Somogyi Hírlap, 1992. november (3. évfolyam, 257-282. szám)

1992-11-23 / 276. szám

1992. november 23., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 Labdarúgó NB I a Tovább tart a mélyrepülés MTK-Siófoki Bányász 3-0 (2-0) Budapest, Hungária-körút, 1200 néző. V.: Varga S. (Bay F., Hamar L). MTK: Zsiborás — Turbók, Híres, Horváth Cs., Sztanó, Talapa, Vancsa, Balog T., Zsivótzky, Szabó T., Hámori. Edző: Gellei Imre. Siófoki Bányász: Bíró — Bimbó, Kolovics, Zare, Olajos, Jenei, Varsányi, Khalzov, Meksz, Kovács J., Kirch- mayer. Edző: Pusztai László. Csere: Khalzov helyett Barna a 24., Kirchmayer he­lyett Szabó Z. a 61., Zsivótzky helyett Kovács Z. a 75., Há­mori helyett Komódi a 81. pecben. Sárga lap: Horváth Cs. (28. perc, Kovács J. felvágásáért), Olajos (30. perc, Szabó T. fel­vágásáért), Turbék (34. perc, lábbal akasztásért), Zare (48. perc, Szabó T. felvágásáért). Szögletarány: 8-5 (6-1) a Siófoki Bányász javára. Az időjárás nem volt kegyes a csapatokhoz, havaseső, puha, felázott talaj fogadta a játékosokat. A kezdeti puhato- lódzó játékot követően az MTK vette át az irányítást, és ha kis szerencsével is, de a 10. percben már meg is sze­rezte a vezetést: Háromi jó ütemben szöktette Vancsát a jobb oldalon, aki két szép csel­lel lement az alapvonalig, kö­zelről beadott, és a menteni igyekvő Varsányi olyan sze­rencsétlenül fejelt a labdába, hogy az a kapu bal alsó sar­kában kötött ki. Igaz, előtte még Szabó T. is beleért. 1-0. A középkezdés után majd­nem egyenlített a Bányász: Kovács J. 15 méterről leadott lövése azonban a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. Megélénkült a játék, felváltva támadtak a csapatok. A 25. percben egy jobb oldali bea­dást követően Kirchmayer mintaszerűen ugrott ki a vé­dők közül, a labdát azonban Híres még arrébb tudta pöc­kölni, és Zsiborás mentett. Egy perccel később Varsányi futott el a bal szélen, de a kö­zépen helyezkedő Kirchmayer legnagyobb bánatára egyene­sen Zsiborás ölébe rúgta a labdát. A 33. percben szabad­rúgáshoz jutott az MTK. A le­gurított labdát Turbék mintegy 25 méterről rábombázta, Bíró azonban a helyén volt. Négy perc múlva viszont Kovács J. „mentette meg” a hazaiak ka­puját a góltól: Kirchmayer szépen ívelt középre egy sza­badrúgást, ő pedig előre ve­tődve, nagy helyzetben mint­egy öt métreről csúnyán fölé fejelt. Rögtön utána helyre­hozhatta volna a hibáját, mert Varsányi labdájával újra gól­helyzetbe került Most viszont a partjelző szólt közbe, és lest ítélt, pedig erről szó sem lehe­tett. Ebben a játékrészben már érezhető volt a siófoki fö­lény, de lám, milyen a futball, egy kósza kontrával az MTK ért el újab gólt. A 44. percben Bafog T. adta keresztbe a lab­dát, és a kirobbanó Zsivótzky 15 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. 2-0. A második félidőre az egyre sűrűbb havazás hófehérré va­rázsolta a pályát. Az 56. perc­ben tovább növelte előnyét az MTK: Zsivótzky tört be a 16-osra, ott elesett, a labdát azonban Hámori tovább vitte, középre ívelt, és az érkező Horváth Cs. 16 méterről úgy találta el a bal kapufát, hogy arról a hálóba vágódott a labda. 3-0. Ezzel megpecsételődött a Bányász sorsa. A játékosokon is látszott, hogy most már fel­adták. Az MTK egyre többet támadott; a Siófok is el-eljutott a hazaiak kapujáig, de gólt nem tudott szerezni. A játék ugyan nem volt nagy színvo­nalú, de az irreálisan felázott, havas pályán így is sok izgal­mas esemény történt. A labda ugyanis sokszor önállósította magát, a játékosok is es- tek-keltek, és bizony nem egyszer úgy alakult ki gólhely­zet, hogy az normális talajon és időben elképzelhetetlen lett volna. Úgy tűnik, továbbtart a Siófoki Bányász mélyrepü­lése: hetek óta képtelen azt produkálni, amire valójában képes. Nem tudom, mi ez: kishitűség, nemtörődömség, egy azonban biztos: ezzel a rossz sorozattal sikerült „leér­niük" a kiesőjelöltek szintjére. Mentségükre szolgáljon, hogy ezen a mérkőzésen a szeren­cse is elpártolt tőlük. Az első félidőben két-három gólt is rúghattak volna, akkora fö­lényt harcoltak ki, mégis az MTK ért el újabb találatot. Ez aztán vissza is vetette őket, s a második játékrészben már csak iszapbirkózásra tellett az erejükből. Gellei Imre:— Mindkét csa­pat önmagát keresi, úgy tűnik, ezt nekünk sikerült előbb meg­találnunk. Kívánom a siófoki­aknak, hogy ők is legalább ilyen szépen búcsúzzanak a hazai közönségüktől, mint mi most. Pusztai László: — Az első félidőben mindkét csapatnak két nagy helyzete volt. Ók be­lőtték, mi nem. Az MTK máso­dik gólja a létező legrosz- szabbkor jött. Ez, és a máso­dik félidőre irreálissá vált talaj már sok volt a csapatnak, nem sikerült valóra váltani elképze­lésünket. Istvándi Sándor További eredmények Videoton- Waltham- Ferencváros 3-2 (0-2) Székesehérvár, 18 000 néző. V.: Hartmann. A nagy érdeklődéssel kísért mérkőzés első félideje után úgy tűnt, hogy a múlt évi baj­nok biztos győzelmet arat, ám szünet után feltámadt a hazai együttes, és erőteljes roha­mokkal, nagyobb küzdenitu- dással a maga javára fordí­totta a mérkőzést. A Ferenc­város védelmének megingá­sai döntőnek bizonyultak. Gólszerzők: Horváth 2, Németh, illetve Lipcsei, Ba­logh G. Vác FC-Samsung- Ujpesti TE 1-1 (1-1) Vác, 3000 néző. V.: Németh L. Az első félidő a hazaiaké, a második játékrész a vendé­geké volt. Szünet után helyze­tei alapján az Újpest mindkét bajnoki pontot megszerez­hette volna. Gólszerzők: Háhn, illetve Miovecz. Vasas-Smirnoff-Pécsi MSC 3-1 (1-0) Budapest, Fáy utca, 3000 néző. V.: Bognár. A tartalékos pécsiek ellen szünet utáni játékával és győ­zelmével kárpótolta gyenge első félideji teljesítményéért híveit a Vasas. Gólszerzők: Sirinbekov, Claude, Nahóczky, illetve Ul- veczki. Kispest-Honvéd FC- Csepel SC 2-1 (1-0) Budapest, Csepel-stadion, 4500 néző. V.: Puhl. Férfias, kemény, időnként kíméletlen küzdelemben szerezte meg mindkét pontot a bajnokságra törő Kispest-Honvéd a tíz főre fogyatkozott hazaiak ellen. Kiállítva: Bognár (Csepel SC) a 75. percben. Gólszerzők: Duró, Szaba­dos, illetve Somogyi. Diósgyőri FC-Veszprém LC 1-1 (1-0) Diósgyőr, 8000 néző. V.: Huták. A diósgyőriek csak sa­ját magukat okolhatják, amiért elszalasztották a győzelmet. A 13. percben 11-est hibáztak, majd — még az első félidőben — 10 főre fogyatkozott a ven­dégcsapat. A veszprémiek egyenlítő találata öt perccel a mérkőzés lefújása előtt szüle­tett. Kiállítva: Horváth I. (Veszp­rém LC) a 41. percben. Gólszerzők: Szvisztun, il­letve Rugovics. Békéscsabai Előre FC- Nyíregyházi VSC 1-0 (1-0) Nyíregyháza, 3500 néző. V.: Nagy L. Hiába nyerték a szöglet­arányt 13-1-re a nyíregyhá­ziak, ha a gólt — s ezzel a két bajnoki pontot — a vendég békéscsabaiak szerezték... Ha a csabai csatárok jobban összpontosítanak, könnyen több góllal is nyerhették volna a mérkőzést. Gólszerző: Kulcsár. Győri RÁBA ETO­BVSC-Novép 1-0 (0-0) Budapest, Szőnyi út, 500 néző. V.: Tóth V. Kerek másfél évnek kellett ahhoz eltelnie, hogy a győri együttes idegenben győzni tudjon... A mérkőzést egyéb­ként a hirtelen jött nagy hava­zás miatt csak 20 perc késés­sel tudták elkezdeni. Gólszerző: Klausz. A bajnokság állása: 1. Vác FC-Samsung 14 10 1 3 26-13 21 2. Ferencváros 3. Kispest-HFC 4. Vasas-Smirnoff 5. Videoton-W. 6. Békéscsaba 7. Diósgyőri FC 8. MTK 9. Csepel SC 10. Pécsi MSC 11. Újpesti TE 12. BVSC-Novép 13. Rába ET0 14. Siófok 15. Veszprém LC 16. Nyíregyháza 14 9 2 3 22-11 20 14 8 3 3 23-15 19 14 6 6 2 19-14 18 14 7 3 4 24-17 17 14 5 5 4 19-17 15 14 5 5 4 18-20 15 14 5 4 5 24-18 14 14 5 3 5 15-15 13 14 5 2 7 16-19 12 14 2 7 5 16-20 11 14 4 3 7 13-17 11 14 3 5 6 12-18 11 14 4 2 8 14-21 10 14 3 3 8 15-29 9 14 2 4 8 9-20 8 NB l es ifjúsági bajnokság Siófoki Bányász-MTK 0-5 NB l-es serdülőbajnokság Siófoki Bányász-MTK 0-0 Labdarúgó NB II n Őszi „mélyszántás” az idényzárón K. RÁKÓCZI FC-AJKAI HUNGALU 3-2 (2-1) ✓ // Epítok-siker a somogyi házirangadón Kaposvári Építők SC-Kaposvári Közút-Strabag SE 6:2 (4199:4021) Mándli 756-Ládonyi 698, Tarsoly 697-Pintér 707, Hász 662-Varga 683, Láng 688—Illyés 651, Székelyi 720-Hábián 647, Horváth 676-Fajtai 635. Szombaton a teke NB l-ben somogyi háziran­gadóra került sor: az újonc Kaposvári Közút-Stra- bag SE a Kaposvári Építők SC csapatát fogadta. A találkozó esélyese az Építők SC volt, de eddig a találkozóig a Közút-Strabag SE is megnyerte va­lamennyi hazai mérkőzését, sőt, egyszer idegen­ből is „ellopott” két bajnoki pontot. Most azonban alaposan megnehezítette a dolgukat, hogy erősen tartalékos csapattal vehették fel a harcot az Épí­tőkkel: Lőrinc láb-, Mettner pedig térdműtét miatt nem állhatott csapata rendelkezésére. így — a papírformának megfelelően — csak a mérkőzés feléig láthatott kiegyenlített küzdelmet a közön­ség. Ezután az Építők egyre inkább elhúzott, s végül biztosan nyerte a találkozót. A végig sportszerű mérkőzésen a nézők nem panaszkodhattak, hiszen több nagyszerű teljesít­ménynek lehettek a szemtanúi. A hazaiaknál Pin­tér, Ládonyi és Varga, az Építők SC csapatából pedig Székelyi, Tarsoly és Láng szerepelt különö­sen jól. Az egykori válogatott Mándli játéka pedig élményszámba ment. Az ifjúsági mérkőzésen: Kaposvári Építők SC-Kaposvári Közút-Strabag SE 4:0 (1365:1207) Bodor 692-Lapat 625, ifj. Horváth 673- Páll 582. A sokkal tapasztaltabb, rutinosabb Építők SC kimagasló eredménnyel nyert. Schleining Endre Mindkét csapatunk győzött A Rákóczi második gólja, Gröber nagy hibája után (Fotó: Kovács Tibor) Mindkét NB lll-as tekecsa­patunk pályaválasztóként lé­pett pályára, s mindkettő meg is nyerte, a mérkőzését. A Ka­posvári Építők SC II. „idegen­ben”, a Közút-Strabag SE te­kecsarnokában játszotta mér­kőzését, de így is nagyon jó egyéni teljesítményekkel biz­tosan verte 6:2 arányban a Szekszárdi Víztársulás csapa­tát. A másik kaposvári együttes, a Fáklya a jó csapat hírében álló Komlói Bányászt fogadta, s közepes egyéni teljesítmé­nyeket nyújtva minimális, há­rom fa (!) különbségű győzel­met csikart ki. Eredmények: Kaposvári Építők SC II.- Szekszárdi Víztársulás 6:2 (2472:2356) A kaposváriak eredményei: Hász M. 434 fa, Horváth L. 432 fa, Mucsi J. 428 fa, Miklós Gy. 419 fa, Győrfi J. 388 fa, Illés R. 372 fa. Kaposvári Fáklya- Komlói Bányász 5:3 (2379:2376) A kaposváriak eredményei: Hideg L. 430 fa, Gyűrűsi V. 412 fa, Bekker Cs. 400 fa, Bognár J. 388 fa, dr. Bekker T. 377 fa, Illés I. 372 fa. Kaposvár, 1200 néző. V.: Tompos (Ring, Kiss B.) Rákóczi FC: Udvarácz - Vö­rös (Prukner 46. p.), Horváth, Deme, Itvás - Göbölös, Hanusz, Adorján (Kiss 84. p.), Neubauer - Ozsváth, Szigeti. Édző: Fuisz János. Ajka: Gröber - Kádár, Szabó P„ Piri, Rénes - Németh (Nagy P. 88. p.), Nagy J., Csörnyei, Marton - Kovács (Domonkos 78. p.), Cserfán. Edző: Dálnoki László. Sárga lap: Hanusz (10. p. Piri buktatásáért), Neubauer (16. p. reklamálásért), Kovács (26. p. a labda elrúgásáért), Adorján (39. p. reklamálásért), Domonkos (83. p. Adorján buktatásáért). 23. p.: Egy ártatlan vendég­támadás végén Göbölös a saját kapujától 17 méterre el akarta rúgni a labdát, de a közelében álló Csörnyei lábát találta el, s innen a labda az ötösön álló Udvarácz mögött, a gólvonalnál ért talajt, majd a hálóba perdült. 0-1. 30. p.: Vörös ívelte be jobbról a labdát, amely egy védő fején megcsúszott, s Szigetihez ke­rült, aki azt az 5 és felesről a jobb sarokba kotorta. 1-1. 42. p.: Adorján a bal oldalon összerúgott Pirivel. A labda ma­gas ívből hullott alá a kapu elő­terében, Gröber le akarta húzni, ám kicsúszott kezéből, s a szemfüles Hanusz egy lépésről a hálóba lőtt. 2-1. 69. p.: Neubauer baloldalon lecselezte magát az alapvona­lig, majd visszagurított Szigeti­hez, aki 6 méterről a kapu köze­pébe gurított. 3-1 83. p.: Domonkos a 16-oson belül elkaszálta Adorjánt. 11 -es. A labdát Ozsváth a jobb sarok fölé lőtte. 88. p.: Rénes távoli lövésénél a labda Göbölösön kissé irányt változtatott, s az ellenkező irányba mozduló Udvarácz mel­lett a jobb sarokba pattant. 3-2. Az őszi idényzárón a két se­reghajtó találkozott egymással, s ez már eleve rányomta bélye­gét a játékra. De nemcsak ez, hanem a mély, időnként szántó­földre emlékeztető talaj is, ame­lyen mindent lehetett, csak jól játszani nem. A talaj gyakran megtréfálta a játékosokat, s le­galább három gól születésében főszerepet játszott. Jobbára a Rákóczi irányított, játékosai sokkal többet birtokolták a lab­dát, de elkövették azt a hibát, hogy fittyet hányva a talaj minő­ségére többnyire laposan ado­gattak. Az ellenfél szolid játéke­rőt képviselt, s amikor helyzetbe kerültek, azt is inkább a hazaiak egy-egy hibájának köszönhet­ték. A kaposváriak a helyzetek alapján tovább javíthattak volna gólkülönbségükön. Végeredményben a győzelem volt a fontos, hisz a kiesési ran­gadókon minden pont duplán számít. Jók: Horváth, Adorján, Neubauer, Szigeti, illetve Piri, Rénes. Jutási Róbert Utánpótlás eredmények: Ajka ifi-Rákóczi ifi 1-3 Ajka serd.-Rákóczi serd. 2-1 További eredmények: Sabária-Tipo-Haladás 0-0 ESMTK-Nagykanizsa 2-1 BKV Előre-Pénzügyőr 3-0 Dunaferr-Paks 1-0 Szekszárd-Mohács 2-0 Sopron-Dorog 1-1 ZTE-Tatabánya 1-1 Az őszi végeredmény: 1. Haladás 15 8 6 1 24- 9 22 2. Dorog 15 6 8 1 23-10 20 3. ZTE 15 7 5 3 19-11 19 4. Sabaria 15 6 5 4 22-13 17 5. Szekszárd 15 7 3 5 17-16 17 6. Tatabánya 15 5 6 4 24-19 16 7. Nagykanizsa 15 6 3 6 18-18 15 8. Dunaferr 15 6 3 6 13-17 15 9. Paks 15 5 4 6 23-19 14 10. BKV Előre 15 5 4 6 21-17 14 11. Sopron 15 3 7 5 19-22 13 12.Pénzügyőr 15 4 5 6 18-24 13 13. ESMTK-Bauinv. 15 6 1 8 15-25 13 14. Rákóczi FC 15 5 2 8 17-25 12 15. Mohács 15 3 6 6 10-24 12 16. Ajka 15 3 2 10 17-31 8