Somogyi Hírlap, 1993. augusztus (4. évfolyam, 177-202. szám)

1993-08-16 / 190. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1993. augusztus 16., hétfő Labdarúgó NB I Bentragadt a rajtnál a Bányász Gécsek Tibor bronzérmes Békéscsabai Előre FC-Siófoki Bányász 2-1 (2-0) Siófok, Bányász-stadion, 6000 néző. V.: Stamler (Vad, Vavika). Békéscsabai Előre FC: Baji — Szenti, Usmajev, Fabuja — Mracskó, Árgyeián, Vancsa, Dávid, Váczi — Szarvas, Kul­csár. Edző: Pásztor József. Siófoki Bányász: Bíró — Keszeg, Bimbó, Barna, Tóth — Jenei, Meksz, Kovács, Ki­rály — Fischer, Hausner. Edző: Pusztai László. Csere: Haunser helyett Kirch mayer a szünetben, Váczi helyett Fodor a 65., Ki­rály helyett Varsányi a 74., Szarvas helyett Zahorán a 88. percben. Sárga lap: Fabuja (Hausner felvágásáért) a 9., Árgyeián (talpalásért) a 62., Tóth (Fa­buja felvágásáért) a 78., Kul­csár (talpalásért) a 79. perc­ben. Szögletarány: 14-8 (7-6) a Siófoki Bányász javára. Nem a hazai szurkolók szá- jaíze szerint kezdődött a mér­kőzés, no meg a bajnokság. A hatodik percben Szarvas fejjel a felfutó Mracskó elé tette a labdát, aki 14 méterről jobb oldalról nagy erővel bombá­zott a bal felső sarokba. 1-0. Hosszas mezőnyjáték után a 28. percben Fischer nyolc­méteres kapu mellé szálló fe­jese jelentette az első emlí­tésre méltó hazai próbálko­zást. A 40. percben a hőség ellenére megfagyott a vér a hazai szurkolókban. Árgyeián tört előre a bal oldalon, majd keresztbevágta a labdát a tisz­tán felfutó Váczi elé, aki társá­hoz, Kulcsárhoz továbbított, s a csatár, miután átvette, egy­ből a bal sarokba küldte. 2-0. Szünet után közvetlen Fis­cher csúsztatott fejesét Király hét méterről egyből csúnyán mellé lőtte. Az 57. és az 58. percben előbb Jenei, majd Meksz lövése és Kovács fe­jese jelezte a hazaiak igyeke­zetét. Egy perccel később Tóth nagy bombája Árgyelánt terítette le, de a labda a kapu fölé került. A 69. percben szé­pített a Bányász: Meksz saját kapuja közelében szerzett egy labdát; Kirchmayert indította a bal oldalon egy meredek tá­madással, aki egy csel után laposan jól lőtte középre a labdát, s az érkező Fischer hat méterről azt egyből a kapu kö­zepébe vágta. 2-1. Idegenben gyors góllal kez­deni a legjobb, a leghatáso­sabb taktika, s hogy ez meny­nyire helyt álló, azt jól mutatta a mérkőzés. Egy jól koreogra- fált kontraakcióból született csabai vezetés után olyan nyugalom szállta meg a ven­dégeket, s tette idegessé a Bányászt, amely meghatá­rozta az első félidő menetét. A lendületbe jött csabai gépezet olajozottan működött, hagyta (volna) rohamozni a hazaia­kat, hogy aztán a felszabadult területen újabb akciókat indít­son. Ám a siófokiak kapkodni kezdtek, a vártnál kevesebbet mozogtak és átlátszó módon magas kapu elé ívelésekkel próbálták a jól fejelő Fischert megtalálni. A visszaigazolt csatár hiába igyekezett, a csabai védelem forgatagában magányosan, Szentitől gyö­törve nem igen tudta megját­szani a labdákat, már csak azért sem, mert Hausner tel­jesen passzív volt, s ráadásul a Bányász második hulláma is rendre magára hagyta őt. Szerencsés volt szünet után Kirchmayer becserélése. Tel­jesen megváltozott a kép, a siófoki támadógépezet lénye­gesen jobban működött, a vo­nalak mentén sikerült több­ször a csabai védelem mögé kerülniük. Jók: Baji, Usmajev, Szenti, Kulcsár, Szarvas. A Siófoki Bányászban Bimbó, Jenei és Kirchmayer mellett Meksz, il­letve Fischer igyekezete, s ez utóbbi gólja dicsérhető. Jutási Róbert További eredmények: Bp. Vasas-Fiába ETO 1-1 (0-0) Budapest, Fáy utca, 6000 néző. V.: Puhl. A győriek meglepték az át­szervezett Vasast: ők is sze­rezték meg a vezetést, s a fő­városiak csak büntetőből tud­tak egyenlíteni. Ezután mind­két csapat belenyugodott a döntetlenbe. Gólszerzők: Szenes (11-esből), illetve Mikóczi. Csepel-Kordax- Haladás VSE 2-0 (0-0) Szombathely, 7000 néző. V.: Pillér. A vendég csepeliek agresz- szív, gyors letámadásokkal lepték meg az újoncot; fe­gyelmezett csapatmunkájuk­kal rászolgáltak a győzelemre. Gólszerzők: Ács, Szekeres. Ferencváros-BVSC-Dreher 5-1 (1-1) Budapest, Népstadion, 20 000 néző. V.: Nagy L Bár a vasutasok szereztek vezetést, a Détári irányította Fradi-gépezet mozgásba len­dült, és mezőnyfölényét sike­rült gólokra váltania. A volt sió­Munkában a fehér mezes csabai védelem (Gerendássy Tamás felvétele) foki Kovács is két szép góllal mutatkozott be. Gólszerzők: Kovács 2, Al­bert, Lipcsei, Wukovics, illetve Mundi. MTK-PMSC-Fordan 1-1 (0-0) Budapest, Hungária körút, 2500 néző. V.: Varga L. Megismétlődött a tavaszi fővárosi pontosztozkodás: igaz, a fővárosiak a helyze­tek egész sorát puskázták el. Gólszerzők: Horváth (11-esből), illetve Azoitei. Debreceni VSC- Videoton-Waltham 2-1 (0-1) Debrecen, 5500 néző. V.: Varga S. Bár védelmi hibából veze­téshez jutott a Vidi, a rendkívül lelkesen játszó újonc együttes fordítani tudott. Gólszerzők: Gojan, Tóth Gy., illetve Varga E. EMDSZ Sopron-Újpesti TE 2-0 (2-0) Sopron, 9000 néző. V.: Tóth. A jelek szerint folytatódik az Újpesti TE vesszőfutása. Az NB I harmadik újonca, a Sop­ron önbizalommal telve, tu­dása legjavát nyújtva csak­nem végig ellenfele fölé kere­kedett. Gólszerzők: Borsos, Deák. A bajnokság állása: 1. Ferencváros 1 1­­5-1 2 2. Csepel-Kordax 1 1­­2-0 2 EMDSZ-Soproni LC 1 1­­2-0 2 4. Debreceni VSC 1 1­­2-1 2 Békéscsabai EFC 1 1­­2-1 2 6. MTK 1 ­1­1-1 1 PMSC-Fordan 1 ­1­1-1 1 Rába ETO 1 ­1­1-1 1 Bp. Vasas 1 ­1­1-1 1 10. Siófoki Bányász 1 ­­1 1-2­Videoton-Waltham 1 ­­1 1-2­12. Haladás VSE 1 ­­1 0-2­Újpesti TE 1 ­­1 0-2­14. BVSC-Dreher 1 ­­1 1-5­Kispest-Honvéd­­0-0­Vác-Samsung­­0-0­Megjegyzés: A Klspest-Honvéd-Vác FC-Samsung tv-mérkőzést ma 19.30 órakor játsszák. Sikeres strandröplabda Atádon A tornagyőztes Demeter-Károly duó szerez újabb pon­tot (Fotó: M. Soós György) Asztalitenisz NB I Nem sikerült a •> Kapos-Zselicnek Ideális körülmények között, remek hangulatban került sor a hét végén a megyei strand­röplabda-bajnokságra. A nagyatádi strandon hétágra sütött a nap, csábítóan hívo­gatta a hűlni vágyókat az úszómedence. A szervezők — a Somogy Megyei Testneve­lési és Sporthivatal, valamint a Somogy Megyei Röpabda- szövetség — nemcsak az idő és a helyszín kiválasztásában, hanem a lebonyolításban is remekeltek. Az immár máso­dik megyei strandröp­labda-bajnokságra kétszer annyian neveztek, mint tavaly. A férfiak — amatőrök és profik egyaránt — káprázatos lab­damenetekkel és leütésekkel csalogatták a nézőket a pálya szélére. A megyei strandröplabda­bajnokság végeredménye: Férfiak, profik: 1. Demeter György-Károly Róbert, 2. Ste­fik Csaba-Karmos Zoltán, 3. Kiss Zoltán-Zarka Péter. Férfiak, amatőrök: 1. Kar­iovi cs Péter-Boros János, 2. Gál Norbert-Hervai Tibor, 3. Torma Norbert-Földvári Pé­ter. Nők, amatőrök: 1. Sipos Andrea-Andricz Erzsébet, 2. Varga Judit-Poszovácz Orso­lya, 3. Kertész Gabriella-Jan- csik Tünde. Mint korábban hírt adtunk róla, szombaton Budapesten három férfi asztaliteniszcsapat úgynevezett helybetöltő mérkő­zéseket vívott az NB I „Alcso­portjában megüresedett helyért. Ott volt a Kapos-Zselic AC is — sajnos, sikertelen volt a próbál­kozásuk. Amint előre várható volt, a fel-, illetve a visszajutás sorsa a Kapos-Zselic AC-Kecs- kemét mérkőzésen dőlt el. Az át­igazolások során alaposan megerősödött kecskemétiek el­len drámai küzdelemben veszí­tett a somogyi csapat. Sokáig szoros volt az eredmény, majd 7:6 arányú kecskeméti vezetés­nél a bírók pontokat vettek el Révfytől, s ez megzavarta a csapatot. Miután csak a győze­lemig tartott a mérkőzés, 10:7-es kecskeméti vezetésnél véget ért a találkozó. Hiába verte ellenlábasánál nagyobb fö­lénnyel a pécsieket a kaposvári együttes, marad az NB I „B”-csoportjában. Eredmények: Kecskemét-Kapos-Zselic AC 10:7 Győz: Frank 3, Révfy 2, Szabados 1, valamint a Frank-Révfy páros. Kapos-Zselic AC­PEAC-Zöldért 10:0 Győz: Frank 2, Révfy 2, Szabados 2, Varga 2, vala­mint a Frank-Révfy és a Varga-Szabados páros. Varga János Csendes volt a leggyorsabb Harmadik alkalommal ren­dezték meg a hét végén a Deseda-átúszást, ahol a mindenre elszánt indulóknak öt kilométert kellett teljesíte­niük. A szép idő és a 22 fo­kos víz ellenére a vártnál ke­vesebben, csak huszon­egyen vágtak neki a távnak. A Vándormadár SC által szervezett verseny rajtja a tó kaposfüredi részénél volt, és hetven perc elteltével már megérkezett a leggyorsabb úszó a toponári strandra: az abszolút első helyet Csendes Norbert szerezte meg. A 15 esztendős kaposvári ver­senyző kilenc éve úszik a KASI-ban, emellett a Közgaz­dasági Szakközépiskola má- sodikas diákja. Takács KatalinéIső helyen végzett a hölgyek küzdelmé­ben. A kaposvári Munkácsy Mihály Gimnázium 15 éves ta­nulója — hét éve úszik, szintén a KASI-ban — nyolcvankét perc alatt úszta át a Desedát. A Somogyker-Deseda-át- üszás végeredménye: Férfiak: 1. Csendes Norbert 1,10:10, 2. Szigeti István 1,15:58, 3. Báli Péter 1,16:33. Nők: 1. Takács Katalin 1,22:10, 2. Fehérvári Ildikó 1,37:46, 3. Lábodi Laura 1,41:44 (mindannyian kapos­váriak). — Orosz — Amikor még együtt volt a mezőny (Fotó: Török Anett) A stuttgarti atlétikai világ- bajnokságon remekül szere­pelt Gécsek Tibor, a kiváló szombathelyi sportoló 79,54 méteres dobásával bronzér­met szerzett kalapácsvetés­ben. Tolnai és Ruck az élen Az Expressz-Első Szombat elnevezésű nemzetközi sakk­nagymester-verseny vasárnap a nyolcadik fordulójához érke­zett. Eredmények: Loginov (üzbég)-Szalánczy Emil 1-0, Jeric (szlovén)-Faragó Sán­dor 0-1, Fogarasi Tibor-Tol- nai Tibor döntetlen, Habibi (német)- Vadász László dön­tetlen, Ruck Róbert-Almási István 1-0. Az élcsoport ál­lása: Tolnai Tibor, Ruck Ró­bert 5,5-5,5 pont. Pelé Amerikában Az egykori brazil labdarú­gócsoda, a „fekete gyöngy­szem” Pelé és további szu­perklasszisok is részt vesznek azon a népszerűsítő körúton, amelynek során az Egyesült Államok 25 államát látogatják végig a közelmúlt és jelen ki­váló futballistái. Pelé és társai Bostonban kezdenek, és de­cember 19-éig folyamatosan utaznak. Pelé társaságában utazgatja végig a 36 amerikai várost az angol Geoff Hurst (az 1966-os világbajnokság hőse volt Angliában), a szin­tén brazil Rivelino, továbbá Anglia egykori legendás fut­ballkapusa, világbajnoka, Gordon Banks. A „maiak” képviseletében az amerikai válogatott két játékosa, Ver­mes Péter és Desmond Armst­rong szerepel, míg az 1991-es világbajnok amerikai női válo­gatott kiválósága, Michelle Akers-Stahl is szerelést ölt majd. Ausztria Lottó A Lottó Unió Kft tájékozta­tása szerint a 32. játékhét nye­rőszámai a következők: 4,11, 13, 17, 34, 40, a pótszám: 37. A Jókerszám: 236143. Továbbjutott a magyar röplabdaválogatott A Brazíliában 16 csapat részvételével zajló junior női röplabda-világbajnokságon a magyar válogatott legyőzte Bolíviát, s ezzel a 12 közé ju­tott. A találkozó végeredmé­nye: Magyarország-Bolívia 3-0 (8, 2, 3). Könnyedén, 46 perc alatt győzött a magyar vá­logatott a mezőny leggyen­gébb csapata, az oroszok he­lyén szereplő bolíviaiak ellen. A világbajnokságon ma sza­badnap lesz, majd keddtől már a legjobb négy közé jutá­sért lépnek pályára a csapa­tok. s TOTO 1. Soproni LC-Újpesti TE 2-0 1 2. Siófok-Békéscsabai EFC 1-2 2 3. Debreceni VSC-Videoton 2-1 1 4. Frankfurt-Bremen 2-2 x 5. Freiburg-Wattenscheid 4-1 1 6. Karlsruhe-Hamburg 2-0 1 7. K.lautern-M.gladbach 4-2 1 8. Leverkusen-B. München 2-1 1 9. Schalke 04-Dortmund 1-0 1 10. Wuppertai-Essen 0-0 X 11. Fortuna Köln-Chemnitz 0-1 2 12. St. Pauli-Rostock 2-4 2 13. Uerdingen-Meppen 1-0 1 A pluszmérkőzés: 14. BVSC-Ferencváros 1-5 2