Somogyi Hírlap, 1993. szeptember (4. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-20 / 219. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1993. szeptember 20., hétfő Havas Attila vb-ezüstérmes Havas Attila ezüstérmet szerzett az 0-700-as hajóosz­tály motorcsónak-világbajnok­ságon, amelyet az ausztriai Greinben rendeztek meg. Az első helyen az osztrák Johann Kronsteiner végzett. A VB végeredménye: 1. Johann Kronsteiner (Ausztria), 2. Ha­vas Attila (Magyarország), 3. Tadeusz Hareza (Lengyelor­szág), 4. Bernd Beckhusen (Németország), 5. Christian Sfeineder (Ausztria), 6. Andy Chesman (Nagy-Britannia). A kiegészítő nemzetközi verse­nyek keretében az O- 350-esek mezőnyében Feil János harmadik lett; itt a né­met Frank Pfenning végzett az élen. Ben Johnson a Calcióban? Komolynak szánt, ám tré­fásnak értelmezhető kijelen­tést tett a napokban Ben Johnson. A doppingolás miatt örökre eltiltott kanadai sprinter — olaszországi vakációja közben — a Gazzetta dello Sport című olasz napilapnak azt nyilatkozta, hogy korábban beharangozott focikarrierjét az olasz elsőosztályú bajnok­ságban tudja leginkább elkép­zelni. Az egykori csodavágtá- zót márciusban tiltotta el vég­leg az IAAF, miután másod­szor is fennakadt a doppingel­lenőrzésen, így szakértők sze­rint — még ha szakmai reali­tása lehetne is a Calcióban történő játékának — a FIFA vagy az Olasz Labdarúgó Szövetség aligha adna játék- engedélyt egy felfüggesztett sportolónak. Még akkor sem, ha Johnson egy másik sport­ágban követte el tettét. „Mr. Tökéletes” kórházban Stabilnak minősítették az orvosok Wayne Raineynek, a gyorsasági motorozás három­szoros amerikai világbajnoká­nak állapotát, aki közel két hete fekszik kórházban derék­tól lefelé bénultan. Rainey 500 ccm-es Yamahájával szep­tember 5-én bukott az Olasz Nagydíjon Misanóban és két csigolyája eltört. Azóta is in­tenzív osztályon kezelik a kali­forniai Carmel Valleyben. Újonckorában a Grand Prix versenyeken „Mr. Tökéletes­nek” hívták, mert ritkán bukott. Mostani balesete ugyanakkor valószínűleg motoros pályafu­tásának a végét jelenti... Rács mögött Scserbo rablói Négyéves börtönbüntetésre ítélték az egykori korosztályos Európa-bajnok tornászt, Nyi- kolaj Tyihanovicsot és két tár­sát, akik tavaly augusztusban kirabolták a hatszoros olimpiai aranyérmes tornász, a fehér­orosz Vitalij Scserbo minszki lakását. Tyihanovics számlá­ját a betöréses lopás mellett lőszerrablás és rejtegetés is terheli. TOTO 1. Debrecen-Vasas 3-1 1 2. Újpest-Vác FC-Samsung 3-0 1 3. Videoton-Waltham-MTK 1-1 X 4. Duisburg-Dortmund 2-2 x 5. Dresden-Mönchengladbach 2-1 1 6. B. München-Wattenscheid 3-3 x 7. Leverkusen-Frankfurt 2-2 x 8. Schalke 04-Nürnberg 1-2 2 9. Milan-Roma 2-0 1 10. Lazio-lnternazionale 0-0 x 11. Parma-Torino 3-0 1 12. Udinese-Sampdoria 0-2 2 13. Bari-Ancona 3-2 1 Pluszmérkőzés: 14. Ravenna-Cosenza 2-2 x Labdarúgó NB III ¥ Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Meglepetések nélküli csonka forduló Nagyatád-Bony- hád 1-1 (1-1) Nagyatád, 300 néző. V.: Berki. Nagyatád: Patak — Papp (Csikós), Vojkovics, Lancsár, Király, Hon/áth, Szigeti, fíitu- per (Kulcsár), Kovács, Vecsei, Vékony. Edző: Horváth Mik­lós. Bonyhád: Bogaras — Szto- ics, Szabó, Stumpf, Guzorán, Szlama, Darabos, Palkó (Ha­lász), Bíró, Kiss, Balogh. Edző: Losonczi István. Góllövők: Király (10. p. 8 m-es lövés), illetve Bíró (1. p. 14 m-es lövés). Az atádi védelem hibáiból adódóan vendég helyzetekkel indult a mérkőzés, majd a Nagyatád egy mintaszerű ak­ció végén megszerezte a ve­zetést. Feljöttek a vendégek, és egy óriási védelmi hibából kiegyenlítettek. Folytatódott az alacsony színvonalú, de küzdelmes mérkőzés, de mindkét oldalon csak a gól­helyzetek kialakításáig jutot­tak el. Jók: Vojkovics, Király, Kulcsár, illetve Stumpf, Guzo­rán, Bíró. Nagyatád ifi-Bonyhád ifi 0-0 Kereszthegyi István Marcali-Komló 4-2 (2-0) Marcali, 400 néző. V.: Osz- termayer. Marcali: Házi — Bozsó, Mé­száros, Urbán, Borbély, Tóth (Rózsa), Gilitsch, Arany, Vé­kony (Szántó), Lakos (Török), Fenusz. Edző: Béres Ferenc. Komló: Szőcs — Virovácz, Farkas, Dömény, Schuszter, Ambrus, Nagy, Priol, Bock, Béres (Tresch), Schwertfégel. Edző: Kovács Lajos. Góllövők: Lakos (7. p. 1 m-ről a kapusról kipattant lab­dát Szántó (43. p. 25 m-es szabadrúgás), Bozsó (47. p. 10 m-es lövés), Schwertfégel (58. p. 7 m-es lövés), Priol (63. p. 25 m-es lövés), Szántó (77. p. 5 m-es fejes). A hazaiak nagy lendülettel kezdtek, s gyorsan vezetés­hez jutottak. Továbbra is tá­madásban maradtak, s egy nagy kapus hibából még a szünet előtt újabb gólt szerez­tek. A második félidő kiegyen­lítettebb játékot hozott. Feljöt­tek a vendégek, és mezőnyfö­lényük gólokban is megmutat­kozott. Jók: Bozsó, Szántó, Gi­litsch, illetve Priol, Nagy. Marcali ifi-Komló ifi 1-0 Ivusza István Barcs-Fonyód 1-0 (1-0) Barcs, 500 néző. V.: Laki Barcs: Szlovák — Hajmási, Somogyi, Pókos (Kapronczai), Mangult, Kovács (Bencsik), Papp Á., Vészi (Laklia), Csa- los, Minor, Bolhói. Edző: Csordás István. Fonyód: Bontovics — Hor­váth, (Fucsik), Varga, Kere- csényi, Berentz (Deákvári), Szajcz, Szabó, Palacskó, Pal- kovics, Bogdán (Koszics), Nagy. Edző: Deákvári Antal. Góllövő: Vészi (15. p. 4 m-es gurítás). Hazai rohamokkal kezdő­dött a mérkőzés. A 15. perc­ben szerzett gól után alább hagyott a barcsiak támadó­kedve, s a félidő végén egyen­líthetett volna a Fonyód. A második félidőt is a barcsi ro­hamok vezették be.Több ka­pufát és rengeteg helyzetet hagytak ki a hazaiak. A ven­dégek erőtlen próbálkozásai nem jelentettek veszélyt. Jók: Somogyi, Kovács, Bolhói, il­letve Bontovics, Szajcz, Szabó. Barcs Ifi-Fonyód ifi 4:1 Kelemen Géza Letenye-Kapos- vári Rákóczi 0-0 Letenye, 500 néző. V.: Bá­nyai. Letenye: Megyimórecz — Lukács (Somogyi J.), Révész, Kramarics, Soós, Németh, Kozári (Fazekas), Farsang, Adorján, Rostás, Baj. Edző: Kobra Sándor. K. Rákóczi: Ferencz — Pammer, Itvás, Mező, Neuba­uer, Nagy (Juhász), Horváth, Deme, Báli, Somogyi Z., Szi­lágyi (Ozsváth). Edző: Márton József. Az első félidő kiegyenlített mezőnyjátékot hozott több hazai lehetőséggel. Fordulás után mindkét csapat feladta az óvatosságot, így élvezetes, jó iramú játék alakult ki. Az 55. percben Nagy fejelt mellé jó helyzetben, a másik oldalon Rostás hibázott. A 87. perc­ben megszerezhette volna a győztes gólt a hazai csapat. Gól végül is nem született, de izgalmakban nem volt hiány. A helyzetek alapján a Letenye közelebb állt a győzelemhez. Jók: Farsang, Révész, Né­meth, Lukács, illetve Ferencz, Deme, Horváth. Letenye ifi-Rákóczi ifi 3-3 Dömök József A K. Honvéd-Balatonföld- vár mérkőzést október 6-ra ha­lasztották. További eredmények: Döbrököz-Kisdorog 0-0 PVSK-Pécsi Gáz 1-0 Bóly-Gerjen 0-3 A bajnokság állása: 1. Pécsi VSK 2. Gerjen 3. Pécsi DD Gáz 4. Kisdorog 5. K. Rákóczi FC 6. K. Honvéd 7. Marcali VSE 8. Bólyi SE 9. Letenye SE 10. Balatonföldvár Döbrököz* 12. Komlói Bányász 13. Barcs SC* 14. Bonyhádi SE 6 6 - - 13- 2 12 6 5 1 - 13- 5 11 6 5 - 1 13- 3 10 6 2 3 1 9- 5 7 6 2 3 1 11- 8 7 5 2 2 1 7- 4 6 6 2 2 2 8- 7 6 6 2 2 2 4- 8 6 6 2 1 3 5-11 5 5 2 - 3 6- 6 4 5 1 2 2 6- 6 4 6 2-4 13-14 4 5 113 5-10 3 6 - 3 3 6-13 3 6 114 5-14 3 6-15 3-11 1 15. Nagyatádi VSE 16. Fonyód A félbeszakadt Barcs-Döbrököz mérkő­zés eredményét nem vettük figyelembe. Noszály Sándor második Hirtelen hűvösre fordult idő, de meleg fogadtatás várta a Vasas Pasaréti úti tenisztele­pén a Pharmavit Budapest Open tenisztorna férfi egyes döntőjének résztvevőit. A nagy érdeklődés főként No­szály Sándornak szólt, aki az 50 ezer dolláros ATP Challen- ger-viadalon négy nagyon ér­tékes győzelemmel (csupa ná­lánál jobb rangsorú teniszezőt vert meg) egészen a döntőig jutott. Ellenfele az a francia Jean-Philippe Fleurian volt, akinek neve jól cseng a „szakmában”. A rutinosabb Fleurian, aki jelenleg a 125. a világranglis­tán 6:4, 6:3-ra verte a magyar fiút, aki a vereség ellenére is elégedett lehet, hiszen 38 vi- lágranglistás pontot és 4240 dollárt szerzett. Tabon győzött a K. Gazdász Támad a sötét mezes Juta a Lakócsa ellen (Fotó: Csobod Péter) Csurgó-Szulok 4-3 (1-3) Csurgó, 150 néző. V.: Cser­völgyi J. Csurgó: Kollár (Bolla) — Hanusz (Kovács A.), Szalai, Kiss, Pintér, Bogdán, Klein, Tóth F., Polgár (Kovács G.), Tóth G., Beke. Edző: Bódis János. Szülök: Kornai — Szakács (Hlosek), Kovács J., Sütő, Szőke, Merda (Bognár), Bencze, Altman, Tarlósi, An­gyal, Kálmán (Kovács A.). Edző: Gulyás István. Gólszerzők: Kovács J. (3. p.: 11-esből), Tóth G. (6. p.: 15 m-es lövés, 84. p.: 2 m-es lövés), Angyal (6. p.: kezdő körből a kapuba emelt, 43. p.: 14 m-es emelés), Tóth F. (58 p. közeli lövés), Pintér (68. p. közlei pörgetés). Óriási kapushibákból már a 6. percben két góllal vezettek a vendégek. Ezután a Csurgó átvette a mérkőzés irányítá­sát. A hazai csapat eddigi leg­jobb őszi teljesítményével megérdemelten szerezte meg első győzelmét. Kiállítva: Ko­vács J. (58. p. felrúgta ellenfe­lét). Jók: Tóth G., Beke, Tóth F. , illetve Angyal, Altman. Csurgó ifi-Szulok ifi 5-1 Kiss Béla Lengyeltóti-Balatonszárszó 1-0 (0-0) Balatonszárszó, 150 néző. V.: Hugyecz. Az első félidőben a Szárszó harcolt ki némi fölényt. Szünet után már a vendégek játszot­tak jobban, s végül több hely­zetük közül egyet kihasználva nyertek. Gólszerző: Buly- kovszki. Jók: Kovács, Héder, Antal, Bulykovszki, Garai, il­letve Túri, Pintér, Fiath. B. szárszó ifi-L. tóti ifi 4-0 Zsombok János K. Gazdász-Tab 4-2 (2-1) Tab, 200 néző. V.: Haran­gozó. A vendégek jól kihasználták a gyengén játszó tabi védők hibáit. Jól kontrázva megér­demelten nyerték a mérkő­zést. Gólszerzők: Szabó G. (2, egyik 11-esből), Kiss F., Sze­keres, illetve Szabó I., Ladisz- lai (11-esből). Kiállítva: Érsek (Tab). Jók: Szabó I., Szabó G. , Kiss F., Kajtár, illetve La- diszlai. Pretz János Csokonyavisonta-Nagyba- jom 2-1 (2-1) Nagybajom, 300 néző. V.: dr. Csapó. A két pont sorsa már az első félidőben eldőlt. A folyta­tásban mind a két csapat csak erőlködött, de gólt egyiknek sem sikerült elérnie. Gólszer­zők: Felső, Kemény, illetve Balogh J. Jók: Tóth E., Felső, Edesár, Csordás, illetve Né­meth. Nagybajom ifi-Csokonyavi- sonta ifi. 4-0 Andricz Zoltán Somogysárd-Toponári Vállalkozók SC 1-1 (1-0) Somogysárd, 300 néző. V.: Král. Az első félidőben a hazai csapat játszott fölényben, a második játékrészben pedig a vendégek támadtak többet. Gólszerzők: Vancsura, illetve Oláh. Jók: Maries, Szulimán, Kovács, illetve Bognár, Szíjj, Oláh, Harsányi. S. sárd ifi-Toponár ifi 2-0 Vancsura Vilmos Balatonkeresztúr-Balaton­szentgyörgy 7-0 (2-0) Balatonkeresztrúr, 500 néző. V.: Pesti. A két szomszédvár ranga­dója színvonalas, jo iramú mérkőzést hozott. A keresztú­riak az egész csapat jó játé­kának köszönhetően szerez­ték meg a nagyarányú győ­zelmet. Gólszerzők: Horváth G. (3, egyet 11-esből), Hor­váth Cs. (2), Keresztúri, Kré- nusz. Balatonkeresztúr ifi-Bala- tonszentgyörgy ifi 3-2 Meretei János Juta-Lakócsa 5-0 (3-0) Juta, 200 néző. V.: Szerecz. A nagy iramú első félidőben a hazaiak gólokra váltották fö­lényüket, a vendégek pedig kihagyták helyzeteiket. A má­sodikjátékrészben könnyedén játszott a jutái együttes, a la- kócsaiak jól lestaktikáztak. Gólszerzők: Tóth N. (2), Éhl, Vörös, Pintér I. (11-esből). Jók: Stanics, Novák, Nagy G., Pintér I., Éhl, illetve Palotai. Juta ifi-Lakócsa ifi 15-1 Szabó Tibor Balatonlelle-Taszár 1-0 (0-0) Taszár, 200 néző. V.: Pe­csét. Jóiramú, helyenként szín­vonalas mérkőzésen a sok helyzetet elhibázó hazai csa­pat nem érdemelt vereséget. A döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Gól­szerző: Kötél. Jók: Kötél, Bre- itner, Meisinger, Kiss, illetve Borbély, Kari, Bódis. Taszár ifi-B.lelle ifi 2-2 Horváth István A bajnokság állása: I.Toponár 6 3 3­8- 4 9 2. Balatonkeresztúr 6 4­2 19- 6 8 3. Tab 6 4­2 11- 9 8 4. Lengyeltóti 6 4­2 6- 5 8 5. Nagybajom 6 3 2 1 6- 6 8 6. Taszár 6 3­3 11- 5 6 7. Csokonyavisonta 6 3­3 11-11 6 8. Somogysárd 6 2 2 2 7- 7 6 9. Juta 6 2 1 3 11- 9 5 10. K. Gazdász 3 2­1 6- 5 4 11. Balatonlelle 3 1 2­4- 3 4 12. Lakócsa 6 2­4 5-16 4 13. Balatonszárszó 5 1 1 3 2- 5 3 14. Csurgó 6 1 1 4 5-10 3 15. B.szentgyörgy 5 1 1 3 4-12 3 16. Szülök 4­1 3 5- 8 1 Új sportágak az olimpia műsorán A Nemzetközi Olimpiai Bi­zottság Végrehajtó Bizott­sága monte-carlói ülésén fon­tos döntéseket hozott. Esze­rint az 1996-os atlantai nyári olimpia műsorába bekerül a női labdarúgás, a strandröp­labda — ez egyelőre csak ideiglenes jelleggel — és a mountain-bike. A NOB VB döntése értel­mében a jövőben 17 naposak lesznek a játékok, ugyanis a megnyitó ünnepséget egy nappal előbbre hozták, tehát azt nem szombaton, hanem pénteken tartják meg. így már az első szombat is teljes ver­senynappá válhat, s várha­tóan 6-8 számban győztest is avatnak. Kamatmentes hitelakció a Renault kaposvári kereskedőjénél! Az akcióban minden Renault modell kapható. Látogasson meg bennünket! Nyitva tartás: hétfő-péntek 7.30-tól 16.30-óráig, szombat 9.00-12.00-ig 0% kamat! Ez a lehetőség szeptember 30-ig tart, használja ki! Renault Autószalon Törekes Kaposvár, Iszák u. _ ______ T el.: 82/319-400 RENAULT (19457) ÉLMÉNY VELE ÉLNI