Somogyi Hírlap, 1993. június (4. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-21 / 142. szám

10 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1993. június 21., hétfő Balatonlelle után Barcs és a Gazdász is búcsúzott Egy kimaradt bonyhádi helyzet a Gazdász ellen (Fotó: Török Anett) Marcali VSE-Nagyatádi VSE 1-1 (1-1) Marcali, 500 néző. V.: Mol­nár J. Marcali VSE: Horváth L — Bozsó, Mészáros J., Gilitsch, Borbély, Horváth V. (Török), Arany, Palacskó, Rózsa (Szentes), Szántó (Lakos), Vékony. Edző: Béres Ferenc. Nagyatádi VSE: Patak — Lancsár, Vojkovics, Czink, Utasi, Kovács (Paulin), Kispeti (Kömpf), Vékony, Vecsei, Ri- tuper, Tóth (Csikós). Edző: Bőzsöny János. Gólszerzők: Vékony (14. p., 11-esből), Tóth (32. p„ 20 m-es lövés). Szépszámú közönség előtt a közepes iramú és színvo­nalú találkozón a két csapat igazságosan megosztozott a bajnoki pontokon. Jók: Mészáros J., Gilitsch, Borbély, illetve Patak, Utasi, Vojkovics. Béres Ferenc Fonyódi Petőfi SE-Komlói Bányász 2-1 (2-1) Fonyód, 400 néző. V.: Bá­nyai. Fonyódi Petőfi SE: Gyenes — Horváth B., Deákvári, Be- rentz, Lepenye (Palkovics), Boda (Bogdán), Koszics, Pi- tonya, Nagy, Kerecsényi, Hor­váth Cs. Edző: Deákvári Antal. Komlói Bányász: Ádám — Miklós, Virovics, Halász, Priol (Schweitzer), Dömény, Stem- ler (Kolesánszky), Béres (Lu­kács), Jelena, Szatmári, Tar- lósi. Edző: Kovács Lajos. Gólszerzők: Nagy (3. p., ak­cióból), Stemler (10. p., 17 m-es szabadrúgás), Deákvári (30. p., közeli fejes). Ünnepéllyel kezdődött a mérkőzés: már a harmadik percben megszerezték a ha­zaiak a vezetést. Ezután a többet támadó vendégcsapat szabadrúgásból egyenlített, de a félidő hajrájában a fo- nyódiak újabb gólt szereztek, s ezzel megszerezték mindkét bajnoki pontot. A második fél­időben számtalan gólhelyzetet „puskáztak el” a hazaiak, s így már nem változott az ered­mény. Ezzel sorozatban a 11 mérkőzésén is megőrizte ve­retlenségét a Fonyód. Jók: Gyenes, Deákvári, Ke­recsényi, Palkovics, illetve Dömény, Stemler, Ádám. Komló ifi-Fonyód ifi 4-1 Tolnai Attila Gerjen-Barcs SC 2-0 (1-0) Barcs, 800 néző. V.: dr. Ru- gási. Gerjen: Hornyák — Fodor, Andy (Kövesi), Viszmeg, Pusztai, Gyenis, Panghy (Ko­csis), Dienes, Lizák, Ignácz, Nagy (Fritz). Technikai igaz­gató: Pálfi Gábor. Barcs SC: Szlovák — Tóth, Somogyi, Hajmási A., Man- gult, Nagy (Laklia), Papp Á., Papp T. (Karsai), Kapronczai (Hajmási D.), Minor, Bolhói. Edző: Duschák István. Gólszerzők: Nagy (8. p., 8 m-es emelés), Pusztai (72. p., 13 m-es lövés). Hidegzuhannyal kezdődött a találkozó: a vendégek már a nyolcadik percben megsze­rezték a vezetést. Ezután ki­támadott a Barcs, de a vendé­gek kontrái mindig életveszé­lyesek voltak. A hazaiak pró­bálkoztak ugyan, de támadá­saikban nem sok elképzelés volt. A második félidőben sem változott a játék képe. Egy gyors kontrakcióból a Gerjen újabb gólt szerzett, és ezzel végleg megpecsételte a Barcs sorsát. A vendégek megér­demelten vitték el mindkét bajnoki pontot a barcsiak ott­honából. Jók: Fodor, Andy, Dienes, Ignácz, Nagy, illetve a Barcs csapatában nem akadt kie­melkedő teljesítmény. Kelemen Géza Beremend-Kaposvári Honvéd 3-2 (3-1) Beremend, 1500 néző. V.: Lerch. Beremend: Hatala - Müller K., Óbert, Dárdai (Illés), Müller G., Weiner (Horváth), Fülöp, Jaki, Bábli, Szabó (Valkai), Ónodi. Edző: Dárdai Pál. K. Honvéd: Tibai (Ferencz) - Király (Berecz), Buzsáki, Juhász, Borsos, Nagy G. (Ka­szab), Bíró, Nagy Cs., Köves, Bozsolik, Tóth. Edző: Köves László. Gólszerzők: Ónodi, Fülöp, Dárdai, illetve Bozsolik, Nagy Cs. Mindvégig egyenrangú el­lenfele volt a kaposvári csapat a már felsőbb osztályba jutott hazaiaknak, csakhogy ők 20 perc alatt (3-0-ra vezettek) el­döntötték a mérkőzés sorsát. Hiába hajráztak a lelkes hon­védok, erejükből már csak a szépítésre futotta. A mérkőzés lefújását követően bajnoki fesztivált rendeztek a dél-ba­ranyai községben. Jók: Bábli, Jákl, Fülöp, Ónodi, illetve Buzsáki, Bozso­lik, Borsos. Bonyhád-Kaposvári Gazdász 3-0 (2-0) Kaposvár, Gazdász-pálya, 250 néző. V.: Németh. Bonyhád: Bogaras — Szto- ics, Csordás, Stumpf, Guzo- rán, Vendég, Darabos, Palkó (Bauman), Balogh (Sebestyén L.), Kiss, Sebestyén Cs. Edző: Losonczi István. Kaposvári Gazdász: Ko­vács — Kern (Borbély), Szabó Z, Pálinkás, Novák, Smidth (Ónodi), Buni (Szekeres), Horváth Z, Hochecker, Óvári, Decsi. Edző: Szabó Ferenc. Gólszerzők: Kiss (5 m-es gurítás), Balogh (11 m-es lö­vés), Sebestyén Cs. (7 m-es gurítás). Alacsony színvonalú mér­kőzésen a hazai csapatot megbénította a tét nagysága: a vendég bonyhádiak szórvá­nyos ellentámadásai rendre gólt eredményeztek. A Gaz- dásznak még 11-esből sem sikerült szépítenie. Ezzel el­búcsúzott az NB III Dráva-csoporttól a kaposvári egyetemista csapat. Jók: Kiss, Sebestyén Cs., Csordás, illetve a Kaposvári Gazdász csapatában nem akadt kiemelkedő teljesít­mény. Schmidt Csaba Paksi SE-Balatonlelle SE 5-0 (2-0) Balatonlelle, 100 néző. V.: Béni. Paksi SE: Gróf— Bregovics (Hajpál), Sashegyi, Somogyi, Fábián, Horváth, Nagy, Bú­zás, Farsang (Ács), Porga, Radics (Kolarics). Edző: Papp Béla. Balatonlelle SE: Majzlinger — Brettner, Rab, Kötél, Májer (Riba), Czubelacz, György, Vári, Ósirpák, Koroknai (Giur- giu), Szilágyi. Edző: Frenkó László. Gólszerzők: Porga (40. p., 10 m-es lövés), Farsang (42. p., 3 m-es lövés, 60. p., 15 m-es lövés), Kolarics (70. p., 20 m-es kapáslövés), Búzás (72. p., 8 m-es lövés). Nagy lendülettel kezdett a vendégcsapat, de a hazaiak sikeresen verték vissza a tá­madásaikat. A félidő végén aztán két perc alatt két gólt szerzett a paksi együttes, s ezzel valójában el is döntötték a mérkőzés sorsát. A második félidőben a már felszabadul­tan játszó vendégek sorra ala­kították ki helyzeteiket, ame­lyekből újabb három gólt sze­reztek, és végül fölényes győ­zelmet arattak. Jók: Sashegyi, Somogyi, Farsang, illetve a Balatonlelle csapatában nem akadt kie­melkedő teljesítmény. Paks ifi-Balatonlelle ifi 5-0 Szilvási József További eredmények: Letenye-Kisdorog 1-2 PVSK-Bóly 1-1 A végeredmény: 1. Beremend 30 20 9 1 63-24 49 2. Komló 30 15 10 5 60-28 40 3. Pécsi VSK 30 14 9 7 47-34 37 4. Bólyi SE 30 11 13 6 43-35 35 5. K. Honvéd 30 9 13 8 34-37 31 6. Nagyatád 30 11 8 11 54-45 30 7. Letenye 30 11 7 12 47-51 29 8. Kisdorog 30 11 7 12 39-45 29 9.Fonyód 30 10 9 11 35-46 29 10. Paksi SE 30 9 9 12 43-41 27 11.Bonyhád 30 9 9 12 41-40 27 12. Marcali VSE 30 8 10 12 38-37 26 13. Gerjen 30 10 6 14 44-60 26 14. Barcs SC 30 8 9 13 36-49 25 15. K. Gazdász 30 9 6 15 33-58 24 16. Balatonlelle 30 4 8 18 33-60 16 Megyei f. osztályú labdarúgó-bajnokság Az NB III-as „tornádó” végigsöpört a megyén is Kiesett a Juta, a Somogytarnóca, a Somogyszob és a Balatoni Vasas Balatonföldvár-Lengyeltóti 5-3 (2-0) Lengyeltóti, 600 néző. V.: Zsobrák. Balatonföldvár: Ferenczi - Ludézer, Gulyás, Kovács, Farkas, Takács, Szabó (Élő), Samu, Jäger (Pusztai), Belez- nai, Gruber (Kersák). Edző: Karasz János. Lengyeltóti: Ángyán - Peru- sza (Sipos), Héder, Horváth, Hosszú, Antal, Misefa (Ke­serű), Nagy (Molnár), Vacsi, Garai, Táncsics. Edző: Nagy Lajos. Az erősen tartalékos hazai csapat a korán jött két sérülés után is becsülettel helytállt a bajnokcsapat ellen. Gólszer­zők: Samu (2), Ludézer, Be- leznai, Takács, illetve Tán­csics (2), Héder. Jók: Gulyás, Beleznai, Ferenczi, illetve Hé­der, Garai, Táncsics, Hosszú. Balatonföldvár ifi-Lengyeltóti ifi 5-1 Nagy Lajos Juta-Csokonyavisonta 3-3 (1-2) Juta, 200 néző. V.: Révész. Alacsony színvonalú, válto­zatos mérkőzésen a hazaiak szereztek vezetést, de a ven­dégek az első félidő végén már előnyhöz jutottak. A má­sodik félidőben fordítottak a hazaiak, de a győzelmet nem sikerült megszerezni, mert a 85. percben vitatható 11 -essel a vendégek egyenlítettek. Gólszerzők: Gyurmán, Lassú, Vörös, illetve Sebestyén, Mi- gács, Hornai. Jók: Soós J., Gyurmán, illetve Tóth, Ker­tész, Migács. Juta ifi-Csokonyavisonta ifi 3-0 Szabó Tibor Somogyszob-Csurgó 1-1 (1-0) Somogyszob, 300 néző. V.: Juhász. Az első játékrészt enyhe hazai fölény jellemezte. A 70. perctől — az egyenlítő gól után — a vendégek mezőnyfö­lénybe kerültek, kiegyenlíte- tebbé vált a játék. A mérkőzés igazságos pontosztozkodás­sal ért véget. Gólszerzők: Svégel, illetve Beke. Jók: Hor­váth, Pethő, Hosszú, Mohácsi, Bódis, illetve Tóth, Pintér. Somogyszobi ifi-Csurgó ifi 0-2 Csiszár József Taszár-Somogytarnóca 3-2 (0-1) Taszár, 300 néző. V.: Szentgyörgyi. A kiegyenlített első félidő végén előnyt szerzett a ven­dégcsapat. A második félidő­ben az emberhátrányban ját­szó hazaiak ellen újabb gólt ért el a Somogytarnóca. A Ta­szár óriási lelkesedéssel ve­tette magát a küzdelembe és 0—2-ről a maga javára fordí­totta a mérkőzést. Gólszerzők: Ambramzov (2), Czabula, il­letve Gelencsér, Hoffer. Jók: Ambramzov, Sugár, Károlyi, Tóth, illetve senki. Taszár ifi-Somogytarnóca ifi 10-0 Horváth István Somogysárd-Tab 2-1 (1-1) Tab, 400 néző. V.: Haran­gozó. Közepes színvonalú és jó iramú mérkőzésen a helyze­teit jobban kihasználó csapat nyert. A hazaiak nem érdemel­tek vereséget. Kiállítva: La- diszlai (Tab) 87. p., szövege­lésért. Gólszerzők: Pável T., Vancsura, illetve Németh. Jók: Pável T., Vancsura, Petz, il­letve Kurucz, Ijjas, Érsek. Kruspér Sándor Nagybajom-Balatonkeresz- túr 1-0 (1-0) Nagybajom, 500 néző. V.: Kovács J. Az első percekben rúgott hazai gól szinte bénítólag ha­tott a hazai csapatra. A ven­dégek az egész mérkőzés fo­lyamán többet birtokolták a labdát. A szép számú közön­ség nagy örömére az ered­mény nem változott, ami a Nagybajom második helyét je­lentette a megyei bajnokság­ban. Gólszerző: Récsei. Jók: Németh, Balogh Zs., Balogh J., Törő, illetve Horváth A., Ke­resztúri, Horváth G., Kozma. Nagybajom ifi-B.keresztúr ifi 0-1 Andricz Zoltán Felvételünk a Juta (sötét mez)-Csokonyavisonta találkozón készült (Fotó: Kovács Tibor) Balatonszentgyörgy-Bala- toni Vasas 7-1 (2-0) B.szentgyörgy, 100 néző. V.: Szűcs. A hazai csapat szépen bú­csúzott a bajnoki évadtól és a lelkes, sportszerű közönségé­től. A második félidőre sérülés miatt tíz főre fogyatkozott ven­dégcsapat sportszerűen küz­dötte végig a mérkőzést. Gól­szerzők: Farkas (5, ebből kettőt 11-esből), Ágoston (2), ill. Ba­kos. Jók: Mohr, Hegedűs, Le­hel, Takács, Farkas, Ágoston, ill. Bakos, Gipp, Horváth. Balatonszentgyörgy ifi-Bala- toni Vasas ifi 3-3 _ Toronyi Árpád Balatonszárszó-Szulok 2-2 (0-2) B.szárszó, 100 néző. V.: Si­pos. A két öreg harcos, Fiáth és Pintér búcsúmérkőzésén a Szülök ünneprontónak bizo­nyult, mert fél óra elteltével két góllal vezetett. Szünet után erősített a Szárszó, s helyze­tei alapján akár a győzelmet is megszerezhette volna. Góllö­vők: Túri, Reichert, illetve Alt- mann, Tarlósi. Jók: Bruner, Reichert, Túri, illetve Sütő, Kemény, Kovács J. B.szárszó ifi-Szulok ifi 3-0 Zsombók János A bajnokság állása: 1. Balatonföldvár 30 22 6 2 83-28 50 2. Nagybajom 30 20 4 6 54-32 44 3. Lengyeltóti 30 17 5 7 63-33 41 4. Csurgó 30 15 9 6 54-31 39 5. Somogysárd* 30 15 9 6 49-38 38 6. B.keresztúr 30 14 6 10 62-47 34 7. Szülök 30 11 11 8 41-39 33 8. B.szentgyörgy 30 12 4 14 43-49 28 9. Taszár 30 11 5 14 42-48 27 10. Tab 30 9 8 13 38-39 26 11. B.szárszó 30 9 8 12 32-51 26 12. Cs.visonta 30 7 10 13 31-48 24 13. Juta* 30 9 6 15 41-51 23 14. S. tarnóca 30 6 5 19 31-57 17 15. Somogyszob 30 4 6 20 27-62 14 16. Balatoni Vasas 30 4 6 20 25-63 14 A Juta-Somogysárd 0-0 mérkőzésen egyik csapat sem kapott pontot.