Somogyi Hírlap, 1993. október (4. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-25 / 248. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1993. október 25., hétfő Illés helyett Orosz Egyetlen változás történt a szerdán Luxemburg ellen (Ül­lői út, 19 óra) világbajnoki se­lejtezőt játszó magyar labda­rugó válogatott keretben. Illés Béla megsérült,' s helyére Orosz Ferencet hívta meg Ve­rebes József szövetségi kapi­tány. A szombat este óta együtt lévő 18-as keret a kö­vetkező: Végh Zoltán, Brock- hauser István — kapusok Pug- lits Gábor, Mracskó Mihály, Bánfi János, Telek András, Kuttor Attila, Bordás Csaba, Albert Flórián, Détári Lajos, Lipcsei Péter, Vancsa Miklós, Orosz Ferenc, Csertői Aurél, Füle Antal, Klausz László, Hámori Ferenc, Vincze István — mezőnyjátékosok. Las Vegas és Agassi Mégiscsak megjelenik a Las Vegas-i várostérképen Andre Agassi világhírű teniszező neve. Mint már jelentettük, a sportoló kérvényezte a városi hatóságoknál, hogy a birtokán lévő két utcát róla nevezzék el, és az egyik Agassi Avenue, a másik Agassi Lane legyen. Végül kompromisszumos megoldás született: az egyik utcát elnevezheti keresztne­véről Andre Drive-ra, míg a másik viselheti a családi ne­vét, Agassi Court elnevezés­sel. Az indoklás szerint Las » Vegas városának önkormány­zati törvényei értelmében két közterület nem viselheti ugyanazt a nevet. Kovács Irén győzelme A franciaországi városban szombaton a női versennyel befejeződött az öttusázók idei Világ Kupa-sorozata. A sportág 16 legjobbjának me­zőnyében csak Kovács Irén képviselte a magyar színeket. Kovács Irén remekül szerepelt a szombati dupla szorzó­számú versenyen első lett, s ez annyit jelentett, hogy a Vi­lág Kupa összesítésben végül a 7. helyen végzett. A végső győztes a francia Caroline be­lemer lett. Nádori László elismerése Nagy elismerésben része­sült Nádori László professzor országgyűlési képviselő, az SZDSZ sport szakmai tanács­adója. A világszerte ismert szakembernek szombaton az Olimpia szállóban tartott ün­nepségen adták át a Sportvi- lágtanács által adományozott Philip Noel Baker díjat. A BRFK cáfol A Budapesti Rendőrfőkapi­tányság Sajtószolgálata útján cáfolja, hogy bármilyen sérü­léssel, vagy halálesettel járó incidens történt volna a pén­teki, UTE — Ferencváros NB l-es labdarúgó mérkőzés előtt, vagy után. A BRFK közlemé­nye így szól: „Október 23-án a TeleSport által sugárzott Rába ETO-Videoton-Waltham lab­darúgó-mérkőzés során az ESMA Sajtóügynökségre hi­vatkozva a riporter bemondta, hogy a pénteken lezajlott UTE- FTC mérkőzés előtt tömegve­rekedés történt a szurkolók kö­zött, amelynek során egy sze­mélynek a szemét kiverték, va­lamint a mérkőzést követően a szurkolók a metróban petárdá­kat dobáltak, s ennek követ­keztében egy személy meg­halt. A BRFK Sajtószolgálata ezzel kapcsolatban közli, hogy a mérkőzés során rendkívüli esemény nem történt, sem azt megelőzően, sem pedig a mérkőzés végén. A szurkolók között verekedés, amely sérü­léssel járt volna, nem volt.” Labdarúgó NB III Osztozkodtak a pontokon a somogyi csapatok K. Rákóczi FC-Bóly 3-3 (0-2) Kaposvár, Textiles-pálya, 500 néző. V.: Fazekas. Rákóczi FC: Ferencz - Ju­hász (Nagy G.), Itvás, Mező, Hosszú, Pammer, Hanusz, Somogyi, Báli A. (Horváth), Neubauer, Ozsváth. Edző: Márton József. Boly: Volcsányi - Neuper- ger, Mirkó L, Virág, Mirkó G., Göller, Neidhardt, Takács, dr. Papp (Schab), Lajtai, Szijas (Bauer). Edző: Kresz László. Gólszerzők: Takács (8. p., szögletből, 28. p., 5 m-es fe­jes), Mező (64. p., 18 m-es lö­vés, 77. p., 10 m-es lövés), Ozsváth (72. p., 6 m-es lövés), Göller (78. p., 6 m-es lövés). A vendégek korai gólja megzavarta a hazai csapatot, amely igyekezett ugyan, de még helyzetig sem jutott el. A vendégek ügyesen védekez­tek, jól kontráztak, és tovább növelték előnyüket. Szünet után a Boly láthatóan csak az eredmény tartására töreke­dett, ami megbosszulta ma­gát. A cserékkel feljavult, nagy iramot diktáló Rákóczi negye­dóra alatt megfordította az ál­lást. Győzniük még sem sike­rült, mert a védelem és a ka­pus újabb hibáját követően ki­egyenlített a Boly. Összessé­gében a két ellentétes félidő alapján a döntetlen igazság­osnak mondható. Jók: Mező, illetve Takács, Mirkó L. Rákóczi ifi-Bóly ifi 2-3 Kele János Marcali-K. Honvéd 1-1 (0-1) Marcali, 300 néző. V.: Fá­bián. Marcali: Házi - Bozsó, Mé­száros, Gilitsch, Borbély, La­kos (Tóth), Arany, Vékony, Rózsa (Szántó), Rituper (Ur- bán), Fenusz. Edző: Béres Ferenc. K. Honvéd: Gyenes - Bene (Orsi), Takács, Sipos, Kenéz, Virág, Hochecker, Tökölyi, Be- recz, Bozsolik (Kolesánszki), Tóth. Edző: Köves László. Góllövők: Bozsolik (11. p. 10 m-es lövés), Vékony (87. p. 1 m-es lövés) A mérkőzés megkezdése előtt egyperces gyásszünetet tartottak a múlt héten elhúnyt Bősz Ádám emlékére, aki az ötvenes években hosszú éve­ken át labdarúgója, majd edzője volt a marcali csapat­nak. A vendégek váratlan ve­zető gólja után a hazaiak tá­madtak többet, gólhelyzeteket dolgoztak ki, de ezek mind ki­használatlanul maradtak. Az utolsó harminc percben a marcaliak nagy hajrába kezd­tek, de gólt végül is csak a be­fejezés előtt néhány perccel sikerült elérniük, s ezzel egy pontot azért megmentettek, melyre azonban a játék alap­ján rá is szolgáltak. Jók: Bo­zsó, Mészáros, Házi, illetve Kenéz, Sipos, Tóth. Ivusza István Nagyatád-Barcs 3-0 (2-0) Nagyatád, 1100 néző. V.: Czakó. Nagyatád: Szabó - Vojko- vics, Kurdi, Utasi, Czink, Kul­csár (Kispeti), Szigeti, Király, Kovács, Becsei, Vékony. Edző: Németh Lajos. Barcs: Szlovák - Till, So­mogyi, Kovács, Mangult, Haj- mási (Bencsik), Papp Á., Papp T. Vészi, Minor (Kapronczai), Bolhói. Edző: Csordás István. Góllövők: Kovács (30. p., 28 m-es lövés), Király (35. p. 5 m-es gurítás), Becsei (60. perc 5 m-es lövés). Izgalmas, sportszerű, időn­ként színvonalas játékot ho­zott a két szomszédvár ösz- szecsapása. A támadó szel­lemben játszó Nagyatád meg­érdemelt kétgólos előnnyel zárta a félidőt. A második fél­időben a mindent egy lapra feltévő vendégek kerültek mezőnyfölénybe, de egy jól kivitelezett hazai kontra vég­leg eldöntötte a mérkőzést. Jók: Utasi, Kovács, Czink, Kulcsár, Becsei, illetve Papp T„ Bolhói. Nagyatád ifi-Barcs ifi 2-1 Kereszthegyi István DD Gáz SC-Fonyód 3-0 (0-0) Pécs, 300 néző. V.: Makai. DD Gáz SC: Tábit - Lajos, Vukmann, Pancsó, Miklós, Ki- szely, Vigh (Hasenauer), Réfi, Tiszai (Czérna), Schneider, Nagy (Darkó): Edző: Sziget­vári József. Fonyód: Szalai - Fucsik, Deákvári (Papp), Varga, Pito- nya (Zámbori), Koszics, Szajcz, Bogdán, Palacskó, Palkovics, Ónodi. Edző: De­ákvári Antal. Góllövők: Réfi (2), Nagy. A második félidőre feljavul­tak az addig gyengélkedő gá­zosok és jól használták ki lét­számfölényüket. Kiállítva: Ko­szics (36. perc, a második sárgalap után). Jók: Miklós, Réfi, Lajos, illetve Palkovics. DD Gáz SC ifi-Fonyód ifi 4-2 Szilvássy Csaba Balatonföldvár- Kisdorog 1-0 (0-0) Ozsváth (Rákóczi FC) igyekszik megszelídíteni a labdát a Boly elleni mérkőzésen (Fotó: Csobod Péter) Balatonföldvár, 150 néző. V.: Szalóki. Balatonföldvár: Kiss - Far­kas, Sashegyi, Soós (Élő), Kovács, Beleznai, Takács (Jäger), Németh (Grúber), Samu, Balaton, Pusztai. Edző: Karasz János. Kisdorog: Antunics - Visz- meg, Varga, Takács, Endeli (András), Mácsik, Stölkler, Horváth P., Horváth J., Boros, Szentmártoni (Vörös). Edző: Horváth Péter. Góllövők: Pusztai (81. p. 18 m-es gurítás) Mivel a földváriak az első félidőben kihagyták a gólhely­zeteket csak nehezen tudták megtörni a jó erőkből álló vendégcsapat ellenállását. A hazai győzelem elsősorban az akarásnak és a lelkese­désnek köszönhető. Jók: Kiss, Sashegyi, Beleznai, illetve Antunics, Horváth P., Horváth J. Siófoki Bányász ifi- Kisdorog ifi 6-1 Szabó József További eredmények: Bonyhád-PVSK 2-1 Komló-Döbrököz 2-2 Gerjen-Letenye 6-0 A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 2. Gerjen 3. Pécsi DD Gáz 4. K. Rákóczi FC 5. Kisdorog 6. Bólyi SE 7. K. Honvéd 8. Balatonföldvár 9. Letenye SE 10. Komlói B. 11. Marcali VSE 12. Nagyatádi VSE 13. Bonyhádi SE 14. Barcs SC 15. Döbrököz 16. Fonyód 11 8 2 1 24- 6 18 11 8 2 1 27-10 18 11 7 2 2 19- 6 16 11 4 5 2 24-17 13 11 3 6 2 16- 9 12 11 3 5 3 10-15 11 11 3 4 4 12-12 10 11 4 2 5 10-10 10 11 4 2 5 13-24 10 11 3 3 5 20-22 9 11 3 3 5 15-19 9 11 4 1 6 18-23 9 11 3 3 5 16-21 9 11 3 3 5 13-18 9 11 2 4 5 13-22 8 11 2 1 8 7-23 5 Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság A Toponár nyerte a rangadót K. Gazdász-Taszár 4-0 (2-0) Kaposvár, Gazdász-pálya, 100 néző. V.: Révész. K. Gazdász: Malecz — Szabó /., Kajtár, Kern, Ko­vács, Szabó G., Szekeres, Horváth (Puha), Decsi, Kiss F., Buni. Edző: Szabó Ferenc. Taszár: Tánczos — Mészá­ros, Borbély, Molnár Gy. (Hor­tobágyi), Erdős, Solymosi, Sugár (Kiss J.), Kari, Lapat, Nagy, Károlyi. Edző: Konrád László. A lelkesen játszó házigaz­dák már az első játékrészben megnyugtató előnyt szerez­tek, és a találkozó utolsó tíz percében lőtt újabb két góljuk­kal fölényesen győztek a gyenge napot kifogó taszáriak ellen. A jó iramú mérkőzés a második félidőben eldurvult, mert a játékvezető nem torolta meg a szabálytalanságokat. A Taszár 3-0-ás hazai vezetés­nél 11-est hibázott. Gólszer­zők: Buni (2), Puha (2). Jók: Malecz, Puha, Kern, Buni, Kaj­tár, illetve senki. Orosz Ferenc Toponári Vállalkozók SC- Csokonyavisonta 2-0 (1-0) Toponár, 300 néző. V.: Pá- pay. Jó első félidőt hozott a mér­kőzés, mindkét oldalon kont­rákra épültek a támadások, és a hazaiak egy jól eltalált lö­véssel előnyhöz jutottak. A második játékrészben kapujuk elé szorultak az elfáradt ven­dégek, így az újabb hazai gól megpecsételte sorsukat. A mérkőzés összképe alapján a toponáriak győzelme megér­demelt. Gólszerzők: Kurucz, Gál. Jók: Harsányi, Gál, Ku­rucz, Verner, illetve Fábián, Csordás, Edesár. Toponár ifi-Cs.visonta ifi 1-3 Németh Tibor Csurgó-Somogysárd 4-2 (1-0) Csurgó, 200 néző. V.: Zsob- rák. Sok hibával tarkított, gólok­ban gazdag mérkőzésen a hazai csapat magabiztosan, megérdemelten nyert. Kiál­lítva: Szulimán (Somogysárd) 89. p.: második sárga lap után. Gólszerzők: Pintér, Bogdán, Kollár (11-esből), Tóth G., illetve Vancsura, Ka­tona. Jók: Tóth G., Pintér, Kiss, Szalai, illetve Katona, Vancsura. Csurgó ifi-Somogysárd ifi 3-1 Kiss Béla Szulok-Nagybajom 4-0 (2-0) Szülök, 200 néző. V.: Jusits. Magabiztosan győztek a hazaiak, az eredmény a ven­dégekre nézve hízelgő. Gól­szerzők: Angyal, Tóth, Tarlósi, Sütő. Jók: Sütő, Bencze, Kál­mán, illetve senki. Szülök ifi-Nagybajom ifi 1-2 Szakács József Lakócsa-Lengyeltóti 3-2 (1-1) Lakócsa, 200 néző. V.: Král. Küzdelmes mérkőzésen a rengeteg helyzetet kihagyó hazai csapat a második fél­időben tíz emberrel játszva is megérdemelten nyert. Kiál­lítva: Csonka (Lakócsa) 60. p.: utánrúgásért. Gólszerzők: Pandur (2), Faragó, illetve Ga- rai, Nagy. Jók: Palotai (a me­zőny legjobbja), Pandur, Fa­ragó, illetve Nagy, Sípos, Ga- rai. Lakócsa ifi-Lengyeltóti ifi 4-0 Kövesi István Balatonkeresztúr-Juta 2-1 (1-0) Balatonkeresztúr, 200 néző. V.: Miskei. Küzdelmes, alacsony szín­vonalú mérkőzésen a helyen­ként durván játszó vendégek ellen a hazai csapat nehezen szerezte meg a győzelmet. Gólszerzők: Horváth N., Varga, illetve Novák. Jók: Horváth A., Horváth Cs., Hor­váth I L., Varga, illetve Novák, Soós Cs., Pável, Vörös. B. keresztúr ifi-Juta ifi 2-2 Meretei János Balatonszentgyörgy­Balatonszárszó 1-1 (0-0) Balatonszentgyörgy, 100 néző. V.: Kovács Zs. A lelkes hazai szurkolók két ellentétes félidőt láthattak. A házigazdák az első félidőben az összes helyzetüket „elpus­kázták”. A vendégek szerez­ték meg a vezetést, a hazai csapat a mérkőzés hajrájában egyenlített. Gólszerzők: Viszti, illetve Kalmár (11-esből). Jók: Kiss S., Orsós, Jónás, Farkas, illetve Kalmár, Bakos, Brun­ner. B.szentgyörgy ifi- B. szárszó ifi 1-2 , Toronyi Árpád Balatonlelle-Tab 0-0 Balatonlelle, 150 néző. V.: Hosszú L. A leilei csapat ezen a mér­kőzésen sem tudott gólt lőni, annak ellenére, hogy az egész mérkőzést végigtámadta. A 85. percben még 11-est is hi­báztak a hazaiak. Jók: Brett- ner, Vörös, Csirpák, illetve Majkó, Gróf, Lassú, Vitéz. B. lel le ifi-Tab ifi 2-1 Jabronka János A bajnokság állása: 1.Toponár 11 6 4 1 15- 8 16 2. K. Gazdász 10 7 1 2 25-13 15 3. Csokonyavisonta 11 7 1 3 22-16 15 4. Tab 11 6 2 3 18-17 14 5. Balatonkeresztúr 11 6 1 4 30-15 13 6. Balatonlelle 10 2 8­11- 8 12 7. Taszár 11 5 1 5 15-12 11 8. Csurgó 11 4 3 4 12-12 11 9. Lengyeltóti 11 5 1 5 13-15 11 10. Somogysárd 11 4 2 5 23-22 10 11. Balatonszárszó 11 3 3 5 10-14 9 12. Lakócsa 11 4 1 6 14-26 9 13. Szülök 9 3 1 5 19-18 7 14. Juta 11 3 1 7 18-21 7 15. B.szentgyörgy 11 2 2 7 11-24 6 16. Nagybajom 11 2 2 7 8-23 6 Kaszparovék „rövidítenek” Londonban eldőlt a The Ti­mes újság által szponzorált férfi sakkvilágbajnoki páros­mérkőzés Garri Kaszparov és Nigel Short között. A sakkvilág élén 1985 óta egyeduralkodó 30 éves orosz világbajnok 28 éves angol kihívója ellen 6 győzelemmel, 1 vereséggel és 13 döntetlennel bizonyította, hogy nincsen nála nagyobb tudású játékos, hívják bárho­gyan is a Nemzetközi Sakk Szövetség (FIDE) által elis­mert világelsőt. Kaszparov a 12,5:7,5 ará­nyú sikerrel az 1,7 millió fon­tos díjalap ötnyolcadát, több mint egy millió fontot tehetett zsebre. Az igazi nagy kihívás azonban nem a sakkasztal, hanem a tárgyalóasztal mel­lett vár rájuk: a FIDE novem­beri, brazíliai kongresszusán éles csata várható a szövet­ség és az attól elszakadt PCA között. A hírek szerint a brit szövetség javasolni fogja a Florencio Campomanes irá­nyította testületnek, hogy ál­lítsa vissza Kaszparov és Short ranglistahelyezését. Miután a londoni, 24 játsz- másra tervezett párharc 20 parti után eldőlt, a szervezők pénteken bejelentették, hogy a hátralévő négy játéknapon a két sakkozó rövidített, rapid­játszmát vív egymással. A Sa­voy színháztermében megje­lenő nézők közül pedig egy abban a szerencsében része­sül, hogy Kaszparovval válthat egy partit, az illetőt éppen az orosz világbajnok sorsolja ki.