mirkó B., Schaáb (Vigh Sz.), Göller, Takács, dr. Papp, Szíjjas. Edző: Kresz László. Nagyatád: Szabó — Voj- kovics, Kurdi, Utasi, Czink — Kulcsár (Kispeti), Szigeti, Ki­rály, Kovács (Csíkos) — Be­csei, Vékony. Edző: Németh Lajos. Góllövők: Szíjjas, Göller, il­letve Szigeti. Jóiramú küzdelmes mérkő­zésen a második félidei já­téka alapján értékes győzel­met szerzett a hazai csapat. Jók: Virág, Takács, Szíjjas, il­letve Czink, Szigeti. Szilvási Csaba További eredmények: Kisdorog-Pécsi Gáz 0-1 PVSK-Letenye 2-0 A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 12 9 2 1 26- 6 20 2. Gerjen 12 8 2 2 25-10 18 3. Pécsi DD Gáz 12 8 2 2 20- 6 18 4. K. Rákóczi FC 12 4 5 3 25-19 13 5. Bólyi SE 12 4 5 3 12-16 13 6. Kisdorog 12 3 6 3 13- 7 12 7. Balatonföldvár 12 5 2 5 13-11 12 8. Komlói Bányász 12 4 3 5 25-22 11 9. K. Honvéd 12 3 5 4 12-12 11 10. Bonyhádi SE 12 3 4 5 16-21 10 11. Döbrököz 12 3 4 5 15-23 10 12. Letenye SE 12 4 2 6 13-26 10 13. Marcali VSE 12 3 3 6 16-21 9 14. Nagyatádi VSE 12 4 1 7 19-25 9 15. Barcs SC 12 3 3 6 12-22 9 16. Fonyód 12 3 1 8 9-24 7 Triatlon Kropkó második a Világ Kupában Szombaton rajtolt el Hawaii szigetén az Ironman-világbaj- nokság 1400 résztvevője. Ez egyben a Világ Kupa zárófordu­lója is volt. A magyar Kropkó Péter az úszás után még csak a 30. volt, a befejező számot, a futást viszont már a 22. helyről kezdhette, s végül egészen a 14. helyig sikerült előre vere­kednie magát. Ez egyben azt is jelenti, hogy — mivel meg­előzte nagy vetélytársát, az amerikai Tinleyt — a Világ Ku­pában megőrizte előkelő má­sodik helyét. Értesítjük kedves Vásárlóinkat, hogy a SOMOGYKER RT vidéki és kaposvári szaküzletei, áruházai a kárpótlási jegyet 64%-os árfolyamon számítják be a vásárlásba! (23838) Megyei I. osztályú bajnokság Nincs már veretlen csapat Somogysárd-Tab 1-1 (0-0) Somogysárd, 200 néző. V.: Juhász. Somogysárd: Hon/ai — Ma­ries, Prukner G., Fentős, Menczik (Bútor), Prukner L., Vancsura, Petz, Szaka L., László, Gálovics (Szaka Zs., Katona). Edző: Prukner Gá­bor. Tab: Gróf — Lassú, Szabó, Sztán, Matyók, Érsek, Vitéz (Buzsáki), Balázs (Kurucz), Németh, Majkó, Takács. Edző: Horváth János. Mindkét csapat nagy lendü­lettel kezdte a játékot, az első félidőben a vendégek, a má­sodik játékrészben a hazaiak támadtak többet. A vendéglá­tók a nyolcvanadik percben szerezték meg a vezetést, a tabiak az utolsó percben sza­badrúgásból egyenlítettek. Gólszerzők: Petz, illetve Bu­zsáki. Jók: Maries, Prukner G., Fentős, Prukner L., illetve Ér­sek, Matyók, Sztán. Somogysárd ifi-Tab ifi 0-4 Vancsura Vilmos Balatonkeresztúr-Balaton- szárszó 4-2 (3-0) Balatonszárszó, 150 néző. V.: Tabi. Az első félidőben a hatal­mas fölényben játszó vendé­gek megnyugtató előnyt sze­reztek. Szünet után a Szárszó játszott jobban, de sok kiha­gyott helyzet és egy kapufa után csak az utolsó tíz perc­ben sikerült a szépítés. Gól­szerzők: Horváth Cs. (3), Gál, illetve Brunner, Reichert. Jók: Horváth Cs. (a mezőny leg­jobbja), Krénusz, Varga, il­letve Brunner. B.szárszó ifi-B.keresztúr ifi 0-2 Zsombok János Lengyeltóti-Toponár 1-1 (1-1) Lengyeltóti, 200 néző. V.: Hugyecz. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen igazságos eredmény született. Gólszerzők: Vetro, il­letve Verner. Jók: Vojkovszki, Horváth Z., Kiss A., Nagy L, il­letve Harsányi, Verner, Fe­kete, Vigh. Lengyeltóti ifi-Toponár ifi 3-2 Bodó László Taszár-Szulok 7-1 (1-1) Taszár, 150 néző. V.: Sár­völgyi. Már az első félidőben el- dönthette volna a mérkőzés sorsát a hazai csapat. A má­sodik játékrészben sokmoz- gásos, ötletes játékkal tetszés szerint érte el góljait a Taszár a teljesen elfáradt vendégek ellen. Gólszerzők: Solymosi (4), Károlyi (2), Lapat, illetve Sütő. Jók: Solymosi (a me­zőny legjobbja), Károlyi, La­pat, Hortobágyi, Kiss, Borbély, illetve senki. Taszár ifi-Szulok ifi 6-0 Horváth István Balatonszentgyörgy­Nagybajom 2-1 (1-1) Nagybajom, 150 néző. V.: Nagy. Az első félidőben kiegyenlí­tett játékot láthattak a nézők. A hazaiak több lehetőséget „elpuskáztak”. Két szerencsés góllal végül a Balatonszent- györgy szerezte meg a győ­zelmet. Gólszerzők: Gyapjas, Hegedűs, illetve Véber. Jók: Orsós, Varga, Gyapjas, Ágos­ton, illetve Laki, Véber. Nagybajom ifi-B.szentgyörgy ifi 8-0 Andricz Zoltán Csurgó-Juta 3-0 (0-0) Juta, 100 néző. V.: Barna. Az alacsony színvonalú első félidő kiegyenlített játékot hozott. Szünet után a vendé­gek jó, lendületes játékukkal vitathatatlan győzelmet arat­tak a 11 -est hibázó hazaiak el­len. Gólszerzők: Beke (2), Tóth F. Jók: Hanusz, Beke, Tóth G., illetve Vörös, Stanics. Juta ifi-Csurgó ifi 1-4 Szabó Tibor Lakócsa-Balatonlelle 1-0 (0-0) Lakócsa, 150 néző. V.: Ka­langya. Küzdelmes mérkőzésen a rutinosabb vendégcsapat el­len a hazaiak lelkesedése egygólos győzelmet eredmé­nyezett. Gólszerző: Pandúr. Jók: Pandúr (a mezőny leg­jobbja), Tóth, Saller, Sulin, il­letve Glatz, Kiss, Brettner. Lakócsa ifi-Balatonlelle ifi 3-11 Kövesi István Csokonyavisonta- K. Gazdász 2-0 (2-0) Csokonyavisonta, 200 néző. V.: Polecsák. Jó iramú, változatos mérkő­zésen két gólos előnyt szerez­tek a hazaiak az első játék­részben. Szünet után nagy erővel támadott a listavezető Gazdász, de játékából hiány­zott az átütőerő. A csokonya- visontaiak gyors kontraakció­kat vezettek, de a jól védő vendégkapus megakadá­lyozta nagyobb arányú győ­zelmüket. Gólszerzők: Tóth I, Kemény. Jók: Fábián, Csor­dás, Tóth II, Hornai, illetve Ma- lecz. Papp László A bajnokság állása: 1. K. Gazdász 2. Csokonyavisonta 3. Toponár 4. Balatonkeresztúr 5. Tab 6. Taszár 7. Csurgó 8. Balatonlelle 9. Lengyeltóti 10. Somogysárd 11. Lakócsa 12. Balatonszárszó 13. B.szentgyörgy 14. Juta 15. Szülök 16. Nagybajom 12 8 1 12 8 1 12 6 5 12 7 1 12 6 3 12 6 1 12 5 3 112 8 12 5 2 12 4 3 12 5 1 12 3 3 12 3 2 12 3 1 11 3 1 12 2 2 3 29-17 17 3 24-16 17 1 16- 9 17 4 34-17 15 3 19-18 15 5 22-13 13 4 15-12 13 1 11- 9 12 5 14-16 12 5 24-23 11 6 15-26 11 6 12-18 9 7 13-25 8 8 18-24 7 7 22-29 7 8 9-25 6