Somogyi Hírlap, 1993. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-27 / 225. szám

1993. szeptember 27., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 Labdarúgó NB III Két hazai vereség Futball balett a Rákóczi-PVSK találkozón, itt még száraz talajon (Fotó: Csobod Péter) Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Öt gólt lőtt a Gazdász Kaposvári Rákóczi -PVSK 1-1 (0-0) Kaposvár, 700 néző. V.: Makai. K. Rákóczi: Ferencz - Pammer, Itvás, Mező, Hosz- szú, Neubauer, Deme, Ha- nusz, Somogyi (Horváth Z.), Szilágyi, Ozsváth. Edző: Már­ton József. PVSK: Tihanyvári - So- mogyvári, Nagy Gy., Kauff- mann, Bárány, Bruder, Fülöp, Takács K., Andreidesz, Ta­kács G. (Teszárik), Nagy Cs. Edző: Rónai István. Gólszerzők: Nagy Cs. (57. p., 6 m-es fejes), Andreidesz (91. p., öngól, Mező lövése pattant meg a lábán). Nagy küzdelmet hozott az félidő. A pécsiek birtokolták többet a labdát, de gólt nem sikerült elérniük. Szünet után óriási felhőszakadás zúdiult a pályára, 12 perc játék után vil­lámlás miatt az öltözőbe vo­nultak a csapatok. A negyed­óráé kényszerszünet után a PVSK szabadrúgásával folyta­tódott a játék, ebből született a vezető gól. Húsz percre rá tíz főre fogyatkozott a Rákóczi, ennek ellenére elkeseredetten küzdött az egyenlítésért, ami végül szerencsés körülmé­nyek között sikerült az esőtől irreálissá vált talajon. Az eddig százszázalékos pécsiek kultu­ráltabb játékát a Rákóczi lel­kesedéssel egyenlítette ki, s ezzel rászolgált a pontszer­zésre. Kiállítva: Neubauer (76. p., második sárga lap), Ta­kács L. (89. p. második sárga lap). Jók: Itvás, Mező, illetve Nagy Cs., Fülöp. Kele János Marcali-Gerj en 2-0 (0-0) Marcali, 700 néző. V.: Hajdú. Marcali: Házi — Horváth, Mészáros, Urbán, Borbély, Tóth, Vékony, Gilitsch, Rózsa, Lakos, Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Gerjen: Hornyák — Koller, Fehér, Pangi, (Kiss), Fodor, Kövesi, Szabó, Dienes, Ig- nácz, Nagy Zs., Pusztai. Edző: Dienes Pál. Góllövők: Fenusz (75. perc­ben a kapust is kicselezve 4 m-es gurítás), Tóth (88. p. 7 m-es lövés). Az első félidőt közepes iram, nagy taktikai harc és két kihagyott hazai lehetőség jel­lemezte. Szünet után élénkült a játék. A vendégek jó csapat benyomását keltve igazolták a tabellán elfoglalt helyüket, így a marcaliak csak a hajrában tudták bebiztosítani győzel­müket, mely helyzeteik alap­ján azonban megérdemelt. Jók: Tóth, Házi, Horváth, ill. Hornyák, Fehér, Pusztai. Marcali ifi-Gerjen ifi 3-0 Ivusza István Pécsi Gáz-K. Honvéd 1-1 (1-1) Pécsbányatelep, 300 néző. V.: László. Pécsi Gáz: Tábit — Lajos, Vukmann, Miklós, Kiszely (Ni- kolicz), Vígh (Réfi), Pancsó, Tarkó, Tiszai (Hasenauer), Nagy, Németh. Edző: Sziget­vári József. Kaposvári Honvéd: Gyenes — Borsos, Takács, Tökély (Vincze), Sipos, Virág, Pest (Borsi), Szerecz (Kenéz), Ho- checker, Bozsolik, Tóth. Edző: Köves László. A fiatal kaposvári együttes nem ijedt meg a bajnokságra törő pécsiek otthonában. Lab­datartással, a játék lassításá­val igyekeztek ellenfelüket ki­billenteni saját játékukból. Gól­lövők: Lajos, illetve Bozsolik. Jók: Vukmann, Lajos, illetve Gyenes, Tökölyi, Bozsolik. Bozsik László Kisdorog-Barcs 0-0 Kisdorog, 200 néző. V.: Ta­tai. Kisdorog: Antonies — Viszmeg, Varga, Takács, Én- deli, Mácsik, Vecsei, Horváth P., (Adrás), Horváth J., (Vö­rös), Boros, Szentmártoni. Edző: Horváth Péter. Barcs: Szlovák — Hajmási, Somogyi, Pókos (Perda), Bencsik, Laklia, Papp Á, Vészi (Till), Csalos, Minor (Pálin­kás), Bolhói. Edző: Csordás István. Az első félidőben a két 16-os között folyt a játék, a kapuk nem kerültek ve­szélybe. A második félidőre rákapcsolt a hazai csapat, több helyzetet kidolgoztak és kapufát is rúgtak, de a góllö­véssel hadilábon álltak. Gyenge színvonalú küzdel­mes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Jók: Varga, Endeli, illetve Szlovák, Bencsik, Papp Á. Kisdorog ifi-Barcs ifi 2-0 Kelemen Géza Fonyód-Bóly 3-1 (1-0) Fonyód, 150 néző. V.: Le­hel. Fonyód: Bontovics — Hor­váth, Varga, Kerecsényi (De­ákvári), Berentz, Szajcz, Ku- szics, Palacskó, Palkovics, Szabó (Bogdán), Nagy. Edző: Deákvári Antal. Boly: Volcsányi — Neuber- ger, Nikó, Virágh, Bauer, Göl­ler, Neichard (Lajtai K.), Ta­kács, dr. Papp, Lajtai R., Szíj- jas. Edző: Kresz László. Góllövők: Nagy (44. p. 12 m-es lövés), dr. Papp (60. p. közeli fejes), Szajcz (65. p. 7 m-es fejes), Koszics (85. p. 5 m-es fejes). Az első félidő mezőnyfölé­nyét az utolsó percben tudta a hazai csapat a maga javára fordítani. A második félidőben nagyobb sebességre kapcsolt fonyódiak megérdemelten győztek a jól és kulturáltan ját­szó vendégek ellen. Jók: Nagy (a mezőny legjobbja), Bonto­vics, Kocsis, illetve Göller, dr. Papp, Virág. Fonyód ifi-Bóly ifi 2-1 Tolnai Attila Döbrököz—B.földvár 1-0 (0-0) Balatonföldvár, 150 néző. V.: Czakó. Döbrököz: Reisinger — Ki­rályházi, Horváth, Szabotin, (Jakab), Varga L., Román, (Varga J.), Óvári, (Szűcs M.), Katona, Kiss, Tárnái, Szűcs M. Edző: Sziebert József. Balatonföldvár: Kiss — Far­kas, Sashegyi, Beleznai, Ko­vács, Ludézer, (Jégár), Ta­kács, Balaton, Németh, Samu, (Szabó), Pusztai, (Gruber). Edző: Karasz János. Góllövő: Óvári (62. p. szög­let után 6 m-es lövés). Két újonc mérkőzésén mindkét csapat bizonyított. A vendégek azt, hogyan kell egymásért, a csapatért, a győzelemért játszani. A haza­iak azt, hogy az a csapat nem számíthat győzelemre, ahol sértődött, gyenge idegzetű, formán kívüli emberek a hangadók. Kiállítva: Gruber (90. p. második sárga lap után). Jók: Tárnái, Szűcs Mi­hály, Kiss, ill. Kiss (a mezőny legjobbja). Siófoki Bányász ifi-Döbrököz ifi 6-1 Szabó József Letenye-Nagyatád 3-2 (0-0) Nagyatád, 300 néző. V.: Fazekas. Letenye: Megyimorecz - Révész, Acharján, Németh, Kramarics, Soós, Baj, (Somo­gyi), Grabant, Farsang, (Fa­zekas), Kozári, Rostás. Edző: Kobra Sándor. Nagyatád: Patak - Vojko- vics, Kulcsár, Utasi, Czink, Horváth, (Rituper), Szigeti, Ki­rály, Kovács, Becsei, Vékony. Edző: Horváth Miklós. Góllövők: Rostás (55. p. 8 m-es lövés), Németh (56. p. 4 m-es lövés), Farsang (69. p. 8 m-es lövés), illetve Király (65. p. 8 m-es fejes), Grabant (87. p. öngól). A napsütésben, majd zu­hogó esőben lejátszott mér­kőzésen a vendégek kontrá­ból lőtt góljaira a Nagyatád csak szerencsés körülmények között elért találatokkal, illetve kidolgozott és kihagyott gól­helyzetekkel tudott válaszolni. Jók: Megymorecz, Grabant, Kozári, Rostás, illetve Czink, Szigeti, Vékony. Nagyatád ifi-Letenye ifi 1-1 Kereszthegyi István További eredmény: Komló-Bonyhád 3-2 A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 7 6 1­14- 3 13 2. Pécsi DD Gáz 7 5 1 1 14- 4 11 3. Gerjen 7 5 1 1 13- 7 11 4. Kisdorog 7 2 4 1 9- 5 8 5. K. Rákóczi FC 7 2 4 1 12- 9 8 6. Marcali VSE 7 3 2 2 10- 7 8 7. K. Honvéd 6 2 3 1 8- 5 7 8. Letenye SE 7 3 1 3 8-13 7 9. Komlói Bányász 7 3­4 16-16 6 10. Barcs SC 7 2 2 3 9-11 6 11. Döbrököz 7 2 2 3 7- 9 6 12. Bólyi SE 7 2 2 3 5-11 6 13. Balatonföldvár 6 2­4 6- 7 4 14. Fonyód 7 1 1 5 6-12 3 15. Bonyhádi SE 7­3 4 8-16 3 16. Nagyatádi VSE 7 1 1 5 7-17 3 Balatonlelle-Balaton- keresztúr 2-2 (0-2) Balatonlelle, 150 néző. V.: dr. Csapó. B.lelle: Majzlinger — Kötél, Tatár, Májer, Vörös, Lipcsik, Cubelacz, Sümegi, Martinka, (Péterfi), Kiss, Csirpák. Edző: Túrái László. B. keresztúr: Horváth — Kozma P., Fülöp, Krénusz, Kozma L., Horváth A., Bíró, Horváth Cs., Varga, Horváth G., Keresztúri. Edző: Krénusz László. Az első félidőben két gólos vezetést szerzett a vendég­csapat, amelyet a lelkesen küzdő, tíz főre fogyatkozott hazai csapat megérdemelten egyenlített ki. Góllövők: Horváth Cs. (28. p. közeli fejes), Horváth G. (33. p. 5 m-es lövés), Cube­lacz (49. p. 4 m-es emelés), (Lipcsik (51. p. 16 m-es lövés). Kiállítva: Kiss L. (38. p. máso­dik sárga lap után.) Jók: Lip­csik, Tatár, Csirpák, Májer, il­letve Horváth G., Varga, Ke­resztúri. B.lelle ifi—B.keresztúr ifi 3—2 Szilvás József Toponár Vállalkozók SC- Juta 3-2 (2-1) Toponár, 500 néző. V.: Si­pos. Az első félidőben a hazai együttes két gól előnyre tett szert. A félidő lefújása előtt szépítettek a vendégek. A második játékrészben orkán­szerű szél és vihar miatt a já­tékvezető 15 percre félbesza­kította a mérkőzést. Gólszer­zők: Gaál, Vigh, Vida Cs., il­letve Pintér, Pável. Jók: Vida Cs., Szántó, Szijj, Bognár, Verner, ill. Horváth L., Novák, Pintér, Soós Cs. Toponár VSC ifi-Juta ifi 0-2 Németh Tibor Tab-Szulok 4-2 (3-1) Szülök, 150 néző. V.: Si­mon. A jól játszó vendégek a harmincadik percben már 3- 0-ra vezettek. Kiállítva: Kurucz (Tab) a 60. percben a második sárga lap után. Gólszerzők: Sztán (2), Németh, Takács, il­letve Altman, Kovács J. (11-esből). Jók: Takács, Né­meth, Sztán, Balázs, Matyék, illetve Sütő, Altman. Szülök ifi-Tab ifi 0-4 Szakács József Csokonyavisonta-Taszár 3-1 (1-1) Csokonyavisonta, 200 néző. V.: Zsobrák. Egyenlő erők nagy csatájá­ban a két pont sorsát a csoko- nyavisontai Tóth Ernő két szenzációs egyéni alakítása döntötte el. Gólszerzők: Tóth E. (2), Tóth J., illetve Nagy. Jók: Tóth E. (a mezőny leg­jobbja), Tóth J., Csordás, Hornai, Bitó, illetve Tánczos, Borbély, Bódis, Lapat. Cs.visonta ifi-Taszárifi 1-2 Papp László Lakócsa-Balatonszárszó 2-2 (2-1) Lakócsa, 100 néző. V.: Ju­hász. Küzdelmes mérkőzésen a helyzetek sokaságát hagyta ki a hazai csapat. Gólszerzők: Balogh, Varga, illetve Túri, Domonkos. Jók: Sass, Palo­tai, illetve Túri, Brunner. Lakócsa ifi- Balatonszárszó ifi 2-3 Kövesi István Lengyeltóti-Nagybajom 4- 2 (2-1) Lengyeltóti, 250 néző. V.: Hosszú L. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen megérdemelt győ­zelmet arattak a hazaiak. Kiál­lítva: Németh T., Balogh Zs. (Nagybajom), illetve Táncsics (Lengyeltóti). Gólszerzők: Hé- der, Bolykovszki, Horváth Z., Táncsics, illetve Véber, Ba­logh Zs. Jók: Héder, Garai, Bolykovszki, Horváth, Peru- sza, illetve senki. L.-tóti ifi-Nagybajom ifi 4-3 Bodó László Csurgó-Balatonszent- györgy 1-0 (1-0) Balatonszentgyörgy, 100 néző. V.: Cservölgyi. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a csúszós pályához jobbabn alkalmazkodó, lelke­sen játszó vendégcsapat megérdemelten győzött. Gól­szerző: Pintér. Jók: Szalai, Pintér, illetve senki. B.sz.györgy ifi-Csurgó ifi 5-0 Csalódi Zoltán K. Gazdász-Somogysárd 5- 3 (2-3) Kaposvár, Gazdász-pálya, 60 néző. V.: Nagy B. A mérkőzés első félidejében a vendégek jól használták a Gazdász-védelem hibáit. Szünet után magukra találtak a hazaiak, és a vihar sem tudta megakadályozni győ­zelmüket. Gólszerzők: Szabó G. (4, kettőt 11-esből), Schmidt, illetve Vancsura, Szala (2). Jók: Szabó G. (a mezőny legjobbja), Buni, Schmidt, illetve Prukner L., Vancsura, Szala. Schmidt Csaba Az Antenna Hungária Rt. ajánlata: • Helyi rádió adóállomások tervezése, kivitelezése, üze­meltetése, karbantartása. • Helyi televízió adóállomások tervezése, kivitelezése, üze­meltetése, karbantartása. Ezekben a napokban Bajától Zalaegerszegig, Békéscsabától Veszprémig 103 helyi rádió és televízió stúdió alapítását lehet megpályázni. A hamarosan záruló első fordulót rá néhány napra követi a második forduló - ne vesztegesse az időt! A pályázók számára az Antenna Hungária Rt. átfogó, szakszerű és kedvező áru szolgáltatásokat kínál: leveszi vállukról az ügy­intézés gondját! • Az Antenna Hungária segítséget nyújt a pályázati nyom­tatványok kitöltésében. • Az Antenna Hungária beszerzi a frekvencia engedélyt és a su­gárzási engedélyt. • Az Antenna Hungária kulcsra készen adja át a megrendelt rádió vagy televízió adóberendezést. • Az Antenna Hungária vállalja az adóberendezés üzemeltetését és karbantartását. • És mindehhez az Antenna Hungária még kedvező finan­szírozási lehetőséget is ajánl! Helyi rádió és televízió adóállomás létesítése ügyében hívja bizalommal az Antenna Hungária Rt. Befektetési Főosztályán munkatársunkat, Strausz Jánosnét. Telefon: (1)118-1233 Hétvégi fax és üzenetrögzítő: (1)138-4008 (20119) antenna hungária