Somogyi Hírlap, 1993. október (4. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-04 / 231. szám

1993. október 4., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 Labdarúgó NB III Három csapatunkat „felnégyelték A Rákóczi kapusa, Ferencz tisztáz Bozsolik elől (Fotó: Csobod Péter) K. Rákóczi FC- K. Honvéd 1_0 (0-0) Kaposvár, Cseri-pálya, 1200 néző. V.: Pesti. Kaposvári Rákóczi FC: Fe­rencz — Juhász, Itvás, Mező, Hosszú, Nagy G. (Somogyi), Deme, Hanusz, Horváth Z, Neubauer, Szilágyi. Edző: Márton József. Kaposvári Honvéd: Gyenes (Szigeti) — Sipos, Takács, Bene, Bozsolik, Virág, Borsós (Thökölyi), Pest (Borsi), Ho- checker, Tóth Cs., Berecz. Edző: Köves László. Gólszerző: Neubauer (73. p., közeli fejes). Az első nagy gólhelyzet a ti­zedik perc táján a hazaiak előtt adódott, de Bozsolik gurí- tása — ha csak centiméterek­kel is — elkerülte a kaput. Ez­után a Rákóczi került mezőny­fölénybe, s többször is ve­szélyben forgott a Honvéd ka­puja; az egyik ilyen alkalom­mal csak a felső léc mentette meg a hazaiakat a góltól. A második 45 percben is a ven­dég Rákóczi támadott többet: először még a felső lécen csattant Neubauer fejese, alig 10 perccel később azonban már nem hibázott a zöld-fehé­rek csatára: igaz, ehhez Gye­nes kapus „segítsége” is kel­lett. A mérkőzés hátralévő perceiben is adódtak gólhely­zetek a Rákóczi játékosai előtt, de vagy ők hibáztak, vagy a csereként pályára lé­pett Szigeti kapus mentett, s így az eredmény már nem vál­tozott. Jók: Neubauer, Mező, Hor­váth Z., illetve Bene, Sipos, Vi­rág. Fenyő Gábor Barcs SC-Balaton- foldvári SE 0-0 Lakócsa-Nagybajom 2-1 (1-1) Nagybajom, 200 néző. V.: Joó. Lakócsa: Haller — Bardel, Pandur, Sulin, Csaba, Balogh, Sas, Varga, Hajmási, Mészá­ros, Villányi. Edző: Köves Ist­ván. Nagybajom: Németh — Ko- lumbán B., Véber, Kalányos (Laki), Törő, Balogh /., Posta (Göncz), Balogh II., Kolumbán E., Nyúl, Csík. Edző: Véger László. A helyzetek sokaságát ki­hagyó hazai együttes a döntet­lent sem tudta kiharcolni a lel­kes Lakócsa ellen. Gólszer­zők: Pandúr, Varga, illetve Törő. Jók: Pandúr, Hajmási, Sulin, illetve a nagybajomi csapatnál nem volt kiemel­kedő teljesítmény. Lakócsa ifi-Nagybajom ifi 0-4 Andricz Zoltán Tab-Balatonszent- györgy 3-1 (1-0) Tab, 100 néző. V.: Nyerki. A második félidőben nyújtott jobb játékával biztosan sze­Barcs, 400 néző. V.: Bá­nyai. Barcs SC: Szlovák — Till, Somogyi, Pókos, Bencsi (Mangult), Laklia, Papp Á., Vészi (Kapronczai), Csalos, Minor (Kovács), Bolhói. Edző: Csordás István. Balatonföldvári SE: Kiss — Farkas, Sashegyi, Beleznai, Balaton, Kovács, Ludézer, Szabó (Jäger), Pusztai (Élő), Takács, Grúber (Jáger). Edző: Karasz János. Az esőben, mélytalajú pá­lyán sorra került mérkőzésen már az első percben gólt sze­rezhettek volna a hazaiak. A félidő végéig a Barcs irányí­totta a játékot, és sok helyze­tet elpuskázott. A második já­tékrész elején a vendég Föl­dvárnak volt több helyzete. Ezután a hazaiak beszorítot­ták ellenfelüket, egymás után alakították ki helyzeteiket, de a hősiesen védekező Földvár megúszta gól nélkül és meg­érdemelten vitte el az egyik bajnoki pontot. Jók: Somogyi, Laklia, Papp Á., Bolhói, illetve Kiss, Farkas, Sashegyi, Takács. Balatonföldvári SE ifi-Barcs SC ifi 5-2 Kelemen Géza Bonyhád-Marcali 4-2 (2-1) Bonyhád, 250 néző. V.: Ge- orgiou. Bonyhádi SE: Bogaras — Szabó, Sztoics, Stumpf, Palkó, Guzorán, Szlama, Ba­logh, Kiss, Bíró, Sebestyén. Edző: Losonczi István. Marcali VSE: Házi (Dániel) — Bozsó, Mészáros, Urbán (Rituper), Borbély, Horváth, Tóth, Gilitsch (Arany), Vé­kony, Lakos, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Gólszerzők: Bozsó (18. p., 3 méteres fejes, 35. p., öngól), rezte meg a győzelmet a hazai csapat. Gólszerztők: Majkó, Sztán, Németh, illetve Majkó (öngól). Jók: Kresinger, Majkó, íjjas, Sztán, Németh, il­letve Zsiborás. Az ifjúsági mérkőzés az első félidő harmincadik percé­ben 3-0-ás hazai vezetésnél félbeszakadt, mert a kilenc fő­vel érkező vendégek hat főre fogyatkoztak. Pretz János Csurgó-Balaton- keresztúr 2-0 (2-0) Csurgó, 200 néző. V.: Kará­csony. A Csurgó fegyelmezetten, óriási iramot diktálva időnként kitűnő játékkal sorra dolgozta ki gólhelyzeteit, és ezek közül kettőt sikerült értékesítenie. Küzdelmes, végig jó iramú mérkőzésen a hazaiak meg­érdemelten győztek. Gólszer­zők: Pintér, Kovács G. Jók: Hanusz, Bognár, Pintér, Beke, Tóth G., Kovács G., illetve Horváth Cs., Horváth N., Ke­resztúri. Csurgó ifi-B. keresztúr ifi 1-1 Kiss Béla Darabos (34. p., 18 méteres szabadrúgás), Kiss (61. p., 10 méteres lövés), Szabó (79. p., 16 méteres fejes), Arany (90. p., 5 méteres lövés). Kiállítva: Bíró (89. p., ellen­fele megrúgásáért). Végig szakadó esőben ke­rült sor a két csapat egymás elleni találkozójára. A mérkő­zés elején a vendég Marcali mezőnyfölényt harcolt ki, s si­került a vezetést megszerez­nie. Ezután azonban két óriási védelmi hibát kihasználva a hazaiak fordítottak. Szünet után küzdelmes mezőnyjáték alakult ki. Házi korai sérülése megzavarta a vendégeket, s ezt a Bonyhád kíméletlenül ki­használta. A hazaiak a kontra­támadásaikból elért góljaikon kívül több nagy gólhelyzetet is kihagytak, így győzelmük tel­jesen megérdemelt. Jók: Kiss, Szabó, Bíró, il­letve a vendég Marcali VSE csapatában nem akadt kie­melkedő teljesítmény. Marcali VSE ifi-Bonyhádi SE ifi 4-1 Ivusza István Gerjen-Fonyód 4-0 (0-0) Fonyód, 200 néző. V.: Sza- lóki. Gerjeni Medosz: Hornyák — Fodor, Kálmán, Kiss, Fe­hér, Szabó, Parrag, Dienes, T aszár-Lengyeltóti 3-1 (2-0) Taszár, 200 néző. V.: Mis­kei. A határtalan lelkesedéssel és nagy lendülettel játszó ta- szári csapat teljesen megér­demelten győzött a sérülések miatt tartalékosán felálló és kultúráltan játszó Lengyeltóti ellen. Az egész hazai gárda jól játszott, az ellenféltől Garai, Miseta, Vetró és Kiss emel­hető ki. Gólszerzők: Nagy (2), Károlyi, illetve Garai. Taszár ifi-Lengyeltóti ifi 7-2 Horváth István K. Gazdász-Juta 2-1 (1-1) Juta, 100 néző. V.: Tamás. A csúszós talajon nagy iram jellemezte a mérkőzést. A ha­zaiak játszottak fölényben, a vendégek kontrákra építették játékukat. Az erélytelen játék- vezetés miatti durva beleme- nések sérüléseket okoztak. A hazaiak sok helyzetet kihagy­tak, a vendégek szerencsés győzelmet arattak. Gólszer­Pusztai, Ignácz, Nagy. Edző: Dienes Pál. Fonyódi Petőfi SE: Bonto- vics — Fucsik (Koszics), Ke- recsényi (Deákvári), Varga, Berencz, Szajcz, Szabá Pa- lacskó, Palkovics, Ónodi, Nagy. Edző: Deákvári Antal. Gólszerzők: Pusztai (47. p., 12 méteres lövés, 60. p., kö­zeli lövés), Ignácz (72. p., kö­zeli fejes), Nagy (90. p., közeli fejes). Kiállítva: Szajcz (50. p., tisz­teletlen megjegyzésért), Be­rencz (90. p., talpalásért). Az első 45 perc kiegyensú­lyozott játékot hozott. A má­sodik félidőben a játékvezető kezéből kiment a mérkőzés, és sajnos a kiállítás sorsára ju­tott két fonyódi játékos, ami­nek köszönhetően a mérkő­zés is „elment”. Jók: Nagy, Hornyák, Kál­mán, Pusztai, illetve a Fonyód csapatában nem akadt kie­melkedő teljesítmény. Gerjeni Medosz ifi-Fonyódi Petőfi SE ifi 3-2 Tolnai Attila Pécsi VSK-Nagyatád 4-0 (2-0) Pécs, 100 néző. V.: Lubas- tyik. Pécsi VSK: Tihanyvári — Somogyvári, Nagy J., Bárány, Brúder, Reith, Takács L. (Papp), Kauffmann, Andrei­zők: Pálinkás, Szabó G., il­letve Pável. Jók: Puha, Szabó I., Szabó G., Szekeres, illetve Nagy G., Czabula, Stanics. Szabó Tibor Balatonszárszó- Toponár 2-0 (1-0) Balatonszárszó, 150 néző. V.: Simon. Nagy iramú, színvonalas mérkőzésen az idei legjobb já­tékát nyújtó hazai csapat biz­tos győzelmet aratott a gól­helyzetben rendre hibázó lis­tavezető ellen. Góllövők: Brunner, Túri. Jók: Rab, Brun­ner, Túri, Kocsis, illetve senki. Balatonszárszó ifi- Toponár ifi 2-1 Zsombok János Csokonyavisonta- Balatonlelle 1-1 (0-0) Csokonyavisonta, 200 néző. V.: Polecsák. Szünet után a vendégek ta­láltak egy gólt, majd kapujuk elé húzódtak. Hatalmas fö­lényben játszottak ezután a desz (Amígya), Nagy Cs., Te- szárik (Takács G.). Edző: Ró­nai István. Nagyatádi VSE: Patak — Lancsár, Czink, Utasi, Ko­vács, Vékony, Bojkovics (Papp I.), Kulcsár (Csikós), Becsei, Király (Szabó), Szi­geti. Edző: Horváth Miklós. Gólszerzők: Nagy Cs. (hármat, egyet 11-esből), Ta­kács L. Nagy volt a különbség a két csapat között. Jók: Nagy Cs., Weisz, illetve Utasi. Szilvási Csaba További eredmények: Döbrököz-Pécsi DD Gáz 0-0 Letenye-Komlói Bányász 2-2 Bólyi SE-Kisdorog 0-0 A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 8 7 1­18- 3 15 2. Gerjen 8 6 11 17- 7 13 3. Pécsi DD Gáz 8 5 2 1 14- 4 12 4. K. Rákóczi FC 8 3 4 1 13- 9 10 5. Kisdorog 8 2 5 1 9- 5 9 6. Marcali VSE 8 3 2 3 12-11 8 7. Letenye SE 8 3 2 3 10-15 8 8. K. Honvéd 7 2 3 2 8- 6 7 9. Komlói Bányász 8 3 14 18-18 7 10. Barcs SC 8 2 3 3 9-11 7 11. Döbrököz 8 2 3 3 7- 9 7 12. Bólyi SE 8 2 3 3 5-11 7 13. Balatonföldvár 7 2 14 6- 7 5 14. Bonyhádi SE 8 13 4 12-18 5 15. Fonyód 8 116 6-16 3 16. Nagyatádi VSE 8 116 7-21 3 hazaiak, és végül az utolsó percben egyenlítettek. Gól­szerzők: Kemény, illetve Csir- pák. Jók: Edesár, Tóth II, Sánta, Bitó, Csordás, illetve Majzlinger, Májer, Kötél, Csir- pák. Cs.visonta ifi-B. lel le ifi 3-1 Papp László Somogysárd-Szulok 5-1 (1-0) Somogysárd, 150 néző. V.: Kalangya. Közepes iramú mérkőzésen a második félidőben fölényben játszó hazai csapat nagy ará­nyú győzelme is teljesen megérdemelt. Góllövők: Szaka 2, Pecz, Vancsura, Mi- kolics, illetve Altman. Jók: Ma­ries, Prukner L., Szaka, illetve Altman, Bencze, Tarlós. Somogysárd ifi-Szulok ifi 1-0 Vancsura Vilmos A bajnokság állása: I.Tab 8 6­2 18-12 12 2. K. Gazdász 7 5 1 1 16-11 11 3. Csokonyavisonta 8 5 1 2 16-12 11 4. Toponár 8 4 3 1 11- 8 11 5. Lengyeltóti 8 5­3 10- 9 10 6. Balatonkeresztúr 8 4 1 3 21-10 9 7. Balatonlelle 7 2 5­10- 7 9 8. Taszár 8 4­4 14- 8 8 9. Somogysárd 8 3 2 3 15-13 8 10. Csurgó 8 3 1 4 8-10 7 11. Lakócsa 8 3 1 4 9-19 7 12. Balatonszárszó 8 2 2 4 7-10 6 13. Nagybajom 8 2 2 4 8-13 6 14. Juta 8 2 1 5 14-14 5 15. B.szentgyörgy 8 1 1 6 7-19 3 16. Szülök 6­1 5 8-17 1 Labdarúgó NB II Nyugati-csoport: Vesz­prémi LC-Százhalombatta 1- 2 (1-1), ESMTK-Hungaplast- Pénzügyőr SE 2-0 (1-0), Du- naferr SE-Keszthelyi Hon­véd-Haladás SE 2-0 (2-0), Mohácsi FC-BKV Előre 3-0 (1-0), Budafok-Paks 2-1 (1- 0), Szekszárdi Polgári SE-Ba- jai FC 2-1 (1-0), Nagykani­zsai Olajbányász SE-Bere- mendi Építők SK 3-1 (0-0), Dorogi Bányász-Zalaeger­szegi TE 0-0. Hét közben ját­szott mérkőzésen: Mohácsi FC-Keszthelyi Honvéd-Hala­dás SE 4-2. Az élcsoport ál­lása: 1. Nagykanizsa 11 pont, 2. Szekszárd 11 pont, 3. Bu­dafok 10 pont. (A Pénzügyőr SE-Nagykanizsai Olajbá­nyász SE mérkőzést október 6-án, szerdán játszák.) Negyven induló — négy győztes Nagyszerű idő és kitűnő rendezés várta az első hosz- szútávú MTC-duatlon orszá­gos bajnokság résztvevőit szombaton Nyíregyházán. Az OB végül nemzetközivé vált, ugyanis észt és ukrán ver­senyzők is felsorakoztak a rajtnál. A vártnál kevesebben, csak negyvenen álltak rajthoz, s 14 km futás, 60 km kerékpá­rozás, végül pedig 7 km futás várt a résztvevőkre. A győz­tesek. Felnőttek: Molnár Erika (Újpesti TE) 3:08,56 és Leh­mann Tibor (Újpesti TE) 2:38,58. Juniorok: Kovács Kornél (Újpesti TE) 2:57,52. Seniorok: Soóvári Péter (Tá­bori-Sport) 3:11,02. Maratoni bajnokok Vasárnap kedvezőtlen idő­ben Visegrád és Budapest kö­zött bonyolították le az orszá­gos maratoni futóbajnokságot. A férfiaknál Hóiba Zoltán (UTE-Saab) győzött 2:20,32 órával, míg a nőknél l/ass Márta (Szupermaratoni FC) nyerte az aranyérmet 2:56,57-es eredményével. Egy-egy arany és bronzérem A Lengyelországban rende­zett mágneses irányítású vitor- lázórepülő-modellek világbaj­nokságán a magyar juniorvá­logatott egy arany- és egy ezüstérmet szerzett. Egyéni­ben világbajnoki címet szer­zett Hegedűs Péter, a Caval- loni Modellező SE verseny­zője, míg a Hegedűs, Kis, if­jabb Litomiczky összeállítású csapat ezüstérmes lett. Elmarad az European Open A profi fallabdázók idei versenysorozatát nehezítő pénzügyi problémák újabb je­leként szponzor hiányában elmarad az egyik legrango­sabb európai verseny, az Eu­ropean Open, amélyre no­vember 2-a és 7-e között Ki­éiben került volna sor. TOTO 1. Csepel-Pécs 2-1 1 2. BVSC-MTK 3-2 1 3. Debrecen-Kispest 2-1 1 4. Freiburg—Karlsruhe 3-3 x 5. Bayern München-Hamburg 4-0 1 6. Leipzig-Mönchengladbach 1-1 X 7. VfB Stuttgart-Frankfurt 0-2 2 8. Genoa-Reggiana 0-0 x 9. Napoli—Internazionale 0-0 x 10. Udinese-Lecce 2-1 1 11. Acireale-Brescia 2-2 x 12. Pisa-Bari 2-2 x 13. Ravenna-Ancona 0-1 2 Pluszmérkőzés: 14. Hertha BSC-TB Berlin 3-0 1 Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Már csak a Balatonlelle veretlen