Somogyi Hírlap, 1993. május (4. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-24 / 119. szám

14 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1993. május 24., hétfő Labdarúgó NB I ííífjú v S xV ^ •> ■=■ •-: Hat hete veretlen a Bányász Siófoki Bányász - Diósgyőr 1-1 (1-1) Kovács József egyenlítő gólját ünnepli. Dohot a földön, Danes (6-os) tanácstalanul néz a partjelzőre (Fotó: Gerendássy Tamás) Siófok, 3500 néző. V.: Kiss G. (Vavika, Balajti). Siófoki Bányász: Bíró - Ke­szeg, Szabadi, Olajos - Jenei, Kovács /., Meksz, Barna, Ki­rály - Kirchmayer, Kovács J. Edző: Pusztai László. Diósgyőr: Dohot - Danes, Csizi, Szabó - Bém, Molnár, Máriási, Budai, Kiser - Szvisz- tun, Adzsojev. Edző: Sándor István. Csere: Király helyett Kámán a 60., Szvisztun helyett Subin a 70., Meksz helyett Elekes a 76., Adzsojev helyett Farkas a 89. percben. Sárga lap: Budai (30. p. Je­nei felrúgásáért), Máriási (46. p. labdaelrúgásért), Molnár (49. p. Kovács I. buktatásá­ért), Kovács J. (59. p. Csizi megrúgásáért), Adzsojev (70. p. reklamálásért), Jenei (72. p. a labda elrúgásáért), Bém (81. p. Kovács J. akasztáséért), Olajos (85. p. Kiser buktatá­sáért). Szögletarány: 8:3 (6:3) Siófoki rohamokkal indult a találkozó. A 4. percbenKirch- mayer baloldalról lőtte be la­posan középre a labdát, s a Kovács J. elől menteni igyekvő Danes az 5-ösről alig „bombázott” saját kapuja fölé. A 13. percben Meksz vezetett jobb oldalon támadást; a belül érkező Kovács J-t hozta hely­zetbe, aki estében 10 méterről kapu fölé lőtt. A 23. percben jött a hidegzuhany: egy ártat­lannak tűnő diósgyőri akció fu­tott a bal oldalon, Kiser a térfél közepén egy csellel lerázta Mekszet, majd laposan kö­zépre gurított a felfutó Máriási elé, aki váratlanul mintegy 35 méterről nagy lövést zúdított kapura, s a labda a meglepett és kissé későn eszmélő Bíró mellett a bal sarokban kötött ki. 0-1. Két perccel később Ki­rály akarta lemásolni Máriási gólját, ő húsz méterről szánta lövésre magát és labdája alig kerülte el a bal felső sarkot. A 40. percben az elemében levő Máriási ismét remek labdát tá­lalt Molnár elé, aki a jobb ösz- szekötő helyéről hatalmas bombát küldött a bal sarokra, de Bíró ezúttal jól zárta a szö­get, és egy reflexmozdulattal sikerült hárítania. A 45. perc­ben később egyenlített a Bá­nyász. Jobb oldalról csaknem a térfél közepéről Meksz vé­gezhetett el szabadrúgást: a labdát félmagasan küldte a kapu elé, ahol azt Jenei fejjel megcsúsztatta, s a védők közé bevetődő Kovács J-nek az ötösről sikerült a kapu jobb oldalába fejelnie. 1-1. Szünet után eseménytelen negyedóra jelteltével Kovács J.-t Csizi csak szabálytalanul tudta föltartani a kaputól 18 méterre. A szabadrúgást kö­vetően nagy tömegjelenet alakult ki a diósgyőri kapu elő­terében, de a labda rendre le­pattant a védőkről. Négy perc­cel ezután ismét csak nagy tű­zijátékot rendeztek a Bá­nyász-támadók a vendég ka­punál, de a változatlanul tö­mör védőfalban ezúttal is min­den kísérlet elhalt. A 90. percben Danes nagy erejű 17 méteres bombája — mely a kapu mellett zúgott el — zárta a találkozót. Kétségte­len, hogy ez a mérkőzés a tar­tozik oldalon a kétpontosok között volt felsorolva annak dacára, hogy mindenki tisztá­ban volt a kilencven perc ne­hézségeivel. Eszerint is ala­kult minden. A létükért küzdő borsodiak egyáltalán nem ijedtek meg, sőt időnként magabiztosan futballoztak. A hazaiak — ta­lán mert kissé elégedettek vol­tak eredményeikkel, vagy be­magyarázták önmaguknak, hogy felállt védelem ellen nem tudnak eredményesen ját­szani — eléggé visszafogot­tan szőtték támadásaikat. Já­tékukból hiányzott a tűz, tá­madásaikból az átütő erő. Szünet után nagyot esett az iram és a színvonal, bár a „kö­telező" támadásokat ezután is megvalósította a Bányász, de a végkifejleteknél éppen azok a plusszok hiányoztak, ame­lyek a korábbi sikereket meg­hozták. A tárgyilagosság kedvéért tegyük hozzá, hogy a vendé­gek helyzetüket feledve rend­kívül higgadtan, időnként ma­gabiztosan játszottak, a haza­iak lassú támadásszövésével élve, mindig időben vissza­zárkóztak, de ha a lehetőség úgy hozta, bátran mentek előre is. A Bányász — miután nem tett meg mindent — nem is szolgált volna rá a győze­lemre. A vendégek elsősorban tu­datos játékukkal, a töretlen lelkesedésükkel és nem For­tuna kegyéből vihették haza a számukra nagyon értékes pontot. Jók: Szabadi, Olajos, Barna, Kovács J., illetve Danes, Csizi, Bém, Máriási. Jutási Róbert További eredmények: Csepel-Kordax-Video- ton-Waltham 1-0 (1-0) Budapest, Csepel-stadion, 1500 néző. V.: Varga S. A hazaiak lelkes támadójá­tékukkal megérdemelt győ­zelmet arattak. A Video- ton-Waltham fáradt csapat benyomását keltette, semmi esélyük nem volt a pontszer­zésre. Gólszerző: Stefánov. Kispest-Honvéd FC-Nyír- egyházi FC 5-0 (2-0) Budapest, Bozsik-stadion, 5000 néző. V.: Bay. A végig jól játszó Kis­pest-Honvéd az öt gól mellett két kapufát is rúgott, és szám­talan lehetőséget „elpuská­zott”. Szinte végig a vendég nyírségiek térfelén pattogott a labda, csak elvétve jutottak el a hazaiak kapujáig. Ezzel a súlyos vereséggel nagyon ne­héz helyzetbe került a kiesés ellen küzdő Nyíregyháza együttese. Gólszerzők: Pisont 2, Ha­mar, Halmai, Kovács E. Ferencváros-Vasas-Smir- noff 1-1 (0-0) Budapest, Üllői út, 12 000 néző. V.: Nagy L. A most is gyengén játszó Fradi újabb pontot vesztett az otthonában. Gólszerzők: Fo­dor, illetve Claude. Békéscsabai Előre FC-Vác FC-Samsung 1-1 (1-1) Békéscsaba, 7000 néző. V.: Kurmai. A küzdelmes, de sok durva szabálytalansággal tarkított mérkőzésen a vendég váciak végig fölényben játszottak a sokáig' emberhátrányban lévő Békéscsaba ellen, de végül csak egy ponttal távozhattak a Viharsarokból. Kiállítva: Horváth B. (Bé­késcsabai Előre FC) a 14., Aranyos (Vác FC-Samsung) a 85. percben. Gólszerzők: Csató, illetve Répási (11-esből). Győri Rába ETO-Veszprém 3-0 (1-0) Győr, 8000 néző. V.: Hart­mann. A Rába végig nyomasztó fö­lényben játszott, a veszpré­miek csak védekezni tudtak. A mérkőzés egyetlen kérdése csak az volt, hogy vajon hány góllal nyer a győri csapat. Gólszerzők: Klausz, Pena, Pintér. PMSC-Fordan-B VSC-Dre- her 1-0 (0-0) Pécs, 4000 néző. V.: Ha­mar. A minden csapatrészében jobb Pécs megérdemelten szerezte meg mindkét bajnoki pontot a közepes iramú és színvonalú találkozón. Gólszerző: Medgyes. A bajnokság állása: 1. Vác FC 2. Kispest-HFC 3. Ferencváros 4. Békéscsaba 5. Videoton-W. 6. MTK 7. Rába ETO 8. Csepel-K. 9. Siófok 10. PMSC-Fordan 11. Vasas-S. 12. Diósgyőri FC 13. BVSC-Dreher 14. Újpesti TE 15. Nyíregyháza 16. Veszprém LC 27 16 7 4 43-23 39 27 16 5 6 47-26 37 27 16 3 8 42-26 35 27 11 11 5 40-29 33 27 14 4 9 38-31 32 26 11 78 45-33 29 27 9 9 9 35-34 27 27 10 6 11 25-30 26 27 9 7 11 32-34 25 27 10 5 12 31-33 25 27 6 12 9 27-30 24 27 7 9 11 25-38 23 27 8 6 13 24-32 22 26 4 11 11 26-36 19 27 3 12 12 15-34 18 27 5 6 16 21-47 16 Megjegyzés: az Újpesti TE-MTK mérkő­zés ma lesz 19 órakor. NB l-es tartalékbajnokság Siófoki Bányász-Diósgyőri FC 2-2 (2-1) Siófok, 200 néző. V.: Kéri. Siófoki Bányász: Brakszató- risz (Kovács) — Kenéz (Bé­res), Bognár, Németh — Ma­rozsán, Soós, Gombos, Kal­már, Horváth — Bojkovszky (Teplán), Halzov. Edző: Ta­kács József. Gólszerzők: Bojkovszky, Bognár, illetve Vitelki 2. A Siófoki Bányász csapatá­ból Bognár, Kalmár és Halzov játszott jól. Mérsékelt szereplés az RSG EB-n Mérsékelt sikerrel szerepel­tek a bukaresti ritmikus sport- gimnasztikai junior egyéni és felnőtt csapat Európa-bajnok- ságon a magyar versenyzők a junior egyéni összetett ver­senyben. A legjobb huszonhat közé csak Guba Mária került be, a 23. helyet szerezte meg. A főszerepet a bolgár ver­senyzők mellett a volt Szovje­tunió köztársaságainak spor­tolói játszották. Az aranyérmet a fehérorosz Olga Gontar ér­demelte ki. A kaposvári Ba­logh Orsolya 46. lett. Kikapott a Fotex-Veszprém Tegnap játszották Vesz­prémben a férfi kézilabda Ku­pagyőztesek Európa Kupája döntőjének első mérkőzését. A címvédő veszprémiek gyenge napot fogtak ki, így francia ellenfelük, az Olimpi- que Marseille Vitrolles 23-22 (11-11) arányban nyert. Olasz labdarúgó­bajnokság Az olasz labdarugó „A” liga vasárnapi 32. fordulójában Détári Lajos csapata az An­cona kétgólos győzelmet ara­tott. Az AC Milan pénteken idegenben 1-1-es döntetlent ért el a Cagliarival szemben; ugyanezt tette vasárnap a Mi- lant üldöző Internazionale. Ancona-Pescara 5-3 Bres- cia-Lazio 2-0 Fiorentina- üdinese 2-2 Genoa-Parma 1-1 Internazionale-Foggia 1-1 Juventus-Sampdoria 1-1 Napoli-Torino 1-1 Roma-At- alanta 2-2. Labdarúgó NB ti Elmaradt az atomcsapás Paksi Atom-Rákóczi SC 1-1 (0-0) Paks, 1000 néző. V.: Vajda (Kaibás, Kéri). Paksi ASE: Hujber - Erdé­lyi, Kolovics, Blatt, Gracza - Szabó B., Benedeczki (Bralt- ner 70 p.), Orosz, Márkus - Juhász, Kádár. Edző: Jakab Elek. Rákóczi SC: Udvarácz - Vörös, Verlasevics, Mező, Pintér - Csák, Deme, Hanusz, Neubauer - Kiss (Szudarikov 61. p.), Szigeti (Ruskó 70. p.). Edző: Petrók Viktor. Sárga lap: Csák (19. p. sza­bálytalan becsúszás), Verla­sevics (45. p. kezezés), Mező (65. p. gáncsolás). 59. perc: egy jobboldali sza­badrúgást Márkus íveit be, és a berobbanó Juhász 7 méter­ről élesen fejelt a jobb alsó sa­rokba. 1-0. 85. perc: Szudarikov ment el a jobboldalon, jól gurította be a labdát a felfutó Hanusz elé, aki 22 m-ről óriási gólt lőtt a TOTÓ 1. Ferencváros-Vasas 1-1 X 2. Békéscsaba-Vác-Samsung 1-1 X 3. Pécs-BVSC 1-0 1 4. Siófok—Diósgyőr 1-1 X 5. Bochum-1. FC Köln 0-0 x 6. Stuttgart-Mőnchengiadbach 3-2 1 7. Saarbrücken-Bremen törölve megállapított tipp 1 8. Genoa-Parma 1-1 X 9. Juventus-Sampdoria 1-1 X 10. Napoli-Torino 1-1 X 11. Roma-Atalanta 2-2 x 12. Bologna-Modena 2-1 1 13. Ternana-Pisa 3-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Remscheid-Leipzig 2-3 2 Hanusz lövése pontot ért jobb felső sarokba. 1-1. Jól előkészített pályán, ideá­lis labdarúgó időben kezdő­dött a mérkőzés. A vendég­csapat körültekintően szer­vezte meg a védekezését és kontratámadásokkal próbál­kozott eredményt elérni. Hul­lámzó volt a játék, egyik csa­pat sem tudott tartós fölényt kiharcolni. Az első félidőben mindkét oldalon két-két olyan lehetőség akadt, amely akár góllal is végződhetett volna. A második félidő elején a Rákóczi próbálkozott, s bár a bekapott gól kissé visszave­tette, de csak rövid időre. Tíz perc alatt rendezte sorait a kaposvári együttes és ezután ismét sorra vezette támadá­sait. Az egyik ilyen szép akci­óból született Hanusz hatal­mas egyenlítő gólja. Az egész mérkőzést véve alapul a Rá­kóczi nem játszott alárendelt szerepet és teljesen megér­demelten szerezte meg az egyik bajnoki pontot. Jók: Szabó B., Kádár, Márkus, il­letve Udvarácz, Mező, Csák, Hanusz. Báli Attila További eredmények: Tatabánya-Szekszárd PSE 2-2 Haladás VSE-Ajka Hungalu 4-1 Mohács-Pénzügyőr 1-0 Dorog-Sabaria- Tipo 1-1 Nagykanizsa-BKV Előre 0-0 ESMTK-Hun.-Sopron LC 1-1 £ Zaiaegerszeg-Dunaferr 2-0 A bajnokság állása: 1. Haladás VSE 26 16 7 3 41-14 39 2. Dorog 26 11 12 3 41-20 34 3. Szekszárd 26 11 9 6 27-22 31 4. BKV Előre 26 10 10 6 38-23 30 5. Zalaegerszeg 26 11 8 7 27-19 30 6. Sopron 26 10 9 7 38-29 29 7. Sabaria-Tipo 26 10 9 7 32-26 29 8. Nagykanizsa 26 10 7 9 32-22 27 9. Dunaferr SE 26 10 6 10 24-26 26 10. Paksi Atom 26 8 8 10 33-36 24 11. Tatabánya 26 6 11 9 35-39 23 12. Mohács 26 8 6 12 25-38 22 13. ESMTK-Hun. 26 8 5 13 22-44 21 14. Rákóczi FC 26 8 4 14 29-43 20 15.Pénzügyőr 26 5 9 12 24-38 19 16. Ajka Hungalu 26 3 6 17 24-53 12 Forma-1, Monacói Nagydíj Senna hatodszor győzött Monte-Carlóban Alain Prost korai rajtjával, „kiugrásával” kezdődött, és Ayrton Senna győzelmével fe­jeződött be a Forma-1 -es au­tós gyorsasági világbajnokság hatodik futama a Monacói Nagydíjért. A vasárnapi ver­seny egyik nagy vesztese azonban a német Michael Schumacher, aki a 33. körben vezető pozícióból kényszerült feladni a viadalt motorhiba mi­att. Prost miután „kiugrásáért” 10 másodperc büntetőidőt ka­pott, a 12 körben motorhiba miatt ki kellett állnia rövid időre. Mindennek ellenére a francia pilóta nagyszerűen versenyzett, és végül a ne­gyedik helyen érkezett célba. Prost kiállásakor vette át a ve­zetést Schumacher, és maga­biztosan haladt a győzelem felé, amikor motorjából füst tört elő, és így nem tudta foly­tatni a versenyt. A Benetton Ford újabb hibája csak mege­rősíteni látszik azt a hírt, amely az olasz Gazetta dello Sport címú újságban jfelent meg. Eszerint elképzelhető, hogy Schumacher rövid időn belül átszerződik a Willi­ams-Renault csapathoz. Miután két esélyes is mű­szaki problémákkal küszkö­dött, következett Ayrton Senna, aki az élre állt, és ezt a pozícióját meg is tartotta végig hatodik monte-carlói győzel­mét szerezve meg. A brazil versenyzőnek ez volt az idei sorozatban a harmadik, pálya­futása során pedig a 39. első­sége. A második helyen a brit Ayrton Senna Damon Hill ért célba, akinek édesapja ötször nyert meg a Monacói Nagydíjat. A harma­dik a Ferrarival versenyző francia Jean Alesi lett. A Monacói Nagydíj végered­ménye: 1. Ayrton Senna (brazil, McLaren-Ford),1:52:10.947 ó 2. Damon Hill (brit, Williams-Re­nault), 3. Jean Alesi (francia, Ferrari), 4. Alain Prost (francia, Williams-Renault), 5. Christian Fittipaldi (brazil, Minardi-Ford), 6. Martin Brundle (brit, Li- gier-Renault). A pontverseny állása: 1. Senna 42 pont, 2. Prost 37, 3. Hill 18, 4. Schumacher 14, 5. Blundell és J. J. Lehto 6-6. A márkák versenye: 1. Willi­ams-Renault 55 pont, 2. McLa­ren Ford 44, 3. Benetton Ford 19. r V ti 0 t II } V l 1f ?