Somogyi Hírlap, 1993. április (4. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-13 / 85. szám

14 SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 1993. április 13., kedd Az ötödik helyért játszhat a KKC KAPOSVÁRI KC-ALBACOMP SC 91-85 (46-41) Kaposvár, sportcsarnok, 500 néző. V.: Král, Missura. Kaposvári KC: Vojvoda (13), Venclovas (19/3), Ko­vács L. (20/9), Filipovics (18/3), Hoffmann (9/3). Csere: Kis S. (6), Bognár (4), Nagy I. (2). Edző: Stickel Péter. Albacomp SC: Szizov (24), Trusin (25/3), Matus (2), Varga (14), Huber (4). Csere: Hegedűs (14/12), Makó (2), Garai (-), Sajni (-), Kovács Zs. (-). Edző: Vetési Imre. Kovács L. révén a kaposvári együttes szerezte az első ko­sarat, amelyet Vojvoda két duplája követett. Három perc­nek kellett ahhoz eltelnie, hogy a vendégek is a gyűrűbe találjanak. Közben Hubernak gyűlt meg a baja a kaposvári­akkal: előbb Filipovics, majd alig egy perccel később Voj­voda „takarta be”; le is kellett cserélni a fehérvári játékost. Ezután kiegyenlített játékot láthatott a közönség, a két csapat felváltva szerezte pont­jait. A KKC horvát centere, Fi­lipovics továbbra is a légtér ura volt: egymás után oszto­gatta a „takarókat”, majd gon­dolt egyet, s beszórt egy trip­lát. A félidő közepe felé egyre inkább elhúzott ellenfelétől a hazai együttes, s több mint 10 pontos előnyre tett szert, ame­lyet sokáig tudott is őrizni. Az utolsó percekben azonban ki­engedtek a kaposvári kosara­sok, s így az Albacomp SC-nek sikerült öt pontnyira ledolgoznia a hátrányát. A második játékrészben a vendég fehérvári csapat kez­dett jobban, s a 23. percben a csereként pályára lépő Hege­dűs triplájával sikerült egyenlí­teniük (50-50). Sőt, a vezetést is átvették: ekkor Vojvoda és Venclovas kosaraival tartotta a lépést a KKC. A legjobbkor jött Hoffmann hárompontos kosara, amire aztán néhány másodperc múlva érkezett Trusin válasza — szintén egy tripla formájában. Majd a já­tékrész közepén ismét csak a vendégek pillanatai következ­tek: zsinórban 10 pontot sze­reztek, amire képtelen volt vá­laszolni a hazai gárda. Két és fél perccel a találkozó vége előtt Kovács L. két hárompon­tos kosarával lett ismét egyenlő az állás (82-82), de Hegedűs triplája gyorsan lehű- tötte a kedélyeket. Majd ismét csak a végig jól játszó Kovács L. lépett elő főszereplővé: 70 másodperccel a mérkőzés végét jelző dudaszó előtt két jó büntetőjével átvette a veze­tést a Kaposvári KC (87-85), majd Hoffmann kosara végleg megpecsételte a vendégek sorsát. Az utolsó másodper­cekben a litván Venclovas újabb duplája pedig már csak hab volt a tortán. Ezzel a Kaposvári KC 2-0 arányban nyerte az Albacomp SC elleni „párviadalt”, s — mi­után a Csepel SC is szintén másodszor győzte le a Video­tont — így a továbbiakban az ötödik helyért játszhat a Cse­pellel. Jók: Kovács L, Venclovas, Filipovics, Vojvoda, illetve Szizov, Trusin. — Fenyő — Visszavágott a Tungsram Kaposvári Tungsram- Szolnoki VM 3-1 (5, -10, 7, 3) Szolnok, 50 néző. V.: Hor­váth, Gulyás. K. Tungsram: Sántosiné, Herczeg, Zalavári, Ónodi, Varga, Csepregi. Csere: Ma- gyarné, Tuba, Grúsz. Edző: Simonná Kutas Rita. Szolnoki pontokkal kezdő­dött a találkozó, de aztán egy jó támadásbefejezés után be­indult a kaposváriak gépezete is. A szolnokiak időkéréssel és cserékkel igyekezték lefékezni a kaposváriakat, ám sikertele­nül. Nyomasztó fölénnyel nyerte a játékrészt a Tungs­ram. A második játszmában — bár a kaposváriak szerezték az első pontokat — a lendületbe jött hazaiaknak sikerült kie­gyenlíteniük. A következő két játékrészben a somogyiak ott folytatták, ahol az elején félbe­hagyták. Fegyelmezetten és jól játszott a csapat, s nem enged­ték szóhoz jutni ellenfelüket. Sikerült tehát Tungsramnak visszavágnia, hisz mint emlé­kezetes, a szolnokiak Kapos­váron győzték le a somogyi együttest. A Tungsram újabb lépést tett a jó helyezés eléré­séhez. A csapatnak nem volt gyenge pontja, lelkesedéséért, küzdeni tudásáért mindenki el­ismerést érdemel. A jól játszó csapatból is kiemelkedett Herczeg, Sántosiné és Zala­vári teljesítménye. Molnár István Labdarúgó NB II Dunaferr-K. Rákóczi FC 0-0 Dunaújváros, 600 néző. V.: Kiss B. (dr. Bozóky, Gergely). Dunaferr SE: Bita - Ma- sinka, Jávorka, Halász, Dudás - Hódosi, Horváth Cs., Szauer (Lehota, 57. p.) - Török, Torma (Andriska, 57. p.), Szendrei. Edző: Andriska Vil­mos. Rákóczi FC: Udvarácz - Göbölös, Verlasevics, Itvás, Pintér (Vörös, 27. p.) - Neu­bauer, Deme, Hanusz, Ador­ján - Szudarikov (Gilitsch, 82. p.), Ozsváth. Edző: Petrók Viktor. Sárga lap: Szudarikov (44. p., labdaelrúgásért), Szauer (49. p., durvaságért), Göbölös (77. p., durvaságért), Deme (84. p., akasztásért), Gilitsch (90. p., kezezésért). Gyér számú közönség előtt, mm : HE! Nem ment az éllovasoknak Lengyeltóti-Nagybajom 2-1 (2-0) Lengyeltóti, 400 néző. V.: dr. Csapó. Lengyeltóti: Ángyán - Hor­váth Z., Héder, Antal, Hosszú, Perusza (Gazdag), Luka, Ga­rai, Somogyi, Vanya, Tán­csics. Edző: Nagy Lajos. Nagybajom: Németh - Hor­váth, Balogh Zs., Szabó, Laki, Kovács (Véber II), Balogh J., Varga, Vécsei, Bertus, Véber I. Edző: Szigeti Géza. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzést láthatott a szépszámú közönség, Az első félidőben egyértelműen a hazai csapat játszott jobban, a második já­tékrészben kiegyenlített lett a játék. Végül a szervezetteb­ben játszó hazaiak megérde­melten szerezték meg a szá­mukra fontos két bajnoki pon­tot. Gólszerzők: Vanya, Antal, illetve Véber I. Jók: Horváth Z., Héder, Antal, Luka, Vanya, illetve Németh, Balogh Zs., Balogh J. Lengyeltóti ifi-Nagybajom ifi 0-8 Nagy Lajos Balatonszárszó-Taszár 1-0 (1-0) Balatonszárszó, 130 néző. V.: Sípos. Az első félidőben jól ját­szott, a másodikban jól küz­dött a Szárszó. A hazaiak egygólos győzelme megfelel a játék képének. Gólszerző: Túri. Jók: Kocsis, Szabó, Túri, Fiath, illetve senki. Balatonszárszó ifi-Taszár ifi 4—4 Zsombok János Csurgó-B.szentgyörgy 2-0 (O-O) Csurgó, 200 néző. V.: Bóna. Küzdelmes, kiegyenlített já­tékot hozott az első félidő. Szünet után fölénybe került a fiatal, jó erőkből álló és időn­ként nagyszerűen játszó Csurgó. A hazai csapat 11-est is hibátott. Gólszerzők: Beke, illetve Kovács G. Jók: Bogdán, Kovács T., Pintér, illetve Hor­váth J., Bíró. Csurgó ifi-B.györgy ifi 4-0 Kiss Béla Balatonkeresztúr-B. földvár 2-2 (2-1) Balatonkeresztúr, 250 néző. V: Cservölgyi. Kitűnő játékvezetés mellett jó iramú, élvezetes mérkőzést játszott a két csapat . Az ösz- szecsapás összképe alapján igazságos eredmény szüle­tett. Gólszerzők: Varga, Hor­váth G. (11-es), illetve Samu, Jáger. Jók: Varga, Horváth G., Keresztúri, Horváth I L., illetve Takács, Pusztai Samu. Balatonkeresztúr ifi- B. földvár ifi 1-1 Meretei János Somogytarnóca-Juta 5-3 (1-2) Somogytarnóca, 100 néző, V.: Jusics. Szép húsvéti ajándékkal lepte meg a hazai csapat saját szurkolótáborát. Ami eddig négy fordulón keresztül nem sikerült, most bejött: a jó me­zőnyjáték kitűnő helyzetki­használással párosult. A szin­tén remek támadójátékot pro­dukáló vendégcsapat jóvoltá­ból is végig izgalmas, jó iramú volt a mérkőzés. Gólszerzők: Felső (3), Fodor Potátics, jl- letve Horváth A., Horváth Á., Csikós. Jók: Horváth J., Potá­tics, Felső, illetve Horváth Á., Horváth A., Csikós. Somogytarnóca ifi-Juta ifi 1-7 Meszler József Tab-Somogyszob 2-0 (1-0) Somogyszob, 150 néző. V.: Polecsák. Változatos, jó iramú mérkő­zésen kitűnő játékvezetés mellett a vendégek két sze­rencsés góllal megfosztották a hazaiaklat a számukra létkér­dést jelentő két ponttól. A dön­tetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Gólszerzők: Kovács, Balázs. Jók: Kurucz, Kovács, Németh, Balázs, il­Az Albacomp SC két kiválósága, Trusin (7-essel) és Hege­dűs (takarva) megdöbbenve figyeli Filipovics húsvéti nyu- lakat megszégyenítő bakugrását Csobod Péter felvétele Az első pont idegenből hűvös, szeles időben, kemény talajú pályán kezdődött a mér­kőzés. A hazaiak próbálkoztak támadásokkal, de nem sok meggyőződéssel. A jól záró Rákóczi védelemnek nem okozott gondot, hogy ezeket már a kezdetben megakadá­lyozza. Az első félidő közepé­től a Rákóczi is vezetett ke­csegtető támadásokat, főleg Szudarikov, Neubauer és Ozsváth révén. Változatos já­tékkal ért véget az első félidő. A második játékrészben a Dunaferr nagyobb sebességre kapcsolt, de tudományuk csak a vendégek 16-osáig tartott. Ott a fegyelmezetten, szilár­dan játszó Rákóczi minden kezdeményezést csírájában elfojtott. Sőt, kontratámadá­sokra is volt erejük. A mérkő­zés legnagyobb helyzete a hajrában a vendégek előtt adódott. A Rákóczi teljesen megérdemelten hozta haza az értékes bajnoki pontot. Jók: Bita, Dudás, Hódosi, Török, illetve Udvarácz, Göbö­lös, Verlasevics, Adorján, Ne­ubauer, Szudarikov. Báli Attila További eredmények: ZTE-Pénzügyőr 2-0 Nagykanizsa-Paks 0-1 Tatabánya-Haladás 0-2 Sabaria-BKV Előre 1-5 Szekszárd-Sopron 2-1 Dorog-Mohács 3-2 ESMTK-Ajka 0-0 NB ll-es ifjúsági bajnokság: Rákóczi FC-Dunaferr 1-0 NB ll-es serdülőbajnokság: Rákóczi FC-Dunaferr 1-1 A sötét mezes Somogysárd biztosan nyert a Balatoni Va­sas ellen (Fotó: Kovács Tibor) letve Mohácsi, Fekete, Luk- szics. Somogyszob ifi-Tab ifi 1-6 Csiszár József Somogysárd-Balatoni Vasas 2-0 (O-O) Somogysárd, 200 néző. V.: Tamás. Végig sportszerű mérkőzé­sen az első félidő kiegyenlített volt. A második félidőben job­ban játszott, és megérdemel­ten szerezte meg a győzelmet a hazai gárda. Gólszerzők: Pável, Prukner L. Jók: Prukner G., Prukner L. , Maries, Sági, illetve Hegedűs, Gitt, Bakos, Horváth. Somogysárd ifi-Balatoni Vasas ifi 4-1 Vancsura Vilmos Szulok-Csokonya vison ta 0-0 Szülök, 200 néző. V.: Si­mon. Küzdelmes^ mérkőzésen i^aáéágos ^eredmény szüle”­tétt. A csapatok nem tudták kihasználni gólszerzési lehe­tőségeiket. Jók: Szőke, Tar- lósi, Németh I, illetve Bitó, Edesár. Szülök ifi-Cs.visonta ifi 1-3 Szakács József A bajnokság állása: 1. Balatonföldvár 20 14 4 2 47-18 32 2. Nagybajom 20 13 2 5 40-23 28 3. Csurgó 20 11 5 4 35-18 27 4. Lengyeltóti 20 12 2 6 38-23 26 5. Somogysárd 19 11 4 4 33-21 26 6. B.keresztúr 19 9 4 6 39-29 22 7. Tab 20 8 5 7 26-25 21 8. Szülök 20 7 6 7 20-20 20 9. B.szentgyörgy 20 8 4 8 24-30 20 10. Cs.visonta 20 6 7 7 22-22 19 11. B.szárszó 20 6 5 9 22-34 17 12. Juta 18 6 2 10 24-28 14 13. Somogytarnóca 20 6 2 12 21-34 14 14. Taszár 20 4 4 12 21-37 12 15. Balatoni Vasas 20 2 5 13 14-37 9 16. Somogyszob 20 2 5 13 11-38 9 A félbeszakadt B.keresztúr-Juta és Juta-Somogysard mérkőzések eredme- ‘ nyét fiem vettük figyelembe. Az ötödik mérkőzés dönt a fővárosban Vasárnap Zalaegerszegen játszották a férfi kosárlabda bajnokság elődöntőjének ne­gyedik mérkőzését. A ZTE-Heraklith 85-74 (44^0) arányban győzött a Tungs- ram-Honvéd ellen, így a pár­harc 2-2-re módosult. A min­dent eldöntő ötödik találkozót szerdán rendezik meg a fővá­rosban. Labdarúgó NB II A bajnokság állása: 1. Haladás 20 12 6 2 32-10 30 2. Szekszárd 20 11 4 5 24-18 26 3. Dorog 19 8 9 2 30-14 25 4. BKV Előre 20 9 5 6 33-21 23 5. ZTE 20 9 5 6 22-16 23 6. Sabaria 20 8 6 6 27-22 22 7. Dunaferr 20 9 4 7 20-21 22 8. Paks 19 7 5 7 28-23 19 9. Sopron 20 6 7 7 30-27 19 10. Nagykanizsa 19 7 4 8 19-20 18 11. ESMTK-Hun. 20 7 3 10 18-31 17 12. Tatabánya 19 5 6 8 26-32 16 13. Pénzügyőr 20 5 6 9 21-31 16 14. Mohács 20 5 6 9 16-29 16 15. Rákóczi FC 20 6 3 11 23-33 15 16. Ajka 20 3 3 14 19-40 9 Barcsi körzeti bajnokság A barcsi körzeti labda­rúgó-bajnokság 16. fordulójá­nak eredményei: Segesd- Szabás 4-1, Görgeteg-Kutas 0-0, Kálmáncsa-Háromfa 1- 2, Gyékényes-Beleg 3-0, Porrog-Bakháza 0-1, Dráva- tamási-Ötvöskónyi 0-6, Ta- rany-Darány 5-0. Az élcso­port állása: 1. Tarany 30 pont, 2. Gyékényes 25 pont, 3. Há­romfa 23 pont, 4. Görgeteg 22 pont, 5. Segesd 21 pont. KASI-ezüst a gyermekeknél... Zalaegerszegen ezúttal már 17. alkalommal rendezték meg a Kilián Kupa fiú gyermek röplabdatornát, amelyen hat csapat mérte össze egymás­sal a tudását. A fiú gyermek­torna végeredménye: 1. Kilián György iskola, Zalaegerszeg, 2. KASI, 3. Veszprém RC (Széchenyi iskola), 4. Tatabá­nya, 5. Dózsa György iskola, Dunaújváros, 6. Veszprém RC (Nagy László iskola). A külön- díjak közül egyet hoztak el a kaposváriak: a legjobb táma­dójátékosnak Ledniczky Ró­bertéivá lasztották meg. ... és a miniknél A Kilián Kupa keretében rendezték meg a fiú mini tor­nát is. A résztvevő 12 csapat ezúttal jubileumi, 15. alka­lommal lépett pályára. A so­mogyi színeket itt a Kaposvári Sportiskola négy csapata képviselte. A fiú minitorna végeredménye: 1. MALÉV SC, 2. KASI I., 3. Veszprém RC, 4. Zalaegerszeg, 5. KASI IV., 6. KASI II.,... 11. KASI III. Akárcsak a gyermekeknél, itt is egy különdíj jutott a kapos­váriaknak: Tóth Róbert, a KASI első csapatának játé­kosa kapott jó játékának ju­talmául különdíjat. TOTÓ 1. Nyíregyháza-Diósgyőr 0-0 x 2. Vác FC-Samsung-MTK 2-0 1 3. Bochum-Karlsruhe 2-2 x 4. Dresden-Saarbrücken ■ 0-0 x 5. Köln-Mönchengladbach 1-2 2 6. Frankfurt-Bremen. 3-0 1 7. Parma-Cagliari 3-1 1 8. Internazionale—Milan 1-1 X 9. Jutfentus-Torino 2-1 1 10. Cesena-Bologna 1-0 1 11. Reggiana-Ascoli 0-0 x 12. Chemnitz-Duisburg 4-1 1 13. Oldenburg-Hertha BSC 1-1 X Pluszmérkőzés: 14. Jena-Mannheim 1-0 1 ]