Somogyi Hírlap, 1992. október (3. évfolyam, 232-256. szám)

1992-10-12 / 241. szám

1992. október 12., hétfő SOMOGYI HÍRLAP — SPORTMAGAZIN 11 LABDARÚGÓ NB II Ozsváth góljai döntöttek ___________MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG__________ A Földvár megállíthatatlan? K. Rákóczi FC—Tatabányai FC 2—1 (0—0) Kaposvár, 2800 néző. V.: Balajti (Molnár II, Vajda). Rákóczi FC: Udvarácz - Göbölös, Horváth, Deme, Vö­rös - Prukner, Adorján, Ha- nusz, Neubauer - Kiss, Ozs­váth. Edző: Fuisz János. Tatabánya: Szicsó - Tokaji, Sebők, Csanálosi, Matics - Lahos, Hegedűs, Deák, Hor­váth - Plotár, ignácz. Edző: Csapó Károly. Csere: Kiss helyett Fenusz a 72., Horváth helyett Lukács 83., Lahos helyett Máté 86., Fenusz helyett Novák a 89. percben. Sárgalap: Adorján (18 p. Lahos megrúgásáért), Tokaji [39 p. Deme felvágásáért), Hegedűs (52 p. a labda elrú- gásért), Horváth (66 p. Lahos akasztásáért), Lahos (72 p. Adorján visszarántásáért), Sebők (78 p. Fenusz buktatá­sáért). 74. p.: Hanusz vitte fel a abdát nagy lendülettel, majd 20 méterről lapos lövést kül­dött kapura. Szicsó az ötösre dvetődve igyekezett megfogni a labdát, de az kiperdült a ke­léből, s a befutó Ozsváth 8 néterről az üres kapuba gurí- ott 1:0. 79. p. : A lesre játszó tatabá- íyai védők mellett Neubauer ndult el baloldalon a labdával, najd jól tálalt a középen jgyedül előre törő Ozsváth ilé, aki a kifutó kapus mel- ett biztosan lőtt a hálóba 2-0. 82. p.: Csanálosi jobb oldali szögletrúgása után a késle- ;edő védők mellett a felugró Sebők a kapu jobb oldalába fejelt 2-1. Hosszú szünet után meg- szerzi-e végre újabb győzel­mét a hazai együttes. Ez a kérdés foglalkoztatta a, hazai szurkolókat, akik a K. Építők­ből a múlt héten átigazolt Kiss Ferenc személyében ismét új játékost köszönthettek. A sí­kos talajon, különösen az első félidőben időnként még meg­mutatkozott a tavaszi osztály­különbség a két csapat között. Különösen a Bányászok jól ismert lestaktikája érte gyak­ran felkészületlenül a kapos­váriakat, így aztán számos ígéretes próbálkozásuk akadt el. Ebben az időszakban a vendégek még jobban uralták a középpályát, s ez enyhe mezőnyfölényüket biztosította. Szünet után fokozatosan változott a kép a Rákóczi játé­kosai nagy önfeláldozással küzdöttek, s különösen fellel­kesítette őket, amikor a ven­dégek (az 57. percben még az üres kapuba) sem tudtak beta­lálni. Két formás Rákóczi ak­ció megérdemelten juttatta előnyhöz a hazaiakat, ezután ugyan nagy nyomás neheze­dett a védelemre a tatabánya­iak nagy erőkkel rohamoztak, de sokat kapkodtak, s így ere­jükből csak a szépítésre tel­lett. A Rákóczi győzelmének értékét növeli, hogy azt egy ru­tinos, jó nevekből álló csapat­tal szemben érte el nagyszerű küzdeni tudással, ha nem is magas színvonalú játékkal. Kár, hogy az első játékrész­Adorjánt ketten igyekeznek megállásra bírni (Fotó: Csobod Péter) ben Balajti játékvezető túlontúl elfogult volt a kaposváriak ká­rára. Szerencsére szünet után ő is „feljavult”. Jók: Deme, Göbölös, Vörös, Ozsváth il­letve Sebők, Csanálosi, He­gedűs. Jutási Róbert Tatabánya ifi-Rákóczi FC ifi 3-1 Tatabánya serd.-Rákóczi FC serd. 0-0 További eredmények: Ajka-Nagykanizsa 0-3 Sabaria-Tipo-ESMTK-Bau- invest 0-1 Szekszárd-ZTE 0-1 Pénzügyőr-Paksi Atom 1-1 Mohács-Haladás 1-1 BKV Előre-Dorog 1-1 Sopron-Dunaferr 0-1 A bajnokság állása: 1.ZTE 9 6 2 1 13- 5 14 2. Haladás 9 5 3 1 16- 6 13 3. Dorog 9 4 4 1 18- 8 12 4. Nagykanizsa 9 4 3 2 11- 9 11 5. Paks 9 4 2 3 19-12 10 6. Szekszárd 9 4 2 3 12-10 10 7. Sabaria 9 3 3 3 13- 7 9 8. Tatabánya 9 2 5 2 13-11 9 9. Dunaferr 9 4 1 4 9-13 9 10. BKV Előre 9 3 2 4 12-11 8 11. Pénzügyőr 9 2 4 3 12-15 8 12. Mohács 9 2 4 3 5-12 8 13. Rákóczi FC 9 3 1 5 9-12 7 14. Sopron 9 1 4 4 9-17 6 15. ESMTK-Bauinvest 9 3­6 7-17 6 16. Ajka 9 2­7 6-19 4 Lengyeltóti-Balatoni Vasas 1-0 (1-0) Balatonkiliti, 150 néző. V.: Cservölgyi. Lengyeltóti: Ángyán, Ko­vács, Héder, Horváth, Hosz- szú, Bojkovszky, Luka, So­mogyi, Vanya, Vetro, Tán­csics. Balatoni Vasas: Hegedűs, Grill, Horváth, Gipp, Németh, Csák, Birkás, (Rév), Molnár, Kanyó, Bakos, Peller,(Szent- györgyi). Góllövő: Vetro (32. perc, 7 m-es fejes). Az első félidőben vezetést szereztek a jobban játszó vendégek. A második félidő­ben a hazaiak voltak jobbak, de az egyenlítés nem sikerült. Jók: Somogyi, Héder, Boj­kovszky, Vetro, illetve Gipp, Horváth, Grill. Lengyeltóti ifi- Balatoni Vasas ifi 2-1 Tímár László Somogysárd-Szulok 2-1 (0-0) Somogysárd, 150 néző. V.: Zsobrák. A végig többet iámadó ha­zai csapat sok gólhelyzetet dolgozott ki. A rossz helyzet- kihasználás miatt azonban nehezen szerezte meg a győ­zelmet a végig sportszerű mérkőzésen. Góllövők: Van- csura, Pável, illetve Angyal. Jók: Szulimán, Droppner, Sági, Katona illetve Komái, Angyal és Sütő. Somogysárd ifi-Szulok ifi 9-0 Vancsura Miklós Balatonföldvár­Somogytarnóca 3-0 (0-0) Balatonföldvár, 150 néző. V.: Szerecz. A mérkőzést végigtámadó és sok helyzetet kidolgozó ha­zaiak biztosan nyertek a me­zőnyben jól adogató lelkes vendégek ellen. Góllövők: Boda, Takács, Tóth. Jók: Fe- renczi, Csépán, Tóth, Boda, il­letve Demény, Fábián, Szige- csán, Lóki. Balatonföldvár ifi- Somogytarnóca ifi 17-0 Törzsök Gyula Nagybajom-Tab 4-0 (1-0) Nagybajom, 200 néző. V.: Simon. Az első félidő küzdelmes, kapkodó játékot hozott. Fordu­lás után egyértelművé vált a hazai csapat fölénye. Góllö­vők: Véber (2), Posta, Szabó (öngól). Jók: Posta, Véber, Ba­logh, Récsei, illetve Héjjas, Horváth és Motyék. Nagybajom ifi-Tab ifi 0-0 Andricz Zoltán Balatonszentgyörgy- Taszár 4-3 (2-1) A kemény szerelés után támadásba indul a somogyszobiak védője a Juta elleni mérkőzésen (Fotó: Csobod Péter) Balatonszentgyörgy, 150 néző. V.: Tabi. Két nyíltsisakkal játszó csa­pat megyei szinten ritkán lát­ható, látványos futballt produ­kált. A hazai csapat hosszú gólképtelensége után ezen a mérkőzésen megérdemelten szerezte meg a két bajnoki pontot. Góllövők: Furulyás, Viszti, Farkas, illetve Nagy, Vadóc. Jók: az egész hazai csapat, illteve Kónya, Ta- paszti, Mészáros. Taszár ifi­Balatonszentgyörgy ifi 3-0 Toronyi Árpád Csokonyavisonta-Balaton- szárszó 3-2 (1-1) Csokonyavisonta, 150 néző. V.: Pecsét. . Változatos mérkőzésen a második játékrészben nyújtott jobb játék és némi szerencse döntött a hazaiak javára. Gól­lövők: Sánta, Bitó, Edesár, il­letve Kalmár, Bruner. Jók: Sánta, Sütő, Csordás, Pörögi, illetve Kalmár, Brúner Balatonszárszó ifi- Csokonyavisonta 6-0 Papp László Juta-Somogyszob 2-0 (1-0) Juta, 150 néző. V.: Tamás. Már a 6. percben megsze­rezte a vezetést a hazai csa­pat ezt követően kényelmesen játszott. A második félidőben keménnyé vált a játék, a juta­iak egy bombagóllal bebiztosí­tották a megérdemelt győzel­müket. Góllövők: Juhász, Soós. Jók: Béres, Pintér, Lassú, Soós, illetve Luksics, Hosszú, Mohácsi. Juta ifi-Somogyszob ifi 10-1 Szabó Tibor Balatonkeresztúr-Csurgó 3-1 (2-1) Balatonkeresztúr, 150 néző. V.: Miskei A lendületesen és jól játszó hazaiak győzelme egy pillana­tig sem forgott veszélyben a mezőnyben jól játszó vendé­gek ellen. Góllövők: Fülöp, Krénusz, illetve Pintér. Jók: Krénusz, Horváth G., Keresz­túri, Horváth L., Fülöp, illetve Hanusz, Bogdán, Szalai. Csurgó ifi­Balatonkeresztúr ifi 2-1 Andrásevics Zoltán A bajnokság állása: 1. Balatonföldvár 9 8 1 - 30- 7 17 2. Nagybajom 9 7 1 1 23- 9 15 3. Somogysárd 9 5 2 2 18-12 12 4. Lengyeltóti 9 5 1 3 17- 9 11 5. Csurgó 9 3 4 2 12- 9 10 6. Tab 9 4 14 15-12 9 7. Juta 9 4 14 12-9 9 8. Balatonkeresztúr 9 4 14 19-19 9 9. Somogytarnóca 9 4 14 15-16 9 10. Szülök 9 4 1 4 9-10 9 11. Csokonyavisonta 9 3 2 4 11-12 8 12. Taszár 9 3 15 13-19 7 13. Balatonszárszó 9 3 15 11-18 7 14. Balatonszentgyörgy 9 2 3 4 6—16 7 15. Balatoni Vasas 9 - 3 6 8-20 3 16.Somogyszob 9 - 2 7 4-26 2 LABDARÚGÓ NB Ili Első győzelmét szerezte a Lelle Fonyód-PVSK 1-1 (0-1) Fonyód, 150 néző. V.: Lé­iéi. Fonyód: Szalai — Kila, De- íkvári; Berencz, Horváth, Pi- onya, Koszics, Bogdán, jagy, Horváth II., Fucsik. zdző: Deákvári Antal. PVSK: Tihanyvári — Andre- decz, Kaufmann, Onucsin, 3árány, Somogyvári (Fülöp), Iruder, Becker, Teszárik, Ko- ács (Németh), Knézics. :.dző: Rónai István. Góllövők: Somogyvári (37. . 11-esből), Bogdán (55. p. özeli fejes). Az első félidőben többet imádó vendégcsapatnak ibb lehetősége volt gólszer- ésre, de a jól védekező haza­ik ezt megakadályozták. Má­sodik félidő kiegyenlített játé­kot hozott. A hazaiak ledolgoz­ták a hátrányukat, s megér­demelten tartották itthon az egyik pontot a helyenként dur­ván játszó vendégekkel szemben. PVSK ifi-Fonyód ifi 6-0 Tolnai Attila Paks-Nagyatád 4-0 (2-0) Paks: 500 néző. V.: Dr. Ru- gási. Paks SE: Gróf — Nagypál, Sashegyi, Somogyi, Fábián, Kiss, Farsang, Koródi (Ma­gyar), — Horváth (Kolarics), Ruppert (Sztanó), Bóka. Edző: Bagó Béla. Nagyatád: Szabó — Vojko- vics, Maróti, Czink, Lancsár (Kispeti) Kovács, Szigeti, Be­csei (Kulcsár), Vékony, Fe­kete, Csikós (Pintér). Edző: Bőzsöny János. Góllövők: Ruppert (33. p. jobboldali beadás végén 8 m-ről a hálóba fejelt), Farsang (43. p. 25 m-es szabadrúgás), Bóka (65. p. 11 m-es lövés), Fábián (85. p. 11-esből). A többet és veszélyesebben támadó, minden csapatrész­ben jobb Duna-partiak győ­zelméhez nem fért kétség. Jók: Sashegyi, Gróf, Farsang, Nagypál, illetve Vékony, Voj- kovics. Kiállítva: Maróti (55. p.) durva­ságért. Paks ifi—Nagyatád ifi 3-2 Zerza József B.lelle-Barcs 3-1 (2-1) Balatonlelle, 200 néző. V.: Hosszú László. Balatonlelle: Majzlinger — Brettner, Rab, Glatz, Kenéz, György, Kötél, Czubelacz, Ko­roknál', Pusztai (Giurgiu), Szi­lágyi (Vári). Edző: Frenkó László. Barcs: Szlovák — Somogyi, Kovács, Bolhói, PappÁ., Tóth, Nagy, Minor (Szabó), Mangult Kapronczai, (Horváth), Pókos. Edző: Szabó Nándor. Góllövők: Pusztai (5. p. 5 m-es lövés), Pókos (20. p. 8 m-es emelés), Szilágyi (41. p. 3 m-es kapáslövés, 60. p. 8 m-es lövés). Lendületesen kezdett a ha­zai csapat, amelynek ered­ményeként gyorsan vezetést szerzett. A vezetés tudatában lefékeztek és a vendégcsapat kiegyenlített. Az egyenlítés után ismét a lelleiek támadtak többet és egy szép támadás után újra előnyhöz jutottak. A második félidőben a nagyobb akarással küzdő balatonlellei csapat sok helyzetet dolgozott ki, amelyből egyet értékesített és így biztos győzelmet ara­tott. Jók: Glatz, Kötél, Szilágyi, illetve senki. Balatonlelle ifi-Barcs ifi 2-2 Szilvás József Komló-K. Építők 5-0 (2-0) Komló, 300 néző. V.: Lerch. Komló: Ádám - Miklós, Vi- rovácz, Halász (Stemler), Priol, Dömény, Geisz (Schwe­itzer), Szatmári, Béres (Tresch), Jelena, Ambrus. Edző: Csordás István. Kaposvár: Tökölyi - Mező, Károlyi, Gilitsch, Harsányi, László, Balázs (Dékány), Pin­tér, Solymosi (Czabula), Su­gár, Hohecker. Edző: Landek László. Góllövők: Jelena (2), Amb­rus (2), Szatmári. A Komlói Bányász végig lendületesen, gólratörően ját­szott és még ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyert a lelkes, de szerény képes­ségű vendégek ellen. Jók: Miklós, Dömény, Szatmári, il­letve Gilitsch. Szilvássy Csaba További eredmények: Beremend-Letenye 1-0 Gerjen-Kisdorog 4-1 Bonyhád-Bóly 3-0 A K. Honvéd-Marcali mérkő­zést október 21 -én játsszák. A bajnokság állása: 1. Beremend 9 8 1­23- 9 17 2. Komló 9 5 3 1 26- 9 13 3. Letenye 9 5 2 2 22-14 12 4. Pécsi VSK 9 5 1 3 20-11 11 5. Bonyhád 9 4 2 3 17-11 10 6. Paksi SE 9 3 4 2 13- 8 10 7. Boly 9 3 4 2 14-13 10 8. K. Honvéd 8 2 5 1 9- 8 9 9 Barcs 9 3 3 3 14-14 9 10. Marcali 8 3 2 3 11- 8 8 11. K. Építők 9 2 3 4 15-20 7 12. Nagyatád 9 2 2 5 13-22 6 13. Balatonlelle 9 1 3 5 9-18 5 14. Kisdorog 9 1 3 5 10-20 5 15. Fonyód 9 2 1 6 13-26 5 16. Gerjen 9 1 3 5 11-29 5