Somogyi Hírlap, 1992. november (3. évfolyam, 257-282. szám)

1992-11-09 / 264. szám

1992. november 9., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 Labdarúgó NB II Győzelem „sárgalázban” K. Rákóczi FC- Mohácsi FC 2-1 (2-0) Kaposvár, Rákóczi-pálya, 2000 néző. Vezette: Kéri (Horváth O., Hanacsek). Rákóczi FC: Udvarácz - Vörös, Horváth, Itvás - Göbö- lös, Deme, Hanusz, Adorján - Ozsváth, Szigeti, Neubauer. Edző: Fuisz János. Mohács: Szabó - Kosa, Új­vári, Kiss Gy.,Rigó - Nagy, Becker, Kovács, Martina - Varga, Várda. Edző: Sziebert Imre. Csere: Varga helyett Szo- mor a 46.,. Göbölös helyett Kiss F . a 65. percben. Sárgalap: Ozsváth (14. p. a labda elrúgásáért), Szigeti és Rigó (55. p. összeakaszkodá- sért), Deme (62. p. Kovács buktatásáért), Kiss F. (66. p. Martina akasztásáért), Becker (79. p. Szigeti gáncsolásáért). Kiállítva: Rigó (56. p. Ozs­váth felrúgásáért) 30. perc: Neubauer végez­hetett el szögletrúgást a balol­dalról. Fejmagasságban belőtt labdájára jól érkezett Horváth a hosszú oldalon, és éles fe­jessel küldte a labdát a jobb sarokba. 1-0. 45. perc: Adorján szabadrú­gása után az ellenkező olda­lon álló Ozsváthoz került a labda, ő magasan a kapu elé emelt és Szigeti, ellenfelétől szorongatva — a kapunak kissé háttal — a jobb sarokba fejelt. 2-0. 84. perc: Nagy vitte fel a labdát a balösszekötő helyén, két védőt is kicselezett, majd 14 méterről laposan lőtt a jobb sarokba. 2-1. Szigeti Csabát köszöntötték a hangosbemondón keresztül, aki hosszabb nagyatádi kitérő után tért vissza nevelőegyesü­letébe — mint később kiderült — sikerrel. A térfélválasztás annyiban volt kedvezőtlen a Rákóczinak, hogy támadóinak jutott az első félidőben a sikos, mély talaj. Ennek ellenére előbb Hanusz távolról, majd Neubauer nagy helyzetből a felső lécet találta telibe. A Rá­kóczinak nemcsak a mély ta­laj, hanem a vendégek ag­resszív védekezése és a pre­cízen alkalmazott lestaktikája sem ízlett. Fél órát kellett várni az első gólra, s csak ezután nyílt ki kissé a Dunapartiak védelme. Szünet után a mohácsiak megpróbáltak nyíltabb táma­dójátékkal előrukkolni, de eb­ben az időszakban nemcsak nekik, hanem a kontrázó ka­posváriaknak is számos hely­zete akadt. Szinte elképesztő, hogy milyen lehetőségeket puskáztak el Neubauerék. A mély talaj is sokat kivett a csapatokból, így egyre több szabálytalanság csúszott a já­tékba. Mitagadás, ez a talaj a mérkőzés vezetőjének sem „ízlett”, ő ugyanis mindkét fél terhére elég sokat tévedett, gyakran képtelen volt meg­ítélni, hogy mi írható a talaj és mi a szemben állók számlá­jára. Mind gyakrabban alkal­mazta a sárga lapot, bár vé­leményünk szerint a felét in­dokolatlanul osztotta ki. A ha­zaiak szerencséjére a vég­Szigetit szereli ellenfele a vendégkapu előterében (Fotó: Kovács Tibor) eredménybe nem volt bele­szólása, sokkal inkább a mo­hácsiaknak, akik egy védelmi hibát követő szépítő góljuk után a Rákóczi hátsó alakza­tának újabb megingását már nem tudták kihasználni. Bár a helyzetek alapján a kaposvá­riak rászolgáltak a győze­lemre, ám a mérsékelt tudás­ról számot adó Dunapartiak el­len ezúttal gólkülönbséget il­lett volna javítaniuk. Jók: Hor­váth, Deme, Szigeti, illetve Új­vári, Nagy, Martina. Jutási Róbert Utánpótlás mérkőzések: Mohács ifi-Rákóczi ifi 2-1 Mohács serd.-Rákóczi serd. 1-3 További eredmények: Sabária-Tipo-Nagykanizsa 1-0 Szekszárdi-Paksi Atom 2-1 Ajka-Pénzügyőr 3-0 ESMTK-Bauinvest-Dorog 0-0 Dunaferr-Tatabánya 0-2 BKV Előre-Haladás 0-0 Sopron-ZTE 0-0 A bajnokság állása: 1. Haladás 2. ZTE 3. Dorog 4. Tatabánya 5. Nagykanizsa 6. Paks 7. Sabaria 8. Szekszárd 9. BKV Előre 10. Sopron 11. Pénzügyőr 12. Dunaferr 13. Rákóczi FC 14. Mohács 13 8 4 1 24- 9 20 13 7 4 2 18- 9 18 13 5 7 1 21- 9 17 13 5 5 3 22-16 15 13 6 3 4 17-14 15 13 5 4 4 21-14 14 13 5 4 4 18-11 14 13 6 2 5 15-16 14 13 4 4 5 18-16 12 13 3 5 5 15-18 11 13 3 5 5 14-21 11 13 4 3 6 10-17 11 13 4 2 7 14-19 10 13 2 6 5 9-22 10 15. ESMTK-Bauinvest 13 4 1 8 11-23 9 16. Ajka 13 3 1 9 12-25 7 MIMIIm g Az atádiak sikere Bonyhádon Balatonlelle—K. Honvéd 2-1 (1-1) Kaposvár, 200 néző. V.: Sza- lóki. Balatonlelle: Majzlinger — Brettner, Rab, Glatz, Lipcsik György, Kötél, Koroknai, Cube- lacz, Szilágyi, Pusztai (Goirgiu). Edző: Frenkó László. Kaposvári Honvéd: Ferencz — Juhász, Takács, Prantner Nagy G. (Király), Nagy Cs., Ra­dies, Bíró, Matúz, Kollár, (Vé­szi), Kulcsár. Edző: Köves László. Góllövők: Kollár (4. p. 2 m-es lövés), Pusztai (78. p. 5 m-es lövés), Koroknai (83. p. 20 m-es kapáslövés). A kissé mélytalajú pályán gól­lal kezdtek a haziak. Ezt köve­tően érthetetlenül lefékezett a Honvéd és a vendég csapat át­vette a játék irányítását. Szünet után folytatódott a rutinos Bala- ton-partiak nyomása, miközben a hazai védők egyre többet hi­báztak. A lelleiek nemcsak kie­gyenlítettek, hanem egy jól elta­lált kapáslövésből a győzelmet is megszerezték. Meglepő volt a Honvéd lagymatag, lelkesedés nélküli, gyenge játéka. Jók: Ko­roknai, Szilágyi, Cubelacz, il­letve senki. Köves László Komló-Barcs 4-1 (4-0) Komló, 300 néző. V.: Os- termayer. Komló: Ádám — Miklós, Korcsmár, Priol, Tigi, Dömény, Schweiczer, Béres (Geisz), Je- lena, Szalmási, Ambrus (Pörs). Edző: Csordás István. Barcs: Szlovák — Tóth, Haj- mási, Pókos JLaklia) Mangult, Nagy, Papp Á., Bencsik, Minor, Kovács, Bolhói. Edző: Duschák István. Góllövők: Jelena (20. p. 10 m-es gurítás), Béres (34. p. 13 m-es lövés, 37. p. 18 m-es lö­vés), Szalmási (40. p. 15 m-es lövés), Tóth (65. p. 7 m-es lö­vés). A tartalékosán felálló barcsi csapat az első 20 perc nyomá­sát sikerrel elhárította. Ekkor egy ártalmatlan támadásból ve­zetést szerzett a Komló és az első félidő hajrájában szerzett 3 góllal eldöntötte a mérkőzést. A második félidőben a somogyi A leilei védő becsúszva szereli a Honvéd csatárát (Fotó: Kovács Tibor) csapat megpróbált fölzárkózni, de erejéből csak a szépítésre fu­totta. Jók: Miklós, Schweiczer, Béres, illetve Tóth, Laklia. Komló ifi-Barcs ifi 7-0 Kelemen Géza Beremend-Fonyód 2-1 (0-0) Beremend, 800 néző. V.: Lerch. Beremend: Hatala — Bábli, Jaki, Nim, Óbert, Dárdai, Veinert (Müller G.), Illés, Szabó (Müller K.), Cipánovics, Ónodi (Fülöp). Edző: Dárdai Pál. Fonyód: Gyenes — Lehel (Fucsik), Deákvári, Ferenc, Zámbori, Boda, Czigány, Pito- nya, Szajcz, Koszics, Horváth. Edző: Deákvári Antal. Góllövők: Müller K., Cipáno­vics, illetve Boda. Az első félidei fegyelmezetlen játék után a második félidei cse­rékkel azt játszotta a hazai csa­pat, amit tud. 76. percben Nim 11-est hibázott. Jók: Jaki, Bábli, Müller K., illetve Gyenes, Czi­gány. Szilvássy Csaba Bóly-Marcali 3-0 (2-0) Boly, 200 néző. V.: Pauer. Boly: Volcsányi — Nyíló, Fitt, Katona, Virág, Kirchner, Ta­kács, Macsi, Biró, Lajtai, dr. Papp. Edző: Kressz László Marcali: Horváth L. — Bozsó, Mészáros, Horváth V., Borbély, Virág K., (Urbán), Arany, Pa- lacskó (Virág B.), Vékony, Gyu- rics, Tóth Cs. (Rózsa). Edző: Béres Ferenc. Góllövők: Katona (8. p. 8 m-es fejesből), dr. Papp (32. p. 2 m-es fejesből), Biró (47. p. 1 m-es lövés). A hazaiak azonnal támadólag léptek fel, s gyorsan vezetéshez is jutottak. Ezután is ők irányítot­tak, s tovább növelték előnyü­ket. Szünet után is folytatódott a nagy bólyi fölény, mely további gólban mutatkozott meg. Ösz- szességében a harcosabb, lel­kesebb hazaiak magabiztos győzelmet arattak, a kapura ab­szolút veszélytelen alárendelt szerepet nyújtó vendégek ellen. Jók: Katona, Kirchner, Macsi, il­letve Mészáros. Marcali ifi-Bóly ifi 3-0 Ivusza István Nagyatád-Bonyhádi SE 2-1 (1-0) Bonyhád, 500 néző. V.: Bata. Nagyatád: Szabó — Maróti, Kurdi, Czink, Utasi (Vojkovics), Fekete, Fenusz, Gilitsch, Papp (Patak), Becsei, Vékony. Edző: Bőzsöny János. Bonyhád: Bogaras — Komá­romi, Stumpf, Sztics, Palkó (Vendég), Fiama, Kiss, Mészá­ros, Darabos, Bozolik, Pfeifer, (Guzorán), Edző: Losonczi Ist­ván. Góllövők: Vékony (15 p. kö­zeli fejes), Palkó (60. p 10 m-es lövés), Fenusz (83. p. 6 m-es fe­jes). Az első félidőben a széltől támogatott Nagyatád játszott jobban. A második játékrészben végig a vendégek térfelén folyt a játék, de a bonyhádi csatárok sorra elügyeletlenkedték helyze­tüket. A fegyelmezetten játszó nagyatádiak megérdemelten nyertek. Jók: Fekete, Czink, Vé­kony, illetve Palkó, Mészáros. Ifj. Fekete László Kisdorog-K. Gazdász 2-1 (0-1) Kisdorog, 200 néző V.: Czakó. Kisdorog: Kiss — Endeli, (Ta­kács), Debreceni, Stölkler (Törj), Varga, Horváth J., Horváth P., Mácsik, Boros, Schäffer (Abru- dán), Vörös. Megbízott edző: Horváth Péter. K.Gazdász: Malecz — Nagy (Puha), Szabó /., Kern, Hochec- ker, (Bunyi), Sugár, Szabó G., Balázs (Solymosi), Károlyi, Pin­tér, Óvári. Edző: Szabó Ferenc. Góllövők: Balázs (10. p. 18 m-es szabadrúgásból), Boros (49. p. közeli lövés), Debreceni (83. p. 17 m-es szabadrúgás). Nehéz talajon, rendkívül lel­kesen játszó hazai csapat vert helyzetből megérdemelten nyerte a mérkőzést. Jók: Debre­ceni, Horváth J., Boros, illetve Malecz, Kern. Kesjár Mihály További eredmények: Paks-PVSK 0-2 Gerjen-Letenye 0-0 A bajnokság állása: 1. Beremend 2. Pécsi VSK 3. Komló 4. Bonyhád 5. Letenye 6. K. Honvéd 7. Barcs 8. Boly 9. Nagyatád 10. Paksi SE 11. Marcali 12. K. Gazdász 13. Balatonlelle 14. Fonyód 15. Gerjen 16. Kisdorog 13 10 3 - 28-12 21 13 7 2 3 25-13 16 13 6 3 3 33-15 15 13 5 4 3 24-17 14 13 6 2 4 25-23 14 13 4 5 3 15-12 13 13 5 3 4 20-18 13 13 4 5 3 18-18 13 13 5 2 5 23-23 12 13 3 5 4 18-15 11 13 4 3 5 17-15 11 13 4 3 5 19-24 11 13 1 6 5 16-25 8 13 2 3 7 16-32 7 13 2 3 7 12-34 7 13 1 4 7 13-26 6 Szulokban labda helyett a játékvezetőt rúgták Bal a tonkeresztúr- Taszár 3-0 (2-0) Balatonkersztúr, 200 néző. V.: Král. Balatonkeresztúr: Horváth II. L. — Balogh (Kozma P.), Horváth I. L, Kozma L. (Bódis), Horváth A., Varga, Krénusz, Keresztúri, Gaál, Horváth G., Fülöp. Edző: Lázár József. Taszár: Tánczos — Somogyi, Mészáros, Erdős, Németh A., Molnár, Tóth, Kónya, Vadász (Németh T.), Fehér, Stikrád. Edző: Gyurkó József. Kitűnő játékvezetés mellett a lelkesen játszó hazai csapat telje­sen megérdemelt győzelmet ara­tott. A vendégeket a jól védő ka­pusuk mentette meg a nagyobb arányú vereségtől. Gólszerzők: Varga (2), Fülöp. Jók: Horváth II. L., Varga, Fülöp, Krénusz, illetve Tánczos, Németh A. B. keresztúr ifi-Taszár ifi 7-0 Andrásevits Zoltán Szulok-Lengyeltóti 2-1 (0-1) — félbeszakadt Szülök, 150 néző. V.: Bóna. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a vendégek nagy védelmi hi­bából szerezték meg a vezetést. A második félidőben a hazaiak egyenlítettek, majd a vezetést is megszerezték. Kiállítva: Kovács (Lengyeltóti) a 88. percben a part­jelző megsértéséért, Antal (Len­gyeltóti) a 88. percben belerúgott a játékvezetőbe. A történtek után a játékvezető lefújta a mérkőzést. Gólszerzők: Altmann, Angyal, il­letve Táncsics. Jók: Hornai, Sütő, Bencze, illetve Héder, Táncsics, Horváth. Lengyeltóti ifi-Szulok ifi 7-0 Szakács József Balatonföldvár-Csurgó 1-0 (O-O) Balatonföldvár, 200 néző. V.: Barna. A végig kemény és nagyiramú mérkőzésen a balatonföldvári csapatból remekül felkészült ven­dégek majdnem meglepetést okoztak. Végül is egy jól sikerült csere a hazaiak javára döntötte el a két pont sorsát. Gólszerző: Csá­pén. Jók: Németh, Varga, Ludé- zer, illetve Kollár, Bencze, Lein. B. földfvár ifi-Csurgó ifi 6-1 Nagybajom-Juta 1-0 (O-O) Juta, 200 néző. V.: Hugyecz. Kapkodó játék, de nagy küzde­lem jellemezte a játékot. A vendég nagybajomiak több helyzetet dol­goztak ki. A győztes gól szeren­csés körülmények között született. Gólszerző: Németh J. Jók: Posta, Balogh Zs., Balogh J., illetve Zsi- borás, Stanics, Kovacsik. Nagybajom ifi-Juta ifi 2-0 Szabó Tibor Somogysárd-Balatonszárszó 1-1 (1-1) Somogysárd, 200 néző. V.: Ko­vács. Kiegyenlített első félidő után a második játékrészt végig támadta a hazai csapat. Fölényét azonban nem tudta gólra váltani, így az eredmény igazságos. Gólszerzők: Pável, illetve Brunner. Jók: Maries, Gálovics, Sági, illetve Brunner, Be- leznai, Kalmár, Petkes. Somogysárd ifi-B. szárszó ifi 5-1 Vancsura Vilmos Tabi MSC-Balatoni Vasas 1- 0 (O-O) Balatonkiliti, 100 néző. V.: Cservölgyi. Az alacsony színvonalú mérkő­zésen a szerencsésebb vendég­csapat győzött. Gólszerző: Ku- rucz. Jók: Ladiszlai, Kurucz, Ér­sek, illetve Kanyó, Bakos. B. Vasas ifi-Tab ifi 2-1 Tímár László Csokonyavisonta-Balaton- szentgyörgy 3-1 (1-1) Csokonyavisonta, 150 néző. V.: Simon. Egy mintaszerű támadás után szép góllal a vendégek szereztek vezetést. A gól felrázta a hazaia­kat, és időnként látványos játékkal a vártnál biztosabban győztek a végig sportszerű találkozón. Gól­szerzők: Kemény (2), Hautek, il­letve Keserű. Jók: Kemény, Csor­dás, Tóth, Bornai, Hornai, illetve senki. Csokonyavisonta ifi­Balatonszentgyörgy ifi 2-1 Pap László Somogyszob-Somogytarnóca 2- 0 (1-0) Somogytarnóca, 100 néző. V.: Polecsák. A helyenként jól játszó vendé­gek megérdemelten nyerték meg a mérkőzést a teljesen szétesett hazai csapat ellen. Gólszerzők: dr. Jancsik, Fridrik. Jók: Horváth, Mo- hácsik, dr. Jancsik, Bódis, illetve Horváth. Somogytarnóca ifi­Somogyszob ifi 6-0 Bátori Józsefné Megyei I. osztályú labdarugó-bajnokság ;