Somogyi Hírlap, 1993. június (4. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-07 / 130. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1993. június 7., hétfő Labdarúgó NB II Labdarúgó NB III Kilátástalan helyzetbe került a Rákóczi Mohács FC-K. Rákóczi FC 1-0 (0-0) Mohács, 1200 néző. V.: Dr. Bozóki (Fazekas, Nagy II.). Mohács: Szabó - Kósa, Rumszauer, Burai, Kovács L - Becker, Kiss Gy., Tóth, Mar­tina (Rigó 85. p.) - Hánzs, Várda (Nagy E. 46. p.) Edző: Sziebert Imre. Rákóczi FC: Udvarácz - It- vás, Verlasevics, Mező (Szu- darikov 71. p.), Pintér - Vörös, Deme, Hanusz, Naubauer (Ruskó 62. p.) - Kiss, Szigeti. Edző: Petrók Viktor. Sárga lap: Kovács L. (45. p. lerántásért), Kiss F. (48. p. akasztásért). Kiállítva: Udvarácz (78. p.) 78 perc: Udvarácz a kitörő Hánzsot a 16-on belül buktatta. A játékvezető 11-est ítélt és Udvaráczot leküldte a pályáról. A büntetőt Rumszauer értéke­sítette. 1-0. Az első félidőben a nagy me­leg ellenére közepes Iramú, változatos • játék alakult ki. Egyik csapat sem tudott a má­sik fölé kerekedni. A kaposvá­riak kontratámadásai veszé­lyesebbek voltak. A Rákóczi­nak kétszer volt alkalma a gól­szerzésre, de helyzetei kima­TOTO 1. Diósgyőr-Rába ETO 0-1 2 2. Vác-Samsung-Ferencváros 1-3 2 3. Veszprém-Kispest 1-2 2 4. Uerdingen-1. FC Köln 0-0 x 5. VfB Stuttgart-Bremen 0-3 2 6. Bochum-Wattenscheid 3-1 1 7. Düsseldorf-Wolfsburg 1-2 2 8. Braunschweig-Duisburg 1-2 2 9. Rostock-Chemnitz 2-0 1 10. Wuppertal-Mannheim 4-3 1 11. Fiorentina-Foggia 6-2 1 12. Juventus-Lazio 4-1 1 13. Napoli-Parma 1-1 X Pluszmérkőzés: 14. Roma-Udinese 1-1 X radtak. A második félidő is a Rákóczi támadásaival folytató­dott, ekkor Szigetinek akadt helyzete, de ő is hibázott. A büntető — amelyet egy hazai szabálytalanság előzött meg — végleg megpecsételte a Rá­kóczi sorsát. Miután a Rákóczi ekkorra már a mindkét cseréjét kihasználta, Hanusz kénysze­rült a kapuba. A nagy tét — mindkét csa­patnál a kiesés réme — rá­nyomta bélyegét a mérkőzés színvonalára. A játékvezető szimpátiáját élvező hazai gárda érdemtelenül jutott,a két baj­noki ponthoz. A döntetlen job­ban megfelelt volna a látottak­nak. Jók: Rumszauer, Becker, Martina, Hánzs, illetve Verlase­vics, Pintér, Hanusz, Szigeti. Báli Attila További eredmények: Haladás-BKV Előre 0-1 Tatabánya-Dunaferr 0-3 Paks-Szekszárd 1-1 Dorog-ESMTK 0-0 ZTE-Sopron 0-2 Nagykanizsa-Sabaria 2-0 A Pénzügyőr-Ajka talál­kozó elmaradt, mert az ajkaiak sérülések és eltiltások miatt nem tudtak 11 embert kiállítani. A bajnokság állása: 1. Haladás VSE 2. Dorog 3. BKV Előre 4. Sopron 5. Szekszárd 6. Nagykanizsa 7. Sabaria-Tipo 8. Zalaegerszeg 9. Dunaferr SE 10. Mohács 11. Paksi Atom 12. ESMTK-Hun. 13. Tatabánya 14. Pénzügyőr 15. Rákóczi FC 16. Ajka Hungalu 28 16 8 4 41-15 40 28 11 13 4 42-22 35 29 12 10 7 40-26 34 28 12 9 7 43-31 33 28 11 10 7 28-24 32 28 12 7 9 35-22 31 28 11 98 33-28 31 28 11 89 28-25 30 28 12 6 10 29-27 30 28 10 6 12 25-40 26 28 8 9 11 34-38 25 28 9 6 13 26-45 24 28 6 11 11 35-43 23 28 6 9 13 29-41 21 28 8 5 15 29-44 21 27 3 6 18 26-56 12 Az elmaradt Pénzügyőr-Ajka mérkőzés nem szerepel táblázatunkban Bruguera és Graf nyert A hét végén befejeződtek Párizsban a francia nemzet­közi teniszbajnokság küzdel­mei. A női egyesben Steffi Graf pályafutása során szom­baton harmadszor lett francia bajnok. A döntőben 4:6, 6:2, 6:4 arányú győzelmet aratott a világranglistán hetedik ameri­kai Mary-Joe Fernandez ellen. A férfiak fináléjában a tize­dik helyen kiemelt spanyol Sergi Bruguera a címvédő amerikai Jim Couriert verte 6:4, 2:6, 6:2, 3:6, 6:3 arány­ban. Szomorú somogyi hétvége A fehér mezes Nagy (K. Gazdász) fejeli el a labdát kisdorogi ellenfele eló'l (Fotó: Csobod Péter) Komló-Barcs 2-0 (1-0) Barcs, 500 néző. V.: Lubas- tyik. Komló: Ádám — Miklós, Vi- rovácz, Halász, Priol (Lukács), Dömény, Stemler, Béres (Schweitzer), Jelena, Szat­mári, Tallósi. Edző: Kovács Lajos. Barcs: Szlovák — Tóth, Somogyi, Hajmási A., Man- gult, Nagy, Papp Á, Papp T., Kapronczai (Szabó), Minor, Hajmási B. (Laklia). Edző: Duschák István. Gólszerzők: Jelena (39. p., 18 m-es lövés, 81. p., 8 m-es fejes). Kiállítva: Papp T. (70. p., a második sárgalap után). Tapogatódzó játékkal kez­dődött a mérkőzés: jobbára a két 16-os közt folyt a játék, a kapuk nemigen forogtak ve­szélyben. A második játék­részben kitámadott a Barcs, de nem ment a góllövés. Jók: Virovácz, Jelena, Szatmári, il­letve Papp Á., Minor. Komló ifi-Barcs SC ifi 8-0 Kelemen Géza Kisdorog-K. Gazdász 3-1 (1-1) Kaposvár, Gazdász-pálya, 100 néző. V.: Georgiou. Kisdorog: Kiss — Endeli (Stökler), Horváth P., Varga, Vecsei, Jámbor, Takács, Bo­ros, Mácsik, Sörös (András), Vörös. Edző: Horváth Péter. K. Gazdász: Kovács — Nagy, Szabó /., Novák, Decsi, Szabó Z. (Buni), Szabó G., Kern, Hochecker (Horváth), Richter, Óvári (Szekeres). Edző: Szabó Ferenc. Gólszerzők: Szabó G. (11 p., 8 m-es lövés), Vecsei (32. p., 20 m-es lövés), Horváth P. (66. p., 17 m-es szabadúrá- gás), Vörös (90. p., 17 m-es lövés). Kiállítva: Novák (61. p., a második sárgalap után), Horváth P. (70. p., a kitörő já­tékos akasztásáért). Jól kezdett a Gazdász, és már a 11. percben megsze­rezte a vezetést. Ezután visz- szaesett a kaposvári együttes, s a félidő közepén sikerült egyenlíteni a vendégeknek.A második játékrészben veze­tést szerzett a Kisdorog. A Gazdásznak több lehetősége is lett volna az egyenlítésre, de ehelyett az utolsó percben bebiztosította győzelmét a Kisdorog. Jók: Vecsei, Endeli, Varga, Boros, ill. Nagy, Decsi. Gazdász ifi-Kisdorog ifi 6-2 Schmidt Csaba Fonyód-Beremend 0-0 Fonyód, 700 néző. V.: Osz- termajer. Fonyód: Gyenes — Horváth /., Horváth II., Kerecsényi, Szajcz, Palkovics, Koszics, Pi- tonya, Nagy, Boda, Horváth III. Edző: Deákvári Antal. Beremend: Hatala — Bábli, Jákl, Müller G., Müller K., Dár­dai (Horváth), Weiner, Illés, Szabó (Zalka), Fülöp, Ónodi (Sztyipánovics). Edző: Dárdai Pál. Az első félidőben többet támadtak a vendégek, azon­ban nem tudták Gyenes kapu­ját bevenni. A második játék­részben aztán rákapcsoltak a hazaiak, de egymás után „puskázták el” számtalan gól­helyzetüket. A látottak alapján a döntetlen igazságos. Jók: Kerecsényi, Palkovics, Pitonya, Boda, illetve Dárdai, Illés, Fülöp. Fonyód ifi-Beremend ifi 0-0 Tolnai Attila K. Honvéd-Balatonlelle 4-3 (3-1) Balatonlelle, 150 néző. V.: Loppert. * K. Honvéd: Ferencz — Ki­rály, Takács, Buzsáki, Köves, Borsos, Koródi (Kiss), Nagy (Bene), Bíró (Szentkirályi), Tóth, Bozsolik. Edző: Köves László. Balatonlelle: Majzlinger — Brettner, Glatz (Vári), Rab, Májer (Kötél), Czubelacz, György, Lipcsik, Csirpák, Ko­roknál (Giurgiu), Szilágyi. Edző: Frenkó László. Gólszerzők: Tóth (25. p., 5 m-es gurítás), Bozsolik (33. p., 3 m-es lövés, 36. p., 5 m-es lövés), Csirpák (43. p., 5 m-es fejes, 60. p., 16 m-es lövés), Tóth (53. p., 5 m-es lövés), Szilágyi (88. p., 11-esből). Meglehetősen álmosan kezdett mindkét csapat. A Honvéd ébredt fel előbb, és percek alatt háromgólos előnyre tett szert. A hazaiak­nak a félidő utolsó előtti per­cében sikerült szépíteniük. A második játékrészben teljesen új csapatok léptek pályára. A hazai együttes ekkor többet támadott, sok helyzetet alakí­tott ki, és a végén szorossá tette a mérkőzést. Jók: Bu­zsáki, Köves, Bozsolik, illetve Majzlinger, Csirpák. Szilvás József Bonyhád-Nagyatád 2-1 (0-1) Nagyatád, 500 néző. V.: Bata. Bonyhád: Bogaras — Szto- ics, Sebestyén L, Stumpf, Guzorán, Vendég, Balogh (Baumann), Palkó, Sebestyén Cs., Kiss, Pfeiffer. Edző: Lo- sonczi István. Nagyatád: Szabó — Papp (Loncsár), Kurdi, Vojkovics, Czink, Tóth (Kulcsár I.), Ritu- per, Kulcsár II., Kovács, Be­csei, Vékony (Kispeti). Edző: Bőzsöny János. Gólszerzők: Kiss (60. p., 11-esből, 71. p., 5 m-es fejes), Rituper (27. p., 5 m-es gurí­tás). Meglepetésre a nyílt sisak­kal játszó vendég bonyhádiak kezdett jobban. Ahogy telt az idő, úgy vette át fokozatosan a játék irányítását a Nagyatád, és sikerült is megszereznie a vezetést. Sőt, növelhették is volna előnyüket, azonban a félidő végén óriási gólhelyze­tet hagytak ki. A második 45 percben a jobban akaró ven­dégek előbb kiegyenlítettek, majd egy kontraakció végén megszerezték a győzelmet je­lentő gólt. Jók: Stumpf, Palkó, Kiss, illetve Vékony. Bonyhád ifi-Nagyatád ifi 4-3 Kereszthegyi István Marcali VSE-Bóly 1-0 (0-0) Marcali, 300 néző. V.: Le­hel. Marcali VSE: Horváth L. — Bozsó, Mészáros J., Borbély, Horváth V., Arany, Szántó (Rózsa), Gilitsch, Vékony, Gyurics, Fenusz (Virág). Edző: Béres Ferenc. Boly: Volcsányi — Göller, Katona, Macsi, Virág, Kirch­ner, Bauer (Káibl), Takács, Bíró, dr. Papp, Lajtai. Edző: Kresz László. Gólszerző: Fenusz (63. p., 6 m-es fejes). Bólyi támadásokkal indult a mérkőzés, de negyedóra el­telte után feljöttek a hazaiak, s két alkalommal is csak a ka­pufa mentette meg a vendé­gek kapuját a góltól. Szünet után nagyobb sebességre kapcsolt a Marcali, s megsze­rezte a vezetést. A gól után küzdelmes mezőnyjátékot lát­hatott a közönség, de az eredmény már nem változott. Jók: Borbély, Mészáros, Gi­litsch, illetve Katona, Bíró. Boly ifi-Marcali VSE ifi 3-1 Ivusza István További eredmények: Pécsi VSK-Paksi SE 3-2 Letenye-Gerjen 3-2 A bajnokság állása: 1. Beremend 28 18 9 1 56-21 45 2. Komló 28 15 10 3 58-24 40 3. Pécsi VSK 28 14 8 6 44-29 36 4. Bólyi SE 28 10 12 6 39-33 32 5. K. Honvéd 28 9 13 6 31-32 31 6. Letenye 28 11 7 10 45-46 29 7. Nagyatád 28 10 7 11 50-44 27 8. Marcali VSE 28 8 9 11 34-32 25 9. Bonyhád 28 8 9 11 38-39 25 10. Kisdorog 28 9 7 12 36-42 25 11. Fonyód 28 8 9 11 31-44 25 12. Paksi SE 28 8 8 12 37-40 24 13. Barcs SC 28 8 8 12 35-46 24 14. K. Gazdász 28 9 6 13 33-52 24 15. Gerjen 28 8 6 14 38-58 22 16. Balatonlelle 28 3 8 17 31-54 14 Megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság Balatonföldvár-Csurgó 2-0 (1-0) Csurgó, 300 néző. V.: Pole- csák. Balatonföldvár: Kiss - Far­kas, Gulyás, Beleznai, Kovács, Élő (Grúber), Jäger (Pusztai), Takács, Ludézer, Samu, Szabó. Edző: Karasz János. Csurgó: Kollár - Pintér, Szá­lai, Hanusz, Szűcs (Bódis L.), Lein (Tamás), Polgár, Bogdán, Beke, Kovács T, Németh (Ko­vács G.). Edző: Bódis János. Gólszerzők: Jäger (25. p., közeli lövés), Samu (49. p., 5 m-es fejes). A megyei rangadón óvato­san kezdett mindkét csapat, a kapuk nem kerültek veszélybe. Az első védelmi hibát kihasz­nálták a vendégek és ettől kezdve magabiztosabban ját­szottak. A 47. percben egyen­líthetett volna a Csurgó, ám Beke 11 -est hibázott. Ezután a vendégek azonnal megszerez­ték második góljukat, és ezzel el is dőlt a mérkőzés. A hátra­lévő időben mindkét csapat­nak volt néhány veszélyes próbálkozása, de az eredmény már nem változott. A csurgói győzelmével már bajnok Föld­vár teljesen megérdemelten győzött. Jók: Takács, Belez­nai, Gulyás, illetve Szalai, Ha­nusz, Kovács T. B. földvár ifi-Csurgó ifi 5-2 Kiss Béla Somogysárd-Balaton- szárszó 1-0 (O-O) Balatonszárszó, 100 néző. V. Jusits. Amíg a hazai együttes bírta erővel, addig fölényben ját­szott. A helyzeteit azonban rendre kihagyta, egy alka­lommal pedig a kapufa men­tett. A vendégek a hajrában szerezték meg a győzelmet je­lentő gólt. Gólszerző: Bónay (öngól). Jók: Marits, Gábrics, Szulimán, illetve Petkes. Balatonszárszó ifi-Somogy- sárd ifi 2-2 Zsombok János Tab-Balatoni Vasas 7-1 (2-0) Tab. 300 néző. V.: dr. Csapó. Az idény legjobb játékát Bajnok a Balatonföldvár nyújtotta a hazai csapat, így győzelme ilyen arányban is megérdemelt, sőt, az ered­mény a vendégekre nézve hí­zelgő. Kiállítva: Peiler (B. Va­sas). Gólszerzők: Sztán (2), Érsek (2), Ladiszlai (11-es- ből), Németh, Szabó, illetve Horváth. Jók: Németh (a me­zőny legjobbja), Érsek, Ladisz­lai, Kovács, Szabó, illetve senki. Tab ifi-Balatoni Vasas ifi 2-0 Kruspér Sándor Taszár-Baiatonkeresztúr 6-0 (2-0) Taszár, 200 néző. V.: Zsob- rák. A végig mezőnyfölényben játszó taszári csapat jó játék- vezetés mellett megérdemel­ten szerezte meg a két bajnoki pontot. Kiállítva: Krénusz (Ba- latonkeresztúr) Gólszerzők: Nagy N. (4), Károlyi, Soly- mosi. Jók: Nagy N. (a mezőny legjobbja), Károlyi, Abramzov, Tóth, Czabula, illetve senki. Taszár ifi-Balatonkeresztúr ifi 3-3 Horváth István Lengyeltóti-Szulok 4-0 (0-0) Lengyeltóti, 400 néző. V.: Pálfy. Az első félidőben kiegyenlí­tett játékot láthatott a szép­számú közönség, a második negyvenöt percben nyújtott re­mek játékával teljesen megér­demelten szerezte meg a hazai csapat a győzelmet. Gólszer­zők: Táncsics (2), Hosszú, Va- csi. Jók: Héder (a mezőny leg­jobbja), Antal, Hosszú, Somo­gyi, Vacsi, Táncsics, illetve Kornai, Szőke, Kemény. Lengyeltóti ifiSzuiok ifi 5-2 Nagy Lajos Balatonszentgyörgy- Csokonyavisonta 4-1 (1-0) Balatonszentgyörgy, 150 néző. V.: Pápai. A hazai együttes a második félidőben nyújtott jó teljesít­ményével minden csapatré­szében felülmúlta a tartaléko­sán felálló vendégcsapatot. A látottak alapján ilyen arányban is megérdemelten nyertek a házigazdák a sportszerű ven­dégek ellen. Kiállítva: Sánta (Csokonyavisonta). Gólszer­zők: Furulyás (2), Ágoston, Gyapjas, illetve Sebestyén. Jók: Hegedűs, Lehel, Gyap­jas, Ágoston, Horváth, illetve Sebestyén, Csordás. Balatonszentgyörgy ifi­Csokonyavisonta ifi 2-1 Toronyi Árpád Nagybajom-Juta 2-1 (2-0) Nagybajom, 400 néző. V.: Pecsét. Az első félidőben gólhelyze­teikből a hazaiak kettőt értéke­sítettek, fordulás után a vendé­gek birtokolták többet a labdát, egyenlíteniük azonban nem si­került. Gólszerzők: Véber, And- ricz, ill. Gyurmán. Jók: Posta,. Tóth, Kolumbán, ill. Soós, Si­mon, Gyurmán, Stanics. Juta ifi-Nagybajom ifi 2-0 Andricz Zoltán Somogyszob-Somogy- tarnóca 6-1 (1-0) Somogyszob, 300 néző. V.: Tamás. A hazai csapat — a számára már tétnélküli mérkőzésen — fölszabadultan futballozott, és helyzeteit is jól kihasználta. A vendégek elképzelés nélkül játszottak, nehezen viselték el a súlyos vereséget. Kiállítva: Lóki (60. p., játékvezető meg­sértéséért), Luksics (80. p., két sárgalap). Góllövők: Bódis’ (2), Svigel (2), Hosszú, Kriprich, il­letve Kovács 11-esből. Jók: Hosszú, Pető, Fekete, Svégel, Bódis, illetve senki. Somogyszob ifi-Somogy- tarnóca ifi 2-1 Csiszár József A bajnokság állása: 1. Balatonföldvár 28 20 6 2. Lengyeltóti 3. Nagybajom 4. Csurgó 5. Somogysárd* 6. B.keresztúr 7. Szülök 8. Tab 10 10 9 8 9. B.szentgyörgy 28 10. Taszár 11. B.szárszó 12. Cs.visonta 13. Juta* 14. S.tarnóca 15. Balatoni Vasas 28 16. Somogyszob 28 9 6 7 9 8 5 6 4 4 6 4 5 2 70-25 46 6 60-28 40 6 52-32 40 6 53-30 37 6 43-34 34 9 61-46 32 8 35-34 30 11 37-36 26 13 35-44 26 13 36-42 25 12 29-48 24 12 28-37 23 15 34-47 20 18 28-53 16 18 24-55 14 19 23-57 13 A Juta-Somogysárd 0-0 mérkőzésen egyik csapat sem kapott pontot.