Somogyi Hírlap, 1993. március (4. évfolyam, 50-75. szám)

1993-03-29 / 73. szám

14 SOMOGYI HÍRLAP — SPORT 1993. március 29., hétfő Kosárlabda NB I 1 ■■ Röplabda NB I Siófoki győzelem hosszabbításban Siófoki Azulev Kerámia KE-MAFC 84-79 (37-39, 73-73) Siófok, Foki-hegyi iskola tornacsarnoka, 400 néző. V.: dr. Gencsev, Kovács Z. Siófoki Azulev Kerámia KE: Csarnai (16/12), Szafra- nov (16), Dodeusz (11), Szabados (-), Godena (21). Csere: Hajnics (5), Blau- mann (15/12). Edző: Kersák István. MAFC: dr. Forray (15/9), Bakonyi (6), Armaghani (19), Hon/áth J. (5), Gyerjugin (29). Csere: Tátos (5/3), Máthé-Barabássy (-), Wenczel (—). Edző: Lukács Sándor. Egyik csapat számára sem volt már tétje a mérkő­zésnek (a Siófoki Azulev Ke­rámia KE előtt már korábban bezárult az „Alcsoport ka­puja). Éppen ezért felszaba­dult, jó játékot vártak a Bala- ton-parti csapat hívei. Ehe­lyett kapkodó, görcsös tá­madásvezetéssel nyitott a hazai együttes és a fővárosi gárda egyaránt. A MAFC me­legedett be előbb, s az orosz „óriás”, Gyerjugin dupláival sikerült elhúzniuk (14-28). A vendég MAFC agresszív vé­dekezése sehogy sem ízlett Szafranovéknak. A 15. perc tájékán aztán „varázsütésre” elkezdett játszani a hazai együttes. Talán ekkor hitték el a siófoki játékosok, hogy nagynevű ellenfelük sem verhetetlen, a műegyetemis­tákat is hibázásra lehet kész­tetni. így aztán sikerült egyenlíteni (32-32). Igaz, az első félidő végére visszavet­ték a vezetést dr. Forrayék. A második játékrész ismét hibák tömkelegével indult, egyik fél sem tudott elhúzni. Néhány jól sikerült szerelés (Dodeusz, Godena) és sike­res dobáskísérlet (Szafra- nov, Godena, Blaumann) újra lendületbe hozta a haza­iakat. Megjött a közönség hangja is, s a 32. percben 58-51 -nél már nyilvánvaló volt: ezen az estén igenis le­győzhető a MAFC, mert játé­kosai közül többen is csak mérsékelt dobóteljesít­ményre képesek. Az idegen- légiósok azonban a hajrában „hátukra vették” a vendég- csapatot, így ismét döntetlen lett az eredmény. Sőt, egy perccel a vége előtt már újra náluk volt az előny (68-71). A nagy lelkesedéssel küzdő Azulev azonban nem hagyta annyiban a dolgot. Hosszab­bítást harcolt ki, s a ráadás öt percében még rátettek egy lapáttal a hazai játéko­sok. Űzték, hajtották ellenfe­lüket, állandó hibázásra kényszerítették őket, s Go­dena vezérletével a helyze­teket is biztos kézzel értéke­sítették. A MAFC elleni mérkőzé­sen látott vállalkozókedv és harcosság hiányzott a siófo­kiakból a korábbi, sorsdöntő összecsapásokon. Ez azon­ban mit sem von le a „papí­ron” jó erőkből álló MAFC le­győzésének értékéből. Jók: Csarnai, Szafranov, Dodeusz, Godena, Blau- mann, illetve Armaghani, Gyerjugin. Fónai Imre Az „A'-csoportba jutásért: Végeredmény: 1. MAFC 14 10 4 1273-1182 24 2. Debreceni Sl 14 10 4 1265-1250 24 3. H.vásárhely 14 8 6 1299-1235 22 4. Nagykörös 14 8 6 1168-1168 22 5. Dombóvár 14 7 7 1279-1234 21 6. Pécsi VSK 14 6 8 1313-1285 20 7. Siófok 14 4 10 1099-1209 18 8. Salgótarján 14 3 11 1119-1252 17 Megjegyzés: A Siófoki Azulev Kerámia KE és a Salgótarjáni KK a továbbiakban a 19-20. helyért játszik egymással (a mér- közéssorozat három győztes találkozóig tart). Kecskeméten is Honvéd-siker Kaposvári Honvéd-Kecskeméti Univer SE 88-70 (48-43) Kecskemét, 100 néző. V.: Balogh Z., Bernáth. Kaposvári Honvéd: Takács (6), Jakabfy (22), Balogh (4), Horváth (15/6), Kertész (14). Csere: Gulyás (6), Doma (21/6), Németh (-), Séra (-), Russai (-). Edző: Ékes Ta­más. Kecskeméti Univer SE: Fe­kete (12/6), Kenderes (8/3), Vasvári (28/12), Dorogi (3), Kálmán (13). Csere: Balta (6), Molnár (-). Edző: Bogárdi Já­nos. A feldobás után a vendég Honvéd szerezte meg a labdát, és szerezte az első kosarat. Ezután már nem is engedte ki a kezéből a vezetést egészen a találkozó végéig. Kertész, Jakabfy és Takács révén fe­gyelmezett játékkal sorra eredményesen fejezte be a támadásait a kaposvári együttes. A Honvéd váltott vé­dekezése ellen Vasvári néha 10 méterről próbálkozott ko­sárszerzéssel, s két ilyen triplá­jának köszönhetően lett szoro­sabb az eredmény az első fél­idő lefújásakor. A második játékrészben a már négy-öt „edző” által irányí­tott Univer SE kétségbeesett kísérletet tett a fordításra. Sike­rült 50-50-re felzárkóznia, de ezután a Honvéd valósággal legázolta ellenfelét; hat perc alatt 16 pontos előnyre tett szert. Gulyás és Jakabfy korlát­lan úr volt mindkét palánk alatt, Doma pedig szinte akkor do­bott kosarat, amikor csak akart. Az utolsó percekben még to­vább nőhetett volna a különb­ség a két csapat között, de a Honvéd ekkor már a biztos győzelemre játszott. A két já­tékvezető, Balogh Z. és Ber­náth ténykedéséről vagy jót, vagy semmit. Ezúttal talán ma­radjunk a semminél... Jók: Gulyás, Jakabfy, Ker­tész, Horváth, Doma, illetve Vasvári, Fekete, Kálmán. Ékes Tamás Kétórás csatában nyert a Tungsram Kaposvári Tungsram-Extrade SC 3-2 (-9,15,15, -13,21) Budapest, 50 néző. V.: Szekér, Huszti. Kaposvári Tungsram: Sán- tosiné, Herczeg, Zala vári, Csepregi, Ónodi, Varga K. Csere: Tuba, Magyarné, Grúsz, Lentai. Edző: Simonná Kutas Zita. A kölcsönös erőfelmérés után a kaposváriak szerezték meg az első pontokat. A haza­iak időkéréssel igyekeztek rendezni soraikat; később a vendég Tungsram is időké­résre — és cserére — kény­szerült, de az első játszma a hazaiaké lett. A második szettben tovább fokozódott az iram: forgás forgást köve­tett, egyik csapat sem tudott elhúzni ellenfelétől. Ezt a já­tékrészt végül nagy küzde­lemben, 29 perc alatt a kapos­váriak nyerték. A harmadik játszma hasonló volt az elő­zőhöz; szép labdamenetek és nagy, heves küzdelem után 25 perc alatt született meg az újabb kaposvári szettgyőze­lem. A folytatásban már nem­csak az ellenféllel, hanem a já­tékvezetők ítéleteivel is meg kellett küzdenie a kaposvári gárdának, s így sikerült egyen­líteniük a hazaiaknak. Az ötö­dik, mindent eldöntő játszmá­ban 8-4-es vezetéssel fordult a fővárosi csapat, de a Tungs­ram nem adta fel: a kaposvári játékosok nem ismertek elve­szett labdát, s ez meg is hozta a sikerüket. Óriási csatában, 21-19-re nyerték az utolsó játszmát. Több mint kétórás — 122 perces — mérkőzésen, ha­talmas küzdelemben született meg Budapesten a kaposvári siker. A Tungsram játékosai lelkesedésükért, fegyelmezett játékukért minden elismerést megérdemelnek. Különösen a csereként pályára lépő Tuba, illetve Zalavári és Csepregi játszott nagyon jól. Molnár István . ||ɧj Asztalitenisz NB MM Hazai pályán sem megy Gazsi Ildikón nem múlott, most is 3 győzelmet ő „szállí­tott” (Fotó: Kovács Tibor) Szekszárdi Húsos- Kaposplast 13:5 Győz: Zsemjye 4, Pata 3, Tihanyi 3, Hausz 2, valamint a Zsemlye-Pata páros, illetve Gazsi 3, Limbek 1, valamint a Gazsi-Alkonyi páros. Hazai pályán is (újfent) be­bizonyosodott, hogy a Ka- posplast csapata dr. Bolvári Katalin kiesését nem tudja pó­tolni: a rivális csapatok ellen egyszerűen képtelen nyerni, így volt ez most szombaton is a Szekszárdi Húsos ellen. Gazsi négy egyéni mérkőzése közül hiába nyert meg hármat, a többiek — Limbek, Rák és Alkonyi — képtelenek annyi mérkőzést összehozni, hogy legalább egy döntetlen össze­jöjjön. Az őszi jó szereplése révén a Kaposplastnak szerencsére még maradt annyi előnye, hogy — ha szerdán Kaposvá­ron legyőzi a KSI csapatát — a hatodik helyen zárja a baj­nokságot. Háttá István Bp. Postás SE- Kapos-Zselic AC 13:5 Győz: Németh 4, Pagonyi 3, Turbók 3, Gerold 1, valamint a Németh-Turbók és a Pago- nyi-Gerold párosok, illetve Frank 2, Révfy 2, Szabados 1. A BEK-ben a legjobb négy közé jutott Bp. Postás SE el­len eleve semmi esélye nem volt a kaposvári együttesnek. A várakozásnak megfelelően a két páros találkozó után már 2:0-ás vezetést szerzett a Postás. Az első két kört 3:1-re nyerte a vendég fővárosi együttes; a harmadik forduló 2:2-es döntetlennel zárult, míg a befejező, negyedik kör ismét csak a Postás 3:1 arányú győ­zelmével ért véget. így alakult ki végül a 13:5-ös vendégsi­ker. A nyolc háromjátszmás mérkőzés közül csak hármat sikerült megnyerniük a kapos­váriaknak, öt a vendégeké lett. Frank és Révfy végig jól ját­szott, de Szabados és Báli sem okozott csalódást. Varga János Elmaradt a meglepetés K. Építők-K. Közút-Strabag 6:2 (3955:3874) III. Azur Hotel Kupa nemzetközi kerékpáros verseny Steig Csaba Tarsoly 661-Pintér 664 Mándli 671-Gyürüsi 611 ifj. Horváth 652-Ládonyi 626 Láng 657-lllyés 671 Székelyi 641-Varga 654 Horváth 672-Mettner 646 Inkább a nagy küzdelem semmint a jó játék jellemezte a két kaposvári együttes ösz- szecsapását. Az utolsó dobá­sokig levegőben lógott a meg­lepetés, úgy látszott döntetlen lesz az eredmény. A hajrát azonban a házigazda Építő­sök bírták jobban, annak elle­nére hogy legjobb formában lévő játékosuk Székelyi rend­kívül gyenge utolsó nyolcvan dobást teljesített. Győzelmé­vel az Építők továbbra is ver­senyben van a Szuper Ligába kerülésért. Az ifjúsági mérkőzésen: K. Építők-K. Közút-Strabag Tarsoly Péter ismét pontot szerzett az Építőknek (Fotó: Csobod Péter) 4:0 (1263:1227) Tihanyi 639-Németh 616 Bodor 624-Csendes 611 Hász Mihály — Jó verseny volt, de sok­kal jobb is lehetett volna. Jö­vőre remélhetőleg egy „em­beribb” időpontot találunk, s akkor már az időjáráson semmi sem múlhat... — ösz- szegezte a III. Azur Hotel Kupa nemzetközi verseny ta­pasztalatait a Magyar Kerék­páros Szövetség képviselője. Valóban; akárcsak tavaly, az idén is főszereplővé léptek elő az időjárási körülmények. A nemzetközi verseny részt­vevői szombaton még csak viharos szelet, vasárnap vi­szont már jócskán havat is kaptak a nyakukba. A szombat délelőtti 14 kilo­méteres percenkénti indítású időfutamon — amelynek a győztese a Futurema-Expo Center Nagydíjat nyerte el — osztrák siker született: Pincz- ker kerekezett a legjobban Nagyberényben és környé­kén. Délután Siófok belváro­sában háztömb körüli kritéri- umverseny várt a mintegy hetven indulóra. A kerekesek hol hátszélben, hol az orkán erejű széllel szemben teker­tek, azaz igencsak próbára let­tek téve. Az első napi (Buda­örs és Siófok közötti országúti versenyen) győztes Steig Csabánál ezúttal sem volt gyorsabb. Rendkívül szoros küzdelemben előzte meg ve- télytársait, a 6-52. helyezettek között pedig különbséget sem lehetett tenni. Aki azt gondolta, hogy na­gyobb megpróbáltatás ezek után már nem jöhet, az téve­dett. Vasárnap sűrű hóesés­ben indították útjukra a befe­jező mezőnyverseny merész indulóit. A versenybíróság — végigjárva az eredeti Siófok — Andocs — Kaposvár — Bala­toniéin — Siófok útvonalat — úgy döntött, hogy valamit rövi­dít a távon. Arra azonban ők sem számítottak, hogy már Andocs előtt vissza kell fordí­tani a mezőnyt. Ott ugyanis több centis hó és ráadásul még hófúvás is „köszöntötte” a kerékpárosokat. így aztán a vártnál sokkal hamarabb visz- szatértek a siófoki víztorony­hoz. Biztos, hogy ezt senki sem bánta! Főleg Steig Csaba nem, aki ezúttal is elsőként ha­ladt át a célvonalon. A szolno­kiak válogatottja a fordító után nem sokkal vágott az élre, megelőzve az addig vezető Mihail Sutkót, aki nem bírta a harcot az „elemekkel”. Az újabb Steig-siker azt jelen­tette, hogy az összetett első­ség kérdése sem lehetett vi­tás. Négy szakaszból három­szor győzött Steig, egyértel­műen ő volt a nemzetközi ver­seny favoritja. A háromnapos versenyen öt fős csapat állt rajthoz siófoki színekben (Muzsi Zsolt, Rothmer Ákos, Erős Csaba, Kovács Krisztián és Radványi László), s közülük Muzsi sze­repelt a legjobban. II. szakasz, egyenkénti indí­tású időfutam verseny (a Futu­rema-Expo Center Nagydí­jért): 1. Werner Pinczker (Rád Union) 18:50,07, 2. Andreas Lauk (Szolnoki Cukorgyár) 19:18,21, 3. Kovács Gábor (Tipográfia) 19:24,88. III. szakasz, háztömb körüli kritérium verseny (a Siren Sa- niter Nagydíjért): 1. Steig Csaba (Szolnoki Cukorgyár), 2. Andreas Lauk (Szolnoki Cukorgyár), 3. Ollári Zsolt (BÁG), .1. 6-52. Muzsi, ... 57. Rothmer, ... 61. Kovács K., ... 64. Erős. IV. szakasz, országúti me­zőnyverseny (a Balatel Nagy­díjért): 1. Steig Csaba (Szol­noki Cukorgyár), 2. Andreas Lauk (Szolnoki Cukorgyár), 3. Mihael Csornij (Cse- pel-Schwinn), ... 8-33. Roth­mer, ... 40. Muzsi. Összetett verseny: 1. Steig Csaba (Szolnoki Cukorgyár), 2. Kovács Gábor (Tipográfia), 3. Andreas Lauk (Szolnoki Cukorgyár), ... 30. Muzsi, ... 48. Rothmer. — Fónai —